Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39951) nagash válasza nagash (#39945) üzenetére


nagash
senior tag

Köszönöm a hozzászólásokat, utánuk nézek. :K

Knoblauch macht einsam.

(#39952) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Oneiric sources.list -et tudna valaki bemásolni nekem?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39953) Kendek válasza Nagytalp (#39952) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Itt egy rendezett lista, amelyben minden engedélyezve van:

deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu oneiric main multiverse restricted universe
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu oneiric-security main multiverse restricted universe
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu oneiric-updates main multiverse restricted universe
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu oneiric-proposed main multiverse restricted universe
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu oneiric-backports main multiverse restricted universe

deb http://archive.canonical.com/ubuntu oneiric partner
deb http://extras.ubuntu.com/ubuntu oneiric main

<-ƘƘ->

(#39954) RBJ


RBJ
addikt

#39928) erre valakinek tippjijje?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39955) rybank válasza Kendek (#39937) üzenetére


rybank
senior tag

Oké. Köszönöm, ezt is ugyanúgy tudom használni.

(#39956) Nagytalp válasza Kendek (#39953) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszönöm, otthon kipróbálom! :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39957) Stoner


Stoner
csendes tag

Sziasztok!

Újonc linuxosként nagyon alap kérdésem/problémám lenne, de remélem valaki hajlandó segíteni és nem csak a "használd a keresőt, paraszt!" kommentek számát fogom gerjeszteni.
Adott egy gép (celeron 2,6ghz, 1,5GB DDR, Geforce 6200) és egy frissen telepített Ubuntu 11.10. A gond, hogy iszonyat lassú a grafikus felület, mintha egyáltalán nem lenne hardves gyorsítás. Az opengl 3d-ben szerintem működik, legalábbis a Globs több száz fps-t dobott, de 2D-ben tetűlassú az egész. Nvidia meghajtó elvileg telepítve/aktiválva, legalábbis az Nvidia x Server settingset el tudom érni (driver version 280.13) és korrekten kiírja a GPU adatait. Próbáltam Unity 2D-vel és Gnome classic felülettel is, de ugyanaz. Youtube 360p videók ablakban is akadoznak, fullscreen-ben meg képregény. Firefox scroll is nagyon lassú, ablakok rendezgetése a desktopon szintén. Milyen lépést hagytam ki? Gondolom egy ilyen nem túl izmos konfigon is azért elfogadhatóan kéne mennie. Előre is köszi minden tanácsot!

A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

(#39958) Nagytalp válasza Stoner (#39957) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Adj neki még ramot vagy tegyél fel lubuntu-t vagy xubuntu-t. Esetleg egy régebbi verziót Ubuntu-ból az elmúlt 2-3 évből. De a cerka procitól ne várj sokat szerintem.

Ha xfce vagy lxde mellett is akadozik minden akkor érdemes lenne másik rammal próbálkozni mert lehet, hogy valamelyik hibás. Persze ez csak tipp. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39959) kovaax válasza Nagytalp (#39958) üzenetére


kovaax
őstag

Szerintem a proci a szűk keresztmetszet, szóval abból kéne bele erősebb...

-=- There's no place like /home -=-

(#39960) rybank


rybank
senior tag

Cső! Én Conky-ban kérnék segítséget! Egy láthatatlan kereten belül írja ki a szöveget; a hosszabbakat levágja!
Nem tudom a configban mit állíthatnék!

(#39961) Siriusb válasza rybank (#39960) üzenetére


Siriusb
veterán

Valószínűleg ezt kell állítanod, bár azt nem mondanám, hogy pontosan megértettem a hibát :) : text_buffer_size. Adj neki egy nagyobb értéket, pl. 1500.
És egy kis info: http://conky.sourceforge.net/config_settings.html

(#39962) RBJ


RBJ
addikt

Más használ clementine t oneiric hen. nálam rendre kikapcs után 100 on megyen a cpu a clementine miatt. olvastam máshol is de még nincs rá megoldás. a többi zene lejátszó nem nyeri meg a tetszésemet.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39963) sh4d0w válasza Stoner (#39957) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem segít, ha kikapcsolod az nV zárt driverét?

https://www.coreinfinity.tech

(#39964) Siriusb válasza RBJ (#39962) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem Ubuntu alatt, de uez a helyzet. Kézzel kell kilőni. Egyébként én leginkább mpd+sonátát használok.

