Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) aprokaroka87 válasza csizi90 (#4349) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

csak aztán ne legyen semmi bibi vele

(#4352) Glenda válasza Milestone2 (#4350) üzenetére


Glenda
addikt

Mert redmondi idő szerint dolgoznak a fiúk. Este 7-8 körül lehet rá számítani.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4353) Glenda válasza aprokaroka87 (#4351) üzenetére


Glenda
addikt

Lesz, pont azért volt szavazás, hogy known issueval adják-e ki. De van workaround, úgyhogy túl lehet élni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4354) csizi90 válasza szaki26a (#4348) üzenetére


csizi90
aktív tag

Neked összevonta a Skype neveket a névjegyekkel? És ha igen, akkor tudsz váltani köztük a messeges appon belül? Nekem összevonta, de csak ha skype nevet választok ki akkor tudok Skypeon írni, ha nevet akkor csak SMS-t.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#4355) consono válasza Milestone2 (#4350) üzenetére


consono
nagyúr

A hétből még van hátra két nap ;) Megjöhet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#4356) szaki26a válasza csizi90 (#4354) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Rosszabb, nem összevonta felülírta szerintem. Akinek outlook és skype össze volt kapcsolva eltünt a telefonszám és megváltozott a neve. Hiába javítottam újra és újra ki mindig vissza írta. Töröltem skypeot e miatt . Úgy tűnt, hogy skype megnyitása után történik a dolog... Most csak a messenger beta van fent ez úgy tűnik nem csinálja.

(#4357) viewdetails válasza szaki26a (#4348) üzenetére


viewdetails
addikt

Az a baj, hogy a Skype sem csinálja egy ideig, aztán egyszer csak nekilát, és nincs mihez kötni.
Nagyobb probléma, hogy úgy tűnik, teljesen megáll a szinkronizálás (elemek érkezése beállítással) a felhő és a telefon között, teljesen más állapotot mutatnak, a változtatások nem íródnak be vica-versa, sőt, ha Kapcsolatok appban meglévő névjegyhez szeretném kapcsolni a számot a híváslistából, egyszerűen kilép.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#4358) Dave™ válasza viewdetails (#4346) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem is ez történt, szimplán kitörölte párom outlook kontaktját, teljesen eltűnt.

(#4359) szaki26a válasza Dave™ (#4358) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Az ilyen bugokat soron kívül kellene javítaniuk, mivel adatvesztéssel jár. Nem igazán találtam még se visszajelzések között. Valaki talált amit lehetne támogatni?

(#4360) viewdetails válasza Dave™ (#4358) üzenetére


viewdetails
addikt

Dave
Én mindkét alkalommal időben kiszúrtam és vettem a fáradtságot, egyesével végignézve a fontosabb kontaktokat úgy vettem észre, csak a híváslistában szereplőket érinti a dolog.

szaki26a
Nem, ráadásul most idegből visszadobtam a 8.1-et, hogy megnézzem, az alatt is jelentkezik-e. Tegnap óta még nincs is ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#4361) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
Most kezdtem el kipróbálni a W10-et egy L930-on. Jelenleg a 10512 build van már rajta. Túlzottan még nem volt időm elmerülni a rendszerben (az asztalin már használom megjelenése óta), viszont mindjárt az elején fennekadtam a képek alkalmazáson.
Mindössze annyi a gondom, hogy a 8.1 alatt nekem volt két külön mappa még a telefon képek mappájában, ahová külön válogatva pakoltam a háttereket és a fotózással kapcsolatos ötleteimről a képeket.
Most ugyanezt a mappa szerkezetet visszamásoltam a OneDrive fiókból, de a telefonon mégsem jelennek meg külön ezek a mappák. Csak a Filmtekercs és a Gyűjtemény mappa van. A gyűjtemény mappában persze ott vannak azok a külön mappában lévő képek, de ott a telefonon lévő összes kép megjelenik.
Ez ilyen direkt, vagy csak valami bug, vagy a mappa elnevezéssel van a gond, annál van valami megkötés?

