Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) --HARDCORE-- válasza Rage47 (#47) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Eddig a legnagyobb hátránya, hogy a szép egyenes kék windows logó helyett a win10 csúnya ferde logója van a startmenü helyén, de amúgy működik. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#52) King Unique válasza Rowon (#49) üzenetére


King Unique
titán

Pont az lehet a baj az ilyen 3rd party "rendszeroptimalizáló", tákolmány programokkal, hogy olyan funkciókat, folyamatokat, szolgáltatásokat is letilthatnak ész nélkül, amik után olyan hibák jelentkezhetnek és olyan alapvető dolgok nem működhetnek, amiknek normál esetben eleve nem kellene előjönni... Meg az ilyenekre nyilván nincsen alapesetben semmi szükség és amúgy is max. csak opcionális a használatuk és akkor is csak saját felelősségre alkalmazandó.
Az meg ugye ismert információ, hogy a built-in appok egy része először eleve csak placeholder a Start menüben, Start menüben való megjelenés be- és kikapcsolható, gépházban külön-külön és akár egy kattintással az összes háttérben futása tiltható, ha kényszeresen törölni akarja a felhasználható akkor a gépházban is uninstallálható egy részük de PowerShell alatt eleve megoldható az összesé, stb. Vagyis pont ezért nem feltétlen létszükséglet az említett külső programok használata és nyilván azok nélkül is működhet gond nélkül a Windows 10/11, sőt lehet pont azok használata nélkül fog. :))

[ Szerkesztve ]

(#53) CPT.Pirk válasza kilua (#48) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyennek neki sem állok... Egy LTSC W10 még mondjuk oké, de minden másra ott a Linux ami ilyen debloat kínlódás nélkül fasza és akkor nincs az, hogy na vajon visszatelepült-e a Candy Crush Soda Saga a következő frissítéssel...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#54) Rowon válasza King Unique (#52) üzenetére


Rowon
veterán

Ne magyarázd meg kényszeresen, mert nem érdekel, másik topicban is jeleztem már, hogy herótom van ettől a trágya rendszertől. Melyik részét nem érted?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#55) Fuvaros válasza Rodi 4.80 (#41) üzenetére


Fuvaros
senior tag

azóta nekem jött új frissítés pár napja

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#56) kilua válasza Rowon (#49) üzenetére


kilua
senior tag

Ha ott van egy bat fileként az asztalon a debloater parancsikonja akkor egy kattintás hogy ismét lemenjen ami esetleg visszamászik, de a legtöbb dolog nem mászik vissza.

Én mondjuk azon háborgok hogy az ingyenes linux mint reklám mentes, a fizetős nem is olcsó windows meg tele van szeméttel. Fordítva (hogy az ingyenesen lenne reklám a fizetősben meg nem) még meg is érteném, de így?

Mi az hogy a TikTok vagy a candy crush fizet az MSnek és kéretlenül is települ?

Egyedül pár játék miatt maradt asztali gépen a windows de a steam deck terjedése lassan megoldja ezt a problémát és jók lesznek a játékok linuxon is, a touch driver hiánya/nehézkessége miatt maradt tableten.

[ Szerkesztve ]

(#57) Petius


Petius
újonc

Pont most gondolkoztam, hogy újra felrakok egy win10-et, hátha már jobb lett.
Bár úgy képzelem, hogy azóta mióta utoljára láttam már hangos reklámok üvöltenek rám a start menüből :D

(#58) Rowon válasza kilua (#56) üzenetére


Rowon
veterán

Én már mindenre Debiant raktam fel. Most a rendes asztali gépemről írok, ezen szoktam játszani is. Steamhez a Proton szvsz jól meg lett csinálva, egy rakás olyan játékkal tudok játszani, amit a Steam áruház "Windows only"-nak jelöl meg. Minden másra pedig ott a Lutris+Wine.

És igen, a Debiant is úgy telepíted fel, ahogyan Te szeretnéd, a saját igényeid szerint tudod testreszabni, hogy mi kerüljön fel, mi nem. Láttam olyan YouTube videót, hogy a feltöltő egy sima terminálos verziót rakott fel a gépre, majd csomagonként összerakta az egész rendszert a saját szájíze szerint. Na az nem kis tudást igényel, de mindenesetre elgondolkodtató, hogy mennyivel felhasználóbarátabb a történet.

"Mi az hogy a TikTok vagy a candy crush fizet az MSnek és kéretlenül is települ?"

