Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Auratech


Auratech
őstag

Végignéztem a témákat. Lehet figyelmetlenség, de konkrétan erről nem találtam dedikált anyagot.
A mobilnet talán a mostani "korlátlan" opciók eljövetele után otthon is alternatívát nyújt a net elérésére. Az eszközök sokfélék, de általában az usb-s pöckök, és a 3g-hsdpa-képes telefonok önállóan, és modemként a legelterjedtebbek.
Ami nálam az éreklődést idefordította, az a netelérés lehetetlensége.
A faluban, ahol lakom nem sikerült vezetékes netet köttetnem. Utánnanéztem alaposan. Ezután lett T-mobilos netem (web'n walk), mert az volt a legkönnyebben elérhető.
De csak edge. Közben a Pannon suttyomban a kistelepülésekre fejlesztett, de akkor már megvolt a hűségesküm. Mivel korábban w-lan eszközökkel sokat kísérletztem és többmindent megoldottam, az ott kiókumulált eszközöket használva sikeresen van gyors (2Mb) stabil kapcsolatom a 230Kbit helyett.

Auratech Field Recording

(#2) Auratech


Auratech
őstag

A korlátlanság egyébként nekem azt jelenti, hogy átlagos használat mellett nem kell az adatmennyiséget remegve figyelgetnem. Persze a NetMeter fenn van és tudom mennyi csurog, de azért szabadon nézegethetek. Agresszíven utánnakérdeztem, mi a korlátlanság "határa" és több helyről azt a választ kaptam, hogy 15-20Gb/hó adatforgalomig nem fogok fókuszba kerülni.
A p2p protokollok használata sem tiltott, hiszen a skype is ilyen alapon megy. Letöltésvezérlővel, közepes sebességgel le lehet tölteni ezt-azt. A nagyon kiugró, tartós agresszív sávszélesség használat viszont beindítja a védelmet.
Ami miatt leterheltek a HSDPA hálózatok, az a kapcsolat instabilitása miatti folyamatos sávszélesség skálázódás. Ha a kapcsolat stabilan erős, és irányítottan egy állomást használ, nem pedig dobálja a cellák közt, az a szolgáltatónak is kisebb terhelés.
Ezért hasznos irányítani ezeknek az eszközöknek sugárzását.

Auratech Field Recording

(#3) Auratech


Auratech
őstag

Erre egy megoldás.

Az eszköz nincs megbontva, a használat teljesen szabályszerű. Egyedül az irány meghatározása időigényes.
Letöltésoldalon könnyű jelet kapni, a feltöltés sebessége viszont csak jó célzással stabil.
Egyszerűen oriás csatolmány feltöltése közban mozgattam az antennát, miközben figyeltem a feltöltési sebességet a NetMeteren. Pici mozdítás és kb 10mp várakozás, ami után látható a hatás. De a végén volt egy pont, ahol tartósan magasabb volt a feltöltés és a letöltés egyaránt.
És ez ott van, ahol nincs is 3g, hsdpa, sőt az adóhoz 5km-re közelebb is csak egyes-kettes, ami ledobálja a kapcsolatot, ha nem kényszerített.

Auratech Field Recording

(#4) Auratech


Auratech
őstag

A végeredmény. Győrtől 12Km-re lefedettség nélkül:)

Auratech Field Recording

(#5) Auratech


Auratech
őstag

Hát eddig nem sok hozzászólás:) Sebaj.
A tesóm, vett egy szép imac-et. Ha nem lenne bikább és kezesebb a gépem még irigykednék is. :) Viszont neki is usb-s 3g netje van. Közelebb van Győrhöz, mint én, de hát nem eléggé. Összedobtam neki egy Maces designbe alakítható asztali antennát. Szárad rajta a festék. Kap egy almás logót a hátára aztán ok.
Kép kb egy óra múlva. Megtaláltam a sablonokat is, amihez a parabola ívet alakítottam.

