Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A leszokás

Hozzászólások

(#1) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nos a mai napon elhatároztam, hogy megszabadulok egy káros szokásomtól. Ehez elég nagy akaraterő kell és még 1-2 dolog:

Azt hallottam, hogy ha valaki megpróbál leszokni (bármiről) akkor eléggé ingerlékeny és vannak dolgok, amik ezt fokozzák pl. a cukor, fűszerek tehát igyekszem minnél kevesebbet fogyasztani erre az időszakra.
Van egy olyan problémám is, hogy nehezen alszom el erre a célra vettem ma a patikában hova tabit, (mivel erre nem lehet rászokni és állítólag természetes alapanyagokat tartalmaz csak).

Ha valakinek van még valamijen tipp a tarsojában, azt kérem, hogy ne tarsa vissza, kiváncsi vagyok a véleményekre.

(#2) Vangelis válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Itt nem írtad miről szoksz le, gondolom a drogról:D

Az apóspom 30 év után úgy szokott le napi 3-4 doboz cigiről, hogy azt mondta holnaptól nem ,,és 6 hónapja nem szívja...ennyi (akarat kell hozzá)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) Johnny


Johnny
senior tag

Ne menj olyan társaságba, ahol dohányoznak. Főleg ne piálni :)
Meg foglald el magad rendesen, ne maradjon időd a cigin gondolkodni. Első 1-2 hét a nehezebb, 1 év után meg már rohadtul fog zavarni.
Én speciel töb, mint 10 évig bagóztam (elég sokat). Egyik nap letettem, azóta se gyújtok rá - szvsz nem nagy ügy a leszokás. Asszony viszont 3 hónapig szenvedett vele.

(#4) qpakcovboy válasza Vangelis (#2) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Az akarat nálam is megvan, de rossz, hogy agresszív vagyok mint állat (annak ellenére, hogy a póknak se ártok a falon) igazából 2-3 hetet kéne kibírnom az elméletek szerint és utána minden rendbe jönne, és ehhez próbálok segítséget és tapasztalatokat gyűjteni.

(#5) Johnny válasza Johnny (#3) üzenetére


Johnny
senior tag

Ez a letevés speciel 6 éve történt, nem 6 perce :)

(#6) qpakcovboy válasza Johnny (#3) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Hát ha az olyan egyszerű lenne...

(#7) behappy


behappy
aktív tag

ez az , szokjunk le közösen ! :)


szerintem : nemdohányzo társaság, segitő család és kocsma helyett burger king :DDD

meg vegye el az asszony minden pénzedet :DDD

(#8) gozso


gozso
senior tag

''igazából 2-3 hetet kéne kibírnom az elméletek szerint''

sajnos, ezek csak elméletek. egyéntől nagymértékben függ. én még nem gondolkodtam a leszokáson, pedig elég sokat füstölök....

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#9) behappy válasza gozso (#8) üzenetére


behappy
aktív tag

én nagyon sokat gondolok rá, sokszor este el is határozom, hogy holnaptól aztán nem....és ugyanez csak a reggeli kávé és a már félig elszivott cigi után jut eszembe megint...


volt olyan is, hogy este összegyürtem fél doboz cigimet, hogy ne is tudjak rágyujtani reggel, hát nem maradt benne 3 szál épen amit el tudtam szivni? :(((


szval nekem akarat meglenne, csak kéne még egy kis lökés...

(#10) ipgirl


ipgirl
tag

én max 1-2 napot bírtam ki. ha tud vki vmi jó módot, akkor leírhatná. akaraterő megvan, de amíg az ''élettárs'' nem hagyja abba, addig nehéz. szóval inkább rajta kellene segíteni..../már ha a dohányzásról van szó:)/

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#11) behappy válasza ipgirl (#10) üzenetére


behappy
aktív tag

na ezt jol megkaptam most ! :)

(#12) Vangelis válasza qpakcovboy (#4) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szerintem két három hét full alkoholmérgezés:D és akkor könnyebb lesz:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13) Vangelis válasza ipgirl (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

vagy lecserélni:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14) behappy válasza Vangelis (#13) üzenetére


behappy
aktív tag

eddig is utáltalak, de most mégjobban!

