Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Meza válasza hengelhof (#650) üzenetére


Meza
tag

Már lejjebb mentem, sőt körbegörgettem, de mégsincs. Vagy nem is a kép menüben van?

"Olvashatatlan aláírás"

(#652) hengelhof válasza Meza (#651) üzenetére


hengelhof
senior tag

hát most nincs előttem. Az is lehet, hogy az egyik új FW-vel jött

(#653) Meza válasza hengelhof (#652) üzenetére


Meza
tag

Itt látható az egyik képen, és elvileg a seamless playback (amit problémamentes lejátszásnak fordítottak, bár szetm rosszul) alatt van, de nekem nincs...
Amúgy a legújabb fw van fent.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#654) somaisten


somaisten
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy nagyobb Playonhd megvásárlásán, légyszives segitsetek,mert mostmár elusztam az informáciohalmazban. Betegre olvastam magam, és elvesztem. Akkor van ebben a készülékben magyar nyelv? És a youtube megy valamelyik firm-el? Ráadásul mindenki a problémákat irja be, az embernek aki most kezdené ezt a fajta eszközt használni, ugy jön le,mintha ezek egy kiforratlan,örökké hibás, sosem müködö készülékek lennének. Idegesiteni meg nem akarom magam semmiképpen,hogy örökké firmeket cserélgetek, és fórumokban panaszkodok,mert inkább nem veszek semmit. Csak egy pár megnyugtató mondatra lenne szükségem: Vegyem vagy ne vegyem??? Esetleg vegyek mást? :D

(#655) Meza válasza somaisten (#654) üzenetére


Meza
tag

Szia,
Nekem egy mini van, de az ugye nagyrészt ugyanaz, mint a nagy, a különbségeket már nyilván tudod, ha ennyit olvastál. Szóval mindenki a hibákat írja: igen, mert ez a topik arról szól, hogy az egyébként jól működő kütyünek, néha vannak kisebb hibái, amit meg akar oldani a tulaj és ehhez kér segítéget. A többi jól működő funkcióról nem ír senki a topikba, mert abban mi a pláne!?
Már régóta van benne magyar nyelv, de a legújabb fw-t javasolt feltenni hozzá. Itt vannak a támogatott nyelvek a legutolsó gyári fw-hez. És nem érdemes állandóan cserélgetni a fw-t, ha egyszer már működik rendesen.
Szerintem nagyon jó vételt csinálsz vele, ha megveszed, az egyik legjobb medialejátszó, különösen a nagy. :R

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#656) Meza válasza somaisten (#654) üzenetére


Meza
tag

Ja, és a Youtube is megy rajta a hackelt firmware-rel, bár nagyrészt elég gyenge a képminőség, nem egy HD lejátszóra való.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#657) somaisten válasza Meza (#656) üzenetére


somaisten
csendes tag

Hát nagyon szépen köszönöm a gyors választ. És a biztatást. :) Meg is rendelem még ma. Éppen ezt szerettem volna hallani. :D Köszi mégegyszer!

(#658) szalai56 válasza somaisten (#657) üzenetére


szalai56
senior tag

Én tavaly karácsonyra vettem és akkor frissítettem a fw-t, azóta csak :)) használom. Igaz nem Youtube-zok.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#659) hengelhof válasza Meza (#653) üzenetére


hengelhof
senior tag

Lehet megoldódott már a "plasma mode" hiánya, de azért ideírom, hogy a v7.0.21 r3875 firmware-val került bele.

(#660) SeaShark


SeaShark
tag

Hi!

Két médialejátszó között őrlődöm az egyik a A.C.Ryan PlayON!HD mini és a WD tv HD live. Érdekelne és egybe nagy segítség lenne, ha valakinek volt mindkettővel tapasztalata és azt megosztaná velem. Nem igazán tudok dönteni mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

A segítséget előre is köszönöm

(#661) Johnny0004


Johnny0004
tag

Sziasztok!
Új tag vagyok itt. Épp most szeretném megrendelni a Ryan játékosát. Rátaláltam a fórumotokra, ahogy olvasgatom a kicsi is és a nagy is jó vétel, erősítsetek meg ebben. A nagy már 44ért kapható, az jó ár? Még egy kérdés, a nagyba valóban nem jó belső winyónak a samsung, van tapasztalat? Köszi előre is!

