Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Gubek-Einste válasza wmati (#4449) üzenetére

Ezzel az értékkel már szakadozik a vonal, világosan látható, hogy csak egy feltöltési freki van használatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4452) Gubek-Einste válasza xy2003 (#4450) üzenetére

Elég sok minden okozhatja, 50-51 az ajánlott max, ez az érték ami még elfogadható 4 használt mellett, kevesebb használt freki mellett lehet egy kicsit több is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4453) xy2003 válasza Gubek-Einste (#4452) üzenetére


xy2003
tag

54 alatt nem láttam még és amikor be lett üzemelve a szerelő sem mérhetett ennél kevesebbet még is igy hagyta.
amiota kivettem a 3as osztot és a power level jobb nics szakadásom,néha van,hogy a telefonnál engem nem hallanak,de én hallok mindent jol,de ez is sokkal ritkábban van miota kivettemaz osztot.

ha bejelentem a telefont meg naponta párszor ki-be kapcsolom a modemet (hogy ugy tünjön szakad a vonal mert gondolom bent ök ezt látják)lépnek valamit?

ezt a power levelt sem értem ma meg már megint -2 nél tartok.

mondjuk ez egy elég szar környék lehet mert a dsl is csak az 5mbites sebet tadták csak:(
persze a központ itt van közel.

[ Szerkesztve ]

(#4454) Gubek-Einste válasza xy2003 (#4453) üzenetére

A telefon gond miatt biztosan felveszik a hibára, folyamatosan piszkálni kell őket emiatt amíg meg nem oldják.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4455) xy2003 válasza Gubek-Einste (#4454) üzenetére


xy2003
tag

és a jelszintröl is szoljak vagy azt hagyjam,ne okoskodjak?:)

(#4456) Gubek-Einste válasza xy2003 (#4455) üzenetére

Szóljál és ha kijönnek akkor méress velük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4457) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

Szeretnék sima sat tv -t interaktív sat tv -re váltani. Soka riogatnak azzal, hogy ez is olyan mint az iptv, hogy a netet használja (sávszélesség). Kérdésem, hogy ez igaz?

Még egy kérdés én Felcsúton lakom, mivel mostanában elég felkapott lett a falu :D nem tudtok róla, hogy esetleg nem akar a thome behúzni egy optikai kábelt?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4458) wmati válasza Def26 (#4457) üzenetére


wmati
addikt

Interaktív sat tv ugyan úgy műholdról szedi az adást, csak a különböző alkalmazásokhoz használ internetet pl youtube, videó téka, epg stb. kb 1-2 mbit kel aszt hiszem.

Nagy valószínűséggel nem.

(#4459) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

Na most van tele a f@sz a t-home korrupt f@szrágó bandával!

Januárban váltottam netmánia-s díjcsomagra. Átállás után ment a 10 Mbit majd szépen csökkent vissza a sebesség. 10->7->5->3Mbit/s pár hét leforgása alatt!
Eleinte ha hívtam az ügyfélszolgálatot, hogy lassulás van, felvették a hibát (legutoljára kb áprilisban), és próbáltak javítani rajta!

Utolsó hibajelentéskor (március-április körül) egy szerelő vért izzadt, hogy , 6Mbit-nél több az életben nem lesz,mert nem bírja a vonal, de átadja valami kábelesnek az ügyet! Na a kábeles fél óra alatt belőtte a sebességet, hasított a net újra 10-11 Mbit/s-el kb kemény 3-4 hétig. Majd újra lassulás ~7 majd pár hét mulva 5Mbit/s környékére. Már Úgy voltam, hogy lesz@rom, elvagyok/megbékélek vele! De 2-3 napja ujabb lassulás 3-3,5 Mbit/s-re!

