Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) veze


veze
őstag

elég érdekes a t-home ügyintézés..
ma bementem személysen a fekete sas utcába, lévén hogy korabban(tavaly) a telefonos ügyintézés nem mindig ment gördülékenyen)
szval bebegyek csomagmodosítés ügyében, ( nem, nem amiatt hogy százas kell :D )
azt modja az ügyintézö hogy a mostani kábelextra csomagom és dija nagyon személyre szabott lehetőség lehet, mert NEM tudja a csomagmódósitást ugy felvenni hogy internet és a t-home TV szolgáltatás igénybevétele esetén járó kedvezményes dijszabassal lehessen elszámolni, mert nekem alap(start) analog t-home tv csomagom van. és azzal nem lehet a kedvezményt igénybe venni. Az hogy én most mégis megkapom ezzel, az nagyon személyre szóló ajanlat lehet..
de mondom az van oda irva hgy Internet + egy T-home tv szolgaltatas.. az nincs kikötve hogy milyen ( minimum) tv szolgaltatas.. ennek ellenére nem értettünk szót és nem kötötte meg a módósitást. odahivott még egy másik kolleginat is együtt nézték , ketten is erre jutttak..
utana felhivtam a 1412-t és rögtön felvették a módósitást és fél óra mulva kaptam sms-t hogy a szolgáltatas aktivalasra került..
tényleg létezik ilyn "minimum" tvcsomag szint és az analog start t-home tv csomag szolgáltatás nem számit t-home szolgaltatasnak??? (és emiatt 3 ezerrel több a havi dija adott esetben egy internet csomagnak...)
( az más kédrés hogy nekem miért ilyen van és miért nem más.. a szerződés modosítás szempontjaból ez irrelevans azt hiszem..)

(#4202) wmati válasza veze (#4201) üzenetére


wmati
addikt

Régen most nem tudom mi van de analóg családi csomag volt a feltétele a internetnek

(#4203) veze válasza wmati (#4202) üzenetére


veze
őstag

ekem mindig is ez volt, a kezdet kezdetétől. mégsem problémáztak ezzel sosem. csak ma és csak ez az egy ügyintéző..
telefon csomagbol ingyeneet is akartak már rám beszélni. aztan meg 400 forintos havi díjút..
az még kevesebb mint az analog start csomag.. mégis az OK.. pedig garancia nincs arra sem hogy hasznalja valaki akar egyzser is telefonalasra. nem egyről tudok akinek készülék sincs csak előfizetés...
No.. mindenesetre módosítottak.. telefonon.. személyesen nem..

(#4204) wmati válasza veze (#4203) üzenetére


wmati
addikt

fura :F

(#4205) Rick4 válasza Digital (#4196) üzenetére


Rick4
félisten

És egy speedtest link akadna?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4206) TiMoN


TiMoN
senior tag

Érdeklődnék, hogy szerintetek a 120/10 es netből mennyinek kellene átjönni egy 10/100 as kártyán?
Sajnos mikor alaplapot cseréltem nem vettem figyelembe hogy nem gigabit lan van integrálva. (előzőn az volt)
50/5 ről most felrakattam 120ra. de 60-70M mérek csak speedtest.
Gyanúsan kevés, ennél azért több kellene. Ha 80-90 n menne azt mondom ok, ennyit tud a kártya.

Valakinek vélemény? Esetleg ha van valakinek ilyen nete és laptoppal rámérne amibe 10/100as lan van mondanátok valós értéket eldönthetném, hogy vissza váltsak e a 50/5re?! :F

-TiMoN-

(#4207) mlinus válasza TiMoN (#4206) üzenetére


mlinus
őstag

nézd meg reggel mennyit megy, mert ilyenkor eléggé dugult a háló

(#4208) gabeeen válasza TiMoN (#4206) üzenetére


gabeeen
tag

Üdv
nálam is csak 70-75/8 körül megy routeren keresztül, aminek 10/100 as a wan portja.
routert kikerülve 125/10 a mért érték, ugyhogy annyi lesz az ;)

(#4209) kali válasza gabeeen (#4208) üzenetére


kali
legenda

a router kicsit más tészta, ott jobban hardver kérdése, ahány típus/hardveres kiépítés, annyi wan <-> lan átviteli sebesség!
nagy a szórás, az egyik 100-as router például csak 30 megabit/sec sebességet visz át, a másik meg 90-et!

