Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qLa


qLa
csendes tag

HI ALL!

Érdekelne kinek milyen véleménye a különböző DDR-es alaplapokról és chipsetekről.

Csak egy maradhat

Fly or Die

(#2) Parci válasza qLa (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Chipset: SiS 735, vagy ALi MAGiK1 (B0 verzió). Inkább SiS 735.

Lap: hát, még egyet sem kapni nálunk, de pl az ASUS A7S266 jó lehet... nemtom.

Azok közül, ami most van, talán ASUS A7A266, ha B0-ás az ALi MAGiK1 chip, illetve MSI K7T266 Pro, bár részemről (és a gyártók részéről) a KT266-os VIA chip már nem a kedvenc...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) qLa


qLa
csendes tag

Igen én is olvastam, hogy az MSI K7T266-ot tartják most a legjobb alaplapnak
VIA KT266 Chipsetes alaplapok között, de a VIA chipsetet megelőzi a SIS 735 és az AMD 760

http://www.tomshardware.com/mainboard/01q3/010808/via_kt266-27.html

ha esetleg még nem olvasta volna senki ajánlom figyelmetekbe ezt a 16alaplapos megatesztet

Ja és mi véleményetek az ABIT KG7-R, KG7, KG7 Lite alaplapokról ezeken AMD761/VIA 686B chipset van.

Fly or Die

(#4) qLa


qLa
csendes tag

UI: Azért a Soltek SL-75DRV se kutya alaplap :))

Fly or Die

(#5) qLa


qLa
csendes tag

Árban összehasonlítva az MSI K7T266PRO-t (40000+FA) és Soltek SL75DRV-t (37000+FA) itt a Soltek viszi el a pálmát igaz nem sokkal.

Fly or Die

(#6) qLa


qLa
csendes tag

találtam még egy tesztet ahol az AMD760-s chipsetes alaplapokat tesztelik és az ABIT KG7 nagyon jó helyezést ért el, de még mindig érdekel hogy milyen tapasztalaitok vannak ezzel az alaplappal kapcsolatban

Fly or Die

(#7) qLa


qLa
csendes tag

ja és itt a cím ahol tesztelték az AMD760alaplapokat

http://www.tomshardware.com/mainboard/01q3/010806/index.html

Fly or Die

(#8) karib


karib
addikt

Hát, ma talán AMD760 a legstabilabb, de a fejlesztése meg fog állni (lásd anno AMD 750). A többiek viszont fognak fejlődni, néha revíziókkal (lásd ALi MAGiK1), néha eccerűen BIOS-okkal. Tehát a DDR jövő egyértelműen VIA-SiS-ALi-NVIDIA, csak hogy ezek közül ki, azt majd meglássuk.

Karácsonyra tán már lehet majd meggyőző és megbízható DDR-es cuccot ajánlani, akár P4 alá is :)

Department of Redundancy Department

(#9) Azeroth


Azeroth
csendes tag

Ehh....
Meglátom a fórumot benézek gondoltam hátha vmi érdekes...De semmi...Itt is azokat a sz*ros abitokat meg az asusokat futtatjátok.......
Mindenki azt modja hogy milyen stabil meg ilyenek..francot...Én soha nem tennék ilyen lapokat a gépembe....Próbált valamelyikőtök mondjuk egy komolyabb lapot...Mondjuk az IWILL KA266 -os DDR-es lapot?????
Na az a KOMOLY lap.....

bye

Azeroth

(#10) Parci válasza Azeroth (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy még hol, de NÁLUNK speciel TESZT is van az Iwill KA266-ról... szóval picit nyugisabban, plíz. Az Abit KT7E pedig nem egy rossz lap, és OLCSÓ. Ugyanez az Iwillről nem mondható el. Nem rosszabb, viszont drágább. A KT7E ár/teljesítményben imho jelenleg best buy. Attól függetlenül, hogy az Abit lapok valóban nem a stabilitás bajnokai...

Emberek, nyugalom :). Eddig még nem kellett moderálni, tartsuk meg ezt a jó szokásunk!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) qLa


qLa
csendes tag

IWILL KA266 DDR -s se tűnik rossz alaplapnak ALi MAGiK 1 Chipsettel van rajta minden ami kell, ha valaki már találkozott közelről ezzel az alaplappal az feltétlen írja meg a véleményét ja és az árát is :)))

Fly or Die

(#12) karib válasza qLa (#11) üzenetére


karib
addikt

KA-s Iwill biztos ütős lesz, ha kijön B0 rev-es ALi-val. Iwillék nagyon ott vannak, de hát sajnos árban is.

Value szinten KT7E, csak ne várjatok tőle többet, mint amit tud, high-enden pedig lehet csemegézni a kiforrott 133A-sok közül (Iwill, esetleg Asus, MSI, egyebek), vagy az egyre vonzóbb DDR cuccok közül.