:DDD :DDD :DDD Vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#59) NoMix


NoMix
tag

Tulajdon képpen ezzel a Microsoft le dózerolja a teljes platformot:
Minden 10 után be köszöntött Windows 10-nek számít mert az az utolsó... Tehát ha azt meg szüntetik akkor minden Windows 10 feletti termék meg szűnik... :C
szerk: AMD után a Microsoft is hát kíváncsiak leszünk mikor lesz megint Windows 7.9x
Mi lesz a next gen Microsoft Pilledrive? Win11 a Bulldózer

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#60) Aurig@ válasza Petius (#57) üzenetére


Aurig@
őstag

Milyen reklámokat látsz a Start menüben?
A megjelenés óta használom a Win 10-et, soha egyetlen egyszer sem találkoztam reklámmal!
Jelenleg a 21H1 van fent, teljesen hibátlan.
Jövőre, ha kicserélem a gép belsejét /RAM, proci, alaplap/, mindenképpen 10 megy vissza rá!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#61) Bugarov


Bugarov
aktív tag

Pörgetni kell a hardver eladásokat valahogy :W

(#62) --HARDCORE-- válasza NoMix (#59) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Amúgy a Piledrivet egy L -el írják.
Vicces látni, hogy egyesek kimondottan szeretik ezt a (...) szoftvert. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#63) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Otthonra ezzel nincs is semmi gond, de cégeknek azért ez így nem fog működni. Eladni persze eladhatják 11-el is a gépeket, de úgyis downgradelve lesz 10-re, mert a többi is az. 11-ből még LTSC sincs, de már a 12 is be van jelentve, gyanítom ebből a 11 átugrása lesz.

(#64) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Celeron N4020 proci (2mag 2szál), 8GB ram, ssd. A gép nem egy erőgép"

Annyira nem, hogy konkrétan a NAS-omban van ilyen, ahol direkt lassúsági verseny van, hogy minél kevesebbet fogyasszon.

#43Rage47: Esélyes hogy neked a Win10-nél ért véged az informatikai pályafutásod. :D

#31anulu: Állítólag a 10-hez is van PE core patch, de nem érint, így nagyon nem jártam utána, csak valahol olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#65) Rage47 válasza --HARDCORE-- (#51) üzenetére


Rage47
veterán

kösz

[ Szerkesztve ]

(#66) kilua válasza Aurig@ (#60) üzenetére


kilua
senior tag

[link]
[link]

Jobb esetben ott van a reklámja a start menüben, és ha valaki véletlenül rosszul kattint rá, akkor automatikusan települ (TikTok) rosszabb esetben automatikusan történt régebben a dolog (candy crush)

[ Szerkesztve ]

(#67) Petius válasza Aurig@ (#60) üzenetére


Petius
újonc

A Microsoft saját javaslataira gondoltam, amiket minden telepítés után ki kell szedegetni. Arra írtam, hogy úgy képzelem azóta már hangos reklámok jelennek meg.
Na de ha még nem akkor ne is legyen igazam. :)

Egyébként elvoltam vele, 2019-ben váltottam, amikor kb 3 hónapig ami javítás jött, nem volt kompatibilis az akkori gépemmel.
Pár újratelepítés, várakozás és csökkentett mód parancssorból KB update eltávolítás után meguntam.
Aztán mire megoldódott és fel tudtam rakni egyet amit frissíthetek is, már átszoktam.

Mégiscsak jobb egy olyan rendszer ahol 20mp egy frissítés, nem kell várni indulás előtt, hogy mikor vághatom le végre a főkapcsolót, és ha kiveszem az asztaliból és átrakom egy 10 éves laptopba akkor is gond nélkül elindul. :P

(#68) sanzi89 válasza vicze (#11) üzenetére


sanzi89
addikt

"Only Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 (version 21H2) will have support until 2032-01-13."

Nem tudom mit jelent pontosan az IoT verziós Windows 10, de csak az kap support-ot 2032-ig.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#69) King Unique válasza Rowon (#54) üzenetére


King Unique
titán

Annyira nem is kell, mert Itt pusztán csak tények és ismert információk közlése történt meg.
Ha annyira herótod van ettől a rendszertől, annyira nem érdekel, meg úgyis mindenre Debiant raktál fel, akkor nem feltétlen ide, hanem lehet inkább annak topikjába kellene írogatni... Pá!