[ Szerkesztve ]

(#4210) gabeeen válasza kali (#4209) üzenetére


gabeeen
tag

üdv
értem, ma pont ez miatt rendeltem egy Linksys EA2700-at, a régi WRT54G2 helyett, véleményed szerint
megfelelő lesz a 120/10-es kihasználásához? hardveresen megfelelő? a régivel sem volt bajom ezért
maradtam a linksysnél.
köszönöm

(#4211) Rick4 válasza mlinus (#4207) üzenetére


Rick4
félisten

Azért jó lenne tudni, hogy mennyire fix a sebesség, nekem az 50/5-ös mindig ennyi:
és nem is szeretném ha másképp lenne. Anno a betonstabil 8-ról váltottam fel 15-re, ez zuhangatott vissza 1-2Mbitre esténként amikor a 8 stabil volt...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4212) kali válasza gabeeen (#4210) üzenetére


kali
legenda

az ea2700 bőven jó, 340 megabit/sec körül tud wan -> lan irányban!

(#4213) gabeeen válasza kali (#4212) üzenetére


gabeeen
tag

köszönöm :R

(#4214) Digital válasza Rick4 (#4205) üzenetére


Digital
addikt

Akadna éppen, bár nagyon kiszolgáló függő az eredmény!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4215) Digital válasza Rick4 (#4205) üzenetére


Digital
addikt

Ez meg Magyar Telekomos szeróról:

Közben megy 5 feltöltés torrenten!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4216) Digital


Digital
addikt

Ma reggeli mérés. A háttérben még mindig megy pár feltöltés!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4217) mlinus


mlinus
őstag

szerk.: rossz helyre irtam. :C

[ Szerkesztve ]

(#4218) meroly


meroly
veterán

Nah csak sikerült a drága szerelőknek úgy kijönni hogy fel sem hívtak, pedig direkt kértem. Otthon volt nagymama, hát szegény nem sokat értett hozzá és felhívni sem bírt, na mindegy.
Bekötötték a home gateway-t, amit rácsatlakoztattak az antenna koax kábelére. Gondoltam akkor mondom az otthoniaknak hogy nyugodtan dugják rá a gépeket meg a telefont és mennie kell.
Na ehhez képest semmi, nincs net, a telefon meg kicseng, de a készülék nem csörög.
Még azóta sem jártam otthon sajnos, majd ma, de mit nézzek? Hol lehet a hiba szerintetek?
Gépre rádugva észlelte a hálót, mert feljött a windows hálózati beállítás, hogy otthoni, munkahelyi, stb. De net nincs, szerintetek?

Impossible is nothing

(#4219) meroly válasza meroly (#4218) üzenetére


meroly
veterán

Megoldódott, újrakötöttem mindent és a net jó.
Viszont sajna annak a 15-20m-es kábelnek ami lemegy a telefonhoz az egyik végébe van csak mind a négy ér bekötve, ezért a telefon nem működik.
Átkábelezni nem szeretném, mert azzal a speckó fogóval 10 másodperc megcsinálni, csak a kiszállási díj aggaszt....

Impossible is nothing

(#4220) Rick4 válasza meroly (#4219) üzenetére


Rick4
félisten

30 ft a kábel métere, meg 10 a végére a dugó, 1500ft a fogó újonnan, a neten meg van egy halom rajz, hogy kell bekötni. 5 perces meló.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4221) Rick4 válasza Digital (#4214) üzenetére


Rick4
félisten

Ez jó, bár én mindig a neucom bt-s szervert adom meg fixre, és akkor nem kell vacakolni soha. Este 6-9 között nézhetsz többször is...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4222) meroly válasza Rick4 (#4220) üzenetére


meroly
veterán

Tudom, nem a kábel ára a gond, hanem hogy újra be kell húzni itthon, azóta már falazás is volt, stb, stb, nem egyszerű.
Fogó nélkül nem tudom megcsinálni?
Mi a neve pontosan hogy keressem?

