Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Nem tudom figyeli-e majd valaki még ezt a topik ha beleírok. Lenne egy kérdésem. Nem teljesen értek a stepping-ekhez, így inkább linkelem a képet:

    [kép]

    Egy ilyen Prescott proci van most a gépemben egy Abit IS7-E társaságában (Intel 865PE chipset, az alaplapi BIOS verziója: 2004.08.16, WinBond hőmérő a lapon: W83627HF). Az érdekelne hogy ennél a lapnál, ezzel a procival mi az a hőmérséklet ami sok? Mert van nekem egy fordulatszabályzós hűtőm rajta (valami Coolink Armor, de hogy pontosan mi a neve azt ne kérdezze senki :D ) és ha közepes furdolaton használom akkor elég gyorsan felszökik a hőmérséklet terhelés mellett 70-75 fok környékére.. ez sok? Elviseli még ezt? Alapjáraton 55-60 fok környékén megy. (ez kicsit több mint szokott, de most kicsit koszos lehet a lamellák köze) Gyári hűtővel egyszer próbáltam, ott 60 fok alatt sosem ment. Ez a fajta hőmérő csalna felfelé? Márcsak mert akkor a BIOS-ban feljebb veszem a Warning Temperature-t. Kezd idegesíteni az hogyha sokmindent csinálok egyszerre akkor felkell vennem a fordulatszámot szélerőműre ha nem akarok visítozást :) PH!-s propeller tesztekben láttam hogy 85 fok környékét is elviseli egy hasonló proci, de ez a típus is bírja ezt a fajta kiképzést? Egy barátomnak ASUS lap társaságában (hogy milyen azt nem tudom) van egy 2,8G Prescott és az 50-55 fokot ír neki terhelve.. ha ekkora eltérés van tényleg két alaplap hőmérője között akkor ennek mi értelme van? :F

    Amúgy a stepping az micsoda? :B

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés