Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #53172992


#53172992
törölt tag

Halihó.
Kiváncsi lennék, hogy hányan hallgatnak ebből az időből származó zenét és mit..
Black Sabbath, Guns(hmm hát igen, az inkább 80 -as) ,régi Metálcica,Pink Floyd,Led Zeppelin...
Vuck

(#2) Goose-T


Goose-T
veterán

Black Sabbath (a királyok, Dio-val és Tony Martin-nal is), Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Deep Purple, Jethro Tull. A rockzenék közül igazából ezeket szeretem a legjobban, mert ezek még eredetiek. A mostani rock/metál zenék már csak ezeknek a variációi.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) hz hefti válasza #53172992 (#1) üzenetére


hz hefti
tag

19 evesen aszongya.

guns, janis joplin, velvet underground, doors, fleetwood mac, aerosmith, iron maiden, deep purple, kiss, metallica johet
magyarok. hat. nagyfero, bikini (ketten egyutt is), omega, lgt. deak bill, hobo

ilyesmik

[Szerkesztve]

lowfast

(#5) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Erről jut eszembe, régóta keresek egy számot, amit a tévében, a TV Shop - Rock legends Cd ajánlatainál láttam még anno egy német csatornán.
Az előadó nem tudom ki, de a szám címe: Fire és úgy kezdődik hogy '' I am the ....pampapapammmm... fire! '' És a tag valamiféle katonaruhába volt, ha jól emlékszem. Előre is köszönöm!

Dire Straits - Money For Nothing a legjobb, egyszerűen megunhatatlan, és remek a klippje is, meg az a hangverzió, ami majdnem 8 perces :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#6) ZeUS2140 válasza hz hefti (#3) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

szvsz azért a magyarokhoz illik a Pokolgépet is besorolni. Persze a Régi Gépre gondolva!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#7) Goose-T


Goose-T
veterán

Meg a jó kis southern rockzenék: Lynyrd Skynyrd, Stevie Ray Vaughan, Allman Brothers Band, ZZ Top. Zsír kis rádió, ahol csak ilyeneket nyomnak, nagyon kellemes: Bővebben: link

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) hz hefti válasza ZeUS2140 (#6) üzenetére


hz hefti
tag

jajj az kimaradt :)

lowfast

(#9) Thulcandra válasza #53172992 (#1) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Most voltam előző héten Black Sabbath koncerten, totál extázisban voltunk haverral, nagy álmunk teljesült. Élőben, az eredeti Black Sabbath :R

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#10) Loopus


Loopus
tag

Akkor ami meg kimaradt: Atomic Rooster, Uriah Heep, a west coast vonalrol meg Journey, Toto, a nagy kedvencemet is megemlitenem: Rush (azert keves olyan banda van, akik 30 eve ugyanabban a felallasban nyomjak :) ), Alan Parsons Project, Yes, Jefferson Airplane, ami ugyan kevesbe rock, de talan befer: Cream.

@GombocArtur: ha jol sejtem akkor az ''I'm the god of hellfire and i bring you...'' sorra gondolsz. Asszem azt a csokat Arthur Brown-nak hivjak.

@Goose-T: Jethro Tull, igeeeeen :DDD.

[Szerkesztve]

(#11) divot


divot
veterán

GM49 - Bélát itt ne keressék...
Kötelező darab! :DDD Galla Miklós itt kezdett kicsikét megőrülni. :D
Bővebben: link

Szerk: Bocs, most látom, hogy rockzene. Akkor Béla tárgytalan, de azért jó móka. ;)

[Szerkesztve]

(#12) Loopus


Loopus
tag

Basszus! Santana-t kihagytam :B, pedig az Abraxas szamomra a konnyuzene tortenetenek egyik leghangulatosabb albuma :).

(#13) GombócArtúr válasza Loopus (#10) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:DD
Igen, köszi! Az lesz az!
Azt is tudtam, hogy az előadó neve két szó.
Köszi!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#14) deadguy


deadguy
aktív tag

Jimi Hendrix - abszolúte király nálam (RIP). Picit psychedelic, de rock: Jefferson Airplane, Blue Oyster Cult. WOODSTOCK rulz (ez kihagyhatatlan): Canned Heat, The Byrds, The Mamas & The Papas, Bob Dylan, Trashman, DOORS. Zúzosabb vonulat: Mekong Delta, Flotsam & Jetsam.

