Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) turorudi válasza Scarabe (#3697) üzenetére


turorudi
aktív tag

Mindenképpen jelentsed be a hibát. Ők tuják, hogy melyik modem kell ahhoz, hogy vigye a sávszélt. Nálam a 3. ugyanolyan típusú Cisco modem az most, ami rendesen működik. Ha lepattintanak, hívjad újra őket.

(#3702) veze válasza Scarabe (#3699) üzenetére


veze
őstag

szerintem is reklamalj nem kell kímélni öket
nekem is ilyen modemem van és mikor kérdeztem hogy ha a csomagomat 25-ről nagyobbra modositom( nálam is az 50 és 80 elérhetö) akkor ez a modem megfelelő lesz e vagy cserélni kell, azt mondták hogy nem kell cserélni..

(#3703) XZoli


XZoli
aktív tag

Két nap után helyreállt a rend, modem csere volt. remélem nem olyan rossz mint ahogy olvastam róla. EPC 3925-ös kaptam semmilyen dokumentációt nem hagytak itt, úgy vadásztam le a nettől

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#3704) veze válasza XZoli (#3703) üzenetére


veze
őstag

ezek szerint mégis kell modem csere...
akkor nincsenek a helyzet magaslatan azok akik az ügyfeleket tájékoztatják :D

(#3705) turorudi válasza XZoli (#3703) üzenetére


turorudi
aktív tag

A 3925 netről levadászható leírása sem tartalmazza, hogy az USB portot hogy kell használni/konfigurálni (a hozzá adott leírás is csak azt mondja, hogy printer és HDD osztható meg a hálózaton rajta keresztül). Én printert akarnék megosztani rajta, de nem megy. Írtam a Cisco supportnak, de válaszra sem méltattak, a t-home pedig többször feltett kérdésemre (telefonon és az itt járt szerelőktől is kérdeztem) azt felelték, hogy ők nem ígérnek USB-s csatlakozást a szolgáltatásukhoz, ezért ne is akarjam azt használni. Ezt még megtoldották azzal, hogy a modem/router WiFi képességeit se használjam, mert az sem tartozik a szolgáltatáshoz. Sőt, a legjobb az lenne, ha egyszerűen kikapcsolnám a WiFit a 3925-ben, mert szerintük az okozza a leállásokat. Mint kiderült, rosszak voltak az eszközök és most, a harmadik csereként idehozott modem/router stabilan megy.

(#3706) Scarabe válasza veze (#3702) üzenetére


Scarabe
csendes tag

Nos helyreállt ez magától, csak betegeskedett kicsit az első 1-2 napon, tegnap és ma, már túlteljesítve a papírformát zakatol az EPC3000 modemmel:
http://www.speedtest.net/result/1553054853.png

"We never really grow up, we only learn how to act in public."

(#3707) veze válasza Scarabe (#3706) üzenetére


veze
őstag

akkor még sem kellett a 25/5 után modemet cserélni, bírja a 80/5 öt is?
mégis igazat mondtak? én már nem hiszek ennek a bandának semmit...D
csak azt amit a szememmel látok:)

(#3708) turorudi válasza veze (#3707) üzenetére


turorudi
aktív tag

Azt nem értem, hogy a feltöltés miért ennyire alacsony. Anyósomnál a Digi legolcsóbb csomagja 2200 Ft-ért 20/10-t ad (vagy 25/15-t, nem emlékszem pontosan).

(#3709) veze válasza turorudi (#3708) üzenetére


veze
őstag

én sem... Én azért nem váltottam 25/5-röl nagyobbra, mert azoknal is ugyanugy 5 mega fölfelé.. Így inkább maradt a 25/5 és ujra kötöttem ugyanazt a csomagot ( és a hűségidöt)csak immár nem 6200 Ft ba kerül hanem 3290.. az 50 megas csomag 4100 ha abban adott volna legalabb 10-et fölfelé akkor átléptem volna...

[ Szerkesztve ]

(#3710) turorudi válasza veze (#3709) üzenetére


turorudi
aktív tag

Hol 4100 Ft a T-Home-nál az 50 mega? Nekem az van és több, mint kétszer annyiba kerül.

