Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) hackeeeee válasza veze (#3999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem múltkor több órát volt kihúzva a HGW, teljesen ártamtalanítva volt, minden ki volt húzva belőle, coax, utp-k, és ugyan azt az IP-t kaptam.

+Igen, ahogy felettem is írják, akkor ha új eszköz csatlakozik a HGW-hez, akkor új IP-t kéne kapnia, de ez egyáltalán nincs így. :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4002) #78121280 válasza veze (#3999) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát ez elég fura, mert ha én rá dugok egy teljesen új eszközt amit még nem volt sosem rá dugva a Cisco EPC3925-re, akkor miért nem változik meg az IP címem? Több mint egy éve ugyan az az IP címem. Központ se hajlandó cserélni.

(#4003) hackeeeee válasza #78121280 (#4002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sőt, akkor egy spontán hálókártya cserével is másik IP jönne, ehhez képest, ez sincs így. :N

Véleményem szubjektív...

(#4004) kali válasza #78121280 (#4002) üzenetére


kali
legenda

hgw/router után más a helyzet, hiszen akkor adott hgw-nek/routernek a mac adress azonosítóját látja a központ, az meg ugye nem változik, hiába szúrsz rá a láncolatban utána bármilyen eszközt!

hackeeeee; a 3 - 4 nap már biztos, többször tapasztaltam, hogy hétvégi távollét után, új ip címet kaptam!

[ Szerkesztve ]

(#4005) Rick4 válasza hackeeeee (#4001) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig így van, nekem van 3 routerem, volt mikor próbálgattam őket, és totál más ip-t adott akár percenként is. Sőt, mikor az előző eszköz került vissza, visszakaptam a hozzá tartozó ip-t is. És a cisco 3925-ös mögé volt dugva...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4006) veze válasza kali (#4000) üzenetére


veze
őstag

nem váltogatom eszement módon.
de volt olyan hogy egy nap váltottam 2-3x váltottam. Ettől még nem sokalt be.
Természetesen nem a gépek hálókártyáinak mac címével babráltam, hanem a routerével..
Nálam ez bevált és működik. Ha visszaírom neki az egy órával korábbit, akkor visszakapom én is a korábbi IP-t
Egyébként nem olyan rossz ez így, mert élvezheti az ember a fix IP előnyeit is, ha meg nagyon kell , megoldható hogy mégis új legyen. és immár akkor az lesz az új fix..:)

[ Szerkesztve ]

(#4007) kali válasza Rick4 (#4005) üzenetére


kali
legenda

én egy ilyen routert használtam, mi még a upc modem után is kikapcsolás nélkül kapott mindig új ip címet (elég volt csak felszabadítás és megújítás), ez az asus wl-520gc volt, mással nem bírtam elérni, pedig megfordult nálam néhány router...
a hgw nem csak modem módban ment?

(#4008) bionatur válasza Gubek-Einste (#3998) üzenetére


bionatur
csendes tag

Most ez komoly? Kezdhetek proxyzgatni a 21. században, mikor soha nem volt fix IP-m? Még a router sem segít?

(#4009) Gubek-Einste válasza bionatur (#4008) üzenetére

Ha HGW-t (Cisco EPC3825/3925) kapsz akkor semmilyen lehetőség nincsen de ha csak modemet akkor MAC cím változásnál újat kapsz de az elmúlt néhány hozzászólásban már volt néhány tapasztalat ezzel kapcsolatban.
Egyébként minek neked állandóan új IP cím?
Én 10 éve vagyok kábelnet előfizető és eddig még semmilyen gondom nem volt abból, hogy sokáig ugyan az az IP címem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4010) Rick4 válasza Gubek-Einste (#4009) üzenetére


Rick4
félisten

Ha HGW-t (Cisco EPC3825/3925) kapsz akkor semmilyen lehetőség nincsen Kivéve az általam is leírt mac változtatást... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4011) Gubek-Einste válasza Rick4 (#4010) üzenetére

Írtam, hogy olvasson vissza a tapasztalatokból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4012) Rick4 válasza Gubek-Einste (#4011) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, beillesztem ide, amit írtál:

Ha HGW-t (Cisco EPC3825/3925) kapsz akkor semmilyen lehetőség nincsen de ha csak modemet akkor MAC cím változásnál újat kapsz de az elmúlt néhány hozzászólásban már volt néhány tapasztalat ezzel kapcsolatban.

