Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49001) esox


esox
senior tag

Egy újabb "szar" cucc

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#49003) Zsolaf válasza api29 (#49002) üzenetére


Zsolaf
addikt

Akkor nem tom nekem ok.

(#49005) anglergab


anglergab
addikt

(#48959) tlac
A dd-hez rootolt rom kell.
Továbbá be kell írni az "su" parancsot.
Ám, lehet, akkor sem működne, mivel a system és a userdata fel van defaultból csatolva a fájlrendszerre.
Viszont Clockwork Recoveryben defaultból nincsenek csatolva, vagy umountolhatod azokat. A recovery esetén a shellt az adb shellen keresztül érheted el.

tlac, ux1

Tudom, hogy a cat kiolvas (konkatenál) adatokat, majd azt a képernyő helyett fájlba írhatom. A dd is ezt csinálja, csak speciálisan ilyen célra írták. Úgy sejtem, hogy a végeredmény a két esetben (cat, dd) megegyezik.
Szerintem a konzol nem zavar be, mert nem jelenik meg semmi a kijelzőn átirányításnál. Bár lehet, hogy a bs és count paraméterek alkalmazásával jobban testreszabható a dd viselkedése, így kevésbé fog random dolgokat csinálni.

ux1

Melyik a legjobb wifi driver jelenleg?
Működne az FLB-R8-on?

(#48964) qltsar
Tudomásom szerint a telenorosok is G1-es készülékek. Tehát itt, most ez valószínűleg nem segít.

(#48969) M3oH
Lásd a néhány sorral fentebbi megjegyzésemet. Mindig készíts backupot! Így ha esetleg valami nem sikerülne, nem működne jól egy funkció, egyszerűen, a clockworkből visszaállíthatod a gyári rendszert.

(#49006) szezso15


szezso15
addikt

Na,megint itt vagyok...
Nightly 31 nem lesz,de lenne két kérdésem :B

1,Miért nem áll át az alap óra a jobb felső sarokban?? :F A sense clock widget már átállt,de ez vmiért nem,sőt a beállításoknál is jó időt mutat... Képen:

2,Letölteni miért nem tudok xda-ról azt írja,hogy ha post-olni akarok valamit kell 10 hsz,de én letölteni akarok nem post-olni Miért van ez? :F

A választ köszi :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#49007) tlac válasza anglergab (#49005) üzenetére


tlac
nagyúr

láthatod, hogy rootként léptem be ssh-val, de nyomtam még su-t is, de egyik sem segített

(#49008) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Hali all

Valaki nem tudna csinálni egy nagyon lite romot ebből ( http://zteportal.com/swedish-spring-rls3-sved-rom/ ) ? Mobilnettel nem akarok letölteni egy csomó felesleges megát.Meg ha megtudná azt oldani h bele építi a update zipeket az nagyon jó lenne.!Előre is köszi annak aki megteszi és feltölti valahova.

(#49009) Skullen válasza Lacka89 (#49008) üzenetére


Skullen
tag

Én már elkezdtem (olyan sémára, mint a blogomban is megtalálható FLB r11b-t), de csak kedden-szerdán teszem közzé. Addig tesztelem és csiszolgatom, szóval ha sürgős lenne, akkor nem én vagyok az embered.

(#49010) sunahunter válasza Keeperv85 (#48994) üzenetére


sunahunter
senior tag

Már volt hasonló kérdés amit megválaszoltam, és akkor a "romfejlesztők" közül valaki megkérdezte, hogy melyik is a wifi driver-je, mert azt nem lehet ám csak úgy cserélni. :P

Egyébként a válasz a már linkelt kép alapján könnyedén kikövetkeztethető.

Nem fordul többet elő az, hogy valamire rájövök, mindenki azon röhög, mert olyan nincs, hogy azt úgy lehet, utána meg megy a nyálcsorgás, hogy jé, működik.

Különben is placebo hatás az egész wifi mizéria, meg ugyanaz a CM is mint a 10 tudod :DDD Úgyhogy ennyi az annyi.

(#49011) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Nekem most a kezdőknél is kezdőbb kérdésem akadt:

Települ egy új rom. Alap esetben a data mappa még nem létezik, azt majd az első indítás során hozza létre. Itt álljunk meg egy pillanatra gondolatban: hogyan?

Pl: a data/system mappában van egy profiles.xml fájl. Nyilván legenerálja valami, de azt alapvető értékeket honnan kapja?

Ugyan tudom, hogy a kernel sok értéket beállít ide, de akkor felmerül az újabb kérdés: honnan tudja, ill melyik a kapcsoló mutatja meg neki, hogy az adott a helyén van és már át van állítva a felhaló igényei szerint?