(#15) woodpaul


woodpaul
őstag

Ami még nem volt, és szeretem: Alice Cooper, Scorpions, Joy Division.

Szerk:
Ja, a nagy kedvenc, a The Cure kimaradt... :B

[Szerkesztve]

Androidő

(#16) oHm


oHm
újonc

Guns'n' Roses, Boston, AC/DC, Europe, Deep Purple, Jimi Hendrix, Edda, Bikini...stb,stb a legjobbakat!

(#17) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

nem tudom, hogy mikor kezdték, de a Gammy Ray-t is meg lehet említeni. A bácsikat elnézve lehet, hogy beleférnek a 80-as évekbe :D
Akkor már a Hammerfall és a Helloween is említhető, de sry, ha fiatalabbak. Attól még jó :D

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#18) #53172992


#53172992
törölt tag

Iron Maident nem tudom hova soroljam, mert az már nagyon ennek a korszknak a vége..
Lgt :Sztem jó...Főleg a régebbiek...Ki volt ott a kocerten (búcsúest)?
Dire Straits se rossz....Who-My generation, az elég ütős :)

(#19) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Rainbow -ot még nem említette senki, pedig nem kis zenészek nyomják benne...

Épp a Rising albumukat hallgatom ;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21) _Gudella válasza #53172992 (#18) üzenetére


_Gudella
senior tag

Hát ha régi Metallicát ide sorolod, akkor az Iron Maiden méginkább beillik a korszakba :)

(#22) Hunterevil


Hunterevil
tag

Ha már az összes királyt felsoroltátok akkor én csak a Black Sabbathot emelem ki újra.

the fun is in knowing...

(#23) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Iron Maiden-t hallgatok néha :) Isteni zene, totál más mint a mai rock! Ha kicsit lehangolt vagyok (mint most... :((( ), beteszem. Ezenkivül Edda az ami még favorit, vagy Bonanza, bár ez már nagyon vége a '80-as éveknek.

Üdv, Dávid

(#24) nap


nap
addikt

... megmég a Beatles. Meg a Stones.

[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) _Gudella válasza Hunterevil (#22) üzenetére


_Gudella
senior tag

Hát igen, nem semmi milyen sötét hangulatot tudtak teremteni, még ma is sokszor hátborzongatóan hat, pedig azóta sokan próbálkoztak már ilyesmivel :)

(#26) Mócsing


Mócsing
csendes tag

Én Hendrixen nőttem fel . Hendrix és egy üveg vodka , jó volt .

Mócsing

(#27) Polesz


Polesz
addikt

Doors, Deep Purple, Uriah Heep, Black Sabbath, AC/DC, Pink Floyd, Led Zeppelin etc...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#28) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Végre nem csak a tuctuc e-zenéknek van topikja!
Megpróbálom betűrendben.

AC/DC, Bon Jovi, Dire Straits, Iron Maiden, Eagles, Emerson Lake and Palmer, Guns'n'Roses, HBB, Hendrix, LGT, Bill, Metallica, Motörhead, Ossian, Pink Floyd, Pokolgép, Queen, Red Hot Chili Peppers, U2, ZZ Top. :R

(#29) Bubu79


Bubu79
addikt

A hazai előadók közül szintén Pokolgép, Ossian, Lord és nekem még a Sing-Sing is bejön ;)

Külföldiek közül Metallica elsők között, Iron Maden, Helloween, Aerosmith és bírom a Green Day-t is, bár az már inkább a '90-es évek zenéje, ja és majd elfelejtettem, a Guns 'n' Rosest sem vetem meg :)

Szerk.: A Scorpions nálam is jó, bár a legutóbbi koncert albumuk, amit hallottam kicsit Lagzi Lajcsisra sikeredett - nem kellett volna ennyire átdolgozni a számokat :(

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#30) _Gudella válasza Bubu79 (#29) üzenetére


_Gudella
senior tag

Scorpionstól az 1985ös World Wide Live az igazi :)

(#31) Bubu79 válasza _Gudella (#30) üzenetére


Bubu79
addikt

Valóban jó kis album, amiről én beszéltem, az az Acoustica 2001 volt - csak hallanád a Holiday-t rajta... Tök gáz a refrén...

