Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Tikakukac válasza King Unique (#250) üzenetére


Tikakukac
titán

A jó öreg mazsolázgatás, kedvencem a kitépkedett szókapcsolatok kontextusukból, kis borsos mártással. Ínyenc falatok.
De, általános dolog, mindig is az volt. Csak ahogyan megszokod a kocsidat és mindig erősebb és erősebb kell, hogy adjon élményt, úgy a user is megszokja a lassulást, a stopper pedig az ördög műve. Tudom, tudom, nálad legalább annyi gép forgott, mint nálam, ha írok 10-et, neked 11 volt. Ha írok ezret, neked 1001.

Igen, menjél inkább valamelyik notebook topikba "okoskodni", az a téma talán jobban megy, mint a modern Windowsok. :B :))

Először nem szabad szólni őméltóságához, utána elküld más topikokba. Mondjuk azért nem kispályás ez a szint se. Saját portálodon és saját portádon felőlem adhatod ezt a stílust, itt pedig csak kiröhögöm :K

És mivel ez már tényleg semmi másról nem szól, mint, hogy csak forgatod a szavakat és megy személyes gyala, viszlát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#252) King Unique válasza Tikakukac (#251) üzenetére


King Unique
titán

Dehogy általános, ezt max. csak próbálod bemesélni, de igazolni nyilván nem tudod semmivel, pont azért vergődsz még itt. :B
Igen, írjad csak az ostoba példákat és hasonlatokat, ha már érdemlegesen hozzátenni nem nagyon sikerült a témához, meg igazolni az állításodat. :D

Hát ha már a Windows 10-hez és a cikk eredeti témájához láthatóan nem nagyon tudsz érdemlegesen hozzászólni, akkor annyira nem meglepő az a javaslat, lehet érdemes lenne megfontolnod. :B

"Saját portálodon és saját portádon felőlem adhatod ezt a stílust, itt pedig csak kiröhögöm"

Igen, valóban röhejes ez az óvódás szint amit előadsz, meg hogy amikor a fals állításodat igazolni nem tudod semmivel, akkor jobb híján rögtön nekiállsz mellébeszélni és személyeskedni, ezen valóban csak röhögni lehet. :DD

"tényleg semmi másról nem szól, mint, hogy csak forgatod a szavakat"

Aha, pontosan ezt csinálod, ha már hitelesen nem tudod alátámasztani az állításodat, világos. :D
Pá!

[ Szerkesztve ]

(#253) Busterftw válasza Tikakukac (#249) üzenetére


Busterftw
veterán

Annyiban igaza van, hogy ha elhangzik, a Windows frissítések lassítják a rendszert, azt akkor illik alátámasztani, kellően nagy mintával.
Nyilván lehet mondani, hogy "de te sem tudod bizonyítani az ellenkezőjét" csak ez így elég gáz visszalabda.

(#254) Tikakukac válasza King Unique (#252) üzenetére


Tikakukac
titán

Dehogy általános, ezt max. csak próbálod bemesélni, de igazolni nyilván nem tudod semmivel, pont azért vergődsz még itt. :DDD

Előkapok egy alap win10-es DVD-t telepítek egyet, ráküldök sorban minden csomagot és megnézzük mikor mennyit mutat a stopper.
Vergődni pedig... nem ér ennyit egy bannolás, hogy leírjam :B
Igen, írjad csak az ostoba példákat és hasonlatokat, ha már érdemlegesen hozzátenni nem nagyon tudsz a témához, meg igazolni az állításodat. :D

Azt szeretem, hogy te bármit leírhatsz, az örök és a minden. Ami ezen kívül van, az csak ostoba dolog lehet. Tartalmas kánvörzésön.