Felhívom 1412-t, kedves hölgyike felveszi. Azt mondja kössem ki a routert,de ez nélkül is ugyan az a lassulás! Erre azt mondja terhelt a hálózat, és mivel meg van a garantált 1 Mbit/s, nem vesz fel hibajelentőt. Azt mondja, ha 10 megát akarok, akkor váltsak a következő csomagra, adhatja a kollegáját? Add a k@!??é.d--es? @nyád! Ha terhelt a hálózat a 10megához, hogy szolgáltatod a 20 megás csomagot (ahol 10 Mbit/s a garantált)

Sajnos még van másfél év a hűségen, de az lenne a kérdésem, hogy valahogy elállhatnák a hűségtől?
Egyébként régóta vagyok előfizetőjük:
- 2 év hűséggel 1Mbit /s csomag (sajnos akkor még nem volt jobb választás)
- Hüség lejárta után 2 évig 5 Mbit/s csomag ami végig hibamentes volt, sosem volt lassulás
-2013 januártól Netmánia S díjcsomag, ami egyfolytában sz@raxik, még az 5Mbit s is álom már!

Hogyan lehetne elállni a hűségtől, hogy megszabaduljak ettől a mocsok bandától?

(#4460) Gubek-Einste válasza Relo (#4459) üzenetére

Ezt inkább a fő T-Home-os témába írd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4461) Vyndree


Vyndree
őstag

Nálunk 2011 óta stabilan a 25/5:

Évente kb kétszer fordul elő (vagyis veszem észre) hogy nincs net, akkor is max negyed órát, az is hétköznap délelőttönként. 6200Ft/hó a családi TV/net/korlátlan vezetékes telefon, a diginél is majdnem ennyi, csak ott nem adnak áram és gáz kedvezményt.
T-Home és így szeretlek. :C

(#4462) Sultan


Sultan
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a barátnőmnek t-onlie-os email-je van, és pár napja nem tud emailt küldeni.

Már mindent megnéztem, de sehogy se akar működni.

Apple fan! :-)

(#4463) kali válasza Sultan (#4462) üzenetére


kali
legenda

szia,

a szolgáltatós felületről, vagy levelezőben külön beállítva adódik a hiba?

(#4464) Sultan válasza kali (#4463) üzenetére


Sultan
tag

A web-es felületen működik. Csak gép(ek)-ről nem működik, és telefonokról se. Eddig mindíg működött.

Apple fan! :-)

(#4465) kali válasza Sultan (#4464) üzenetére


kali
legenda

akkor érdemes átnézni a beállításokat, főként az smtp és annak portja tekintetében.

(#4466) Sultan válasza kali (#4465) üzenetére


Sultan
tag

Bejövő mail szerver: mail.t-online.hu
Kimenő mail szerver: mail.t-online.hu

Felhasználónév: xy@t-online.hu
Jelszó: xy

smtp port: 465 hitelesítést igényel ssl felhasználónév+jelszó
bejövő port : 995 ssl felhasználónév+jelszó

Apple fan! :-)

(#4467) kecskekutya


kecskekutya
csendes tag

Nincs valakinek tapasztalata az új dlinkes modemmel? Hogy érdemes beállítani? (DCM-704b). Érdekes, hogy 150 megás wifin 91mega jön át a 120-ból, lanon meg 80. (Elvileg a gépem és a router is gigabit lanos.) A speedtesten kívül viszont katasztrofális a letöltés, feltöltés. (A ciscot cserélték, mert sokat szakadozott.)

(#4468) #78121280 válasza kecskekutya (#4467) üzenetére


#78121280
törölt tag

Még elég új ez az eszköz. Ahogy hallatom innen onnan elég sok gyerekbetegségtől szenved a szoftver. Idővel kiforrja magát. Esetleg cseréltesd vissza Cisco EPC3925-re , még mindig ez a legstabilabb HGW Telekomnál.

A héten adtam le hibajegyet,kértem hogy D-Link legyen...de szerencsére nem volt raktáron egy darab se, mondták is,hogy jobban járok ha maradok még egy jó darabig a Cisco-nál. :DD

(#4469) xy2003 válasza Vyndree (#4461) üzenetére


xy2003
tag

Hogy lehet elintézni t-homnál,hogy 6200Ft legyen egyben a tv,net és telefon?:)

(#4470) wmati válasza xy2003 (#4469) üzenetére


wmati
addikt

Ez nem elintézés kérdése ha van területi akció akkor olcsóbban kapod erről a 1412 telefonszámon érdeklődj

(#4471) Core2duo6600 válasza veze (#4420) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Adsz a korábbi routerednek egy fix ip címet és erre az eszközről átküldöd dmz ben, ez mindent beenged.

