Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:21:56

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark06 listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) AtHoS válasza Rover623 (#13899) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért örülök, hogy TomBoy1986 "beszólása" miatt segíteni tudtam a kigyűjtéshez pár adattal :)

read-only mode on the forum

(#13902) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na álljunk már meg egy ásónyomra, most kajak azért tűnt el a 17509-es eredmény mert kiszámoltátok hogy csalunk? LOL ekkora poént. legközelebb közjegyzőt is odaállítok, mert egyeseknek fáj ha le vannak győzve...
Oliverda
az első eredmény X48-ba a másik P45-be készült azt se felejtsük el.. elég kedves pont tőled olvasni ahogy kigolyózod az eredményeinket sorban... érdekes ami mögötted van a listában az nem zavar ennyire :U

(#13903) SzlobiG válasza Rover623 (#13899) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem is kérdőjelezem meg a hozzáértésedet a témába mert tudom, hogy értesz hozzá nem véletlen te csinálod a 06-os listát...én csak a teszt részével foglalkozok a kiszámolásával nem igazán csak láttam XS-en mekk progiját azt megnéztem.:)

2. Igen jó ez a kigyűjtés csak épp azt nem tudod kiszűrni ha olyan tweakolt oprendszerrel vannak az eredmények csinálva amivel akár 1000pont többletet is ellehet érni ugyanolyan VGA-val mer nem egyet láttam már XS-en és én se akartam elhinni, hogy a fenébe ver rám több mint 1000pontot 4870-el és a válasz csak annyi volt, hogy xp tweak és ha arról dob egy ORB linket nem tudsz mitcsinálni szvsz. Igaz XS-en se mindenki állszent.:U

Subaru: ORB linket kell dobni ezentúl és nem lesz kötözködés, vagy nem publikálni az eredményeket, ennyi.

(#13904) Laraxior


Laraxior
titán

ahhoz a progihoz annyit fűznék hozzá....hogy nem sokat ér tényleg...max visszaellenőrizni.
De tegyük fel hogy én egy 5GHz-es Core2-re kapok 4700 pontot,meg egy alapórajeles quadra is... ugyanazon VGAval hót mások lesznek a pontok,de a program csak annyit lát hogy én beírtam oda 4700at a CPU részlegbe :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13905) subaruwrc válasza SzlobiG (#13903) üzenetére


subaruwrc
félisten

kérném az összes eredményemet törölni. innentől csak ORB linkesek lesznek. nem tűrőm el hogy akár csak fel is merüljön a csalás gondolata a nevem mellett.. tweakelt oprendszerről nyilván még egyik szakértő sem hallott.

(#13906) subaruwrc


subaruwrc
félisten

a 3d06 alap listában miért van szürkével a sorom, és az a mondat mire célzás? :F

(#13907) Laraxior válasza subaruwrc (#13906) üzenetére


Laraxior
titán

végy zöld kártyát :K Nálunk nincsen probléma :C és még engem is lenyomhatsz :DDD :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13908) subaruwrc válasza Laraxior (#13907) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha ez a probléma alapja akkor nocomment...

(#13909) #97544192 válasza subaruwrc (#13906) üzenetére


#97544192
törölt tag

Rover már a jó eredményt is rossznak látja... :U

(#13910) subaruwrc válasza #97544192 (#13909) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem feltétlen rovert látom a probléma fő okának...

(#13911) #31757056 válasza subaruwrc (#13902) üzenetére


#31757056
törölt tag

Tényleg nagy hülyeség ez az egész most hogy így olvasgatok, ezzel az erővel az élő fába is bele lehet kötni akár! Itt van pl a tuningos 4850 lista pont a 12.-dik Oliverda, és a 13.-dik Konfigos eredményét ha nézegetjük pl, ott van... Hogy lehet az hogy egyel régebbi architektúrás, 500Mhz-el lassabb procival és 37Mhz-el lassabb VGA órajellel döngető Oliverda elpáholta a mögötte lévő Konfigost, aki Phenom II-vel tolta agyon több mint 3.9 gigán a 4850-et! Ennyit számítana 3dmark06-ban az a plusz 400 mhz-nyi effektív VRAM-órajel, hogy ennyit hozott volna a CPU és a GPU órajel hátrányán? Nem a személyek ellen szólok, akár véletlenül is kijöhettek így az eredmények, tudnék is írni még jópár példát ha akarnék, de komolyan ennyit nem is ér az egész, pár szaros pont, mint amekkora fenék van ennek kerítve :) Ugyanakkor megértem azt hogy törekszik mindenki a becsületességre! Én azt mondom hogy a 3dmark06 Basic Edition lenne a megoldás ezentúl, abba nincs nyúlkálás...