Hát ha már a Windows 10-hez és a cikk eredeti témájához láthatóan nem nagyon tudsz érdemlegesen hozzászólni

Mármint neked nem tetszik, ha bárki bármi mást ír be, mint ami a te világodban létezik....

akkor annyira nem meglepő az a javaslat, lehet érdemes lenne megfontolnod. :B

Nem tudod mit jelent a javaslat szó, mert amit fentebb írtál az nem az. Csak mondom :K

Igen, nagyon röhejes ez az óvódás szint, hogy amikor a fals állításodat igazolni nem tudod semmivel, akkor jobb híján rögtön nekiállsz mellébeszélni és személyeskedni, mert kb. ennyire futja, ezen valóban csak röhögni lehet. :DD

Tehát az állítás fals, mert te azt mondtad (hogy még stopperrel se kell mérjem a jelenséget annyira látványos, az ugye nem igazolás, az egy bármi, de nem az), a mellébeszélés az nyilván nem az amikor dobálózunk itt légből kapott gépekkel és számokkal, hogy na ott nincs ilyen (wut?), majd miután konkrétan egy majd' egész hsz.-en keresztül semmi mást nem csináltál csak a személyemet és a tudásomat, tapasztalataimat vontad kétségbe/próbáltad földbe döngölni a renomémat, még nekem szegezed, hogy én személyeskedek :DDD Azért komolyba nyomod.

Aha, pontosan ezt csinálod, ha már hitelesen nem tudod alátámasztani a fals állításodat, világos. :D
Pá!

Beakadt a tű a fals szónál, lökd meg egy kicsit lejátszót, kevésbé lesz ilyen AI generált a hozzászólásod :B

Most csinálok egy restartot és megmondom az időnek, hogy itt a Win vezér megmondta, hogy nem lassulhatsz be és tutira engedelmeskedni fog :)) Na jóccaka, mosollyal lefeküdni a legjobb.

Busterftw: Nyomod az ipart 15 éve már rendesen munka szinten. Szerviz, tesztíró, rendszergazdi, általános "halmokban gépek állnak nálad, mert" jellegű hoobbival. Ha ez kevés bazeg, akkor tényleg nem tudom mi elég.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#255) King Unique válasza Tikakukac (#254) üzenetére


King Unique
titán

"Előkapok egy alap win10-es DVD-t telepítek egyet, ráküldök sorban minden csomagot és megnézzük mikor mennyit mutat a stopper."

Már ebből is világosan látszik, hogy mennyire de menyire nem értesz te a Windows 10-hez, nem vagy tisztában a Windows Update működésével sem és úgy próbálod itt osztani azt, ami sajnos nincsen... :B
"alap win10-es DVD-t", vagyis még a pendrive-ot sem ismered és a verziószámokkal sem vagy tisztában, az utóbbit sem tudud leírni... De még ha a kezdő 1507-es verzió lenne, akkor arra a Windows Update nyilván nem egyesével telepít minden egyes új funkciófrissítést, új verziót, hanem eleve mindig az aktuálisat (22H2) tölti le és telepíti, vagy ha arra az adott eszköz nem áll készen, akkor pl. 1-2 verzióval korábbit, ahol 2004 és 22H2 verziók között csak az EKB-t kell telepíteni a váltáshoz, szóval pont hamar megvan még így is az in-place upgrade.
Normál esetben meg ugye eleve letölti a felhasználó az éppen aktuális 22H2 verziót, telepítés után a Windows Update letölti és telepíti a legutóbbi kumulatív frissítést (LCU), + a .NET, MSRT, eszközillesztők és ennyi, ami után érdekes módon nem nagyon tapasztaltam mostanában azt a nagy belassulást, amit te itt téves módon állítasz általánosítva, meg hogy az lenne a trend. :))

Én nemcsak leírom, hanem adott esetben netes cikkel, útmutatókkal, statisztikákkal stb, alá is támasztom az állításomat. Ellenben esetedben ezek ugye rendszerint elmaradnak, nem véletlenül... :B

Mármint neked nem tetszik, ha bárki bármi mást ír, megkérdőjelezi a téves és ostoba állításaidat, meg azt ami a párhuzamos világodban létezik... :B

Nem feltétlen pont neked kellene itt az egyes szavak jelentését firtatni a témáról terelésképpen, aki még a Windows Update működésével sincsen tisztában, persze megfelelő hozzáérés híján már csak ilyenekre futja. :D

Ha azt állítod, hogy azt a trend, hogy a frissítések telepítése után egyre csak lassul a Windows 10/11 és ez általánosan jellemző, ellenben az állításodat nem tudod semmivel alátámasztani, nem tudsz felmutatni olyan statisztikát, ami azt széles körben igazolná, akkor az állítási bizony fals.
Igen, pontosan ezt csináltad, vagyis semmi mást nem csináltál, csak óvodás módjára a személyemet és a tudásomat, tapasztalataimat vontad kétségbe és próbáltad földbe döngölni a renomémat terelésképpen, ha már az eredeti kérdésre nem tudtál érdemlegesen válaszolni és semmivel nem tudod olyan szinten igazolni az állításodat. Igen, nagyon komolyan fullba tolod. :U

