Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5951) tildy válasza kelzsoca (#5929) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez nem kerdes. Aki kicsit utanajart a temanak, tudja, hogy:
-nincs gradiens gond
-AMOLEDES
-es 512 Megas memo van benne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5952) djozsi válasza tildy (#5951) üzenetére


djozsi
senior tag

Az a baj, hogy nem követed a topikot, csak ha hír van az angol online boltról akkor beírsz.
Illetve ez nem baj, köszönjük szépen, hogy szállítod az infókat az osfről.

Viszont emiatt lemaradtál bizonyos infókról, úgymint:
1. van viszont rózsaszínesedés (ha jól emlékszem)
2. elindult egy pletyka arról, hogy az új OSF szállítmány (ami most jelent meg a webshopban) már TFT képernyőt kapott AMOLED helyett, erre volt kíváncsi kelzsoca

(#5953) sto1911 válasza pojakcs (#5950) üzenetére


sto1911
veterán

Normalis, az android meg nem tud ilyet :)

(#5954) Glatius válasza sto1911 (#5953) üzenetére


Glatius
őstag

De úgy emlékszem van egy vake-up funkciós progi, tehát a kettővel együtt nem megoldhatatlan.
Rákeresek.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5955) pojakcs válasza sto1911 (#5953) üzenetére


pojakcs
senior tag

Köszi.

Üdv: Csaba

(#5956) TOZ válasza djozsi (#5926) üzenetére


TOZ
addikt

Error (Status 0)
ROM: FLB-Froyo G2 for ZTE Blade (r3a).

Meg kuzdok vele egy kicsit...

(#5957) csoke28


csoke28
csendes tag

Kicsit nevetséges dolgok vannak itt....:-)Most komolyan a hőmérséklet témához hozzáfűzném hogy akkor nyáron 40 fok melegbe mi lesz...berakjátok majd a hűtőbe hogy ne legyen kijelzőbaja...:-)

(#5958) bba válasza djozsi (#5952) üzenetére


bba
tag

2. és ki tudná biztosra megmondani, megtudakolni), hogy UK-ban milyen az új szállítmány?
1. a rózsaszínesedés mitől jelentkezik, arra is van/lesz mi gyógyír elvileg?

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#5959) TOZ válasza djozsi (#5952) üzenetére


TOZ
addikt

Sajnos ezek nem pletykak.

Devices that have TFT Screens have the build Number OUK_P729BV1.0.0B08
Devices that have OLE Screens have the build Number OUK_P729BV1.0.0B05

The build Number can be found in - Settings | About Phone | Build Number

(#5960) Aftereffect


Aftereffect
tag

Bocs, de én úgy tekintek az Androidra, mint OSX-másolda. Kicsit tájékozatlan vagyok Android terén.. Szóval ha kijön egy új Android, akkor ugyanúgy fölajánlja a gép a frissítést, mint az iPhone-nál? Zenét filmet fotót lehát rá másolni simán, vagy valami progi kell hozzá? Itt is van automatán backup, mint az iPhonenál?

(#5961) djozsi válasza csoke28 (#5957) üzenetére


djozsi
senior tag

Senki nem mondta, hogy ilyesmit tenne, csupán újabb észrevétel a kijelzőhibával kapcsolatosan, ami tovább erősíti, hogy nem a panellel van a gond, hanem a vezérléssel, tehát javítható.

(#5962) Dashes válasza TOZ (#5959) üzenetére


Dashes
őstag

A fehér SF biztosan TFTvel szerelt, de szürkéről még senki nem mondta biztosra.

#5963 Remélem.

