Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) davedubois


davedubois
csendes tag

A hétfőn a munkahelyemen találtam az elektronikus hulladékok között egy P5L-MX lapot. Azzal a lendülettel elhoztam, nyakonfröcsköltem nem elhanyagolható mennyiségű féktisztítóval, majd csodák-csodájára hibátlanul működött.

Mivel nekem abszolút hobbim és szenvedélyem a minél olcsóbban minél nagyobb teljesítmény elérése, gondolhatjátok hogy mennyire felcsillant a szemem. A célom négy giga ddr-2vel meglökni (a leírás ellenére, hogy csak 667-es ramot támogat, teljesen jól megy 1 stick 2gb 800-as és 1 stick 2gb 1000-es rammal), na meg egy négymagos procit is szeretnék belerakni. A proci már úton van kínából (Q6700). De nem biztos hogy támogatja. Konkrétan nincs a támogatott processzorok listáján.

Na de mégis bevállaltam, mert: az alaplap hivatalosan támogatja a QX6700 procit (Intel ARK-on teljesen ua. az adatlapjuk, az x széria duplaanyiba kerül, cserébe unlockolt a szorzója), nanométerben, fsb-ben passzol. Esetleg ha a Q6700 mikrokódját manuálisan injektálnám a biosba (hasonlóan mint a xeon mikrokódoknál)? De remélem csak belecsattintom és megy.

Bármi ötlet, jótanács, vállveregetés, tökönrúgás?

(#2) Intruder2k5 válasza davedubois (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legközelebb mielőtt új topikot nyitsz, legyél szíves használd a keresőt, mert több mint valószínű, hogy a meglévő témák közt is lesz olyan, amibe a kérdésed beleillik, és egy nagyobb, forgalmasabb témába választ is előbb remélhetsz.

Jelen kérdésedet javaslom az alábbi témák valamelyikébe feltenni:

Azonnali kérdések órája
Azonnali alaplapos kérdések órája
Azonnali processzoros kérdések órája

Ezt a topikot pedig zárom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.