Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5651) Tomcy7 válasza syl5 (#5648) üzenetére


Tomcy7
tag

Ebbe igazad van.
Az optimális megoldás ami minden igényt kielégítene, az egy SE C901 + SE X10.
Jó a fotó, jó a videó, és droid.

(#5652) volvoguy válasza keletomi (#5650) üzenetére


volvoguy
addikt

Milyen óra és időjárás widgeted van? Nekem a főképernyőn van 6 ikon, egy battery és egy SilentMode widget. Időjárásból pedig ott van a Weather Forecast Free.

Anno volt kinn Sene Analog Clock widget, jól nézett ki, de baromira lassította a rendszert...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#5653) keletomi válasza volvoguy (#5652) üzenetére


keletomi
csendes tag

Sense analog glass clock

Keresek, keresek, mindíg mellényulok.

(#5654) volvoguy válasza keletomi (#5653) üzenetére


volvoguy
addikt

Mi a jobb szerinted? Ha kirakok egy iylen Sense Clock-ot, ami mutatja az időt, fontosabb rendszeradatokat (pl. akku) és van beépített időjárás-rése is, vagy ha külön használok óra, időjárás és battery widgetet?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#5655) keletomi válasza volvoguy (#5654) üzenetére


keletomi
csendes tag

Hogy őszinte legyek semmi értelme nincsen az időjárás widgetnek, úgyis látod milyen idő van.
A rendszer infóknak sincsen semmi értelme, azon kívűl, hogy most akkor miért is csak annyi a memória??
Az óra lényeges, más semmi.
Szerintem aki nem egész nap a telóját nyomkodja (én szinte csak telefonálásra használom, néha itthol wifi ebéd közben) annak bőven elfér a kívánt alaklmazások parancsikonja 2-3 képernyőn.
De persze mindenkinek más az igénye. A SE X8-at nem is használom, azon szinte semmi nem fér el.

Keresek, keresek, mindíg mellényulok.

(#5656) volvoguy válasza keletomi (#5655) üzenetére


volvoguy
addikt

Ennyi erővel az óra widget is tök felesleges, mert ott van az óra a jobb felső sarokban...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#5657) RaveForce


RaveForce
veterán

vki használ PowerAMP-ot esetleg? h lehet elintézni h ne küldje h lejárt a próbaverzio? vásárlás ugye nem játszik, esetleg vkinek megvan fullban?

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5658) mumk válasza syl5 (#5648) üzenetére


mumk
tag

Azért vannak biztató próbálkozások. Nézd végig ezt, ha még nem ismered.

MIUI 0.12.24.

(#5659) t_a_m_a_s válasza RaveForce (#5657) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ez engem is érdekelne... ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#5660) marcitp válasza keletomi (#5655) üzenetére


marcitp
őstag

Nekem is 3 oldal van megpakolva, de kettőben elférnék, óra widget-tel. Telefonálásra, wifire bőven elég. Használom még a Launcher Pro dock-ját, az is telepakolva, gyakorlatilag ott is elfér 3x5 ikonhely, amit szabadon konfigurálhatsz, szintén lapozható. Oda is pakoltam kontaktokat, és nem foglalják a helyet a lapokon. Nincs lassulás, gyors. Bár nem élő a wallpaper, meg a háttér gördítését letíltottam. Akkuval kapcsolatban mintha javulás lenne, tegnap estére CSAK telefonáltam, nem volt wifi, BT, estére 73%.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#5661) Tomate válasza RaveForce (#5657) üzenetére


Tomate
veterán

Létezik, fullos apk, amit ha letöltesz jó lesz :) khm, khm :)

(#5662) esi75


esi75
csendes tag

Sziasztok
Egy hete van Bladem nagyon jól müködik .és tetszi az szeretném kérdezni hogy valaki nem tudja véletlenül hogy a T-mobil oldalán mi az a Szoftver frissités a ZTE BLADE oldalán?

(#5663) esi75


esi75
csendes tag

idöközben rájöttem

(#5664) Glatius válasza esi75 (#5662) üzenetére


Glatius
őstag

És ha rájöttél megosztod? Mert én semmit nem találtam... :U

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5665) MoRiCKaXXL válasza marcitp (#5660) üzenetére


MoRiCKaXXL
tag

Ez igy nem mérvadó, mert nem a sima launcher-t használod, hanem a Launcher Pro-t, amit én is feltettem és sokkal gördülékenyebb maga az egész menü, én 5 képernyővel használom, telepakolva (elsőn a telefonálás, sms, beállitások, "zseblámpa", másikon navik, komolyabb progik, harmadikon játékok, és 2 egész oldalas widget (naptár és üzenetek)).
Meg is lepődtem hogy egy 'utángyártott' progival a menü gördülékenyebb, folyamatosabb, mint az alap rendszerben lévő eszközzel.