[ Szerkesztve ]

(#5963) TOZ válasza Dashes (#5962) üzenetére


TOZ
addikt

De majd csak adnak valami valaszt a 10:04-es velvetesedre :o

(#5964) csoke28


csoke28
csendes tag

Na de most komolyan....megéri ilyen telefont venni?Gondolkodom rajta nagyon mert engem aggasztanak ezek a gondok amiket írtok.Milyen a kijelzője példáúl iphone 3g-hez képest?Konvertált filmek nem szaggatnak?Van olyan a böngészője mint az iphone-é?Nagyon gondolkozok hogy meg e vegyem,őszintén akinek van elfogultság nélkül kérdezem,jó telefon???Aggasztó hogy már páran most el is adják a készüléket...

[ Szerkesztve ]

(#5965) djozsi válasza csoke28 (#5964) üzenetére


djozsi
senior tag

1. szebb
2. nem
3. rakás böngészőt szedhetsz rá, próbálgathatod, amelyik tetszik azt használod. Ez nem apple termék. :) Bár már ők is némileg meghasonultak ilyen szempontból.

(#5966) Aftereffect válasza Maxtreme (#5949) üzenetére


Aftereffect
tag

Hát a szívemből szóltál.. Hihetetlen hogy itt a telefonokat mindíg kikapcsolt kijelzővel fotózzák, mert szerintük úgy jobb.. Szerintem nem tudnak egy gombot nyomkorászni és egy fényképezőgépet kezelni egyszerre. Lehet egy telefonnak bármilyen szép kijelzője, lehet bármilyen nagy, akkor se kapcsolják be.. Pedig ma már a telefonok egyik oldala szinte csak kijelzőből áll.. Mi lenne, ha valamelyik mérnök kitalálja, hogyan lehet látható keret nélkül stapabíró kijelzőt gyártani? Akkor szemből csak egy nagy fekete folt lesz a teló a fotókon?
Tudom, hogy te a telókkal készített fotókta gondoltál, de ez már régóta ki akart jönni belőlem..

(#5967) Glatius válasza csoke28 (#5964) üzenetére


Glatius
őstag

Szerintem nagyon jó telefon az, amit előfizetéssel 20-ért megkapsz, és az iPhone 3G az egyetlen amivel eszedbe jut összehasonlítani! :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5968) csoke28


csoke28
csendes tag

Nem félreértesz...Maradjunk ezzel az olcsó és megéri dumával mert én nem ezt szerettem volna megtudni hogy még a hülyének is megéri de kérem szépen mi a biztosíték hogy 1 hónap múlva nem hullik darabjára és most lehet jönni a garanciával is...nem hasonlítottam az iphone 3g-hez nem is hasonlítanám de e két telefon között őrlődök de nyílván ezt venném mivel olcsóbb de meg e éri ténylegesen???

(#5969) Ren Hoek válasza Glatius (#5967) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ráadásul megnéztem,Blade kijelzője (800x480) sokkal nagyobb felbontás (3G-é 320 x 480 pixel), procija gyorsabb, és Iphone 3G-ben csak 128 MB ram van ezt ne feledjétek...

Amúgy teljesen rendben van a Blade...minden hasonló telefonban 256 MB ram van, még sokszor a drágábbakban is. Egyszerűen annyi van, hogy az Orange 512 modulból nyomatott rá, gondolom rá is fizettek valamennyit. (Még a Dell-é is 256 mega ha jólemlékszem)

Egyedül annyi, hogy Ios nagyon jól optimalizált, konkrétan azon az eszközön durván fut. De az konkrétan egy gyerekes baromság, (eddig iPhone tulajok mondták nekem) hogy minden iPhone-on kívüli csak egy okostelefon gagyi utánzat. Ja mert 0.1 millisecundummal lassabban jön be a következő oldal ikon... no komment.

[ Szerkesztve ]

(#5970) Glatius válasza csoke28 (#5968) üzenetére


Glatius
őstag

Hát a tartós használatról egy új készülék esetén nehéz információt szerezni. :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5971) agressor12


agressor12
senior tag

Paul féle alpha 3 elérhető.

