Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) kali


kali
legenda

a mai naptól - költözés miatt - ezen kábelnet előfizetője vagyok a korábbi upc kábelnet után (25/5 vs 30/3), majd kiderül, hogy miben más, esetlegesen jobb, vagy rosszabb...

(#3352) Brutális eb válasza luciferk (#3347) üzenetére


Brutális eb
addikt

Végre valami pozitív. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3353) Narxis válasza kali (#3351) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csak 2 véglet létezik ahogy olvasgattam a fórumokat, vagy hibátlanul fog működni vagy nagyon rosszul. :D

Thanos was right.

(#3354) kali válasza Narxis (#3353) üzenetére


kali
legenda

igen, és én előbbit szeretném! :) most minden tökéletes, maradjon is így! :K
közel 6 év upc alatt nekem mondhatni kifogástalan volt végig a szolgáltatás, pedig ott is vannak problémás területek/emberek, remélem a t esetében is a jót fogom ki! itt a kezdet elég nehéz volt, 30 nap sem volt elég a bekötésre - igaz, csak néhány nappal lógtak ki, így azt még kibírtam... :U

[ Szerkesztve ]

(#3355) Narxis válasza kali (#3354) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam is jó, itt kertvárosban szerintem azért mert akinek T-kábelnet van az a legolcsóbb csomagot használja, szemben velem, 8 megáról pár hete váltottam 25megára + IPTV-re és eddig hibátlan(lekopogom). :D

Szóval az számít leginkább, hogy nálad mennyire használják a kábelnetet a környéken. Ha sok a letöltőember akkor necces lehet délután 5-6 óra után... remélem azért minden rendben lesz nálad is. :)

Thanos was right.

(#3356) kali válasza Narxis (#3355) üzenetére


kali
legenda

itt tudtommal (még?) nem sokan használják, csak mostanság férkőzött be némileg a t, meg túl sok - húzós letöltésre hajlamos - fiatal sincs, így vélhetően nem lesz gond! amúgy én sem túl sokat töltögetek, velem sem lesz gond... :)

(#3357) Rick4 válasza Narxis (#3350) üzenetére


Rick4
félisten

Miről beszélsz? A szerződés szerint a 15/1-es csomagnál koaxkábelen szolgáltatva a garantált minimum az 1.5Mbit/sec. Ha 11 hónapon keresztül csak 1.6-tal jön a net, a polgár egy szót se szólhat.... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3358) Narxis válasza Rick4 (#3357) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egy telefont mindenképp megér a 1412-ön. Ha nem egyből hibabejelentés akkor megkérdez egy illetékest, hogy ez most mi és miért és javítanak-e rajta vagy mittomén.

Thanos was right.

(#3359) luciferk válasza Brutális eb (#3352) üzenetére


luciferk
senior tag

Nem váram más választ :DDD de ha a T hivatalos fórumán írtad volna ezt, biztos felhördült volna egy pár T-s fan ;] mint pl: [erre] a csókára is rátámadtak a T-s fanok mert lemerte írni a véleményét ;)

(#3360) Thom! válasza Rick4 (#3349) üzenetére


Thom!
veterán

fel lehet bontani?
1 hete kötöttem meg... vagy 37500 szerződésbontási díj


most ilyen

[ Szerkesztve ]

(#3361) tibyke válasza Narxis (#3358) üzenetére


tibyke
tag

ez elvileg tenyleg igy van, de gyakorlatilag azert a t is arra torekszik, hogy a leheto legjobbat adja.

en adsl-en kezdtem, 2 megaval, aztan lett 4, majd az 5 mar nem volt jo, nem birta a vonal, ekkor valtottam (szankciomentesen, 1 nap alatt) t-kabel 15-re (csaladi), es pont 3 napja pedig t-kabel extrara (25/5). egyelore meg a 15-oshoz kapott webstar modem van, de epp ma hivott a szerelo, hogy mindenkepp hoz ujat, mert ez nem birja az 5 mega upot (igaza is van, mert csak 2-3 a max). holnap jon, es hoz dlinket.