(#3711) veze válasza turorudi (#3710) üzenetére


veze
őstag

pl itt
de ha belépsz a t-home oldalara és beirod a bal sarokban fent látható címet ( bármilyen házszámmal) neked is kiadja a találatot. És valóban ennyit is fizetek.. Illetve ha kikeresed és megnyitod a csomagot a részleteknél , akkor az is látszik hogy ez az ár tripla kedvezménynél érvényes (net + tv + telefon) de én telefiont nem rendeltem ezért nekem csak dupla kedvezénnyel számol( net+ tv) így 300 Ft-al több mint a tripla kedvezményes..
Ami érdekes hogy a városban sem egyformák a csomagárak, vannak városrészek ahol többe kerülnek

(#3712) turorudi válasza veze (#3711) üzenetére


turorudi
aktív tag

Á, értem, köszi. Nekem se telefon, se TV nem kell, így viszont marad a relatíve drága necc önmagában.

(#3713) veze válasza turorudi (#3712) üzenetére


veze
őstag

azért érdemes utána nézned, mert pl a telefont nulla forintos havidíjjal adná nekem ezen a címen (hátha mégis beszél majd valaki ha már ott van) de még így sem kell ( mert a végén még tényleg beszél valaki:)
de egy analog alap tv csomagot elöfizetek havi 900 Ft ért és így már jár a dupla kedvezmény, ami a 900 Ft-nak többszöröse.. még akkor is megéri ..

(#3714) Vyndree


Vyndree
őstag

Tudom, hogy nem rég volt kérdés, de ugye nincs semmiféle adatkorlátozás a kábeles T internetnél? (25/5) Elvileg korlátlan, de régebben valahol azt olvastam, hogy 350GB havi korlát van, majd azt hogy nincs már január óta.
Meg tudná ezt valaki erősíteni vagy cáfolni?

(#3715) veze válasza Vyndree (#3714) üzenetére


veze
őstag

én kérdeztem ezt korábban (ittt) és azt kaptam válaszként hogy nincs.. mellesleg túl szoktam lépni...

(#3716) Vyndree válasza veze (#3715) üzenetére


Vyndree
őstag

Tegnap úgy felszaladt 18GB torrenten, hogy észre sem vettem pedig szinte csak be volt kapcsolva a gép. Nem szeretném ha ebből gondom lenne, de akkor úgy néz ki nem lesz. :)

(#3717) veze válasza Vyndree (#3716) üzenetére


veze
őstag

volt már hogy 50 is felszaladt egy nap:D
NAS-t használok 24/7-ben, azért kérdeztem én is

(#3718) Vyndree válasza veze (#3717) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönöm válaszod, akkor semmi gáz. :)

(#3719) Narxis


Narxis
nagyúr

Olyan problémám lett a napokban, hogy wifin belassult a net és ott ahol eddig 3-4 csík között mozgott a jel ott hirtelen 1-2 lett, sőt sokszor meg is szakadt, asztali gépeken is lassabb lett a böngészés. Gondoltam feltörték valahogy a netet és most torrenteznek rajta, be akartam lépni a webes admin felületbe de nem tudtam, ezután már wifin se fogadta el a biztonsági kulcsot. Benyomtam a reset gombot, ezután jelszó nélkül be kellett volna engedni, de most se enged, de legalább a net gyorsabb lett, wifi-n elfogadja a biztonsági kulcsom viszont IPTV-n 1-1 csatornánál áthallatszik egy másik csatorna hangja. :D Nekem úgy tűnik meghibásodott a modem, szerintetek kicserélik vagy én bénáztam valamit? Ja a modem az a Cisco amit a 25megás netek mellé osztogatnak már egy ideje, modellszám nem jut eszembe...

Thanos was right.

(#3720) Rick4 válasza Narxis (#3719) üzenetére


Rick4
félisten

Cisco EPC3010-es lesz a típus, legalábbis ha egyféle van, nekem ilyet adtak. Ha resetet nyomsz, biztosan be lehet lépni, nincsen se kód, se semmi, akkor megváltoztatod a wifi jelszót (a kódolás ne WPA legyen, hanem WPA2, az nem törhető fel) és nem árt a belépéshez is jelszót gyártani.
Viszont ha akármi áthallatszik, nem hiszem, hogy ez a router és a lehetséges behatolás miatt történik, más gond lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3721) Rick4 válasza Narxis (#3719) üzenetére


Rick4
félisten

Közben megtaláltam, Veze már leírta pár hónapja, itt elérheted a modemedet: [link],
username: admin
password: W2402
és ott fogsz pár paramétert találni. Enyém ilyen:

ezekkel az értékekkel így szalad:

Ha nálad valami nagyon eltér, abból lehet gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3722) sh4d0w válasza Rick4 (#3720) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

WPA2 is sebezhető, Defcon 18-on bemutatták...

https://www.coreinfinity.tech

(#3723) Rick4 válasza sh4d0w (#3722) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván minden az, csak kérdés, milyen technikával, mekkora hozzáértéssel, és mennyi idő alatt. A routerben a WPA2-re váltás kb 4 kattintás, ennyi meg lehet hogy elég is a mostani állapot megszüntetéséhez.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3724) Narxis válasza Rick4 (#3720) üzenetére


