Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Reggie0 válasza Petius (#100) üzenetére


Reggie0
félisten

Windows es a szabadsag... :U

(#102) Pikari válasza lionhearted (#99) üzenetére


Pikari
őstag

Ez az okos ember ismérve: nem elégszik meg azzal, hogy ,,működik, és kész'' :D Ezzel szemben ott tartunk, hogy már az egyetemet végzett emberek sem tudják ,,az ön telefonján 24 vírus van'' felugró üzenetet értelmezni, és kattintanak rá a benne lévő fájlra, vagy nem értik, hogy mi az, hogy fájl, és nem tudnak neked átmásolni egy dokumentumot. Amúgy nem értik azt sem, hogy mi az, hogy program, mi az, hogy weboldal, böngésző, kereső. De igazából nem az a lényeg, hogy én azt mondom rájuk, hogy buta, hanem a téma szempontjából ezt azért hoztam fel, hogy ezeket az embereket inkább az Android nyerte meg magának a windowssal szemben, mert sokkal jobban ki tudja szolgálni ezt a fajta embert, még hatékonyabban is képes üzemelni - nagyságrendekkel kevesebb erőforrásból képes ezt a feladatot ellátni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#103) Petius válasza Reggie0 (#101) üzenetére


Petius
újonc

Pont azt mondom, hogy amíg mindenki más wint használ, addig linuxon még szabadság van. :)
Addig jó amíg a tömeg marad ott.

(#104) lionhearted válasza Pikari (#102) üzenetére


lionhearted
őstag

"nagyságrendekkel kevesebb erőforrásból képes ezt a feladatot ellátni. "

Mondjuk ezt is régen hallottam Androidos alkalmazásra! ;]

Szerintem a negyedik ipari forradalommal eljutottunk oda, hogy egy embernek nem lehet mindenről tudni, hogy hogyan működik. Törekedni persze lehet rá.

Térjünk vissza akkor a témára: nem is húzóág már a windows a MS számára, arra ott van az Azure. :K Szóval ezt az irányt bárki láthatja.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#105) arnyekxxx válasza Dr. Akula (#84) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azt is mondták már hogy 640k RAM mindenkinek elég lesz

nem mondták

(#106) arnyekxxx válasza benedekco (#82) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nap végén kapcsoltam volna kifele,

Sleepbe teszed nem frissít.

(#107) hunluki válasza lionhearted (#99) üzenetére


hunluki
senior tag

Ez egy érdekes kérdéskör amúgy. Az IT beszivárgott a mindennapokba, egyszerűen mindenki hozzáfér az internethez, IT eszközök veszik körül, használja őket szórakozásra, munkára, nem tudja hogyan működik, csak elvárja hogy működjön.

Elcseszett példaként a kötelező autó: Elvi szinten tudom hogy működik, de ha megállna az út szélén maximum a fejemet vakarnám és sikítva telefonálnék olyan ismerősnek aki ért hozzá.
Pont ugyanolyan módon pánikolva ahogy IT-hoz nem konyító ismerős keresi fel a család kockáját.

[ Szerkesztve ]

(#108) arnyekxxx válasza Pikari (#102) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez az okos ember ismérve: nem elégszik meg azzal, hogy ,,működik, és kész''

Gondolom az autódban is nekiállsz a szoftvert buherálni miután megvetted mert nem elégszel meg azzal amivel a sok nemokos, hogy beindítod és megy.

(#109) benedekco válasza arnyekxxx (#108) üzenetére


benedekco
addikt

Mi az a buherálás? Ha az, hogy végig járod a menüt és megnézed mik a lehetőségeid, miket lehet állítani akkor igen. Nem árt ha tudjuk hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésre arra az esetre ha épp történne valami.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#110) CPT.Pirk válasza King Unique (#98) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon leegyszerűsíted a kérdést... Hogy érzékeltessem miért nem jó csak a statokból levonni a következtetést, nos a választási eredmények alapján a "pártunk" a legjobb dolog ami az országgal történhetett, közben meg khm...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#111) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Maga az elnevezés zavarja meg a felhasználókat. "Frissítésnek" hívjuk az új verzió telepítését. A valóságban azt szoktuk meg, hogy egy "frissülés" után rendezett, jobb dolgokat kapunk. Az IT-ben a frissítés inkább átok.
Átcímkézés.

