Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39801) RBJ


RBJ
addikt

Home könyvtárba szeretnék másolni de nem engedi a rendszer.
Tippjijje ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39802) Kendek válasza RBJ (#39801) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bizonyára azért eme gond, mert a könyvtár jogosultsági beállításai nem engedélyezik számodra az írási műveletet.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#39803) RBJ válasza Kendek (#39802) üzenetére


RBJ
addikt

Ez eddig oké gondoltam, konkrétan a feloldásra gondoltam hogyan lehetséges?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39804) Kendek válasza RBJ (#39803) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a saját könyvtáradról van szó, akkor valószínűleg csak a felhasználó állítódott el, add ki ezt a parancsot majd próbálj beleírni:

sudo chown -R username:username /könyvtár/elérési/útvonala

<-ƘƘ->

(#39805) RBJ válasza Kendek (#39804) üzenetére


RBJ
addikt

lehet én néztem el valamit vagy értelmeztem félre akkor ha valamit másolok /conky ról van szó/
akkor nem a home gyökérkönyvtárba hanem abban levő saját könyvtárbaa ami nálam /sany/ kell másolni dolgokat. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39806) fradi81 válasza RBJ (#39805) üzenetére


fradi81
veterán

Igen, mindent a sany-ba kell rakni :)

moto g72, Ninebot d28e

(#39807) Atapi


Atapi
senior tag

ejha! meghasadt a valóság, dícsérik a unity-t a zindexen!

(#39808) #40553216


#40553216
törölt tag

Sziasztok! Új probléma, bár nem Ubuntu specifikus. Ubuntu 10.04: Gmail fiókban új jelszó lyánygyerek kavart :) ), webes felületen elérhető a fiók, de a Thunderbird nem akarja elfogadni. Mit és hol kell kiütni, átkapcsolni? Köszi
T

A kép

[ Szerkesztve ]

(#39809) Atapi válasza #40553216 (#39808) üzenetére


Atapi
senior tag

a hivatkozott oldalról próbáltad már ezt?

(#39810) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hali
Pár hete újra Ubuntuzom is WIndows mellett laptopon és nagyon megszerettem. 7:10 óta mindig "rám jött" néha szóval nem riadok vissza a termináltól a parancsoktól sem :)
Sokat olvasgattam ha valami hibám volt meg minden eddig sikerült megoldani ami nem ment elsőre stb...
Két dologgal most viszont elakadtam.
Első, hogy felraktam a Wine -t a Silverlight miatt és nem megy. Sikeresen települ de az FF nem látja :S
(Tudom van Moonlight de a Silverlight 4-es verziójával nem tud mit kezdeni. )

Másik pedig, hogy gépelésnél a caps lock lassan reagál. Tehát pl. mondat kezdésnél nem csak az első betű lesz nagy hanem az első kettő, mintha nem érzékelni rendesen a lenyomást...

Még egy apróság bár ez csak kényelmi funkció, hogy tesóm miatt van fent Angry Birds (~wine) , hogy ne kelljen ezért sem átmenni Windows alá :D Azt vettem észre, hogy ha a compiz be van kapcsolva akkor jelentősen lassabban fut. Kérdés pedig az, hogy lehet úgy indítani egy alkalmazást, hogy az automatikusan kikapcsolja a compizt. (mint ahogy vin alatt is átvált klasszikus nézetre ha be van állítva)

Ja igen majdnem elfelejtettem 10.04 van fent mivel fősulin is ezt használjuk. (támogatás miatt) Unity amúgy sem fekszik nagyon de 1x lehet ráveszem magam.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#39811) #40553216 válasza Atapi (#39809) üzenetére


#40553216
törölt tag

Örök hála! :) Így ment. Úgy látom, a Help-en keresztül lehet ide jutni. Kicsit nehézkes. :( De talán emlékezni fogok. :)

(#39812) RBJ válasza Atapi (#39807) üzenetére


RBJ
addikt

Miért ne dicsérnék. Nincs azzal semmi baj. :DD

Na ez tetszik. Idézek
"Az őslinuxosok teszik a dolgukat, és csak morognak az Ubuntu renegát viselkedésén"

