Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) kali válasza veze (#3600) üzenetére


kali
legenda

töltögess csak nyugodtan! :)

(#3602) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Havernak van egy kis gondja a netjével. II. kerben lakik és esténként szakad a nete (napközben jó), tapasztalt valaki hasonlót bárki abban a kerületben? Vagy akár még a XII. kerületiektől is kérdem!

15 Mbit-es nete van, de átlag 10-12 között mozog a sebessége.

Most látom, hogy kábelnet-es topic... szóval ha még telefon vonalon jön akkor azt másik topic-ba tegyem fel a kérdésem? :F :U

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3603) kali válasza Puma K (#3602) üzenetére


kali
legenda

itt próbáld meg; link

(#3604) Puma K válasza kali (#3603) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3605) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

15/1 MBit-es T-home kábelnetem van most (III. ker, Timár utca). Szeretnék 25/5ösre váltani. Kérdésem, hogy hoznak új modemet, vagy marad a szokásos Thomson modem? Olvastam itt, hogy Ciscot hoznak, de nem biztos...

(#3606) Narxis válasza icecave (#3605) üzenetére


Narxis
nagyúr

Biztos, hogy hoznak mert a 15-ös és kisebb sávszélhez adott modemek max. 17 Mbit/s letöltést bírnak.

Thanos was right.

(#3607) icecave válasza Narxis (#3606) üzenetére


icecave
nagyúr

Értem, köszönöm. Kicsit parázok, sok gondom volt a kábelnettel, volt, hogy 1 hónapig nem is volt, mire meg tudták oldani, igaz, azóta nagyon stabil és hozza az értékeket is, mint a kisangyal.

[ Szerkesztve ]

(#3608) veze válasza icecave (#3605) üzenetére


veze
őstag

ugyanígy váltottam én is korábban és cserélték..cisco modemre
ez vajon mennyit bír?
mert azota megjelentek a kinálatban itt 50 megás és 80 megás csomag is.. azt is tudja?
kábelen, nem optika

[ Szerkesztve ]

(#3609) icecave válasza veze (#3608) üzenetére


icecave
nagyúr

... és minden király? Hozza, amit kell? Melegszik? Thomson szeret el-el bootolgatni, ha nagyon melege van.

(#3610) veze válasza icecave (#3609) üzenetére


veze
őstag

nálam hozza amit kell (szeged)
nem panaszkodhatom, mert folyamatosan jo. nem is szakadozik semmi.
hát... melegedik rendesen szerintem, de bírja ennek ellenére, már 10 hónapja rendületlenül:)

(#3611) icecave válasza veze (#3610) üzenetére


icecave
nagyúr

Rendben, köszönöm. Akkor megvárom az aug elejét, akkor jár le a hűség, és hosszabbítok, mert ha nem, akkor mindent drágábban számolnak. Bár, akár most is hosszabbíthatok tudom :D

(#3612) Huroq


Huroq
senior tag

Olvasgattam itt a fórumot és én is csak hasonlóakat tudok mondani a XVII. kerületben a T-Home netről.
1 évvel ezelőtt 15megás netem volt egy másik modemmel. Semmi gond nem volt vele.
Gondoltam kéne 25 megás net, hozták a Thomson modemet és hasonlóakat tapasztaltam mint a többiek, szakadozott, kimaradozott, egyszóval nem lehetett netezni vagy élvezhetetlen sebességgel csak. Kihívtuk őket többször is, átkábeleztek, tettek be szűrőket, kiváló lett a jel erősség. 1-2 hónapig semmi gond nem volt, aztán jött megint ugyan ez a hiba, de nem ilyen durván most már csak 1-2 percre megy el a net napi 3-4-5x, de így is nagyon idegesítő, és mellette minden este 10 és éjfél között halál a net (fél órákra elmegy). Azóta megint többször kinn voltak, de sosem találtak semmi hibát.
A modem folyamatosan a logban írja a hibákat, de le sz.... magasról. Nekik a jel a lényeg; az jó akkor kussoljak......
Azért örülnék ha már valamit kitalálnának erre, mert a szakadozás nagyon idegesítő.