(#112) Tikakukac válasza arnyekxxx (#106) üzenetére


Tikakukac
titán

De. Fog. Alig maradtál le úgy 5 évet:))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#113) arnyekxxx válasza Tikakukac (#112) üzenetére


arnyekxxx
veterán

De nem a munkaidő végén amikor menne haza a jómunkásember és emiatt nem tud hazaindulni.

(#114) Tikakukac válasza arnyekxxx (#113) üzenetére


Tikakukac
titán

Tisztában vagy az S1, S2, S3, S4 statek működésével? Nem hiszem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#115) arnyekxxx válasza benedekco (#109) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha az, hogy végig járod a menüt és megnézed mik a lehetőségeid

Ez a dolog ,,működik, és kész'' része szerintem. Ha aztán nekiáll valaki nyomkodni a Build száma-t, hogy előjöjjön a fejesztői mód ott kezdje el állítgatni a dolgokat az meg már a buherálás.

(#116) arnyekxxx válasza Tikakukac (#114) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ok, te vagy a legokosabb mint mindig és mindenben, nem kell tovább győzködnöd.

(#117) Tikakukac válasza arnyekxxx (#116) üzenetére


Tikakukac
titán

Ember, te ülsz a saját nicked és billentyűzeted előtt, ne én legyek már a hibás meg kapjam a szokásos személyeskedős stílust, mert ötleted sincs miként és hogyan frissíthet be a Windows :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#118) btprg válasza lionhearted (#96) üzenetére


btprg
senior tag

A tapasztalataim szerint a Windows akkor lesz jó, ha már megszűnik a támogatása, és nem nagyon jönnek az egész rendszert átbarmoló frissítések, amitől aztán random dolgok elromlanak és random dolgok megjavulnak. Én Windows NT 4-et használtam kb. 2015-ig, XP-t kb. 2021-ig, most a 7-nél tartok. Így a támogatás lejárta után csak élvezem, hogy bekapcsolom a gépet, és mindig ugyanaz van – egyszerűen jól működik és kész :)

Ha már a 7-nél is elkezdődik a kínlódás, hogy nem fog működni a legújabb Firefox, vagy esetleg el kell kezdeni használni egy fejlesztőkörnyezetet ami direkt nem kompatibilis már a 7-tel, akkor majd áttérek 10-re, remélhetőleg addigra már arra se fog sok frissítés jönni és stabil lesz. Remélem a normál 32-bites programok támogatása örökre megmarad.

Ami a linuxot illeti, mostanában elég sokat kell azt is használnom, de nem érzem azt, hogy eljött volna még a linux éve :D Főleg az a problémám, hogy a szokásos programokra, amiket használok (Total Commander, MS Office, IrfanView), nem találok értelmes alternatívát, ami ne lenne sokkal használhatatlanabb. Meg néha random dolgok előjönnek, ami Windows-on alapból működik, itt meg órákig guglizni kell, mire esetleg valami workaround-ot lehet találni.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#119) CPT.Pirk válasza btprg (#118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

IrfanView hibátlan megy wine-vel, én is úgy használom. Az egyéb problémákra meg van itt 1-2 jó topic a PH!-n gyere be, lehet gyorsabbak vagyunk mint a google :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#120) Pikari válasza arnyekxxx (#108) üzenetére


Pikari
őstag

Köszönöm a példádat, magas labda volt. Engedd meg, hogy lecsapjam: aki nem érti, hogy mi az az akkumulátor, és egy hideg reggel egyszercsak az autó brübrübrü helyett csak annyit mond, hogy brü, és nem indul el, az fizessen a szakszervízben 100 ezer forintot. Aki meg érti, az meg vesz 25 ezerért bele egy új akksit. A buta nemtörődöm, semmihez sem értő emberek a társadalmunk rákfenéje, akik nemzetgazdasági, nemzetbiztonsági, és ökológiai veszélyt jelentenek.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#121) King Unique válasza CPT.Pirk (#110) üzenetére


King Unique
titán

Mert ennyire egyszerű a lényeg, ami mellett nem lehet csak úgy elmenni, a többi csak felesleges "okoskodás", az olvasottak alapján meg pláne...
Inkább ne érzékeltesd ilyen fals példával, meg ez nem a politika topik...
Egyébként meg elsődlegesen ugye az eredeti témához, a Windows 10 forgalmazásának megszűnéséhez kellene hozzászólni, hozzátenni, a nemrég leírtakon felül van-e újabb infó arról, stb.

