Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

tök jó lenne, ha végre rendberaknák az USB-C-s monitor kezelést W11-en. egyelőre nálunk cégnél emiatt nem foglalkozunk vele érdemben.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) vicze válasza anulu (#1) üzenetére


vicze
félisten

Mit akar jelenteni az USB-C monitor kezelés?
USB-C-n HDMI vagy DisplayPost megy. Még nem volt gondom 11-en semmilyen USB-C csatlakozással.

(#3) Busterftw válasza vicze (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Nálunk sem a cégnél, covid alatt 200+ laptopra álltak át, aztán most irodában két monitoros setuppal csak bemegyek a laptoppal, usb-c rádug és van minden.

(#4) azbest válasza anulu (#1) üzenetére


azbest
félisten

Nem az intel video driver szopat? Az Xe szériához való driverek közül néha sikerül megoldaniuk azt, hogy a type-c dokkolómon át ne lássa egy verzió a monitort.

(#5) jeni


jeni
félisten

A termék élet ciklusok egyre rövidülnek.

(#6) benedekco


benedekco
addikt

Az Enterprise vajon még elérhető lesz utána is?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7) Noukoum válasza jeni (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

10 év támogatás nem olyan rossz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) vicze válasza benedekco (#6) üzenetére


vicze
félisten

Ez csak a Microsoft Store-ból való kerülésről szól, semmi mást nem érint.
Tehát Microsfot csak a End user felé fejezi be a forgalmazást, a céges vásárlókat semmilyen formában nem érinti.
Viszonteladótól ugyan úgy vehetsz Windows 10 licence-et.
A Windows Enterprise licence (bár most nem tudom fejből a jelenlegi összes konstrukcióját) nem függ OS verziótól, mivel egy add-on licence.

Bár jelenleg bármilyen Edition-ös Windows licence általánosan verzió függetlenek, mivel Win7/8/10 licencek aktiválhatóak Win10/11-gyel, és Win11 licence aktivál Win10-et.

(#9) szupermacs válasza jeni (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

Hiszen ez volt az utolsó Windows, valahol csak hagyni kell nyugodni. :)

(#10) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sacc / kb 50% körül lesz a W10 2025-ben, mikor lelövik... A botnet meg zsaroló vírus írók pezsgőt bontanak majd...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) vicze válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


vicze
félisten

"mikor lelövik..."
Nem lövik le, az utolsó LTSC 2032-ig támogatva van.
Szinte 0 esély van rá, hogy 2025 után ne lennének frissítések az adott utolsó verzióhoz. Minden más jelegű terméktámogatás megszűnik.

(#12) anulu válasza vicze (#2) üzenetére


anulu
félisten

laptop, USB-C-n rádugom a monitort, sorbakötve 2. van, hogy csak az egyiken van kép, van, hogy csak 1024x768, van, hogy a monitor hangfala nem megy... Lenovo minden.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) CPT.Pirk válasza vicze (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

LTSC... De az elég kevés ember gépén van. Itt a közönséges pro verzióval van a gond.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) vicze válasza anulu (#12) üzenetére


vicze
félisten

Mármint a MST (daisy chain display port) nem megy akkor?
Az driver probléma nem OS.

MST-t kivéve minden felállásban használtam már gond nélkül. (22H2)

(#15) vicze válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


vicze
félisten

ESU-ja is elég kevés embernek van mégis eléhetőek a biztonsági frissítéseket Windows 7-re.

Cégeknek legálisan nyilván nem lesz, de azok had frissítsenek már 10év után.

(#16) szupermacs válasza vicze (#15) üzenetére


szupermacs
veterán

Sose fogom megérteni miért kellene frissíteni ha működik. Sajnálom, hogy nem veszik komolyabban a támogatásokat ha egy cég befektet egy oprendszerbe nem kevés pénzt, ahhoz vesz egy gépet gyártásra, hardverkulcsot, szoftvereket. És pár év múlva válthat mindent. Én 2 éve még kénytelen voltam XP-n is dolgozni. A gép működött, a cnc maró működött, a szoftvere is működött. Van olyan ipar, ahogy 20 év alatt nem történik olyan fejlődés ami miatt váltani kelljen.

(#17) vicze válasza szupermacs (#16) üzenetére


vicze
félisten

Ha nincs neten, az ég világon senkit nem fog érdekelni, hogy mi fut rajta, lehet DOS is... :U

Továbbra is úgy működik, hogy ha valaminek a támogatása megszűnik akkor nem formázza magát minden gép azzal az OS-szel és tűnik el a Föld színéről.

