Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petester


Petester
senior tag

Hi all!

Nem tudom hogy írja ki 7.5 giga iso-t dvd-re. a cuccos egy game. Semmi ötletem nincs hogy lehetne megcsinálni. :F Please help!

Thx!

(ó\_!_/ó)

(#2) Kakumix


Kakumix
senior tag

Nem vagyok nagy játékos, de nekem túl nagynak tűnik a 7,5GB. Milyen játék? Honnan van? :) Hátha segít, ha tudjuk.

Legyen szép napod!

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

Sajnos szerintem sehogy... ezt egy duplarétegű dvdre kéne írni

(#4) Petester válasza Kakumix (#2) üzenetére


Petester
senior tag

Metal Gear Solid 2

(ó\_!_/ó)

(#5) LukE válasza Petester (#1) üzenetére


LukE
veterán

daemon tools, ugyan nem írja ki, de legalább megy.
Egyébként pech, mert ennyit otthoni DVD írók nem szeretnek kiírni, ha minden igaz, gyári DVD két rétegű volt.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) Egon válasza Petester (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Vagy az van, amit Keitaro ír (ebben az esetben szomorú vagyok: pár év és vehetem eredetiben a gamékat ha játszani akarok, esetleg visszajön a RIP-pek kora?!?), vagy talán ennyivel nagyobb az ISO file, mint amennyit ténylegesen felír (CD-nél is mindig nagyobb):F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Egon válasza Keitaro (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyon OFF

Svin, olvasod mostanában a méledet?!? :o

ON

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Petester válasza LukE (#5) üzenetére


Petester
senior tag

Nemhogy ennyit nem szeretnek kiíni, de ha már 4.6 gigát akarok kiírni, már akkor is prüszköl. Szal szar az egész. A 2 rétegű dvd-n amúgy hogy lehetett? Mert itt az iso-ban van 2 könyvtár, + setup.exe, meg egy rakás szeemét.

De ha már itt tartunk, iso-t mivel írtok ki? Én eddig iso-t csak dvd-ben írtam ki, de az csak film volt. De láttam játékot iso-ban. Az ilyet hogyan lehet kiírni? Egyszerű kicsomagolás és utánna már lehet is égetni?

(ó\_!_/ó)

(#9) LukE válasza Petester (#8) üzenetére


LukE
veterán

két rétegű a DVD, gyárban szépen előállítják, de otthon nem tudsz így írni (legalábbis ezt hangoztatják), meg nme is osztogatnak ilyen írható DVD-ket

iso-t mivel írtok ki? (boccs, de attől egy halk Jájj hagyta el a számat)
egyébként meg Nero, mivel az .iso, .nrg, .cue, meg hasonlók CD (DVD) image formátumok.
Vagy Daemon tools, azzal tudod használni kiírás nélkül, egyből a vinyón. És elvileg nem tömörített.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) Keitaro válasza Egon (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

OFF
olvasok. válaszoltam is. nem jött meg??? a keddit se kaptad meg? mert nem válaszoltál rá. hmm rá kell néznem a mailbox körmére.
ON

(#11) erdoke válasza Petester (#8) üzenetére


erdoke
titán

Persze, hogy prüszköl a 4,6 gigától, az írható DVD-re 4,38 GB fér...:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#12) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Ez a gamma eredetileg DVD9-n jelent meg...ez egy egyoldalas ket retegu DVD lemezt jelent, ilyet otthon nem is fogsz irni...aze' okosan megoldottak a masolasvedelmet, nem?
Majd, ha kihekkelik belole azt sok a vakert meg bevezeto demo izet az elejen, akkor esetleg majd lehet rafer egy mezei DVD-R-re is...



