Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39301) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, fent van a béta. A unity még mindig nem tetszik. A sima gnome3-at pedig nem tudom felrakni, mert hiányoznak neki különböző függőségek. Valami ötlet?

sudo apt-get install gnome-shell
[sudo] password for belus:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Néhány csomagot nem lehetett telepíteni. Ez talán azt jelenti, hogy
egy lehetetlen állapotot kértél vagy ha az unstable disztribúciót
használod, akkor néhány igényelt csomag még nem készült el vagy ki
lett mozdítva az Incoming-ból.
Az alábbi információ segíthet megoldani a helyzetet:

Az alábbi csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
gnome-shell : Depends: gnome-icon-theme-full de az nincs telepítésre megjelölve
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

[ Szerkesztve ]

(#39302) Kephamos válasza Kephamos (#39301) üzenetére


Kephamos
addikt

Gyorsan segítsetek, mert ez a unity megőrít. Gnome shell-t a népneeeek! :)

(#39303) Kendek válasza Kephamos (#39302) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg a magyar szerverről válts át, ha azt használod.

<-ƘƘ->

(#39304) Kephamos válasza Kendek (#39303) üzenetére


Kephamos
addikt

Ohh! Siker! Köszi!

-----------
Hogyan tudom azt elérni, hogy legyen valami tálcaszerűség?

[ Szerkesztve ]

(#39305) Noddy válasza aag (#39296) üzenetére


Noddy
senior tag

Próbáld meg a Calibre-t, de ez csak rtf-be tud. De ha csak a szerkesztés miatt akarod áttenni, próbáld ki a pdf editort. Olyan progi nincs, ami doc-ba alakít át.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#39306) #16820480 válasza Kephamos (#39302) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem esetleg megpróbálhatod felvenni a gnome3 ppa-t, hátha az segít: https://launchpad.net/~gnome3-team/+archive/gnome3

szerk: látom közben megoldottad. tálca helyett a webupd8 ppa-ban levő dokk kiegészítőt érdemes esetleg megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#39307) aag válasza Noddy (#39305) üzenetére


aag
őstag

Nem, nekem kép és táblázat is van a PDF-fáljban. Érdekes, hogy a legfrissebb LibreOffice meg tudja nyitni szerkesztésbe, de nincsenek benne a képek, táblázatok. Így pedig semmit sem ér a dolog. Nekem egy valódi PDF to DOC kellene.

(#39308) Kephamos válasza #16820480 (#39306) üzenetére


Kephamos
addikt

Fhúúú, de meg vagyok kavarodva... Nagyon nem vágom ezeket az új dolgokat. Hol keressem ez a dokkot? Totál szűz még a rendszerem.

(#39309) Kephamos válasza Kephamos (#39308) üzenetére


Kephamos
addikt

Rendesen nem tudom használni. Nem tudok chatelni, nem tudok semmi. Emapathyban hiába kattintok rá az adott illetőre, nem jön fel semmilyen caht ablak, meg semmi és mostmár alul sincs ott az illető... :U
Pedig nem vagyok még olyan vén, hogy ne tanuljak új trükköket.

(#39310) #16820480 válasza Kephamos (#39308) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha felmész a webupd8.org oldalra, akkor a legfrissebb cikkben van pont szó róla, hogy hogy kell dokkot csinálni, csak innen nem tudom megnyitni most az oldalt sajna.

(#39311) floatr válasza Kephamos (#39309) üzenetére


floatr
veterán

Ööö, akkor csak kíváncsiságképpen: miért jobb a shell, mint a unity? :)
Én egy jó ideig szoktam a unity-t is, gondolom más is így volt a shell-el. De ha sírva hánysz a unity-től, akkor mit reméltél a shelltől? Lényegében az sem sokkal másabb koncepció.

(#39312) Kephamos válasza floatr (#39311) üzenetére


Kephamos
addikt

Valamivel máris kényelmesebb. A unitytől egyszerűen hánynom kell, ettől pedig csak simán émelygek. :)
Félretéve a tréfát, egyszerűen jobban tetszik.

sheratan: valszeg' én nem látok az idegtől, de egyáltalán nem találom, hogy hogyan kell...

[ Szerkesztve ]

(#39313) Kephamos válasza Kephamos (#39312) üzenetére


Kephamos
addikt

Ahh, ok megvan. fel kellett rakni a tweak tool-t is. Kezd visszatérni az erő. :DDD

(#39314) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van az Ubuntunak olyan verziója, netinst aminél a telepítés végén (mint Debian) én döntöm el, hogy mit telepítsen fel automatikusan?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39315) floatr válasza mobal (#39314) üzenetére


floatr
veterán

Az alternate-nél te döntöd el, mit szeretnél

[ Szerkesztve ]

(#39316) mobal válasza floatr (#39315) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezek szerint: [link] és a 11.04 -es emlékeim szerint nem. Live CD full install grafikus felület nélkül.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39317) aag


aag
őstag

Első tapasztalatok:

Nincs hang, pedig az alaplapi Inteles mellett még egy Logitech USB-s fejhallgató is be van dugva. Azt még a mosógép is felismeri, de a macska nem.