Ha nem tetszik a fals szó, akkor nyugodtan írhatnánk azt is, hogy szimplán hazudsz, ha valótlanságot állítasz és nem tudod alátámasztani semmivel. :U

Majd akkor indítsd újra a Windows 10-et clean install után, ha végzett a frissítések telepítésévél, ne előtte / közbe, mert az úgy nem igazán lesz oké. :N
Igen, azon valóban csak mosolyogni lehet, hogy egy olyan tag próbálja itt osztani az észt modern Windows témában, aki még a Windows Update működésével sincsen tistában, meg aki az MCT-t és a pendrive-ot sem ismeri. :B :))

[ Szerkesztve ]

(#256) Reggie0 válasza King Unique (#246) üzenetére


Reggie0
félisten

Senki sem mondta, hogy minden egyes frissitessel lassul a windows, ezt mar csak te szotted bele. Az viszont igaz, hogy a frissitesekkel, ertsd hosszi idotavon at, lassul, mert van koztuk olyan frissites ami lassulast okoz. A technikai reszleteket mar irtam, hogy miert. Az, hogy nem erzekeled a lassulast megint egy mas sztori.

[ Szerkesztve ]

(#257) King Unique válasza Reggie0 (#256) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát most jön a helyesbítés, legutóbb még általánosítva "a hibajavitasoktol is lassabb lesz", most már csak "van koztuk olyan frissites ami lassulast okoz", egyre jobb lesz. Ahol ugye a Meltdown & Spectre leginkább Intel esetén volt téma, ellenben AMD-nél kevésbé. Azon kívül meg ugye nem derült ki, hogy mégis mit jelent az az "olyan frissites", pontosan nyilván nincsenek megnevezve a KB számok és egyebek, vélhetően nem véletlenül...
A másik igen, pont az, hogy ha a felhasználó eleve nem érzékeli azt a hó de nagy lassulást, a frissítések telepítése után is ugyanolyan gördülékeny a rendszer működése, akkor megint nem nagyon van miről beszélni. :))

[ Szerkesztve ]

(#258) Reggie0 válasza King Unique (#257) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugyanezt irtam akkor is, csak ezekszerint nem fogta at a tudatod. Pl. az a hibajavitas nem okoz lassulast, amikor egy tevesen nyitva hagyott portot lezarnak, vagy valamilyen interfeszt privilegiumszintjet modositjak stb.. Az a hibajavitas ami extra range check-el, buffer eldobassal, nullazassal, cache nullazassal, stb.. jar, tehat extra programkod futtatasat vagy egyeb gyorsulast okozo fetaure kivagasat/korlatozasat igenyli, az lassitja.
Ha egy kicsit is ertenel a biztonsagi kerdesekhez, akkor nem irnal ilyen hulyesegeket.
Es mint irtam az is ket kulon kategoria, hogy te mit erzekelsz es mi merheto. Nyilvan, ha a rendszer reszponzivitasa 0.1ms-rol 0.1001ms-re lassul azt te nem fogod fel lassulaskent, akkor nem veszed eszre. Ha ez eveken at novekszik, akkor mar szamottevo kulonbseg lesz a kezdeti allapothoz kepest, csak megszoktad a lassu atmenet folyaman.

[ Szerkesztve ]

(#259) King Unique válasza Reggie0 (#258) üzenetére


King Unique
titán

Mármint vélhetően neked nem foghatta át tudatod rendesen a leírtakat, most pedig csak kényszeresen és kéretlenül magyarázod, pontosítod a korábban leírtakat. :B
"Az a hibajavitas" - mármint továbbra is rébuszukban írogatsz és nem tudsz konkrétan megnevezni egyetlen ilyen frissítést sem KB szám alapján... Meg akkor ez is vélhetően úgy megy, mint nemrég az XP szinted biztonságos és eleve lehet védekezni a biztonsági rései ellen mantrád, persze az állításodat ott sem sikerült semmi hiteles leírással, ajánlással, stb. alátámasztanod, ahogyan most sem nagyon. :D
Ha egy kicsit is értenél az újabb Windowsokhoz és használnád is azokat rendszeresen, frissítenéd folyamatosan, akkor talán lehet nem írnál és nem terjesztenél ilyen hülyeségeket. :U
Persze, magyarázd csak a bizonyítványt, de konkrétumokat továbbra sem tudsz felmutatni, max. az évekkel ezelőtti S&M-ig terjed a tudomány, azon kívül meg semmi egyéb...