Én a mondat első felében emlegetett Cisco 3925-tel rendelkezem, és az általad leírt dolog nem így működik. a másik felében modemről írsz, arra viszont én semmit se szóltam, ahogy olvasom nem ezekkel, hanem ezzel kapcsolatban-t írtál, tehát szerintem a mondat másik részére vonatkozik a visszaolvasós dolog.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4013) bionatur válasza Gubek-Einste (#4009) üzenetére


bionatur
csendes tag

Mondjuk mert ha le szeretnék tölteni valamit idióta fájlmegosztóról, nincs kedvem két fájl között 1 órát várni az IP-m miatt. Pl. ezért kell a dinamikus IP.

Nem tudom, mivel fogják bekötni, kábelnet maximum csomag lenne. (nem optinet) Ti tudjátok, ehhez mit adnának?

(#4014) Gubek-Einste válasza Rick4 (#4012) üzenetére

Én úgy akartam írni, hogy:
1; Ha HGW-t (Cisco EPC3825/3925) kapsz akkor semmilyen lehetőség nincsen
2; ha csak modemet akkor MAC cím változásnál újat kapsz
3; az elmúlt néhány hozzászólásban már volt néhány tapasztalat ezzel kapcsolatban
Bocs ha nem volt teljesen egyértelmű.

(#4013) bionatur: Néha én is szoktam letölteni DDL oldalakról de inkább a normál letöltő oldalakat és/vagy a torrent-et preferálom ez ügyben.
Ha csak netet (és telefont) kérsz akkor csak modemet fogsz kapni de ha kérsz IPTV-t is akkor mindenképpen HGW-t.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4015) bionatur válasza Gubek-Einste (#4014) üzenetére


bionatur
csendes tag

Értem, köszönöm. Csak net és telefon. Akkor ezek szerint modem lesz.

(#4016) Gubek-Einste válasza bionatur (#4015) üzenetére

Elvileg nem kellene HGW-t adni de ki tudja, hogy éppen mi van raktáron vagy osztanak ki a kedves ügyfélnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4017) bionatur válasza Gubek-Einste (#4016) üzenetére


bionatur
csendes tag

Még annyit, hogy gőzöm nincs a MAC cím átírásáról. Tudnátok segíteni?
1. Hogyan kell a router mac-címét átírni,
2. és hogyan kell a hálókártyáét?
De ha routerem van, akkor gondolom, a router mac címe az érdekes egyedül, a hálókártyáé nem.

Még valami. Van olyan technika, ahol weboldalak ki tudják olvasni a router vagy a hálókártya mac címét? Vagy az láthatatlan?

(#4018) hackeeeee válasza Rick4 (#4005) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én meg cseréltem alaplapot, és ugyan az az ip-m.

Véleményem szubjektív...

(#4019) veze válasza hackeeeee (#4018) üzenetére


veze
őstag

ha a routered nem változott, akkor nincs is ebben semmi meglepő

(#4020) hackeeeee válasza veze (#4019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A HGW a router maga. De végülis mindegy, mint mondtam volt olyan, hogy közel egy napig áramtalanítva volt, lapcsere is volt, és mindig ugyan azt az ip-t kaptam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4021) veze válasza hackeeeee (#4020) üzenetére


veze
őstag

közel egy nap nem elég neki, annál tovább foglalja az IP-t neki.( ahogy itt írták, 2-3 nap kell hozzá)
de végül is mindegy..
Nem tudom kinél hogy működik ez.. nálam működik az, amit leírtam

(#4022) Vyndree


Vyndree
őstag

Összegezzük kicsit a napokban elhangzottakat, IP váltással kapcsolatos dolgokat. :)
Tegyük fel Cisco EPC3925-tel rendelkezem, nincs routerem, kábelen megy a gépembe (hálókártyába) a cucc és szeretnék IP-t váltani. Átírom a hálókártyám MAC címét, esetleg kihúzom a Cisco-t 2-3 napra, vagy felejtsem el az IP váltást?
Megjegyzem nyaralás alatt 9 napig nem kapott áramot és ugyanazt kaptam, szóval a középső megoldás kilőve. :(

(#4023) hackeeeee válasza Vyndree (#4022) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, akkor lényegében megdőlt a teória..

Véleményem szubjektív...