(#15) Vangelis válasza behappy (#14) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ne vedd komolyan, de eddig miért utáltál???:F:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16) behappy válasza Vangelis (#15) üzenetére


behappy
aktív tag

bocs, lemarad a smiley :DDD


ez : :DDD

(#17) Certee


Certee
senior tag

Én azt hallottam egy okos embertől, hogy nem biztos, hogy az a jó ha leszokunk valamiről mert az valahol sokkal jobban vissza fog ütni. Persze ez nem biztos, hogy mindenkinél így van de azért van benne valami igazság.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#18) Vangelis válasza Certee (#17) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Aha igaz én is leszoktam a piáról azóta van pénzem kajára, végülis visszaütött:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19) Certee válasza Vangelis (#18) üzenetére


Certee
senior tag

Mint írtam nem mindenre igaz. Azért van amiről mindenáron jobb leszokni mert annál nagyobbat nem üthet mint maga a szenvedély. :)

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#20) Apol77


Apol77
tag

Ha az akaraterő megvan, akkor nem kell segítség :)
Volt hogy fél évig nem szívtam.
Egyik napról a másikra tettem le. Nem zavart hogy körülöttem füstölnek.
Mindíg volt nálam cigi, de nem nyúltam hozzá.
Aztán egyszer csak gondoltam egyet, és megint füstöltem.
Akkor megszakadt az akaraterő.
Most meg nincs miért leszoknom.
De ha eselteg egy leányzó kérné, akkor minden további gond nélkül abbahagynám.
Mondjuk azért 13 év után már elég nehéz lenne, de szerintem megbírkóznék vele.

(#21) Kidus


Kidus
őstag

Én is cigis vagyok sajna, ha együtt élsz a pároddal, aki szintén cigis, még nehezebb leszokni, mi is elhatároztuk sokszor, aztán kudarcba fulladt. Pár hete minden nap elhatározom, hogy holnaptól nincs cigi. Vettem tapaszt, kiviszem és eldugom a hamust, nem veszek cigit, de fél napig bírom, aztán legyőz a ''miért ne''.
Holnaptól megint nem cigizem :D
Viszont máshogy csinálom. Tapasz, soksok müzliszelet, NO KAFFE, és egész nap takarítani fogok, hogy eszembe se jusson a cigi. Aztán, ha végeztem, akkor ablakot mosok, cd-ket katalogizálok, sétálok a kutyával ( utcán nem gyújtok rá, főleg ilyen időben ). És ha már végképp semmi elfoglaltságot nem találok, és elfáradtam, akkor vagy olvasok, vagy alszom. A gond majd holnap után kezdődik, mikor újabb questeket kell kitalálnom, hogy ne gyújtsak rá :D

Assuming Control

(#22) behappy válasza Kidus (#21) üzenetére


behappy
aktív tag

majd kipróbálom ezt a modszert, csak a kutyasétáltatás marad ki, mert nyulam van :DDD

(#23) Wolverine válasza behappy (#22) üzenetére


Wolverine
félisten

Sétáltasd meg a nyulat :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#24) behappy válasza Wolverine (#23) üzenetére


