Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3dfx voodoo 3/3000 tv-out hiba! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szotyi


szotyi
csendes tag

Please segítsen valaki!

A köv. gondom volna: van egy Voodoo 3/3000 tv-out-os videokártya (bios ver. 2.akármi), és szeretném használni a tv-out-ot. Csakhogy hiába telepítem fel a drivert (azthiszem v1.07.00 ver. számmal), nincsen tv-out beállító panel a beállítások között. Még régebben próbálkoztam a régebbi verziójú driverekkel, azok közül az egyiknél (?v1.03.00 verzió) volt tv-out beállító panel (igaz azzal sem volt kép a tv-n), de könyörgöm, Én nem akarom a régi drivert használni.
Még valami: Egy ismerősnek is ua. voodoo kártyája van, de neki a bios ver. szám 1.akármi, nála viszont jól mükszik a tv-out, még a legfrisseb driverel is. Ha valaki tud vmilyen progit, drivert, akármit, amivel előbbre jutnék a tv-out problémámmal, az ne habozzon, ÍRJON.

Előre is Köszönöm!

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#2) szotyi


szotyi
csendes tag

Egy kis finomítás az előzőhöz:
a Voodoo Bios száma: 2.15.07-SD
a bios dátuma: 99.10.12

Please segítsen valaki!!! :O

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#3) szotyi


szotyi
csendes tag

Tudom, hogy már nem egy mai darab a Voodoo-m, de csak van valaki aki tudna segíteni!!! :(

Vagy halott a téma? :F

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#4) hungeek


hungeek
senior tag

TV-Tool a te barátod

(#5) nygma válasza szotyi (#1) üzenetére


nygma
addikt

nem xp alatt használod véletlenül? ott elő szokott fordulni, hogy ''nincs meg'' a tv-out ''fül''

ilyenkor nincs más, mint leszedni, felrakni...

(#6) nygma válasza hungeek (#4) üzenetére


nygma
addikt

3dfx-re?

(#7) hungeek válasza nygma (#6) üzenetére


hungeek
senior tag

ohhhh oké, hülye vagyok :)

(#8) nygma válasza hungeek (#7) üzenetére


nygma
addikt

neeem is, mert tényleg van valami 3dfx-es tvtool, csak linuxra, ha jól láttam :))

(#9) szotyi válasza nygma (#6) üzenetére


szotyi
csendes tag

Kösz a hozzászólást! :)
Vmilyen linket nem tudnál beszúrni? Én már kerestem egy pár helyen, de nem találtam magamnak valót.

/Szotyi/

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#10) nygma válasza szotyi (#9) üzenetére


nygma
addikt

a linuxos linket nyomjam be? nincs erőm most googleozni. én asszem a ''3dfx tvtool'' kereséssel találtam rá. továbbra is azt ajánlom, hogy szedd le a drivert, majd rakd vissza. sajnos a 3dfxtool installere nem valami hibátlan, néha hibásan pakolja fel magát :((

(#11) szotyi válasza nygma (#10) üzenetére


szotyi
csendes tag

Köszi, de a Linux-al sem vagyok kibékülve! :)
Majd keresgélek!
Ha van más ötleted, légyszi oszd meg Velem. THX!

/Szotyi/

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#12) nygma válasza szotyi (#11) üzenetére


nygma
addikt

nincs más. de a le/felrakás segít (tapasztalat)

(#13) nygma


nygma
addikt

[L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;250159[/L]

(#14) szotyi válasza nygma (#13) üzenetére


szotyi
csendes tag

Köszi a linket! ;)

Annyit sikerült kidarálnom a szövegből, hogy a Tvout.dll fájl hibás, rossz verziójú, stb...

Na, majd otthon előkeresem a Voodoo drivereket, és az összes létező Tvout.dll fájl egyesével kipróbálom.

Majd síkítok, hogy mi a helyzet!

Még egyszer THX!

/Szotyi/

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#15) nygma válasza szotyi (#14) üzenetére


nygma
addikt

nincs mit. de mondom, hogy 1-2 reinstall megoldja. és használd az EREDETI 3dfx-es drivereket. a többi úgyis csak hekk, gyakorlatilag nem sok értelmük van (átvakart infekben különböznek csak)

(#16) szotyi válasza nygma (#15) üzenetére


szotyi
csendes tag

Sajna nincs otthon neten (munkahelyi internet rulez :) ), úgyhogy nem marad más mint átnéznem a számtech újságok cd mellékleteit. Van belőlük egy pár db (200-300) :). Azokon meg úgyis csak eredeti driverek vannak.

/Szotyi/

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#17) faustus válasza szotyi (#16) üzenetére


faustus
csendes tag

Talán segít:
http://www.voodoofiles.com

Itt vannak eredeti 3dfx driverek

(#18) szotyi válasza faustus (#17) üzenetére


szotyi
csendes tag

Köszi Faustus.