Narxis
nagyúr

WPA2-n volt amióta megkaptam. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy hibás de megpróbálok még egy resetet és azzal belépni amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#3725) Vyndree válasza Rick4 (#3720) üzenetére


Vyndree
őstag

Narxis: (rá van írva a típusa az elejére) Nekem EPC3925-öt adtak kb két hete, ennek van egy "betegsége amiről ezt olvastam: "Pár hete,mikor foglalkoztam ezzel a Cisco problémával, akkor több helyen is azt írták, hogy folyamatosan a használat során adja meg magát."

Megoldás:
"A probléma megoldása,:az IPv6 miatt van a probléma.Ezt át kell állítani IPv4-re.
/etc/default/bind9:
OPTIONS="-u bind" helyett OPTIONS="-4 -u bind" kell,
ezzel letiltod az ipv6-os névfeloldást.
És még ez van hozzá:
a /etc/init.d/bind9 -> RESOLVCONF=no átírva yes-re eredményt hozott és most már gyors a böngészés. Tehát most kifogástalanul működik."

Még nem próbáltam, de eltettem a cikket, ha valami gond lenne be tudjam vetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3726) Vyndree


Vyndree
őstag

Az mitől van, hogy a modemen (Cisco EPC3925) a bal szélső négy lámpa világítása mellett (állítólag ha ezek világítanak akkor minden rendben) se internet, se IPTV nincs, majd kikapcs/bekapcs (reset) és 1-2 perc múlva visszajön minden? Ha ezt nem teszem meg, akkor nem javul meg magától.
Van erre valami gyógymód, mit tudok tenni?

(#3727) Narxis válasza Vyndree (#3726) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem is ez van mostanság...

Thanos was right.

(#3728) turorudi


turorudi
aktív tag

Sikerült már valakinek printert megosztania az EPC3925 USB-portján? Írtam a Cisco supportnak, többször kérdeztem a T-Home-ot, de egyik se válaszolt.
Ha igen, akkor hogyan? Ha rátolok az USB-re valamit, akkor érzékeli (világít az USB led), de a kezelőfelületen nincs opció a beállítására. A kezelési útmutatóban is csak egy böffentés van arról, hogy vinyó vagy printer dugható rá.

[ Szerkesztve ]

(#3729) Narxis válasza turorudi (#3728) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lehet letiltották szoftveresen, hogy ne zaklassák vele a T-home-ot ha gond van vele. :D

Thanos was right.

(#3730) Vyndree


Vyndree
őstag

A T-Home kábel netesek (25/5) fix IP-n vannak, vagy lehet valahogy váltani?

(#3731) forrest85 válasza Vyndree (#3730) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha megváltoztatod a MAC címed, akkor fogsz új IP címet kapni.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3732) Vyndree válasza forrest85 (#3731) üzenetére


Vyndree
őstag

Azt hol tudom megváltoztatni?

(#3733) forrest85 válasza Vyndree (#3732) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha van routered, akkor MAC clone menüpont alatt. Amúgy I don't know. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3734) Vyndree válasza forrest85 (#3733) üzenetére


Vyndree
őstag

Cisco EPC3925-öst kaptam, nem használok másik routert. Ezen tudok változtatni?

(#3735) Vyndree válasza forrest85 (#3733) üzenetére


Vyndree
őstag

Megcsináltam ezt, router reset, ugyanazt az IP-t kaptam.
Ezek szerint aki EPC3925-öst kapott az önmagában, másik router nélkül nem tud IP-t váltani.

(#3736) veze válasza Vyndree (#3735) üzenetére


veze
őstag

ha a gépen megváltoztatod (átírod) a hálókártya mac címét, majd klónozod a routerben ezt a megváltoztatott mac cimet, elmented a routerben, és a modemet reseteled, és kapsz új IP-t..

(#3737) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

tányéros t-hom van nálam tudok hozzá HDMI-s beltérit kérni a t-hom tol,vagy veszek privátban egy beltérit de az nem tudom fogadja-e a kártyát?válaszokat elöre is köszönöm.

bendeguz_HUN

(#3738) Vyndree válasza bendeguz76 (#3737) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez a "T-Home (volt T-Online) Kábelnet topic", szerintem nem itt akartad ezt megkérdezni. :)

(#3739) goofy1984


goofy1984
csendes tag

Hello!