:)dv

(#5666) MoRiCKaXXL válasza esi75 (#5663) üzenetére


MoRiCKaXXL
tag

Engem is érdekelne egy 'hivatalos' válasz részletekkel.

:)dv

(#5667) Glatius válasza MoRiCKaXXL (#5665) üzenetére


Glatius
őstag

Pedig nem meglepő... az utángyártottnál már ismerhették a gyári verzió hibáit, és esetleg annak okait is.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5668) djozsi


djozsi
senior tag

Nem lehet, hogy pont azért gyűlik meg a bajotok az androiddal, mert moddoljátok?
Tehát pont azért kell vele annyit foglalkoznotok, mert belevágtok olyan dolgokba, amik ezt előidézik.
Én például nem moddolom, csak feltettem a fixet, ami pár pillanat volt és nincs is vele semmi baj azóta se.

(#5669) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

A Froyo váróknak.
Most olvasom a mobilport.hu-n az Utazás a GalaxyS-ban - hónapok tapasztalata cikket ahol ezt írja a szerző: Meg lehetett volna írni ezt a tesztet korábban is, de vártam arra, hogy kijöjjön a hivatalos FroYo a GalaxyS-re. Nos, úgy néz ki, hogy várhatok még, hiszen többszörösen elhalasztották a kiadását, utoljára éppen ma.

Ha a Zte 2011 elejére ígért frissítést tartja akkor big thanks neki és örökre Zte fan maradok, de sajna ez még egy olyan nagy cégnek sem sikerül mint a Samu meg a HTC.

djozsi
Melyik az a "fix" mert olyanról én nem tudok?

(#5670) djozsi válasza djozsi (#5668) üzenetére


djozsi
senior tag

Csak mert például iOSnél a hivatalos helyeken senki nem panaszkodik ilyen-olyan bugokra (ehelyett viszont rengeteg funkciót hiányolnak :) ), viszont amint egy jailbreakes fórumra megy az ember rögtön beindul ugyan ez az "ez lassú, az bugos, amaz nem működik" történet. Tehát ott is akkor indul a baj, amikor az emberek moddolni kezdenek.
Megjegyzés még mielőtt valaki beleköt: figyelmen kívül hagyva azt, hogy a 4.0 milyen szörnyűséget művelt a 3G-kkel. :) Meg persze ott is mindig vannak bakik, például a legújabb verzió igen csúnya itunes bugja. De ezeket általában gyorsan javítják is.

(#5671) djozsi válasza vadászcsiga (#5669) üzenetére


djozsi
senior tag

Wifi fixet. Pedig itt ajánlották elég sokan. Lehet, hogy a fix megjelölésről nem ugrott be. :)

(#5672) trapi80


trapi80
tag

Újabb fejlemény. Ma bement a párom megkérdezni, hogy mizujs a készülékkel. Kiderült, hogy már pár napja itt csücsül a helyi T-nél, csak elfelejtettek szólni. De nem ez a legdurvább. Közölte a srác, hogy sajnálatos okból valami más alkatrészt kicseréltek a telefonban. Mikor ezt mondja a párom én csak nézek, hogy MI VAN? Egy olyan készülékhez, ami 72 órás cseregaros, hogy a pi...ba nyúlhatnak hozzá, és mi az, hogy valamilyen alkatrészt kicserélnek rajta?????? Ha nincs szervizhálózat, akkor ki nyúlt bele? Majd talán pénteken jön vissza a teló, de most már kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből!?!? Ehhez szóljon már olyan hozzá, aki ilyen helyen dolgozik! Tényleg ekkora gyökerek ülnek ennél az Isten áldotta lúzer cégnél????

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#5673) MoRiCKaXXL válasza vadászcsiga (#5669) üzenetére


MoRiCKaXXL
tag

Sztem a Blade Wifi Fix-re gondol, ami elérhető a market-en.

Alapjában véve én is azt raktam csak fel, ill. felhasználói alkalmazásokat. De aztán annyian irták hogy milyen király a launcher pro, hogy ki kellett próbálnom. Feltettem és maradt, mert tényleg bevált. Aztán a missed reminder jött, hogy lássam ha vmiért nyomkodni kell a telcsit.

:)dv

(#5674) vadászcsiga válasza djozsi (#5671) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja azt hittem ROMról beszélsz a "fix romról".

Gondolom Te is meg Moricka is a gyári T-s romot használjátok, azért ott van lassulás meg akadás is rendesen ezért kell berhelni. Én egyelőre ezt használom és bevált. Villámgyors, nincs crash, ohne ap2sd, swap stb. Nekem elég a telefon belső memóriája, spicán is elég volt pedig ott csak 125 mb a limit.