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39813) floatr válasza RBJ (#39812) üzenetére


floatr
veterán

Ettől keményebben nem szoktak ott fogalmazni, pedig lehetne még jobban közelíteni a valósághoz :)

(#39814) RBJ


RBJ
addikt

még jó,hogy elolvastam a cikket nem is tudtam erről a windows billenty. combo ról :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39815) n00n válasza RBJ (#39814) üzenetére


n00n
őstag

Super billentyű a hivatalos neve egyébként. :)

(#39816) RBJ


RBJ
addikt

Na még egy apró valami ami idegesít. ha megnyitok egy mappát pl a letöltést és meg akarom nyitni a zene mappát akkor nem nyit egy új ablakot, hanem a letöltés mappa átvált zene mappára. Hiába állítom be az új ablak nyitását nem azt csinálja. :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39817) rybank válasza RBJ (#39816) üzenetére


rybank
senior tag

Ha nem tudsz mit kezdeni vele javaslom nyiss egy új fület és ott keresd fel a kívánt mappát; ill. ajánlom a gnome commander-t vagy a krusader-t.

[ Szerkesztve ]

(#39818) Nagytalp válasza hcl (#39789) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Vagy egyszerűen: top

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39819) #16695808


#16695808
törölt tag

e51-et valakinek sikerült már tallóznia ubuntuból (11.10)
bluetooth működik, látja is de ha tallózni akarom semmi sem történik, fájlok másolására akarom használni (képek, zenék)
ha sikerült, egy leírást szívesen vennék :)

(#39820) SzEgHaLoM


SzEgHaLoM
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Teljesen kezdő vagyok,körbenéztem,de nem találkoztam hasonlóval azért írok nektek. Ubuntu Studio 11.04-et pakoltam fel a gépre, windows xp volt eddig rajta,attól végérvényesen búcsút kívántam venni,ezért hagytam az ubinak,hogy teljesen magáévá tegye a hdd-t. Telepítéskor a partíciót nem manuálisan,hanem a preset alapján csináltam. Miután felment, és kiírta,hogy akkor lemez ki és induljunk újra elindult a reset aztán fekete képernyő. Világít a wifi visszajelzője,meg néha röccen a gép de amúgy semmi. Még az eddig megszokott felvillanó kép sincsen ahol ha elég gyors vagy kiválaszthatod,hogy honnan bootoljon. Teljes sötétség. A gépben Intel Centrino duo prici 1,6 gHz, nVidia GF. 7300 GO, két giga egyforma RAM,meg egy 160 gb-s vinyó van. Az ubit a hivatalos oldalról szedtem,és minden lépést az előírtak szerint követtem. Ugye nem nyírtam ki a gépem,mert az elég cinkes lenne. Segítsetek légyszíves,ha tudtok.

(#39821) Csakénvagyok válasza SzEgHaLoM (#39820) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szia!

Gondolom egyenesen a windowsból telepítetted az ubit?

Bootolj be egyenesen a LIVE CDről, hogy lásd van-e telepítve valami a gépre, s ha lehetséges helyreállítsd a GRUBot.

szerk: Nyugi, annak hogy valamit végérvényesen ilyen módon tönkretegyél annak az esélye a nullával határos.

[ Szerkesztve ]

(#39822) aag válasza SzEgHaLoM (#39820) üzenetére


aag
őstag

Szia!

Nem, a gépedet biztosan nem érte károsodás, de a 11-es ubival ismerni meg a linux világát kb olyan, mint Trabanttal tanulni meg vezetni. Előfordulhat, hogy egy életre eldöntöd a linuxról, hogy egy használhatatlan szar. Pedig nem, csak az ubi fejlesztői tértek le mostanában a helyes útról.

Javaslom olvasd el a #39731-es beírásomat és cselekedj aképpen.