Üdv.
:)

(#3613) icecave válasza Huroq (#3612) üzenetére


icecave
nagyúr

HA jobban belegondolok, azét egy nap egyszer legalább nálam is elmegy, de jön is vissza (mintha csak egy áramszünet lenne, és urabootol a modem), aztán hetente egyszer elmegy 5-10 percre.
Azért irtam, hogy nagyon stabil, mert ha tudnátok az előzményeket, akkor ti is ezt mondanátok erre, hogy ahhoz képest ez tökéletesnek mondható :D
Nem tudom, mit csináljak, inkább a feltöltés miatt kellene nekem a nagyobb sávszél, mert most 100 év, mire 1 MBittel feltöltök melót a céges szerverre :S :S

[ Szerkesztve ]

(#3614) Huroq válasza icecave (#3613) üzenetére


Huroq
senior tag

Én már bepipultam :)
Ahogy elmegy a net felírom, a modembe be sreen shot mindenről, ezt egy hétig. Írok egy terjedelmes e-mailt nekik a képekkel csatolva. Ha ez nem győzi meg őket, hogy szar, akkor már picit máshol fogok pampogni, mert tűr az ember de meddig?, és komolyan ha egy nap 1x elmenne a net 10 percre.... áldásom rá, de ez már vicc.

Üdv.
:)

u.i: Na és aztán a 2gigás melléklet után magyarázhatják, hogy jó a net, meg jöhetnek méricskélni. És ha azt mondják jó, akkor repül utánuk a modem :)

[ Szerkesztve ]

(#3615) veze válasza Huroq (#3614) üzenetére


veze
őstag

én akkor marhára szerencsés vagyok..
mert egész hónapba se megy el egy percre sem...
a router logol 24/7-ben és ha visszanézem ott se látok szakadást..

(#3616) sirdenis válasza Huroq (#3614) üzenetére


sirdenis
tag

Nálam is ugyan ez a probléma. Ujraindlugat a modem. 2szer voltak kint szervizes, a jel jo szerintük a routeremmel van a gond. Erre le is cseréltem a dlinkem egy tplinkre és megint szoltam , h még mindig nem jo. Most ott tart a dolog h iptv meg vele egyeütt az a wifis modem. Igy legalább már anyám is ideges lesz ha szakad a net. :W Van ez a thome beszélgessünk forumuk ott is sokan írják , h ez a gondjuk. Basznak fejleszteni a hálozaton mi meg cserébe fizetünk és szívunk.

(#3617) hohoo válasza sirdenis (#3616) üzenetére


hohoo
senior tag

újraindulgat a modem és te elhitted hogy az a baj? nagy hiba. Hogy a modem mit csinál az CSAK a szolgáltató sara, routertől nem indulhat újra semmi, max maga a router.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3618) hohoo válasza Narxis (#3606) üzenetére


hohoo
senior tag

Nem, 38-at bírnak... az annyi mint egy csatorna max sávszéle. De szoktak hozni több csatornás ed3 modemet hogy ne egy csatornát teheljen szét.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3619) Huroq válasza sirdenis (#3616) üzenetére


Huroq
senior tag

Na én küldtem egy szép terjedelmes levelet számukra, hibákkal log bejegyzésekkel. Várom szíves válaszukat :) Most már addig nem nyugszom meg amíg valamit ki nem találnak, mert ha a hálózat nem bírja, akkor ne szolgáltasson ezen a területen. Már akkor is újraindul a modem, ha a letöltési sebesség közelít a maxhoz 50mbit/s.
Ha kijönnek, addig nem engedem őket ki míg nem hívták fől az atyaúristent is, hogy csinálják meg.
A hívogatást meg hanyagolom, mert elkezdeném mondani kedves ügyintézőnek, hogy dns szerver hibát ír, meg ipv4 lekérés hiba, akkor ketté állna a szeme, és annyit mondana küldjük a szerelőket, azzal meg nem vagyok kisegítve.