(#4362) Dave™ válasza viewdetails (#4360) üzenetére


Dave™
nagyúr

8.1 alatt sosem volt ilyen gondom, és csak akkor vettem észre, amikor egy ismeretlen szám csörgött, és kiderült, hogy párom volt az. Teljesen és MINDENHONNAN kitörölte, szerencsére csak ezt az egy kontaktomat. A megoldás első fele az volt, hogy visszaálltam 8.1-re, a második meg hogy átálltam Androidra :)

aprokaroka87: nem tudom, nem hiszem, a Lumia 920-ban nincs kártyahely sem, de alapból sem hinném, hogy tudna ilyet. Viszont mivel az MS fiókhoz kötődnek a névjegyek, ezért nagyon gáz szerintem, hogy önhatalmúlag kitörölte/felülírta valami mással a névjegyemet.

[ Szerkesztve ]

(#4363) aprokaroka87 válasza Dave™ (#4362) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Wp-ben nincs olyan hogy pl a memókártyára csinál egy .vcf fájlt a névjegyek mentése végett?

(#4364) aprokaroka87 válasza Dave™ (#4362) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

most erre mit mondjak?
Biztosan hatalmas dolog lenne beleprogramozni.
A vicces hogy van olyan butatelefon amelyik ezt tudja,és egy univerzális .vcf fájl jön létre.

(#4365) Dave™ válasza aprokaroka87 (#4364) üzenetére


Dave™
nagyúr

Számtalan egyéb "vicces" és érthetetlen dolog is van, amiről eddig nem is tudtam, de most már különösebben nem is érdekel, belefáradtam. A zenelejátszónál pl. évekig tartott megoldani, hogy bele lehessen rendesen tekerni a számba, csak egy gombot nyomva tudott tekerni mint egy kazettás magnó a 90-es évekből. A kis kínai meg épp csak a gondolataimat nem találja ki, biztos több erőforrásuk van rá...

(#4366) aprokaroka87 válasza Dave™ (#4365) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

most írjam azt hogy az MS szerintem nem is igazán érdekelt abban,hogy terjedjenek mobilos oldalon?
Ameddig az appfejlesztőknek nem nagyon adják meg a szabadságot,addig ne is csodálkozzunk.
Nálam pl nincs olyan opció hogy névjegyek Sim kártyára mentése a rendszerben...de vannak appok ezt megoldják kb 30mp alatt ha arról van szó,és mindez Android 1.6-tól müködik.

(#4367) Milestone2 válasza Glenda (#4352) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi mindenkinek a választ.
Nem reklamáltam, csak pillanatnyi helyzetjelentést adtam.
Majd jön, amikor jönnie kell.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#4368) viewdetails válasza aprokaroka87 (#4363) üzenetére


viewdetails
addikt

aprokaroka87
De. Sőt van böngészőben is, Outlook.com-on. De ha szétesik a szinkron, mint nálam, akkor teljesen mindegy, hová töltöd vissza.

Dave
Azért ettől még nem váltok platformot, mert ezt leszámítva nekem teljesen megfelel a WP. Az is tiszta sor, hogy nem stabil a 10-es, igazából workaroundot keresek a 8.1-re való visszaállás helyett.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#4369) afk22 válasza aprokaroka87 (#4366) üzenetére


afk22
tag

Ez a nagy szabadsag arra jo, hogy virusok is konnyeden mukodjenek, illetve egy 3rd party app pl program hiba miatt osszekuszaljon mindent. Ilyen esetben a sima user a telefon gyartojat fogja okolni.

Amugy wp-n lehet share-elni a kontaktokat (mail, onedrive, 3rd party appok stb.), illetve szinkronizalja a felhobe, tehat tobb modja is van annak, hogy siman le tudd menteni a kontaktjaidat.

(#4370) aprokaroka87 válasza viewdetails (#4368) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

azt a google is megtudja csinálni
De én arra gondolok hogy offline csinál vcf fájlt a tárhelyre
vagy olyan is van?

(#4371) aprokaroka87 válasza afk22 (#4369) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerinted az Androidra csak virusokat lehet írni ezzel a szabadsággal?
A nyiltságot miért kezeli sok ember azzal hogy virusok?
Az asztali Windows pl zárt oszt mégis irható rá kártékony kód.
De ne lepödj meg ha Wp-re is lehet,sőt lehet hogy már van is.