(#662) Johnny0004


Johnny0004
tag

Mégegy kérdés, a fájlok játszhatósága a prociján múlik ugye? Tehát firmware-val nem bővíthető a codec? (nem értek ehez még)
Ha újabb fájlt találnak ki, akkor kuka, lehet újat venni?
És még egy: a trueHD7 hangot kezeli mind kettő?

[ Szerkesztve ]

(#663) Johnny0004


Johnny0004
tag

Igazából az a gondom, hogy kicsi vagy nagy???
A kicsi ugyebár kb 30k-ba kerül plusz 20 a külső winyó.
A nagy 44k körülbelül, plusz 20k a belső winyó.
Tehát többe jön ki, viszont a kicsinél a külső winyón lenne az összes film, így ha hurcolom csak gépről tud a család filmezni.
Ezért jobb a belső winyó, viszont ahoz meg kell egy külső is ha filmeket akarok elhozni mástól.
Na szép, mit tegyek? :O

(#664) szalai56 válasza Johnny0004 (#663) üzenetére


szalai56
senior tag

Pénz kérdése. Nekem a nagytesó van, feltöltöm filmekkel és nézheti a család. Amig fw. frissítés van, addig codek probléma nem lehet, hiszen frissítik állandóan.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#665) somaisten


somaisten
csendes tag

Na, végre,ma megkaptam a csomagot. :) Kicsi szépséghiba,hogy angol hálózati kábellel, ami ugye 3 lábú csatlakozós,tehát esélyem sincs beleerőltetni a falba. :) de szerencsére van itthon egy utikészletem ami átalakit mindent mindenre, igy péntekig ezzel használom, amikorra a cserét igérték. Viszont a készülék beszarás. Én meg el voltam keseredve hogy tele lesz hibákkal, és csak szenvedek majd vele. Legalábbis a fórumból ezt vágtam le. De nem igy van. Egyszerüen szuper. Mindent visz, gyors, nem is tudom miért nem vettem eddig. És a kép.... hát gyönyörű. Végre ki tudom használni a full hd tv-t, és azt mutat amit elvártam tőle. Szóval boldog vagyok. Érdekes volt a kép először, a felbontás HDMI auto-ra volt állitva,aszittem ugy jó, mikor átállitottam 1080P 60 Hz-re, akkor jött a besz@rás. Ezzel a firm-el jött: V7.0.6 R4318 Ez jó,vagy rakjak fel valami mást? Azóta történt egyáltalán változás? Erre nekem jun.22-i dátumot ir. Mindenkinek köszi aki segitett és rábeszélt. :D

(#666) szalai56 válasza somaisten (#665) üzenetére


szalai56
senior tag

Szerintem csak akkor cserélj fw-t, ha nem működik rendesen. Nekem még tavalyi fw van és tökéletes.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#667) somaisten


somaisten
csendes tag

Tudjátok mi a rossz az ilyen lejátszóban? Már nem akarok avi vagy egyéb ilyen minőségű filmeket nézni rajta. Vadászom az 1080p filmeket,de arra meg az isten winchestere sem lesz elég. :D

(#668) univerzita válasza somaisten (#667) üzenetére


univerzita
addikt

En 1TB Werb. fél evalatt megtolltottem. A Microcosmos c. terméset filmet serezd meg 1080i ben.No az nem ssemmi.

(#669) somaisten válasza univerzita (#668) üzenetére


somaisten
csendes tag

Már keresem is. Köszi! :D

(#670) DarkFater válasza somaisten (#665) üzenetére


DarkFater
tag

Szia!

Van egy haverom a forgalmazónál, az mesélte röhögve, hogy azért nem stimmel néhol a hálózati csatlakozó, mert egy eredetileg Angliába induló szállítmány lett átirányítva Magyarországra, amit későn vettek észre a hollandok, így utólag rakták bele a normál 230V-os adaptereket, de a jelek szerint nem mindegyik dobozt csomagolták át a rabszolgák gondosan. :)

Ha szólsz a boltnak ahol vetted ők kérnek neked egy új, korrekt hálózati adaptert a forgalmazótól :)

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#671) somaisten válasza DarkFater (#670) üzenetére


somaisten
csendes tag

Már megtörtént, meg is kaptam pár nap mulva. :)

(#672) Meza válasza hengelhof (#659) üzenetére


Meza
tag

Köszi az infót. Egyébként az általad említett fw van rajta, de továbbra sem jelzi ki. Nemtudom mi lehet az oka... :F