Auratech Field Recording

(#6) Auratech


Auratech
őstag

Auratech Field Recording

(#7) Auratech


Auratech
őstag

Mivel nem volt termékeny a fórum ötlete, úgy illik, hogy megköszönjem az érdeklődők figyelmét és a témát azt hiszem lezárhatom.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#9) kanYe


kanYe
tag

Úgy látom rég jártál ebben a topic-ban, de remélem benézel, mert a segítségedre lenne szükségem.
Nekem is T-Mobil-os mobilinternetem van (3GB+korlátlan). Mostanában sokat gondolkoztam egy jelerősítő antenna vásárlásán, mert nagyon ingadozik a net sebessége. Csak azt nem tudom, hogy mire kell odafigyelni egy ilyen antenna vásárlásakor. Felvilágosíthatnál, hogy hogyan működnek, stb.
A képen látható antennát vetted, vagy otthon készítetted (remélem nem volt hülye kérdés)?

Légyszi segíts! Előre is köszönöm! :R

(#10) kanYe


kanYe
tag

UP!

(#11) Auratech


Auratech
őstag

Érdekes, hogy a netes társadalom mennyire pici része használ mobil netet. Azt gondoltam, hogy tízezrével van olyan, akinek kizárólag az usb-s pöckök adnak hálózatot.
A gondolt számhoz képest úgy néz ki, ez a téma töküres.
Pedig nekem még mindig ez a net van itt. Ahogy a lehetséges vezetékes megoldásokat nézem, egyelőre nincs kiugróan jobb alternatíva.
Most, hogy a kedvezményes időszak lejárt, 6900-at fizetek az internetért. Első blikkre soknak tűnik. De mit is jelent nekem? Tehát van internet elérésem idehaza. Mivel ügyes vagyok, nagyon stabil és a lehetséges sebesség maximum határán működik. Ez letöltésben, 3.5 megabit. Ez 400Kbyte/s környéki konstans sebesség. A feltöltés Fixen 0.36Mb.

Auratech Field Recording

(#12) Auratech válasza voga34 (#8) üzenetére


Auratech
őstag

Ez egy időgép amilyen régen.... persze.
Szerintem azért, mert több cella is hasonló távolságban lehet és a "széljárásnak" megfelelően vándorol a kapcsolat a cellák között. Ez fragmentálja a szervert(ki-belejelentkezés), ami kellemetlenebb a szolgáltatónak, mint a kis térerő. Persze ez lehet, hogy csak fikció...

Auratech Field Recording

(#13) ViZion


ViZion
félisten

Helló!
Nálam az a gond, h pár perc (5-15) folyamatos jó kapcsolat után megszakad 1 percre, majd minden megy szépen tovább pár percig.
Az antennás megoldáson gondolkozom... ha kiraknám falon kívülre az segítene?
A falak vastagok, messze a toronytól, bár a jel erősség jó. Stick állása antennán belül mennyire meghatározó? (ráfektetve, vagy 90°-ban lenne jobb?).
Próbálkozom, és jelentkezem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) ViZion


ViZion
félisten

UP!
Mobilnet sufnituning 4ever!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) Auratech válasza ViZion (#14) üzenetére


Auratech
őstag

Még mindig megy az antennás tuning. a fontos, hogy a fókuszban legyen az usb modem kertantennája. Vagy szétszeded, vagy szervízrajzot keresel. a térerő hiába jó, az csak a bejövő jelet érinti. amit adsz lehet sokkal kevesebb a cella számára. Irányítani kell. Amikor a feltöltés is stabil, akkor néz jó irányba a dolog.

Auratech Field Recording

(#16) balintka


balintka
addikt

sziasztok. tudna valaki segíteni, mire jó ez a kütyü?

[link]

Ezzel most lehetne fogni bármelyik szolgáltató mobilnetjét, úgy hogy nincs előfizetve rá az ember? köszi.

(#17) club1 válasza balintka (#16) üzenetére


club1
veterán

Ja, ha ellopod egy olyan ember sim kártyáját, aki előfizetett mobilnetre.
Tehát ez a kütyü arra van, hogy egy aktív mobilnet előfizetéssel rendelkező sim kártyát beletéve internetezzenek vele.