(#70) King Unique válasza Petius (#67) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a Start menüben való megjelenésre célzol a Windows 10-nél, akkor annyira sokat nem kell "szedegetni", csak egy kattintás a gépházban. :))

Az adott Windows 10-verzióra kiadott havi kumulatív frissítéseknél (CU) nem világos mi nem volt kompatibilis, vagy hogyan kell ezt érteni, de mindegy. Itt inkább az adott verzió telepítésére nem áll készen átmenetileg pl. driveres probléma miatt az eszköz, akkor jelenik meg a Safeguard Holds, majd ha a probléma elhárul, akkor telepíti a Windows Update az új funkciófrissítést. Na meg amúgy sem kötelező azonnal újabb verzióra váltani, mivel a Windows 10-nél kiadástól függően 18 / 30 hónap egy-egy verzió életciklusa, a Windows 11-nél pedig aszem 24 és 36 hónap.

Indulásnál normál esetben nem is kell várni, bebootol a rendszer és kész. A hardverváltozást meg eleve jól viseli a Windows 10 és 11 egyaránt, akár egy alaplapcserét, sőt akár teljes PC cserét is kibírhatnak újratelepítés nélkül, szóval nem kizárólag csak más OS lehet képes erre.

[ Szerkesztve ]

(#71) King Unique


King Unique
titán

Ezért nem kell pánikolni, csak mert nem lehet majd Windows 10-et venni a Microsofttól

Máshol továbbra is lehet majd kapni Windows 10-et
A Windows 11-ről vissza is lehet frissíteni a Windows 10-re
Sok új gép még a Windows 10-zel érkezik
A Windows 10 telepítőjét továbbra is le lehet majd tölteni
Idővel érdemes lesz a Windows 11-re áttérni

(#72) Petius válasza King Unique (#70) üzenetére


Petius
újonc

Azt hiszem szinte mindent félre értettél :)

Ezek a frissítések a Spectre/Meltdown időszakban voltak, és teljesen le kellett tiltani minden frissítést, különben kék halállal jutalmazott következő indításnál (és persze a következő frissítéseknek kellet az előző amit a gépem nem bírt). Azután lett más megoldás, de jó pár hónap volt.

A szedegetés kb mindenre vonatkozik, az összes számomra felesleges csempére és baromságra ami fél képernyőt elfoglal. De ide tartozhat az a rakás dolog amit telepítés után le szoktam tiltani, vagy kikapcsolni.

Az indulásnál pedig úgy értettem, hogy ha én indulnék otthonról és nem tudom áramtalanítani a gépet leállítás után mert várni kéne a ki tudja mit. Vagy csak épp végtelen loopba került és hiába is várnám. :W

A hardver változással nekem sose volt szerencsém, de szerintem egy teljes gépcsere után nem árt újratelepíteni.

(#73) King Unique válasza Petius (#72) üzenetére


King Unique
titán

Akkor legközelebb konkrétabban kellene fogalmazni és úgy már elsőre is világos lesz. :)

Azoknál a frissítéseknél korábban pont az volt a lényeg, hogy a telepítésük után a teljesítmény csökkenhetett valamelyest, amiről több itteni teszt, blogbejegyzést, stb. íródott (példa). Ellenben BSOD-nak nem feltétlen kellett lenni, nálam sem volt amiatt egyik PC-n sem, ha esetedben igen, akkor ott lehet egyéb gondok is voltak.

Dehogy vonatkozik mindenre, meg ugye minek kellene erővel mindent "kiszedegetni", ha pl. a built-in appok futása szükség esetén 1 kattintással tiltható a gépházban is, telepíthető és beállítható alapértelmezettként 3rd party program, stb. Ez a mindent kiszedegetni inkább csak kényszeres berögződés egyes felhasználóknál.

Normál esetben nyilván nem feltétlen "várni kéne a ki tudja mit" van, ha elmegy a felhasználó otthonról, akkor kikapcsolja a PC-t, azon a Windows 10-et, ennyi. Ha a frissítésekre célzol, akkor havonta csak 1x telepíti azokat a Windows Update automatikusan, aminek időpontja eleve ismert (minden hónap 2. keddje helyi idő szerint 19 órától), ha épp nem alkalmas a frissítés, akkor pedig eleve adott a szüneteltetés lehetősége.