[ Szerkesztve ]

(#13912) ferbazs


ferbazs
tag

(#13913) #31757056


#31757056
törölt tag

De mondok még jobbat, ott van a 4670 alap lista amelyen most épp a 3-dik vagyok, kitalálom hogy nekem ez nem jó, szeretnék csalással egyet feljebb kerülni, és bezsebelni az ezért járó hatalmas "dicsőséget", a teszt indítása előtt emelek 10 Mhz-et a GPU-n, végigfut, nyerek a beállítással 50-100 pontot, máris 2-dik vagyok, majd a teszt végén linkelek egy olyan screen-t amin a GPU-Z a default órajeleket mutatja, és voilá :) már kérem is a módosítást! Rover készséggel feltette a mostani eredményem is! :R Aztán ki tudja hogy a mostani eredményem pl nem csalással a 3-dik? :U Pro Edition a 3dmark-om, se ORB link, se semmi... :)

[ Szerkesztve ]

(#13914) tzsolesz válasza ferbazs (#13912) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez valami kegyetlen durva vazz. 50Mhz+ gpu. 100Mhz+ mem órajel, 900+ pont. Komolyan mondom, ennél a kártyánál valóban sokat számít a tuning. A te karid, majdnem annyit tud alapon mint egy 4870. :C

(#13915) ferbazs válasza tzsolesz (#13914) üzenetére


ferbazs
tag

Köszi :R
...tudnak ezek a szovjet mérnökök :))

(#13916) Rover623 válasza subaruwrc (#13906) üzenetére


Rover623
félisten

Ember!:Y
Nincs neked egy kis üldözési mániád...?;]
Gondolom a 4870-es karik alapórajeles listájáról van szó...
Nem tudom, észrevetted-e, hogy neked ott egy 4850-es eredményed van...igazából semmi keresnivalója nincsen ott, de én szoktam kedveskedni a "kategóriagyőzteseknek" azzal, hogy a felettük levő kategória pontjai közé beszúrom az eredményüket, ezzel is piszkálva a "nagyokat", lám mit tud a kisöccs, lám az olcsóbb változat sem vall szégyent...
Az ilyen, kategórián kívüli eredményeket szürke sorral emeljük ki a kezdetek óta.
Ha pedig a vicces kitételt nem érted, "képezd magad, olvass többet"...sajnálom.
Persze ha zavar a dolog, csak egy szavadba kerül és kitörlöm az eredményedet onnan.
:W

primus inter pares

(#13917) Rover623 válasza #31757056 (#13911) üzenetére


Rover623
félisten

Az AMD procis eredményeket kérlek ne hánytorgasd fel...még nem volt lelkierőm átnézni őket...:B
Ráadásul sokkal kevesebb van belőlük (sajnos) mint Intel procisokból, így sokkal nehezebb kimutatni az összefüggéseket...:O

primus inter pares

(#13918) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Szia!

Készítettem egy újabb tesztet kérlek javítsd át az pontszámomat, ha megoldhatót.
tuning

9.1-es drivert használok, Termalright HR03 hűtő van a kártyán

(#13919) #31757056 válasza Rover623 (#13917) üzenetére


#31757056
törölt tag

Isten ments! Csak egy példa volt, hogy ha akar az ember beleköthet ebbe is, abba is! De látható hogy ennek nem lenne vége egyhamar, ha ezt a magatartást folytatnánk tovább :)

(#13920) Rover623 válasza #31757056 (#13913) üzenetére


Rover623
félisten

Rover készséggel feltette a mostani eredményem is!
Mert még nem figyeltem fel rád...no de majd ezután...;]
;)

Aztán ki tudja hogy a mostani eredményem pl nem csalással a 3-dik?
Mivel a második helyen ugyanilyen karival de alacsonyabb órajelű procival nyomul egy kolléga, ha csaltál is, nem sikerült túl jól...vigaszul megérdemled a harmadik helyet...:DDD

primus inter pares

(#13921) #31757056 válasza Rover623 (#13920) üzenetére


#31757056
törölt tag

Naná hogy nem kerültem képbe, nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja :B

vigaszul megérdemled a harmadik helyet

És ha egy rafinált kis genyó vagyok, aki lassan tör felfelé? Lehet, hogy a legutóbbi csalásom célja csupán a 3-dik hely volt, majd várok egykét hetet hogy úgy tűnjön hogy ezidő alatt belefeszültem a tesztelésbe, és csak aztán előzöm be a másodikat 20-30 ponttal ;]