(#18) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinet tapasztalata a Planet WNRT-626G készülékkel? 2 nap alatt nem bírtam rávenni, hogy jelentkezzen be a Vodafone hálózatába egy Huawei K3715-modemmel. A lista szerint kompatibilis.
Előre is köszi

Szirti

(#19) 99allit3451


99allit3451
csendes tag

sziasztok! Auratech azt megkérdezhetném h a mobilnet erösítö antennát mikböl, és milyen anyagokbol raktad össze, csak mert nekem is mobilnetem van, Telenoros, de itt ahol lakom még EDGE hálózat is épp hogy van, és ezt akarnám vhogy javítani, a készüléket már szét is bontottam ami egy Huawei E1752, de elég macera lenne antennafélét rákötni, tehát inkább leutánnoznám amit Te építettél, csak nemtom miket használtál fel teljesítményjavításhoz. A segítségedet elöre is köszönöm. szia

(#20) Gablau válasza 99allit3451 (#19) üzenetére


Gablau
csendes tag

Szia,
Hajszálra uez a szitu. E1752, halványan lefedett település.
EDGE van, néha HSDPA befigyel, de szinte azonnal leszakad. Ezen szeretnék tuningolni :)
Sikerült valamit összehekkelni július óta?
Érdekelne bármilyen tapasztalat, előre is köszi!

(#21) pitterr


pitterr
tag

Vki fel tudná nekem rakni a Globetrotter Mobility Manager 5-öt? Egyszerűen sehol nem találom a neten, az Option weboldaláról lehetetlen letölteni, csak drivert lehet, de at meg az xp nem engedi sehogy se feltelepíteni. Thx!

Nexus 4

(#22) sanyipapa007 válasza Auratech (#4) üzenetére


sanyipapa007
csendes tag

haly.nekem is t-mobil web"n"walk Manager van. téreré cegléd kézeli tanyán 0.% jo őtlet. szerinted régi parabola felhasználhato erre?

(#23) sanyipapa007 válasza Auratech (#4) üzenetére


sanyipapa007
csendes tag

haly.nekem is t-mobil web"n"walk Manager van. téreré cegléd kézeli tanyán 0.% jo őtlet. szerinted régi parabola felhasználhato erre?

(#24) club1 válasza sanyipapa007 (#23) üzenetére


club1
veterán

A 0% térerőt gondolom UMTS hálózatra érted, mert a környéken van erős EDGE.
USB hosszabbító kábel (ablakhoz vezetéshez), vagy parabola közepébe helyezve a stick-et megoldás lehet, de csak akkor, ha az udvaron fellelhető némi UMTS. Ha ott sincs, akkor beltéren nehéz lesz csinálni. Ha egyik sem jön be, állítsd és használd a modemet EDGE-n.

(#25) Truman válasza sanyipapa007 (#23) üzenetére


Truman
senior tag

Ja, és közben még tanuld meg a magyar nyelvet is. Legalább ennyivel tisztelj meg minket, ha már segítséget kérsz itt. :U

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#26) 99allit3451 válasza Gablau (#20) üzenetére


99allit3451
csendes tag

Sziasztok! Csö Gablau! h igazábol tulsokra nemjutottam, annyit teszteltem rajta h az udvaron van fullos térerö (sajna csak EDGE), persze ahhoz az kell h fa ne nagyon legyen a közelbe, föképp fa alatt nem jo, jelenleg már stabil a házon belül (ablakban), de ehhez is az kellet h szétbontottam és az integrált antennára forrasztottam egy kábelt amit a készülékböl ügyesen (csak semmi müanyagfurás v bütykölés) kivezettem, fogtam otthon a hifi AM antennámat és azt rákötöttem a kivezetett kábelra és a másik polusát meg az USB hosszabito külsö fém felületére forrasztottam, az antennát pedig a legközelebbi adora irányítottam ami itt Tápioszele (kb. 5-6 km). A házbol már lehet használni, persze az AM antenna sztem az EDGE hálozathoz igazábol nem elég mert az AM rádiofrekvencia általában max 1500 1600 Mhz, mivel Telenoret használok kb 1900 Mhz lenne jo EDGE hálozathoz, asszem HSDPA az meg talán 2100 Mhz lehet, de nem biztos nézz utánna, segít a google, igazábol megoldhato a tiednél is a probléma. Van egy ojan kütyü is h USB jelado, elvileg veszteségmentes, asszem WIFI elven müxik, ezzel megoldhato h 5 méternél távolabb vidd a modemet (ezzel elvileg akár 50 méterre is elviheted, ahol pl udvaron v padláson van térerö használhato). Valamint lehet olyat is használni elvileg h indukált jeltovábbito, amihez nem kell külön antenna kimenet a modemen, ez a telefonos antenna elvén müxik amit a kocsikba tesznek, bár haver azt mondta ez nem biztos h jo hatással van a modem élettartalmára. Am a telenoros boltba bemegyek ott azt mondják h nem tudnak segíteni ebben, az infoboltbol meg visszairányítanak h ez már telefonos üzlet, Ők ebben nem tudnak segíteni, tehát nem vagyunk szerencsések h itt nincs kábeles net:S.
nemtudom Auratech hogy csinálta de ugy tünik h az Ö megoldását lenne a legjobb követni, mert azért jol hangzik amit leirt, Sziasztok, sok sikert a bütyköléshez

