Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39501) Magnum_ válasza Kendek (#39500) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#39502) RBJ


RBJ
addikt

Na nagy nehezen merek kérdezni :K . ebben a változatban tényleg elhagyták a screensaver beállírtás lehetőségét ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39503) Nowhereman válasza Kendek (#39496) üzenetére


Nowhereman
őstag

Különben érdekes, hogy nem csak a gyalogjúzerek, hanem a komolyabb linux atyúristenek részéről is szinte csak negatív vélemény van az egész uniti mizériával kapcsolatban, mégis erőltetik. Szerintem ha már egy LTS-t is eltrágyáznak vele, a jeligét nyugodtan válthatják "Linux for Pervert Beings"-re.

Utánam a kondenzcsik!

(#39504) Kendek válasza RBJ (#39502) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, a GNOME 3 kicsit szegényesebb beállítási lehetőségekkel bír egyelőre.

(#39503) Nowhereman: Szerintem meg ez nem olyan érdekes. Mivelhogy nem a Linux világával komolyabban foglalkozó kockákat tartották szem előtt a fejlesztési fázisban, hanem éppen ellenkezőleg. Az az érdekes, hogy aki kicsit is ért hozzá az könnyedén tud használni másik felületet is helyette, rengeteg lehetőség van. Én belőttem egy AWN-t, nekem az jó most és nem panaszkodom. Amúgy szerintem a Shell sem jobb, én meg annak nem örültem volna.

<-ƘƘ->

(#39505) hcl válasza Nowhereman (#39503) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És aki KDE-t használ, azt az egész nem zavarja :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#39506) aag válasza róland (#39498) üzenetére


aag
őstag

Javaslom, hogy maradj a Windows mellett. Hozzászólásaidból az tűnik ki, hogy neked nem való Linux.

Valójában neked nem való, ha nem vagy tisztában a hibáival és hiányos lehetőségeivel. Én több operációs rendszert használok napi szinten munkára, sokszor olyan speciális programokkal, amiknek nem is lenne lehetséges emulátorokon, vagy virtualizációban futniuk. Emiatt muszáj tisztában lennem azokkal a dolgokkal is amikről te még talán nem is hallottál... :K

(#39507) aag válasza Kendek (#39504) üzenetére


aag
őstag

Hát, a GNOME 3 kicsit szegényesebb beállítási lehetőségekkel bír egyelőre.

Egyébként mi baj volt a GNOME2-vel? Miért kellett alapjaiban újjáírni, hogyha eleve számítani lehetett rá, hogy aztán ilyen borulékony lesz?

(#39508) hcl válasza aag (#39506) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Valójában neked nem való, ha nem vagy tisztában a hibáival és hiányos lehetőségeivel."
Olyanok a winnyózoknak is vannak, nem kevés. Miből gondolod, hogy létezik tökéletes szoprendszer?

Mutogatni való hater díszpinty

(#39509) Greenebola


Greenebola
senior tag

Üdv!
Először is az nagyszerű a Rendszerment vissza raktam a 11.04-et volt egy mentésem és mindent visszarakott ahogy párnapja, nagyon frankó.

A másik ,hogy a 11.10be már újabb unity van ezt fel lehetne-e frissíteni? illetve a szoftver központot? Lehet hüleséget kérdezek :U
pl ppa-t felvenni?
Jajjj volna-e olyan oldal ahol hasznos ppa-k vannak összeszedve?

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39510) aag válasza hcl (#39508) üzenetére


aag
őstag

Miből gondolod, hogy létezik tökéletes szoprendszer?

:F Visszakérdezek? Azt kellene gondolnom, hogy van? Melyik lenne az és miért?

(#39511) Kendek válasza Greenebola (#39509) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Örülök, hogy megfelelően működött. :)
A Unityt nemigazán ajánlott frissíteni, ez nem jó ötlet. A Szoftverközpont talán még biztonsággal megoldható az Oneiric tárolójából, de azt sem ajánlanám.
Ha valamihez szeretnél frissítést, akkor a Launchpadon vagy egyéb általánosabb keresővel rákeresve rálehet lelni a PPA-kra. Összesen van jelenleg 9788 db aktív és 24368 regisztrált PPA.