[ Szerkesztve ]

(#39823) SzEgHaLoM válasza Csakénvagyok (#39821) üzenetére


SzEgHaLoM
csendes tag

Jó reggelt! Kicsit még próbálkoztam miután ide írtam. Rájöttem,hogy maga a gép mūködik,csak valamiért a kijelzō nem kap jelet. Beleraktam a dvd-t is de nem tudom bootolni mert a bios kezdōkèpernyōt nem látom mert sötétség van.Valami tipp?
Aag:
A kedvemet ez biztosan nem fogja elvenni a linuxtól,szerintem kisregényt tudnék írni a winf*s szerencsétlenkedéseirōl,amiket egyszerū felhasználóként tapasztaltam. Csak azt sajnálom,hogy hiába olvastam,kerestemmindenfélét arról,hogyan kell felrakni,és lépèsrōl lépésre haladtam,mégse jött össze elsōre. Majd másodikra! ;)

[ Szerkesztve ]

(#39825) Atapi válasza SzEgHaLoM (#39820) üzenetére


Atapi
senior tag

több helyen is olvastam mostanában olyat, hogy egy linux teljesen leveszi a fényerőt egy nb képernyőjéről. először próbáld meg, hogy fn+FX/Y funkcióbillentyűvel tudod-e változtatni a fényerőt. ha szerencséd van, nem csak szoftverrel működnek a funkció billentyűid. illetve azt sem árt ellenőrizni, hogy esetleg a kimenetet nem állította-e át a rendszer, bár ezt szerintem nem kellene megjegyeznie.
a másik, hogy az újabb ubuntu verziókba szokott sz*r nyílt nvidia meghajtó bekerülni, ami nem kompatibilis bizonyos kártyákkal. szóval ha a fényerős tipp bejön, akkor boot során nyomogasd a shiftet, így elvileg bejön a grub2 rendszerválasztó menüje. itt recovery módot kellene indítani, majd egy failsafe x-et, amivel driver nélkül talán betölt az x. ha ez sikerül, akkor iziben feltolni minden frissítést, és keresni zárt meghajtót a kártyádhoz. unity alatt nem tudom ez hol van, de 11.04-ben még be tudsz klasszikus gnome alá jelentkezni, ott a rendszer/adminisztráció/további illesztőprogramok alatt valószínűleg talál majd valamit.

(#39826) Csakénvagyok válasza SzEgHaLoM (#39823) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ilyennel már találkoztam. Ha a gép rendesen bebootol akkor csupán a monitor nem kap videójelet. Utána olvastam még anno, volt akinek, miután a rendszer felállt egy monitor kikapcs-bekapcs segített, haveromnak pedig oda kellett adjam a monitorom míg a videókártya drivereit felrakta. S egy restart után már ment is.

(#39828) sh4d0w válasza aag (#39827) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Általános jelenség, hogy egyik kiadásról a másikra váltva esetleg megszűnik működni az, ami az előzőben ment - nem újkeletű probléma. Hasonlóan rosszul sikerült a 9.10-es kiadás, annak idején én Linux Mintet használtam, de a 10.04 LTS igen jóra sikeredett. Mondtam: aki stabil rendszert akar, használjon LTS-t.

A "bajbajutottak" egészen mást jelent, mint ahogy Te értelmezed. Ha vkinél nem megy a rendszer megfelelően, nincs bajban, megvan a lehetősége, hogy másikat használjon.

A "szürkével írás" azt jelenti, hogy nem tartozik a topic témájához az ott leírt; szemétkedést azonban nem olvastam ott sem.

https://www.coreinfinity.tech

(#39829) SzEgHaLoM válasza Csakénvagyok (#39826) üzenetére


SzEgHaLoM
csendes tag

És egy laptopnál ha rákötöm a gépet vga-val egy monitorra,akkor az segíthet? DVI-t próbáltam de azon nem jött ki jel,a vga lízingelése folyamatban van.

(#39831) #16695808


#16695808
törölt tag

A gépen van egy 11.10. Egy felhasználói fiók van pluszba kialakítva (opnedns-el). Nos a kérdés az lenne hogyan tudnám monitorozni, listázni a felhasználói fiók által meglátogatott webcímeket? (tudom.. opendns-nél online megnézhető, de tele van olyan címekkel is amit meg se nézett csak statisztika készítő, vagy csak megjelent az adott oldalon, de nem lett rákattintva)
A másik ami jó lenne, ha korlátozni tudnám (ha lehet csendben, észrevétlen) a netjét, hogy visszatereljem a saját gépére az illetőt.