Na majd írok, ha esetleg jutottam valamire :)

További kellemes internetben gazdag napot :)

(#3620) Rick4 válasza Huroq (#3619) üzenetére


Rick4
félisten

Olvass vissza, én küldtem neki 20 levelet, semmi se lett belőle... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3621) Huroq válasza Rick4 (#3620) üzenetére


Huroq
senior tag

Elvileg most üzentek felhívnak nemsokára :)
Hosszú beszélgetés lesz ;]

(#3622) Rick4 válasza Huroq (#3621) üzenetére


Rick4
félisten

Nem a felhívás, a megoldás a lényeg. Abból nem lesz semmi... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3623) sirdenis válasza Huroq (#3621) üzenetére


sirdenis
tag

Én ma kapta meg az új modemrouterípítíví combot. Kiváncsian várom mi fog változni. :U

(#3624) Huroq válasza sirdenis (#3623) üzenetére


Huroq
senior tag

Úgy tűnik a probléma megoldódott.

Tegnapi nap folyamán egy kedves T-Home -os emberke kijött (azt mondta neki kiadták, ma mindenképp a hibát meg kell csinálni!), se szó se beszéd máris modemet cserélt :) (ami a végén kiderült nem jó)
A lényeg hogy az oszlopon ki kellett cserélni valamit, a kábelezés rossz volt, illetőleg a modem is rossz. Tegnap megcsinálta az oszlopot és a kábelezést, ma hozzák az új modemet.
Azóta a nettel probléma nincsen, bár még alig 1 napja használom, de azóta egy fél perces szakadás sem volt :)
Azért megkérdezném a többi szerelőt akik kint voltak ez előtt, MIT CSINÁLTAK?
Megjegyzem szerencsétlen szerelő vagy 2 órát szo..., mire megcsinálta.

A lényeg a hibát kijavították, de csak azután hogy felháborodott levélben kérdőre vontam őket. Nem értem miért nem lehet 1-2-3ra megcsinálni, miért 15-re.

További gyors és szakadás mentes netet kívánok :)

Üdv.

(#3625) icecave válasza Huroq (#3624) üzenetére


icecave
nagyúr

:C

Szabadság után én is emeltetek, ahogy írtam, majd tájékoztatok mindenkit, mi lesz a végkifejlet. Ha nem lesz jó, akkor én is emelek, csak épp a középső ujjamat :D

[ Szerkesztve ]

(#3626) Huroq válasza icecave (#3625) üzenetére


Huroq
senior tag

Amúgy a net szakadós témáról faggattam az embert. Azt mondta a műszereikkel nem tudják ezt a hibát megállapítani (se itt, se a központba), de ismerik a hibát. Általában megoldja az oszlopon lévő elosztó illetve erősítő cseréje + újrakábelezés, de ezt nem szokták megcsinálni mert macerás :) Mondom az fasza "macerás", akkor a számlabefizetés is számomra macerás, majd kések 1-2 hónapot ha nem baj :)
Ha ilyen stabil lesz a net 50 ről váltok a 80 asra, mert eddig csak ez tartott vissza :)
És igen, ha gond van pampogni kell, és megpróbálni nem köznyelvien fogalmazott levelet írni, mert azt leszarják :) Pár idegen szó és máris intézkednek :D

(#3627) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap a villam belecsapott valamibe elszalt az egyik fazisunk ezen volt a modem a router es egy nyomtato ezek tonkre mentek.

Routert mar vettem ujjat a kerdesem az lenne hogy varjak a szolgaltatora amig kicserelik a modemet (ez sokaig is tarthat mert mondtak hogy a vihar miatt sok a munka)? Vagy vegyek egyett? Sajnos azt sem tudom kereskedelmi forgalomba hol lehet kapni illetve mukodik e ha osszekotom vagy a szolgaltatonal (T-Online) be kell regisztralni MAC addres stb.