Egyik ismerősömnél jelentkezett a következő probléma: T-Home kábelnetjük van és egy wifi routerrel meg van osztva. Egy pár óráig van net, aztán nincs egyik gépen se. A WAN résznél a routeren úgy látszik, hogy az viszont csatlakoztatva van (látszik az IP, átjáró, DNS, stb). A modem hálókábele direktbe a gépbe dugva nincs ilyen probléma. Ha ki van húzva és visszadugva a router tápja, akkor visszajön a net a gépekre is.
Egy tp-link routerről van szó. Próbáltam az MTU-t változtatni, a Get IP with Unicast DHCP-t be és kipipálni, de mindig ugyanaz a helyzet. Már volt fix IP és DNS a gépre beállítva, akkor se jó. Volt már firmware frissítés is, meg mindenféle beállítás ami eszembe jutott.
Már ki lett cserélve a modem és a router is.
Mit lehetne ilyenkor tenni?

(#3740) turorudi válasza goofy1984 (#3739) üzenetére


turorudi
aktív tag

Pedig ez router hibának tűnik, ha rádugva megy. Ha ugyanolyan típusú a router, akkor az lehet hibás konstrukció. Nálam két routerről is kiderült, hogy túlhevülés miatt produkált hasonló jelenségeket... érdemes lenne más típusú routert is kipróbálni. Vagy ha az adásteljesítmény is növelhető a routerben, az is okozhat bizonytalan működést, túlhevül a router. Esetleg tűzfal probléma is lehet.

(#3741) dr.bubo válasza goofy1984 (#3739) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben a dhcp servernél a Cliens lease time-ot 2880-ra kell állítani. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3742) goofy1984 válasza turorudi (#3740) üzenetére


goofy1984
csendes tag

2 különböző típusú router lett próbálva, mindegyik rossz lehet? Az előző szolgáltatónál (az is kábelnet) miért nem volt ilyen probléma egyszer sem? A szolgáltatón kívül semmi sem változott. A tűzfal probléma meg miért csak órák után jelentkezne, főleg egyszerre 2 gépen? Az 2 gép közül csak az egyik vezeték nélküli.

(#3743) dani0907


dani0907
csendes tag

Üdv, ma lett bekötve a 25/5ös kábelnet, és az a problémám, h routeren keresztül 15mbit/s-t mérek speedtestel, de ha a modemre kötöm közvetlenül a gépet akkor 25-26ot. miért lehet ez? D-LINK DCM 301 a kábelmodem és Linksys WRT120N a router

(#3744) dani0907 válasza dani0907 (#3743) üzenetére


dani0907
csendes tag

hmm. firmware update után megjavult :DDD

(#3745) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok. Én is megkérdezném akkor: Nincs semmiféle szankció a t-home részéről, ha esetlegesen túl sok a letöltött adatmennyiségem?
Régebben volt egy 320gb-os határ, most ezt az ASZF-ben nem látom, nem találom.
Mondjuk 1 TB-ot is nyugodtan letölthetek?
Köszönöm

UI.15/1-es sima kábeles a netem, ugyhogy elég nehéz leszedni, de nem lehetetlen

[ Szerkesztve ]

(#3746) Rick4 válasza XIII Ramses (#3745) üzenetére


Rick4
félisten

Még mindig nincsen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3747) XIII Ramses válasza Rick4 (#3746) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Kösz. Akkor ezek szerint nyugodtan nekiveselkedhetek.

(#3748) kali válasza XIII Ramses (#3745) üzenetére


kali
legenda

annyira nem nehéz, ha jó helyről húzod...
a te sebességed mellett 1 óra alatt ~ 6.5 gigabyte, 24 óra alatt ~ 156 gigabyte, ezért ha "ügyes" vagy, akkor egy hét alatt simán letölthető 1 terabyte!
mondom én, aki a mostani intenzitással 4 - 5 év alatt sem tölt le 1 terabyte adatmennyiséget, pedig a tiédtől gyorsabb sebesség adott lenne hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#3749) goku_sama


goku_sama
tag

Sziasztok,

T-Home Kábelnet --> A gyárliag hozzákapott Thomson routerrel.
A problémám az SMTP (tudom, hogy mail.t-online.hu) beállítással van. Nem kaptam felhasználónevet jelszót, csak simán bedugom a kábelt, és van net, hurrá...Viszont a mail küldés pl. outlookból nem megy pont ez miatt. Van erre valami user, vagy T-Home ügyfélszolgálatot hívjam, mert kellett volna kapnom valamit?

köszi,
goku

(#3750) kali válasza goku_sama (#3749) üzenetére


kali
legenda

t-s e-mail cím és jelszó kellene, ezeket kellett volna kapnod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.