Első induláskor azt mondta nincs teljesen magyarítva és letöltené. Mondom neki rajta. Erre beledöglött valamiféle függőségek feloldhatatlansága miatt. És tényleg csak félig magyar.

Újraindítottam, majd mondok: kézzel frissítek. Aha, már 10 perce keresem, hogy azt hogy lehet...

Egyenlőre más nincs, ennyi elég is volt belőle nekem. Rakom vissza a 10.10 mentésemet. :K

Ja, el akartam küldeni ezt a beírást, de beszürkült inkább. Megpróbálom még egyszer, hátha.

(#39318) sh4d0w válasza mobal (#39314) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Van, úgy híják: mini.iso. Amikor megkapod a promptot, beírod, hogy cli, akkor csak a konzolos felületet telepíti.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#39319) rybank válasza aag (#39317) üzenetére


rybank
senior tag

Még töltöm le rakom fel, én örülök :). Nekem tuti jó lesz.

(#39320) sh4d0w válasza aag (#39317) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem lehet, hogy a magyar tükörszervert állítottad be? Lassan 1 éve döglődik, állítsd át másik (külföldi) tükörre.

https://www.coreinfinity.tech

(#39321) aag válasza sh4d0w (#39320) üzenetére


aag
őstag

Nem, itt függőségi hiba volt. Mindegy, már nem érdekel tovább. Majd fél év múlva megint próbálkozom. Most a SUSE-t várom. Azt is ki fogom próbálni, de ha ilyesmi lesz azon is, én azon sem kezdek el reszelgetni. Letörlöm mint a szél. Egyenlőre maradok a 10.10-nél. Vannak nyűgjei, de internetezni jó.

(#39322) mobal válasza sh4d0w (#39318) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

mini.iso? Teszem azt letöltöm a 11.04 destop imaget, bootolom és akkor cli és kapok egy debian szerű telepítőt?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39323) Greenebola


Greenebola
senior tag

Hello volna egy nagy kérdésem most töltöm a megjelent verziót ,de lassú a net kapcsolatom.
Ma délelőtt leszedtem egy tegnapi kiadást az van most fent 11.10
A kérdésem az lenne azt írja a sysinfo ,hogy GNOME 2.32.1 KERNEL 3.0.0-12 akkor most gnome 3 van fent nekem???

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39324) Kendek válasza Greenebola (#39323) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha mondjuk a Rendszerfigyelő is azt írja ki, akkor tutira nem.

<-ƘƘ->

(#39325) Greenebola válasza Kendek (#39324) üzenetére


Greenebola
senior tag

Hmm az 3.0.2-ír :)

Kendek szerinted hagyhatom ezt a tegnapi kiadást? Úgyis jönnek majd frissítéskor a hiba javítások? Vagy rakjam fel ami ma jött ki végleges?

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39326) Kendek válasza Greenebola (#39325) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor sem jó, mert a 3.2.0-ás GNOME verziót szállítja a végleges Oneiric. Amúgy természetesen ha már egyszer telepítetted a rendszert, akkor ne telepítsed újra, elég ha csak simán frissítesz és kész. Valójában én is pár hónapja frissítettem Nattyról, majd azóta folyamatosan, és így én is Oneiricet használok, tökéletesen megy.

<-ƘƘ->

(#39327) mobal válasza Greenebola (#39325) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Alapból a mai Unity -val van szerelve. Tudtommal ha kell gnome 3 akkor -> sudo apt-get install gnome-shell.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39328) Greenebola válasza Kendek (#39326) üzenetére


Greenebola
senior tag

Elnézés én írtam rosszul! Felcseréltem a nullát :W
Köszönöm :R

(#39327) mobal Hello Igen azt felraktam kíváncsi voltam rá tetszik majd meglátom melyiket fogom használni a shellt vagy az unityt, Most tanulmányozom egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39329) mobal válasza Greenebola (#39328) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Bejelentkező képernyőnél tudod majd választani. A Klasszikus Gnome és a Gnome Shell nem szorul magyarázatra, az Unity pedig az Ubuntu saját felülete.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39330) csibor válasza mobal (#39329) üzenetére


csibor
őstag

Majdnem teljes sikerrel frissítettem 11.10-re :) Idáig megy, csak fekete a kezdőképernyő.