hobizoli

több drón kell ;P

(#13) rii válasza hobizoli (#12) üzenetére


rii
nagyúr

de ha valakik ki birják szedni, akkor meg felviszik 13 gigára ... mer olyan DVD is van nem.......? kétoldalas ...... :) asszem........
a 4.7es DVD-re meg azért fér 4.38, mert 4700,000,000 btye=4.38 Gbyte?
.......kicsit csalnak mint a vinyóknál ......... ;)

lehet, hogy télleg ez lesz a jövö másolás védelme .......? telepakolnak egy 1-2gigás játékot 10-11 giga movie-val...........? és akkor azt mezei user soha nem fogja másolni.........?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14) Keitaro válasza rii (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

majd rippelik ezerrel. de nem szeretem a rippelt cuccokat

(#15) LukE válasza rii (#13) üzenetére


LukE
veterán

kell két DVD drive, meg valami progi, ami emulálja a két meghajtót 1-nek. Vagy Daemon tools, legjobb:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) rii válasza Keitaro (#14) üzenetére


rii
nagyúr

jaaaaaaaa, le a HDD-re ...........?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17) Keitaro válasza rii (#16) üzenetére


Keitaro
addikt

:DDD
Nem pont erre gondoltam, de ez teccett :))

(#18) Cathfaern válasza Petester (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az iso-t nem szabad kibontani! Ez nem tömörített fájlformátum, és ha úgy írod fel a CD/DVD-re, hogy előtte kibontod, akkor lehet, hogy nem fog rendesen működni a játék (mivel az .iso formátum meghatároz olyan dolgokat is, amik ''sima fájlfelírással'' elvesznek).

(#19) rii válasza Keitaro (#17) üzenetére


rii
nagyúr

nem szoktam se jáccani, se rippelni........ vagy a rip az R.I.P. .........? GERRRR ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) Keitaro válasza rii (#19) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát én se vagyok egy űber gamer (azért doom III-at megnézem. Mindent highra, fps mérő ki, felbontás magasra FSAA Anizo be, lopok egy screenshotot és büszkén megmutatom, hogy ilyen is tud a gépem :) aztán mindez kikapcs és megnézem normálisa is megy e :)) )

(#21) rii válasza Keitaro (#20) üzenetére


rii
nagyúr

akkor most miaza ripelés ...........? :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22) Cathfaern válasza rii (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A rippelés az az, amikor a játék méretének csökkentése szempontjából kiszednek egy két ''felesleges'' dolgot, pl. videók (esetleg ezeket csak áttömörítik), hangok, zenék, stb. Ez főleg régebben volt érdekes, amikor még nem volt szélessávú net, és nagyon nem mindegy volt, hogy 700 MB-ot, vagy 300MB kell leszedned modemmel. Illetve még Ps2/X-Boxnál (volt) fontos, főleg a kezdeti időszakokban, amikor még nem voltak elterjedve a DVD írók, így CD-re ''kellett'' felrakni a játékokat (persze nem 1 db CD-re, az azért durva lett volna :D).

(#23) rii válasza Cathfaern (#22) üzenetére


rii
nagyúr

áááááááááááá ... köszönet .......... (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) Jaszkali


Jaszkali
csendes tag

Csumi!

Rippelésről is szó esett. Tudna valaki segíteni PS2 rippelésben?
Pl. felesleges nyelvek eltávolítása egy játékból, hogy csak a lényeg maradjon és ne kelljen 2 rétegűre írni, mert az már egyszer nem sikerült. Van a PS2-höz is hasonló progi, mint a dvd-hez a DVD Decrypter? Ha valaki tud, kérem segítsen.
Egyébként erőlködés nélkül kiírja a nagy ISO-kat is, csak sajnos ha nem dvd filmről van szó, fabatkát sem ér!

Köszi

(#25) ollie válasza Jaszkali (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt lehetetlen megcsinálni.

***

(#26) mr_knight válasza Jaszkali (#24) üzenetére


mr_knight
senior tag

warez szagú úgy érzem :D

(#27) Viktor77 válasza ollie (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Nem az.