(#39832) Csakénvagyok válasza SzEgHaLoM (#39829) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ha van képed akkor igen. Ez azt jelenti hogy a rendszer feláll, csak monitort nem ismeri (vagy a vidikártyát) (Ekkor a Dash-be (első ikon balra fent) írd be hogy illesztőprogram és tölsd le a drivert, majd reboot). Ha meg a rendszer sincs akor GRUB repair

[ Szerkesztve ]

(#39833) Nowhereman válasza G4bi89 (#39810) üzenetére


Nowhereman
őstag

Tipikus kezdő hiba: A window$ cuccait erőltetnéd Linux alá, mikor a megoldás más!

A FF-nek van Linux verziója, mert ők csinálnak ilyet is, a M$ természetesen néha tetszeleg, máskor meg elszólják magukat a pestis Linux és szabad szoftverről, természetesen soha se fognak kiadni silverlight-ot a legfőbb ellenségnek, de azért vannak értelmesebb cégek is a világon, aminek hála van moonlight kodek, ami viszi a silverlight adást. Ha jól tudom a FF telepítőjében is megtalálod.
És mégy az angry birdsnek is van ingyenes Linuxos átírata.
Különben a wine nagyon jó cucc - a win95-98-as progikat sokkal nagyobb százalékban viszi, mint a win7 - használatakor pedig nem árt néha ránézni a WineHQ-ra, sok dolog némi trükkel indítható.

Utánam a kondenzcsik!

(#39834) hcl válasza Nowhereman (#39833) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Plusz még winetricks, az újabb wine-khez jár.

@Szeghalom : Nem valószínű, hogy fog menni a külső monitor alapból, de megpróbálhatod. Ellenben próbáld meg a terminálos megoldást.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39835) Nowhereman válasza Csakénvagyok (#39832) üzenetére


Nowhereman
őstag

Egész pontosan a monitort felismeri, de rosszul - túlvezérli. A túlvezérlés elleni védelem pedig lecsapja a monitort(ennek lenne matatós megoldása, de gyakran beleütközik a rendszervédelembe -ezt javítanák ki, a unitys buzulás helyett). Egy natúr desktopnál a tuti módszer - átdugás egy másik VGA kimenetre. Mivel noti lesz és azt javaslom, hogy indíts rákötött monitorral, majd állítsd két kijelzős üzemmódba, és utána felhasználva a monitort a laptopkijelződet állítsd egy elfogadható tartományba(pl. 2560x1600-200Hz->1280x800-60Hz).

Utánam a kondenzcsik!

(#39836) G4bi89 válasza Nowhereman (#39833) üzenetére


G4bi89
senior tag

Sajna :( rosszul tudod. Moonlight le van maradva picit és az Rtlmost de a PHtv sem megy vele és nem vagyok egyedül ezzel.
Ezért kellene csak az FF Wine amúgy természetesen linuxos verziót használom.(Operás vagyok főleg) Am. nem vagyok hülye tudom miből van linux meg win verzió.
Foobar megy még wine alól (tökéletesen) semmi más. Az is csak azért mert hozzám nőtt évek alatt és a zene a mindenem ... :D alternatívák pedig egyik sem tud annyi finom megoldást mint a Foobar. 1-2 meglepően jó foobar klónt azért találtam.

Angry Birds -ről pedig nem tudtam, bár ezt erős túlzás átíratnak nevezni inkább csak egy klón.
Köszi azért :)

Edit: Winetricks -et néztem fel is ment a net keretrendszer ami kell tudtommal a silverlight-hoz.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#39837) svili


svili
tag

Sziasztok!

Egyelőre csak live-CD-ről (USB-startup-ról) ismerkedem az Ubuntu 11.04-el.

A régebbi változatoknál ki lehetett kapcsolni a Unity felületet - sokáig "turkáltam" a beállítások között, de itt nem találtam ilyet - talán nincs is?

Még egy kérdés: érdemes a wubi telepítővel feltenni Windows 7 mellé az Ubuntut, vagy inkább "rendesen" telepítsem fel?