[ Szerkesztve ]

(#122) DarkHeart84


DarkHeart84
csendes tag

Előbb fogok átváltani Linuxra, mint hogy Windows 11-et használjak az biztos, amíg Live fiók kell az aktiválásához kötelezően.. nem köszönöm.. Mellesleg meg a procit se támogatja és csak ezért nem veszek új gépet amikor a jelenlegi is tökéletesen megfelel az igényeimnek.

A rend, csak egy megtervezett káosz

(#123) Tikakukac válasza DarkHeart84 (#122) üzenetére


Tikakukac
titán

Előbb fogok átváltani Linuxra, mint hogy Windows 11-et használjak az biztos, amíg Live fiók kell az aktiválásához kötelezően.. nem köszönöm.

Mióta kell Live fiók az aktiváláshoz kötelezően? :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124) King Unique válasza btprg (#118) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor lesz jó a Windows illetve most akár a Windows 10 a jelen cikk témájához kapcsolódóan, ha teljesen megszűnik a támogatása és nem kap tovább funkcionális javításokat és fejlesztéseket, nem kap biztonsági javításokat sem, idővel a hardvergyártók és 3rd party szoftverek gyártói is dobják a támogatását, stb., értem. Még szerencse, hogy csak az ilyen "mellékes" topikokban olvasni ilyen "okosságokat" és nem a szaktopikokban, meg az utóbbiaknál a hozzáértők nyilván nem fognak ilyeneket leírni és terjeszteni. :B

(#125) CPT.Pirk válasza King Unique (#121) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerinted. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#126) King Unique válasza DarkHeart84 (#122) üzenetére


King Unique
titán

Milyen "Live fiók"? :D
Microsoft-fiók annak a neve, ami használata nem feltétlen kötelező sem a telepítésnél, sem az aktiválásnál, lásd digitális licenc a hardverazonosító alapján lehet nyilván helyi fióknál is. A Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, komplett PC csere) utáni újraaktiválásnál jöhet jól, de még akkor sem feltétlen kötelező a használata, mert megoldható akár máshogyan is.
Nem is feltétlen kell új CPU-t vagy komplett PC-t vásárolni, mivel megoldható a telepítés akár nem támogatott hardverkonfigurációra is, lásd a "Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre" bejegyzésben leírtakat. :))

[ Szerkesztve ]

(#127) King Unique válasza CPT.Pirk (#125) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ilyen alapon szintén írhatom, hogy szerinted.
Na meg ugye én legalább tudok ahhoz konkrét számokat is mutatni, te meg azt cáfolandóan nem, az is a különbség...

(#128) btprg válasza King Unique (#124) üzenetére


btprg
senior tag

Ja, mert a "hozzáértőknek" csak az lehet a véleménye, mint neked, akinél ez nem áll fent, az minimum nem hozzáértő, de inkább hülye, igaz? :))

Amiket írtál:
– "nem kap tovább funkcionális javításokat és fejlesztéseket" Kit érdekel, ha működik és megfelel arra a célra amire használja az ember? Én nem arra izgulok, hogy kijön a Paint-nak egy funkcionális javítása, mert a 20 évvel ezelőtti változat is teljesen megfelelt arra amire való volt. Nem volt még olyan Windows komponens amit használtam, aminél funkcionális javítás kellett volna, ha nem felelt meg a funkciója, akkor használtam helyette mást.
– "nem kap biztonsági javításokat sem" Vállalati környezetben ez biztos baj, otthoni felhasználásnál, router mögött nem sokat számít. Az autód hardvere se kap állandóan biztonsági javításokat, pedig kicsit több múlik rajta, mint egy otthoni számítógépen. (Megjegyzem, hogy a Windows NT-vel az SCH-ban évekig közvetlenül csatlakoztam az Internetre, ami már tényleg kicsit durva, de annak se lett semmi baja.)
– "idővel a hardvergyártók és 3rd party szoftverek gyártói is dobják a támogatását" Ha van a hardverhez illesztőprogram ami működik, akkor lényegtelen, hogy utána dobják a támogatását, mert működik. A 3rd party szoftverekről meg írtam, hogy akkor fogok én is váltani, ha ezek nem működnek már megfelelően. Amíg minden működik, amit használni akarok, akkor kit érdekel, hogy amit úgyse akarok használni az már nem támogatja?