Department of Redundancy Department

(#13) sa4zet


sa4zet
csendes tag

Szerintem az Epox 8K7A egy nagyon jó alaplap.
De meg kellene várni, hogy egy boltban kapható SiS 735-ös lap mit tud felmutatni.
Furcsállom, hogy eddig meg se említette senki az Epox márkát.

(#14) Szasza


Szasza
tag

Kedves Mindenki, elkészültem a teljes fordítással, annyit elárulhatok, hogy VIA KT266-os chipsetű alaplapot ne vegyél, meg AMD 760-asat se, a legjobb a SiS 735-ös minden szempontból, illetve a B0-s ALi MAGiK 1. Sajnos az A0-s pocsék, és nem igen tudod őket megkülönböztetni. Várd meg, hátha Parci felteszi a cikket, elég érdekes....

(#15) PodMAN


PodMAN
senior tag

Ha MSI, ha AMD760, akkor K7 Master. MSI RULEZ.

(#16) Parci válasza PodMAN (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Itt a cikk és a K7 Master is, az előbbiről csak akkor publikálunk bármit, ha azt az XBitlabs is úgy akarja... az utóbbiról nyilván lesz teszt :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) DarkLord


DarkLord
csendes tag

Az Asus A7M266-nak Amd761-es chipset-je van. Az most jo vagy nem ?

Es egyaltalan kinek mi a velemenye errol az alaplaprol ? Van valakinek otthon ilyen hasznalatban?

(#18) sa4zet válasza Szasza (#14) üzenetére


sa4zet
csendes tag

ok ok
De ilyen chipset-es alaplapot még sehol sem lehet kapni!
Meg valszeg mire lehet addigra az ALi MAGiK kiad 1 újabbat ami lehet ver a SiS 735-öst.
Na mindegy.;]

(#19) qLa


qLa
csendes tag

Kezdődik a SiS735 alaplap invázió. Olcsó Ár, Kiváló teljesítmény, mi kell még...

Első jelölt a Chaintech CT-7SID, sebességbe minden eddigit meg ver, de MicroATX-es :( (3PCI/1AGP/2DDR) alig fér bele valami.

http://www.ocworkbench.com/hardware/chaintec/7sid/7sidp1.htm

Második jelölt az ECS K7S5A, ez jobbnak tűnik és ez rendes ATX-es, van rajta hely bőven. (5PCI/1AGP/2DDR/2SDR[még a régi PC133-as ramot is bele lehet rakni])

http://www.ocworkbench.com/hardware/elite/k7s5a/k7s5ap1.htm

Fly or Die

(#20) weihe válasza qLa (#19) üzenetére


weihe
tag

És mi a tipped, mikorra ér Magyarországra ?
Mondjuk ASUS is fog csinélni ilyet, ha jól t'om, (talán az A7S266), erről info vhol ?

(#21) qLa


qLa
csendes tag

Szerintem kb 1-2hét

Fly or Die

(#22) guest


guest
veterán

QL@ : Szép és jó, hogy "filózásodat" itt gerjeszted, de szerintem aludj erre egy hónapot, mert a mostani híreknek magyarországra való hatásáig pár doboz sör el fog fogyni! :D

prohardver vendég

(#23) qLa


qLa
csendes tag

Én optimista szemléltettel fogom fel a dolgokat.
Az ECS K7S5A ára 60$ úgyhogy még rendelni is megérné, és lehet hogy lesz egy Chaintech CT-7SID-em, ha a jó isten is úgy akarja. Majd leírom hogy muzsikál. Azért iszogatom a sört, úgy legalább gyorsabban telik az idő.

Fly or Die

(#24) guest


guest
veterán

Ha a Chaintech mellett maradsz, akkor idő kérdése és az ASBIS-nak lesz! :)

prohardver vendég

(#25) XMI


XMI
csendes tag

Sajnos én is azon a véleményen vagyok, hogy a SiS 735-re még igen sokat kell várni. Úgy hírlik, hogy már megint gáz van a gyártókapacitásukkal, úgyhogy valószínüleg az a kevés amit legyártanak valószinüleg nem Mo.-ra fog jönni. Egyébként a legnagyobb kár az, hogy a legtöbb tesztelős homepage, akinél már ilyen járt ECS vagy Chaintech alaplap nem végez el egy korrekt, minimum 24 órás, gyilkolós stabilitás tesztet. A legtöbb csak egyszrűen odaírja, hogy a tesztelés alatt semmi problémája ne mvolt vele és kész. Az egyetlen olyen, aki rendesen elvégezte az Anandtech volt (szerintem mind a mai napig ez a legszínvonalasabb hardveres tesztelő lap); de egyre kevésbé foglalkoznak szóló alaplapok tesztelésével és Sis 735-ös még nem fordult meg náluk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.