<-ƘƘ->

(#39512) viw


viw
aktív tag

olyan megoldást keresek (ubi11.10), amivel az összes feltelepített alkalmazást le tudom menteni egy listába, amimből vissza is lehet majd állítani azokat. tehát nem magát az appot vagy annak a beállításait akarom lementeni.
neten eddíg ezt találtam.: Create a Backup List of All Installed Softwares Under Debian / Ubuntu Linux

ha a deja-dup tud ilyet akkor nem találtam meg,h..
ill. azért fontos,h. a beállítás ne maradjon meg, mert ha elrontok valamit, akkor azt általában nem tudom megjavítani - kezdő vagyok - és egyszerűbb elölről kezdenem a dolgot...

ha tudok más megoldást, örömmel vennem. köszi

[ Szerkesztve ]

(#39513) Kendek válasza viw (#39512) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A get-selectionsos megoldás tökéletesen lementi neked a csomaglistát.
De egyszerűbbnek gondolom a Rendszerment használatát, amivel visszatudod állítani a rendszert egy megelőző állapotra.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#39514) rum-cajsz válasza viw (#39512) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha csak lista kell:

dpkg --get-selections

Fájlba mentve:
dpkg --get-selections > ~/installed-software.log

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#39515) viw válasza Kendek (#39513) üzenetére


viw
aktív tag

nézegettem a programod, de még nem próbáltam. wines szokásom,h. nem visszaállítok, hanem újratelepítek.:) majdcsak elmúlik a rossz beidegződés:D

(#39514) rum-cajsz
kösz neked is.

(#39516) Nowhereman válasza Kendek (#39504) üzenetére


Nowhereman
őstag

Addig nem érdekes, amíg magának oldja meg a gondokat a veterán júzer. Akkor van gond, amikor megállás nélkül jönnek a kérdések s kérések a windowsról áttért friss júzrektől az ember meg kapkodja a fejét, hogy mi is van. Az embernek meg vagy elmegy az ideje, vagy már idegében elküldi a windowsba a júzert. És megjegyzem: a hétvégi júzerek környékén még alacsonyabb a unity népszerűsége - őket már az ablak gombok balra helyezése is sokkolta - aminek kb. annyi értelme volt, mintha egy billentyűzeten balra tették volna a numerikus billentyűket. Szerintem azoknak való akik a PC előtt is a mobiltelójukkal mókolnának. Hogy a fenébe akarnak 200 millió júzert 5 év alatt ilyen filozófiával? Helyükben még a nem LTS verziókat is csak a fejlesztőknek tenném elérhetővé, mert több gond van velük mint haszon. Alapból kiforratlanok. Ha valaki véletlen eltalálja, hogy windows mellett ubira is fejlesztk akkor helyből csak az ubiból 4-5 verzióra fordíthat - mert ugye alapjúzernek PPA vagy .deb kell, nem fog cmake-ezni.
Ha már valami használhatót akarnak, akkor csinálhatnának 1DVD-s kiadást, amiről akár az öreganyám is önállóan fel tudná telepíteni ha a gép girnyó, magától a Lubuntut, ha nem választhatóan Gnome(2)-t, KDE-t, Xfce-t, hozzá izlés szerint a unity dokkolót, awn-t, vignyetákat meg miegymást, és még a gombokat is oda pakolhatná, ahova akarja. Mert az a gond, hogy már nem a kipofásításhoz kellenek atweaker progik, hanem az alapvető használhatóvá tételhez.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#39517) n00n válasza Nowhereman (#39516) üzenetére


n00n
őstag

(I)Ha valaki véletlen eltalálja, hogy windows mellett ubira is fejleszt akkor helyből csak az ubiból 4-5 verzióra fordíthat - mert ugye alapjúzernek PPA vagy .deb kell, nem fog cmake-ezni.(/I)

Körülbelül fél perc elkészíteni az alkalmazásod csomagját a többi támogatott Ubuntu kiadásra.