MOD: De tényleg warez, hagyjuk.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) attilam válasza Viktor77 (#27) üzenetére


attilam
őstag

Vagy csak biztonsági másolatot akar készíteni.:DDD

(#29) Sanya válasza attilam (#28) üzenetére


Sanya
nagyúr

aha...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) Lord Zero válasza Sanya (#29) üzenetére


Lord Zero
addikt

ne kezdjétek már megint :U
szerintem a kérdés nagyon is jó (tételezzük fel, h elméleti szinten érdeklődik), kár lenne elkanyarodni
nekem nincs ps-em, nem is lesz, nem vágyom rá, de ez a rippelés dolog igenis érdekes, legalábbis elgondolkodtató

szerk> vki tud vmit felelni, a warez-boszorkányüldözésen kívül (bocs)? mert üresjáratban ragozni lehetne a végtelenségig (amúgy mily érdekes, van itt olyan ember, aki nem tud dvd-t rippelni? kétlem)


[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#31) Sanya válasza Lord Zero (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

nos. a total commanderben van egy plugin, amivel a telepítő exe-kben lehet kutakodni. holnap a többit.

(ha olyan a telepítő, meg lehet oldani...)

de mindezt elméleti szinten :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) VladimirR válasza Sanya (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hogyha ez a lister pluginja lenne, plz aruld mar el, hogyan lehet mukodesre birni -- neha jol jonne, de eddig meg nem talalkoztam olyan exe-vel/dll-el, amit megenne

(#33) ollie válasza Lord Zero (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk nem nehéz elindítani a DVD Shrinket.

***

(#34) beeboy válasza Lord Zero (#30) üzenetére


beeboy
addikt

OFF

ki a francnak kéne ps, ha már ott a pc...

ON

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#35) e-biza válasza beeboy (#34) üzenetére


e-biza
őstag

ki a francnak kéne pc, ha már ott a ps3... :P


[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#36) WiNZO válasza e-biza (#35) üzenetére


WiNZO
tag

jajjj ne kezdjétek megint ezt a pc vs. konzol dolgot :Y

WiNZO

(#37) OliApa válasza e-biza (#35) üzenetére


OliApa
aktív tag

:D

http://velemmivan.blogspot.com/

(#38) Lord Zero válasza ollie (#33) üzenetére


Lord Zero
addikt

persze hogy nem, de kurvára nem is erről beszéltem, hanem az egésznek az ál-elviségéről: pl a dvd-shrink (totál függetlenül attól, h nehéz vagy sem) elindítása ugyanolyan warezpoénokat és heherészéseket vonhatna maga után, mint az előbb ez a ps iso dolog
(pl kezdhetnénk akkor azzal, h nocsaknocsak, honnan tudod, h ilyen könnyű kezelni shrinket, biztos biztonsági másolatot csináltál, de persze csak magadnak, hihi, haha, hehe - nagy együgyűség lenne, nemdebár?)
mind1
mint említettem, psnek közelében sem jártam még, én tudnék a legkevésbé segíteni, de a hatalmas isok kezelése engem is érdekel(t volna)

nem, mindegy

(#39) ollie válasza Lord Zero (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem poénkodtam most warezolgatásokkal, egyébként életemben egyszer használtam a DVD Shrinket, és akkor egy TV-ből, DVD-re felvett hírt (valami hírműsorból), konvertáltam át AVI-ba. Amúgy meg szerintem is hasznos a dolog, és én is gondolkozom azon, hogy néhány DVD-mből csinálok másolatot otthoni felhasználásra (van vagy 50 eredeti DVD-m), mert azon a gépemen akarom megnézni a filmet, amin nincs DVD olvasó.