(#5972) devast válasza csoke28 (#5968) üzenetére


devast
addikt

Pár apróbb probléma + a kijelző probléma. Különben rendben van. Látni rajta, hogy ott spóroltak minden fillérrel ahol csak lehetett, de ehhez képes szerintem meglepően egyben van. Veheted így: Egy átlagos 50-60k-s androidos telefon bele, ok külső, ~100k telefon kijelzője (ha rendben lenne. Aki legyönyörűzi az magát és másokat csap be. Felőlem nyomhatja, de köze nincs ennek ilyen formában még az elfogadhatóhoz sem. Persze aki nem grafikus/stb nem látott még életében monitort annak biztos gyönyörű, hisz "működik", ad képet, valamennyire színes is.). Hiszel abban, hogy a 2.2-vel szoftveresen javítani tudják a problémák nagy részét? Ha igen, akkor bátran ugorj bele, ha nem akkor neked kell mérlegelned, hogy kell-e ez neked így.

(#5973) agressor12 válasza devast (#5972) üzenetére


agressor12
senior tag

devast megint hozod a formád látom....
A kritikamester...

[ Szerkesztve ]

(#5974) Dashes válasza agressor12 (#5971) üzenetére


Dashes
őstag

Már az alpha 4 is :) , de csak konyhán keresztül.

(#5975) djozsi válasza csoke28 (#5968) üzenetére


djozsi
senior tag

Erre tényleg választ vársz?
Hidd el, nincs köztünk egy olyan se, aki titokban évek óta használja az amúgy még 1 hónapja se forgalmazott készüléket. :)

(#5976) djozsi válasza agressor12 (#5973) üzenetére


djozsi
senior tag

Csitt, a képernyő elfogadhatatlan, fogadd el és kész! :)

(#5977) csoke28


csoke28
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat..azt hiszem inkább veszek 1 drágább de megbízhatóbb iphone-t.

(#5978) piroe


piroe
csendes tag

sziasztok, nagyon láma kérdéseim vannak, de most jött meg a telefonom, és ez az első androidosom. a hülye kérdések: hogyan lehet kikapcsolni üzenetírásnál, meg úgy alapból írásnál a t9-et? azért van a qwerty, sztm h azt a szót kapom amit beírok...nem tudom kikapcsolni.... :F másik pedig, hogy nem tudtam átállítani azt, hogy ne rejtettként jelezze ki a telefonszámomat. azt hol kellene? :F köszi, és bocs....

(#5979) agressor12 válasza csoke28 (#5977) üzenetére


agressor12
senior tag

Tedd azt :) Vegyél olyan túlárazott divatphone -t :D

[ Szerkesztve ]

(#5980) Ren Hoek válasza agressor12 (#5973) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát teljesen reális kritikát írt. Nemtudom mi a bajod, tán nem szabad kifejteni a szubjektív véleményét?

Komolyan egyesek ölnének ezért a telefonért? Bakker ez csak egy műanyag darab IC-kkel...

Amúgy:
Kijelzővel kapcsolatban kezd összeállni az elmélet. Bizony rosszul van kalibrálva és valószínűleg az AMOLED - TFT driver az okozója a feszkülönbségeknek... Az ellenállások - fesz miatt, tényleg javulhat a kijelző hidegben pl...Nagyon kíváncsian várom a Q1-et és a 2.2-őt.

(#5981) Glatius válasza csoke28 (#5977) üzenetére


Glatius
őstag

Hmmmm megbízhatóbb? Ugye csak ezt a topikot olvasod? :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5982) agressor12 válasza Ren Hoek (#5980) üzenetére


agressor12
senior tag

devast csak fikáz egész fórum alatt a "grafikus"
És mi vagyunk a hülyék akik nem láttunk még monitort...
Vannak hibái ,igen de ezt már 1000x kitárgyaltuk és szerintem még mindig jobb a képe kis kékülési hibával(ami ugye orvosolva van/lesz) mint pl a Galaxy3-nak ami 2x drágább nála és akkor több telefont nem is említenék ,mert lenne még.