Ez mennyire számít jónak ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4472) xy2003 válasza wmati (#4470) üzenetére


xy2003
tag

Hmmm,mik vannak,még soha nem hallottam.
Mondjuk itt tuti nincs akció mert nincs konkurenciájuk:):(

[ Szerkesztve ]

(#4473) kecskekutya válasza #78121280 (#4468) üzenetére


kecskekutya
csendes tag

Én is bejelentettem hibára, kiváncsi lesze.

(#4474) Vyndree válasza kecskekutya (#4473) üzenetére


Vyndree
őstag

Ismét visszatérő kérdés, hogy lehet IP-t váltani Cisco EPC3925-tel? Tudom, áramtalanítani kell 2-3 napra, de akkor se tuti, illetve addig ugye nem tudok se netezni, se TV-zni, telefonálni.
A hálókártya MAC címét ha átírom, nem történik IP váltás.

Valakinek valami ötlet esetleg?

(#4475) wmati válasza Vyndree (#4474) üzenetére


wmati
addikt

Leadod hibára szerelő megcsinálja, be is állíthatja hogy pl naponta kapj másikat .

(#4476) Vyndree válasza wmati (#4475) üzenetére


Vyndree
őstag

Felhívtam őket, de nem tudnak ilyenről. Azt mondta minden csatlakozáskor újat kapok, tehát ha kihúzom és visszadugom, ami persze nem igaz. Annyiban maradtunk, hogy húzzam ki minden este és reggelre van esély hogy újat kapok.
A modem beállításainál nem lehet valamit trükközni, ott esetleg MAC címet át lehet írni? Vagy az sem oldaná meg? Esetleg Windowsban be lehet állítani, hogy proxy-t használjon? A Firefoxon/Operán be tudom, de attól még mondjuk egy játék amit elindítok nem fogja azt használni.

(#4477) kali válasza wmati (#4475) üzenetére


kali
legenda

nem hiszem, hogy csinálnak ilyet, ráadásul hibára is érdekes leadni, hiszen nem az.

(#4478) Vyndree


Vyndree
őstag

Maszkolni, vagy proxyval megváltoztatni nem lehet valahogy az IP-t?
Minecraft játékhoz kéne, ugyanis túl sok account van az IP-m alatt, nem akarom, hogy mind lássák.

(#4479) wmati válasza Vyndree (#4476) üzenetére


wmati
addikt

Érdekes nekem több szerelő is mondta hogy gondot jelent adjam le hibára, kipróbáltam azt mondta most üszf hogy nem tudnak hozzá nyúlni van amikor beragad de 2 hetente biztos cserélődnie kell. Mac címet nem nagyon tudod átírni, szóval nincs jobb ötletem nekem másfél éve ugyan az.

(#4480) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem:

Van-e megoldás arra, hogy a T-Home által adott ZTE ZXDSL 931VII típusú modem router helyett egy saját routert és egy Cisco SPA112 VoIP típusú eszközt használjak? Mármint kiváltatni azt az alap vackot. Vagy van-e valamilyen alternatíva?! Elég régen foglalkoztat ez a dolog, nem is beszélve arról, hogy ezek a T-Home eszközöknek a 70 % kukába való lenne! :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4481) Gubek-Einste válasza devil-k (#4480) üzenetére

Nem, a telefont csak a szolgáltató által adott eszközzel lehet használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4482) devil-k válasza Gubek-Einste (#4481) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! :O :O :O

- mozi bolondéria -

(#4483) veze válasza devil-k (#4480) üzenetére


veze
őstag

én is ezért ódzkodom a T-Home eszközöktöl...
inkabb olyan csomagot probaltam választani hgy nekem NE adjon (ne kelljen) hozzá routert csak modemet.. jó nekekm a sajat linksysem..

(#4484) devil-k válasza veze (#4483) üzenetére


devil-k
nagyúr

És találtál? :F

- mozi bolondéria -

(#4485) wmati válasza devil-k (#4484) üzenetére


wmati
addikt

Van olyan csomag ahol elég sima d-link modem, ehhez az kell hogy ne legyen voip telefonod.

