Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) hohoo válasza Hochi (#3650) üzenetére


hohoo
senior tag

routert mindig le kell tagadni.
Mit kezdjél? Nézd meg a modem webes felületét és logját mit ír ott.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3652) Hochi válasza hohoo (#3651) üzenetére


Hochi
tag

És ,hogy tudom megnézni a modem webes felületét?
Köszi a segítséget.

(#3653) veze válasza Hochi (#3652) üzenetére


veze
őstag

nekem Cisco EPC3010 DOCSIS 3.0 Cable Modem, EPC3010 modem van

web wlérése:
http://192.168.100.1

log in:

admin
W2402

(#3654) mukiyou válasza veze (#3653) üzenetére


mukiyou
csendes tag

Nehéz letagadni a routert, ha egyszer olyan kütyüt kapsz ami modem+router egyben :DDD

Valaki, aki esetleg járatos a témában adna nekem ötletet olyan modemre (típus + gyártó) ami bírná a 100Mbit-es kábelnetet is?

[ Szerkesztve ]

(#3655) Narxis válasza mukiyou (#3654) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor is modemet kell mondani mert nem hozzáértő emberek ülnek a telefon másik végén(tisztelet a kevés kivételnek).

Thanos was right.

(#3656) hohoo válasza Hochi (#3652) üzenetére


hohoo
senior tag

keress rá gugliban a modemed típusára de általában 192.168.100.1 de felhasználó és jelszó változó.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3657) Hochi válasza veze (#3653) üzenetére


Hochi
tag

Köszi működik,Nekem Cisco EPC3010 Cable modem -m és egy TP-Link TL-WR941ND routerem van .Ma egész nap nem volt net,Majd BFBC2 közben meglátjuk.Mindig akkor szarakszik.

(#3658) Csabee.


Csabee.
nagyúr

22.kerületben mikor aktiválják az optikai hálózatot? Tudtok róla valami info-t?

Üdv: Csabee.

(#3659) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kezd idegesítő lenni hogy ezt kapom esténként: http://szuneteltetes.t-home.hu/
Ma jött meg az első számla (kicsivel több mint 1 hónapja lett bekötve a net + telefon T-éktől) de bőven van még idő a befizetésre...
Modem kikapcs és bekapcs után viszont megy a net. IP címem változatlan (?:F) Valakinek ötlet hogy miért kapom ezt?
T-s ügyfélszolgálatot már felhívtam a múlt héten amikor ugyanez csinálta, azzal fárasztott a helpdeszkás hogy sütik beragadtak... aha mondom torrentnél is? Meg olyan böngészőnél is amit nem is használok?
De hogy biztos nem az ő rendszerükben van a hiba... komplett hülyének nézett.
Szóval valkinek ötlet hogy ezt miért dobálhatja?
Amúgy IP cím itt hogy megy? Mikor kapok újat? Mert az meglepett hogy modem ki/bekapcsolásnál nem történt ez meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3660) hohoo válasza Winner_hun (#3659) üzenetére


hohoo
senior tag

hát elég hülyének nézett, mert ha egy sütivel kényszeríteni lehetne a böngészőt hogy betöltsön egy oldalt az már régen rossz lenne, botrány lenne.
Adott modemre kötött eszköz mac címéhez 24 óráig rendel ip címet. Szóval vagy kihúzod az eszközt 24 óráig, vagy másikat használsz, vagy maccímet váltasz rajta.
Azért dobálja mert szar a rendszerük. Nem nálad van a hiba.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#3661) Winner_hun válasza hohoo (#3660) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mikor visszakérdeztem hogy a torrentnél is van-e süti mert mondom az se megy akkor azt mondta hogy konzultál egy már mittudoménkivel, aztán ha ketten mondják akkor vagy elhiszem és törlöm a sütiket vagy nem hiszem el. De a hiba biztos nem náluk van... hát nem sok kellett hogy elküldjem melegebb éghajlatra...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3662) veze


veze
őstag

az ÁFSZ.-ben mi fog változni októbertől?
a számlalevelük alján volt egy ilyen tájékoztató, miszerint változások lépnek érvénybe etől az idöponttól

(#3663) etooo válasza veze (#3662) üzenetére


etooo
senior tag

szerk: nem válasznak szántam, csak mellényomtam :D

Hello!

