Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HERR Z válasza joshua7 (#49) üzenetére


HERR Z
veterán

http://www.rooter.hu/aruhaz/indexbal.php
http://www.picibolt.hu/computer.php?keres=Alaplap
http://www.logic.co.hu/arlista/LOGIC_2004_05_25.htm
http://www.olcsopc.hu/
http://www.dcomp.hu/arlista/pc_all.htm

Google kiad pár boltot csemegézz.....
Kár hogy NF3-250gbre nem ad ennyi helyet......mondjuk 2 helyen láttam még csak:(

(#52) joshua7 válasza HERR Z (#51) üzenetére


joshua7
veterán

Kösz!
:C :)

Semper Fi

(#53) joshua7 válasza erdoke (#50) üzenetére


joshua7
veterán

Ez igaz, már csak az maradt.
Írtam nekik egy mailt, azzal indokolták, h nem volt rá kereslet... Ezért maradt csak a Giga lap. Ha lesz kereslet, fölvesznek majd ilyeneket is. Gondolom, addig nyomatják a Celeron-okat.:( :((
Én pedig abban reménykedtem, h berakják ezeket az új lapokat mert ott akartam venni, de sajna nem így lesz. Legalábbis egyelőre biztos nem.

Semper Fi

(#54) HERR Z válasza joshua7 (#53) üzenetére


HERR Z
veterán

És hogy lenne kereslet rá ha csak egy csupasz lap lesz sulinetben????
Ha betennének van 4-5 lapot full extrától ilyen value cuccig akkor már lehetne válogatni....de ezt bárki utánnanéz nemhiszem hogy megvennék
Csak hogyan lehetne erre rávilágítani ezeket a CHS-es surmókat....
Pedig már megvettem volna a K8Npromat...:Oha nem veszik ki

(#55) joshua7 válasza HERR Z (#54) üzenetére


joshua7
veterán

Fene tudja, én nem is bánom.
Inkább veszek majd egy jó kis lapot 'rendesen' a 2. generációból.:)
Pl. A Chaintech VNF-250 Value tetszik most nagyon.

Semper Fi

(#56) HERR Z válasza joshua7 (#55) üzenetére


HERR Z
veterán

Én is néztem az a Chaintech-et de valahogy nekem annyira nem szimpi....tehát feture listája kb még annyi sincs mint az abit kv8 pro-nak....:(
Na mindegy www.ocworkbench.com- on van egy teszt róla olvasd el
Én inkább majd az abitot veszem

(#57) borely válasza joshua7 (#55) üzenetére


borely
tag

Jók, jók ezek a Chaintech lapok, főleg így, hogy minden más gyártó 2. gen. lapja beszerezhetetlen itthon. DE az nagyon szomorú, hogy a VNF-250 (és gondolom a Zenith ugyanígy) egyelőre nem támogatja a Cool and Quiet technológiát. Talán majd új BIOS-sal, addig szóba sem jöhet , nagyon szeretem a csendes gépeket...

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#58) HERR Z válasza borely (#57) üzenetére


HERR Z
veterán

Őszintén megvalva, veszel egy állítható fordulatszámú hűtőt és lesz csendes géped...
Nekem annyira nem lényeges feature, tehát emiatt még megvenném a Zenith alaplapot-via hang firewwire:C-
Semmi új 2. generációs lapot nem lehet ezeken túl itthon kapni?

(#59) joshua7 válasza HERR Z (#56) üzenetére


joshua7
veterán

Ez igaz, de engem nem érdekel különösebben a feature-lista. Legyen rajta IDE, SATA meg USB és én már boldog vagyok.:)
Jó ez az Abit is, csak ahogy teszteket olvastam, vannak még hiányosságai. Kb. uúgy, mint a Chaintech-nek.
Szal egyelőre várok. Még kb. 1 hónapot.

Semper Fi

(#60) joysefke válasza mute-42 (#19) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

egy ilyen jó géphez, elkélne egy minőségi táp...
nehogy ez legyen a halála...