[ Szerkesztve ]

(#5983) Aftereffect válasza Aftereffect (#5960) üzenetére


Aftereffect
tag

Tehát, a kérdéseim elsikkadtak..
Kicsit tájékozatlan vagyok Android terén.. Szóval ha kijön egy új Android, akkor ugyanúgy fölajánlja a gép a frissítést, mint az iPhone-nál? Zenét filmet fotót lehet rá másolni simán, vagy valami progi kell hozzá? Itt is van automatán backup, mint az iPhonenál?

[ Szerkesztve ]

(#5984) Ren Hoek válasza csoke28 (#5977) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ismerős lány legszívesebben a kukába dobná... Állandóan lefagy neki a 3G és Nincsen jailbreakolva.
Múltkor mondta, hogy gyilkoljam meg neki valahogy, mert annyira utálja már... és hogy az apja minél előbb vegyen neki 4G-t. No komment. Na most a Jézuskapuci hoz neki egyet, szóval gondolom odaadja valakinek a zájfónt ingyen. :D

De vegyél csak drágábban, egy régebbi technológiájú telefont. :)

(#5982) agressor12: de ember, hol van ebbe fika??? Leírta a telefon pozitív és negatív tulajdonságait! Teljesen reálisan!

Szerk: Exfotósként tudom, hogy aki kicsit is ért a grafikához, egészen más szemmel néz egy LCD monitort. Laikusként lehet nem tűnik fel, de amikor megcsinálsz egy fotót a gépeden, elküldöd és az újságban kinyomva meg tiszta lila színekben pompázik, akkor rájössz, hogy a monitor az egyik legfontosabb eszköz.
és lehet egy átlag usernek nem tűnik fel, de igen, szutykul van kalibrálva, plusz jelenleg gradiens hibás. Lehet csak egy telefon, de a tény akkoris tény. Ezenkívül a kijelző tényleg faja, ilyen áron és remélhetőleg 2.2 rendbehozza. De ezt mindenki elismeri. Na nem offolok tovább ennyi.

de kritikát lehessen már fogalmazni

[ Szerkesztve ]

(#5985) agressor12 válasza Ren Hoek (#5984) üzenetére


agressor12
senior tag

Ok nem vitázom....

(#5986) Danniel válasza piroe (#5978) üzenetére


Danniel
tag

1.
Bármilyen szövegbeviteli mezőre nyomsz, és nyomvatartod, feljön a beviteli mód váltása. Ott kiválaszthatod az alap androidos billentyűzetet vagy az xt9-et (ez a t9-es). Nálam az előbbi a gyorsabb. Ha mégis jobban bejön kinézetre az xt9, akkor csak kapcsold ki a t9 funkciót:
Beállítások - nyelv és bill - xt9 szövegbevitel - nyelvek és beállítások - magyar - beviteli bill. - itt kapcsold ki ami nem kell (pl aut. javítás, szókiegészítés, autom. elfogadás, stb...)

2.
Beállítások - ált. hívásbeállítások - gsm/wcdma hívás beáll. - további beáll - hívó fél azonosító - szám kijelzése

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#5987) Aftereffect válasza Ren Hoek (#5984) üzenetére


Aftereffect
tag

jailbreak nem kell, ha van pénzed a Storra az átlag 0,79 Eurós alkalmazásokra.. A 4G-nem utálná, mert az nem fagy le és gyors.. Azért beszél ilyen könnyen, mert nem ő dolgozott meg érte.. Pedig ha már dolgozol, van a 4G-re is pénzed.. Barátja nincs, vagy ha olyan fiatal, akkor minek neki olyan jó teló..

