Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39553) Kendek válasza aag (#39550) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Először is fel kell telepíteni, avant-window-manager a csomag neve. Én mondjuk --no-install-recommends kapcsolóval tettem fel, hogy ne telepítsen sok felesleges dolgot. Aztán telepítettem a beállítócsomagját meg ami kellett applet. Bekonfiguráltam ízlés szerint, majd a CCSM-ben kivettem a pipát a Unity Plugin elől. Még a GNOME Tweak Toollal kiiktattam a Nautilus asztalkezelését, hogy a menüsávja eltűnjön felülről. Aztán kb. ennyi, de még az Alacarte segítségével kicsit rendet tettem a menüben.

<-ƘƘ->

(#39554) #16695808


#16695808
törölt tag

unity 2d-t használok és nálam jóval gyorsabb 11.10-en mint a 3d. szerintetek ha bekapcsolok egy magic lamp effektet akkor akadozni meg lassulni fog mint régen a 11.04 alatt szintén 3d-n vagy esetleg ez is akadásmentes lesz 2d-vel? (a gép nem erőmű vlsz ettől akadt egy kicsit)

(#39555) aag válasza Kendek (#39553) üzenetére


aag
őstag

Köszi, értem, este csinálom is, de még kérdezek, -jó? Onnan adj légyszíves menetrendet (címszavakban), hogy betettem a 11.10 32bit telepítőcédét. (Valóban van olyan menü, amiről a mukulás beszélt?)

(#39556) Kendek válasza #16695808 (#39554) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem az a tapasztalatom, hogy a Unity Plugint kilőve érezhetően gyorsabb a grafikus felület. Tehát nem mondtam le a Compizról, az effektekről, csak a Unityról, és máris jobban megy.

(#39555) aag:
- Telepítő indítása, rendszer telepítése
- AWN - és a többi dolog amire szükséged - van telepítése
- AWN bekonfigurálása, Ubuntu Unity Plugin tiltása

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#39558) #16695808 válasza Kendek (#39556) üzenetére


#16695808
törölt tag

unitypugint ki merjem lőni unity 2d-ben, nem lesz abból összeomlás?

(#39562) Kendek válasza #16695808 (#39558) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 2D-ben nem aktív a Compiz, ha használni szeretnéd, akkor el kell indítanod.

<-ƘƘ->

(#39563) n00n


n00n
őstag

Na meg volt pénteken a haveri/rokoni/ismerős körnél a frissítés. Ez összesen 20 különböző konfigurációt jelent és mindenhol szépen, hiba nélkül futott le az Oneiricre frissítés.

Ma szabadnapos voltam és meglátogattam mindenkit, hogy, ha van valami probléma, óhaj, sóhaj, akkor tudjak segíteni. De csodák-csodájára nem volt semmi gond. Mindenkinek pozitívak a benyomásai és tetszik nekik az Ubuntu 11.10.

Ez csak azért írtam le, hogy lássátok, hogy nem csak negatív vélemények vannak az Ubuntu 11.10-ről. Csak azok mindig hangosabbak. :K

(#39567) HollyBoni


HollyBoni
veterán

11.04-el működik a gnome! Köszi mindenkinek. :R

(#39568) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mekkora partíciót csináljak Ubuntunak?

(#39569) floatr válasza HollyBoni (#39568) üzenetére


floatr
veterán

Vbox alatt 8 gigával is elpöcög, ha ez érdekelt :)

(#39570) HollyBoni válasza floatr (#39569) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem vbox-al akarom telepíteni,hanem rendesen rendszernek Win mellé.

Végülis ha eldöcög 8 gigával is,akkor adok neki 15-20 gigát és bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39571) sh4d0w válasza floatr (#39569) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Akár 5-tel is elmegy, ha nem telepítesz rá semmit, csak és kizárólag azt használod, ami default felmegy.

https://www.coreinfinity.tech

(#39572) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Aki hiányolja a screensavert a 11.10-ből:

sudo apt-get remove gnome-screensaver
sudo apt-get install xscreensaver xscreensaver-gl-extra xscreensaver-data-extra

Startup Application-nél hozzáadni egy újat így:

xscreensaver -nosplash

Ezután a Dash-ből előszedhető és beállítható a képernyővédő.

https://www.coreinfinity.tech

(#39573) #16695808 válasza Kendek (#39562) üzenetére


#16695808
törölt tag

tehát, (bocs hogy értetlenkedek) akkor ha 2d-t használok akkor nincs unity? vagy nincs compiz?