egyelore nekem teljesen pozitiv a tapasztalatom a matavval.

amugy XV. ker.

t

szerk: ez vagyok most. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3362) tibyke válasza tibyke (#3361) üzenetére


tibyke
tag

es ez lett most (dlink modem):

t

(#3363) Rick4 válasza Thom! (#3360) üzenetére


Rick4
félisten

Ha egy hete kötötted meg, akkor elvileg a szerződésedben rejlik a megoldás, ha úgy kötötted, hogy van egy próbahónap, akkor felmondod kikötik és viszlát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3364) Rick4 válasza Narxis (#3358) üzenetére


Rick4
félisten

Nem akarnak és nem is tudnak javítani, különleges esetekben modemcserével, kábelcserével lehet, de az biztos hogy a szolgáltató a kedvedért nem fog 100-200-400 méter kábelt cserélni, fejállomást fejleszteni. És innentől nem várható érdemi javulás, ez nem hiba, (hiszen az ászf szerinti 1.5Mbitet túlteljesítik) a rendszer perpill erre képes.

Itt egy sebességmérés a régi T-s 15/1-es netemről, ebbből már cirkusz lett:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3365) kali válasza Narxis (#3355) üzenetére


kali
legenda

eddig bármikor néztem, szépen jön a maximum sebesség, délután és este sincs probléma;

st_t

:C

[ Szerkesztve ]

(#3366) tibyke válasza Rick4 (#3364) üzenetére


tibyke
tag

ez a sebessegmero hol erheto el?

t

[szerk: megvan, koszi: http://195.228.242.209]

[ Szerkesztve ]

(#3367) luciferk válasza tibyke (#3366) üzenetére


luciferk
senior tag

[EZ] a telekom sebességmérő a down/up-ot is méri ;)

(#3368) kali válasza luciferk (#3367) üzenetére


kali
legenda

de egy kicsit elfogult... :U

(#3369) luciferk válasza kali (#3368) üzenetére


luciferk
senior tag

Miért elfogult?

(#3370) kali válasza luciferk (#3369) üzenetére


kali
legenda

kicsit többer mér/mutat, mint a valós sebesség!

(#3371) Rick4 válasza kali (#3370) üzenetére


Rick4
félisten

Mármint mi lesz a valós? Egy belső szerverhez képet mérve minden más ami kint van több időt vesz igénybe, és lassabb is lesz...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3372) kali válasza Rick4 (#3371) üzenetére


kali
legenda

akár körbe is lehet magyarázni, de lesarkítva; az egyik notimban csak g szabványos wifi modul van, és ha azzal csatlakozok fel, akkor néha olyan letöltési sebességet mér a linkelt sebességmérő, ami adott noti - router párossal fizikailag lehetetlen, akár 4 - 5 megabit/sec sebességgel is többet mutat a gyakorlati maximumnál!

(#3373) Rick4 válasza kali (#3372) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, értem, én egész másra gondoltam. Mégpedig arra, hogy ez mint T-s szerver elvileg egy T-s belső hálón van, ahol a sebesség nyilvánvalóan nagyobb lehet, mint egy bármilyen más külső szerveren.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3374) kali válasza Narxis (#3355) üzenetére


kali
legenda

nos, egy hét aktív használat után; délelőtt, délután, este, éjszaka és hétvégén is minden napszakban frankó a sebesség, nincs probléma semmilyen szempontból! :C

st

iptv szintén rendben! :C

[ Szerkesztve ]

(#3375) luciferk válasza kali (#3374) üzenetére


luciferk
senior tag

"délelőtt, délután, este, éjszaka és hétvégén is minden napszakban frankó a sebesség,"

Ez szinte hihetetlen..... hol laksz? Nekem is elég jó nettem van (Rákospalota), de hét végén előfordul kisebb nagyobb belassulás. Na de majd meglátjuk, hogy pár hónap múlva is hasonló lesz e a véleményed a sebességről. ;)

(#3376) Brutális eb válasza kali (#3374) üzenetére


Brutális eb
addikt

Véletlenűl nem optikai net?