behappy
aktív tag

:C

(#25) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Hmm...
Apám és nővérem nem is olyan régen tette le a bagót, illetve nagyanyám is letette, de ő már régebben. Nővérem nem szívott sokat, ráadásul csak ilyen light cigiket, tehát az neki nem volt nagy dolog. Viszont apám már 10+ éve szívott napi egy doboz piros multit, de volt, hogy többet, és erősebbet (piros malbi). Aztán apám elhatározta (kollégáival együtt, tehát még többen benne voltak, szvsz így is könnyít), hogy leteszi, mert mivel baromira megdrágult a cigi, nem akart erre ennyit kidobni. Egyik napról a másikra történt a leszokás, de azóta kell neki pótcselekedet. Ezt megtalálta a szotyiban (ugyebár száj és kéz is el van foglalva), azóta egy nap egy zacsi szotyit megzabál. Olcsó, nem károsítja a környezetét, nem hagy nyomot, nincs tele a kocsi hamuval (mondjuk ezt felváltja a szotyimaradvány:D), és van némi pénzrés is. Iszonyatos akaraterő kell hozzá, vagy valami nagyon nagy elrettentés. Elöbbi apámnál, utóbbi nagymamámnál volt.
Nagyim története: Szintén hosszú ideje szívta, és egyre jobban fájt a lába. Elment orvoshoz, és megállapították, hogy ez bizony érszűkület. Eleinte még annyira nem törődött vele, de aztán annyira rossz lett a helyzet, hogy ismét elment az orvoshoz, és mostmár azzal álltak elé, hogy vagy azonnal leteszi, vagy levágják a lábait. Ugyebár nem kell mondanom, letette, de azóta is borzalmas lábgörcsök gyötrik, és rendszeresen jár értágításra... Szerintem jobb meggondolni, az ember most még nem látja káros hatásait, de később nagyon meg fogja szívni, és akkor jöhet a ''bezzeg, ha akkor erősebb lettem volna...'' szöveg.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#26) Kidus válasza behappy (#22) üzenetére


Kidus
őstag

sétálhatsz vele is, csak fárasztóbb :D Legalább tisztul a tüdőd, amíg utána rohangálsz ;) Amúgy én régebben aktívan sportoltam, kosár, futás, úszás, bicó.
Most meg ha futni kell a buszhoz 100m-t, kiköpöm a tüdőm. Iszonyat. Vissza akarom kapni a kondimat :) Nem mellesleg a cigi a hülyék adója, büdös, te is az leszel tőle, a ruháid is, ha a szobában cigizel, akkor az egész lakás is. Minden nap tedd el azt a pénzt, amit cigire költenél, és 2 hónap múlva nézd meg, mennyi lesz, és vegyél belőle valami hasznosat/szépet. Én is ezt fogom csinálni.

Assuming Control

(#27) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Minden este 2-3 szál piros marlboro,az minek számít?:D

(#28) Wolverine válasza behappy (#24) üzenetére


Wolverine
félisten

Várj, van egy jobb ötletem: sétáltasd meg ipgirlt, akkor ő is előrébb lesz a leszokásban :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29) ipgirl válasza Wolverine (#28) üzenetére


ipgirl
tag

ja...ez jó ötlet! :)

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#30) behappy válasza Kidus (#26) üzenetére


behappy
aktív tag

drágám (ipgirl) lacsapolta a vagyonomat napi 1ezer ft-tal (ennyit költök/nap cigire) és nem is olyan sokára ( kb 1 honapon belül) vettem a félretett pénzből 1 farmert és 3 pulcsit. ha mellette félretettem volna a +ba elköltött még1ezer ftot akkor huhh...szoval sok pénz...havi 30ezer durván amit én költök...

és azt is megtapasztaltam, ha nem gyujtok rá (volt ár példa már párszor leszokási kisérletek során) akkor KV sincsen, ugyhogy az is pénz +

az egészségről nem is beszélve...

(#31) behappy válasza Wolverine (#28) üzenetére


behappy
aktív tag

:) ja

(#32) Kidus válasza behappy (#30) üzenetére


Kidus
őstag

igen, régen mi is 25-30k-t költöttünk cigire ketten, + a sok kaffe, de most, hogy csak magamnak veszem, így is napi majdnem 1k a cigi meg a kávé. Elég erős mozgató rugó, még ha az embert nem is győzik meg az egészséges élet észérvei.
Jobban esne a sok elszívott cigi helyett a lakásba venni valamit, vagy valami gatyó stb. Meg is győztem magam, reggeltől nincs cigi :P

Assuming Control

(#33) Wolverine válasza Kidus (#32) üzenetére


Wolverine
félisten

:C Csak így tovább, tessék be is tartani!