(#39574) Kendek válasza #16695808 (#39573) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha Unity 2D-t használod, akkor alapból nem aktív a Compiz, vele együtt a Unity Plugin sem. Ez érthető, mert megfelelő 3D gyorsítással nem rendelkező konfigurációkra találták ki, amelyeken amúgy sem futna.

<-ƘƘ->

(#39575) #16695808 válasza Kendek (#39574) üzenetére


#16695808
törölt tag

:) köszi hogy segítesz ilyen alap kérdésekben is :) tehát a unity 2d már nem gyorsítható tovább? esetleg van más felület ami ennél gyorsabb? (kde...stb)

(#39576) floatr válasza #16695808 (#39575) üzenetére


floatr
veterán

XFCE eléggé, LXDE meg lényegesen

(#39572) sh4d0w én most olyannal szenvedtem h a tooltip színét akartam megváltoztatni. Hát nem egyszerű:
sudo apt-get install gnome-color-chooser

[ Szerkesztve ]

(#39577) HollyBoni


HollyBoni
veterán

gnome-look.org-ról leszedett témákat hogy tudok telepíteni Gnome 2 alatt? Leszedem,de csak egy .zip fájl van,azzal meg nem tudok mit kezdeni. :(

[ Szerkesztve ]

(#39578) Greenebola válasza HollyBoni (#39577) üzenetére


Greenebola
senior tag

Hello hát megpróbálom megosztani amit 3hét alatt rajtam ragadt, elég sokat foglalkoztam a desktop szépítéssel Win-en itt meg fojtatom. :K

A témákban általában van leírás mit hova/hogyan.

Ha be van csomagolva akkor kitömöríted azon belül szoktak lenni adottéma.tar.gz, bz2 stb...
Ezeket is kicsomagolod meg kapod az adotttéma mappát azt kell majd bemásolnod a usr/share/themes könyvtárba ,de csak root joggal lehet azt pedig terminal-->gksu nautilus így már bírsz másolni a fájlrendszeren belül.

Ha Egér és Ikonokat akarsz akkor ugyan így csak a a user/share/icons-ba.

Ezután asztalon jobb klikk asztal hátterének módosítása onnan adja magát.

Egyébként ajánlom figyelmedbe ezeket a témákat nagyon egyszerű telepíteni én ezzel kezdtem a témázgatást :)
15db BISIGI téma

Terminál
sudo add-apt-repository ppa:bisigi/ppa && sudo apt-get update
sudo apt-get install bisigi-themes

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39579) kovsol


kovsol
titán

az ubuntu particioját a vinyón meg lehet növelni valahogy utólag ha már megy rajt a rendszer ?

May the Force be with you!

(#39580) hcl válasza aag (#39532) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akár azt is csinálhatod, hogy telepíted az alapértelmezettet, és utána felteszed a neked tetsző felület. Utána leszeded, amelyik nem tetszik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39581) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Zacate APU-hoz (Asrock E350M1 alaplap) milyen drivereket kell még feltelepíteni az alaprendszer (11.10 64-bit) mellé, hogy minden a legoptimálisabban menjen?

(#39582) Greenebola válasza kovsol (#39579) üzenetére


Greenebola
senior tag

No ez engem is érdekelne nagyon mert eddig egy régi 80GB-os vinyón volt az ubi most meg egy 20GB-os van csak nálam amin 10GB a rendszer 8,5 a home és 1,5 a swap.
És az a gondom ahogy látom 3GB szabad helyem van a rendszeren valahogy hozzá kéne adni a home-s partícióból a rendszernek.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39584) Kendek válasza didros (#39581) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg a zárt videomeghajtót, dob egy kicsit a grafikus felület sebességén.

(#39579) kovsol: Lecsatolt állapotban mondjuk egy Live rendszerről GParteddel, igen.

<-ƘƘ->

(#39585) RBJ


RBJ
addikt

Azt nem értem miért kezdi kérni egy idő után a bejelentkezési kulcstartót mikor a telepítéskor automtikusra állítottam a jelszó beadást.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39586) Kendek válasza RBJ (#39585) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kérheti egy csomó minden miatt, hálózati kapcsolat, levelezőkliens, stb.. Ilyenkor általában a Jelszavak és kulcsoknál szoktunk a meglévő helyett üres jelszót megadni, mert azt nem kéri a későbbiekben.

<-ƘƘ->

(#39587) aag válasza RBJ (#39585) üzenetére


aag
őstag

Miért nem veszed ki az indítópultból?

(#39588) dbius


dbius
veterán

10.10 van fent - még mindig -. Viszont egy ideje - nem vettem észre, hogy mikortól - a frissítéskezelő nem jelzi ki a értesítési területen, hogy vannak új frissítések, csak amikor kézzel indítom a frissítéskezelőt, vagy a synapticot, vagy apt-t, akkor látom, hogy ennek ellenére vannak új frissítések.

Nálatok nem jelentkezik hasonló probléma?

Egyébként így van beállítva az update-notifier:

(#39589) Greenebola


Greenebola
senior tag

Sziasztok egy NAGY segítség kellene a compiz configba beállítottam az effekteknél 3D Windowst és nincs felső panel se unity launcher most is csökkentett grafikai módban vagyok.
Ha elindítom a c.config-ot akkor hiába megyek rá a beállítások/alapbeállítások újraindítom ,de ugyan úgy nem jelenik meg semmi. (mielőtt betöltődik a rendszer) valami terminálos parancs kellene/lenne a compiz config alap visszaállítására? :F

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39590) Kendek válasza Greenebola (#39589) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

unity --reset

<-ƘƘ->

(#39591) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Létezik Ubuntu Studio 11.10 net installer? Pendrive-ról telepíteném eredetileg de miután az Unetbootin megcsinálja az alternate image iso-ból és pendrive-ról indítom, még mindig keresi a cd-rom-on lévő fájlokat. A lépés kihagyásával pedig nem ismeri fel a hálókártyámat. Anno Debianhoz volt olyan minimal installer ami megkereste az iso fájlt és abból telepített. Egy ilyen megoldás is jó lenne!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39592) Greenebola válasza Kendek (#39590) üzenetére


Greenebola
senior tag

Visszakaptam az asztalom ;) Köszönöm Nagyon segítőkész vagy!
Van rendszer mentésem igaz ,de ha van rá mód akkor nem akarom használni ha valami gebasz van ,most is csak egy parancs volt és minden rendben.
Én ezzel próbálkoztam ezt találtam ,de nem volt jó.
gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39593) Kendek válasza Greenebola (#39592) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, én meg egyfolytában készítem a visszaállítási pontokat, hogy mindig friss legyen a legutolsó. Így nem kell vacakolnom az ilyesmi hibák megoldásával, az ideiglenesen feltelepített csomagok maradéktalan eltávolításával, meg persze bármikor kedvemre kísérletezgethetek, nem kell külön "homokozó" rendszer. :)

<-ƘƘ->

(#39594) Greenebola


Greenebola
senior tag

A hét százát nem semmi dolgokat belehet állítani a compiz configba pl effekteknél animációk alatt mindent randomra tettem és át szerkesztettem és szépen meglepődtem és ledöbbentem ,hogy ilyen is van.
Annyi minden van még amiről nem tudok semmit ,de nem bánom ,hogy ott hagytam a Windowst egyáltalán nem játszottam amúgy sem max telepítéskor,letöltéskor pasziánszt. :DDD biztosan maradok ubuntunál nagyon tetszik azt kell mondjam 3-4 hét alatt.
Egyetlen dolog ,hogy sokat kell utána olvasgatni az adott probléma megoldására ,de nagyon segítő készek vagytok és ahogy látom ubuntu.hun is ki is emelném Kendeket.

Hát úgy érzem most leragadok itt és compiz után fogok olvasgatni illetve a beállítás kezelőjét tanulmányozni. :)

(#39593) Kendek Igen igazad van teljes mértében én is így cselekednék, windowson is így tettem csak az a gond még nagyon gyerek cipőben járok és a hibáimból tanulok ha elcseszem a rendszert és mindig visszaállítok renszermentből sose jövök/sajátítom el mit hogyan lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39595) RBJ válasza Greenebola (#39594) üzenetére


RBJ
addikt

Ha jól emlékszem nem rég azt mondta, hogy visuálisan mintha mindent kihoztál volna az ubuntuból és elég halványnak érezted. :DDD Gondolom még akkor nem ismerted a compiz lehetőségeket.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39596) hcl válasza Greenebola (#39594) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj, én is így kezdtem, mikor bejött a compiz, de egyszerre minden nagyon csicsás... :D Nálam maradtak a kocsonya ablakok, átlátszóság, meg 1-2 kisebb cucc, de pl. kockát sem használok mert nem szokott annyi ablakom lenni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#39600) #40553216


#40553216
törölt tag

Sziasztok!
Újabb kérdés: régebbi gnome-nál ki volt kapcsolva a touchpad, és nem kapcsolt vissza. Most a gnome-shell-ben a pointing device programban hiába kapcsolom ki, minden újra belépésnél bekapcsol. Idegesítő, és nem találom a megoldást. Nem tudja valaki? (Ne guglis találatot, hanem saját tapasztalatot, légyszi. :) )
Köszi
T

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.