(#39331) Greenebola válasza mobal (#39329) üzenetére


Greenebola
senior tag

Köszi igen meg van ,de nagyon Vak vagyok komolyan mondom nem találom az újraindítást ,leállítás csak kijelentkezés van ha kijelel. akkor ott van felfüggesztés,hibernálás,leállítás ,de újraindítás nincs.
Így állítsam le a gépet ,hogy kijelentkezek Komolyan mondom nem értem.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39332) Kendek válasza Greenebola (#39331) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A menü előhívása után tartsd lenyomva az Alt billentyűt.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#39333) Greenebola válasza Kendek (#39332) üzenetére


Greenebola
senior tag

:R Ohh az a szentit :)
Na keresek valami írást a gnome 3ról és a gnome shellről rám fér egy kis olvasgatás.
Köszi!

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39334) mobal válasza Greenebola (#39331) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

sudo shutdown -r | -h now? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39335) Siriusb válasza mobal (#39334) üzenetére


Siriusb
veterán

(#39336) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Frissíteni akartam a rendszert, de frissítés közben dobott egy errort, hogy a gnome desktop frissítése nem sikerült. Nyomtam egy restartot, de most meg be sem jön... :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39337) RBJ


RBJ
addikt

Nem mintha számítana de a magyar ubuntu letöltési szeksziójából még mindig csak a 11.04 van.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39338) Kendek válasza Speeedfire (#39336) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Remélem volt visszaállítási pontod. Amúgy frissítés előtt mindenképpen ellenőrizd a beállított kiszolgálót, alapértelmezett magyarral nem sok sikerre számíthatsz.

<-ƘƘ->

(#39339) sonar válasza Speeedfire (#39336) üzenetére


sonar
addikt

Konzolod-od van?
nyomd le a Ctrl+Alt+F1 (F2-F6) gomb kombinációt
aztán ha van akkor:
sudo apt-get install ubuntu-desktop
És elvileg újra rakja.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#39340) Speeedfire válasza Kendek (#39338) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem volt. :(

Ilyen még nem volt, akkor most megszívtam? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39341) Kendek válasza Speeedfire (#39340) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tedd amit sonar mond, de persze a kiszolgálót állítsad át előtte ha nem lenne.

<-ƘƘ->

(#39342) Hennet


Hennet
aktív tag

hát ez a 11.10 nem nyerte el a tetszésemet, eddig kb minden hibás volt amit elindítottam:
most a 3. torrentklienssel sikerült végre elindítanom egy letöltést. A FFx gyakorlatilag használhatatlanul lassú nekem, görgetés közben laggol (...), a chromium valamelyest jobb.
A szoftverközpont se akaródzik úgy viselkedni ahogy akarom.
Az ubuntu start szép lett, de eddig pozitívat sajnos nem tapasztaltam. :(
Lehet egyediek a hibák, 11.04-gyel nem volt semmi probléma, csak a DVD-írásnál (ezért is váltottam, telepítőlemezt képtelen volt írni valamiért).
Tőlem első blikkre mínusz pont. (vagy kettő, hogy egy böngésző laggoljon, siralmas)

ja és nagy általánosságban is lasabb, mint a natty

[ Szerkesztve ]

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#39343) csibor válasza Speeedfire (#39336) üzenetére


csibor
őstag

Korán ittam a medve bőrére, azzal a különbséggel nekem legalább elindul a rendszer. Igaz nem minden indul el. Ubuntu start bejön, csak nem csinál semmit, film elindul, legalábbis a hang a kép nincs sehol. Olyan érzésem van mintha nem minden alkalmazás akarna 1280X800 futni :F Más próbáltam terminált nyitni, de nem igazán qwerty a bill. S (é), U(f),D(h), O(s).

(#39344) Siriusb válasza Speeedfire (#39340) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem kell mindenhez grafikus felület. ;)
Indítsd runlevel 3-ban a rendszert: grubban a linux sor végére írj egy 3-ast. Utána pedig konzolban bűvészkedhetsz. Jó mulatást. ;]

(#39345) Speeedfire válasza Kendek (#39341) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

GUI nélkül hol állítom át a kiszolgálót? :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#39346) Kendek válasza Speeedfire (#39345) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Terminálban:

sudo sed -i "s+hu.++g" /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update

<-ƘƘ->

(#39347) RBJ


RBJ
addikt

Na most felhánygáltam a 11.10 t. elég gyorsan felszaladt 15 perc volt az egész.
Olyan bibim van, hogy nem találom a frissitéskezelőt.
ez lemaradt az új ubiból ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39348) Thusor


Thusor
őstag

Érdemes feltenni már most az új 11.10-et? Eléggé fontos munkaeszköz nekem a gép...nem szeretném ha használhatatlan lenne a gépem a telepítés után.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#39349) RBJ


RBJ
addikt

Nekem félig magyar félig angol lett. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39350) sh4d0w válasza mobal (#39322) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem. minimal CD.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.