(#4486) lacy86


lacy86
addikt

nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

(#4487) samen


samen
tag

Sziasztok!

Én nem igazából vagyok képben ezekben a dolgokban,így előre is bocsi ha nagy hülyeséget kérdezek!
Van egy DCM-704 DOCSIS 3.0 Kábelmodem /T-Home/,na már most azt szeretném kérdezni,hogy mit lehet tenni,hogy erősebb legyen a jelerősség?Most cserélték le,mert a régivel gondok voltak,viszont úgy tűnik ennek gyengébb a jelerőssége!
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#4488) wmati válasza samen (#4487) üzenetére


wmati
addikt

Veszel egy saját routert és rákötöd..

(#4489) Sultan válasza Sultan (#4466) üzenetére


Sultan
tag

Senki se tud segíteni? :F

Apple fan! :-)

(#4490) #78121280 válasza Sultan (#4489) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam így van beállítva a Windows Live mailben.

(#4491) sanzi89


sanzi89
addikt

Az mitől lehet, hogy a kábelnetünk az alábbi hibát produkálja: a net megszakad pár 10 másodpercre, a Cisco modem/router nem jelez semmilyen hibát vagy szakadást, és magától helyreáll az egész? Elég sűrűn produkálja a hibát és rettentő idegesítő.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4492) azbest


azbest
félisten

Na de most komolyan... a D-Link DCM-704 modem-router dhcp beállításánál nem lehetséges fix címeket kiosztani?
A dhcp listán, ha véletlen megjelenik egy kliens, akkor a "select" oszlop és "force available" gomb értelmét másnál is az oldal forrásából kell kibogarászni? A meghívott függvény alapján ez szabadítja fel a kiosztott ip-t.

A szoftverének verziója másnál is 1.1.0.2?

(#4493) #78121280 válasza azbest (#4492) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen 1.1.0.2 a SW verzió.

(#4494) azbest válasza azbest (#4492) üzenetére


azbest
félisten

ehh, miután kikapcsoltam-bekapcsotlam a dhcp szolgáltatást, így meg statikusnak veszi (de nem változtatható melyik címre)
expires: *** STATIC IP ADDRESS **

(#4495) azbest


azbest
félisten

Kipróbáltam a dlink dcm 704-en az advanced menüben lévő bridge opciót, de ez nem a router kiiktatására való lehet, mert azzal nem kapott címet a hálózattól. A készülékre írt mac címet megadva a számítógépen meg tudtam nézni a konfig felületet, nem sokra mentem vele.

Eddig egyébként egész jónak tűnik, csak a dhcp szervere nagyon buta, ezért a régi openwrt routeremet is rátettem a hálózatra, mint dhcp szervert (switch portjával). Persze megfelelően be kellett állítani, hogy ne saját magát reklámozza átjáróként és az alap 1-es címét is meg kellett változtatni, hogy ne legyen ütközés.

[ Szerkesztve ]

(#4496) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szerintetek az miért lehet, hogy játékokban nagy a pingem?
Ha senki nincs itthon és letöltés sem megy csak a játék akkor is.

Mit lehet ezzel kezdeni? Milyen tesztet lehet csinálni a hiba miértjének/okának kiderítésére?

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4497) wmati válasza Predator2 (#4496) üzenetére


wmati
addikt

Speedtest.net en mértél már ?

(#4498) #78121280 válasza azbest (#4492) üzenetére


#78121280
törölt tag

Frissült 1.1.0.4-re. Rá nézésre nem látok változás a kezelő felületen. :)

(#4499) azbest válasza #78121280 (#4498) üzenetére


azbest
félisten

épp az előbb érkezett meg... lett a dhcp szerver részen description (leírás) mező. Ott írja, hogy a kiosztott címeken lévő eszközök melyik portján vannak (wifi, kábeles sorszámmal...). Ha jól látom állítani most sem lehet sokmindent a dhcp-n.

[ Szerkesztve ]

(#4500) #78121280 válasza azbest (#4499) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hmm. Valóban,ezt nem is vettem észre :D

(#4501) wmati válasza azbest (#4499) üzenetére


wmati
addikt

És ha a dhcp meg a többi munkát egy szerver gép intézné ?