Nem érdekelnek a nagyvállalati informatikus bullshit-ek, hogy ami nem a legfrissebb az szar és életveszélyes. Ha meg bármi lenne, mindenről ami számít van több helyen biztonsági mentés – ez a lényeg, nem a frissítés meg a Windows típusa.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#129) CPT.Pirk válasza King Unique (#127) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ilyen jellegű bizonyítások cáfolata az a bizonyos egymilliárd legyes vicc a trágyával... Magyarán nem azért lesz valami jó, mert sokan használják vagy választják. IT téren ráadásul a legtöbb embernek nincs is önálló választása, kap valamit és ami azon van, az van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) King Unique válasza CPT.Pirk (#129) üzenetére


King Unique
titán

Tehát nyilván nem tudod cáfolni, a többi pedig már csak az ilyenkor szokásos mellébeszélés erre a kérdésre, oké, világos. :B

(#131) benedekco válasza arnyekxxx (#115) üzenetére


benedekco
addikt

Akkor most álljunk meg egy szóra kérem.
Nem arról volt szó, hogy "nekiáll valaki nyomkodni a Build száma-t, hogy előjöjjön a fejlesztői mód" hanem arról, hogy "nem értik, hogy mi az, hogy fájl, és nem tudnak neked átmásolni egy dokumentumot". Óriási különbség.
Azért nem árt ha az ember valamennyire ért alapvető dolgokhoz. Nagyon sajnálom, hogy nem kell valamiféle, alaptudásra alapozott jogosítvány, a Windows és Office szoftver csomagokhoz. Állandó probléma mi az a hálózati meghajtó és hogyan férsz hozzá. Különbség a parancsikon ls fájl másolata az asztalra között? Hányszor volt, hogy hívott, hogy nincs benne amit mondok, aztán kiderült, hogy létrehozott egy másolatot az adott file-ról az asztalon.
Aztán Office... néha olyan "csodás" word dokumentumokat, excel táblázatokat látok, hogy csak csuda.
Pl az egyik alap probléma, nem értik mi az a szűrő az Excelben. Kolléga hív, hogy nem jön ki a szám mert rosszul számol az excel. Ő egyesével a mobiljával adogatja össze az adatot. Nem érti, hogy azért nem jött ki, mert le van szűkítve az adat egy beszállítóra. Az olyan előfordul velem is, hogy nem veszem észre és akkor ütök a homlokomra mikor már 6x átnéztem mi a baj, de itt arról van szó, hogy nem tudja egyáltalán mi az a szűrő.
A másik, táblázatba beüti, hogy "billentyűzet ", "egér ", "laptop " és a többi. De nem érti, hogy a szó végi szóköz lehetetlenné teszi a függvények normális működését, vagy magát a szűrést. Adat számként, szövegként kezelése dettó.
Képtelen felfogni, hogy a dátum formátum hogy működik, és csak annyit kell beütni, hogy "23/01" nem kell végig írni, hogy "Monday, 23 January 2023" mert automatikusan megteszi neked az Excel. Nem, beírja századszorra is majd mikor csináljuk a kimutatásokat, számolásokat az adattal, akkor nem áll össze a kép ilyen balfaszságok miatt.
Nem az update-ek kellenének, hogy megvédjenek minket a kiber térben, hanem az alapvető tudás, dolgok megkérdőjelezése és a kíváncsiság a világra, miért és hogy vannak a dolgok.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#132) King Unique válasza btprg (#128) üzenetére


King Unique
titán

A hozzáértők véleménye legalább nem feltétlen áll szöges ellentétben azzal, amit IT biztonsági szakértők, Microsoft mérnökei, stb. állítanak, ennyire egyszerű. :))

Amiket írtál:
Lehet téged nem érdekel, meg ha már sikerült leragadni a már rég nem támogatott XP-nél, meg újabb Windowsoknál a 7-esnél és az attól újabbakat nem is nagyon sikerólt használni... Viszont másokat már lehet, meg az, hogy ha van a rendszerben valamilyen funkcionális hiányosság, vagy adott funkció nem megfelelő működése, akkor annak javítása, pótlása miért fontos egy-egy kumulatív frissítéssel vagy funkciófrissítéssel.
Router mögött...ja, a szokásos fals mese. :D Ellenben az IT biztonsági szakértők nyilván sehol nem fogják azt helyeselni és terjeszteni, hogy EOL / EOS Windowst kell használni és nincsen annak semmilyen biztonsági kockázata, pont ezért nem sokat ér az előbbi állítás... :N
Milyen hardverhez van illesztőprogram muzeális Windowsok esetén, a 10-20 évvel ezelőttihez? Modern hardverelemeknél, alaplapoknál, laptopoknál stb. egyre kevésbé vagy már egyáltalán nincsen driveres és egyéb támogatás régebbi Windowsokhoz, pont ezért nem nagyon van miről beszélni. Úgy meg hogy már a szoftverek egy része, népszerű böngészők stb. is dobják a támogatást, pláne nem nagyon maradnak észérvek az olyan régi rendszerek használata mellett.