Nem gyenge - még másfél sort sem tudtam hiba nélkül leírni :Y ....

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#32) _az


_az
senior tag

TWISTED SISTER tesót se felejtsük ki például :))

szerk: amúgy rulz topic:D

[Szerkesztve]

az

(#33) Kephamos


Kephamos
addikt

Az én kedvenceim a 80as években alakult zenekarok közül a Metallica, a Dream Theater és a Megadeth.

(#34) bahama bug válasza Kephamos (#33) üzenetére


bahama bug
csendes tag

hu, Metallica - nekem is az a kedvencem :) :D

'' az én az mindig valaki más''

(#35) barnam_ válasza Kephamos (#33) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megadeth nekem is nagy kedvencem, már csak a Duke Nukem 3D zenéje miatt is. :)
Tényleg, mikor lesz már Duke Nukem Forever? :D Lassan 10 éve ígégetik...

(#36) Calogero


Calogero
addikt

Magyarock közül: Edda Művek, Pokolgép, Ossian, Piramis,P.Mobil, Bikini, Moby Dick, Lord, Kárthagó

Külföldiek: Iron Maiden, Metallica, OverKill, Europe, Running Wild, Judas Priest, Black Sabbath (Ozzyval, és DIOval is) , Pink Floyd, ACDC, S.D.I., Warlock, Steeler, Uriah Heep,Queen, Scorpions,Led Zeppelin,Def Lepard, Nirvana, Guns N Roses, Anthrax, Megadeath, Deep Purple,Santana,Status Quo, Alice Cooper...



Nagy kedvenc nálam ez a szám: Animals - House of the rising sun

[Szerkesztve]

(#37) _Gudella válasza Kephamos (#33) üzenetére


_Gudella
senior tag

Hát a Dream Theater az alakulásával talán még pont belefért a 80as évek utolsó pillanataiba, de valóban hihetetlen jó banda :)

A Metallica meg egyértelműen az az zenekar ami a legnagyobb hatással volt rám

Júni 15 Nickelsdorf :))

(#38) Goose-T


Goose-T
veterán

Hali mindenkinek!
Arra jutottam mostanában, hogy ismét alapítok egy rockzenekart, csak hobbicélokra. Hárman leszünk, egy gitáros, egy dobos és egy basszusgitáros/énekes szerény személyemben. Az az elképzelésem, hogy dallamos HR/HM feldolgozásokat fogunk játszani, olyan ámerikai hajmetált, mert azok tök jók. Az előzetes tervek szerint jelenleg ezekről az albumokról játszanánk néhány számot:
- Alice Cooper - Trash
- Dokken - Erase The Slate
- Faith No More - King For A Day
- Megadeth - Youthanasia
A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek róla? Mennyire indulna be ezekre a közönség? Lenne-e érdeklődés erre? Mit játszhatnánk még? Egész jó kapcsolataim vannak, kisebb klubokban tudnánk intézni fellépéseket (Ráday, Slash Pub, meg ilyesmik).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39) KMan válasza _Gudella (#30) üzenetére


KMan
őstag

Az nekem meg van 2 kazis eredetibe :R meg van egy bakelit PowerSlide-om a maidentol. :R
Nagyjabol minden elhagzott amit szeretek. Van Halen esetleg ami meg nem volt. Journey, Toto imadom, ja es meg egy nagy kedvenc: Pride of Lions.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#40) tts


tts
addikt

na végre egy rendes topic - ami eddig felsorolva - mind

és van két óriási kedvencem, ami nem volt említve - ELOY (szenzációs zene mindenkinek nagyon ajánlom) és a Kraftwerk

kimaradt még, és őket is nagyon komálom - Slade, Sweet, Suzzy Quatro, Roxy Music ... biztos lehetne még sorolni

(#41) KMan válasza KMan (#39) üzenetére


KMan
őstag

elnezest Powerslave-et akartam irni, ne kovezettek meg, mar kezd keso lenni mindjart reggel :D

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.