[ Szerkesztve ]

(#5988) szilu7 válasza Aftereffect (#5983) üzenetére


szilu7
senior tag

Nem ajánlja fel a frissítést, általában a gyártó, vagy a szolgáltató oldaláról elérhető, vagy egy külön programmal (pl. Samsung Kies) lehet felrakni. De itt Androidnál ez abszolút gyártó függő, hogy ki, mikor és hogyan frissít újabb verziójú Androidra.
Simán lehet rá másolni, külső háttértárként (pendrive) működik.
Automata backup alatt mit értesz ponotsan? Például a névjegyzék, naptár, levelek a Google acoountodba is mentődhetnek, így nem vesznek el.
És tényleg kicsit túl van már tárgyalva ez a kijelző téma.

(#5989) Maxtreme válasza Ren Hoek (#5984) üzenetére


Maxtreme
addikt

és:
1. Ki az anyám izéje fog telefonon képet szerkeszteni, retusálni, stb? :)
2. nehogy már egy jobbfajta monitorhoz mérjük egy telefon kijelző színhűségét, mert menten keresek 1 konnektort. :)

[ Szerkesztve ]

(#5990) szilu7


szilu7
senior tag

Valaki próbálta már Paul 2.2 alpha ROM-jait? Megy Blade-en?
Nekem most az Asturel-féle 2.2 van fent, ami nagyon jó, nagyon gyors, egy hibát kivéve, amit Paul az alpha 4-ben javít:
- Coarse location (network / WiFi location) fix

(#5991) devast válasza agressor12 (#5973) üzenetére


devast
addikt

En nem ertem neked mi a celod ezzel. Evidens, hogy a kijelzo hibas/hibasan kalibralt. Az, hogy ezzel te egyutt tudsz elni/nem erdekel az a szemelyes velemenyed. Ez a tenyen nem valtoztat.

[ Szerkesztve ]

(#5992) Glatius válasza Aftereffect (#5983) üzenetére


Glatius
őstag

A hivatalos Froyo-t egy ingyenesen letölthető alkalmazás formájában várjuk. Egyébként nem biztos, hogy olyan rossz ez az Eclair. A Froyo természetesen jobb lehet kicsivel. Hogy hálózaton keresztül lesz e rendszerfrissítés (nem a ROM csere) az még várat magára, de az Android Markerben megtalálsz mindent mi szem-szájnak ingere. (Vízszintmérőtől a hírközlési műholdkeresőig) Zenét képet minden mennyiségben tehetsz rá, a 2.1 kicsit nehézkesen bánik az .avi val, de MP4-be konvertálva tökéletes. MP3-at is lejátszik, és csengőhangnak is beilleszt (nem mint az iPhone) . A Myphoneexprolerrel lehet PC re szinkronizálni, és a gmail acc -is tárolja az adatokat, a föld nevű bolygón szinte bárhol elérhető. Még kérdés?

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5993) Aftereffect válasza szilu7 (#5988) üzenetére


Aftereffect
tag

Köszi, hát akkor mégse csak drága divatteló az iPhone, mert a teljesen zökkenőmentes müködésen kívül, az mindíg felajálja az új szoftert és automatán menti az ikonjaid sorredjét, a háttérképedet, a csengőhangodat, a névjegyzékedet az összes bejegyzéseddel, a naptárbejegyzéseket, az sms-eket, a jegyzeteket, a könyvjelzőidet stb stb...

[ Szerkesztve ]

(#5994) GoldMonGold válasza Aftereffect (#5987) üzenetére


GoldMonGold
csendes tag

"Pedig ha már dolgozol, van a 4G-re is pénzed.." :C
..No comment...

(#5995) Glatius válasza Aftereffect (#5993) üzenetére


Glatius
őstag

A teljesen zökkenőmentes működéssel valóban dicsekednek néhányan... én láttam már mást is. :) Az összes többi pedig vagy megér 100K-t, vagy nem.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5996) djozsi válasza Ren Hoek (#5984) üzenetére


djozsi
senior tag

Iphone 3G-től én az ios4 után váltam meg.
Eléggé ki is akadtam, egyszerűen nem értettem, hogy mi a szarért fejlődik vissza a teljesítmény. Mintha direkt arra játszanának, hogy "vedd meg az újat, te fogyasztózombi". És mint a lány sztorija mutatja, működik is a dolog.
Előtte amúgy jó volt a telefon, de azt leszámítva, hogy nem voltak a menüben azok a negyed másodperces megállások, amik a blade-nél elő-előfordulnak minden tekintetben gyengébb készülék volt.