(#4502) Predator2 válasza wmati (#4497) üzenetére


Predator2
addikt

Igen:

St:[link]

Pt:[link]

Most mértem. És ha jól értelmezem akkor jó.
Viszont játékokban napközben nagyon magas a pingem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4503) Vyndree válasza Predator2 (#4502) üzenetére


Vyndree
őstag

A 25/5Mbit/s sebességű internet csomag új előfizetőknek már nincs. Viszont van helyette Netmánia M (20Mbit/s) vagy L (30Mbit/s) jóval drágábban, a 2200Ft helyett 3590Ft vagy 4990Ft-ért.

Közben fut a torrent és a gyereknek a Minecraft szervere, lehet azért nem tudta a "packet loss" tesztet végrehajtani?

(#4504) Sultan válasza #78121280 (#4490) üzenetére


Sultan
tag

Sajnos ezek vannak beállítva és tem tudok így se küldeni

Apple fan! :-)

(#4505) azbest válasza wmati (#4501) üzenetére


azbest
félisten

Úgy is van, ahogy a #4495ben írtam. A régi TL-WR841N routerem, amit openwrt-vel használtam tettem a hálózatba dhcp szervernek. Ezt persze akár egy számítógép is végezhetné, de pont tökéletes a célra a régi router.

A WR841N egyik switch portját kötöttem a dsm-704 switch portjára. A WR841N saját címét megváltoztattam, hogy ne ő legyen az 1-es a hálózaton, hisz az az új router címe. A dhcp részen meg kell adni, hogy milyen átjárót és dns szervereket reklámozzon az ip kiosztása mellett. Ezt a dhcp-option "3,192.168.1.1" és "6,84.2.44.1,84.2.46.1" paraméterekkel lehet felvinni. minden felesleges dolgot letiltottam a WR841N szolgáltatásai közül. A dsm-704-en pedig a dhcp szevert kapcsoltam ki, hogy ne akadjanak össze. Így teljesen jól megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#4506) xy2003 válasza Vyndree (#4503) üzenetére


xy2003
tag

Ezek megint milyen árak?
T-home oldalán 4790 és 5590 a 20 és 30 megás net,10 est meg 4090ért kapom.

(#4507) Narxis válasza xy2003 (#4506) üzenetére


Narxis
nagyúr

Más az árazás azon a területen ahol van konkurenciája a T-home-nak és azon ahol nincs.

Thanos was right.

(#4508) Sultan válasza #78121280 (#4490) üzenetére


Sultan
tag

Most olyat ír ki a küldéskor hogy a spam szamályok megsértése miatt nem lehet az e-mailt elküldeni.

Apple fan! :-)

(#4509) Sultan válasza Sultan (#4508) üzenetére


Sultan
tag

"A kiszolgáló válasza: <xy@t-online.hu>: Sender address rejected: Spamkuldes miatt korlatozva 20131008 (3crTTX66JFzLT6w)"

Ebbe tudna nekem valaki segíteni?

Apple fan! :-)

(#4510) #78121280 válasza Sultan (#4508) üzenetére


#78121280
törölt tag

Lehet hogy valaki használja az email címed spamküldésre. Szerintem csinálj egy jelszó cserét.

(#4511) Sultan válasza #78121280 (#4510) üzenetére


Sultan
tag

Csináltam egy jelszócserét. Írni kellett egy e-mailt a t-home-nak hogy oldják fel a korlátozást, de eltelt 4 nap és nem reagéltak rá.

Apple fan! :-)

(#4512) wmati válasza Sultan (#4511) üzenetére


wmati
addikt

Türelem van még 26 nap.

(#4513) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok,

Érdeklődenék, hogy kinek mit ír ki a Speedtest a legközelebbi szerverrel, akinek 20-as nete van. Előre is köszönöm! :)
ui.: Debreceniek, ahhoz közeliek Nyíregyházi szerverrel lenne a legjobb :)

gölmétcsül ©

(#4514) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A topik témája a továbbiakban a Telekom (vezetékes telefon, IPTV, Kábel TV, SatTV, xDSL, Kábelnet, Optinet, áram, földgáz) topikban beszélhető meg. Ezt a topikot zártam.

Megértéseteket köszönjük!

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.