Pedig megoldható és egy alaplapcsere, vagy akár teljes PC csere után sem feltétlen kell újratelepíteni a Windows 10/11-et. Na persze ha szükség esetén bizonyos előkészületek nem történtek meg, meg az alapvető indítási beállítások (pl. IDE vs. AHCI | Legacy vs. UEFI) nem stimmelnek a régi és új hardverkörnyezetben, akkor nem meglepő ha nem működik. Ahol amúgy az utóbbiaknál is elég rugalmas a Windows 10/11, mert akár az IDE —► AHCI és Legacy —► UEFI váltás illetve átkonvertálás is megoldható újratelepítés nélkül, persze alapesetben elég csak BIOS / UEFI szinten beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#74) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Win 11-et megjelenés óta használok tökéletes oprendszer játékra is.
Aki félé tőle az ostoba.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#75) Dr. Akula válasza AuraSync (#74) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, otthonra teljesen jó. Melóba se rossz, csak hát a szoftver support (nem a Windowsé) jellemzően le van maradva, és akkor is csak a jól bevált (jellemzően LTSC) verziókig merészkedik, így ott nem éri meg előresietni.

(#76) CPT.Pirk válasza AuraSync (#74) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszönjük Emese. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77) Petius válasza King Unique (#73) üzenetére


Petius
újonc

Na igen a kényszeres berögződés az nagyon is jellemző rám. :)
A régi időkből maradt, hogy szeretném átlátni a dolgokat, meg azt érezni, hogy én irányítok, nem a gép engem.
Persze tudom, hogy ez ma már lehetetlen, de legalább az érzés meglenne.

(#78) tatararpad


tatararpad
őstag

Nem ez volt az utolsó Windows vagy milyen bullshit fszságot nyomtak anno?

(#79) Dr. Akula válasza tatararpad (#78) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De, csak aztán azt is hozzátették hogy 10 évig, amit senki nem akart meghallani.

(#80) King Unique válasza Petius (#77) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen lehetetlen, most is adott számos eszköz, ha a felhasználó konfigurálni akarja az egyes beállításokat és a működést, lásd gépház, CMD és PowerShell, csoportházirend, registry, stb.

(#81) szupermacs válasza Dr. Akula (#79) üzenetére


szupermacs
veterán

Most sem telt el 10 év. Saját magukat sz@rták szájba.

(#82) benedekco válasza Petius (#77) üzenetére


benedekco
addikt

A lényeg hogy sosem volt gond vele, különben meg user error.
A ceges laptoppal sem volt még soha olyan, nap végén kapcsoltam volna kifele, de update. Nincs elnapolás azonnal kell futtatni. Nyilván nálunk az IT döntött így, és biztosan van rá workaround, de akkor is ez egy gond. meg hogy minden probléma workaround-al lesz megoldva.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#83) AuraSync válasza CPT.Pirk (#76) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na bocs csak túl gyorsan írtam. :DDD:)):DDD

Szóval a mondandóm onnét jött, hogy mást sem látni csak így sz@r a Win 11 úgy sz@r a Win 11... mert ezt olvasták valami random fórumon vagy oldalon de ő maga ki sem próbálta.
Megjelenés óta sőt még az előtt is használtam már a Win 11-et (Windows Insider Program) és kijelenthetem, hogy tökéletes minden felhasználásra.
Semmiféle FPS csökkenésem nincs benne Win 10-hez képest, minden driver lazán megy vele és a programok is szépen futnak és használják is a hardveres gyorsításokat.

Ha valamiféle KÜLSŐ program nem megy rajta rendesen az a program hibája nem a Windózé.
Tudni illik ha olyan programokkal dolgozok munkahelyen ami nincs frissítve akkor jó hogy nem térek át Win 11-re.
De elvileg előbb utóbb mindennek jön frissítése és át kell térni az új oprendszerre.
Ennek új céges licensz vásárlás lesz a vége? Igen.
Nem 30 millás céges autókra kell a cég bevételét költeni hanem az ilyen dolgokra félretenni a pénzt.

Tehát hogy végre helyesen leírjam amit írtam: Aki fél a Win 11-től az ostoba.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#84) Dr. Akula válasza szupermacs (#81) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van helyette jobb, mire várjanak? Csak azért mert megmondták, és akkor inkább maradjunk a réginél? Azt is mondták már hogy 640k RAM mindenkinek elég lesz, minek léptünk tovább? Ott helyben le kellett volna állítani a fejlődést...

