Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  64 bites asztali p4 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) busakalala


busakalala
csendes tag

Meglepődve olvastam az imént, hogy az Intel szépen csendben megjelentette a 64 bites Prescott procikat. Az ára sem rossz, a 3.2GHz-es Ft-ba átszámitva 56k, bár gondolom ez 1000db-os tétel esetén érvényes. Mire a magyar boltok polcaira eljut, kíváncsi vagyok mennyit fog drágulni. Elvileg az ára azonos a korábbi 32 bites Prescottokéval, tkp azokkal meg is egyezik, mert csak simán engedélyezték benne a 64 bites kiterjesztést. De az új foglalat az poén, vagy mi:F Ugyanaz a chipkészlet jár hozzá is, akkor miért nem jó az LGA775:F Van egy enyhe Socket 423-478 dejavu érzésem.... sőt van már kimondottan 64 bitre átírt játék is. Nem tudom a játékfejlesztők minek örülnek, el se tudom képzelni mik azok a fejlesztéseik, amiknek az eddigi 4Gb-os korlát gátat szabott.... azért a többségnek még mindig 512Mb RAM csücsül a gépében, és nálunk jómódúbb országokban is csak mostanra kezdett elterjedni jobban az 1Gb. úgyhogy a 32bites technológia határait még nem feszegetik, emiatt is fölösleges a 64 bites technológia kiterjesztése az asztali rendszerekre. A munkaállomások az más téma, ott természetesen ki lehet használni a technológia előnyeit. Kíváncsi vagyok, a Far cry 64 bites verziója mivel fog többet tudni

Magad uram, ha Olgád nincs....

(#2) L3zl13 válasza busakalala (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egy linket beszúrhattál volna.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) busakalala válasza L3zl13 (#2) üzenetére


busakalala
csendes tag

ohh bocsi:)
ez itt a 64bites proci: [L]http://www.sg.hu/cikk.php?cid=33249[/L]
ez meg az első 64bites game: [L]http://www.sg.hu/cikk.php?cid=33826[/L]

Magad uram, ha Olgád nincs....

(#4) L3zl13 válasza busakalala (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A linkelt cikk szerint soha nem fog eljutni a magyar polcok piacaira, mert csak brand gyártók kapnak belőle.
És gondolom alaplapot sem kapni ilyen tokozással, még ha a chipset támogatná is.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) busakalala válasza L3zl13 (#4) üzenetére


busakalala
csendes tag

a cikk úgy írja, hogy egyes források még mindig úgy tudják... vagyis ez avgy igaz, vagy nem. tény hogy egyenlőre csak OEM-ként létezik

Magad uram, ha Olgád nincs....

(#6) Dave™ válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Dave™
nagyúr

csak a brandek kapnak belőle... ez sohasem volt kis hazánkban probléma:) Honnan a sok oem cucc szted? A magyarországi nnem túl nagy nagykereknek adják? Ugyan már:) Megy a seftelés ezerrel, csak nagyon nagyban...

(#7) busakalala válasza Dave™ (#6) üzenetére


busakalala
csendes tag

biztos forrásból tudom, hogy a magyarországi OEM procik egysem OEM.... mindegyik rendes, dobozos, bolti verzió. mit gondolsz miért van külön kapható Intel és AMD hűtő? a hűtő tokjában még a proci helye is ott van. egyszerűen megkapják dobozosan, szétkapják, és eladják külön.

Magad uram, ha Olgád nincs....

(#8) L3zl13 válasza Dave™ (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez hülyeség. OEM != OEM.
Főleg ha esetleg ki sem adnak hozzá alaplapot.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) busakalala válasza L3zl13 (#8) üzenetére


busakalala
csendes tag

mondjuk lapnak kell hozzá lennie, különben a brand gyártók mibe rakják?

Magad uram, ha Olgád nincs....

(#10) L3zl13 válasza busakalala (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nyilván lapba, de nem feltétlenül olyanba, amit kiskereskedelmi forgalomban valaha is megtalálsz.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) ollie válasza busakalala (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy hogy minek 64 bit?? Egy 64 bites memóriacímző utasítás 2x akkor memóriát címez egyszerre (32 bit helyett 64, tehát 8 byte), mint a 32 bites, ergo a memóriakezelés sebessége elméletileg a duplájára nő. Ez miért lenne felesleges?

***

(#12) Miracle válasza ollie (#11) üzenetére


Miracle
senior tag

mert nem így van.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  64 bites asztali p4 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.