[ Szerkesztve ]

(#18) btprg válasza szupermacs (#16) üzenetére


btprg
senior tag

Nem kötelező frissíteni, csak riogatnak a sebezhetőséggel, hogy aki nem ért hozzá az beijedjen és frissítsen. Ismerősöméknél is ezért frissítettek Win10-re több régebbi laptopot is, aminek köszönhetően olyan lassú lett mind (nem SSD-sek), hogy kb. használhatatlan. Aztán meg csodálkoztak, amikor meséltem, hogy ez a "sebezhetőség" otthoni környezetben, router-en keresztül csatlakozva gyakorlatilag semmit nem jelent, és totál felesleges volt szénné szopatniuk magukat a Win10-re váltással. Szerencsére az SSD-sítés hatására még használhatóvá lehetett tenni a gépeket így Win10-zel is.

Simán XP-znék még én is, ha nem lenne az, hogy böngésző nincs rá, egyébként semmi más olyan programot nem használok, amihez kéne újabb.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#19) szupermacs válasza btprg (#18) üzenetére


szupermacs
veterán

Használok otthon egy Albacomp lapost retro játékokhoz, sosincs netre kötve és böngésző sem kell rá. Tökéletesen működik, imádom az XP-t. Gog-os játékok szinte kivétel nélkül futnak rajta (ami nem, az eddig még csak a Diablo 1 volt).

(#20) CPT.Pirk válasza btprg (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jajj. Veszel egy TP-Link tucat routert (pontosabban ISR-t), az aztán nem véd meg semmitől. :N

Amúgy x évente talán nem az ördögtől való elvárás némi hardver bővítés... Nem lehet kikerülni, hogy az elmúlt években pl. egy facebook megnyitása annyira sok erőforrást kezdett zabálni, ami már önmagában szükségessé teszi az SSD beszerzését, akkor is ha még W7-en tolja valaki...
De nem kötelező a W10 / 11, amit ezeken a dzsunka gépeken még meg lehet csinálni, azt nagy valószínűséggel egy Linux Mint alatt is meg lehet és akkor egy modern, kevés erőforrást fogyasztó oprendszert kap ingyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) szupermacs válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


szupermacs
veterán

Facebook+YT+egyéb ilyen hulladékra én is inkább egy Linuxot mondanék, ingyen is van, a sz@r is szépen csúszik azokon keresztül a netről.

(#22) gabor7th


gabor7th
addikt

És akkor majd megint erősszakkal akarják rávenni az embereket a váltásra, vagy mi?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) jeni válasza Noukoum (#7) üzenetére


jeni
félisten

melyikre?

(#24) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Semmit nem tudok a 11-ről, szó nélkül elmegy mellettem. Miért nem erőszakoskodott a gépem, hogy frissítsek rá? Miért kukázták a OS mint szolgáltatás elvet? Úgy volt, hogy a 10 az utolsó főverzió. Miért n em népszerű a 11?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) Noukoum válasza jeni (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Amiről szól a hír.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) fatal` válasza jeni (#23) üzenetére


fatal`
titán

2025-ig van support a W10-re. Tehát 10 év.

(#27) Pano


Pano
addikt

Háromszor tettem fel a W11-et, hogy átálljak, de mindegyik esetben rövid időn belül menekültem vissza 10-re.
Minden új Windows verzióra áttértem megjelenéskor, még a szarabbakra is, de a 11-et képtelen vagyok egyszerűen elviselni.
Lehet öregszem...

(#28) Juhasz27 válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


Juhasz27
tag

Azért nem kényszerít még a win 11 a váltásra, mert a rendszer a piacon lévő procik talán 30%-át támogatja.
És akkor ott van még az a tpm baromság. A felhasználók több mint fele vakarja a fejét ha bios-ba kell belépni. :DDD

Psn: Juhasz27 I Xbox: Juhasz27

(#29) jeni válasza fatal` (#26) üzenetére


jeni
félisten

értem,viszont az a 10év nem igazi valós tíz év, biztosra veszem,hogy sokan 2017 előtt sem ismerték vagy nem volt fenn a Win10 a gépén.
amúgy feb-1 től már nem lesz forgalomban vagyis már csak biztonsági frissítőt fog kapni ha jól értelmezem a Win 10 támogatását 2025-ig.