(#13922) Laraxior válasza Rover623 (#13917) üzenetére


Laraxior
titán

tehát ha AMD-t veszek akkor van esélyem csalással pár hétig első helyen lenni :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13923) Bagira01


Bagira01
veterán

Íme egy alapórajeles eredmény q9450+9800GTX+ páros, még tegnapi a cucc, csak ma töltöttem fel :K
:R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13924) Rover623 válasza Laraxior (#13922) üzenetére


Rover623
félisten

:N
Már a héten nekiállok...:DDD

primus inter pares

(#13925) tzsolesz válasza Laraxior (#13922) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szivesen megnézném, hogy a konfigodban ezek állnának:

Phenom II, HD4870X2 CF. Hisz tudod, AMD proci mellé, már AMD VGA illik. De van egy olyan érzésem, hogy ezt soha nem fogjuk megtapasztalni. :N

(#13926) subaruwrc válasza Rover623 (#13916) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem, semmi ilyen problémám nincs. csak megkérdeztem. köszönöm a kiemelést, jólesik. pusztán kicsit elragadtattam magam a bizonyos incidens után...

(#13927) Laraxior válasza tzsolesz (#13925) üzenetére


Laraxior
titán

nem lesz benne változtatás :)) szerintem év végéig ez marad...addig simán kibírja :C max a lapot vizezem le...meg pár apróság,de VGA,proci ,lap,ram marad :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13928) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Kissé érthetetlen számomra ez a nagy lázongás, s elégedetlenség, de úgy tényleg...

Mégis mi olyan nehéz abban, hogy ORB-s eredményt kelljen közzétenni? Vagy éppen egy Fake-et (nem is kell feltétlen, hogy ugyanannyin menjen, hanem akár kissé lassabb is jó, mert úgy is előtte lesz a normálnak) meg egy rendest. Ezzel kb. tökéletesen leszűrhető, hogy az illető nem csalt. Vagy még egy ésszerű lehetőség, hogy olyan ORB-t kell szintén készíteni, amiből látszik, hogy a fenti eredmény nem csalás eredménye.

Pl. 4500MHz-en ment a tesztnél a CPU, 850 a GPU, stb...
ORB-nél meg 4450MHz, 840, stb...

Ha a kettő között nincs lényeges eltérés, akkor nincsen gond.

Az meg egy nagyon jó dolog, hogy ezzel lényegében megszüntethető a vádaskodás.

Csináltam is egy példát gyorsan:
[link]
ORB

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#13929) V.L. válasza TomBoy1986 (#13928) üzenetére


V.L.
aktív tag

Minden listák ura, már az én eredményemet így rakta be a listába. Két link van a nevem mellet, az egyik a screen a másik az ORB link :K . >>> [link]

Etalon! :U :K

[ Szerkesztve ]

(#13930) S.O.S. válasza Bagira01 (#13923) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

A proci miért 2000 Mhz -en megy? :F
Vagy rosszul látok.

Üdv : :R

(#13931) Tody56


Tody56
aktív tag

Sziasztok

Egy gyors eredmény.
Még kicsi van mind a vga-ban mind a prociban, de mára elég.:DDD
Ezek stabil eredmények.

Asus p6t deluxe - víz
I7 920 - 4,2ghz (prime stabil) - víz
3x2Gb Kingmax 1333@1600 - víz

Giga 285 GTX - 740/1685/2666 - gyári hűtés még, :DDD

win xp
driver: 182.06

[3dmark06 - 24.006]

[ Szerkesztve ]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#13932) TomBoy1986 válasza V.L. (#13929) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Akkor Tőled is meg lehet kérdezni:

"Nagyon nehéz volt ez az óriási változás?"

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#13933) #97544192 válasza Tody56 (#13931) üzenetére


#97544192
törölt tag

Víz víz víz, ááááááá! :DDD
Gratz, zsír eredmény! :C

(#13934) Tody56 válasza #97544192 (#13933) üzenetére


Tody56
aktív tag

:R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#13935) tálusz


tálusz
tag

Szép napot mindenkinek!