(#49012) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Csak annyi módosítást szeretnék benne h kuka a felesleges progik.lecsökkenteni kb 80mega alá vagy ha lehet minél lejjebb!Zipeket sem kell beépíteni majd telepítem őket.Ha megteszi nekem vki akkor kap egy piros pontot. :D Előre is köszi

(#49013) Epsylon válasza szezso15 (#49006) üzenetére


Epsylon
aktív tag

Mit akarsz letölteni az xda-ról? pü-ben linkeld a lapot és segítek.

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#49014) Ricardo válasza szezso15 (#49006) üzenetére


Ricardo
félisten

Menü-beállítás-dátum és idő-automatikus ezt pipáld be.

(#49015) szezso15 válasza Ricardo (#49014) üzenetére


szezso15
addikt

Be van állítva,ha egy gyári óra widgetet teszek ki azon is jó az idő,csak felül nem :(

(#49013) Epsylon: PÜ mindjárt megy :R

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#49016) anglergab válasza tlac (#49007) üzenetére


anglergab
addikt

Rootolt (főzött) rom-ot használsz? Mert ehhez az kell.

[ Szerkesztve ]

(#49017) szezso15 válasza szezso15 (#49015) üzenetére


szezso15
addikt

Na toltam még egy reboot-ot és már okés! :C

*Hajrá Loki!* i15+

(#49018) gps76


gps76
őstag

Arra tud valaki használható megoldást,hogy a Cyanogen 7.0.0 RC2-ben hogyan lehet a google szinkronizációs fiókot létrehozni? Mert csak az exchange fiókot ajánlja fel. Gmail fiók alapból nincs a rom-ban,de ha feltelepítem,az meg nem indul el.Amúgy jó kis rom,rengeteg hasznos dologgal és a 2.3.3 magáért beszél.

(#49019) eldiablo válasza energy_ (#48957) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szuper! Már kipucoltam és a garimatrica is megmaradt. :D

(#49020) Lacka89


Lacka89
aktív tag

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/334849/rom-froyo-swedish-spring-rls3-2011-03-27-oled-tft-gen1-gen2/

Kicsit elírtam 80mega alapból. Valamiért nem engedi letölteni :S A kiegeket engedi de magát a romot nem! Valaki feltöltené máshova.? Meg ha megtudja oldani ki kéne szedni belőle az alap launchert,clock progit,file kezelőt meg ami még nem fontos. Még 1x Kösz

A weboldalhoz való hozzáférés megtagadva
Nincs jogosultsága a következő weboldal elérésére: http://download65.mediafire.com/1alu4ygj0yrg/4j5nbli7qq3cpcs/Swedish_Spring_RLS3.zip. Valószínűleg be kell jelentkeznie.
403 HTTP hiba (Forbidden): A szerver visszautasította a kérés teljesítését.

ezt irja ha leakarom tölteni :S

[ Szerkesztve ]

(#49021) szezso15 válasza eldiablo (#49019) üzenetére


szezso15
addikt

Hogy pucoltad ki? :DDD :B :Y

*Hajrá Loki!* i15+

(#49022) eldiablo válasza szezso15 (#49021) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szétszedtem és légpumpával kifújtam. :))

(#49023) SteveBeard válasza atillaahun (#48986) üzenetére


SteveBeard
senior tag

(#48986) atillaahun

Az alvo allapotban wifi kapcsolatnak pedig az lenne a lenyege, hogy nem kellene a notebookot jaratnom, hanem csak leraknam a Bladet otthon az asztalra, skype-val meg ebuddy-val (msn/gtalk/facebook/stb...) es azonnal csipogna meg villogna, ha hivas, vagy uzenet erkezik. Es persze mindemellett nem merulne le fel nap alatt.

Ezt te sem gondolod komolyan? :D Ha megy a wifi jobban merül az akku, ha nem megy kevésbé. Azt soha nem fogod tudni megoldani, hogy menjen a skype + wifi és ne merüljön a telefonod sokkal gyorsabban.
Különböző segédprogramokkal megoldható, hogy csak időnként nézzen fel a netre, ezzel jelentősen csökkenthető a fogyasztás.

Steve

(#49024) hAnd73 válasza szezso15 (#49015) üzenetére


hAnd73
csendes tag

Nekem is ez volt. A tetején a régi időt, máshol már az újat mutatta. Menü rendben volt, GMT+2-re állt át az automata. Egy dologgal tudtam megoldani: Az idő kijelzési formátumot oda- vissza átállítgattam, és jó lett.