[ Szerkesztve ]

(#5675) djozsi válasza vadászcsiga (#5674) üzenetére


djozsi
senior tag

Hol van látványos, zavaró lassulás alap rom-mal? Megnézem és ha olyan helyen, amit gyakran használok lehet én is buherálom kicsit, ha már szabadnapon vagyok és úgysincs más dolgom. :)

(#5676) Glatius válasza djozsi (#5675) üzenetére


Glatius
őstag

Észrevehető döccenő megesik, de zavarót eddig nem tapasztaltam.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5677) student


student
őstag

dekár hogy ien ótvar képeket csinál. kicsit jobb lenne vennék kettőt is :D bár ha lemegy 30 alá akkor lehet veszek
amugy 2.3-as androidot majd nem lehet rápakolni?

(#5678) DIEGO15 válasza student (#5677) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ha le tudják annyira butítani, bár nemsok olyan újítás van benne amiért megérné.

(#5679) cellpeti


cellpeti
veterán

Kinek hogy tetszett a mikulás ajándéka? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5680) blueMerle válasza cellpeti (#5679) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem totálkáros lett az autóm :U Igazán szép ajándék Élet bácsitól. De ez off vissza a telefonhoz :)

(#5681) Saccco válasza vadászcsiga (#5669) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért azt se felejtsd el, hogy nem kell annyira sokat dolgozniuk a Blade 2.2én, mivel már van egy kínai változat. Abból egy mindenki számára elérhető verziót készíteni nem olyan nagy cucc, mintha csak most állnának neki az egésznek. Valamint annyira sokat nem változtattak a rendszeren, gondolok itt arra, hogy nincs ztereszabás, mint mondjuk a htc sense, samsung, motorola, stb. Így nem is kell 2.2 kompatibilisé tenni a dolgokat.

Ha lehet hinni a ztenek akkor tényleg lesz 2.2, mivel akkor még többen veszik majd meg az eszközt. Esetleg mindenki örül, hogy dejó dejó, és legközelebb is zte-t vesz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5682) student


student
őstag

makróképet esélytelen csinálni vele?
nem is makró csak sokat szoktam suliba füzetet meg papirokat fényképezni erre is használhatatlan?

(#5683) cellpeti válasza blueMerle (#5680) üzenetére


cellpeti
veterán

Az általam belinkelt programokra gondoltam :U Sajnálom a verdát :W , de te legalább jól vagy(reméljük :R )

student:

van direkt ilyen fotózásra külön program.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5684) Saccco válasza student (#5682) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én kipróbáltam még az elején, teljesen jól olvasható képet lehet vele csinálni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5685) djozsi válasza Saccco (#5681) üzenetére


djozsi
senior tag

Reméljük tényleg lesz hamarosan, a 2.2 a netes infók alapján nagyon jól jönne, elég komoly gyorsulást eredményez.
A 2.3 a sneak peekek alapján eléggé hidegen hagy, de várjuk meg, mit mond róla a Google... :)

(#5686) student válasza Saccco (#5681) üzenetére


student
őstag

hát asszem én is megvárom mig lesz ofisöl 2.2 update

Cellpeti: mi a neve a proginak

(#5687) Saccco válasza djozsi (#5685) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha keményem tartják a hardverkövetelményeket akkor nem lesz 2.3 a blédre. :N

student:
Én most is 2.2vel használom. :)

A program amit cellpeti emleget: Camera 360 Pro vagy Ultimate

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5688) Glatius válasza student (#5682) üzenetére


Glatius
őstag

Nekem az a benyomásom, hogy csak makrót lehet vele jót csinálni.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5689) cellpeti válasza student (#5686) üzenetére


cellpeti
veterán

CamScanner

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5690) student válasza Saccco (#5687) üzenetére


student
őstag

thx, még valami olyan progi létezik rá amivel folyékonyan lehet olvasni/tekerni pdf,doc esetleg ppt-?

igen csak ami neked van az nem ofisöl right?

(#5691) Saccco válasza student (#5690) üzenetére


Saccco
nagyúr

rájt, csájníz líked tuningolt modaco asturel edisön

Documents to go - 2.1en gyárilag telepített.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5692) spence880522


spence880522
csendes tag

Felhívnám minden jövőbeli ZTE Blade tulajdonos figyelmét, hogy ha ilyen készüléket szeretne vásárolni akkor jól gondolja meg, hogy csak úgy vásároljon készüléket hogy legyen hozzá garancia. (gondolok itt arra hogy t-mobil -nál,vagy egyéb más hazai hálózatfüggetlen értékesítőnél amelyik ad a készülékre garanciát). Én személy szerint ma vittem vissza a készüléket szervizeltetni, mert a kijelző meghalt. Nem akart reagálni szinte semmire. Ez persze nem azt jelenti hogy a ZTE nem jó telefon csak lehet kifogtam a hibás darabot. Remélem a javítás után már nem produkál ilyen, vagy ehhez hasonló hibákat.