A grafikus témához pedig: igen ám, de gondoljunk bele, hány grafikához ilyen szinten értő és ilyen szinten kényes ember vesz magának ilyen "proli" készüléket? Ha ilyen az illető viszonyulása a minőséghez és mégis ezt a készüléket veszi, akkor meg is érdemli.
Viszont ezzel az illetőnek tisztában kell lennie és el kell fogadnia, hogy ő a kényes, szakértő 1 ezrelékben van teszem azt és a maradék 99,9%nak ez tökéletes.
Egy kisiskolásnak elég egy 4 alapműveletes számológép, egy műszaki egyetemistának már tudományos kell, de sehol nem látom azt, hogy a műszaki egyetemisták fikáznák a kisiskolások számológépét, hogy az elfogadhatatlan.
Igenis aki 35 ezerért 100-150ezres minőségű képernyőt vár az naiv.
Mit gondoltok miért lehet kapni ugyan akkora tévét 3-4-szeres árakon is? Tetszik vagy nem, a képernyők nem ugyan olyan minőségűek, nem annyira színhűek, szabályozhatók, tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#5997) djozsi válasza Aftereffect (#5993) üzenetére


djozsi
senior tag

Kicsit zavarban vagyok. Általános az androidos témákban az ilyen álcázott apple reklámozás, vagy csak minket ér a megtiszteltetés? :)

(#5998) Glatius válasza djozsi (#5996) üzenetére


Glatius
őstag

"Fogyasztózombi"...aki megy és vásárol, mert nem tehet mást.
Ez olyan jó, hogy mostantól én mondtam :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#5999) Ren Hoek válasza Aftereffect (#5993) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Applenel mindig is kényesen ügyeltek arra, hogy egyszerű, átlátható, automatikus és felhasználóbarát legyen a cucc. Bekapcsolod és működik. Valakinek ez kell, valakinek meg az, hogy kicsit molyolgasson a cuccal, és teljesen a saját igényeire szabja, mint az androidot. Személy szerint, én nem akarok súlyos 10 ezreket fizetni a kényelemért, amit kis időráfordítással meg tudok csinálni. (Megnyomok 2 gombot és ugyan úgy megy)

iPhone célközönsége a pénzes átlag user, aki kevésbé ért a technikához. (De kedves lány ismerősömből ítélve, aki sikeresen össze vissza nyomkodta, majd resetelte a telefonját mert szerinte lassan telepítette az új OS-t.... minden elveszett belőle, recovery se működött - Nah nekik még iPhone se való :D)

(#5996) djozsi: Igen ezzel teljesen egyetértek. Lehet szarul kalibrált, de egy telefonnál ez nem lehet szempont.. Max ha ezen kellene mutogatnom webdizájnokat. (Ilyen felhasználásra is gondoltam..) Csupán megmagyaráztam, hogy egy grafikus miért kényes erre... mert tudom milyen az, amikor megcsinálunk egy 1 millás megrendelést, és puncirózsaszínben jön ki... Na ilyenkor ölni tudnék :))

[ Szerkesztve ]

(#6000) andersen10 válasza rjg (#5832) üzenetére


andersen10
aktív tag

"az Exchange sync-nél a natív e-mail kliensben tudsz keresni a levelek között?": nem de nincs is rá igényem, úgyis csak 2 hétnyi levelet tárolok a telón. Arra kell, hogyha nem ülök a PC mellett, akkor is utolérjenek a mailek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.