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3377) kali válasza Brutális eb (#3376) üzenetére


kali
legenda

nem az, hanem koaxiális!

luciferk; nem olyan régóta elérhető itt a t-s kábel, sokan még egy másik szolgáltatóhoz hűségesek - még a hűség lejárta után is, bizonyos ok miatt -, meg - mint korábban is írtam már - nem sok húzós letöltő leledzik a házban, így egy ideig nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

(#3378) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok, most találtam rá, hogy van külön kábelnetes topik, így ide is beillesztem a kis mondókámat.

Jöttem kicsit panaszkodni.
T-home kábeles internetem van, 15/0,9 Mbites.
2 hete nagyon rosszra fordult minden, előtte mindig megvolt a sávszél is.
Nagyon lelassult, 15 Mbit helyett folyamatosan 0,3-0,7 Mbiteket mértem, gyakorlatilag nem lehet ezzel semmit csinálni. Sokszor be is állt a net, ekkor manuális modem újraindítás eredményezett egy kis sebességet egy ideig (0,3-0,5 Mbitet), majd utána halál megint. 2 hete az folyik a T-home-al, hogy telefonálok, felveszik a hibát, másnap kapok egy sms-t, hogy megcsinálták... Aztán hívhatom őket, mert nem változik semmi. Szóval minden másnap hívom őket, ki sem jöttek, meg semmi, csak mindig kapok egy sms-t, hogy megcsinálták. Kérdeztem, az ügyfélszolgálatost, hogy mondom ilyenkor mi van? Megpingelnek, látják, hogy szar, de csak felvesznek egy hibás más kóddal, és szerintük megcsinálják, pedig nem is... Illetve azt mondják, hogy szerintük nem biztosítható nálam a sávszél. Mondom akkor hónapokig miért volt 15Mbitem, most meg hirtelen 1 alatti érték? Nem tudom, mitévő legyek. Mondtam, hogy küldjenek ki valakit, de semmi. Most elkezdtem a mérési eredményeket excel file-ba gyűjteni, de azt sem tudom, hova küldjem majd el nekik...
III. kerületről van szó egyébként.
Itt egy átlagos eredményem, már amikor az oldalt le tudja egyáltalán tölteni, hogy mérhessek sebességet.
Érdekes, hogy a ping, meg a feltöltés okés...
Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni? Elég idegesítő a dolog. Munkáimat itthonról töltöm (tölteném) fel a céges szerverre, erre vagy nem megy, vagy megszakad, és figyelni kell állandóan.
Hűségem még van, szóval max ADSL-re válthatnék, amit talán azért volna jó, mert ott legalább nem 1,5 Mbit a garantált minimum,hanem 5. Persze, ha ilyenkor újraindítják a hűséget, az nem éppen jó, csak azért váltanék, mert most nem tudják biztosítani a szerződésben foglaltakat. Bár ugye most sincs meg a garantált sem, így erre nem hivatkozhatnak.

Hozzáteszem,egy nap kb. egy órát jó a netem... de máskor nem. Megőrülök.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3379) icecave válasza icecave (#3378) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja, a mérés kimaradt: [link]

(#3380) Rick4 válasza icecave (#3379) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lepődik meg senki, ha nincsen elhárítva a hiba, írj ezzel a méréssel egy levelet, hogy te nem tekinted elhárítottnak a hibát, és amíg ez nem változik, 72 óra után ketyeg neked a kötbér, és az nhh-hoz fogsz fordulni. Aztán fél évig civakodtok, mert jobb nem lesz, aztán keresel másik szolgáltatót. Kb ennyi..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3381) icecave válasza Rick4 (#3380) üzenetére


icecave
nagyúr

Legutóbb pénteken jelentettem be, hogy nem sikerült megcsinálniuk. Megsürgették, hogy ne legyen 72 óra... kár volt, mert péntek óta semmit nem szóltak, hogy jönnek, nem jönnek, vagy mi p*csa van már.