(#61) HERR Z válasza joshua7 (#59) üzenetére


HERR Z
veterán

Hát én még úgy 2 hetet várok....utánna meg veszek valamit...addig lehet összejön a 250Gb-s Chaintech-re/Zenith/ is...mert nekem a feature lista is fontos:D

(#62) dathos


dathos
csendes tag

hi volna egy kis gondom! mégpedig a következő:

van egy msi k8t neo-fis2r tipusu lapom egy 3000+ athlon 64bit és egy sata wincsi
a sima windows xp install kor simán felismeri a wincsit de a windows xp 64 bit nem és nem tudom felinstalálni!

aki tud segiteni az legyenszives irjon a dathos@freemail.hu cimre

(#63) klepto


klepto
addikt

Egy pcict idevág: létezik A64-hez microATX lap?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#64) erdoke válasza klepto (#63) üzenetére


erdoke
titán

fLeSs most ilyet keres, amit már tud róla: ''Pedig létezik microATX-es A64-es lap, három összesen.
Gigabyte, MSI és Biostar.
''

Állítólag Ausztriában is csak az MSI kapható, itthon még az se.

A legjobb aláírás a héten

(#65) klepto válasza erdoke (#64) üzenetére


klepto
addikt

Ez gáz :U
Most, hogy anyunak microATX-es gépet akarok, határozottan megtetszett, és nekem is a kövi alaplap/procicsere már microATX-es formátumra lesz, és akkor már talán, ha belefér, befigyel egy TFT monitor is :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#66) erdoke válasza klepto (#65) üzenetére


erdoke
titán

[L]http://www.amdboard.com/k8boards.html[/L]
uATX (nem u, hanem mű) jelöléssel láthatók a MicroATX-es lapok.
AOpen 2 db, Biostar 2 db, DFI 1 db, ECS 1 db, FIC 3 db, Foxconn 2 db, MSI 2 db, Shuttle 1 db.
:DD Asszem fLeSs nem nézett szét eléggé, bár itt már az új chipsetek is szerepelnek.

A legjobb aláírás a héten

(#67) klepto válasza erdoke (#66) üzenetére


klepto
addikt

Ez nem kevés mennyiség :D
És a link is hasznos, vannak olyan alaplapok is ott, amiről még soha nem hallottam: pl.: S/U/M/A/, Octek vagy Lucky Star :U
Mondjuk azért kíváncsi vagyok, hogy hány hónap múlva érnek el ezek hozzánk:F Azon sem csodálkoznék, ha hamarabb lenne nálunk Soket 939-es microATX alaplap, mint Soket 740-es :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#68) erdoke válasza klepto (#67) üzenetére


erdoke
titán

Socket754-re gondolsz sztem, mert a 740-nél tutira előbb lesz 939. :P

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#69) klepto válasza erdoke (#68) üzenetére


klepto
addikt

Ez nálam már így marad, mindig 740-et írok minden hova 754 helyett :U :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#70) fLeSs válasza erdoke (#66) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az a baj ezeknek a 90%-ával, hogy gyártósort még nem láttak.
Végignéztem az összes értelmes gyártót, és csak 3-4-nek van microATX-es lapja a product menü alatt, márpedig ami ott nincs, az sztem nem létezik, dear erdoke... :DD
1ébként 2 héten belül lesz Giga K8VT800M lap MO.-on is, én beérem azzal, úgyis ugyanazt tudja mind.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#71) erdoke válasza fLeSs (#70) üzenetére


erdoke
titán

Ez nem ilyen egyszerű, dual Opteronos lap sincs fent a Gigabyte oldalán, állítólag mégis van ilyen, nem is egy.