15/1 -es netem van es nemnagyon voltam megelegedve az eddigi modemmel sem ha van ra lehetoseg akkor inkabb vennek magamnak egy jobbat csak nem tudom ezt elfogadja e a szolgaltato?

Elore is koszi a valaszokat.

(#3628) radi8tor válasza Radványi (#3627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem villámkár esetén nem fogják neked cserélni. Erre nem vonatkozik a garancia..
Bármilyen modemet használhatsz, kérdés mennyire egyedi configja van T-nek (ebben nincs tapasztalatom).

⭐ Stella

(#3629) sirdenis válasza radi8tor (#3628) üzenetére


sirdenis
tag

Villámkárnál cserélik a modemet. Ne vegyél!

(#3630) radi8tor válasza sirdenis (#3629) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ámen :R

⭐ Stella

(#3631) Radványi válasza radi8tor (#3628) üzenetére


Radványi
aktív tag

Amikor telefonon beszeltunk veluk mondtak hogy cserelik azzal nincs is gond csak en jobban orulnek ha hasznalhatnek sajat magam altal vasarolt modemet illetve ha megvettem, eleg e bekotnom es mukodik vagy a T-online oldalarol is kell meg valami hozza?

(#3632) sirdenis válasza Radványi (#3631) üzenetére


sirdenis
tag

Mit akarsz saját modemmel ? Mit tudnál azzal többet kezdeni mint azzal amit adnak ? Ingyen van azt az úgy már nem is kell mi ? :C Akkor már alapíts a saját modemed mellé egy szolgáltató céget is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3633) Narxis válasza Radványi (#3631) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs saját modem. Azt kell használni amit adnak.

Thanos was right.

(#3634) NRobi777


NRobi777
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában készülök T-Home kábelnetre váltani, és az lenne a kérdésem,
hogy a torrent forgalmat korlátozzák-e valamennyire a T-Home-nál, illetve van-e
valamilyen adatforgalom korlátozás? Korábban olvastam a kábelnetnél, hogy havi
350 GB után korlátoznak, ez most is aktuális még?
Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#3635) TiMoN válasza NRobi777 (#3634) üzenetére


TiMoN
senior tag

350gb korlát létezik, de még nem hallottam, hogy valakit korlátoztak volna.

-TiMoN-

(#3636) #78121280 válasza NRobi777 (#3634) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nincs már 350GB korlát január óta.

(#3637) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Sziasztok. Cimborámnak kéne beállítanunk egy tp-link routert a t-comos kábelneten. Még sosem láttam ilyet, nekem adsl van, mire kell beállítani, hogy kapcsolódjon a netre a router? Itt nincs se felhasználónév, sem jelszó, gondolom dinamikus ip, nemm pppoe, de utána hogyan tovább?

Ja a 29-es körzet, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#3638) hohoo válasza marlboromen (#3637) üzenetére


hohoo
senior tag

ennyi. Dinamikus ip. Amit rádugsz a modemre kap egy ip-t és van net, nem kell felhasználónév meg jelszó.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3639) marlboromen válasza hohoo (#3638) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Szuper, csak valamiért nincs net a gépen.

(#3640) veze válasza marlboromen (#3639) üzenetére


veze
őstag

a router címét be kell minden gép hálókártyáján állítani átjáróként. és megadni a DNS1 és DNS2 -t. Csak ezután megy a net router mögül. Nálam így működik. Viszont ha direktbe dugod a netet a gépbe a rutert kihagyva, akkor meg ki kell venni belőle az átjáró címet és a DNS-eket.