(#4024) kali válasza Vyndree (#4022) üzenetére


kali
legenda

nekem 3 - 4 nap áramtalanított állapot után, szinte mindig változik az ip cím!
a mac adress módosítás már kevésbé működik, bár azt csak kíváncsiságból próbáltam ki, illetve több ellenoldal is van itthon, azokat is variáltam!
lehet, hogy a szolgáltatói oldalról, ezek is függnek több tényezőtől, mert nem mindenkinél azonos a dolog!

(#4025) LEON-T


LEON-T
aktív tag

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan ember, aki 18. keruleti kabelnetes?
Ha igen, Nem tapasztalt Magas packet loss-t? Nalam 3 napja 11%-os.
Hivtam oket, de azt mondta a diszpecser, hogy ezt nem tudja hibara felvenni, de + koltsegert szivesen megoldjak....

Elore is koszonom.

(#4026) [Laca] válasza LEON-T (#4025) üzenetére


[Laca]
csendes tag

hali
Lőrinc Centertől nem messze ilyen:

193.239.149.1 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 285, fogadott = 285, elveszett = 0
(0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 7ms, maximum = 31ms, átlag = 10ms

(#4027) Rick4 válasza LEON-T (#4025) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom parancssorból is csináltál ping tesztet...
berakod a modemet 5 másodpercre a mikróba, vagy az usb-be beküldesz egy kis 220-at, és jöhetnek kifelé. Mi az, hogy a 11%-os nem tekintik hibának? Akkor mi az?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4028) LEON-T válasza Rick4 (#4027) üzenetére


LEON-T
aktív tag

:)
Vegulis beszeltem ma egy normalis diszpecserrel. Azt mondta egesz 18 ba ilyen hiba van.
De mondjuk ugy latom lacanal nem. koszi :)

Parancssorbol csinaltam.Ami erdekes volt az az, hogy hajnali 5 kor is ilyen volt, igaz csak 8% Packet lossal.
Nem akarok meg ilyen durva lenni.Modem nem tehet rola.
Egyebkent a Normalis diszpecser elmondta azert nem vettek fel hibanak mert ilyen hibakod/hibajelentes nem letezik naluk:D Erdekes.
Remelem megoldodik hamar. Eleg idegesito, mar webezesnel is....

Koszonom a segitsegeket:)

(#4029) wmati válasza Rick4 (#4027) üzenetére


wmati
addikt

Vagy sokkoló az a tuti annak nincs nyoma, csak akkor cumi ha máshol van a hiba
am ilyenkor kamuzni kell valami okosat és a szerelővel megdumálod a dolgot :U

(#4030) LEON-T válasza wmati (#4029) üzenetére


LEON-T
aktív tag

jah mutyi az egesz vilag:)

(#4031) wmati válasza LEON-T (#4030) üzenetére


wmati
addikt

Nem nem csak ez az ország :C

(#4032) Vyndree válasza [Laca] (#4026) üzenetére


Vyndree
őstag

Parancssorból hogyan kell ilyen tesztet végezni?

Pingtest.net-en nekem ilyet produkált:

(#4033) [Laca] válasza Vyndree (#4032) üzenetére


[Laca]
csendes tag

start/futtatás/cmd és utána a ping parancs.

pl.
ping bix.hu

vagy ha hosszabbat szeretnél:
ping -n 100 bix.hu

így 100x pingeli.

(#4034) Vyndree válasza [Laca] (#4033) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönöm, azt hittem bonyolultabb művelet. :)

193.239.149.1 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 100, fogadott = 100, elveszett = 0 (0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
minimum = 7ms, maximum = 148ms, átlag = 45ms

Lehet azért ilyen "gyenge", mert fut mellette 83 torrent és jelenleg négy gép van rácsatlakozva?

(#4035) [Laca] válasza Vyndree (#4034) üzenetére


[Laca]
csendes tag

valószínű :)

(#4036) LEON-T válasza Rick4 (#4027) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Na most ezt most mertem. Akarhogy nezem ez hiba. Megneztem tesom gepen. Detto
Nem hiszem el, hogy ez nem problema.
Van egy olyan erzesem, hogy az a tegnapi diszpecser altal emlitett globalis hiba nem egeszen volt igaz, mivel ma is felhivtam oket, es mondtak, hogy nem latnak nagy merteku problemat a keruletbe....
Ugyan felvettek hibanak, de sok jora nem szamitok.
Termeszetesen ma is felajanlottak a szuperszervizt + penzert...