Más:
Downclockolni próbáltál már K8T800-at? Szerinted hol vannak újabb osztók? 166,66-on stabil a gépem (BIOS_ban nem lehet lefelé állítani, úgyhogy a K8V-re készített ClockGent használom), tehát valószínűleg 5:2:1-es osztó van. 133,33-on elég gyors fagyást kaptam (szerintem AGP-től), úgyhogy a 4:2:1 már valószínűleg nem létező kombináció.

A legjobb aláírás a héten

(#72) fLeSs válasza erdoke (#71) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fogalmam nincs, A64-nél nincs ilyesmire szükség. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#73) joshua7 válasza HERR Z (#61) üzenetére


joshua7
veterán

Azóta módosult a véleményem.:)
Most az Abit KV8 Pro tetszik és ha a BIOS hiányosságokat (ez a pci/agp lock még mindig nem tiszta, h működik-e a Via-s lapoknál) kijavítják valszeg olyat veszek. Feature nem igazán érdekel, viszont nagyon jók a tuningopciói.

Semper Fi

(#74) erdoke válasza joshua7 (#73) üzenetére


erdoke
titán

A K8T800 Pro lapokban már működik a lock, néhány szerencsés tesztoldal már ki is mérhette.

A legjobb aláírás a héten

(#75) fLeSs válasza erdoke (#74) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az Abit KV8 Prón viszont még nem müxik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#76) erdoke válasza fLeSs (#75) üzenetére


erdoke
titán

Igen, hallottam, de állítólag ez csak az első rev. lapokkal lesz így, hogy gyorsan piacra dobhassák. Viszonylag hamar jönne majd a köv. rev, ha igaz a hír.

A legjobb aláírás a héten

(#77) fLeSs válasza erdoke (#76) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ennyit az Abitról... :C

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#78) borely


borely
tag

Kapható itthon végre a 2. Nforce 250-s lap (a Chaintech után)mégpedig az MSI k8n neo Platinum. Csupa jót olvastam róla, állítólag 2400 MHz-n is elpörög vele a proci... Fless? Mások? Vélemény?

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#79) HERR Z válasza borely (#78) üzenetére


HERR Z
veterán

Hol kapható, mennyiért??????????????????????
Komolyan nézelődök esetéeg felfelé....bár akkor már ZNF3-250....
ha úgy 29+fa körül lenne akkor még szóbajöhetne az MSI....

Abit KV8P: anandtech már olyat kapott amin működött a lock, de cserébe már egy Chaintech VNF3-250 summit-on is műxik hasonló árért....

(#80) borely válasza HERR Z (#79) üzenetére


borely
tag

e-connect, de 38 bruttó :(

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#81) HERR Z válasza borely (#80) üzenetére


HERR Z
veterán

Hát, annyit szerintem nem ér meg.....bár már a 250Gb-re épül ellentétben a Chaintech-el, de szerintem a hardveres tűzfal nem ennyire fontos...
Bár van rajta minden földi jó, valahogy a chaintech gyorsabb, szebb, jobban szól, több ja és drágább....de legalább arányosan
msi-t más is árül szóval lehet remélhetőleg nemsokára máshol, olcsóbban is kapni...pl debrecenben is már van készleten chaintech...szóval szerintem fog még esni az ára.....úgy 30,29+fa körülre...mert e-connect se egy olcsó hely:U

(#82) borely válasza HERR Z (#81) üzenetére


borely
tag

??? 30+fa=37500

Egyébként meg engem teljesen hidegen hagy a Chaintech amíg nem tudja a Cool'n'Quiet-t.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#83) erdoke válasza HERR Z (#79) üzenetére


erdoke
titán

A Chaintech Zenith 19 nettó nagykerben...
A Summit már húzósabb a maga 36 nettójával.

