Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

320w… fenntarthato novekedes mi?
remelem azert a marketingesek ott is lobogtatjak hogy 20xx-ra carbonsemlegesek lesznek es hogy egyebkent a budi papir ujrahasznositott papirbol van…

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) Egon válasza adamssss (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja.
Ez nem éppen a jó irány.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Yutani válasza adamssss (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Rétegtermék, de különben is, a sebességért mindent be lehet (és kell is) áldozni. :D

#tarcsad

(#4) Alogonomus


Alogonomus
őstag

A teszt alapján valószínűleg többet használ, ha az extra "S"-betű $100-os árát inkább minőségibb memória beszerzésére költi az érdeklődő.

[ Szerkesztve ]

(#5) Raysen623 válasza Yutani (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Ebben nem értek egyet! Vagy van egy normális világszemlélet, ami egyben példaértékű is, vagy nincs. Pénzt ettől még lehet sokat keresni, de én az ilyen jellegű viselkedéstől viszolygok. Tessék olyan procit tervezni, ami tudja ezt kisebb energia elpocsékolásával.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) #54625216 válasza Raysen623 (#5) üzenetére


#54625216
törölt tag

Egy highend CPU-tól moderált fogyasztást elvárni nonszensz, amikor pont az a design lényege, hogy kitolják a teljesítményt a falig.
$700 listaárról beszélünk, tehát ennek a procinak a piaci részesedése fenntartható fejlődés szempontjából még osztási maradéknak is kevés.
Ez nem világszemlélet kérdése, hanem józan észé.

(#7) [CS]Blade2 válasza Raysen623 (#5) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Maga a proci k.va jó, ezért, ha egy kicsi esély is van rá, hogy otthon tuningolják, akkor megteszik, így hiába kényszerítenék a gyártókra, hogy mondjuk 50W a max., otthon mindenki átpattintaná 200-300W-os beállításra. Bizonyos szintig ráadásul nem, hogy csökken a teljesítény/fogyasztás aránya, hanem egyre hatékonyabbak szoktak lenni, ergó jóval hamarabb is végez a feladattal. Annyi, hogy bizonyos feladatoknál hamarabb fordul át a hatékonyság.

Ha a 13600 lenne a csúcs, ami valszeg talán a leghatékonyabb a teljes skálán, akkor azt fingatnák 300W-on otthoni tuninggal, és az jóval nagyobb pocsékolás lenne, mint ez a gyári 900KS, mert ugyanannyi fogyasztásból kevesebb teljesítmény jönne ki, ergó mindig mindennel később végezne időben.

(#8) 1dude válasza Raysen623 (#5) üzenetére


1dude
aktív tag

Addig nyomják bele a tranzisztort, amig fér. Ennyi a tervezés :DDD

(#9) GoldhandRent válasza 1dude (#8) üzenetére


GoldhandRent
őstag

-főnök !
Úgy számoltam, hogyha a tápáramkör méretét magonként 10%-al csökkentjük, annak a helyére befér 2 remek, vagy 3 silány minőségű tranzisztor. ezzel nyerünk 0.4% teljesítményt magonként!
-CSINÁLJUK !!!44 silány tranyóval 🤑🤑
-> marketingesek:

amúgy valszeg a 900k kiadása óta válogatnak, és gyűjtik a KS-nek szánt procikat xd

-

(#10) Taranti


Taranti
senior tag

"A 6 GHz-et is elérheti az Intel új asztali csúcsprocesszora"

Csak azt felejtette el közölni az Intel, hogy liquid nitrogén hűtéssel, merthogy a tesztek szerint még a legcsúcsabb folyadékhűtésekkel is thermal throttlingol 5,5-5,8 között valahol. :DD :DD

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) bteebi


bteebi
veterán

A fogyasztás sorban mi az a szám, hogy 320? :Y :Y :U
Mivel kell majd ezt hűteni? Nitrogénnel? Mert oké, hogy a 320 W az peak, speciális esetekben, de azért a felét, 160 W-ot simán benyelheti, és már azt is macerás levegővel hűteni.