(#39965) rybank válasza Siriusb (#39961) üzenetére


rybank
senior tag

Köszönöm! Megoldottam; azóta nézegettem azt az oldalt is és még többet tudtam meg erről a Conkyról.

(#39966) Siriusb válasza rybank (#39965) üzenetére


Siriusb
veterán

Egyébként lehet még cifrázni sok mindennel, pl. conky-lua (gyűrűs kijelzők) stb., de én maradtam az egyszerűbb, minimalista jellegnél. :)

(#39967) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Ubuntu 10.10 eltűnt a hangerő szabályozó ikon a panelről.Hiába adtam hozzá az értesítő területet így sem jelenik meg.Esetleg van más mód is,hogy vissza varázsoljuk valahogy mert igen csak megszoktam és hiányzik.

(#39968) sh4d0w válasza qwertly (#39967) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az indicator appletet rakd vissza.

https://www.coreinfinity.tech

(#39969) rybank válasza Siriusb (#39966) üzenetére


rybank
senior tag

Jobban bírom én is a minimalizmust. Plusz még szórakozok vele így. Alig ismerem a Conky-t. ( Az Ubunturól nem is beszélve :B )

(#39970) rybank


rybank
senior tag

Jelentem az ubuntum 1,5 giga ramot zabál; lekapom a preload-ot és meglátom mi lesz. ( kezdetben ez csak 300 mega volt)

(#39971) hcl válasza Stoner (#39957) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lubuntut neki, a csicsát hagyd meg az izom gépeknek... Az Lubuntu a 1,5Gb RAM-os 1,7GHz-es laptopomon úgy száguld mint az állat :) RAM igény 300-500Mb...

@Rybank : Akkor ott valami baj van, nekem KDE4-gyel sem fogyaszt többet 1Gb-nál, Firefox-szal együtt sem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39972) rybank válasza hcl (#39971) üzenetére


rybank
senior tag

A Conky adatait vettem figyelembe és valamiért kétszer akkorát írt ki. A tényleges a fele volt :)

(#39973) 2.5HDDKELL


2.5HDDKELL
csendes tag

Sziasztok!
Néha Windows mellett szoktam Ubuntuzni is, de a notimon nem jön össze. 11.04-es képfájlt letöltöm az ubuntu oldaláról, Windows mellé feltelepítem, végez, bejelentkezek, de csak tölt, és semmi. Próbáltam már winyot is cserélni, de az sem volt jó, pedig nem egy annyira gyenge gép, P360 2x2.3GHz, 3GB DDR3, HD4250. Esetleg megpróbáljam 10.10-et felrakni, és ha működik, akkor azt frissíteni?
Köszönöm!

mutasd magad magyarország!

(#39974) PuMbA válasza 2.5HDDKELL (#39973) üzenetére


PuMbA
titán

A legújabb Ubuntu a 11.10-es, azzal nézd meg :)

Újabban a 11.10-es Kubuntut telepítettem fel és elég jó. Van olyan gyors, mint a GNOME 2, ha kikapcsolom a sok crapware-t és a kezdeti RAM használat is annyi, mint a 10.04 LTS-ben (180MB).

[ Szerkesztve ]

(#39975) Nagytalp válasza Kendek (#39953) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszönöm!

Ennek hála lett egy nagyon kafa studió gépem. Tegnap este hajnal háromig próbálgattam. Még jó is, hogy így alakult mert pulsaudioval b@szott menni multi módban a hangkártya, ALSA-val viszont hibátlan!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39976) 2.5HDDKELL válasza PuMbA (#39974) üzenetére


2.5HDDKELL
csendes tag

nem is láttam, köszi!:R

mutasd magad magyarország!

(#39977) csibor


csibor
őstag

Az mitől van, a 11.10 alatt VLC iszonyatosan csúszik a hang a képhez képest? 11.04 minden rendben volt.

(#39978) aag válasza csibor (#39977) üzenetére


aag
őstag

Ezt szinte elsőnek vettem észre, aztán jött a többi hiba is... Használj más verziót, vagy ha mindenképpen ezt az "ezerhibásat" szeretnéd, akkor (S)MPLAYER-t. Ott a +- gombokkal tudod csúsztatni a hangot.

(#39979) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Sziasztok!

Ubuntun is van rád mód, hogy a hangkártyán megváltoztassam a csatlakozók bemenetét?
mint pl win7en? (Realtek HD alaplapi, ott ha a driver fent van, a programjában jobb oldalt a csatlakozókat meg lehet babrálni, hogy pl a zöld színű jack nál ne első hangszóró hanem pl. középső, vagy hátsó stb. legyen) ezt meg lehet ubi alatt is?
és ha igen hogyan?
Válaszotokat köszönöm előre is ;)

(#39980) csibor válasza aag (#39978) üzenetére


csibor
őstag

Médialejátszó, ezzel a nem túl kifinomult feliratkezelést leszámítva nincs bajom. Banshee, nagyon lassú. VLC idáig bevált :U Mást nem próbáltam, valami jobb alternatíva?

(#39981) alfa20


alfa20
senior tag

sziasztok!

két dologban szeretném a segítségeteket kérni:
1.) hogyan tudom Ubuntu alatt a PH!TV-t nézni?
amit eddig leszedtem Moonlight azzal nem működik se FF-el se Chromium-al. :(

2.) van egy Alcor Duo USB DVB-T tunerem amit szeretnék szintén Ubuntu alatt használni, eddig amit elértem, hogy MeTV-ben van folyamatos kép, de nincs hang. VLC-ben ugyan van hang de a kép az mindig szétesik/zavaros és nem a vétel, miatt mert azzal nincsen baj, másik gépen win alatt szép a kép és hang is jó. Próbáltam Kaffein-t is de azon sincs hang és kb.3-4 mp után meg áll a kép és semmi.

Ha valaki tud segíteni azt meg köszönném!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#39982) kovaax válasza kovaax (#39797) üzenetére


kovaax
őstag

Hell! \m/

Mondok megnézem nouveau driverrel mit tud a lelkem. A további illesztőprogramok-ban kettőt hoz fel nekem:
NVIDIA gyorsított grafikus illesztőprogram (Verzió: 96) [Ajánlott]
NVIDIA gyorsított grafikus illesztőprogram (kiadás utáni frissítések) (Verzió: 96-updates)

Eredetileg az első volt csak aktiválva, utána felraktam kézzel (=ráklikkeltem amikor megtalálta) a másodikat. Ezzel nem jó a képfrissítési frekvencia. Leszedtem a másodikat, és most erre azt mondja, hogy "Az illesztőprogram nincs aktiválva.". Az elsőre meg azt mondja, hogy "Az illesztőprogram másik verziója használatban van." Mindkettő előtt szürke a pötty. Az Xorg.0.log szerint az NVIDIA drivert használja továbbra is.

Kérdésem egyszerű: hogyan lehet leszedni az NVIDIA drivert?

-=- There's no place like /home -=-

(#39983) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy Ping-eee Ost szeretnék felrakni egy netbookra. Észrevettem, hogy nem minegyik pendrive bootképes, de ez lényegtelen. A fent említett oprendszer is iso-ban van mint a többi, különböző programokkal tettem fel pendrive de nem akar mégse elindulni. Valamelyik program azt írta rá, hogy nem szabványos oprendszer. Mindenféle linuxrendszert képes vagyok elindtani, de őt nem.
Mivel nem tudtam feltelepíteni, feltettem a Lubuntut. Nagyon jó rendszer, hidegen 100mb-ot fogyaszt. Csak egy problémám van vele, hogy a flash (Facebook játékok) nagyon szaggat, Ubival meg nem. Gondolom az lxde miatt.
Köszönöm előre is.

(#39984) Nagytalp válasza csibor (#39980) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Az SMplayer nekem bevált.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39985) Nagytalp válasza Laybee (#39983) üzenetére


Nagytalp
senior tag

lubuntu-restricted-extras

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39986) Laybee válasza Nagytalp (#39985) üzenetére


Laybee
őstag

Flash működik, csak épp nagyon lassú. Gondolkoztam az új Ubuntun, de ezek az új gnome-ok sokat fogyasztanak. 1Gb-ból kell gazdálkodnom.

(#39987) Nagytalp válasza Laybee (#39986) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Én tegnap álltam át Xfce-re egy Atom-Ion cuccon. Ég és föld a különbség. GNOME alatt szaggatott, Xfce-vel megy mint a villám. Ma reggel néztünk Youtube-os videókat és nem volt vele gondom.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39988) Laybee válasza Nagytalp (#39987) üzenetére


Laybee
őstag

Nekem Atom van 1,33Ghz-el egymag. Nagyon gyenge gép, de mindenképp lassabb a flash mint Ubuntu 11.04-el. Youtube itt is nézhető, a Facebook flash-ek szaggatnak mint atom :)

(#39989) Nagytalp válasza kovaax (#39982) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Hátha ez segít: [link]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39990) PuMbA válasza csibor (#39980) üzenetére


PuMbA
titán

VLC 1.1.12-ben elvileg javítva van a hangcsúszás. PPA-ból felteheted, hátha megjavul:
sudo add-apt-repository ppa:n-muench/vlc
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

[ Szerkesztve ]

(#39991) kovaax válasza Nagytalp (#39989) üzenetére


kovaax
őstag

Ez csak a zárt felrakásáról ír, de a leszedéséről nem... De azért köszi! ;)

-=- There's no place like /home -=-

(#39992) viw


viw
aktív tag

furi dolog történt: szoftverközpontból feltettem a warzone 2100 nevü appot, viszont nem tudom elindítani. mikor ráklikkelek, nem törtnéik semmi, csak eltűnik a dash. újratelepítés után is ez a helyzet.
korábban ugyan így tettem fel és akkor nem volt gond. (most még a játék honlapjáról leszedett verziójával is próbálkoztam, de nem tudtam feltenni - ez valószínű csak a hozzá nemértésemből fakad.) ubi 11.10 van fent.
köszi ha segítesz működésre bírni...

(#39993) rybank válasza Nagytalp (#39987) üzenetére


rybank
senior tag

Nekem eddig nem ment a 720p youtube-on, most érdekesen megy ( újratelepítés után)! Tud ez az Ubuntu!
(#39977) csibor open gl: vlblank szinkronizálás kikapcsolva? Ha ati akkkor szaggatásmentesítés kikapcsolva? A VLC tuti nem szar, vagy hardver vagy beállítás.
(#39992) viw Serious sam second encounter-el ugyanígy jártam!

[ Szerkesztve ]

(#39994) #16695808 válasza csibor (#39977) üzenetére


#16695808
törölt tag

ott is csúszott

(#39995) Kendek válasza #16695808 (#39994) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én meg már hónapok óta Oneiricet használok és folyamatosan néztem ezt-azt VLC-vel, de egyszer sem tapasztaltam hangelcsúszást.

<-ƘƘ->

(#39996) RBJ


RBJ
addikt

hogyan tudom a log mappában levő elvileg eltávolított program log file ját letörölni?
/var/log/pgl/ ****. log

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39997) Kendek válasza RBJ (#39996) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy fájlkezelővel mondjuk?

<-ƘƘ->

(#39998) sh4d0w válasza RBJ (#39996) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

sudo rm /var/log/pgl/*.log

https://www.coreinfinity.tech

(#39999) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Feltettem az időjárás megjelenítő/előrejelző appot, s hozzá beállítottam a helységet, Bukarestről áttettem Nagyváradra. Fel ismeri szépen a a várost, kiírja Nagy-Várad, Bihor, Románia, viszont elállította az időzónát CETre. (Pedig Erdély még Romániához tartozik :U )

(#40000) #16695808 válasza Kendek (#39995) üzenetére


#16695808
törölt tag

sajnos pedig a 11.04 nél eleinte jó volt de valamelyik frissítés után volt ez a problem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.