Megvan, krimpelő fogó.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4223) Rick4 válasza meroly (#4222) üzenetére


Rick4
félisten

Analóg telefonnak egyébként simán össeesodrod, meg szigszalag és megy is. Az újra behúzás elvileg nem gond, ha a kábel húzásra jön a falból, csak mellékötöd a másikat és húzod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4224) Digital válasza Rick4 (#4221) üzenetére


Digital
addikt

neucom-on 95-97-el jön!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4225) meroly válasza Rick4 (#4223) üzenetére


meroly
veterán

Sima egyszerű analóg. Lehet megpróbálom akkor.
A leírást meg tudod adni amit írtál az előbb?

Sajna be van egy-két helyen már falazva, vagy festék stb, stb.. úgyhogy az nem megy.

Impossible is nothing

(#4226) #78121280 válasza Digital (#4224) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én csak az MT szerverén tudom kimérni a 120-at.
A többi épp, hogy eléri a 100-at.

(#4227) TiMoN válasza gabeeen (#4208) üzenetére


TiMoN
senior tag

Router más, az oké. Közvetlen a Cisco cuccból kapom a netet eredeti rövid kábelével kapcsoltam most össze. Ide tettem a gép mellé. Korábban 4-5m kábelen volt. 50/5 gond nélkül jött.
Újabb alaplapot vettem de nem néztem h ez nem gibabit lanos :(

80-90 el megelégednék :D de főleg csak a hülye fejem. 50 is bőven elég letölteni :D
Ha csak 60-70 et fogok mérni valszeg visszaváltok. :W

-TiMoN-

(#4228) Digital válasza #78121280 (#4226) üzenetére


Digital
addikt

Nekem is hasonlóak az eredményeim!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4229) Rick4 válasza meroly (#4225) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen leírást? A bekötésről? Annyit írtam, a neten ezer helyen fent van, rákeresni csak rá tudsz Te is.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4230) Digital


Digital
addikt

A 18 órás mérés eredménye

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4231) #78121280 válasza Digital (#4230) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jelenleg. :)

(#4232) veze válasza Rick4 (#4220) üzenetére


veze
őstag

ha veszek itthon egy könig krimpelőt
vagy kinából egy ilyet fele annyiért, akkor gyakorlatilag ugyanazt kapom, nem? leszámítva azt hogy a kinai nem könig, a "KÖNIG" is ugyanúgy kinai ..
vagy van értelme többet fizetnem érte itthon, mert minőségibb?
egyaltalan ebben az árkategórában létezik "minőségibb"?
nem vagyok ebben biztos..
akkor meg a kinai..
a bukta az lehet csak hogy mind a kettő széteshet egy hét után , az itthonit akkor kicserélik mert van rá egy év garancia..

[ Szerkesztve ]

(#4233) wmati válasza veze (#4232) üzenetére


wmati
addikt

egy két csatalakózó felrakásához elég az olcsóbb is ha pl ez a szakmád és naponta több száz csatlakozót szerelsz fel akkor éri meg drágábbra beruházni

(#4234) veze válasza wmati (#4233) üzenetére


veze
őstag

nem ez a szakmám, szval 100 csatlakozót inkább 1 év alatt mint egy nap...
nyilván ha napi szinten nyomnám akkor profi szerszam kell, (abban az árszegmensben) ezt én is sejtem
nyilvánvaló hogy az itthoni könig is egy olcso (szerszámnak bóvli) kategoria
a kinai meg megszólalásig hasonlo..csak fele annyiért

[ Szerkesztve ]

(#4235) wmati válasza veze (#4234) üzenetére


wmati
addikt

Itt egy leírás mi szerint nem kell szerszám anélkül is megtudod oldani, bár szerintem elég gányoláslink

[ Szerkesztve ]

(#4236) Rick4 válasza veze (#4232) üzenetére


Rick4
félisten

Vehetsz kínait, nem fognak szétesni egy hét után...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4237) meroly válasza Rick4 (#4229) üzenetére


meroly
veterán

Tényleg bocs, már találtam is ;)

Más kérdések:
1. Ha ehhez a csomaghoz TV szolgáltatást is rendelek, akkor a gateway-ből az egyik hálózati csatin fog rácsatlakozni a set top box?
2. A másik ág, amin az analóg tv szolgáltatás jön, akkor megáll? Ott nem fog jönni semmi?