***

(#40) Lord Zero válasza ollie (#39) üzenetére


Lord Zero
addikt

rendben, örülök, h nincs véleményütközés

amióta dvd-író tulaj vagyok, élénkebben érdeklődöm, tudod :D
a házban fellelhető összes dvdről (mind eredeti!) csináltam már isot, nrgt, avit, mpget, majd mindezeket vissza dvd/svcdre, lehetőleg mindig más-más progival, h lássam a különbségeket, így sikerült ugyan elbaszni 4-5 lemezt a semmire (hisz már minden film/hanganyag megvan), de legalább tapasztaltam ezt-azt (és még így sem eleget)

szerk: hát ezért pártolom a nem túl rossz kérdéseket és azok megválaszolását

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#41) ollie válasza Lord Zero (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor viszont megoszthatnád velünk ezeket a tapasztalatokat.

Most pl az egyik kollégám kért meg, hogy egy esküvői felvételt, mit DVD-re írtak, konvertáljam át valami emészthetőbb formátumra (DVD olvasó nélküli gépre). Én xvid-re gondoltam, hogyan érdemes? DVD Shrink, vagy van jobb/egyszerűbb/stb.? A minőség most nem számít olyan nagyon.

[Szerkesztve]

***

(#42) Lord Zero válasza ollie (#41) üzenetére


Lord Zero
addikt

a nagy iso fileok helyes kezelése még kérdéses, ezért keveredtem ide - úgy tűnik, a legtutibb valóban a dl lemez írása lenne

nem rendelkez(het)em hatalmas tapasztalattal ennyi idő után, de mire vagy kíváncsi? vagy csak fricskának szántad? (sajnálnám, ha igen)
mondd csak, aztán majd jól elküldelek a dvd írás -topicba :DDD

szerk: most láttam, szerkesztettél, oké

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#43) Lord Zero válasza ollie (#41) üzenetére


Lord Zero
addikt

imtoo dvd ripper, én ezt használtam, kodeket te magad adhatod meg (divx 5.xx vagy akár xvid, ami tetszik)
ebben az esetben dvd shrink nem lenne jó neked, mert egy full dvd lemezt is csak 2 giga (+/- párszáz mega) köré tud tömöríteni, szóval így is hatalmas lenne + nem konvertál, azaz marad a dvd struktúra (vob, ifo stb)

szerk: az imtoo-n kívül persze még hozzávatőleg ötezer dvd ripper van ;)


[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#44) ollie válasza Lord Zero (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, kösz.

Ha már a témánál tartunk, én nagyon utálom amikor kijelenti valaki, hogy szélessávú netre, meg DVD íróra csak warezolóknak van szüksége, másra nem is lehet kihasználni. Nekem mindkettő van, és soha nem használtam semelyiket sem warezra, még is ki tudom őket használni.

***

(#45) Lord Zero válasza ollie (#44) üzenetére


Lord Zero
addikt

''..szélessávú netre, meg DVD íróra csak warezolóknak van szüksége'' - ez így tényleg baromság, egyetértek
a helyes megfogalmazás, h a fentiek nélkül a warezolók megőrülnének, tehát nekik feltétlenül szükségük van rá :DDD

nem, mindegy

(#46) Vaze válasza Petester (#1) üzenetére


Vaze
őstag

Üdv All !
A Kérdést már leirták jó pár ével ezelött,nekemis ezlenne a kérdésem!Van e már valami változás eben a témában?Mert nekemis lenne egy játékom amit kiszeretnék irni de nagyon és ez is kb 6-7 Gigás...Mit tegyek?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#47) lúzer válasza Vaze (#46) üzenetére


lúzer
veterán

2 db dvd ;]

én úgy csináltam, mert iso volt, és ugye azt általában nem szabad megbontani, hogy rar-al tömörítettem, 1,1 gigás szeletekre. 2 dvd-re fel, otthon meg kicsomagoltam az iso-t, dtools-al meg becsatoltam

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#48) Sensei válasza Vaze (#46) üzenetére


Sensei
tag

Esetleg DL lemez? ;)

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#49) lúzer válasza Sensei (#48) üzenetére


lúzer
veterán

még drága

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#50) gardener


gardener
senior tag

DL lemez+DVD Decrypter.
Ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.