Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HThomas válasza KROK640 (#47) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Na de könyörgöm, ha most 5000 Ft van nálad, akkor ki tart vissza, hogy következő hónapban egy tizest vigyél magaddal, vagy egy huszast? Vagy fordítva, ha épp van nálam egy húszezres, de én beugrom a kisboltba egy csokiért, akkor sem fogom elkölteni az egészet, csak azért mert nálam van.
Vagy ha épp kifutsz a keretből, de még kell valami, akkor szégyen szemre kulloghatsz az automatához vagy vissza a boltba másnap? Én nem értem ez kinek és miért jó.
Kártyán is van limit, meg lekötheted a pénzt, ha akarod.

[ Szerkesztve ]

(#52) Segal válasza Tapsi (#50) üzenetére


Segal
veterán

Millió megoldás lehetne, csak az emberek tényleg nem foglalkoznak ezzel. Amíg van addig költik. Erre írtam anno hogy ha 2x ennyit keresnének csak annyit érnénk el hogy 2x ennyit költenének ;)
Mindegy boxoljátok le egymás közt, ha van rá energiátok én kimaradok belőle. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#53) KROK640 válasza HThomas (#51) üzenetére


KROK640
veterán

Persze. mindenre lehet megoldást találni. Csak elmondtam, hogy mit változtat a kártya

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#54) HThomas válasza KROK640 (#53) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem ez nem a kártyán (vagy a kp-n) múlik, hanem inkább az illető mentalitásán... nekem az a tapasztalatom, hogy aki kártyával nem tud spórolni, az előtte kp-val is küzdött.

De amúgy megértem valamennyire a dolgot, mindenki más... ha elém leraknak egy tábla csokit, amit szeretek, akkor aznap megeszem az egészet, miközben van ismerősöm, aki előtt ott van kirakva hetekig és rá se néz :)

(#55) HThomas válasza instantwater (#45) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem akkor is fura, nem igazán tudom elképzelni a helyzetet, amikor ez a konstrukció számomra hasznos lenne.

(#56) jerry311 válasza Somatom (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól függ hol vagy. UK-ben már rég lehet áruhitelre iPhone-t venni 0%-os kamattal. Igaz nem Apple Pay, meg nem 6 hónap, de alapvetően egy BNPL ez is.

(#57) Somatom válasza jerry311 (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Király! Hitelre veszek egy iPhone -t, hogy aztán az iPhone -nal hitelre vásárolhassak. Tulképp jó bíznisz, hiszen mínusz a négyzeten az plusz. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) jerry311 válasza Somatom (#57) üzenetére


jerry311
nagyúr

0%-os áruhitel már 20 éve is létezett, most csak egyszerűbb hozzájutni.
Én egyébként még mindig nem értem, hogy mi az üzlet egy 0%-os hitelben, de hát nem véletlen nem vagyok pénzügyi szagember..

(#59) btprg válasza jerry311 (#58) üzenetére


btprg
senior tag

Valószínűleg olyasmi lehet a háttérben, hogy így azok is megveszik akik amúgy nem vennék meg. Szóval ha elég nagy haszon van rajta, akkor még megérheti úgy is a boltnak, hogy később jön be a pénz.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#60) Cr00py válasza Narxis (#25) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ez azért így ebben a formában nem teljesen igaz, főleg nem az Apple esetében. :N

(#61) KROK640 válasza btprg (#59) üzenetére


KROK640
veterán

Ott a pont! Ráadásul ha hamarabb eladja, akkor még magasabb áron tudja eladni a terméket, és nem kell félni attól, hogy csökkentenie kell az árrését, különben a nyakán marad.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#62) haxiboy válasza KROK640 (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Amerikában ez teljesen máshogy megy...hitelt sem kapsz hiába van sok pénzed, ha nincs meg a hitelminősítésed ami azt jelenti hogy hitelkártyával vásárolsz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63) instantwater válasza jerry311 (#58) üzenetére


instantwater
addikt

Egyrészt a boltnak haszon, mert pörög az árukészlet, ahogy btprg írja, olyanok is megveszik akik egyben nem vennék meg.