Igen, engem sem különösebben érdekelnek az általad terjesztett bulshitek, meg inkább a topik eredeti témájához kellene hozzászólni, vagy ha az nem megy, akkor értelemszerűen másik topikot keresni az egyéb témáknak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#133) CPT.Pirk válasza King Unique (#130) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mellébeszélés... Szerintem meg elég jól tudod, hogy mi áll a magas számok hátterében. Csak hát ugye a statcounter nyers 90% értéke arról nem beszél és ez így kényelmes. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#134) King Unique válasza CPT.Pirk (#133) üzenetére


King Unique
titán

Teljesen mindegy mi áll a háttérében, ha hosszú évek óta eleve van egy kialakult, egy jellemző állapot, a számok világosan mutatják amit, ezt kellene megérteni és elfogadni, meg nem firtatni feleslegesen ha ellenében nem sikerül hasonlót felmutatni, ilyen egyszerű. ;)

[ Szerkesztve ]

(#135) CPT.Pirk válasza King Unique (#134) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A statcounter továbbra is csak azt mutatja meg, hogy hányan használnak valamit. Nem alkalmas az érvelésed alátámasztására.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#136) King Unique válasza CPT.Pirk (#135) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ha azt állítjuk, hogy a felhasználók többsége asztali operációs rendszerként valamilyen Windowst használ, amit a StatCounter adatai is világosan szemléltetnek, akkor jössz te és ráfogod, hogy az nem alkalmas tények, érvek, stb. alátámasztására, értem. :D
+ Ha már érvekről írogatsz, akkor te még egy olyan statisztikát sem tudsz felmutatni a saját állításaid alátámasztásához, pont ezért nem nagyon van miről beszélni. :B

[ Szerkesztve ]

(#137) CPT.Pirk válasza King Unique (#136) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem jött át amit mondani akartam. :N Lionhearted kérdésére nem válaszol a statcounter, csak ad egy magic numbert mint ultimét érvet. Mindegy...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#138) lionhearted válasza benedekco (#131) üzenetére


lionhearted
őstag

European Computer Driving Licence (ECDL) :U

A probléma az üzlet részéről szerintem az, hogy akinek van tudása, azt nem lehet rabszolgabérért megvenni.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#139) Pikari válasza benedekco (#131) üzenetére


Pikari
őstag

Az se rossz, pár éve egy külföldi adóhivatal alvállalkozója outsourceolta rám az exceltáblázatukat. 8 dolgozó irodistából egy se tudta, hogy kell függvényeket alkotni excelben, miközben az erre kijelölt dolgozó egyetemet végzett. Nem kell agysebészetre gondolni: ilyen feladatok voltak, hogy számoljam össze a listában, hogy minden egyes ingatlantulajdonos hány darab ingatlannal rendelkezik, aztán ez alapján még pár dolgot összerakni. Ilyen fél perc googli szintű bonyolultságú dolgok, darabteli (countif) meg index kombinálgatva. Én mondjuk örültem neki, 1-2 óra melóval megkerestem egy heti betevőt :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#140) King Unique válasza CPT.Pirk (#137) üzenetére


King Unique
titán

Ja hogy akkor ugrunk egyet és mással próbálkozunk, értem.
Igen, pont egy ultimate érv, mert ha az alapján otthoni és szervezeti szinten eleve azt használja a nagy többség, akkor adott hogy mennyire alkalmas.
A cikk témájához valami érdemleges infó? Ja hogy az már nem nagyon van, ok, akkor valóban mindegy ...

(#141) Petius válasza btprg (#118) üzenetére


Petius
újonc

Nekem a gThumb és Double Commander elfogadható alternatívák voltak, már amire én használtam az Irfant és TC-t.

