Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dr.Mura


dr.Mura
tag

Hello Mindenkinek!

Szeretnék építeni amolyan do-it-yourself alapon egy kis szervert az irodának. Feladat: file-kiszolgálás, úgy 50.000 file-os könytár-szerkezetből, maximális biztonsággal és sebességgel.

Kinéztem magamnak egy Promise Fayttrack SX4000 IDE RAID kontrollert (tudom, aki biztosra akar menni, vegyen SCSI-t, de én sajna szűkebb költségvetésből gazdálkodom) és ez a tesztek szerint szereti a 66Mhz-es PCI buszt (ott él igazán).

Egyszóval kellene egy lap, amin van 66Mhz-es PCI, de meg is lehet kapni valami hazai boltban - újonnan. Szeretném ugyanis garisan építeni a rendszert, csak a biztonság kedvéért.

Egyszóval: milyen olyan lap van ma, ami tudja a 66Mhz PCI-t és kapni is lehet?

Üdv:

dr. Mura

C8H10N4O2

(#2) BobMaster válasza dr.Mura (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Desktop alaplapon, egy procihoz nem találsz. Szerintem vesztett harc, ne egy RAID kontroller köré építs gépet :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Legtöbb Duál procis lapon van.

(#4) dr.Mura válasza BobMaster (#2) üzenetére


dr.Mura
tag

AZért szerettem bele, mert tud RAID5-öt. A legközelebbi Adaptech, ami ezt tudja, Ebay.de-n, használtban 170 Euro - újonnan a magyar viszonteladó 100k HUF felett kér érte. Ez megvan 25k-ból, van striping, van parity bit, van minden, ami az adatbiztonsághoz kell. Ha más nem, akkor beleraknám egy 33Mhz-es slotba.

Ráadásul ezen a kártyán teljesen szabvány 256-os SDR-el lehet hardware cache-t csinálni, mai szintén nem lenne rossz egy file server-hez. Egyszóval még kell érv, hogy lebeszéljetek róla - de ha van, szívesen hallgatok rá.

Thanx:

dr. Mura

C8H10N4O2

(#5) BobMaster válasza dr.Mura (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

Egy dologról beszélünk vajon? Itt a káresz manualja:

[L]http://www.promise.com/support/file/manual/1_FTSX4000manual.pdf[/L]

1. 32 bit/66Mhz PCI interface compilant to PCI rev 2.2. PCI 2.2-t a legtöbb mai lapon találsz :D

2. Ez a zsuga nem 25k-ba kerül, A****S-nál 50 körül tanyázik, nagykerben.

szal, még mindig alaplap kell? :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) dr.Mura válasza BobMaster (#5) üzenetére


dr.Mura
tag

FASTTRAK SX4000 KIT 25.100
Ezt most másoltam ki a D***S***** honlapról. Remélem, nem az a feléllás, hogy 100 Ft a banán, de nincs, ha van, akkor 250.

Asszem, ugyanarról beszélünk. A külhoni tesztekben is mondták, hogy megy hagyományos PCI cuccokban is, csak hagyományosban 40k Mbyte/sec peak, PCI-64-ben pedig 80k Mbyte/sec peak.

Tekintettel arra, hogy egy 4 disk-es RAID5-nél lehet, hogy a hagyományos PCI már szűk, ezért gondoltam a bottleneck megszüntetésére ily módon.

Egyébként a tesztekben nagyon meglepően sokat lendített a szélesebb busz. Hagyományos PCI mellett a HP372 (cache memória ide vagy oda) lenyomja ezt, mint a szél. Extra PCI mellett ez lenyomja a HP372-t, mint a szél. Érdekes.

Üdv:
dr. Mura

C8H10N4O2

(#7) Break válasza dr.Mura (#1) üzenetére


Break
aktív tag

Alternativát ajánlok :
Adaptec AAA133u2 scsi raid 64Mb ECC rammal U2W (PCI)
2 db Ibm Ultrastar 18.2Gb 10000rpm U3 LVD
hozzávaló átalakító + vinyó hütő+kábel

ha érdekel dobj meg egy mail-lal

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.