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#34) Kidus válasza Wolverine (#33) üzenetére


Kidus
őstag

Majd írok ide holnap is, meglátod, mennyire látszik rajtam a cigihiány :D

Assuming Control

(#35) behappy


behappy
aktív tag

nekem nagyon durva elvonási tüneteim vannak....a durva álmosságtól / komás állapottól a nagyon agressziv, ingerlékenységig minden. elég nehéz eset vagyok cigi nélkül :)


legutobbi leszokási próbám során annyira felhuztam magam autozás közben, hogy direkt nekimentem egy előttem szerencsétlenkedőnek :U

(#36) Kidus válasza behappy (#35) üzenetére


Kidus
őstag

Én is ideges vagyok, de ha elvonulok, és nem próbál mindenáron megtalálni valaki a mondókájával, akkor nincs gond :) Egyszer sikerült 2 hétre leszoknom, a harmadik nap után elmúlt az ideg. Ami előjön nálam egyből, ha nem cigizek, az a kajálási kényszer. Nem vagyok hízós, annyit eszek, amennyit akarok, de kb annyi csokit, chipset, müzlit, és rendes kaját zabálok össze, amennyibe 2 napi cigi kerül :) Aztán normalizálódik a dolog. Régen lehetett kapni mentholos, cigi alakú és kinézetű rágót, talán arra lenne szükség még :D
Gép előtt sokkal többet cigizem amúgy is, ezért igyekszem felállni, és mást csinálni helyette. Nehéz...

Assuming Control

(#37) behappy válasza Kidus (#36) üzenetére


behappy
aktív tag

Gép előtt sokkal többet cigizem amúgy is, ezért igyekszem felállni, és mást csinálni helyette.

Detto... :(

(#38) _Volkovy_ válasza behappy (#35) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

a piros kabrióval?:)

(#39) behappy válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


behappy
aktív tag

nem, ez régebben volt.

(#40) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tegnap este kipróbáltam ezt a sűrűn reklámozott gyógyszert a hov@-t lefekvés előtt egy fél órával bekaptam 3 szemet, annyiból tényleg jó, hogy nem voltam megfeszülve, nem idegesítettem magam, viszont alig tudtam elaludni és kb 2 óránként egy pár perc erejéig fel is ébredtem....

(#41) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Én is bagóztam(ok), bár idén nem vettem cigit. Korábban is leszoktam már egyszer a sajátomról :DDD. Azóta néha rágyujtók, heti egy max két szál, kv mellé, mert a feleségem dohányzik, bár csak a munkahelyén.
Javaslom sportolj vmit, szaunázz, akkor gyorsabban kimegy a méreg. Én már nem kívánom, nyugodtan rá merek gyújtani , mert tudom hogy másnap nem fogok venni egy dobozzal.
Plusz a mostani főnököm nem dohányzik, sőt nagyon ellene van, így még könnyebb megállni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#42) Whaskes


Whaskes
senior tag

sziasztok! Cigarettáról szeretnék leszokni és tanácskéne :)) Sajnos meló miatt elég sokat kell bagófüstben ülni.... próbáltam egyszer ilyen tapaszt 3 rugóért vettem, de nem sokat segített. Van valakinek valami tippje? kb 2 éve dohányzok... :(

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#43) barnam_ válasza Whaskes (#42) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem főleg akarat kérdése.
Én kb. 5 éve dohányzom, sokszor abbahagytam rövid időre, de mindig visszaszoktam.
És minden alkalommal úgy tettem le, hogy ok, abbahagyom. Ez egy ideig működik, de ha nincs meg benned a komoly elhatározás, akkor hiába hagyod abba, egy idő után újra rágyújtasz :D

De ha jól tudom, vannak ilyen orvosi ''kezelések'', amik ugyan a nikotin utáni vágyat elkergetik, de a megszokott tevékenység hiányozni fog.

(#44) brownus


brownus
veterán

Én ma adom el a WoW-mat, kemény két hónap után nehéz volt meghoznom a döntést, de már mindenkitől csak azt hallottam, hogy egy kis köcsög zombi lettem :U , és mivel a hétvégén nem volt netem, szombat reggel összetörtem, hogy most mi lesz?? és akkor mondtam azt, hogy eladom ezt a szart mert ez már nagyon súlyos:)