(#142) snemeth


snemeth
aktív tag

Nálunk 2 asztali gép + 1 fujitsu notebook nem megfelelő a windows 11-nek. A notebookon már most chrome os flex van és hibátlanul működik. Netezős célokra tökéletesen megfelelő, 0 szívás van vele. Szeretem használni. Nem is értem, miért nem népszerűek itthon a chromebookok, mert azon emberek számára, akiknek internet = facebook, ideális megoldás lenne.
A windows 10 mandátumának lejárta után nagy az esély rá, hogy az egyik asztali gépre is ez fog felkerülni. A másikkal még nem tudom, mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#143) benedekco válasza lionhearted (#138) üzenetére


benedekco
addikt

Na jah, ezzel tisztában vagyok én is. De nincs mögötte semmi elvárás, hány munkahelyen kérték eddig tőled a számítástechnikai jogosítványt? Nincs kötelezve. Ha általánosan is elvárnák akkor érhetne valamit az ECDL. Ez kb olyan mint egy alapfokú nyelvvizsga, senkit sem érdekel.
Szerintem ez úgy működhetne, ha a munkáltatók nagy többsége elvárná , hogy meg legyen a felvett munkaerőnek ez a "jogosítvány". Ha nincs meg, akkor viszont kaphatna 6 vagy 12 hónap haladékot és munka mellett tegye le, ha ennyi idő kevés akkor menjen havat lapátolni, vagy találjon valami más, nem irodai munkát. Multik pl simán kifizethetnék a tandíjat és a vizsga díjakat is, nálunk is fizet a cég egy valag képzést a munkaerőnek.
Félre értés ne essék, nekem sincs meg, de le tudnám tenni, annak idején megcsináltam ezeket a teszteket önszorgalomból kíváncsiságból és átmentem. Azért nem egy nagy szám egy ilyen ECDL, ha meg tényleg kihívás, akkor egy év tényleg elégnek kellene legyen, hogy sikerüljön letenni azt még a legnagyobb elektronikus analfabétának is.

re: Pikari
Újfent, félreértés ne essék, én sem vagyok Excel császár. Ezer+1 függvényt, csak lelopok a netről, vagy mástól örökölt táblázatokból.
Adott egy probléma goto Google goto excek tábla, majd a találat beillesztése az adott cellába, vagy annak módosított változatát aztán jó napot.
Az megint más kérdés, hogy megtanulod ezeket a függvényeket angol Excel-en, majd hazamész és a magyar Office-on használhatatlan a tudásod. De ez már tényleg nagyon off.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#144) azbest válasza lionhearted (#96) üzenetére


azbest
félisten

Linuxból vannak olyan disztribúciók, amelyekből vannak LTSC-k (pl. ubuntu, debian) és kereskedelmi, ipari programokhoz jellemzően ezekre van hivatalos támogatás. Simán kellhet 1-2 év mire a következő LTSC verzióra lesz hivatalos támogatás.

Ezzel szemben windowsból földi halandó elvileg nem vehet LTSC verziót, mert azt elvileg csak mennyiségi licensszel árulják cégeknek másik windows licensz mellé.

Windowsból úgy lehet hivatalosan kontrolod afelett, hogy mit művel a windows update, ha veszel windows servert és központi rendszerből manageled a domainbe léptetett gépeket.
Még a win pro licensz sem elég erős ahhoz, hogy hekkelés nélkül engedjenek alapvető dolgokat állítani rajta, ha önálló telepítésként használod akár magán, akár céges célokra.

Ezek a kretén nyomorultak leszedik a kezelőfelületről azokat az alapvető opciókat, ami a gép alvási módjára vonatkozik. S0 alvást konfigurálását kiszedték, gpedit vagy registry hekkelés kell, ha nem akarod, hogy a gép folyamatosa online legyen és netkapcsolatot keressen, letöltögessen és telepítsen a táskában, lemerüljön hétvégén, ha nincs tápra dugva.
Full kreténség, hogy az a "megoldás" az alvás problémákra, hogy a win sosem alszik, csak lekapcsolja a képernyőt S0 módban. És kilobbizták, hogy a biosból is szedjék ki a gyártók az S3 módot.