(#39518) hcl válasza Nowhereman (#39516) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aki már addig eljut, hogy winnyózról vált, az nem kéne, hogy ennyire gyökér legyen, sajnos persze azok. Ellenben ha már kérdez, az jó eset, mert talán nem csak behisztizik a Linutól, hogy milyen szar, mert nem olyan mint a winnyóz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39519) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

A wlan kártyámra azt irja az ifconfig hogy "eth2" és ezt szeretném átirní "wlan0"-ra. Ezt hogy tudnám megtenni?

indul a sörös aludni

(#39520) Nowhereman válasza n00n (#39517) üzenetére


Nowhereman
őstag

a hipertérben még stimmel is...

Utánam a kondenzcsik!

(#39521) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Miért van az, hogy a 11.10-ben ha használni szeretném pl az amsn-nél a webkamerát akkor nem tudom beállítani benne, mert kiírja hogy használatban van? Maga a kamera megy a Csízben. Köszi előre is.

(#39522) Kendek válasza gabo89 (#39519) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Például eme parancs kiadásával:

sudo sed -i "s+eth2+wlan0+g" /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules

<-ƘƘ->

(#39523) Nowhereman válasza hcl (#39518) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem kell ehhez senkinek gyökérnek lennie, szimplán a Linux-szüzek magától érthetően alapból nem értenek a rendszerhez. Ez természetes. Csak az a gond hogy az ubuntu annak idején felvállalta az átlagjúzer Linuxának szerepét, de 10.10-óta dupla tempóval ellenkező irányba száguldanak. Gnome2 + compiz kocka 3 példányban futó VLC videózással -gyorsan felkeltette bárki érdeklődését. A unity ellenkező hatást vált ki.

Utánam a kondenzcsik!

(#39524) gabo89 válasza Kendek (#39522) üzenetére


gabo89
senior tag

Nem változott. :F

indul a sörös aludni

(#39525) Kendek válasza gabo89 (#39524) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt elfelejtettem beleírni, hogy az operációs rendszer újra kell indítani hozzá.

<-ƘƘ->

(#39526) n00n válasza Nowhereman (#39520) üzenetére


n00n
őstag

Tapasztalatból beszélek. Hidd el, hogy nem valami nagy plusz munka elkészíteni egy csomagot minden támogatott rendszerre…

(#39527) gabo89 válasza Kendek (#39525) üzenetére


gabo89
senior tag

Gondolhattam volna rá :)) . Köszi szépen!

indul a sörös aludni

(#39528) Kendek válasza n00n (#39526) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, azért az én tapasztalataim azt mutatják, hogy az a több évnyi különbség a legrégebbi és legújabb támogatott kiadások között azért okozhat problémát a függőségeket illetően. Ez jelentkezhet már magánál a fordításnál is és persze az elkészült alkalmazás használatát illetően is. Természetesen csakis attól függ, hogy milyen alkalmazásról van szó, jó esetben tényleg minden rendben megy.

<-ƘƘ->

(#39529) hcl válasza Nowhereman (#39523) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én inkább aban látom a bajt, hogy az emberek nagy része hülye kérdezni, meg esze ágában nincs új ismereteket szerezni. Ha valamihez nem értek, akkor próbálkozok, gúgli, fórum. És ha valamit el akarok érni, rászánom az időt, hogy menjen. Az a poén, hogy windózon ezek az arcok szó nélkül ugyanúgy elszúrnak egy csomó időt hibamegoldásra :D

A Unity OK, hogy nem jó irány, de szerintem nem az a fő elrettentés. Barátnőmnek pl. pont az tetszett meg, őt a desktop kockám nem hatotta meg :D Nem mintha Linuxot használna, de az egyik gépén van egy Ubi, amivel veszélytelenül tud spameket átnézni, meg "illegál" oldalakon mászkálni, ha kell valami olyasmi, ami windózra veszélyes helyen van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39530) Nowhereman válasza hcl (#39529) üzenetére


Nowhereman
őstag

Kb. ezért kellene olyan Ubuntu for Dummies kiadás, amelyikben szakértelem nélkül ki lehet próbálni és telepíteni az alapvető dolgokat, hogy legyen némi sikerélménye az új júzernek. Utána már volna némi ösztönzés a továbbiakhoz.
A vírusírásra szánt időpocséklásból és erőfeszítésből simán Linux-experté válhat bárki. Bár az átlagjúzer kb. akkor kezdi komolyan venni a biztonságot, miután már kifosztották a cybergazfickók...

