Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz azbest #8120 üzenetére

    Ez nem így működik az idősek esetében.

    "...mivel rendszeresen főz ezért amikor akció van, olyankor előre bevásárolja őket"
    Ja. Csak haza is kellene neki vinni valahogy. Nyilván többet fog vásárolni valamennyivel, de nem fog 20 kiló akármit egyszerre hazavinni. Többet fordulni sem nagyon, mert bele fárad.

    "...a csapból is az folyik, hogy ne mászkáljon, most nem gyűjti úgy, mint máskor, hanem mászkál. "
    Demencia. Egyformán érinti a testi és szellemi leépülés az időseket. Legfeljebb a kettő irány leépülési sebessége nem egyforma.
    Az idős emberek nagy egy része értelmezni képes a híreket, de nem látja át a rá mit kell változtatnia a megszokott tevékenységein.

    "De azt már sokszor láttam, hogy nem értik a pénz értékét. 10 forintok miatt rengeteg időt és energiát hajlandóak áldozni, de máskor meg nagyobb kiadásoknál nem gondolják végig, hogy arra tényleg szükség van -e vagy lehetne-e olcsóbban. "

    Ez így van, DE!
    Ennek semmi köze a korhoz.
    Én egy vidéki város önkormányzati ülésein jelen voltam éveken keresztül. Sokszor a néhány havi fizetés nagyságrendű kérdésekben órákig vitáztak a képviselők. A 100 milliós beruházást néhány perc alatt tolták át rajtuk. Olyan hatalmas volt az összeg, amit már nem láttak át.
    Ráadásul az idősek még kevésbé látják át a helyzeteket, mint a felnőttek. Ezért gondoskodásra szorulnak. Ami nem igazán biztosított számukra.
    Régen több generáció élt egymás mellett. Több értelmes elfoglaltságuk volt az időseknek. Kevesen döntéskényszer helyzetben voltak.
    Egyszer beszélgettem egy pakisztáni emberrel. Ő mondta, hogy teljesen érthetetlen az a pazarlás amit Európában folytatunk. Egy nagyobb ház helyett több kisebb lakásban lakunk. Többszörözzük a költségeinket. Az idősek és a gyerekek ellátásáért fizetünk, amikor egy nagyobb családban ez költségmentesen oldható meg.

    A tolerancia gyakorlása hatalmas dolog, ami előbbre visz a problémák megoldásában Az együttműködési képesség jelentősen segíti a közösség hatékonyságát. A kettőnek van/lenne egy további hozadéka. Idős korodra sokkal problémamentesebb lehetne az életed. Ennyi.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés