Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phoebe


Phoebe
tag

A konfig.:
25 MHz-es AMD AM-386 SXLV
4+6 Mb RAM
80 Mb HDD
9.5"-os "640x480 VGA 16-level" - szürkeárnyalatos

Ez egy 1993-as táblagép, funkciója a következő lenne:
A konyhában erről "futnának" a receptek, illetve lenne rajta pár nosztalgikus játék.
A Google-ból már kiderítettem, hogy alábbi oprendszerrel futott:
Win 1.0 for pen, illetve MS-DOS 6.2
Van is rajta egy Win 1.0-s, német nyelvű. Angolt vagy magyart szeretnék.

Ilyen megvásárolható, letölthető oprendszert nem találtam sehol.
Alternatívát keresek! Ötletet, segítséget. Létezett Win 95 "for pen computing", de olyat sem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#2) ArchElf válasza Phoebe (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Ennyit találtam hirtelen:
Egy sime Win95-re kellene feltenni a Pen 2.0-t és azzal menne a cucc...
link

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) Phoebe válasza ArchElf (#2) üzenetére


Phoebe
tag

Köszi! Flopi van csak hozzá. A 95 létezett lemezes változatban? Érdemes keresni?
Lehet ostoba kérdés, de akkortájt Linux? Volt?

(#4) bambano válasza Phoebe (#3) üzenetére


bambano
titán

volt. de mai linuxot 10 mega rammal szerintem nem fogsz rárakni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) föccer


föccer
nagyúr

6.2 dos azakirrály

felnyomni rá egy norton commander, hogy ne kelljen annyit gépelni, oszt hajrá. meget a retró :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6) Phoebe válasza bambano (#4) üzenetére


Phoebe
tag

1993-as Linux csak elzakatol 10 megával. Persze, ha volt annó.

(#7) Phoebe válasza föccer (#5) üzenetére


Phoebe
tag

Jó lenne vmi. "grafikusabb". :R

(#8) bambano válasza Phoebe (#6) üzenetére


bambano
titán

jajj már ez a "ha volt annó"... hogyne lett volna. Az sco unix elment grafikusan 4 mega ramon, mondjuk akkor nem kapkodta el...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr

Freedos? Van grafikus felülete is. Meg egy rakat program hozzá, meg mennek a nosztalgikus játékok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) Vitus válasza bambano (#8) üzenetére


Vitus
őstag

Redhat Linuxal toltuk a doom-ot gus-al 386-oson 8mb rammal emlékszem. Nagyon állat volt. Persze az akkori számtech tanárom gépén mert az űrtechnika volt akkor nekem csak egy 12MHz-es turbo xt volt 64 színű ega monitorral. :) Azt hiszem ennek a hatására vettem egy 386dx 40MHz-est amit 50MHzen hajtottam 4mb rammal és még futotta egy mono vga monitorra meg egy Cirrus Logic vezérlőre és akkor már nekem is ment a doom. De nekem sem sound blaster 2.0-ra se gusra nem futott így a tanárom lecserélt adlib kártyáját vettem meg valami tesla autó hangszóróval. :D Mekkora állat volt.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) bambano válasza Vitus (#10) üzenetére


bambano
titán

Nekünk meg volt egy halom 386sx16-os pc-nk, 4 mega rammal. Az akkori kernel lefordítása két munkanapig ment :)

Egyébként lehet, hogyha kiszedi az ember ebből a cuccból a vinyót és egy nagyobb gépen telepít rá, akkor elmegy ennyi rammal, mert a linux maga nem zabál sokat, csak a telepítőknek van ram igénye... Az ilyen toljuk be ramdiszkbe a telepítő cd-t megoldás ezen nem negy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Phoebe


Phoebe
tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket!
A HDD áttétele egy másik gépbe nekem is eszembe jutott, de mi van, ha visszateszem, elindítom és valami hárdver felismeréséhez kéri a CD-t (W95)?
Ha felmásolom a "Driver-mappát" lehet betelik.. De lehet, hogy flopival át tudom majd halászni a szükséges fáljokat.
Flopi meghajtó van hozzá - más nincs - és sajnos spéci csatló (Toshiba) mást nem nagyon tudok rádugni.
Vszeg. az az oprendszer fog nyerni a - hála nektek - szépen bővülő listáról amelyik lemezről telepíthető és van hozzá játék.
Szövegszerkesztő a receptolvasáshoz egész biztosan van..
Igazándiból nem is olyan izgalmas számomra az érintőképernyős funkciója, de lisztes kézzel lehet, hogy arra is szükség lesz. Szóval szempont még a korábban említett Pen 2.0 kompatibilitás is.

(#13) ArchElf válasza Phoebe (#12) üzenetére


ArchElf
addikt

W95-höz volt lemezes telepító, ha jól rémlik... kb 30 lemez.
Amúgy az egész W95 CD-t nem tudnád felmásolni?
Milyen gép ez pontosan?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14) Phoebe válasza ArchElf (#13) üzenetére


Phoebe
tag

Nem tudnám, hogy hogyan szedjem szét a CD tartalmát. Hogy hol vannak a "Kérem a következőt" fordulópontok.
Toshiba T100x avagy Toshiba T100-X Dynapad.