"Olvashatatlan aláírás"

(#673) somaisten


somaisten
csendes tag

Na azért nem minden arany ami fénylik... Kaptam egy George Michael koncertet, hang DTS-HD master, ezt akartuk kipróbálni. Na szóval a hang tökéletes, egyszerüen pazar ahogy szól, tényleg el lehet ájulni, de ezzel együtt a kép a tv-n becsíkozódik, ha a kamerát gyorsabban mozgatják. És nem tudom kiszedni belőle,akárhogy állitgatok rajta bármit. Ráadásul tegnap este filmet néztem rajta, ma bekapcsoltam a ryant, és megkukult. Semmi hangot nem tudtam belöle kicsikarni. Egy teljes firmware frissités meghozta ujra a hangot, de ugyanaz a firm került rá, kinomban csináltam,mert az áramtalanitás sem segitett. Van valakinek ötlete a csikos képhez,vagy a hang lefagyáshoz? Ja,és még valami: a koncertet külső usb-s winyóról játszom, lehet hogy az usb sebessége kevés, és az miatt csikozodik a kép?

[ Szerkesztve ]

(#674) plajos1


plajos1
csendes tag

Sajna a használati utasítás nem foglalkozik semmilyen mélységben a torrent beállításokkal.
PlayOnHD 73100 ról beszélek. Benne a 1.5 TB vinyó, beállítva a torrent és remek 30 kB a letöltés jó esetben! Ez egyszerűen nevetséges. Hiába nyitom meg a 6881-es portot a sebesség nem nő. Mellette a laptopom 15x tempóval megy. 3582-es fw. TP Link 1043-as router.

más: a YAMJ remek történetnek tűnik. DE! hiába futtatom le (bár a sebessége alapján inkább a lesétáltatás szó illene ide) a POHD nem hajlandó felismerni és arra panaszkodik, hogy nincs HTML file. Mit csináljak, hogy legyen?

(#675) pclama válasza plajos1 (#674) üzenetére


pclama
csendes tag

Igazábol én a beépíthető Wincsi és a Yamj miatt vettem meg a POHD-ot
Nekem frankón müxik a Jukebox
Ahhoz hogy a YAMJ-ot tudd használni le kell generálnod a index.html fájlt a filmes könyvtárba
Az támogatás oldalon ott van a progi amit fel kell telepíteni a számítógépedre
Elindítod megmutatod a proginak holvannak a filmek és már generálja is a jukebox file-t

Ez a progi az IMDB.com oldalról szedi le a borítókat, genre infókat, leírásokat
DE!!! kb 2 hete megváltozott az oldal szerkezete , ez elég nagy galibát okoz
A Yamj programozó srác naponta frissíti a progit

A filmeknek a nevét sajni át kell írogatni pl: gladiator (2000).mkv
Sorozatokat pl: Caprica s1e11.mkv

Ez a Yamj Biblia:)
http://code.google.com/p/moviejukebox/w/list

Ami nálam vevált dolog
Letöltöd:
http://www.acryan.com/downloads/YAMJ_Installer1.0.1.zip
aztán frissíted (belemásolod a könyvtárba) az utolsó javítással:
http://mediaplayersite.com/Yamj_Latest

(#676) giz


giz
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Eddig nem volt még tapasztalatom HD lejátszó ügyileg, de már régóta szeretnénk, és hétvégére kölcsönkaptam egy WD TV-t, de van 2 dolog, ami nagyon nem tetszett benne, és érdekelne ez így van-e a A.C.Ryan esetében is. Ez pedig a tekerés a filmekben. Véletlen leállítottam a 20Gbyte-os HD filmet, és kb 10 percbe telt mire vissza tudtam tekerni 1 óra 40 percre, hogy folytatni tudjam onnan. Ilyen körülményes és lassú a film pozicionálása a POHD-ben is? A másik, az a videó jel. Be lehetett állítani, hogy 1080p 60-at vagy 1080p 24-et vagy 720p 60-at adjon ki vagy automatán válassza ki a megfelelőt. Nem tudom, hogy az AUTO funkció jól működik-e benne, ha pl. 24p-s filmet játszok, magától átáll-e arra? A.C.Ryan-nél hogy van ez? Köszi szépen előre is!

(#677) BRAAJEN


BRAAJEN
tag

Hali!
[link]

Ezt néztétek már? Jól hangzik!
Csak jó ára legyen! :P

[ Szerkesztve ]

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#678) plajos1 válasza pclama (#675) üzenetére


plajos1
csendes tag

Hát ez az amit ez nem tesz! (mármint a index.html file generálása) Lhet, hogy rosszul csinálom: a PlayonHD hdd movie könyvtárát adom meg a yamj-nek aztán eldolgozgat egy ideig, de sehol egy index html amit átmásolhatnék a POHD-re

A letöltések nem segítenek a google bibliát meg meghagyom a programozóknak. Ember megvesz egy cuccot és utána neki kell feltalálnia, hogy mire és hogyan használható. Biztos bennem van a hiba, de miért kell kitalálni, hogy mi miért nem működik.

A lefagyások torrent sebességek miatt írtam már a gyártónak is. Egy napon belül válaszoltak: próbáljam ki a 4090-es beta firmware-t. Olyan simán fagy bele az installba, mint annak a rendje. A képe jó, de az elmúlt tíz napban többet fagyott le mint ment. A 0.2 kB-os torrent sebesség pedig nevetséges!

(#679) pclama válasza plajos1 (#678) üzenetére


pclama
csendes tag

Valamit elkoorsz!
A Yamj progi teljesen független a POHD-től
Bárki feltelepítheti a gépére és legenerálhatja a html file-t egy filmeket tartalmazó könyvtár alapján, amit meg is nyithatsz egy böngészővel, látja a borítókat és a leírásokat, teljesen azt kapod amit a tv-fogsz látni, felület, és működésben is
ODA fogja generálni a index.html file-t ahol a filmek vannak
Semmit nem kell átmásolni a POHD-ra!!!!!!!!!!
Ha megadod a pl: "Movies" könytárt a 2344 filmmel, készít egy Jukebox könyvtárt (képeket adatokat fogja itt tárolni), a "Movies" gyökérbe pedig egy index.html file-t

USB-vel összekötöd a PC-vel
Elindítod a A.C.Ryan Yamj progit
Kiválasztod a könyvtárat
Baloldalt SAVE utánna jobboldat RUN
ennyi

Esetleg megadhatom a könyvtárszerkezetemet a POHD-n
A gyökérbe nem szereti a filmeket

Valóban így néz ki a TV-n
http://code.google.com/p/moviejukebox/wiki/MovieJukebox

[ Szerkesztve ]

(#680) pclama válasza pclama (#679) üzenetére


pclama
csendes tag

10-20 filmnél, vagy ha csak megnézed a filmeket és törlöd, nincs értelme használni a Yamj-ot

Ha viszont sorozatokat gyüjtesz (Star Trek, Battlestar G, Supernatural, Californication), vagy kollekciókat gyüjtesz Star Wars, Blade, Star Trek nagyfilmek, .... érdemes beleásni magad
Ha egyszer végigszkennelte a filmeket készít egy Update ikont az asztalra, új filmek hozzáadásánál hamar végigpörög és csak az új filmet illeszti hozzá

A pc-den tudod ellenőrrizni a index.html futtatásával h a borítókat, vagy h megtalálta a filmet
A file-név átírásával tudod beállítani h megtalálja a filmet
A imdb.com -on megkeresed a filmet, és az original címét + az évszámot érdemes beírni névnek
Minden modosításkor érdemes az Update-et elindítani

Amikor a POHD összekötöd a TV-vel, kiválasztod a Yamj-ot a menüből, HHDn keres Jukebox File-t, első induláskor mindig igen-re kell menni ekkor szkenneli a file-okat a beépített Yamj motor (2000 film 3-4 percig is eltatart) később csak akkor kell szkennelésnél igent választani ha bővül a filmlistád

Más mivel folyamatosan frissíti a srác (Omertron) a progit érdemes a frissítést felrakni
Az új verziókban már megjelent a Filmkatalógus plugin, ami a filmleírásokat egy magyar oldalról szedi le (ezt még nem tudtam beállítani)

(#681) plajos1 válasza pclama (#679) üzenetére


plajos1
csendes tag

Külön progi: tiszta...
Filmek helye: nálam a POHD-n vannak (lesznek) pont azért vettem egy ilyen cuccot, hogy ne kelljen mindenféle másnak mennie. tehát megadom a POHD movie könyvtárát a Yamj-nak futtatom. Le is scan-eli a könyvtárat, de az első filmnél megáll és vár. A gépen megjelenik egy MEDIAINFO ablak amiben nemigen látom, hogy hogyan kellene továbblépni. Lehet, hogy ezzel lesz a baj, vagy ennek a config-jével: MediaInfo 0.7.35

Amit átküldtél képet az nagyon rendben lenne, de úgy tűnik itt a mediainfo megakasztja a processzt.