Illetve olyan szintre van belőve az ár, hogy a banknak visszacsepegtetésre is maradjon valamennyi.
Ha egyben veszed, az pedig kész haszon az eladónak, mert nem kell jutalékot fizetnie az "ingyen" hitelre.

Igazából semmi nincs ingyen.

(#64) instantwater válasza haxiboy (#62) üzenetére


instantwater
addikt

Amerikáig sem kell menni.
Angliában is pontosan így működik.

Ezért ajánlják, hogy legyen valamilyen hitelkártyád, és azt használd rendszeresen, és fizesd is vissza, hogy lássa a jövőbeli hiteleződ, hogy megbízható adós vagy, és biztonságosan hitelezhet neked.

Ha pedig nem fizeted, az is jó nekik, mert akkor megkopasztanak a kamattal.

(#65) totron válasza KROK640 (#5) üzenetére


totron
addikt

A lakhely elárverezése is édesebb, ha Apple-hitel következménye.

(#8) BoC1ka, tök szar ötlet (user oldalról). A lila ködtől nem látják, hogy imádott konszernjük nem érthet mindenhez is. Mint mikor a Lidlből veszel cipőt, lábast is.
(#7) Somatom, gyerekre hagyni tartozást ősi román szokás.
(#9) BB9000, ehhez nem kell Apple, ehhez pénzügyi analfabétizmus kell és érzelmi befolyásolhatóság. Igaz, az Apple bír egy +1. mázzal és nyilván előnyükre tudják fordítani a nevüket. Remélem belebuknak azért.

hogy fizetésről fizetésre élsz
Ezt hitel nélkül is meg lehet csinálni, pluszköltségek nélkül. Elfelejtetted említeni vagy tényleg hiszed, hogy a hónapról hónapra éléshez tényleg megfelelő, jó és kifejezetten elengedhetetlen bármiféle hitel? :'(

(#13) RaZroX, nem kell rá kamatot fizetni
Apróbetűs részbe belenéznék azért.

(#17) Segal, őket elvileg kamatos kamatú visszafizetéssel meg is fingatják, igen helyesen.
(#23) KROK640, micsoda érdekes kis mellékjelenség. :)
(#25) Narxis, beleértve a személyiségét is.

(#66) Somatom válasza totron (#65) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen gyerekre? Feleség, gyerek eleve magas költségekkel járó beruházások.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67) totron válasza instantwater (#64) üzenetére


totron
addikt

Létezik olyan opció amivel hitelképesnek is mutatkozom és kopasztani sem hagyom magam?

(#68) totron válasza KROK640 (#47) üzenetére


totron
addikt

pl nem 30 hanem 40dkg sajtot kérek "ha már eddig eljöttem érte" / "úgyis elfogyik az is". stb.
A emberiség egy kisebbik része akik nem boltközelben laknak kénytelenek beletanulni a beosztás művészetébe. Elképzelem ahogy az első 3 napban megevődik 400 deka sajt, a maradék 27-ben meg sajttalanul vágyódva várakozza az új beszerzés lehetőségét a páciens. Mondjuk a pénzzel meg alapvetően megy ez.:( A lényeg, hogy a kevesebbet jobban beosztod vagy ha fajlagosan ugyanúgy is, a kevesebből kevesebb tud fogyni*. Érdemes tehát benzint égetni 10 dkg sajtért is. Ja nem. Optimum mindenek felett.

*Kedvencem még, mikor elvileg értelmes, munkávól bíró embernek nem tudod megmagyarázni, hogy vannak esetek, életek, rétegek, ahol is nincs opció a félrerakásra, mint olyanra. Szerinte te nem érted, valójában ő nem, hogy nincs miből. Kemény azért, hogy az ilyet alkalmazzák (akár banknál is, mektörptént eset).

[ Szerkesztve ]

(#69) instantwater válasza totron (#67) üzenetére


instantwater
addikt

Van.
Az első opció, amelyben rendszeresen használod a kártyád, és vissza is fizeted minden hónapban, mielőtt el kezd kamatozni.