(#85) szupermacs válasza Dr. Akula (#84) üzenetére


szupermacs
veterán

Supportálhatták volna és fejleszthették volna még 10-15 évig is a 10-et. Senkinek nem fájt volna. De hát a kapitalizmusban senki nem abból él meg, hogy a vásárlókkal foglalkozik és a fenntarthatósággal, kompatibilitással.

(#86) Tikakukac válasza AuraSync (#83) üzenetére


Tikakukac
titán

Uhhhh, az utolsóm tételmondat pirított :DDD

Én rendszergazdiként is vállalom, hogy ostoba vagyok, mert félek a Win11-től. Jó, pár év van mögöttem, szóval az a fajta ostoba vagyok aki megjárta már a poklot oda és vissza Win98-tól. Természetes a Windows sosem hibás.

;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#87) Dr. Akula válasza szupermacs (#85) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Supportálják is, csak az értékesítését fejezték be. Ingyenes a frissítés 11-re, már a 10-re is az volt a 7-ről, semmilyen károd nem keletkezik. Akinek meg csak "régen minden jobb volt", azt nem tudom sajnálni, ez már önhiba. És attól jobban éreznéd magad ha a Win11-et nem 11-nek hívnák, hanem mondjuk Win10 23H1-nek? Még a Win10-ek is különböznek egymástól.

#82benedekco: Ha nincs kényszer, sosem lesz az a frissítés felrakva, mert munkaidőben ne zavarjon, utána meg "én ezt nem fogom megvárni, megyek haza".

[ Szerkesztve ]

(#88) benedekco válasza Dr. Akula (#87) üzenetére


benedekco
addikt

Ennek lenne más megoldása is, pl egy pop up message aztán kaja szünetben lefrissitem. Azért lekésni a buszt, elkesni a gyerektől a suliban, elkésni az esti sport foglalkozásról mert 15-20 percet frissít a gép azért szerintem nem fair.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#89) CPT.Pirk válasza AuraSync (#83) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Íjj basszus ez még epicebb lett, mint az előző. ;]

A jövő hónapban hozzák hozzám az egyik laptopot a családból, mert a gépben lévő 8GB ramból csak 4-et használ és így döglassú, a probléma megoldására neten olvasható how-to leírások (mert nem egyedi eset) meg nem működtek... Majd talán ha ráolvasok, az meggyógyítja...

Amúgy, mi dolgozunk a Honeywell ipari irányító programjával, ami a kb. 1 órás telepítési folyamat részeként a teljes OS-t átkonfigurálja a hálózati FTE híd driver kiépítésétől kezdve a wifi letiltásán át a winupdate teljes tiltásáig és jelszavas login megköveteléséig, ez viszont nem, hogy nem megy W11 alatt, de még W10-ből is csak a legelső, még LTSB kiadással eredményez hibátlan telepítést.
Na pedig a Honeywell az nem egy garázscég. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90) Dr. Akula válasza benedekco (#88) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt olyan is, soha nem is lett lefrissítve, mert a júzer nem hajlandó megvárni. Majd meló után azt csinál a gép amit akar, lekapcsolt árammal... :) Így hát rá kell kényszeríteni a júzert, most megvárja meló KÖZBEN, ha már utána nem hajlandó.

#89CPT.Pirk: "a gépben lévő 8GB ramból csak 4-et használ és így döglassú"

Le kell cserélni a 32 bites oprendszert 64 bitesre, hogy kezelje. :)

[ Szerkesztve ]

(#91) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az volt az első, amit ellenőriztem, de nem 32 bites. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#92) Pikari válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


Pikari
őstag

Miután a windows xp megdöglött, és széles körben elterjedtek a 64 bites procik, én a magam részéről átálltam debian linuxra. Win10-et csak az userek gépein látok kb havi 1-2x, ha supportálni kell nekik a gépet valami miatt.

Eddig kivétel nélkül olyan élménnyel szembesültem, hogy indítás után a vinyó 7-8 percig darált, mire a desktop be bírt jönni, i5-ös gépeken 4-8 giga rammal is, kb mintha valami 23 éves pentium 3mon akartam volna elindítani 128 mega rammal.

Hogy ez az operációs rendszer hibája, vagy a madonna.mp3.exe nevű fájlon duplaklikkelő egységsugarú felhasználóké, abba én nem akarok belemenni, de engem nem zavarna, ha többet nem kéne találkoznom ezzel a rendszerrel soha az életben.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#93) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#91) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát ilyet még nem láttam, akkor hogy van csak 4 giga a 8-ból? Fel se ismeri a 8-at, vagy látja, csak félúton betelik?