(#4037) Rick4 válasza LEON-T (#4036) üzenetére


Rick4
félisten

Ez tényleg nem néz ki jól...
Ha két gépen, router nélkül (tehát csak a modem van a gépbe dugva kábellel) akkor az ő rendszerükben van a hiba, érdekes, mivel ez a szolgáltató érdekkörébe tartozó hiba, a bejelentéstől számított 72 órán túli elhárításkor kötbérigénnyel élhetsz. Nem kell ide semmi szuperszerviz, 220-as a modemnek... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4038) LEON-T válasza Rick4 (#4037) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Jo hir. hivott egy muszakis. Latja a hibat. Egyik upload csatornan hibak jonnek.
most berakott 24 oras figyelobe, mert sok minden miatt lehet. splitter, modem, oszlopon valami....Hetfon hivnak.ejj legalabb valami fejlemeny.
Egyben mondta h eros a kapcsolatom, es a 80mbit is menne.

Vegre tulleptem a diszpecser dolgon.
Koszi rick, meg mindenkinek aki pingel :R

(#4039) Rick4 válasza LEON-T (#4038) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, én csodálkoztam, hogy nálad bármi is van, nem mennek ki, nem nézik a hibát....Splitterrel jártam én is így 3 hónaposan, 4 hónap után modemcsere, most kaptam egy modem- routert egyben, ezt belőttem (nas, médialejátszó, pc-k, telók, tablet wifin) és egy ideje minden flottul megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4040) LEON-T válasza Rick4 (#4039) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Igazabol bejelentes volt az ami problema volt, az az h eljusson a kerelem a muszakisokhoz...
igen ,latom nalad szepen muzsikal:D Mondjuk nekem a sebessegem jo, csak az adatvesztes necces. Egyebkent ma mar jobb. kopp kopp.

(#4041) Narxis


Narxis
nagyúr

Mi a franc lehet a baj? Este még vígan CS-ztem... most meg minden laggol. Wifin keresztül mértem, de eddig sose volt ilyen gond.

2. mérésre pedig ilyen....érdekes:

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#4042) Rick4 válasza Narxis (#4041) üzenetére


Rick4
félisten

Másik oldalon minden oké:

De egyébként más szerverekkel volt nagyobb ping is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4043) LEON-T válasza Rick4 (#4042) üzenetére


LEON-T
aktív tag

hali.
Na minden egyeztetes nelkul jott ma szerelo. Meg jo, hogy tesom otthon volt...
Kaptam uj modemet valami EPC3925 Cisco+ Oszlopon csinaltak valamit.
Tesom szerint most minden jo.
Koszonom mindenkinek a segitseget.

(#4044) Rick4 válasza LEON-T (#4043) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyenem van nekem is, nálam tökéletes, a wifi részét is használom, jól dolgozik..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4045) bionatur


bionatur
csendes tag

Na kaptam egy ciscot. EPC3925

Kérdés: Cisco után szabad kötni routert? Mert azt mondta a szerelő, router után routert nem célszerű. IP cím változtatás ez esetben nem megoldott? Nem látok disconnectet sem a cisco-nál, hogyan lehet megszakítani a netet?

Van rajta 4 csatlakozási hely. Ha kötök routert ezek közül az egyikbe rakjam, és a routerbe a gépeket?

Köszi a segítséget.

(#4046) LEON-T válasza bionatur (#4045) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Ugyan en meg nem lattam az uj csodat de nalunk egy tplink van kotve moge es minden jol muxik...

(#4047) Rick4 válasza bionatur (#4045) üzenetére


Rick4
félisten

Szimplán utánakötöd a routert, és a menüjében beállítod, hogy a router mac-je DMZ-ben legyen

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4048) dr.bubo válasza Rick4 (#4047) üzenetére


dr.bubo
őstag

Inkább a router ip-jét tegye DMZ-be. :K

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4049) Rick4 válasza dr.bubo (#4048) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát a mac alapján adjon neki fix ip-t és ezt tegye DMZ-be. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4050) bionatur válasza dr.bubo (#4048) üzenetére


bionatur
csendes tag

És akkor nem is fogok tudni egyáltalán IP-t váltani?

A cisco-ban nem lehet megszakítani a kapcsolatot és újracsatlakozni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.