(#49025) qltsar válasza Lacka89 (#49020) üzenetére


qltsar
addikt

ígysem megy? [link]

(#49026) esox válasza eldiablo (#48917) üzenetére


esox
senior tag

Nekem kicserélték, de nem a porosodás miatt, azt mondták, az nem indok, de volt más (wifi, kijelző megvilágítás felül erősen bevilágít...) szóval ez a por téma vhol bejön vhol nem.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#49027) DnBHun


DnBHun
csendes tag

Hali!Olyan kerdesem lenne,hogy T-s Bladem van,felraktam 2.2-t fut is szepen,de kernelt is szeretnek rajta frissiteni.hogyan es melyiket rakjam fel?

(#49028) Lacka89 válasza qltsar (#49025) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Ugyan az a hiba üzi :S de azért köszi.Megtudod nekem tenni amit fentebb leirtam? És feldobni valahova?

(#49029) anglergab válasza DnBHun (#49027) üzenetére


anglergab
addikt

Ha felraktál 2.2-es romot, azzal már kernelt is cseréltél. Ugyanis a rom része a kernel is (boot.img-ben van, lásd a felrakott rom zip-jét).

(#49030) DnBHun
A gyári rendszeren működött a gomb? Részletezd kicsit a leírásodat.

[ Szerkesztve ]

(#49030) DnBHun


DnBHun
csendes tag

felraktam ezt: UX1-SSpring_RLS3.zip iszonyat joooo csak 1 a bibi legalabbis nalam..a home gombot nem hasznalja,erzekeli ha lenyomom de nem csinalja a funkciojat....lehet ez ellen tenni valamit?????(csak mert ez tetszik:D)

[ Szerkesztve ]

(#49031) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#49011) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Közben lemerül ez a szar bill... azért írtam ilyen furcsán :W

Valakinek ötlet? :U

@DnBHun: Az előző Svéd romban sem működött...

[ Szerkesztve ]

(#49032) DnBHun válasza anglergab (#49029) üzenetére


DnBHun
csendes tag

persze!masik romal hibatlan.ezert nem ertem...

(#49033) szezso15 válasza esox (#49026) üzenetére


szezso15
addikt

Nekem is bevilágít felül erősebben középen,akkor ezért cserélik?
Csakhogy tudjak mire hivatkozni ha beporosodik :DDD

*Hajrá Loki!* i15+

(#49034) Skullen válasza DnBHun (#49030) üzenetére


Skullen
tag

Az alap rom-ból fel kell rakni a SetupWizard.apk-t. Nem tudom, hogy utólag telepítve működik-e, de az biztos, hogy fura módon az az apk felelős a home gomb működéséért és a power gomb hosszú gyomására megjelenő menü kezeléséért ennél a rom-nál.
Ezt most ux1 is benézte, akárcsak én rls2-nél.

Gyerekek...aki SS-t gyomlál ki, az hagyja benne a ROM-ban a SetupWizard.apk-t

[ Szerkesztve ]

(#49035) anglergab válasza DnBHun (#49032) üzenetére


anglergab
addikt

Próbáld meg törölni a cache-eket! Nem jelenik meg a kezdőképernyő a home-ra?

[ Szerkesztve ]

(#49036) qltsar válasza Lacka89 (#49028) üzenetére


qltsar
addikt

egy kigyomlált nemjó? :DDD az csak 60 mega

(#49037) czipkor


czipkor
csendes tag

Ha a kikapcsoló gombot hosszan megnyomom, ez előugró menü hol található, mert eltűnt flight mód, stb, csak a kikapcsolás maradt meg...

Update: Megvan a válasz...

[ Szerkesztve ]

(#49038) Keeperv85 válasza Skullen (#49034) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Khm...khm.. Biztos? Alapban pl a CM7-ben nincs is benne... Kétlem, hogy az egyik megy nélküle, a másik nem... :U

(#49039) Lacka89 válasza qltsar (#49036) üzenetére


Lacka89
aktív tag

De tökéletes!Én akarom belepakolni a cuccokat.Köszi!!! csak vmi jó helyre tedd fel :)

[ Szerkesztve ]

(#49040) Skullen válasza Keeperv85 (#49038) üzenetére


Skullen
tag

Aki nem hiszi...ismerős? (Nem kell hülyének nézni, ugyanez volt sunahunter-nél is a WiFi driver-rel kapcsolatban)
SS-ben az az apk felelős ezért. Nekem is kerekedtek a szemeim, amire sikerült kideríteni, hogy mi a bibi, de muszáj volt beletörődnöm, hogy benne kell hagynom RLS3-ban ezt.