(#27) Kiss70 válasza 99allit3451 (#26) üzenetére


Kiss70
tag

Sziasztok!
Hol lehet ilyen antennás jel erősítőt vásárolni?:D
Előre is köszi. :R

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#28) oregember


oregember
csendes tag

Ez atéma engem is érdekel momentum őszintén véletlenül kerültem az oldalra de sebaj.Majd jövök és megdumáljuk ezt a mobil netet az enyém most veri rendesen!
Legalább is amit eddig művelt velem az itteni Rádióhullámos vagy nemtom minek nevezzem szolgáltatót havi 3500-ért ahoz képest ku.vajó.
meg is irom a neve:BOGÁTNET.

(#29) katica26


katica26
csendes tag

Sziasztok!

VODAFONE-os vagyok, ahol lakom, nagyon gyenge lefedettségű a hálózat. A lakásban semmi térerő nincsen, így télen is kijárkálunk az udvarra telefonálni, ami nem kellemes. Még az ablakban is 1-es térerő van, de beszélni így sem lehet vele..
Tudnátok nekem segíteni hogy milyen jelerősítőt kellene beszereznem és honnan?
Sajnos a többi szolgáltatónál sincs térerő a lakásban, már próbáltuk mindet.

Elég sos lenne, nővérem 8 hónapos terhes, és telefon nélkül nem a legtutibb otthon lennie :)

Köszi és üdv mindenkinek! :)

Kata

(#30) vasnorby


vasnorby
csendes tag

Hello!

Nekem az lenne a problémám, hogy ahola a Teleno-rs mobilnetet használom, ott csak EDGE volt. Csináltam hozzá erősítő antennát, sikerült befogni a 3G-t. Eddig ok is minden.Szeretném ezt a jelet egy wifi routerre vinni, hogy ne kelljen a PCMCI kártyába csatlakoztatni az antenna 3G jelét. Ehhez vettem egy Huawei B 970 routert a telenirtól, de mint kiderült ezen csak a szóráshoz van antenna csatlakozó, a jel fogadásához nincs. ( eladó, az oldalon hirdetve). Vettem egy másik routert. Option GlobeSurfer II 7.2 Ezen van külső bemenet, de nincs hozzá csatlakozó. Elég különleges kellene, ez a probléma. Valaki tud segíteni ebben. Koax jön az antennától.

Köszi a segítséget!t

[ Szerkesztve ]

(#31) club1 válasza vasnorby (#30) üzenetére


club1
veterán

Ez MC. Gondolom kell hozzá egy MC-SMA adapter.

(#32) vasnorby válasza club1 (#31) üzenetére


vasnorby
csendes tag

Nem tudom mi a neve, de gondolom az.

[ Szerkesztve ]

(#33) oregember válasza Auratech (#3) üzenetére


oregember
csendes tag

Bocsi de most már nagyon b....a a csőrömet ez a kép beraktam a kedvencekbe is de hiába nézegetem nemtook rájönni mi a hátulja azaz mi seggiti azt a bizonyos stabilitást és jó vételt.Mivel a tulaj nem jelentkezik nem seggit(nemis akar?)ha van valakinek ötlete irja meg! Sajna én is ebben a cipőben netezek forgatom,állingatom de mostmár nem jön az UMTS csak a HSPA max 124-126-tal.Ez a videóhoz nagyon lassu pedig a gépem uj és elég jó a hozzáértők szerint.Böngészem a neten de nem merek egy gyári irányitott antennára beruházni , félek nem lessz jobb! Ha van ötlet akkor KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!

(#34) oregember válasza vasnorby (#30) üzenetére


oregember
csendes tag

Nézz körül a neten !!! Én legalább is láttam nagyon sokféle csatlakozót remélem atied is benne van.Sok sikert jó vételt széles utat!

(#35) club1 válasza oregember (#33) üzenetére


club1
veterán

A HSPA gyorsabb, mint az UMTS... 124-126 az mi? Kbps, KB/s??? Mert ha az utóbbi, akkor nem rossz az...