Már megnéztem az oldalt és találtam 1-2 dolgot ami még jól jöhet Nekem. Elküldtem egy ismerősnek a linkeket, aki majd letölti őket (mivel nincs otthon netem :).

Azért THX.

Ui.: Kell hozzá egy kis idő, míg megkapom a fájlokat, ahhoz meg főleg kell idő, hogy cserélgessem a Tvout.dll fájlokat.

Kiabálni fogok, hogy mi a helyzet. :DD

/Szotyi/

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#19) szotyi


szotyi
csendes tag

A helyzet a következő:

Találtam jónéhány drivert a lemezeimen, egyessével feltelepít és kimásol a Tvout.dll fájl egy másik könyvtárba (mivel a telepítő *.cab fájlokból sehogyan sem tudtam kibányászni a fájlokat).
A voodoo helpjéből annyit kibogarásztam, hogy ha nincs tv-out panel, akkor kössem össze a kártyát a tévével, és akkor elméletileg meg kellene jellenie a beállító ablaknak. Na, majd megnézem.

Egyenlőre ennyi, mindenkitől kérnék még három nap türelmet. THX.

Csütörtökön jelentkezem.

/Szotyi/

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#20) rog válasza szotyi (#19) üzenetére


rog
addikt

egy gef256-al volt az a tréfa, hogy csak akkor lehetett aktiválni a tv-outot, ha boot-oláskor is rá volt kötve a tv a kártyára.
sőt driver telepítés alatt, ha nem volt rákötve a tv, akkor nem rakta fel a tv-outhoz szükséges cuccost.
nem lehet hogy itt is ilyesmiről van szó?

(#21) szotyi válasza rog (#20) üzenetére


szotyi
csendes tag

''sőt driver telepítés alatt, ha nem volt rákötve a tv, akkor nem rakta fel a tv-outhoz szükséges cuccost''

Hát akkor elég érdekesek ezzek a telepítők! :))

/Szotyi/

[Szerkesztve]

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#22) szotyi


szotyi
csendes tag

A NAGY DURRANÁS! :(

SVHS kimenet van a kártyán, az csatlakozik a SCART-ra a tv-n. Lehet, hogy ez a baj? Vagy inkább dugjam az antenna bemenetre a kábel másik végét?

:O :O :O

Hát ennyi. Segítsen valaki!!!

[Szerkesztve]

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#23) szotyi válasza nygma (#15) üzenetére


szotyi
csendes tag

''de mondom, hogy 1-2 reinstall megoldja''

Volt Nálam nem 1, nem is 2 install, sajna nem oldotta meg a helyzetett. :(

Más ötlet?

/Szotyi/



[Szerkesztve]

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#24) szotyi válasza szotyi (#23) üzenetére


szotyi
csendes tag

Találtam egy német nyelvű oldalt a bajomra:

[L]http://mitglied.lycos.de/tvout/tvout.htm[/L]

A következőt irja le:

1.17 Hilfe zur STB/3DFX Voodoo3 3000/3500

Wie aktiviere Ich nach einem Treiberupdate wieder den Dualmode (TV + Monitor gleichzeitig)? (by Tom hTTP://wWW.tUSOft.dE - thx)
Dieses Problem läßt sich relativ simpel lösen:
1. ''Regedit'' starten
2. nach folgendem Registry-Schlüssel suchen: HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesClassDisplay

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#25) nygma válasza szotyi (#24) üzenetére


nygma
addikt

1,17 assistance to the STB/3DFX Voodoo3 3000/3500 How do I activate the dual mode (TV + monitor at the same time) after a driver update again? (by Tom hTTP://wWW.tUSOft.dE - thx) this problem can be solved relatively simply: 1. ' ' Regedit '' start 2. after the following Registry key search: HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesClassDisplay

(#26) nygma válasza nygma (#25) üzenetére


nygma
addikt

szvsz ez nem a te problémádról szól

(#27) szotyi válasza nygma (#26) üzenetére


szotyi
csendes tag

Lehet, hogy nem nekem való, de én mindenesetre kipróbáltam. Nem sok sikerrel! :O

Off:

Tudom, dobjam ki a voodoo-mat, és vegyek egy másik vid.kártyát!
Abból a fizetésből amit kapok, nem igazán fog összejönni.

On.

Valami más ötleted nincs?

/Szotyi/

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#28) szotyi


szotyi
csendes tag

Senki sem tud megoldást a gondomra? :( :O

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#29) Uzmany válasza szotyi (#28) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia Szotyi, sajnos nem tudok segíteni. Én még 2000. végén váltottam :DD
De dobok egy emilt, majd melóhelyröl válaszolj, ha tudsz.

® visions created with passion

(#30) szotyi


szotyi
csendes tag

:( :O :F

Utoljára UP!