(#3382) Narxis válasza kali (#3374) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem is ilyen éjjel-nappal, minden nap, jók vagyunk. :DDD

Thanos was right.

(#3383) luciferk válasza Narxis (#3382) üzenetére


luciferk
senior tag

Mázlisták...a T-kábelnél non-stop hétköznap-hétvégén frankó a sebesség az olyan mint a fehér holló, 2-en már vagytok ;] csak az a baj, hogy regiment T-kábel usernél nem így van, pedig így kéne lennie.

(#3384) Narxis válasza luciferk (#3383) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DD

Szerintem sokat számít, hogy én vidéki/kertvárosi vagyok. Meg még tudom is, hogy nem sok embernek van itt kábelnet előfizetése, akinek meg van az beérte a legkisebb csomaggal, szal nincsenek nagy letöltő emberek. :))

Remélem nem is fog változni.

Thanos was right.

(#3385) Rick4 válasza icecave (#3381) üzenetére


Rick4
félisten

Semmi baj, írsz nekik egy mailt, (lehetőleg ne T-s mailről, nehogy törlődjön valahogy) hogy a 72 óra letelt, és amíg műszeres méréssel nem tudják igazolni, hogy valóban elhárult a hiba, nem csak időlegesen, addig a kötbérigényedet fenntartod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3386) petike84


petike84
csendes tag

Olvastam egy jó cikket, ami szerint a T csoporton belül a magyar T-Home adja a
legolcsóbban az internetet....a 25Mb-es ADSL-t feleannyiért adja mint az anyacég németországban és olcsóbban, mint a szlovák T-Com a 3Mb-es ADSL-t. :))

http://adslvaltas.blog.hu/

(#3387) Rick4 válasza petike84 (#3386) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilván ha a digi nem adna 80-as netet 4500-ért, ezek itt se adnák 8000 alatt az 5M-s vackukat..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3388) tibyke


tibyke
tag

hali,

par napja (es meg par napig) videken, bekes megyeben vagyok, elvileg 5 megas t-kabel van, ket napja meg szepen jott, viszont tegnap ota iszonyatosan instabil, lassu a net, a speedtest.net es a t-online sebessegmeres szerint is folyamatosan 0.5 megabit (ha egyaltalan bejon az oldal), 8-10% a packet loss.

masnal is van furcsasag, valami helyi dolog lehet, vagy layer 8 error?

t

(#3389) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Ma kötötték be a t-home kábelnetet. Azt szeretném kérdezni, hogy létezik olyan elosztó, ami nem 1 tv/1 net jelet csinál a bejövő kábelből, hanem 2tv-t és egy 1 netet? Mert most egymás után van 1-1 elosztó, először ami tv/net-et csinál, majd a tv kettéosztva.
Régen egyszer volt kábelnetem, és akkor egy elosztóval csinálták meg, de érdekes, mert a tv-k kimentei nem azonosak azon az elosztón, ilyen volt: [link]
Itt a rádió ágon is jönne a tv rendesen, de olyat szeretnék, amibe lehetőleg a lehető legkevesebbet csillapít az elosztó.
Köszi

(#3390) szkrisz


szkrisz
tag

Üdv Mindenkinek!

Nekünk is 1 hete voltak itt a T-sek meghozni a modemet (25/5).
A helyzet a következő. Kábelen a gépek kapják rendesen a 25/5-ös netet, de wifin letöltés irányba nem kapja a teljes sávot, feltöltésnél kapja. Wifin a sebesség kb. 18-19/5

ez miért van??

(#3391) cascada válasza szkrisz (#3390) üzenetére


cascada
senior tag

Milyen Routered van?
Ha 54Mbites g-s szabvány, akkor ez a sebesség teljesen rendben van! Ott ennyi a maximálisan átvihető sebesség.