(#4372) emvy válasza aprokaroka87 (#4371) üzenetére


emvy
nagyúr

Kulonbozo 'nyiltsagokat' keversz itt. A forraskod nyitottsaga nem egyenlo azzal, hogy a 'rendszer nyilt'. Az asztali platform (Win, Lin, OSX) sokkal nyitottabb, mint az atlag Androidos telefon, hiszen barmit feltelepithetsz, alapbol vannak adminisztratori jogaid (kiveve az uj OSX-ben, ahol ezt megprobaljak korlatozni). A PC-men barmikor atirhatok egy rendszerfajlt, a mobilomon ezt csak garanciavesztessel tudom elerni.

while (!sleep) sheep++;

(#4373) no1r válasza aprokaroka87 (#4371) üzenetére


no1r
őstag

" illetve egy 3rd party app pl program hiba miatt osszekuszaljon mindent."

szerintem a hozzászólásából ez fontosabb, mint a vírusos dolog (ami nem jelenti hogy a vírus megelőzés nem fontos, de egyelőre szerencsére még mindig kevesebb esély van arra, mint a szar tákolmány appokra).

VCF: nem, nem tudsz telefonon memóriába menteni. de két kattintás Outlookban megcsinálni, és akkor megvan. lemértem, 10 másodpercembe telt.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#4374) aprokaroka87 válasza emvy (#4372) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Droidon nem jár garanciavesztéssel ha rootolod.
kivéve pár gyártót,de azok meg pont az Android nyiltságával mennek szembe.

(#4375) emvy válasza aprokaroka87 (#4374) üzenetére


emvy
nagyúr

Az eladott Androidos keszulekek tulnyomo tobbsegen garanciavesztessel jar az alternativ rendszerek hasznalata.

while (!sleep) sheep++;

(#4376) aprokaroka87 válasza no1r (#4373) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tehát van rá lehetőség,csak kicsit máshogyan.
Na erre figyeltek legalább

(#4377) aprokaroka87 válasza emvy (#4375) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

te tisztában vagy azzal hogy mi a root?

(#4378) emvy válasza aprokaroka87 (#4377) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, fogalmam sincs igazabol, amator felhasznalo vagyok.

while (!sleep) sheep++;

(#4379) afk22 válasza aprokaroka87 (#4371) üzenetére


afk22
tag

Mint az elotte hozzaszolok is emlitettek, nem igazan sikerult megerteni amit irtam. Ha gondolod reszletezem, mert nem tamadaskent irtam, csak szerettem volna ravilagitani a nagy szabadsag hatranyaira. Aztan hogy melyik a jo megoldas (rovid/hosszu tavon) az megint egy masik kerdes.

(#4380) Dave™ válasza viewdetails (#4368) üzenetére


Dave™
nagyúr

Remélhetőleg a következő buildben már javítva lesz, de azért durva, hogy ilyen egyáltalán előfordulhat. Ráadásul MS account, még csak nem is valami külső akármi. Legyen mentésed a kontakjaidról, nehogy csúnya vége legyen.

(#4381) aprokaroka87 válasza afk22 (#4379) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én tisztában vagyok az android bizonyos biztonsági hibáival,viszont ha ha mindent bekorlátozol akkor meg igazábol arra sincs esély hogy ezeket a hibákat orvosold
mert az Android is inkább root után válik biztonságilag instabillá.

(#4382) emvy válasza aprokaroka87 (#4381) üzenetére


emvy
nagyúr

> az Android is inkább root után válik biztonságilag instabillá.

Ja, mint pl. a mostani Stagefright sebezhetoseg, ami kb. minden eszkozt erint, publikus es a keszulekek 99%-ara nincs javitas.

while (!sleep) sheep++;

(#4383) no1r válasza aprokaroka87 (#4376) üzenetére


no1r
őstag

hopp bocs, azt elfelejtettem leírni, hogy nyilván nem VCF formátumban fogja kimenteni :P
kicsit kóma vagyok ma. csak nehogy félreértés legyen.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#4384) aprokaroka87 válasza emvy (#4382) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

jó ez igaz
viszont sajnos itt a gyártok a felelötlenek,vagyis ők is.

(#4385) Gusztáv válasza aprokaroka87 (#4363) üzenetére


Gusztáv
addikt

De már ilyen is van. Először a Blu HD-be került bele, aztán ha jól tudom a 8.1 Update 2-vel minden olyan telefonba, amiben van microsd. A Win 10-ben én most nem találom.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#4386) tatararpad válasza aprokaroka87 (#4384) üzenetére


tatararpad
őstag

Még a Google sem adott ki javítást rá, vagyis amit kiadtak az nem javított teljesen. Így még nem lehet a gyártókra kenni.