(#36) oregember válasza club1 (#35) üzenetére


oregember
csendes tag

Az UMTS ha van felpörög 400-600-800-900 Kbps sőt eléri videónál az 1,56Mbps-is optimális esetben.Ezért mondom én azt, hogy az UMTS nekem ha minden rendben jól veri agépem! Rájöttem mitől lassultam le a szolgáltatóm levette a sebességet 128Mbps-ra mert elértem a csomagban 3GB-ot.Eddig rendben is van de most Okt. 1-van és nem tom felpörgetni akárhova teszem a (kütyüt) átlag 124 -max 126 Mbps.
Lehet,hogy korán van a T-mobilnál az át állitásra???
Ha vált. megirom.Cső..

(#37) Auratech


Auratech
őstag

Bakker.! Én meg azt hittem, ez a totyik tök döglött. Bocs fiúk.... Lányok..?

No! a parabola- antenna egy szobai erősítős tv antenna tányérja, fehérre fújva. Mondjuk somogyi elektronikos. Eredetileg kb 3E forintos. Semmi egyéb trükk. A két botantennát róla leszedtem, hiszen nekem csak a reflektor funkciója kellett.
A jobb pozícionálás érdekében az antenna egy minden irányban elforgatható felfüggesztésen van. Ezt egy asztalra rögzíthető barkács-fúró befogó tokmányából csináltam. A "parabola" hátuljára egy műanyag könyökcsövet ragasztottam melegítve-fehérre fújva. ezt dugtam a tokmányba, a fúró helyébe. 6-os imbusz kulccsal szorítható meg.

Az antenna-tányér közepén lévő cső eredetileg is ott van és a fókuszában benn van egy kb 3x3cm-es keret-antenna- a reflektált jelek vételéhez. Ennek a helyére kell pozicionálni 3G pöcök antenna-keretét. A többit leírtam, ami a beállításra vonatkozik.

Holnap lefotózgatom, hogy lássátok a csodát. Nekem három évig betonstabil volt.

Auratech Field Recording

(#38) Auratech


Auratech
őstag

Korábban ezt az antennát wifi-hez(usb-wifi-stickkel) használtam nagy megelégedéssel. 500m-re elküldtem vele a netet a régi munkahelyemről otthonig. onnét meg hasonlóan vissza. arra is jó.

Auratech Field Recording

(#39) 99allit3451


99allit3451
csendes tag

Sziasztok!
hupsz!!
én csak keret antennát használok xD, mert a modemet nem szeretném kitenni, mert ugye idebent nagyon szegényes sajna a lefedettség:S
de ezzel is sokat javult, igaz EDGE de hát ha nincs 3g akkor nem is lehet erősiteni, asszem
Akkor majd szerválok egy tv antennát :D, remélem tunigol még rajta, bár mostanában nem tudok annyit kísérletezni, itt a suli
Kössz szépen a segítséget:)

(#40) oregember válasza Auratech (#38) üzenetére


oregember
csendes tag

Szerintem Magyarországban sokan megcsodálnák a szerkezetet és sokan örülnének is egy ilyen egyszerü megoldásnak.Kisérletezem én is ha bejön vlmi megirom,addig is gratula!

(#41) 99allit3451


99allit3451
csendes tag

Hali Emberek!!
saját ujitásom egy yagi antenna használata ami eddig nagyon stabil EDGE elérést és néha HSDPA elérést biztosít.

Viszont egy haver ajánlott egy jobb megoldást miszerint a padlásra tegyek fel egy usb befogadására képes wifis routert -
http://blog.compisland.hu/archives/64 (innen csak a mobilnet beállitás lényeges a routernél :D)

- amihez csatlakoztatjuk a mobilnetet, ami elökészitve rá van kötve egy az esetünkben szükséges edge(pannonnál 1900Mhz) vagy 3g(aszem 2100Mhz) antennára, ügyelni kell a kábelezésre mivel nagy lehet a veszteség, használjunk koaxkábelt (lehetöleg a vastagabbat).
Utána pedig következhet az antenna beállítása. A modem bontásánál legyünk óvatosak hogy ne sérüljön a modem panelja és a rajta levő alkatrészek!
Ajánlom hogy csak az nyuljon a modemhez aki ért hozzá!
Miután ezeket megcsináltuk már csak azon kell gondolkoznunk hogy télen hogyan fog megmaradni a router és a modem az esetleg szigetelés mentes padláson
(a fűtéssel óvatosan, nehogy kigyulladjon ;) - csak egy tűzállo doboz kell amiben elfér a router a modemmel, és minimális fűtés ami biztosit 15 - 20 Celsius fokot )
ja és persze ahol a gépet használjuk kell egy wifi antenna amivel befogjuk a wifi jelet és bekonfiguráljuk a router beállitásait.

remélem ért valamit a hozzászólásom...