Szeretnék nevezni 1 alapórajeles eredménnyel: [link]

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#13936) joshua7 válasza Tody56 (#13931) üzenetére


joshua7
veterán

Nem rossz. :) Ha lett volna i7-em, 1. lennék a karival.
Gpu-ban még van 5Mhz, de ha szinkronban húzod a shader-rel, akkor az utóbbi is elmegy majd 1700-ig. Ramnak szintén mennie kell 2800-2850-ig. A Vantage le fog futni 2900-on is. :)

Semper Fi

(#13937) Laraxior


Laraxior
titán

látom nekem is jönnöm kell ;] este pumpálok valamit én is :D ezt a 24k-t talán át tudom lépni én is...de ha visszaérkezik garból a CellShock ram ;]
ha víz kerül Tody VGA-jára...akkor úgyis vége, bár azért nálam van még VMod is ;] Végre egy kis küzdelem :C :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13938) Zájec válasza Tody56 (#13931) üzenetére


Zájec
veterán

klassz :)

nem értek hozzá , de lenne egy kérdésem :) ? a pontszámok miért nem egyeznek ,ami a felsö széles ablakba és az alsóba lévök ?

jó sok cpu score-t kaptál 8000 felett.. pedig csak 4200 ment a proci...
nálam 200 pontal kevesebbet adott ugyanigy....
múltkor csináltam 4260mhz-n 7955 pontot (cpu score) tehát ugy számoltam hogy legalább 4.3ghz kell a 8000 pontos átlépéshez....

(#13939) Laraxior válasza Zájec (#13938) üzenetére


Laraxior
titán

a felsőre én is tudok válaszolni. ha kétszer futtatod egymás után,anélkül hogy kilépnél akkor ott maradnak az eredmények és a kisablakba teszi az újat. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13940) Zájec válasza Laraxior (#13939) üzenetére


Zájec
veterán

ja, értem ... :R ( a superPI-nél is hasonlóan van, ott mindig a jobb eredmény marad meg ) a cpu score-ra kiváncsi vagyok :K

(#13941) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Egy alapórajeles eredmény az új procimmal: [link]

(#13942) Laraxior válasza Zájec (#13940) üzenetére


Laraxior
titán

1300MHz feletti ram mindenképpen meg fogja dobni...most mondta beteg hogy milyen "olcsó" a posta Németországba....szerintem nem fogom eladni a CellShock ramokat :N nem éri meg... tesztleni tökéletes :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13943) V.L. válasza TomBoy1986 (#13932) üzenetére


V.L.
aktív tag

"Nagyon nehéz volt ez az óriási változás?" :N

(#13944) NFree válasza Bagira01 (#13846) üzenetére


NFree
addikt

Gratt az eredményhez :C :Y , olvasgattam egy kicsit visszafele, nem tudom sikerül -e túlszárnyalni.
Szerettem volna No.1 lenni a listán , de ha nem, ugyérzem méltó ellenfél győzött le :R
Van egy két ötletem, az a bibi én eddig szinkronban próbáltam húzni a magot , meg a shadert s nállam, hamar elfogyott de megpróbálom külön is , csak legyen hideg mire othon leszek s összeáll a gép. ;]

vga

(#13945) Geza60


Geza60
tag

Lehet én vagyok lemaradva valamiről, de nem nagyon fér a fejembe hogy lehet 900MHz-en hajtani egy 8800GTS-t vmod nélkül. Ugyanis a durván vmodgyanús eredmények nincsenek pirossal szedve. :((( [link]

Geza60

(#13946) Bagira01 válasza NFree (#13944) üzenetére


Bagira01
veterán

Még egy hajnali időpontot rászánok a javításra, procit megkínzom 1,52v-al akkor menni fog a 4250Mhz, vga-ra előkeresem a másik scythe ultra kaze ventit és sztem még 10Mhz benne van :K Lehet kap egy kis softmod-ot is h meglegyen a 19,5k 20k lenne a cél :B
:R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13947) Dark KillerX válasza Geza60 (#13945) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Kérdés a softmod is annak számít. :U

(#13948) Laraxior válasza Geza60 (#13945) üzenetére


Laraxior
titán

hidegben eléggé meglódulnak az nV GPU-k ;] :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13949) NFree válasza Laraxior (#13948) üzenetére


NFree
addikt

Én is ebben bízom ;]

vga

(#13950) joshua7 válasza Tody56 (#13931) üzenetére


joshua7
veterán

Na, visszanéztem az eredményem, 745/1696/2890-en le kéne, h fusson. :)

Semper Fi

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark06 eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.