(#3641) hohoo válasza veze (#3640) üzenetére


hohoo
senior tag

ez csak akkor kell ha kikapcsolod a routeren a dhcp-t... amúgy kap ip-t átjáróstul, és dns-estül a gép.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3642) veze válasza hohoo (#3641) üzenetére


veze
őstag

az lehet...ezt nem tudtam:(
én minden gépnek fix IP címet adok,portátirányitás miatt

(#3643) NRobi777 válasza #78121280 (#3636) üzenetére


NRobi777
csendes tag

Értem. Köszi a választ.

(#3644) 1501N válasza hohoo (#3638) üzenetére


1501N
tag

Helló!
Én is egy ismerősnek próbálok belőni egy T-s kábelnetet. A dhcp-t beállítottam (reméltem, hogy pont emiatt) de néha nincs net router mögül. Ezt úgy oldják meg, hogy az elosztót ki-bekapcsolják és minden gyönyörű egy ideig.... néha napra, néha pár órára.
Mitől lehet?
Próbáltam már több routert is, olyat is, amit én használtam ( hiba nélkül, bár nem kábelneten, csak helyi hálót értem el rajta wifin keresztül, de dhcp az is és soha nem volt vele gond. Bár itt biztos nem kaptam új címet, mert nem járt le.)

(#3645) mukiyou


mukiyou
csendes tag

Sziasztok!

Helyzet a következő:
Tré-Home kábelnet 25Mbit - adtak emllé egy jó fos Cisco EPC3925 modem/router kütyüt
Nos, a modem tüzfala kilőve - amig ment a weboldalakat nem nyitotta elsőre csak a refresh után - a stabil kapcsolatot igéynlő dolgok (teamspeak, msn stb.) meg végképp nem
Mögé raktam egy másik routert aminek jó a tűzfala - fix ip-n keresi a netet

frankón megy is a dolog. De sztem nem szerencsés ez a két routeres megoldás. Kicserélném a 'cickó' szart egy sima modemre. Tré-Home ilyenkor segberúg ha észreveszi (szokták volt ugye távolról baszogatni ezeket a kütyüket ha hiba van)?
Ha nem és lehetne cserélni milyen modemet javasolnátok?

U.I:
Tré-Home legnagyobb poénja, hogy ha hiba van, mindig az az első, hogy húzzam le a modemet a routerről és közvetlenül csatlakoztassam a gépet a modemhez :DDD
Kivitelezhetetlen hacsak szét nem forrasztom valahogy a 'cicko' cuccost :DD

(#3646) 1501N válasza 1501N (#3644) üzenetére


1501N
tag

Felhívtam őket, hogy szakad.
Erre azt mondták, nincs hiba és hogy húzzam le a router-t. Mivel az ismerősöknél nem jártam és ők hiába dugták át, a számítógépre telepített tűzfal miatt, visszatették a router-t.
Pár napra rá jelentkeztek, hogy a hiba javítása több mint 72 órát vesz igénybe, elnézést kérnek. Ahhoz képest, hogy nincs hiba :)
Kíváncsi vagyok csinálnak-e vmit egyáltalán.....

(#3647) lalakov


lalakov
senior tag

T-online-os leveleket át lehet irányítani másik e-mail címre(gmail)? Ha igen, hogyan?

(#3648) veze válasza lalakov (#3647) üzenetére


veze
őstag

lehet
belépsz az MT azonosítóddal az oldalra és ott tudod megtenni a postafiok beállításoknál

a 350 Gb os korlát már állítólag nem létezik. és tudok olyanrol hogy rendszeresen tullépik és nincs belőle semmi

[ Szerkesztve ]

(#3649) lalakov válasza veze (#3648) üzenetére


lalakov
senior tag

Köszönöm. :)

(#3650) Hochi


Hochi
tag

Úgy látom nem csak nekem szakadozik esténként a kábelnet (23. ker) este használhatatlan.
Úgy egy jó másfél éve jelentettem először a hibát. Tegnap már a modemet is kicserélték,Oh most már biztos jó lesz mondták.Jó lett a nagy b.... ló....t.Szóval ötletem sincs,hogy mit lehetne csinálni,nekem is mindig a router-val kezdik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.