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#31) eziskamu


eziskamu
addikt

Figyu, használj windows 2000-et, mert azon még normálisan ment nekem a szóbanforgó tipusú kari, ott is a legutolsó 2000-év végi asszem WHQL-es gyári drivert, és nem kellett telepítés közben tv-t rádugni, csak ha már aktiválni akartad a kimenetett, én simán néztem vele filmeket, és azóta is visszasírom ezért, mert bár nem a legszebb tv képű de ha megoldódnak a driver problémáid egy nagyon jól használható featúra.
Ha már megy a gépeden a windows ME, akkor a 2000 is fog menni, és inkább megéri a 2000-es, XP-t viszont tényleg felejtsd el, mert miatta cseréltem karit, nincs sajna normális glide támogatás, ami kelett volna az unreal-t -hoz.

(#32) szotyi válasza eziskamu (#31) üzenetére


szotyi
csendes tag

THX! :D :DD :D

XP alatt a Glide támogatás hiánya nem fog a földhöz vágni. Legfeljebb d3d-ben játszom (de arra meg ott lesz az ME).
Viszont lenne egy kérdésem: Neked XP alatt megvolt a tv-out beállító ablak?
Mert ha igen, akkor már inkább XP-t rakok fel és nem 2000-et.

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#33) nygma


nygma
addikt

nem egészen értem az utolsó hozzászólásokat. normális (eredeti) driver felrakásával d3d/ogl/glide is működik, tvout-al egyetemben (ami elsőre nekem még sosem ment, mindig variálni kellett a d3fxtools-al)

(#34) szotyi válasza nygma (#33) üzenetére


szotyi
csendes tag

Üdv nygma.

De gyors voltál! :)

normális (eredeti) driver felrakásával d3d/ogl/glide is működik, tvout-al egyetemben. Mármint XP alatt?

OFF:
Itt most nem a glide hiánya vagy megléte a lényeg XP alatt.
ON

Itt az a lényeg, hogy XP alatt, az eredeti driver felpakolása mellett mükszeni fog-e normálisan (lesz tv-out beállító panel), vagy szivacs lesz (nem lesz). Mert ha szivacs, akkor feleslegesen nem pakolom fel az XP-t.

Bár lehet, hogy majd feldobok egy XP-t (sok kedvem nincs hozzá). De próba szerencse, hátha összejön.

Azért THX.

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#35) nygma válasza szotyi (#34) üzenetére


nygma
addikt

ja, xp alatt. de speciel az xp-nél a 3dfxtools nem akar mindig telepedni - nem tudom miért. aztán x. próbálkozásra felmegy...

egyébként ezért kár xp-t felrakni. a 2k is teljesen jó, és azalatt a telepítés sem szottyos

(#36) eziskamu


eziskamu
addikt

Asszem azzal a driverrel, amivel a 2000 is ment megjelent xp alatt is, de nem biztos, mert nem sokat használtam, ugyanis a driver csak látszólag jó xp alatt, viszont glidet használva kifagy az xp, ezért nem is igazán használtam már akkor a karit/meghajtót, és átáltam gef2mx-re

[Szerkesztve]

(#37) szotyi válasza eziskamu (#36) üzenetére


szotyi
csendes tag

''eziskamu'' milyen alaplapod van? (csak kiváncsiságból kérdezem)

THX!

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#38) nygma válasza eziskamu (#36) üzenetére


nygma
addikt

ha kifagytak a glide-s dolgok, akkor nálad valami helyi probléma lehetett.

(#39) szotyi


szotyi
csendes tag

Újra itt vagyok. :)

Felnyomtam egy XP Pro-t, + Voodoo drivert és láss csodát, van beállítópanelem és mükszik is! :)

DE! :(

Sajna a tv-n még mindig nincs kép. S-vhs-ről alakítom át scart-ra.

Van valakinek ötlette, mi a búbánatos fenéért nem megy ki a tv-re a kép? Upsz! Bocsi!

THX!

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

(#40) szotyi


szotyi
csendes tag

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!

Nem szenvedek a Voodoo-val tovább! Sikerült kiváltanom a kártyát egy másikra, ami egy Inno3D GeForce 3 ti200-as darab. Így a témát lezártnak tekintem.

Mégegyszer kösz mindenkinek!

Ui.: Ha erre jár egy ''MODERÁTOR'', megkérném, hogy zárja be a topicot, de ezt jelezni fogom a megfelelő topicban is. THX

THE END.

/Abit be6-II, P III 533 Mhz (133 Mhz), 256 Mb sd-ram, Voodoo 3/3000 lecserélve egy Inno3D GeForce 3 ti200-ra, SBLive 5.1 digital, Maxtor 40 Gb HDD, Sony cd-rw 8*4*32, LG dvd/

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3dfx voodoo 3/3000 tv-out hiba! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.