[ Szerkesztve ]

(#260) Reggie0 válasza King Unique (#259) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek elvi programozasi kerdesek. Persze te eloadhatod a hulyesegedet, hogy a windows nem programozva van, hane megy csoda, de azert maradjunk csak a valosagnal. Vannak dolgok, amikre nincs mas megoldas, mint eroforrast elkolteni a biztonsag erdekeben, mar felsoroltam par alapveto ilyen temakort. Es ez operacios rnedszertol fuggetlen dolog.
A peldanak megadott spectrevel kapcsolatos KB frissiteseket magad is kikeresheted, en nem fogom neked. De csak a te kedvedert egy masik pelda: KB5017259/KB5015814 lassulast okozott azoknak akik lemeztitkositast hasznalnak...

[ Szerkesztve ]

(#261) King Unique válasza Reggie0 (#260) üzenetére


King Unique
titán

Aha, tehát most sem nagyon sikerül, majd jössz elvi dolgokkal, programozással, stb. és ezek után még te hülyézed le a másikat, holott tőled nagyobb aztán végképp nem kell az olvasottak alapján. :U
Igen, maradjunk csak a valóságnál, ahol ha nem sikerül az állítást hitelesen igazolni, akkor az ilyen "okosságokat" lehet inkább máshol kellene terjeszteni, meg ugye hogy a topik eredeti témája sem pont erről szól.
Le lett írva, hogy nem az évekkel ezelőtti "spectrevel" kell jönni, hanem azon túlmenően egyébbel, ahol a "KB5017259/KB5015814" nem is Windows 10, hanem Windows 11-es frissítések és abból is tavaly nyári a CU ami azóta már vsz javítva lett, meg még a kezdő, 21H2 verzióhoz nem az aktuális 22H2-höz...

[ Szerkesztve ]

(#262) Reggie0 válasza King Unique (#261) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogyne tudnam hitelesen igazolni, ismet mondom: spectre mitigation. Probald meg hasznalni a google keresojet...
Vagy olvassal alapveto programozasi technikakrol pl.: [link]
Vagy olvasd el a linux kernel forraskodjat, ahol ezeket a vedelmi mechanizmusokat engedik ki/be kapcsolni: pl a "Mitigations for speculative execution vulnerabilities" menupontban vagy a Kernel hacking->Memory Debugging menuben levo lehetosegeket, pl. Poison pages after freeing. De ha komolyabb 0-day vedelmek is erdekelnek, akkor a grsecurity patchekbol vonhatsz le sok tanulsagot.
De ezek a use after free, realloc without zeroing hibak a windows-t is erintik(vagy igazabol mas is, ezek programozastechnikai kerdesek, OS nelkuli mikrovezerlokon is problema), lasd: [link]

Vagy pl. olvass utana a Rowhammer attack software mitigation-nek.
Ezek mind lassulast okoznak.

Es a szoftverek teli vannak hasonlo programozasi technikai hibaval, idorol idore jonnek a hardveres hibakra a workaroundok. Ezek javitasa lassulast okoz, OS-tol fuggetlenul.

[ Szerkesztve ]

(#263) King Unique válasza Reggie0 (#262) üzenetére


King Unique
titán

Dehogy tudod, illetve csak azt, az évekkel ezelőttit ismételni papagáj módjára: "spectre mitigation", "spectre mitigation", "spectre mitigation"... :DD

Ez nem programozás és nem is Linux topik, hanem a Windows 10 forgalmazásának megszűnésével kapcsolatos hír topikja, ha eltévesztetted a topikot, akkor lehet inkább a megfelelőt kellene megkeresni az itteni offolás helyett...
Úgy meg pláne, hogy a Windows-frissítéseket nyilván az itteni kis eszmecserétől függetlenül továbbra is ugyanúgy javasolt telepíteni, ami normál esetben nyilván nem okoz olyan komoly lassulást, ami itt elő lett adva.