Csak azért kérdezem, mert 4 tv van a lakásban, ergo 4 set top box is kell, viszont ha jól értem plusz egy halom kábel is....

Impossible is nothing

(#4238) Rick4 válasza meroly (#4237) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt én nem tudom, mert sat tévém van, gondolom egyik lancsatira dugod. De max veszel egy switch-et (van is 20K-ért egy 24 portos Glanos tp-linkem eladó. :D)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4239) wmati válasza meroly (#4237) üzenetére


wmati
addikt

Ha IPTV-t kérsz akkor egyik lan csatira megy a box analóg adás megmarad ugyan úgy nézheted

(#4240) meroly válasza wmati (#4239) üzenetére


meroly
veterán

Analóg adást más szolgáltató adja, akkor gondolom nem marad, nem? :F
Vagy T-nél is van analóg?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#4241) kali válasza meroly (#4240) üzenetére


kali
legenda

t-nél is van analóg, kábelen nekem is jön az iptv mellett!
nem sűrűn használom, csak akkor jön jól, ha internet nincs, de az analóg működik, olyankor legalább tv van, ha internet és kábeltelefon nincs is...

(#4242) wmati válasza meroly (#4240) üzenetére


wmati
addikt

T nél is van analóg, analógot csak úgy tudják tudtommal kikapcsolni hogy kikötik oszlopon kábelt

(#4243) meroly válasza kali (#4241) üzenetére


meroly
veterán

Az jó, köszi srácok és akkor gondolom a kábelezés marad itthon, csak a szolgáltató változik?
Nekem édes mindegy ki adja az analógot, de boxot nem akarok minden szobába szerelni meg bekábelezni.
És amit írnak a digitálishoz az minden csatorna bejön analógon?
Én kb fél évente egyszer nézek TV-t, de a család többi tagjának fontosak a csatornák és pl a gyereknek is a minimax :)

Impossible is nothing

(#4244) kali válasza meroly (#4243) üzenetére


kali
legenda

egy koaxiális kábelen, egyszerre csak egy szolgáltató szolgáltathat!
eltér az analóg és az iptv kínálata!

(#4245) meroly válasza kali (#4244) üzenetére


meroly
veterán

Persze nyilván fel fogom mondani a másik szolgáltatót, az ok.

Impossible is nothing

(#4246) dr.bubo válasza meroly (#4243) üzenetére


dr.bubo
őstag

ÁSZF Analóg csatorna kiosztás

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4247) meroly válasza dr.bubo (#4246) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm, felhívtam őket, elvileg akkor ugyanezt a pdf-et fogják kiküldeni ha ideér végre az email ;)

Impossible is nothing

(#4248) Rick4


Rick4
félisten

Ma 11-kor rendeltem meg a 120-as netet a weben, 14:30-kor jött az sms, hogy aktiválva.....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4249) Digital válasza Rick4 (#4248) üzenetére


Digital
addikt

Gratula!
Speedtest mit mutat?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#4250) veze válasza Rick4 (#4248) üzenetére


veze
őstag

az aktiválva azt jelenti hogy már a műszaki paramétereket is átállították és annyival jön? vagy csakazt hogy az előfizetéshez az a csomag élesbe van állitva ( pl számlázás terén)
de a müszaki átállitást majd akollegáik másnapp vagy ki tudja miikor( esetleg pár nap múlva) foganatosítsak.
mert amikr én módósítottam most akkor a telefonosügyfélszolgálat után kb 30 perccel már jött az sms. és nem hinném hogy addigra már át is állitották.
főleg azért mert még mindig a régivel jön..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.