11 alatt külön hekkeléssel sem feltétlen megy, hogy ne akarjon drivereket cserélgetni. Nyomorult intel grafikus drivert felteszi a 11. Akkor is, ha újabb inteltől letöltött drivered van. Az a workaround hagyd feltenni a win updatest majd arra nem tiszta telepítésként tedd fel az intel friss driverét. Ha nem így teszel, akkor a win11 letölri a friss drivert, feltesz egy régit. Az intel driver & support assistant meg sír, hogy régi a drivered. Ha rányomsz hogy frissítheti, akkor utána a win11 megint visszacseréli és ez így megy vég nélkül. Téboly.

[ Szerkesztve ]

(#145) Pikari válasza benedekco (#143) üzenetére


Pikari
őstag

Én libreofficet használok, abban én átállítottam úgy, hogy angolul írhassam be a függvényneveket. Feltételezésem szerint az MS féle office is képes erre.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#146) vicze válasza azbest (#144) üzenetére


vicze
félisten

Debian-ra konkrétan semmilyen support nincs. Ha problémád van kihez is fordulsz? Ja igen a fórumokhoz... Ott van a login screenjén, "Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY".
A LTS Debian 5évig van támogatva, amiből az utolsó 2 csak security maintenance. Ezen felül van jelenleg 2db verziónak ELTS támogatása, amit Freexian külső cég nyújt(nagyrészt LTS-t is ők csinálják) egy nagy szűk csomagbázisra. ELTS esetében van meg a 10év(5+5).
Összességében Debian esetében nem support-tól, hanem maintanace-től van szó.

Ubuntu esetében lehet venni valós támogatást, aminek keretén belül valósan segítenek is a problémákkal, ezenkívül LTS-re 5év után szintén csak security maintenance van, ahogy Windows esetében. Ugyan így működik(5+5) a valós vállalati disztribúciók estében, mint a Red Hat vagy a Suse, csak ott a support árát magánember nem fogja kifizetni...

"Ezek a kretén nyomorultak leszedik a kezelőfelületről azokat az alapvető opciókat, ami a gép alvási módjára vonatkozik. S0 alvást konfigurálását kiszedték, gpedit vagy registry hekkelés kell, ha nem akarod, hogy a gép folyamatosa online legyen és netkapcsolatot keressen, letöltögessen és telepítsen a táskában, lemerüljön hétvégén, ha nincs tápra dugva.
Full kreténség, hogy az a "megoldás" az alvás problémákra, hogy a win sosem alszik, csak lekapcsolja a képernyőt S0 módban. És kilobbizták, hogy a biosból is szedjék ki a gyártók az S3 módot.
"
Jézusom, szinte az egész konkrét hazugság. :(((

(#148) Rowon válasza King Unique (#136) üzenetére


Rowon
veterán

"Tehát ha azt állítjuk, hogy a felhasználók többsége asztali operációs rendszerként valamilyen Windowst használ, amit a StatCounter adatai is világosan szemléltetnek"

Szerintem az almát akarjátok összehasonlítani a körtével.

A Windows egy kereskedelmi operációs rendszer, amiben minden bizonnyal több pénz mozog, mint pl. a Debianban, így lehet, hogy az előbbit hatékonyabban tudják fejleszteni. A másik, hogy a Windows kb. úgy lett elkészítve, hogy egy csimpánz is megtanulja kezelni egy hét alatt, míg egy, akár könnyedébb Linux disztribúciónak is neki kell ülni, legalábbis nekem neki kellett ülnöm az Ubuntunak is és azért egy Linux feltételez valamilyen alapszintű IT tudást és/vagy hajlamot. Ez nem mindenkiben van meg, valaki csak be akar ülni a gép elé, elindítani a Doomot és sz*rni a világra. Neki teljesen jó lesz a Windows. De azt kell mondjam random userként, hogy 20+ év Windowsozás után egész jó és szerethető a Linux. Szabadon tudok módosítani egy rakás dolgot a kezelőfelületen, olyan az egész, mint egy digitális játszótér.

Ami kezdetben zavart, az a support hiánya. Ubuntu fórumon kérdeztem valamit, vagy jött egy flegma válasz, vagy olyan válaszolt, aki szerintem maga sem értette, hogy mit irkál. Szerintem a rendes support hiánya is az egyik ok, amiért a Linuxok kevésbé népszerűek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#149) Reggie0 válasza vicze (#146) üzenetére


Reggie0
félisten

Debianhoz nincs, de suse, redhathoz, ubuntuhoz biztosan van.

(#150) bence1024


bence1024
tag

Nyugodtan tegyétek csak fel a W11-et. Otthonra teljesen jo! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.