(#3392) szkrisz válasza cascada (#3391) üzenetére


szkrisz
tag

igen, 54 Mbit-es b/g-s routerem van TP-Link, akkor kellene egy n-es router?? meg akkor már n-es hálókari is kellene, mert az is csak b/g-t tud... viszont a laptopon, meg nem lehet hálókarit cserélni, asszem az is csak b/g-s :S

[ Szerkesztve ]

(#3393) cascada válasza szkrisz (#3392) üzenetére


cascada
senior tag

Akkor az a sebesség teljesen korrekt :K
Ha nagyon fontos az a pár Mbit-es sebességkülönbség, amennyivel gyorsabban jönne egy n-es Routerrel, akkor vehetsz egy n-es Routert igen. Azzal menne a teljes letöltési sebességed. [link]

szerk: Ha a hálókari nem tudja az n-es szabványt, akkor kár Routert cserélni, mert ugyan úgy csak g-módban fog menni :(
Akkor meg kell barátkoznod wifin ezzel a sebességgel. De végülis csak pár Mbitről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#3394) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Valamiért botrányos a kábelnetem minősége... Azt vettem észre, ha töltök, akkor oldalakat nagyon lassan nyitja meg, meg van hogy be sem hozza. Speedtestnél jók voltak a sebességek, de futattam pingtestet is.
Ilyen az átlagos eredmény: [link]
És többször leteszteltem, adsl-em hibátlan volt, pedig már örültem, hogy fasza gyors a net :(((

(#3395) szkrisz válasza cascada (#3393) üzenetére


szkrisz
tag

teccik nekem is is, csak azt hittem valami hiba van, de akk köszi szépen a felvilágosítást, marad minden így :)

(#3396) cascada válasza Mr. Teddy (#3394) üzenetére


cascada
senior tag

Honnan töltessz? Ha a teljes sávot elfoglalja a letöltés v feltöltés, akkor az normális, hogy mellette csak lassan vagy alig-alig jönnek be az oldalak! Próbáld lekorlátozni picit a globális letöltés és feltöltési sebességet.
Pingtest.net hülyeségeket mér. Nem csak neked...
Paranccsorba írd be: ping -t bix.hu
Aztán ha lefutott oylan 100-150 csomag, akkor CTRL+C-vel tudod megállitani, a végén kiirja az összesítést.

(#3397) Gabás válasza Mr. Teddy (#3394) üzenetére


Gabás
addikt

korlátozd le a kapcsolatok számát a „töltőprogramban”

(#3398) Mr. Teddy válasza Gabás (#3397) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Most le is kapcsoltam a töltőprogit. Semmi nem megy, és 60-80% packet loss.
Mindjárt tolok egy rastartot és tovább tesztelek.

A szerelők akik kint voltak nem cserélték ki a csillagpont és a ház között a kábelt. Mondtam, hogy az nagyon régi már, lehet nem lesz jó minőségű, de nagyon erősködtek, ha nem lenne jó a kábel, nem lenne net sem... Létezhet, hogy a kábel minősége így befolyásol, tehát nekem lenne igazam, ha nem jó a kábel akkor igenis van net, de például mint most is csomagvesztések fordulnak elő?

Cascada: Ok pingelem a bix.hu-t. Csak érdekes volt hogy adsl-en a pingtest az hibátlant írt.

[ Szerkesztve ]

(#3399) cascada válasza Mr. Teddy (#3398) üzenetére


cascada
senior tag

Pingtest-et felejtsd el. Hol jól mér, hol rosszul. Van, hogy el sem indul :P
Rengetegen panaszkodnak a Pingtest.Net-re :(

(#3400) Mr. Teddy válasza cascada (#3399) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Most a pingelésnél a 260 küldöttre 260 válasz jött, szóval akkor mégsincs packet loss. De az még mindig érdekes, hogy közel fél sávszélen töltök, mellette meg egy két oldalnál azt írja ki firefox, hogy az oldal nem megjeleníthető. Érdekes.

Pontosabban azt írja: "Időtúllépés miatt megszakadt"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.