#92Pikari: Vinyót már 10 éve se lett volna szabad gépbe rakni C:\ meghajtónak, oprendszertől függetlenül.

(#94) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#93) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy néztem, tud a 8GB-ról, de a maradék részt azt hiszem a vga számára foglalta be. Az okot nem tudom, mert ez egy játékra teljesen alkalmatlan dzsunka laptop... De nem egyedi a probléma, külön cikkek foglalkoznak ezzel, pl: https://windowsreport.com/windows-11-not-using-all-ram/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#95) szupermacs válasza Dr. Akula (#87) üzenetére


szupermacs
veterán

Ok.

(#96) lionhearted


lionhearted
őstag

Érdekes, hogy ezen írás alatt azok a vélemények jönnek, akik szerint a win folyamatosan változik, foglalkozni kell vele, munkahelyre nem való, stb.
A Linux mint írás alatt meg az, hogy a wint beállítani egyszer kell, a linux meg folyamatos terminál gányolás, munkára nem való, stb...

Vajon hol van az igazság :F

Tegnap még működött...

(#97) Pikari válasza lionhearted (#96) üzenetére


Pikari
őstag

Szerintem a windows két szék közé pottyant. A mai modern egységsugarú user nem érti már azt sem, hogy mi az a fájl és fájlrendszer, mert ennyire buta még akkor is, ha egyetemet végez [link] . Ezeknek android kell, ahol megérintik a képernyőt, és színes varázslat történik pittyenés közepette. Ahova ennél komolyabb dolog kell, oda linux való. Hogy egy windows 10/11/akárhány hová való 2023-ban, azt nem tudom. Munka tekintetében max oda, ahol 10 éve beállítottak egy active directoryt, és még nem fedezték fel a google docsot. Meg kijön rá havi 2-3 játék, ami csak windowson indul el, és a gamer örül neki, mert azt hiszi, hogy attól lett boldog, hogy a crysis 5ezredik klónjában repked wasd-vel. Én meg vagyok lepődve azon, hogy ennek a rendszernek még egyáltalán mérhető piaci részesedése van.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98) King Unique válasza lionhearted (#96) üzenetére


King Unique
titán

Miért, amit ide vagy abba a topikba írogatnak egyesek, azt jegyzik valahol azon kívül hogy ezen a felületen megmaradnak és megtekinthetők, számít az bármit a tekintetben, hogy globálisan régóta mit használ a felhasználók többsége, bármit is változtat az azon, hogy pl. a StatCounter mit mutat? Eleve adott a válasz, szóval felesleges két ilyen topikban külön keresni a már eleve létező "igazságot" . :))
Az meg nem világos mi alapján jött le, hogy a Windows nem való erre-arra illetve munkára, amikor desktop OS szinten régóta eleve azt használja a felhasználók nagy többsége, munkahelyeken az irodák zömében általában valamilyen Windows fut a PC-ken, ahogyan home user szinten ugyancsak, ami tény.

[ Szerkesztve ]

(#99) lionhearted válasza Pikari (#97) üzenetére


lionhearted
őstag

Érdekes, hogy azt mondod rájuk, hogy buta... nem az volt az elmúlt ~10 év iránya, hogy neked már semmit nem kell tudnod arról, hogy hogyan működik, mert működik és kész? Hogy ezzel nyitunk a digitális analfabétaság felé, hogy alacsony a küszöb? Esetleg, biztosan az számít mai alap IT ismeretnek, hogy tudod mi az a fájlrendszer, BIOS, akármi? Megtaníthatom az óvodás gyereknek a nortoncommander használatát, vagy inkább legyen az - egyébként gyakoribbnak tűnő... - Android érintős használat?

AD-nál azért több a Win32 API-ra rátaknyolt alkalmazás, az x86 és a win32 (aka wintel) élteti egymást hosszú ideje.

Tegnap még működött...

(#100) Petius válasza lionhearted (#96) üzenetére


Petius
újonc

Én több időt töltöttem a winen a parancssorban mint linuxon a terminálban.
Manapság egy átlag felhasználónak kb azt se kell tudnia, hogy mi az.
De én nagyon szurkolok a Windowsnak, minél tovább tartja meg a felhasználóbázisát annál tovább lehet élvezni a szabadságot. Nemsoká én is felrakok egyet második rendszernek, hogy megnézzem mi újság. Még az is lehet, hogy rögtön egy 11-et. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.