Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PCProfessor válasza User64476 (#38) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

500k-ból bőven kijön komplett gép is. Pedig egyre több embernek fontos az rt is. Az, hogy mások lusták optimalizálni nem a hw gyártók hibája. Nem védem őket, mert ők is hibásak. Ezt félretéve még kell erősebb cucc a piacra, mert nem mindenkinek elég a 1660 fhd low grafika mindenben. Az pedig pénzbe kerül.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#52) User64476 válasza KISDUCK (#50) üzenetére


User64476
őstag

Boccs :D

(#53) Duree válasza 1dude (#30) üzenetére


Duree
veterán

ebben maximálisan igazad van.

duree54

(#54) vitanyi válasza hardzsi2 (#13) üzenetére


vitanyi
csendes tag

Akartam is írni, hogy a 4090-em nem fogyaszt ennyit :)
Amúgy az se olvad le csak oda kell figyelni.
Én inkább vettem infra hőmérőt és pár napig teszelgettem, szerencsére nem melegszik 50 fok fölé a videó kártya csatlakozása.

Tibi

[ Szerkesztve ]

(#55) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Azért ez már szép. Egy 84 magos epycnek is ennyi a fogyasztása. Prescott for president. :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#56) ttt válasza vitanyi (#54) üzenetére


ttt
senior tag

Csak mellékesen, egy csatlakozásnak szobahőmérsékleten kellene maradni, mert ha melegszik (50 Celsius fok már melegedés, de egyértelműen nem eldönthető mitől, így látatlanban - lehet a gépben eleve melegebb, bent megszoruló melegtől) ott vagy rossz a csatlakozás vagy kevés a keresztmetszet illetve ezek kombinációi. Persze még megolvadás ettől még nem lesz, de valami alul van méretezve.

(#57) DonToni válasza hardzsi2 (#13) üzenetére


DonToni
aktív tag

Kössz srácok, nagy segítség voltatok.... :DDD
De amúgy én is valami ilyesmire gondoltam.... :))

#14 bteebi

-Anti-

(#58) DonToni válasza ttt (#56) üzenetére


DonToni
aktív tag

...vagy az infrás hőmérő jött az Wishről... :U
(nekem is van és az a tapasztalat, hogy pl. fényes vagy tükröződő felületeket nem mér pontosan!)

-Anti-

(#59) L.Edit válasza ttt (#56) üzenetére


L.Edit
tag

Aminek van belső ellenállása az melegszik a rajta átfolyó áramtól. Ezekre a kontaktusokra a névleges terhelő áramhoz +30C° van megadva, mint megengedett hőmérsékletemelkedés.
Ebben a konkrét esetben pedig nem csak a csatlakozóban fejlődő hő, de a PCB, a rajta lévő alkatrészek (VRM,GPU) hőjének egy részével is fűteni fogja az apa csatlakozón keresztül, így ha az első mondatom véletlen nem is lenne helytálló, akkor is magasabb lenne - pár perc üzem után - a dugón mérhető hőmérséklet, mint a szobahőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#60) Robitrix válasza [CS]Blade2 (#7) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért otthon viszonylag ritka egy olyan feladat, ami igényelne 24 magot és 32 szálat.... na meg erősen megdobja a költségeket a ház mellé telepített kisebb atomreaktor, ami termeli hozzá az áramot és a 17 köbméteres folyékony nitrogén tároló rész is drága, ami tárolja a hűtéshez szükséges nitrogént. :)Bár egyes kísérletező elmék meg próbálták megoldani a dolgot a fürdő kád folyékony nitrogénnel feltöltésével és egy vödörrel, amiből néha beleöntenek a gépbe egy adag nitrogént.... :)

(#61) Robitrix válasza PCProfessor (#51) üzenetére


Robitrix
senior tag

Nono nekem is egy GTX 1660 OC kártyám van és gyakorlatilag minden játék jól játszható vele FHD medium-high beállításon simán. Amúgy az meg végül is teljesen mindegy, hogy egy játékban mondjuk 100 FPS van vagy egy 170-200 ezres kártyával(mondjuk RTX 3060) lehetne akár 115 FPS Ha nem mérném simán észre se venném a különbséget a monitoron(ami amúgy is 144 Hz-es. Egy 4K-t már nem céloznék meg egy 1660-nal persze, de mivel amúgy se szánok 300 ezret egy olyan monitorra, ami jó hozzá végül is mindegy....

(#62) PCProfessor válasza Robitrix (#61) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Definiáld a jót. Kinek, mi. Ha pedig egy 1660oc-nál egy 3060 csak 15-el nyújtana több fps-t senki nem venné.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#63) Robitrix


Robitrix
senior tag

apróbb gond, hogy ahhoz már nem egy elektromos távvezetéket kell bekötni Paksról, hanem kettőt. És a hűtéshez nem a Dunából kell venni a vizet, hanem a sarkköri területekről kell idevezetni a kellően hideg vizet. :)

(#64) Robitrix válasza PCProfessor (#62) üzenetére


Robitrix
senior tag

Na igen nagyjából 50%-kal erősebb egy rtx 3060, mint egy gtx 1660 OC. legalább is nyers teljesítmény tesztben. Illetve annyi elönye azért van még, hogy képbe kerül az rtx miatt a DLSS is. Például egy warzone 2.0 esetén elérhető minőségi FHD beállítások mellett a 100-105 FPS.(GTX 1660OC-val) (bár már ott is ott van az AMD FSR és 1-2 teljesítmény nővelő beállítás) ugyan ezen a szinten egy RTX 3060 hoz úgy 120-125 FPS körül. a nyers 50% körüli teljesítmény többlet nem jön ki 1-1-ben a játékokban azért. Olyan játékban ahol nincsen alternatív a DLSS.nek ott többet hozhat az RTX, mint a GTX. Még mindig csak úgy 200-250 körli játék támogatja a DLSS 1-2-3-at és úgy 100-150 az AMD FSR 1-2-3-at.... illetve az AMD FSR 3.0 neve már más és csak radeon hardveren működik.
persze a népszerű újabb játékok meg kapják mind a két gyorsító technikát azért. előbb vagy utóbb.

(#65) Robitrix válasza PCProfessor (#62) üzenetére


Robitrix
senior tag

A jó alatt én egy FHD felbontást értek high vagy ultra beállítások mellett. Azért egy GTX 1660 vagy egy RTX 3060 esetén se feltétlenül a 4K fele kacsingat az ember. Az meg hogy hol mennyivel erősebb egy RTX 3060, mint egy GTX 1660 az erősen játék függő. A nyers teljesítmény tesztekben nagyjából 50%-kal erősebb. Persze egy ugyan olyan beállításban ugyan azon az hardveren pusztán a grafikai kártya miatt nem igen jön ki az 50% többlet FPS-ben. Nagyjából általában ha egy GTX 1660 fut mondjuk 100 FPSt, akkor egy ugyanolyan beállítások mellet ugyan olyan hardveren a 3060 hoz kb. 120-at.

(#66) PCProfessor válasza Robitrix (#65) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nem tudom te mit/hogyan állítasz be, de ha 1660 20 fps-el marad le egy rtx 3060-tól ott valami nagy gond van.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.