A legjobb aláírás a héten

(#84) klepto


klepto
addikt

Még 1 kérdés a microATX-el kapcsolatban :U
Érdemes erre építkezni? A későbbi procifoglalathoz (pl. Soket 939, vagy SoketT) is kijönnek majd microATX-es deszkák, vagy ez csak egy átmeneti hóbort, ami kimehet a divatból :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#85) HERR Z válasza borely (#82) üzenetére


HERR Z
veterán

most így röptében elolvasta anand tesztét annyira nem is rossz. De azért jó lenne ha még esne az ára:))
Cool'n'quite hiba biosszal megoldható, ha meg túl hangos na bumm ráteszek egy vizesblokkot és még jobban is tudom tuningolni:)
Az lenne az igazán csendes pc, ahov képest c'n'c semmi

(#86) HERR Z válasza erdoke (#83) üzenetére


HERR Z
veterán

pont fordítva...a zseni(th) a drágább...sajnos
MicroATX: Ez nem fog kimenni a divatból, vehetsz egy klafa mATX-es házat, lesz bele mindig cucc....amúgy meg látod ma a miniatürizálás a tendencia..meg a mindent ráintegrálni az alaplapra....lenne egy jó hangcuccú MATX-es lap mindenráintegrálva még én is azt vennék...

(#87) erdoke válasza HERR Z (#86) üzenetére


erdoke
titán

Igaz, elírtam. Bocsi. Az árak múlt hetiek, de jók.

A legjobb aláírás a héten

(#88) borely válasza HERR Z (#85) üzenetére


borely
tag

Nekem most se a procihűtő hangja a gond, hanem a nagy teljesítményleadás miatt gyorsabban pörgő tápventié. no meg az sem teljesen mindegy, hogy a naphosszat bekapcsolt gép mennyit fogyaszt. Ha másért nem, hát környezetbarát :)

Biossal megoldható, tudom, azért írtam, hogy addig nem érdekel. Egyelőre még nincs ilyen BIOS...

[Szerkesztve]

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#89) HERR Z


HERR Z
veterán

Nos mivel az alaplapi hangkártya is fontos érv, nem tudtok egy olyan hangkártyatesztet amiben a ALC656, 850 -es realtek és a via enyv24 is benne van?
Mert ahogy néztem már ez a realtek 850 sem olyan rossz tud annyit mint a mostani Santa Cruz-om csak kiváncsi lennék a procileterhelésükre..

(#90) Phantom Lord válasza HERR Z (#89) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Santa Cruzt meg a realtek fost soha az életben nem lehet egy lapon emliteni...

(#91) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

help

cimboram, minden lebeszelesem ellenere vett egy Asus K8V SE Deluxe lapot, 3200+ cpuval, es az a gond, hogy bootnal a mind a 2 hdd eloszor kattan egyet, aztan leall, es ujra felporog. De aztan nem tud bootolni. Mar tapot is cserelt. Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal ?

(#92) joshua7 válasza UnConnecteD (#91) üzenetére


joshua7
veterán

Milyen márkálú a hdd? Esetleg Maxtor, 80gb, 8mb cache?:) Mert azzal van tapsztalatom.:(
Bár ha mind a 2 egyszerre csinálja, mással lesz ott gond.

Nekem továbbra is tetszik a 'sima' Chaintech vnf3-250 és az Abit KV8 pro is. Csak ezek a fogyatékosságok ne lennének... (Ch: C'n'Q hiánya, Abit: szorzóállítás hiánya:(()

Semper Fi

(#93) HERR Z válasza joshua7 (#92) üzenetére


HERR Z
veterán

talán a C'n'Q hiánya kisebb hiba, meg ahogy néztem KV8-MAX3 bioszából is kivették 1.20tól talán szóval ez tendencia Abitnál...
Chaintechék meg fognak csinálni mostmár középfelszereltségű lapokat is, bár engem már nem fog érinteni....egy hét és veszek valamit...hogy az MSI, Chaintech, vagy Albatron lesz azt nem tom még

(#94) erdoke válasza UnConnecteD (#91) üzenetére


erdoke
titán

Nekem SK8V van, de ilyet nem tapasztaltam.