(#682) pclama válasza plajos1 (#681) üzenetére


pclama
csendes tag

nálam az alap Version 0.7.33, 2010-05-14 van fent
Ez van bent a YAMJ_Installer1.0.1.zip-ben
lehet h itt van a kutya elásva
hazamentem én is felteszem az új verziót nálam mit csinál

Más:
Sajnos nem lehet skint állítani a "skin" részét a POHD ban lévő Yamj csinálja
(a standard skin az alapértelmezett)
Szerintem csak az adatokat szedi ki a index.html ből

[ Szerkesztve ]

(#683) plajos1 válasza pclama (#680) üzenetére


plajos1
csendes tag

valsezg ott lehet a gond, hogy a MediaInfo-nak a CLI verzióját kellene telpíteni, de csak GUI van ott ahova a link mutat: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=86862&package_id=90612

Innen kezdve nehézkes az ügy. Van tipped hogyan telepítsek CLI-t?

(#684) pclama válasza plajos1 (#683) üzenetére


pclama
csendes tag

A.C.Ryan MovieJukebox/MediaInfo/ könyvtár
ide kell bemásolni
MediaInfo_CLI_0.7.35_Windows_i386.zip elvileg ez lenne az
de ezt melóban nem tudom tesztelni:)
http://findfiles.com/list.php?string=MediaInfo_CLI_0.7.35_Windows_i386.zip&size=1214670&db=Mirrors

[ Szerkesztve ]

(#685) plajos1 válasza pclama (#684) üzenetére


plajos1
csendes tag

siker. találtam CLI-t

a laptopon pont úgy néz ki mint amit átküldtél, a POHD-n is megy de ott más jelenik meg. Csak alkönyvtáranként megy.

Most kaptam választ a tech supporttól, hogy a torrenttel kapcsolatos sebesség problémák más firmware-rel kezelhetők. Most a 4318-at ajánlják. Kipróbálom talán a többi funkció is másként megy mint a 3582-ben Kösz a YAMJ már nagyjából elfogagadható, de az gáz, hogy minden indulás előtt megkérdezi hol van a YAMJ és két perc telik el várakozással.

(#686) giz válasza giz (#676) üzenetére


giz
csendes tag

Valaki tudna majd válaszolni (tekerés és kép beállítása ügyben) !? :U

(#687) pclama válasza giz (#676) üzenetére


pclama
csendes tag

Minden Firmware változatnál más opciok jelennek meg

"Ez pedig a tekerés a filmekben."

Jobbra-balra nyilakkal tudsz a filmben a kijelölt időpontra ugrani

"Véletlen leállítottam a 20Gbyte-os HD filmet, és kb 10 percbe telt mire vissza tudtam tekerni 1 óra 40 percre, hogy folytatni tudjam onnan"

Minden megnyitott médiát log-ol mennyit néztek meg belőle
onnan tudod folytatni a filmeket ahonnan abbahagytad

"A másik, az a videó jel. Be lehetett állítani, hogy 1080p 60-at vagy 1080p 24-et vagy 720p 60-at adjon ki vagy automatán válassza ki a megfelelőt."

Minden HD felbontás (i) és (p) változata valamint (50) (60) Hz változat is kiválasztható
Van egy külön opcio a 1080i 24p filmekhez is

[ Szerkesztve ]

(#688) pclama válasza pclama (#687) üzenetére


pclama
csendes tag

hopp elírtam "Van egy külön opcio a 1080i 24p filmekhez is"
1080p 24hz :)

(#689) giz válasza pclama (#688) üzenetére


giz
csendes tag

Köszi a választ! :)

Tudom, megjegyzi az állást, de STOP lett nyomva véletlen, azért kellett tekergetnem..