(#30) jeni válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


jeni
félisten

a "Bandesz" is megutálta a gépén a win 11-t.

(#31) anulu válasza Pano (#27) üzenetére


anulu
félisten

nekem a P+E Core-ok miatt egyértelműen jobb itthonra, mint a 10. az elején voltak apróbb érdekességek, de szerencsére semmi olyannal nem találkoztam, amikkel a net tele volt sírva. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#32) King Unique válasza jeni (#29) üzenetére


King Unique
titán

Már miért ne lenne "valós tíz év"?
Elég csak megnézni pl. a Home és Pro kiadások támogatási idejét, ami a 2015-ös megjelenéstől 2025-ig pont 10 év, ami egyáltalán nem mondható rövid támogatási időnek, általánosan a korábbi Windowsoknál is annyi szokott lenni.

"amúgy feb-1 től már nem lesz forgalomban vagyis már csak biztonsági frissítőt fog kapni ha jól értelmezem a Win 10 támogatását 2025-ig."

Nem, nem egészen, mivel az általános Windows 10-kiadásoknál (pl. Home és Pro) eleve modern életciklus-szabályzat van, aminél pont az a lényeg, hogy folyamatosan fejlesztve van a szolgáltatás és kapja az új funkciókat a rendszer, meg ehhez kb. semmi köze nincsen a jelen hírnek, vagyis a véghasználók felé történő forgalmazás megszűnésének. Na meg ha megnézzük az előbbi leírást, akkor ugye az aktuális 22H2 verzió támogatása 2024. májusban megszűnik, vagyis 2025 októberéig nyilván lesz még új funkciófrissítés kiadva.
A rögzített életciklus-szabályzatnál van az 5 + 5 éves támogatási idő, mint ami pl. a Windows 7 és 8/8.1 esetén is van / volt, ahol új fejlesztéseket és funkciókat csak az alapvető támogatási idő első 5 évében kaphat (vagy akkor sem feltétlen és megreked ilyen téren kb. a kiadáskori állapotában) a rendszer, ellenben a kiterjesztett támogatásnál, vagyis a második 5 évben már csak biztonsági javításokat, security only frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#33) Pano válasza anulu (#31) üzenetére


Pano
addikt

Az a baj, hogy én azon kevés emberek egyike vagyok, aki rühelli az összevont tálcaikonokat, ami ugye jelenleg még az egyetlen lehetőség.
Továbbá az ikonok olyanok, mint ha valami kisiskolás csoport tervezte volna egy délutáni foglalkozáson. Az új UI darabos (ha csak nincs 144Hz-es monitorod) és bugos mint a rohadt élet.
Meg nekem folyamatosan driver gondok is voltak. Főleg hangkártya.
Igazából mindig volt valami.. az egész olyan volt, mint ha folyamatosan lenne egy apró kavics a cipőmben. Win 10-et meg belövöm és nincs semmi gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#34) Dare2Live válasza Pano (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom minek eröltetik az összevont ikonokat ok defaultnak az de kéne opció a viszaváltásra.
Jóval több erőforrást eszik w11. W10 yt, net alatt soha nem pörögtek fel a ventik cpu hűtőn egy 5900xen, W11en rendszeresen. De ami totál x, hogy még a vgat is jobban terheli az is rendszeresen felörög. (3080)

Mindeközben nekem eddig kb annyi előnye volt, hogy default felismerte a külső hangkarit... háát ha összeomlana ami kb kizárt lehet visszamegyek w10re.

+ami még nagyon szembeötlő, hogy elképesztő mennyire kell alá a HW egy linuxhoz viszonyítva. Régi gyenge gép esetén linux max w10.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) King Unique válasza vicze (#15) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha jól tudom, akkor csak letölthetők onnan, de telepíteni nem tudja a home user, max. a 3rd party tool segítségével, de az meg nem éppen legális úgy, meg az ESU-frissítések ugye hivatalosan csak mennyiségi licencszerződéssel és ESU Key rendelkező ügyfeleknek érhetők el díjfizetés ellenében.

(#36) cami][us


cami][us
senior tag

Jó hogy szóltok. Gyorsan veszek párat.