[ Szerkesztve ]

(#70) Polllen válasza RaZroX (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez egy hitelkártya 2.0. 10-15 éve használok hitelkártyát, soha se volt vele gondom. Igényel némi odafigyelést, de ennyi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71) Lionel válasza jerry311 (#58) üzenetére


Lionel
csendes tag

A 0%-os hitelben az az üzlet, hogy ha csak egyszer is megcsúszol a törlesztéssel, bukod a kedvezményes konstrukciót és a továbbiakban brutális kamattal pörög a hiteled.

(#72) solti válasza instantwater (#69) üzenetére


solti
senior tag

személyes tapasztalatom nincs sajna, de Amcsiban állítólag a credit history-dnak az teszt jót, ha nem fizeted vissza az egészet, hanem mindig marad tartozásod.
(itthon amúgy én is úgy használom a hitelkártyáimat ahogy Te írod, mindig mindent visszafizetek időben, sose kellett még kamatot fizetnem)

(#73) totron válasza instantwater (#69) üzenetére


totron
addikt

Ez még vállalhatónak is tűnik, ha nincs egyéb rejtett rusnyasága. Csak az a láncos kutya életérzés ne lengené be az egészet...

(#74) HThomas válasza totron (#73) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez nagyon jól tud működni itthon is, nincs igazán hátránya, ha ésszel használja az ember.
- Költesz szépen a hitelkeretedig, majd a fordulónap után visszafizeted, mindig. Erre egyébként lehet automatikus megbízást is beállítani, és akkor elvileg még olyan sem fordulhat elő, hogy elfelejted és amiatt jön a késedelmi kamat (ami amúgy elég vaskos).
- Tervezhetőbb is az egész, mert nem (feltétlenül) kell x összeget szabadon hagyni a számládon, hanem a fordulónap után kifizeted a felgyűlt tartozást, a maradék szabad pénzed meg befektetheted, vagy mehet valami megtakarításba. Hasonlóan, ha jön valami váratlan kiadás, akkor nem kell a megtakarításhoz nyúlni, feltéve, ha beleférsz a keretbe.
- Keretet is simán túlléphetsz, ha szükséges, a fordulónapok között is vissza tudod tölteni, bár ennek ritkán van értelme, ha meg tudod oldani más módon a költést, pl debit kártyával.
- Régebben elég komoly visszatérítési akciók voltak, most ez már sajnos nem annyira megy. Pl x költés után y százalékot jóváír a bank a következő hónapra. Simán kitermeli az ilyen-olyan számlavezetési díjakat és bankköltséget.

Hátrány lehet, hogy ha egyéb hitelt akarsz felvenni, akkor a hitelkártya hitelelbíráláskor a hitelkeretnek megfelelően csökkenti a hitelképességet.

(#75) nyunyu válasza HThomas (#74) üzenetére


nyunyu
félisten

- Régebben elég komoly visszatérítési akciók voltak, most ez már sajnos nem annyira megy. Pl x költés után y százalékot jóváír a bank a következő hónapra. Simán kitermeli az ilyen-olyan számlavezetési díjakat és bankköltséget.

Régebben valami 4.5%-ot jutalékot húztak le a hitelkártyás fizetések után a boltosról, ebből visszakaptál pár tételre * 1%-ot, szökőévente 2%-ot, többin meg osztozott a kártya kibocsátó (Te bankod), a kártya elfogadó (POS terminál üzemeltető bank/szolgáltató), meg a kártyatársaság (Visa/MC)
Sima debit kártyás fizetések 2-3% körül voltak.

De azért is nyüszítettek a boltok a kötelező kártyaelfogadás bevezetésekor!

*: sose tudhattad, mert a POS terminálon beállított bolttípustól függ, hogy az adott költést élelmiszernek számolja a bank, vagy szolgáltatásnak...
Pl. bútor házhozszállításkor kártyás fizetéskor nem a bútorbolt terminálján fizetsz, hanem a futárén, ami teljesen más kategória!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#76) HThomas válasza nyunyu (#75) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ersténél induláskor jó ideig 4% volt limit nélkül három választott kategóriában, tehát pl ha vettél egy lakást amit be akartál bútorozni, elmentél az Ikeába, otthagytál 1M-t, akkor következő hónapban 40K-t írtak jóvá, csak ebből. Sok ismerős csak ezért váltotta ki, éves szinten százezres pluszt lehetett kihozni belőle, minimális adminisztrációért cserébe.