De minden film előtt be kell állítgatnom a videó jelet, ha nem mindig pl. 24p-s filmet nézek? Vagy van egy AUTO beállítási érték is, ami f@szán kiválasztja a megfelelő jelet?

giz

(#690) somaisten válasza somaisten (#673) üzenetére


somaisten
csendes tag

Az előző kérdésemre nem érkezett válasz,ugyhogy megspékelem kicsit. Az ominózus koncert megnézésekor ha 720p -re állitom a lejátszót, csikozódás eltünik, de ugye akkor az nem full hd. És a DTS-HD hangot is ugy adja csak ki,egyébként tök süket a készülék, semmi hang nem jön elő belőle./más felbontásra állitva,pl 720p 60Hz/ 1080P pedig hang nincs,kép meg csikos. Vettem bele egy terás WD merevlemezt,hátha az usb kapcsolat a lassú,de igy is ugyanazok a hibák. Most akkor a ryan a gyönge, vagy csak firmware bajom lehet? A legujabb béta van fenn, de az officiallal is ezt csinálta. Ötlet????

(#691) Tomix24 válasza plajos1 (#685) üzenetére


Tomix24
addikt

A NO-t válazd és akkor nem kell várni. A Yes akkor kell ha új filmet tettél a vinyóra...

(#692) Tomix24 válasza giz (#689) üzenetére


Tomix24
addikt

Auto állás nem működik rendesen. De ha vegyesen nézel filmeket 24 és 30 képkocka között akkor állítgatnod kell, illetve a 60Hz-es beállítás jó mindenre, nem zavaró.

(#693) Tomix24 válasza giz (#689) üzenetére


Tomix24
addikt

Az új Béta firmware lehetővé teszi hogy a jobbra-balra nyillal oda lépj a filmbe ahová csak akarsz. Tekergetést el lehet így felejteni.

(#694) Tomix24 válasza somaisten (#690) üzenetére


Tomix24
addikt

"720p -re állitom a lejátszót, csikozódás eltünik, de ugye akkor az nem full hd. És a DTS-HD hangot is ugy adja csak ki"

??? - Értelmetlen amit írsz. DTSHD - Ha DTSHD-akarsz hallani ,akkor HDMI 1.3-al rákötöd egy DTSHD erősítőre, és onnan hogy kép legyen a HDMI kábellel a TV-re. Persze a +-os A.C.Ryan-el kell rendelkezned(1073DD C+ or 1283 C+), hisz az tudja a TrueHD és DTSHD-t Passthrough-ot. (Ryan-en is állítsd persze be az audio fülön).

Ha csak sima géppel rendelkezel, és vagy optikai kábelen kötöd össze a Ryan-t erősítővel, akkor a DTSHD-ból a DTS 1500-as CORe-t játsza le, illetve tv-n 2.0-ra lekeveri, akárcsak a TrueHD-nál(márha van COre-ja a True-HD-nak).

"Vettem bele egy terás WD merevlemezt,hátha az usb kapcsolat a lassú,de igy is ugyanazok a hibák. Most akkor a ryan a gyönge, vagy csak firmware bajom lehet? A legujabb béta van fenn, de az officiallal is ezt csinálta. Ötlet????"

Az SDK 3.0 based firmware elég ha fentvan, nem vinyófüggő, butaság volt lecserélni. A Ryan jó,csak nem értesz hozzá. :DDD

(#695) Tomix24 válasza somaisten (#673) üzenetére


Tomix24
addikt

A csíkozódásnál a Ryan videóproci hibáját ki kellene zárni. Vagy gari lesz(hisz a csíkozódás garis probléma)
HDMi kábel csere, és más HDTV-jén kipróbálni ugyanezt a helyzetet. Illetve több 1080p-s filmet, mert lehet a bénán kódolt koncert szar.

(#696) Tomix24 válasza pclama (#675) üzenetére


Tomix24
addikt

Én is a Yaml miatt vettem meg főként. És hiába jönnek a mai napon is a foltozások(napi 2-3), a Ryan még mindig csak egy-két kategóriát lát(Top250- és idei filmek). Ennyi.. Ami nem ebbe a kategóriába esik bele, azokat a filmeket nem mutatja, illetve az egészet a-z-ig nem lehet kilistázni, mint kb 1 hónapja, amíg nem kavartak be a szerencsétlen Magyarok. Azóta Magyar a filmek címe, de szar is a Yaml :W

"A filmeknek a nevét sajni át kell írogatni pl: gladiator (2000).mkv
Sorozatokat pl: Caprica s1e11.mkv
Ez a Yamj Biblia
http://code.google.com/p/moviejukebox/w/list"

Ez segített neked a problémában? Van pár száz filmem, és csak siker esetén állnék neki a név javítgatásnak :P