(#4387) no1r


no1r
őstag

contacts and messages backup (in vcf format)

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#4388) aprokaroka87 válasza no1r (#4387) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ahogy olvasom nem teljesen hiba mentes.
Viszont eleve ajánlott a névjegy mentésre figyelni...mert hiába a felhő...ha elpárologhat.

(#4389) Clemi


Clemi
veterán

Erre valaki?

A másik kérdés: Mi a franc az az UCNavigation? Van ugyan a telefonomon UCBrowser, de szerintem az nem ugyanaz, és elég combosan megszívta az akkut, bár amikor meg rámentem hogy "részletek" akkor meg eltűnt a listából.

Harmadik kérdés, a Takarékos Üzemmód mindenkinél beköltözött a beállítások mélyére?

Negyedik: A készült képeket és filmeket miért nem szinkronizálja vajon azonnal a OneDrive fiókba? Vagy csak nekem nem? Ha csak nekem nem, hol lehet ezt beállítani, mert sehol nem találok ilyen opciót, mint a 8.1-ben volt, hogy csak kiváló minőségben és csak WiFi kapcsolaton szinkronizáljon. A Frissítés és Biztonság/Biztonsági mentés részben ilyen nincs nekem.

Végül: A W10 érkezése után nem csináltam "telefon alaphelyzetbe állítás"-t, vajon ha csinálok változik valami?

[ Szerkesztve ]

(#4390) Gusztáv válasza Clemi (#4389) üzenetére


Gusztáv
addikt

- igen, a takarékos üzemmód új helye a beállítások között van.
- fénykép szinkronizálást, a Onedrive appon belül tudod beállítani (hamburger menü)
- ha van olyan appod, ami még nincs fenn a Win 10 store-ban, akkor nem tudod újra telepíteni, pl ilyen a Glance screen beállítás

Laci

(#4391) no1r válasza aprokaroka87 (#4388) üzenetére


no1r
őstag

igen, én is olvastam.
de ha mindenképp VCF kell, érdemes egy próbát tenni

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#4392) Clemi válasza Gusztáv (#4390) üzenetére


Clemi
veterán

Eddig köszi, ez a kép és videó szinkronizálás megszívatott, sose jöttem volna rá :)

Ami viszont számomra még érthetetlen, a fimtekercs könyvtárban nincs ott, amit már a W10-el fotóztam, csak a gyűjteményben. Ez direkt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#4393) Levwi válasza Gusztáv (#4390) üzenetére


Levwi
aktív tag

Azt addig értem hogy nem tudom újratelepíteni, de mi van azzal hogy panoráma képet nem tudok win 10-el készíteni sőt már 8.1-el se mert levették a storebol? Emiatt egy kicsit beragtam rájuk. Elhiszem hogy megszuntetik az alkalmazást, de attól meg maradhatott volna a storeban. Most épp ott járok hohy ha panoráma képet akarok lőni akkor vagy dev unlockolom a telot vagy nem csinálok panorama képet.

Huawei P20 Pro Black

(#4394) Воланд


Воланд
titán

"I have some bad news folks. We discovered an issue late last night that would have caused builds *after* 10536 to not install over it." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4395) Boonen007 válasza Воланд (#4394) üzenetére


Boonen007
őstag

"The good news is we were already flighting the next build which has the Store fix, so we have that one close behind."

Tehát a mai update ugrott! Ezt a lúzer MS-t.... Tényleg kuka ez az egész, más OS-t kell keresni...

[ Szerkesztve ]

(#4396) Воланд válasza Boonen007 (#4395) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4397) Thome válasza Воланд (#4396) üzenetére


Thome
addikt

Ismét 1 hónap várás. Klassz.

(#4398) Воланд válasza Thome (#4397) üzenetére


Воланд
titán

jovo het eleje. egy honap mulva mar keszulekbejelentes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4399) aprokaroka87 válasza Воланд (#4398) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

és addigra vajon kész is lesz a végleges W10M?

(#4400) Boonen007 válasza Воланд (#4398) üzenetére


Boonen007
őstag

Jövőhét eleje (vagy kitudja)... Egy hónap alatt nem sikerült egy olyan build-et összerakni amit kimernének adni Insider-en. Ha így haladunk elég katasztrófa félkész SE rendszert adnak ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.