(#37) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Már ideje volt.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#38) anulu válasza Pano (#33) üzenetére


anulu
félisten

az első dolog volt, amit kikapcsoltam, az az összevonás. Outlooknál kifejezetten zavar, még mindig. ezt pl nem értem, hogy miért kellett kivenni, mint opció.

hangkártyánál ami nálam volt, hogy marha nehezen akarta megérteni, hogy nem DP-n akarom a hangot (3 monitor), hanem az USB-s headseten.
az UI-val alapvetően nincs bajom, mondjuk 144Hz-en mennek a monitorok :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) anulu válasza Dare2Live (#34) üzenetére


anulu
félisten

most meg van nyitva 1 Outlook, 1 Edge (10 tab), 1 Chrome (full HD stream megy benne). 3 E core elviszi, 2 GHz-en, VGA eszik 35W-ot, CPU még annyit se. VGA hűtőn a ventik 0 rpm, CPU-n 800.

egyáltalán nem mondanám soknak...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az MCT-vel a legfrisebb verziókat azért gondolom továbbra is lelehet tölteni?
Mivel pl. újratelepítéshez kellene.

(#41) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Inkább a karácsony előtt kiadott hibás frissítéssel kezdjenek valamit ami hazavágta a gyerek gépét. Azóta se böfögtek róla semmit.

(#42) Busterftw válasza gabor7th (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, kidobatják veled a PC-t és papírt, ceruzát küld a Microsoft.

(#43) Rage47


Rage47
veterán

Amíg nem lehet a tálcát a monitor szélére rakni vertikálisan, addig nem váltok 11-re.

[ Szerkesztve ]

(#44) CPT.Pirk válasza Pano (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként tényleg. Most jöttem egy HP 255 G8 laptop elől, Celeron N4020 proci (2mag 2szál), 8GB ram, ssd. A gép nem egy erőgép, sőt már lassan büntetni kéne ilyen gép gyártását... Mondjuk a google szerint még a Windows 10-hez készült...

Viszont W11-et raktak rá, meg komplett Eest security suite-ot, mert az kell. Érdekes kettősség, hogy a Chrome böngésző tök smooth rajta, de közben az Windows UI meg tényleges darabos...
Maga a gép amúgy nem totál gáz, Debian szaladt rajta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) Tikakukac válasza anulu (#1) üzenetére


Tikakukac
titán

És Win10-en meg jó? Az érdekes.

A type-c kezelés és létezés az eleve hektikus. Finoman próbáltam leírni, hogy ekkora okádás pusztulat sz@rt amit sikerült csinálni type-c fronton én még nem láttam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) --HARDCORE-- válasza Rage47 (#43) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nem próbáltad? [link]

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#47) Rage47 válasza --HARDCORE-- (#46) üzenetére


Rage47
veterán

Nem. Eddig amiket láttam ilyen megoldásokat, mindig volt valami UI bug benne előbb-utóbb. De lehet ez már tökéletes.

(#48) kilua válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


kilua
senior tag

Nem is kell oda Linux mint, aki gyorsabb windowst akar ahhoz elég egy egyszerű debloater, és a letörölt elvileg felesleges appok és telemetria miatt belassitott Windows valamivel gyorsabb lett, ha meg mégis kell valami app, azt egyszerűen újra tudtam rakni egy rákeresés után, már régóta használom több gépen nagy bajt nem csinált:

[link]

Mondjuk a gép amin nagyon érezhető a sebesség növekedés egy 4giga ramos lassú emmc-s Intel atom 8350es nagyon régi kínai tablet (chuwi hi10 plus) alap dolgokra jó 2023ban ha valaki türelmes ... YouTube videókat inkább letöltöm és elindítom VLC-vel LOL, inkább ebook, képregény és visual novel olvasáshoz használom. Én úgy látom hogy nem az OS gépigénye a vészes hanem a böngészőké, és a weboldalaké, meg hogy windowson nem divat a külön app, ha van is nincs olyan szinten fejlesztéstve mint android/iOS appok esetén.

[ Szerkesztve ]

(#49) Rowon válasza kilua (#48) üzenetére


Rowon
veterán

Az a baj a Debloaterrel meg a Shutup programokkal, hogy jön egy frissítés és magától visszamászik a szemét a rendszeredre. Én ezért is untam meg a Windowst (meg a Microsoft botrányai miatt).

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#50) Tikakukac válasza Rowon (#49) üzenetére


Tikakukac
titán

Apple környezetről jelentem: egyik napról a másikra vírus lett a céges nyomtató drivere.

Mind a két cég egyforma f0stengert állít elő, csak más a csomagolás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.