De azért is nyüszítettek a boltok a kötelező kártyaelfogadás bevezetésekor!
Hát igen, viszont erre nekem semmi ráhatásom nincs és ez nem változtat azon, hogy a vásárlónak a hitelkártya nagyon is megérte, és megérheti még most is.

(#77) instantwater válasza solti (#72) üzenetére


instantwater
addikt

Amerikát nem ismerem ilyen téren, de angliában a credit history építéshez az kell, hogy használd, és ne azonnal fizesd vissza, hanem várd meg a havi zárást, ekkor lejelenti a bank a tartozásod összegét a credit reporting agencyknek, majd fizesd ki határidőre (automatikus beszedéssel is lehet kérni), és így a credit history is épül, és kamat sincs.

(#78) instantwater válasza totron (#73) üzenetére


instantwater
addikt

Semi láncos kutya érzés nincs.
A bankkártya helyett hitelkártyáról költök, majd határidőre levonják.
Ésszel kell csinálni, és nem a takarón túl nyújtózkodni, és kimaxolni az egész hitelkeretet, ami lehet akár a havi fizetés többszöröse is, sőt annál jobb credit scoret eredményez, minél nagyobb.

(#79) KROK640 válasza haxiboy (#62) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, tudom. Nem is az a lényeg, hogy 1-2szer pontosan visszaadtad, jobban adank neked, ha már rengetegszer kértél.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80) KROK640 válasza solti (#72) üzenetére


KROK640
veterán

Mert mire megy az egész, ha nem arra, hogy örökké "rabszolga" legyél, mert a megélhetés mellett mindig örökké tartozol is, így nem állhatsz le, mert rögtön oda mindened.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81) btprg válasza solti (#72) üzenetére


btprg
senior tag

Az ilyen "Amcsiban állítólag" dolgok alapján, amiket eddig hallottam, nem hogy álom lenne az ottani élet, hanem inkább rémálom, és nem tudnának annyit fizetni hogy ott akarjak élni :D De kicsit gyanús nekem, hogy főleg azért tud így működni az USA, mert már nagyon rég minden nagyobb háború elkerülte, közben meg lerabolják a fél világot. Ezért "jár" minden amerikainak a batár autó, olcsó benzin, mindenből az európai méretekhez képest többszörös.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#82) totron válasza instantwater (#78) üzenetére


totron
addikt

De ha egyszer bennem van. Inkább eszek homokot ingyen, mint kötelezően költsek. Tudom, "nem" kötelező, de most lett kitárgyalva, hogy a hitelképességbe azért szépen bele számít. Magyarul egész életedben jófogyasztónak kell lenned ha szeretnél valamit.

(#83) instantwater válasza totron (#82) üzenetére


instantwater
addikt

Üdv a kapitalizmusban.

(#84) Tapsi válasza totron (#82) üzenetére


Tapsi
addikt

Inkább eszek homokot ingyen, mint kötelezően költsek.

Ennek amúgy mi értelme? Sosem értettem ezt a szorongó spórolás dolgot, ha egyébként nem vagy rászorulva.

(#85) UnA válasza Tapsi (#84) üzenetére


UnA
Korrektor

A vásárlásra rá vagy szorulva? ;)

(#86) Tapsi válasza UnA (#85) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, kivéve ha mindent megtermelsz magadnak.

(#87) HThomas válasza Tapsi (#84) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én még mindig nem értem ezt a kötelezően költés dolgot... attól, hogy van egy hitelkártyája, ki kényszeríti rá, hogy túlköltekezze magát?

(#88) Tapsi válasza HThomas (#87) üzenetére


Tapsi
addikt

Én sem értem. Eleve van egy rakás kiadásod a mindennapi szükségletek miatt. Ez mehet betéti kártyával, vagy hitelkártyával is. Lényegi különbség nincsen.