A Windows 7-et azért rajta hagynám a gépen (a laptoppal együtt vettem, és az első win, am valóban használhatónak tűnik..)

Előre is köszönöm a segítséget!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#39838) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem...
Van egy épületem és vizualizációt "home server"-t akarok létrehozni amihez linux kellene, de túl sok tapasztalatom nincsen linux területén. Van egy 10 lépéses tutorialom:D de 1-2 dolgo nem világos...

Erről a linkről lenne szó.

http://www.roelbroersma.nl/index.php/2009/11/07/building-your-own-gira-homeserver

milyen linux lenen hozzá jó? illetve kicsit egyszerűbben leírná vki hogy mit is kellene csinálni...
WM workstation 7 em van...

Köszönöm

(#39839) Kendek válasza svili (#39837) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nattynál a Unity az alapértelmezett felhasználói felület, de a bejelentkező képernyőnél könnyedén átállíthatod klasszikusra (GNOME Panelek).
Én nem ajánlanám a Wubis megoldást, mindenképpen normális, dual bootos megoldást javaslok.

<-ƘƘ->

(#39841) Greenebola


Greenebola
senior tag

Unityt használok 11.04en azt akarom kérdezni ,hogy felvegyem-e a ppa:unity/ppa-t ,hogy mindig a legfrissebb legyen?
https://launchpad.net/~unity/+archive/ppa
Azért érdekel mert 11.10ben lévő unityba sok hibát javítottak.

Múltkor kérdeztem már ,hogy lehet-e frissíteni az unityt meg szoftver központot ,de nem próbálkoztam és csak akkor szeretném ha nem csesződik szét a rendszer, mentés azért természetesen van illetve Kernelt azt szoktak-e frissíteni?

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39842) Nagytalp válasza Hedgehog87 (#39838) üzenetére


Nagytalp
senior tag

•A Linux Kernel 2.4.3 (ELinOS with Busybox, however the Gira software itself will run on any Centos or Redhat 2.6.x, even x64 releases!)

Minden benne van a kritérium leírásában.

Tulajdonképpen mit szeretnél ezzel csinálni?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39843) Nagytalp válasza Hedgehog87 (#39838) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Ez épületfelügyelet lenne?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39844) floatr válasza Greenebola (#39841) üzenetére


floatr
veterán

AFAIk nem tudsz 3.8.x-nél frissebbet telepíteni natty-re.

(#39836) G4bi89 angry birds-re egy elég jó megoldás [link] :)

(#39840) sh4d0w mind eljutunk lassan erre a pontra :) Gondoltam lassan érik h kikérem dabadab véleményét a jóember itteni tevékenységéről, de csak az időmet tolom el ezzel is (meg az övét)

(#39845) Nagytalp válasza floatr (#39844) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Angry Birds sztár üzemmódban működik vbox + windows 7 alatt. :)

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#39846) #16695808 válasza floatr (#39844) üzenetére


#16695808
törölt tag

angry bird-re a legjobb (ha nem akarsz chrome-ot használni, bár ott nekem is csak hd-ben megy a játék)
ha google+ ra regelsz (ha gmailod van akkor csak egy kattintás) és ott vannak játékok és ott van az mérges madarak is.

(#39847) #16695808 válasza G4bi89 (#39836) üzenetére


#16695808
törölt tag

angry bird-re a legjobb (ha nem akarsz chrome-ot használni, bár ott nekem is csak hd-ben megy a játék)
ha google+ ra regelsz (ha gmailod van akkor csak egy kattintás) és ott vannak játékok és ott van az mérges madarak is.

(#39848) Hedgehog87 válasza Nagytalp (#39843) üzenetére


Hedgehog87
csendes tag

Igen azt szeretném megoldani így...

(#39849) rybank válasza Greenebola (#39841) üzenetére


rybank
senior tag

+1

(#39850) floatr válasza #16695808 (#39846) üzenetére


floatr
veterán

FYI ez ugyanaz :)
Előbb megcsinálták html5 alapon, aztán bekerült a chrome web store-ba, majd a g+ is felvette egy kis mod után

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.