#10: Igen, "elfelejtette". :DDD

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) DonToni


DonToni
aktív tag

Egy "játékosoknak szánt processzor" -ba, miért kell integrált videóvezérlő....??? :U

-Anti-

(#13) hardzsi2 válasza DonToni (#12) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Azért, hogy amikor az RTX 4090-esednek megolvadt a 12VHPWR tápcsatlakozója aljzatostul, annak gariztatása idejére is láss valami képet :D

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#14) bteebi válasza DonToni (#12) üzenetére


bteebi
veterán

A felvetés jogos. Gondolom azért, hogyha nem tudnál venni 4090 Ti-t, mert kicsi a készlet, és azt is a skalperek mind felvásárolták, akkor addig is tudj mivel játszani. ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) NightGT


NightGT
senior tag

Nem a 320W a baj, hanem hogy egy 2 négyzetcentis felületen hűtve kell 100 fok alatt tartani...gyárilag vizesblokkot kéne a tranzisztor rétegre forrasztani kapásból, közben a deliddel ugrik a gari

Speed is the only truly modern sensation

(#16) tibaimp válasza Alogonomus (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a teszt linket! Akkor lett volna érdekesebb, ha azt a 7200-as RAM-ot a 13900K alá is odateszik, és akkor látszott volna igazán, hogy mi a helyzet.

Illetve még jönnek az AMD részéről a 3D-s CPU-k, azok megkavarhatják az egészet (gyanítom át is veszik az első helyet főleg játékokban).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) IgorKGB válasza tibaimp (#16) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

dehogy veszik :D

(#18) ttt


ttt
senior tag

Most hogy dinnyeszám tele vannak magokkal a procik, újból a GigaHertz-eket hajkurásszák, hősugárzó fogyasztásokkal.

(#19) ceia


ceia
őstag

Ez a processzor nem azért készült, hogy keveset fogyaszon. Autós hasonlattal, ez egy sportautó. Vagy akkor ne készüljenek sportautók, mert az nem "fenntartható fejlesztés"? Szerintem az Intel meg fogja oldani a hűtést, mert annak nincs értelme, hogy a proci tudna valamit, de mégsem tudja, mert nincs hozzá elég jó hűtő. Én az AMD-sekkel ellentétben nem hiszem, hogy az Intel mérnökei hülyék lennének. :N
És nem hiszem, hogy belátható időn belül készülne olyan játék, ami ezt megakasztaná. ;]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#20) Duree


Duree
veterán

Jó drága lesz, hozzá a lap is lesz 300 ezer, mostanság jó drágák a hardverek

duree54

(#21) tibaimp válasza IgorKGB (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Majd elválik. Bár igazából nekem tök mindegy, még jó pár évig elleszek a 10900-al, ez a terv. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) PCProfessor válasza Duree (#20) üzenetére


PCProfessor
tag

Az ilyen termékek azoknak készültek akik a maxot is ki akarják hajtani a gépükből. Lesz rá nekik keret.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#23) C64 válasza PCProfessor (#22) üzenetére


C64
őstag

Nem értem ezt a koncepciót. A 6 GHz Turbo, tehát nem all core és mivel extrém melegszik, ott a thermal throttling. Nincs túl sok jelentősége a 6GHz-nek. Inkább csak a tudat, hogy néha fel-fel szökik 1-2 szál a turbo csúcsára no meg, hogy rá van írva a dobozra a 6GHz 😂

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#24) Raysen623 válasza #54625216 (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

Én ezt ebben a formában e-pénisz méregetésnek tartom, ami nem más mint pocséklás. Lassan ott tartunk hogy 1 KW-os tápokat fogunk beszerelni az otthoni számítógépekbe, mert annyit zabálnak, közben meg megy a mantra az energiatakarékosságról. Valami itt nem kerek a nagy egészben, illetve nem illik össze. Mindeközben azt látom, hogy van aki 3 milliós PC-t rakat össze YT-on mert anélkül nem tud élni. Ezzel van problémám, nem a processzor teljesítményével.

Ha lenne egy olyan esemény, ahol a tuningzsenik azzal versenyeznek egymás közt egy rendezett esemény keretében ki tud jobban tuningolni adot processzort, akkor az megint más üzenetet hordozna, míg a marketing értéke megmaradna. Elhanyagolható a piaci részesedés, de az üzenet attól még rossz.

#7[CS]Blade2: Nem erre irányult a gondolatsorom. :R

#81dude: Reménykedni merek benne, hogy nem csak ennyiből áll azért...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Éljen! 6 GHz!
Egy játéknak biztos, hogy az előnyére fog válni.
Remélem itt nem állnak meg!
Kivétel, ha játék motorját lecserélik a következő részre és nem csak másfél magot fog használni.
De addig úgyis kell még várni pár generációnyi procit.