(#89) totron válasza HThomas (#87) üzenetére


totron
addikt

Tudom, "nem" kötelező, de most lett kitárgyalva, hogy a hitelképességbe azért szépen bele számít. Magyarul egész életedben jófogyasztónak kell lenned ha szeretnél valamit. <- nem tudom Magyarországon ez mennyire van így, eddig még nem cáfoltátok meg kifejezetten.

Nehéz átadni. Dzsungelben töltött gyerekkor később sem ad sok fogyasztói kompatibilitást. Ami neked nem hat korlátnak vagy kötelezvénynek, az nekem nagyon de. Nem feltétlen szorongás, de nem fér bele az élethosszig tartó jófogyasztói bizonyítás. Hosszú távra vetítve meg nem vagyok az a lelki alkat, aki 20 évnyi házhitel fedezetét egyenletesen teljesíteni tudná vagy akarná. A csomó kiadás sem áll. Credit score, mint életcél. Blöeh.

(#90) btprg válasza totron (#89) üzenetére


btprg
senior tag

Magyarországon szerintem semennyire nincs így. Soha semmi hitelem nem volt, se hitelkártya, se folyószámlahitel, mégis kaptam lakáshitelt. Meg random személyi kölcsön termékekkel is állandóan zaklatnak, valószínűleg bármikor adnának is. Magyarország még le van maradva az idiotizmus fellegvárához képest ilyen téren ;]

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#91) HThomas válasza totron (#89) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az ilyen "Amcsiban állítólag" dolgok alapján szerintem teljesen felesleges itthoni következtetéseket levonni, főleg, hogy a nagy részük értelmetlen általánosítás, vagy nem is igaz.

Nem ismerem én sem a hitelelbírálatok belső mechanizmusait itthon, de amennyire tudom elmúlt x havi jövedelmet néznek, azt, hogy van-e igazolt munkahelyed és annak a környékén minden rendben van-e (ami szívás lehet, ha pl határozott idejú szerződésed van, vagy pl cégtulajdonosként bekérnek mindenféle plusz papírt), illetve azt nézik még, hogy van-e tartozásod, meglévő hiteled, nem vagy-e rajta bármilyen adóslistán. Ha a hitelfolyosító banknál van bankszámlád, akkor egyszerűbb az ügymenet, mivel akkor látják a számlatörténetedet, és az meg a bevétel alapján meghatározzák, hogy mennyit vehetsz fel, milyen törlesztővel. Hitelkártyánál a hitelkeret számít, mivel ilyenkor van egy már elbírált, tetszés szerint felvehető hiteled a bank felé a hitelkeret erejéig. Szóval a hitelkereted összegétől függően csökken a felvehető hitel összeg valamennyivel, de megint csak nem tudom hogyan számolják pontosan.

De amúgy ez kb ennyi, nincs itt misztikus függés és élethosszig tartó fogyasztói bizonyítás, legalábbis itthon nincs. Vagyis abban az esetben van, ha valaki ész nélkül veszi fel a hiteleket és nem fizet, akkor annak valóban marad nyoma és ezt a bank nézni fogja, de ez meg szerintem így normális.

Ha nem tervezel hitelt felvenni a hitelkártyán túl, akkor ezek amúgy sem számítanak. A hitelkártya egy eszköz, ami bizonyos dolgokat leegyszerűsít, de nyilván vannak veszélyei, ha felelőtlenül használják.

(#92) HThomas válasza totron (#89) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nehéz átadni [...]

Erről amúgy Orvos-Tóth-Noémi Szabad akarat című könyve jut eszembe. A könyv egy részében azt fejtegeti, hogy hogyan alakul ki, hogy miként gondolkodunk a pénzről. Vannak benne érdekes gondolatok és történetek.