Szóval csak határozott döntést kell hozni, semmi tökölés! itt hever mellettem a picike a melóhelyemen, néha dobok neki egy csókot, megsimogatom a dobozát...
de nyertem és büszke vagyok magamra:)

soha többet mmorpg-t :D

(#45) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

muhahaha
/me már fél éve nem bagózik...meg kell mondjam nem volt nehéz letenni :) össz-vissz 2 szálat szívtam el szept.11 óta (akkor szívtam el az uccsót gólyatáborban és ott fogadtam meg hogy no cigi, miután elkezdődött az egyetem), és azt is még novemberben
azóta spanglizgattam, de most már azt is félretettem, azt már nehezebben :DDD
most is van itthon tekerő, filter meg dohány, csak éppen papír nincs:DD régen sossem vettema cigit, hanem tekerővel gyártottam magamnak :C de nem kísért, még úccsem, hogy itt van a cumó mellettem
amúgy meg kókadt asztmás tüdőm van, és amíg bagóztam monnyuk edzés vagy bicajozás előtt, akkor mozgás közben majd' megfulladtam


mod: ja és nem is hiányzik a füst, sőt most már zavar is

[Szerkesztve]

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#46) Motion_Blur válasza barnam_ (#43) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én 4 éve tolom, egyszer leszoktam 1,5 évre, majd visszaszoktam. Nekem a leszokás könnyen ment, talán azért, mert nem vagyok kemény dohányos. Gyakorlatilag nem is cigizek napi rendszerességgel, csütörtök óta pl. rá se gyújtottam ;) Arany marbit szoktam szívni ha nagyon átlagolni akarunk, akkor kb. heti 1 dobozzal (ebben benne van az is, amikor suli van, és napi 1 doboz).

A leszokáshoz nem kell semmi segédeszköz, csak akarat (lehet, hogy elcsépelt, de tényleg így van). Persze azt nem tudom átélni, hogy milyen az, amikor valaki napi 1-2 dobozzal tol el, de nem is akarom :)

Én nem is tudom, hogy egyáltalán dohányosnak valljam-e magam :F Igazából akkor gyújtok rá amikor akarok, de most pl. már pár napja nem akarok :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47) barnam_ válasza Motion_Blur (#46) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezzel teljesen egyet értek, a dohányzásról való leszokás csak akarat kérdése.
Nekem egy doboz 1.5, vagy 2 napig bírja :) De egyelőre nem akarom abbahagyni.

(#48) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ilyenek olvasásakor örülök, hogy nekem cigiről, piáról, drogokról nem kell leszoknom, mert nem élek vele. cigivel egyáltalán, sőt, kifejezetten zavar. a pia egy kicsit más tésza, nem vagyok apszcinens, de van, hogy hetekig nem iszok, van, mikor napi 1-2 deci jófajta(!) bort, vagy egy üveg sört megiszok, bulikban is max. 2-3 sör meg 1-2 rövid. tavaly voltak hónapok, mikor csak úgy a magam kedvéért ''fogadtam'', hogy 1 hónapig nem iszok sört. semmi nehézséget, vagy elvonási tünetet nem okozott, bár néha volt egy gyenge ''de jól esne egy sör'' érzés. a hónap letellése után se vettem egyből egy rekesz sört. meg részben pótolta a tea, azt is próbálgatom, az legalább nem káros.

amitől függök, de egyelőre nem szeretnék lemondani, az a PH!. nem is maga a gép, vagy a net, hanem kifejezetten a fórum. otthon már/még nincs netem. volt, hogy napokig be se kapcsoltam a gépet, mert minek. ha volt, akkor 7x24-ben ment. ha tali, vagy tábor van, akkor az élő ph-s társak miatt nincs hiány, de ha nincs senki, akivel leglább hasonlóan el tudnám ütni az időt, akkor hiányzik. szerencsére ez ritkán van, és rövid ideig szokott tartani.

Aggregátor: miért nem akarsz egyelőre leszokni róla? van neki valami logikusnak mondható magyarázatod, vagy úgy érzed, még elég erős az egészséged, és van elég pénzed?

[Szerkesztve]

(#49) MyKonzerv válasza ngabor2 (#48) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

apszcinens :C

absztinens, így monnyák/írják ;] :)

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#50) ngabor2 válasza MyKonzerv (#49) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is ezen filóztam, hogy hogyan kell írni. tippeltem... nem jött be :D de most már legalább tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  A leszokás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.