(#26) Angie™


Angie™
addikt

Ha nyerek a lottón, veszek belőle egy tucatot és kisorsolom köztetek :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#27) PCProfessor válasza C64 (#23) üzenetére


PCProfessor
tag

Pont ezért nem érinti az átlagos palit.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#28) #54625216 válasza Raysen623 (#24) üzenetére


#54625216
törölt tag

Gamer szempontból egyetértek, +10% fps miatt égetni a kilowattokat milliókért totál értelmetlen, de ez egy ilyen műfaj.
A sportautós hasonlat tényleg találó ide: egy csomó olyan termék létezik, aminek racionálisan nincs létjogosultsága, de piaca attól még van.

Ugyanakkor nem csak gamerek vannak a világon és lehet értelmes módon is felhasználni a minél nagyobb teljesítményt.
Pl. vannak buildek, amibe beleraknak 8db. 4090-et Octane GPU rendereléshez és ez is csak a performance lista 8. helyére elég. :Y

Ennek a terméknek szerintem nem sok üzenet értéke van, mert a többség nem is fog hallani róla.

(#29) Duree válasza PCProfessor (#22) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van ezek nem az átlag userek hardverei.

duree54

(#30) 1dude válasza Duree (#29) üzenetére


1dude
aktív tag

De legalább felhúzza az átlag userek procijainak árát és fogyasztását is.

(#31) ergoGnomik válasza ceia (#19) üzenetére


ergoGnomik
tag

Én az AMD-sekkel ellentétben nem hiszem, hogy az Intel mérnökei hülyék lennének. :N

Szóval akkor szerinted az AMD-s mérnökök hülyék. Nagyon csecse! :D

(#32) C64 válasza 1dude (#30) üzenetére


C64
őstag

Hát ezek a maximalisták hardverei, akiket nem a józan ész hanem a maximalizmus vezérel.
Van ez így. Nem lennék maximalista. Feleslegesen drága hobby 😁

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#33) 1dude válasza C64 (#32) üzenetére


1dude
aktív tag

Az nem baj, hogy nekik is készül HW. Nagyobb baj, hogy a kisebb tesókat ezekből ollózzák ki. Igy lesz 350€ egy i5 és még 50€ rá a hűtés.

(#34) L.Edit


L.Edit
tag

Ez a termék akkor válna izgalmassá, ha intel ezzel párhuzamosan bejelentette volna, hogy a következő 3-5 évben nem tervez kiadni olyan processzort, ami ezt az órajelet önszántából átlépné. Addig viszont bárki próbálgathatná a szerencséjét ezeknek a túlhajtásával. :DDD

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#35) User64476 válasza #54625216 (#28) üzenetére


User64476
őstag

Mi a gémer definíciója? És mi azoké az izéké akik elvannak egy 1060 Ti-vel, és szétjátsszák az agyukat is?

(#36) icp1970 válasza User64476 (#35) üzenetére


icp1970
senior tag

Jogos :K

(#37) PCProfessor válasza User64476 (#35) üzenetére


PCProfessor
tag

Gamer ő is, kisebb büdzsével és kompromisszumokkal.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#38) User64476 válasza PCProfessor (#37) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem a vásárlói igény egy 1660 szintű valami full hdra, 50e forintos kisker áron. Nem kell RTX meg egyéb szilícium pazarlás. Egy normális, nem szétherélt kártya kell, ami elérhető, megfizethető, és megfelelő teljesítményt nyújt a steam legnépszerűbb jatekaihoz. A gyártók öncélú fingreszelése kiszárítja a piacot, a használtat is hosszabb távon, ami nehéz helyzetbe fogja hozni a fejlesztőket is. És ez CPU és GPU forinton is igaz, optimalizálás helyett adjunk vasat korlátlanul aztán lesz ami lesz, ja hogy 500 ezer egy CPU?

(#39) tibaimp válasza User64476 (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

RT az kell, de az is megoldható "normális áron" VGA és CPU szinten is, nem szükséges az ilyen túlárazott "izé"...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) User64476 válasza tibaimp (#39) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem meg ez már elmegy az öncélú irányba. Side-by-side alig lehet megmondani, hogy melyik melyik. Feleslegesen drágítja a terméket egy nüansznyi különbségért. DLSS? Oké, van egy csokor játék ami támogatja, de akkor meg el kell tűrni az artifactokat. Vagyis megint az van, hogy majd a vas megoldja felskálázással ami az optimalizálásból kimaradt. Értem amit feljebb írtak, hogy a sportautónak is van piaca, igen, de a tuktuk mellett. Ha pedig így haladunk csak a sportautó lesz meg a nagy semmi minden fronton. Kényszerűségből elfordulnak az emberek a platformtól mert igazából elég egy tablet meg egy konzol, ami utána indokolja a beszántást mert hááát nincs kereslet az 1500 dolláros konzumernek mondott cuccokra, öngerjesztő folyamat.

(#41) Chaser válasza tibaimp (#39) üzenetére


Chaser
titán

dobdmá' piacra és veszek :K
az rt külön műfaj, ez a harmadik gen nv-nél és még mindig csak kezd beindulni, ez nagyon nem a lowend szegmens kiváltsága
ilyen 50e ft-os értelmes vga-t meg sztem el lehet felejteni rt nélkül is, amilyen a ft árfolyam ahhoz usd-ben nagyon alacsony ár kellene
jobb árfolyam mellett voltak annyiért 1650s-ek pl, amik már használhatóak voltak
és szerintem már ez is off, nem nagyon törődnek már azzal a szegmenssel, 3xxx-ből semmi nem jött ki 3050 alatt, amd-nél meg csak az a csodás 6500 aminek már az msrp-je is röhejes volt...de ugye megtehették

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) 1dude válasza User64476 (#38) üzenetére


1dude
aktív tag

Ezt az igényt az IGP fogja lefedni a következő 1-2 évben. Ami jobb is, mert meg lehet spórolni a VGA árát.

(#43) #54625216 válasza User64476 (#35) üzenetére


#54625216
törölt tag

Gamer az, aki játékra vesz gépet. Ez egy felhasználói kategória nem hardver specifikáció. Lehet játszani Raspberry Pi-n is, ha valaki azért veszi, akkor gamer.

(#44) User64476 válasza #54625216 (#43) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem meg egyre inkább tolják abba az irányba, hogy ha veszel valami irreálisan nagy teljesítményű összeállítást akkor gamer vagy és a gamerek igényei mentén alakítjuk a portfóliót.

1dude: ez igaz, és rendben is van :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Raysen623 válasza #54625216 (#28) üzenetére


Raysen623
addikt

Én csak annyira lettem volna kiváncsi a hétköznapi felhasználók mennyire fognak meghülyülni emiatt a hétköznapokban. Mert én azt látom kicsit lelki szemeim előtt, hogy ez a proci is egy mérce lesz az átlagembernél is amikor processzort akar választani.
Az egyéb eseteket, amikor célirányosan építenek build-eket és okkal pakolnak bele 8 db 4090-et ne vegyük ebbe a halmazba, azt kezeljük a helyén. Itt most tuningolásról és egy átlag felhasználó számára is elvileg elérhető processzorról volt szó. Szóval itt úgy vélem akár kezet is rázhatunk, éncsak ennyit szerettem volna véleményként leírni. Az idő dönti majd el lesz e üzenete ennek vagy sem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#46) tibaimp válasza User64476 (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Baskiria, Chaser: hál Istennek nem vagyunk egyformák! Nekem fontos az RT, de rajtam kívül elég sok fórumtársnak is, csak meg kell nézni például a CP2077 fórumát.
De kinek mi. :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#47) Chaser válasza tibaimp (#46) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam sehol olyat hogy nekem fontos-e vagy sem, azt mondtam az nagyon nem az 50e ft-os árkategória
de olyan hatalmas köszönet még egy 3060-nál sem nagyon van ilyen téren

Raysen623
ezeket azért tolják, mert a többség faék egyszerű felépítésű - sajnos -
azért mert intel/amd éppen a csúcson van, attól a 30-50e ft-os megoldása még nyilván nem lesz bestever'
de nagyon lehet vele vagizni hogy intel - vagy épp amd - van a usernek mert ők a top
sajnos boltokban dolgozva sem tapasztaltam mást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) tibaimp válasza Chaser (#47) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez mondjuk jogos.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) Nyersszotyi válasza adamssss (#1) üzenetére


Nyersszotyi
tag

és mennyivel drágább és energiaigényesebb az újrahasznosítás, na arról mélykuss van

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#50) KISDUCK válasza User64476 (#35) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nincs definíciójuk, mert 1060 Ti nem létezik. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.