[ Szerkesztve ]

(#15) ArchElf válasza Phoebe (#14) üzenetére


ArchElf
addikt

A merevlemezt nem tudod cseléni nagyobbra?
(most találtam, hogy vsz. nem)
Ha felmásolnád a telepítőt a lemezre, menne minden, mint a karikacsapás.

link, ha még nem találtad volna meg...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16) Kicker válasza Phoebe (#1) üzenetére


Kicker
senior tag

3.1 windowst láttam ilyen gépen futni, ha ez segít... :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#17) Phoebe válasza Kicker (#16) üzenetére


Phoebe
tag

Köszi! A 3.11 szóbajött, de, ha van W95 vagy leginkább Linux, akkor az lenne jó. :R

(#18) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Damn small linux szerintem : link

Egy próbát megérne.

(#19) Rive


Rive
veterán

Egyrészt miért is nem lehet nagyobbra cserélni azt a vinyót?

Másrészt kis segitséget kérnék - mi ez a 'pen', mert amit találok, az nem valami konkrét.

Ha jól látom, ez a win for pen lényegében egy Win 3.x extrákkal...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20) Phoebe válasza juliabrilke (#18) üzenetére


Phoebe
tag

10 mega ramja van :B

(#21) Phoebe válasza Rive (#19) üzenetére


Phoebe
tag

Az érintőképernyő működésével van kapcsolatban az meg a lisztes újjakkal. Egy kiegészítő a Win-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#22) Rive válasza Phoebe (#21) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem 'offline' szétberhelt állapotban tolj neki egy 3.11-et, majd sima "DOS touchscreen driver download" vagy "3.11 pen touchscreen driver download" a gugliba bele... A régi érintőképernyők nagyrésze viszonylag szabványosan, soros vonalról dolgozott, szóval SZVSZ egy-két napi próbálkozás után lesz olyan driver, amelyik elindul jól.

A 3.11 a legtöbb driverét DOS alá telepitve kérte, ne annyira a Windowsra hegyezve nézelődj!

A gép belsejéről tudnál esetleg valami fényképet tolni?

Vinyóbővités dolgában valami?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) juliabrilke válasza Phoebe (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

Bah!

Akkor tényleg windows 3.1 lesz a megoldás.

(#24) ArchElf


ArchElf
addikt

linux sulinet cikk
linux gyűjtemény

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25) Phoebe válasza Rive (#22) üzenetére


Phoebe
tag

Fotó:
[link]
A leírásod cudar kicsit - nekem -, de hasznos! Gyűjtök az infókat és hamarosan nekilátok.

[ Szerkesztve ]

(#26) Phoebe válasza ArchElf (#24) üzenetére


Phoebe
tag

Köszi, olvasom őket! Az első kicsit durva nekem.

(#27) Rive válasza Phoebe (#25) üzenetére


Rive
veterán

Huh... Kicsit elvadult cucc. SZVSZ a vinyót kis szereléssel át tudnád rakni.

Szóval a lényeg. A Win3.11 nem önálló oprendszer, hanem egy kiegészitő grafikus keretrendszer DOS mellé. A telepités úgy fest, hogy feltolod a DOS 6.22 -t, majd az egér- és mifenedrivert. Hangot, CD-t, hálózatot, ha van. A touchscreen speciális egérként működik. Még azt is el tudom képzelni, hogy sima gmouse2.com eldöcög vele, mondjuk.

A DOS után külön telepited a Win-t. A Win alá már csak a videodrivert kell behegyezni, de WDC90C33-hoz ezt találsz bárhol a neten. A Win az előre telepitett egérdriverrel fog menni.

Win3.11 -hez van minden szép és jó, talán még webböngésző is, csak ekkora vinyóra, ugye... :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) Depression


Depression
veterán

Win 3.11-el ment anno egy 386DX40-en, 4 mega RAM-mal az iskola legerősebb gépe. Volt rajta EXCEL és Word is.
De az ment 286-osokon is, 640kB RAM-mal.
Dobj már fel egy képet róla, sokan örülnénk neki.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) ArchElf


ArchElf
addikt

Sikerült valami?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#30) Phoebe válasza ArchElf (#29) üzenetére


Phoebe
tag

:B Hamarosan nekilátok csak még gyűjtögetem a szoftvereket. :R

(#31) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Segítsetek pls !

Van egy ilyenem

Annyi a gondom vele bekapcs után jönnek a hiba kódok 601,161, 1hosszú csip 1 rövid csip, 163.
Ezután megjelenik egy menü és ennyi.Lehet valamit kezdeni vele vagy kuka a gép ?
Video és képek

A hiba kódok is megvannak,csak az orvosság nincs meg rá.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#32) bambano válasza Fagyi (#31) üzenetére


bambano
titán

A mikrocsatorna annyira titkos és licenszdíjas cucc volt, hogy tippem szerint senki nem foglalkozott vele. A linuxosok biztosna nem. Irány a kuka, kultúrabb helyeken az alkatrészbontó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Fagyi válasza bambano (#32) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Valamien OS-t nem lehet rá bütykölni ?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#34) bambano válasza Fagyi (#33) üzenetére


bambano
titán

De, a felét biztosan... (OS/2)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) regvoltrossz válasza Fagyi (#31) üzenetére


regvoltrossz
tag

[link]
Ezen a linken van egy referenciadisk ha minden igaz (rf7080a.exe)
Itt pedig egy fórumot találtam: [link]
Olyan mintha nemrég szórakoztam volna 386-osokkal pedig ha belegondolok van az már 15 éve is minimum :Y :W

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#36) Fagyi válasza regvoltrossz (#35) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ref disk floppyn.De hogyan tovább ?
Magától nem indul el .Az IBM indító képernyőjével meg nem tomm mit kellene kezdeni. :O

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.