(#697) pclama válasza Tomix24 (#696) üzenetére


pclama
csendes tag

nálam tele a 2TB-s winyó gondolhatod mennyi film van rajta (csak sd avi)
987 film 24-25 sorozat
kb 4-5 filmet egyszerűen nem talál pl Aeon Flux reménytelen:)
De minden kategória tele van, tök jól müxik

Lehet hogy időnként le kellene töröldöd a Jukebox könyvtárt+ a index.html-t
ha csak frissíted mindig ,a rossz értékeket fogja meghagyni

eléggé igénybeveszi az internetet a szkennelés, ne torrentzz mellette

Nálam egész jól bevált:
letöltöm a filmet, lecsekkolom a filmet az imdb-n, beírom az original title-t plusz az évszámot

(#698) somaisten válasza Tomix24 (#695) üzenetére


somaisten
csendes tag

Na akkor mégegyszer érthetőbben:
Ryan összekötve egy pioneer erősitövel, ami tudja a dts-hd hangot,hdmi kábellel, amit a ryanhez kaptam gyárilag,nagy vastag dög. A ryan 73100+-os. A kép innen az erösitöböl megy át a tvbe,szintén hdmi-n,ami egy full hd sharp. Az erösitö osztja szét a képet és a hangot. Na idáig a kiépités. DTS-HD hang csak akkor szólal meg,és ezt ki is irja az erösitö,ha a ryan-t 720p50Hz -re állitom,bármilyen más állásban, pl720p60Hz vagy 1080p60Hz az erösitö kiirja hogy stereo és tök süket,tehát hang nem jön ki a ryanböl. De csak hang nincs, kép az van 1080p felbontásban is,igaz csikozodik erösen,föleg gyors kameramozgásnál. Igy már érthetö? lehet kicsit zavaros voltam az elözöekben. Ja,és most rájöttem hogy 720P50Hz-re állitva a csikozodás megszünik. Azért tiprodom csak ezen a kérdésen,mert a haverom szerint neki ugyanez a koncert 1080p-re állitva is csikozodásmentes, egy sima LG bluray lejátszon,ami külsö winchestert is kezel. És még egy a kérdésedre: másik filmeket 1080P állásban gyönyörüen lejátszik,legalábbis nem vettem észre csikokat,de borzasztó zajosnak tünik a kép nekem, nem olyan egybefüggö homogén, bár az is lehet itt már a tvt kellene állitgatnom. Ha válaszolsz,megköszönöm. :)

(#699) Tomix24 válasza pclama (#697) üzenetére


Tomix24
addikt

Ok, tehát minden kategória jó a Ryan-en nálad. Akkor a címeken változtatok. Köszi! :R

(#700) Tomix24 válasza somaisten (#698) üzenetére


Tomix24
addikt

Tehát megvan minden ami kelhet. Gondolom a (SDK3.X) r4090 van fent.
Többféle gond lehet.
-A firmware bug-ja, amit kizárni nem tudsz, de hasonlóról nem olvastam a panaszok között az Angol fórumon.
- A kábelek is lehetnek bibisek, mert hasonló anomáliát tapasztaltam nem 1.3c kábeleknél, amiket olcsóbban mérnek, de cserébe kevesebb adat is tud átfolyni rajtuk egyidőben... Ha ezt ki tudod zárni,akkor tovább lehet lépni.

- Az erősítő és a TV.
Több HDMI kompatibilitási javítás is volt az ACryan-hez hogy ne legyen gond a TV-el. Lehet a tiédet nem szereti...

Szerintem az AC hdmi kábelével kösd közvetlenül a tv-re a kütyüt és nézd meg ezt a dtshd anyagot 1080p-ben, hogy van-e képi hangi anomália, illetve a másik kábellel is. Aztán jöhetnek a biztos 1.3c kábelek..

De kipróbálnám pl egy másik 1080P-s dtsh anyag ugyanilyen lejátszását(erősítőn keresztül) hogy a koncertfilm hibáját kiszürd. Avatar esetleg? :) stb(Torrent)

Legvégül elkezdhetsz gyanakodni az erősítőre, kisköynv stb lehet árulkodik a szabványfogadásáról, kimenetéről, hdmi verziójáról,stb...

Nemtudom segített -e ez, de érdemes mindent kizárni, és ki is lehet a nagyrészét :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.