[ Szerkesztve ]

(#264) benedekco válasza Reggie0 (#262) üzenetére


benedekco
addikt

Hagyd el, Microsoft részvényes vagy hívő.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#265) King Unique válasza benedekco (#264) üzenetére


King Unique
titán

Bocsi, nem tudtam hogy az ilyen topikokban kizárólag csak szapulni lehet a Windowst és vétek firtatni egyes haterek pontatlan vagy téves állításait.
Ja, ki tudja te milyen részvényes, hívő és felhasználó lehetsz, aki Enterprise kiadás emlegetése okán nyilván még a témaindító cikket sem olvassa el rendesen, amiben világosan le van írva, hogy csak a Home és Pro kiadások Microsoft webáruházban történő forgalmazásának megszűnését érinti a jelenlegi hír. :D

[ Szerkesztve ]

(#266) btprg


btprg
senior tag

Titánok és félistenek harca :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#267) Busterftw válasza Reggie0 (#262) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen emlékszem én is az 50%-70%-os lassulást hozó Spectre/Meltdown féle riogatásokra, aztán amikor átlag Józska gépen ki lett mérve ezer teszttel, hibahatáron belüli nagy semmi volt a lassulás.

Azóta meg megtöbben váltottak újabb CPU-kra ahol ezek már hardveresen is javítva vannak.

(#268) Dr. Akula válasza Tikakukac (#254) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Nyomod az ipart 15 éve már rendesen munka szinten. Szerviz, tesztíró, rendszergazdi, általános "halmokban gépek állnak nálad, mert" jellegű hoobbival. Ha ez kevés bazeg, akkor tényleg nem tudom mi elég."

Ezt mondjuk mi is.

#256Reggie0: 2 olyan frissítésről tudok ami lassulást okozott, abból az egyiket a következő patchben javították:
- Tavaly karácsonyi updatenél bekapcsolva hagytak valami debug kapcsolót, ami lassította a VGA-kat játék alatt. 1-2 hétre rá hotfix, január elején rendes KB update jött rá.
- Ghost...valami meg a társai, már a nevüket se tudom, a processzorok cache-ét támadó hekkelések elleni védelem, ami az Intelnél többnyire a HT letiltásában merült ki, de egyéb lassító security featureket is tartalmazott. Na ez meg konkrétan pont nem a Windows hibája, hanem a processzorgyártók (mert ugye az AMD-nek is megvoltak a saját ilyen sebezhetőségei) utáni takarítás. Ez értelemszerűen nem bug, hiszen tervezett működés, és mint mondom: nem is az MS miatt volt rá szükség. Minden más csak a "régen minden jobb volt"...

[ Szerkesztve ]

(#269) benedekco válasza King Unique (#265) üzenetére


benedekco
addikt

Linux részvényes vagyok. Olvasni nem is tudok. A fekete fehér látásmód meg szerintem belőled árad. Innen léptem :R .

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#270) Reggie0 válasza Busterftw (#267) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert nem teljesen. Spectre2 is lett azota, ami mondjuk ryzen 2000-5000-ig jelenvan.

(#271) Busterftw válasza Reggie0 (#270) üzenetére


Busterftw
veterán

Meg majd lesz 5 év múlva 2 másik.
A COD viszont nem lesz - 60fps miatta.

(#272) Reggie0 válasza Busterftw (#271) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, mert az a GPU-tol fugg inkabb.

(#273) Busterftw válasza Reggie0 (#272) üzenetére


Busterftw
veterán

Irreleváns.
A sarkított példa lényege az, hogy a rendszer ezektől nem lassul semmit.

(#274) Reggie0 válasza Busterftw (#273) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy nem erzekeled nem jelenti azt, hogy nem lassult. Meg a microsoft is azt irja, hogy van lassulas, csak altalaban nem erzekelheto a juzernek:

"With Windows 10 on newer silicon (2016-era PCs with Skylake, Kabylake or newer CPU), benchmarks show single-digit slowdowns, but we don’t expect most users to notice a change because these percentages are reflected in milliseconds."