(#5693) fattyu666 válasza Dashes (#5612) üzenetére


fattyu666
tag

"Rakd fel ezt, ugyanúgy "herélt" , de ez már kapott apps2sd/swap/ext3 támogatást."

Bevallom férfiasan, hogy még nem cseréltem ROM-ot. :)
Olyan kifejezések röpködnek itt aminek a felét sem értem :) és szerintem még sokan.
Mit jelent, hogy ez már megkapta ezeket a támogatásokat?
Egyáltalán mi az a swap, meg ext3, Heap size, miért kell ezt módosítani? :)) , az apps2sd-t azt hiszem tudom mi.

[ Szerkesztve ]

(#5694) Murderer69 válasza spence880522 (#5692) üzenetére


Murderer69
őstag

megkérdezhetném hogy mennyi idő alatt jött ki ez a probléma?

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#5695) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Na tegnap megrendeltem a telót a webshoopban. Elvileg holnap itt van. Először is mit nézzek meg rajta majd? A kijelző anomáliáról már olvastam. Ezenkívül milyen típus hiba ( már ha lehet erről beszélni ) az amire figyelni kell, vagy ellenőrizni kell? :U

Még eddig nem volt sem droidos, de még csak winmo. telóm sem. Okos teló fronton symbianos telót használtam, illetve jelenleg is használok. Abban kérném a segítségeteket, hogy egy leírást nem tudna esetleg valaki küldeni ahol részletesen le vannak az okosságok írva? Értem itt ez alatt pl. azt hogy hogyan kell progikat memkarira telepíteni, milyen navit érdemes rátenni, és minden egyéb " mit érdemes tudni az androidos telóról, és mit hogyan" típusú leírás. Esetleg egy kezdő androidos user kézikönyv??? :C :DD Logout cikk??
Köszi a segítőkész válaszokat, és köszi a fikázó beírásokat mellőzitek! :R :R :R

u.i.: megkezdem ezt a több mint 5000 beírás áttanulmányozását. :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5696) róland válasza fattyu666 (#5693) üzenetére


róland
veterán

swap - cseretárhely, már windows95-ön is létezett, de ott fájl volt. Azt pakolják oda az oprendszerk, amik nem férnek el a RAM-ban, s épp nincs használatban, de feltételezehtően hamarosan szükség lesz rá.

etx3 - linuxos fájlrendszer

heap size - andoridos programok számára alapértelemeztt memóriamennyiség

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5697) Saccco válasza fattyu666 (#5693) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyáltalán mi az a swap,
Gyorsítótárazás memóriakártyára, külön partició kell a kártyán.

meg ext3,
Ext3 egy fájlrendszer, mint pl a Fat, fat32, ntfs windóz berkekben

Heap size, miért kell ezt módosítani?
Heap size határozza meg, hogy mennyi memóriát használhat egy program. Alapból 24mb ha nagyobbra veszed akkor gyorsulhat a rendszer. Módosított romokban általában 32 körül tanyázik.

az apps2sd-t azt hiszem tudom mi.
2 féle van.
1. Az egyik a froyoban már beépített módon müködő változat. Itt azokat a programokat lehet átrakni memóriakártyára amelyek támogatják ezt a módot.
2. Másik megoldás az ha van egy ext2 particiód a memóriakártya végén, és egy módosított romod ami támogatja a dolgot. Ilyenkor egy script áttesz minden programot a kártya külön részére. Hátránya, hogy nem lehet kivenni a kártyát bekapcsolt állapotban, mert bedől a rendszer.

beelőztek, nem baj :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5698) róland válasza embe (#5695) üzenetére


róland
veterán

Gradient hiba - gyönyörűen látszik a Wisepilotban, vagy van egy szürkés gyári háttérkép, s ott is.

Bladre, a jelenlegi gyári ROM-mal nem tudsz memóriakártyára telepyteni. App2sd programmal kinek működik, kinek nem. 2011. elején érkezik a Froyo firssítés, ami már gyárilag támogatja ezt a szolgáltatást.

Navi: Ndrive, Sygic, Wisepilot, Navitel

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5699) agressor12 válasza róland (#5696) üzenetére


agressor12
senior tag

A "swap" nem cseretárhely,hanem virtuális memória. Az androidon is csak egy file! De mivel ezt memóriaként használja a rendszer és SD-n tárolja ezért
1.Gyors SD kell (min Class 4)
2.Mivel állandóan használja (irja -olvassa) ezért az SD élettartama drasztikusan csökken!

(#5700) agressor12 válasza Saccco (#5697) üzenetére


agressor12
senior tag

"Egyáltalán mi az a swap,
Gyorsítótárazás memóriakártyára, külön partició kell a kártyán."

Nem kell külön partició!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.