Utánam a kondenzcsik!

(#39531) hcl válasza Nowhereman (#39530) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vírusirtásra, nem? :)

Amúgy ja a legtöbb kis cégnél katasztrófa, ami számítógéphasználat címén megy. Mondjuk ülnek két laptoppal egy irodában, és mobilneten e-mailen küldözgetik egymásnak a doksikat. Mondjuk a 3 emberes cégek országában mit akarunk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39532) aag


aag
őstag

Megpróbáltam minimalból telepíteni az ubit. Sajnos nem lehet benne választani, hogy az Unity helyett a GNOME Shellt szeretném. Azt kell mondjam, életemben a legtöbb kidobott idő az ubira ment el. Nálam még az utolsó használható verzió a 10.10. Nem tudok feljebb menni egyenlőre. :(

Kérdés: Mi van, ha erre a szépen beállítgatott 10.10-emre felrakok kézzel agy 3-as kernelt? Lesz olyan lap-alkalmazás ami ijedtében összeszarja magát? (Természetesen van mentésem, csak nem akarok feleslegesen már több időt elcseszni, ezért kérdezem. De ne tippeljetek. Az nem érdekel. Olyan válaszoljon, aki tudja, mert már csinálta!)

[ Szerkesztve ]

(#39533) Kendek válasza aag (#39532) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor miért nem telepítetted a minimális alaprendszert, majd utána paranccsal a GNOME Shellt? Az Ubuntu nem támogatja a Shellt, így nem fogja neked sehol sem felajánlani a telepítését. Előre beállított környezetet sem kínál hozzá. Viszont van több disztribúció amely alapértelmezetten ezt a felületet szállítja, nézegesd azokat inkább, arra vannak kihegyezve.
Ez amúgy egy szabad akaraton múló dolog. Mivel már egy éve is mondtuk, hogy nem jó, és látod magad is, hogy használhatatlan, én azt hiszem, hogy élvezed a vele való kínlódást. Viszont akkor ne panaszkodj az idődről, látható, hogy szívesen fordítod rá.

<-ƘƘ->

(#39534) aag válasza Kendek (#39533) üzenetére


aag
őstag

én azt hiszem, hogy élvezed a vele való kínlódást

Sőt! Biztosan én vagyok az-az egyetlen hülye, akinek a kedvéért az egész Unity-fejlesztést csinálja az Ubuntu. Így gondolod? Szegény Ubuntu disztribúció, milyen kedves, hogy az én kedvemért megteszi ezt a nagy-nagy szívességet. ;]

Már megint azt próbálod beadni, hogy mindenki normális, csak egyedül én vagyok a helikopter. Pedig nem így van. Kellene az új kernel, mert reményeim szerint azzal működnének bizonyos hardvereim és bizonyos alkalmazások megfelelően. Csakhogy az új kernelhez sajnos kötelezően társul az új barom felület. Biztosan én vagyok a hülye, hogy próbálok ezen a buta-buta állapoton úrrá-lenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#39535) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Ha jól értelmeztem Ubuntu 10.10-től felfele unity felület van? Ezekre lehet rakni gnome felületet,vagy akkor rakjak fel inkább valami régebbi Ubit?

(#39536) aag válasza HollyBoni (#39535) üzenetére


aag
őstag

Lehet rakni, de nem érdemes. Omlik az egész. Az új GNOME3-as egy szar,
csetlik-botlik. A 2.xx-essel meg már nem működik. Tehát a legjobb opció a 10.10 úgy ahogy van, mert az alá meg nem megy be a 3.0-ás kernel.

De ne hallgass rám, mert a ubuntu-fanok szerint én vagyok csak helikopter. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39537) ZCoyote válasza HollyBoni (#39535) üzenetére


ZCoyote
őstag

11.04-en még kiválaszthatod a Klasszikus Ubuntu felületet.

Romani ite domum.

(#39538) floatr válasza HollyBoni (#39535) üzenetére


floatr
veterán

Alapesetben unity és unity2d, gnome-shell és a classic telepíthető.