[ Szerkesztve ]

(#275) Busterftw válasza Reggie0 (#274) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez nem érzékelés kérdése, írtam már fentebb, ezer teszttel ki lett mérve a nagy semmi. A rendszerindulási időtől kezdve a 7Zip tömörítésen át a Firefox betöltéséig kb mindenre született anno teszt. Hibahatáron belüli -1%.
Ezek objektív mérések.
Itt meg mentek hónapokig a riogatások, hogy dobhatod ki a CPU-dat mert instant - 50% teljesítmény.

Azt meg már meg sem említem, hogy az Inteles hardveres sebezhetőséget ne a Microsoftra varrjuk már rá.

[ Szerkesztve ]

(#276) Reggie0 válasza Busterftw (#275) üzenetére


Reggie0
félisten

Senki nem varta ra, mint mar ezerszer irtam, ez OS fuggetlen dolog. De attolmeg lassul a rendszer, akar az MS hibaja, akar nem.
Az sem igaz, hogy hibahataron beluli a lassulas, foleg az nem, hogy akkor nincs is... Neyd meg ay osbench tesztek eredmenyeit.

[ Szerkesztve ]

(#277) Busterftw válasza Reggie0 (#276) üzenetére


Busterftw
veterán

Ja igen láttam muternak előre volt telepítve az új laptop mellé, osbenchel éjjel nappal.
Azt hallottam több az user bázis mint az Officenak meg a Fortnite-nak együttvéve.

[ Szerkesztve ]

(#278) Reggie0 válasza Busterftw (#277) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod, visszatertunk oda, amit irtam, csak nem fogod fel: az, hogy nem erzekeled, attol meg merheto a lassulas...

[ Szerkesztve ]

(#279) Czmorek


Czmorek
aktív tag

MCT-al még utána is le tudjuk majd tölteni telepítésre?

(#280) azbest


azbest
félisten

a normál frissítésektől hízik a windows, talán alternatív verziós libkezelés vagy más okokból. A win update logika is nagyon izzad a háttérben, amikor bonyolult függőségi fa alakult már ki a frissítésektől. Ha sokáig áll egy gépen a win azonos főverzión és csak a fixek kerülnek rá, akkor ez szépen látszik.

Éppen ezért vezethették be azt, hogy a fél éves nagy, elnevezést kapó frissítés csomagok telepítése valójában/általában egy tiszta windows telepítés, amibe az előző verzióból átimportálja a beállításokat. Ezért is felejtett el minden ilyen updatekor pár beállítást, mert azokat nem vitte át. A windows.old -ban ott szokott lenni az előző win és vissza lehet rá állni egy rövid ideig baj esetén. [link]

Anno a régi xp és win7 lassítós frissítések és hasonló történetek nem voltak teljesen alaptalanok. Emékszem, hogy volt olyan frissítés, ami után a windows update megkergült és végtelen ciklusban ette a procit addig amíg kézzel fel nem tettek egy WU frissítő csomagot hozzá. Az, hogy ez véletlen vagy szándékos, mindenki egyéni fantáziájára van bízva. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#281) benedekco


benedekco
addikt

Újabb user error. [link]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#282) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Pár hónappal később és a hsz-k végigolvasása után :)
Kicsit sajnlom a kivezetését, mert ha a Windwos 10 nehezen is indult, de mára egy kiforrott rendszer lett. Reméltem azért, hogy a 23H2 főverziót még megkapja, de pár napja bejelentették, hogy nem - ez van, maradnak a biztonsági frissítések.
A W11 újdonságai első ránézésre nem győztek meg, de még ráérek váltani - a fő játékos laptopom alkalmas rá, de a régi "mozivezérlő" gépre max csak clean installal menne fel, ki tudja milyen teljesítmény mellett bár esélyes, hogy legkésőbb 2026-ban le fogom azt is cserélni.

#11 vicze1 Max ilyen nagyon durva, más gépeket is érintő sebezhetőségeket fognak befoltozni, ahogy tették ezt a WannaCry vagy az EternalBlue esetében (még az XP is kapott patchet!)

#74 AuraSync Én akiket eddig fórumon kérdeztem a 10-ről 11-re váltásról, azok némi teljesítmény visszaesésről számoltak be. Ennek tükrében "ostobaság" volna beleugrani egy újra rendszerbe, legalább is per pillanat.

#168 core i7 +1

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.