A legjobb aláírás a héten

(#95) HERR Z


HERR Z
veterán

Nos próbáltam nézelődni de pár dologra még nem jöttem rá:
Ok hogy NF3-150/250en 6 illetve 8 USB2 van, de a chaintech zenitheken ebből hány használható? Mert ok hátul van 2 meg CBOXon is 2 de a maradékkal mi van? Sima cuccal ki lehet-e vezetni? Mert ezen áll vagy bukik a chaintech lap, ugyanis nekem kell 6 USB..:P
Esetleg valaki tud segíteni, vagy elég lenne egy NAGY felbontású kép is az alaplapról, mert a PCB ua. mind2 lapnál....ja e miatt érdekelne hogy hol a +2 usb is pl....:(
Amúgy láttatok valami új KT800PRO-s vagy NF3-250-es lapot?
Lassan már beruháznék, MSI-t meg nem akarok újra, annyira nem győzött meg.

(#96) HERR Z


HERR Z
veterán

Na utánnalestem sok helyen ZNF3-250-en is csak 6 USB van...:O
És még a +1 PATA csatorna sincs rajta, teljesítményben pedig 1% eltérés van a 250 javára...árban pedig 8 ezer netto......:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y
Szóval nállam a ZNF3-250 kiesett és ahogy nézem a 150-ben is lehet fixálni az AGP órajelét, bár valahol azt írták hogy e lap az FSB-t osztja valahánnyal úgy kapja a PCI órajelet...igaz ez?:U:U
Albatron meg még a 150-es chaintechnél is lassabb, meg szegényesebb pedig egy árban van............lehet mégis MSI kellene, bár utóbbi időben fos alaplapokat csinál
VALAKI HELP! mitévő legyek?
maradjon a ZNF3-150? 29 nettóé'?

(#97) joshua7 válasza HERR Z (#96) üzenetére


joshua7
veterán

Én a helyedben vmelyik újabbat venném. Persze, h melyiket, azt én se tudom még mindig. :)
Az Epox-szal is szemezgetek, csak az még sztem sehol sincs az országban.:(( Amúgy melyik az, amelyik 8 ezerrel olcsóbb? Írdd már le légyszi az árakat! Melyik mennyi!

Semper Fi

(#98) HERR Z válasza joshua7 (#97) üzenetére


HERR Z
veterán

CHaintech ZNF3-150 29.200
Chaintech ZNF3-250 37.800 a kettő között 1% teljesítménykülönbség és -1PATA van
MSI K8N NEO PLATINUM 29.500
ASUS K8V SE DELUXE 23.500
ABIT KV8 PRO 19.500

znf3-250-et felesleges venni, mert nem használja ki a 250 adta előnyöket a +2 USB-t és a SATA-t...AGP meg a 150-en is fixálható...Jah egy újabb VIA kodek van rajta a 20-as nem a 16-os de kb ennyi a változás..=> nem éri meg.
Még a hétre igértek K8N-E Deluxe árakat és elérhetőséget itt debrecenben

(#99) joshua7 válasza HERR Z (#98) üzenetére


joshua7
veterán

Ezek ugye nettó árak. Hmmm... úgy tudsz vásárolni? Mert akkor tudnék még vkit, akit érdekelne a dolog.:)
Az a Asus K8N-E Deluxe durva árban lesz sztem. A HWSW fórumán olvastam, h 240 dollár, ami ugye kb. 50 ezer:(( ft.

Semper Fi

(#100) HERR Z válasza joshua7 (#99) üzenetére


HERR Z
veterán

Jah az áfát vissza tudják nekem igényelni,így visszakapom....Hát az asusszal én annyira nem foglalkozok, semmivel se tud többet mint a MSI, csak mondták hogy még a héten lesz ára....mint a 939-eseknek...107+fa a 3500+:DD
Ezek debreceni árak....amúgy még az Epox érdekelne bár még nem lehet kapni......és jövő hét végére már kell a lap

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.