[ Szerkesztve ]

(#49041) Keeperv85 válasza Skullen (#49040) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem nézek senkit hülyének, de szerintem arról van szó, hogy az a fájl megváltoztat valamit telepítés közben, ami alapban ezekben a rom-okban rossz, nem pedig arról, hogy annak feltétlen benne is kell lenni.

Egyszerűen meg lehet próbálni, fel kell vele tenni, majd telepítés után kidobni. Ha még ezután is megy minden rendesen, akkor maga fájl nem felelős csak közvetve a működésért.

A WiFi drivert meg hagyjuk. Mondta már pár ember: placebo hatás...

(#49042) DnBHun válasza anglergab (#49035) üzenetére


DnBHun
csendes tag

nem:D

(#49043) anglergab válasza Keeperv85 (#49041) üzenetére


anglergab
addikt

(#49041) Keeperv85
Tehát a különböző wifi driverek ugyanúgy működnek? (egyáltalán mindegyik wifi driver működik mindegyik rom-mal).
Hány fajta wifi driver van?

(#49042) DnBHun
Már leírták a hiba okát: hiányzik egy app a system partícióról.

[ Szerkesztve ]

(#49044) Ombi5 válasza Ombi5 (#48910) üzenetére


Ombi5
őstag

Mult het elejen t-Mobile, fleraktam tied, siman megy erintokepernyo. Sosi kinlodtam meg ilyen teloval,annyi volt ,hogy recovery mod alapbol nem megy es progit fel kellett tennem, aztan kesz. Egyelore T-s kartyaval probaltam,mivel baratomnak kellene nemet kartyaval,igy nemtudom tesztelni. Beleraktad fozott romodba, a tesztet ugye,ami ellenorzokoddal hivhato elo, ott kiprobaltam erintokepernyo tesztet es minden negyzetet betudtam jelolni?! :R

(#49045) DnBHun válasza Skullen (#49040) üzenetére


DnBHun
csendes tag

felraktam setup-ot,de hibat eszlelve leall:( es marad a semmi xD szal ez nem jo....

(#49046) Land


Land
veterán

Üdv!

Le szeretném cserélni a mostani ROM-omat, de nem tudom melyik legyen. Jelenleg melyiket tartják a legjobb ROM-nak?

Land

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#49047) Keeperv85 válasza anglergab (#49043) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ezt így nem feltétlen jelenteném ki. Nyilván egy-egy driver futási gráfja hozhat jobb-rosszabb eredményeket az adott hardverben. Viszont magában a driver a megfelelő konfigurációs környezet nélkül nem sokat ér.

Csak egy egyszerű példa arra, amit most csinálunk, PC-re átvetítve. Megveszünk egy VGA-t, felteszünk egy drivert hozzá, aztán hagyjuk 640*480-ban futni a kijelzőt. Ugye működik a driver? Megfelelő a hatásfoka is. Talán még jobb is, mint az előző volt. ..de elértünk vele valamit?

(#49048) sunahunter válasza anglergab (#49043) üzenetére


sunahunter
senior tag

Bizony bizony kolléga, a driverek azért különbözőek, hogy ennek ellenére mégis egyformán működjenek :DD

UX barátom eccer leírta a tutit, amiben igazat kell adjak neki:
Mindenki használja azzal amivel akarja :))

De szerintem aki épp romot rak fel, azt az időt megéri, hogy kipróbálja egyik driverrel, utána meg a másikkal, és fennhagyja amelyik a szimpatikusabb, abból baj nem lehet.

(#49046) Land
Ez egy jó kérdés. Nekem a 11flb a szimpatikus, általam átformált módon.
Másnak a svéd, vagy az flb10, stb. Ízlés dolga. Lényegében mindegyikkel elég jó a készülék, nem igazán lehetne kijelenteni a tutit. Talán a svéd áll legközelebb a gyárihoz.

[ Szerkesztve ]

(#49049) Skullen válasza DnBHun (#49045) üzenetére


Skullen
tag

Annyi információhoz jutottunk, hogy utólag telepítve nem jól. A ROM zip-jébe (system\app) kell bemásolni az apk-t és a romot így feltelepíteni. Így biztos jó lesz, én is az én SS RLS3-omban (még nincs kirakva) így oldottam meg, csak nem utólag.

(#49050) Epsylon válasza Land (#49046) üzenetére


Epsylon
aktív tag

Megosztott a vélemény, de itt három verzió "megy". A Kelzsoca féle, a svéd és a CianogenMod7-es. Én az utóbbit használom, de ha te szeretsz rádiót hallgatni akkor azt a ROM-ot ne is próbáld.

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.