Hali

(#42) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy Tés mobilnetet Mogyoród környékére, Kukuk-hegyre. A szolgáltató
oldala szerint van lefedettség, de én nem nagyon bízok ebben az infóban. Van esetleg valakinek tapasztalata a közelben?

Üdv!
Olivér

(#43) VIBO


VIBO
őstag

tsao

van vkinek 5lete, hogy miér történt az hogy egyik nap ment a tés mobilnetem majd másnak már nem szerette azaz usb
ha átteszem másikra akkor yo

bármi 5let?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#44) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Bocs, ha off de nem találtam megfelelő topikot.
Az lenne a kérdésem, hogy bármilyen mobilnethez pc-re van-e olyan progi, amivel "gazdaságosabban" lehet böngészni, mint pl.operában a "turbo"funkció. Ezen kívül van még alternatíva?Tehát spórolnék az adattal, nem baj, ha a képek minőségének a rovására megy.

A lényeg, hogy külföldön az ottani mobilszolgáltatóval fogok netezni. Tehát nem itthoni voda, nem tré, nem telenor.

(#45) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Sziasztok

Keresek olyan USB-s független modemet, aminek antenna kimenete van, tehát, egy egyszerű coax csatlakozóval rá lehet kötni külső antennára.
Fontos lenne, aki tud ilyenről reagáljon. Köszönöm!! :R :R

(#46) Mr.Mephisto válasza Auratech (#4) üzenetére


Mr.Mephisto
csendes tag

Felhasználtam az ötletedet, ha nem baj. :D De mivel nekem nem volt szobaantennám, egy kiszuperált Digi tv-s tányért szereltem fel a szobában. :D:D A helyzet nálam is hasonló: kb. 5km a toronytól, EDGE is alig van, viszont én akárhogy állítgatom, sehogy nem jön be erősebb jel. :S
Pannon-os netem van(sajnos), de nálunk csak ennek van valamennyi lefedettsége. Nem lenne esetleg valami ötleted az antenna beállításra? Előre is köszi a segitséget!

(#47) Mr.Mephisto válasza Mr.Mephisto (#46) üzenetére


Mr.Mephisto
csendes tag

Elvileg a HUAWEI E169 rendelkezik külső antenna csatlakozóval.

(#48) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,
édeklődnék, telenoros mobilnetem van, de előfizetés már nincs, viszont kellene, de csak ilyen ideiglenes. Tehát mondjuk 1-2 hónapig szükségem lenne néha mobilnetre, van arra lehetőség, hogy csak ilyen ideiglenes szerződésem legyen?
Tisztában vagyok vele, hogy ha bemegyek a telenorhoz, akkor megmondják, de ahhoz ugye be kell menni, tehát inkább itt kérdezem először.
Köszi!

One Ring to rule them all

(#49) ClayMore válasza LOTR (#48) üzenetére


ClayMore
aktív tag

google kereső ezt dobta elsőnek szval gondolom kell lennie ezek szerint

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#50) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

A kérdésem: van-e jelentősége annak a sebesség szempontjából, milyen USB-s mobilnet stick-et használok a mobilnethez?
Van egy mobilnet stick-em, van már vagy 2 éves, egy Qualcomm Globetrotter GI0225. Ha lecserélem ezt X stick-re, amit épp most adnak a t-mobilnál a mobilnethez, észre fogok-e venni bármi változást a sebességben? Mert az, hogy az újabb stick-ek méretben kisebbek, nem érdekel. Csak a sebesség érdekel.

A stick ezt tudja:

Up to 7.2Mbps download speeds with HSDPA and UMTS data, backward compatible with EDGE / GPRS /
GSM data connectivity up to 247Kbps.
â022
Single-band 2100MHz connectivity and quad-band EDGE / GPRS / GSM (850 / 900 / 1800 / 1900) support
ensures global operation.

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.