(#93) Noukoum válasza btprg (#81) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem mindenhol narancsmagyarok élnek hogy csak a lopás, rablás létezzen mint opció.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#94) Kevin8997 válasza HThomas (#91) üzenetére


Kevin8997
tag

Itthon az ilyen fedezetlen hiteleknel egyre szigorubb a biralat, de egy atlag alkalmazotti ber jo szokott lenni ha nem vagy tele hitellel. A lenyeg, hogy a jovedelmed 50% mehet torlesztoreszletre amibe a keretjellegu hitelek keretenek 5% is beleszamit.
Az tenyleg pozitiv ha egy banknal mar van szamlad es ott van szamlamultad.

(#95) Kevin8997


Kevin8997
tag

Nemtudom ez a kartya vs kp, en kevesebbet koltok miota kartyaval fizetek, latom es tudom appon mennyim van mindig tudom kovetni.

(#96) szaszimi


szaszimi
tag

velemenyem szerint, ez annak jo, akinek egyebkent is lenne penze az adott termekre, de valoban, kenyelmesebb kifizetni reszletekben. Angliaban elek, itt a paypalnak van hasonlo szolgaltatasa, paypal credit neven , illetve pay in 3 neven, mindkettonel van egy keret, amit szabadon felhasznalhatsz. ha a tervezett menetrend szerint fizetsz, az az elonyod, hogy nem egyben pengetsz ki laptopot, telefont, butort, barmit, hanem elosztva, viszont kamat nelkul, es hitelbiralat meg minden mas nelkul. (konkretan a hitelbiralat akkor tortenik, amikor magat a rendelkezesre allo keretet neked felajanljak) ahogy elottem irtak, a titok annyi, hogy tudd, mennyi penzed van ezeken az opciokon kivul, illetve konkretan arra van-e penzed, amit igy tobb reszletre elosztva vennel. sose hasznalnam olyan termekre v szolgaltatasra, amit nem tudnek egyebkent is azonnal kp-ben kifizetni, igy elvezem a kenyelmet es a kamatmentesseget, kozben szepen lehet javitani a credit score-t. minden mas esetben a gyors eladosodas egyik fantasztikus eszkoze, kapudrogja.

[ Szerkesztve ]

(#97) haxiboy válasza HThomas (#91) üzenetére


haxiboy
veterán

Mellette technológiai téren eltekintve néhány részt pedig iszonyatosan le vannak maradva. Intézz mindent telefonon meg csekken, meg se csomag automata stb stb.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#98) instantwater válasza haxiboy (#97) üzenetére


instantwater
addikt

Amerikáig sem kell menni.

Elég Angliáig. Sokkal többször lehet belefutni fehér foltokba mobilhálózati lefedettégben mint otthon.

A 100 megás optikai internet rengeteg helyen csak álom, és szenvednek az 50-70 megás elméneti maximum letöltési sebességű ADSL vagy káveltévés vackokkal, ahol a feltöltési sebesség rekord 10-20 megabit.

Ahol elérhető az optikai, ott a 100-150 mega kerül többször annyiba mint otthon a diginél.

Úgy hallottam Németországban sem jobb a helyzet.

Angliában is a mai napig sok mindent csak telefonon lehet elintézni.

Csomagautomata van az Amazonnak, meg ritkán 1-2 futárcégnek. A kisboltos csomagpontok viszont nagyon elterjedtek.

Csekk befizetés amiből otthon sportot űz az idősebb generáció az nem is létezik. Itt csak kifizetős csekk létezik, számlabefizetős csekk nem létezik.

(#99) KROK640 válasza instantwater (#98) üzenetére


KROK640
veterán

Az gondolom megvan, hogy Magyarország és románia a legfejletebb internet és telefon szempontból egész Európában.
Németországban nagyon fejletlen vidéki területen igaz, hogy csak 30Mbitet találni, de pl Ausztriában Bregenzben simán hasított a 100Mbit pedig hatalmas hegyek, tó, patakok, minden van ott ami csak akadályozhat egy hálózatot.

Amerikában meg tényleg tragikus mind az internet mind a mobil lefedettség, vidéki területeken egyik sem nagyon van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#100) instantwater válasza KROK640 (#99) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, Keket-Európa nagyon jó és olcsó internettel van ellátva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.