Ezen felül persze XFCE, LXDE, és KDE4 lehetséges

(#39539) HollyBoni válasza ZCoyote (#39537) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor ez lesz,köszönöm! Ebben a verzióban is benne van már ez a "dash home" cucc,ahonnan appokat lehet letölteni,gnome alól elérhető?

Lehet túl sokat kérdezek,inkább gyors feldobom virtualbox-ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#39541) Kendek válasza aag (#39534) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most azt pontosan honnan veszed, hogy az új kernelhez társul ez az új barom felület? Én azt hittem, hogy Linus nem is igazán szereti az Ubuntut, most meg kiderül, hogy a rendszermagot kifejezetten hozzá fejleszti? :F

<-ƘƘ->

(#39542) aag válasza floatr (#39538) üzenetére


aag
őstag

Alapesetben unity és unity2d, gnome-shell és a classic telepíthető.

Dobhatnál egy képet erről a választó-menüről. Az én általam letöltött hivatalos 11.10-ben ilyen felület nincs. A minimalcd-vel sem lehet megcsinálni. Akkor hogyan kell? Varázslat, vagy hülyeséget írtál? :F

(#39543) Kendek válasza aag (#39542) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

sudo apt-get install gnome-shell

<-ƘƘ->

(#39544) aag válasza Kendek (#39541) üzenetére


aag
őstag

Ki bírod forgatni a szavaimat, az tényálladék. Pedig érted amit leírtam. Szeretnék az ubuntunál maradni. A 10.10 alá nem tudok tenni 3-as kernelt, mert föl sem áll. A 11.10-esben pedig nem lehet lecserélni az Unityt GNOME 2XX-esre. A GNOME3-as meg szar, tele van hibával. Most akkor pontosan hogyan képzeled el a dolgot? Figyelek, mesélj!

(#39543) Kendek: Neeee, ezt azért nézd már ki belőlem!

[ Szerkesztve ]

(#39545) floatr válasza aag (#39542) üzenetére


floatr
veterán

Ha nem lenne érthető első olvasásra a viszonylag gyorsan fogalmazott válasz, akkor a két linkből talán felgyúlik a fény.

(#39544) aag azt nem értem, hogy ha ennyi minden szarfoshányadék, akkor hogy bírod még mindig itt a fórumon. Nem azt mondom, hogy nem lehetnek problémák vele, de nem kéne generálni is mesterségesen.

[ Szerkesztve ]

(#39546) márNemKereső válasza aag (#39544) üzenetére


márNemKereső
tag

Próbáltál forrásból telepíteni 3-as kernelt?
(gondolom, mert mintha a 10.10 repokban nem létezne 3-as, bár lehet, hogy rosszul tudom)
Ha igen: biztosan nem a kernel konfigot sikerült elkefélned?

(#39547) #16695808


#16695808
törölt tag

unity 2d hogyan lehet gyorsabb? mármint még :)

(#39548) Kendek válasza aag (#39544) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Milyen 3.0-ás kernelt próbáltál amivel nem áll fel a Maverick? Gondoskodtál a külső modulokat beforgató csomagok kompatibilitásáról? Gondolok itt például a zárt grafikus meghajtóra.
GNOME 3 esetében maximum a Fallback módot tudod használni mint klasszikusabb felületet, de persze nem ugyanaz mint a régi panel. Egyébként most én is hanyagolom a Unityt, belőttem egy AWN, egész jó lett. :)

<-ƘƘ->

(#39550) aag válasza Kendek (#39548) üzenetére


aag
őstag

Gondoskodtál a külső modulokat beforgató csomagok kompatibilitásáról? Gondolok itt például a zárt grafikus meghajtóra.

Nincsen zárt meghajtóm egy sem.

GNOME 3 esetében maximum a Fallback módot tudod használni

Nem, sajnos azt sem.

Egyébként most én is hanyagolom a Unityt

Nahát, pedig nagyon odavoltál érte, amikor én már rég leszaroztam. :K

Az AWN-t használtam korábban. Mindig is tetszett, de leírhatnád, hogy akkor mi is a pontos menetrend, amivel meg lehet valósítani. Tudod kínlódnék még egy picit. Élvezem. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.