Lassan fél éve megvan a 25/5-ös kábelnetem, sosem volt vele probléma, mindig szépen jött ~26/5-el. Múlt hétvégén elutaztunk itthonról, és amikor hazajöttünk vettük észre, h az óraszekrény ki van pakolva, és a régi kábel helyett egy másik van bekötve. Nagyjából azóta kb. használhatatlan a net...
Ha resetelem a modemet szépen megy a szokásos 26/5-ön kb. 5 percig, utána elkezd visszaesni, majd megáll ~1 megán, a ping ugyanakkor rendben. Aztán azt vagy tartja, vagy még az is elfogy, és megszakad a kapcsolat, s a modem (thomson) sem tud visszacsatlakozni csak reset után.
A modem log egy nap alatt megtelik hibákkal, csak nekem sajnos nem sokat mond.
A kábelezéssel ronthattak el valamit, vagy csak a modem kezd megdögleni?

[ Szerkesztve ]

(#3664) veze válasza etooo (#3663) üzenetére


veze
őstag

hát.. a kábelezéssel bachattak el valamit..de nyomatni kell folyamatoan a hibajelzéseket, kis idö után lehet emlegetni a fogyasztóvédelmet is már..
modem: nekem a thomson modemet lecserélték 15/1-es net után mikor25/5-re váltottam, ciscora..de ha neked korábban hozta a modem a sebességet akkor a tied bizonyára alkalmas rá

(#3665) #78121280 válasza veze (#3662) üzenetére


#78121280
törölt tag

Minden számlán rajta szokót lenni. Nézd meg a régebbieket is. :)

(#3666) veze válasza #78121280 (#3665) üzenetére


veze
őstag

igen de most az volt rajta hogy 2011 10 01 töl lesz változás benne

(#3667) #78121280 válasza veze (#3666) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen az előzőn meg 2011.09.01.
30 nappal a hatályba lépés előtt kel nekik közzétenni.
Semmi extra dologra nem kell számítani az se biztos, hogy a netet érinti az ÁSZF változás.
Ez csak egy sablon szöveg ami a számlán szerepel. Még a T-Mobile számlámon is ott van. :)

(#3668) Winner_hun


Winner_hun
félisten

DS narancs nem zöld, lehet ebből valamit észrevenni használat közben? Eddig semmit nem vettem észre. Múlt héten (vagy 2 hete) bejelentettem hibát, jött, szerelt, elment, 2 nap múlva 1-2 utcával odébb csatlakozókat cseréltek (meg tán kábelt is:F) azátn jó lett. 1 hétig... most reggelente megint nincs net. Addig piszkálom őket amíg jó nem lesz. 1 hónapja vagyok a t-nél... bár még nem zavar, ha hiba van és kijavítják akkor ok, ha jön a következő hiba javítsák azt is, egy idő után csak nem lesz minden héten hiba. Reménykedek és türelemmel várok:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3669) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem tudjátok hogy emelték a internet sebességet mostanában? Nekem egy 15 megás netem van, nem rég kötöttem (1-2 hónapja). Eddig 1.9-2.2 mb/s töltöttem kábelről, és wifiről is. De vagy 3 hete csak wifit használok, a notimban lévő wifi max 2.4-el bír tölteni. Egy rokonom most nálunk alszik, az ő gépébe már n-es wifi van, és most nézem neki 4 mb/s jönnek le a dolgok. Megnéztem kábellel 5.5 Mb-tal tölt maximálisan, akkor ezek szerint ennyivel megemelték volna? Mert ez akkor ilyen 60 megás internetnek felel meg kb...

(#3670) Winner_hun válasza B-L-A-C-K (#3669) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert ez akkor ilyen 60 megás internetnek felel meg kb...
Ezt hogy sikerült "kiszámolni"?:)
2,2x2,5=5,5
15*2,5=37,5 és nem 60

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3671) B-L-A-C-K válasza Winner_hun (#3670) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak saccoltam sose néztem hogy kell kiszámolni...:)

Csináltam méréseket most, másik topikba mindjárt beírom, elég meglepő eredmények születtek...

(#3672) etooo válasza veze (#3664) üzenetére


etooo
senior tag

Eljutottam végre odáig, hogy felhívjam őket, küldik a szerelőket. Kíváncsi vagyok mit fognak csinálni.. Annál is inkább, hogy főleg estefelé válik használhatatlanná a net, délelőtt/kora délután még jó, a szerelők meg ugye mikor tájt jönnek általában...

(#3673) Winner_hun válasza etooo (#3672) üzenetére


Winner_hun
félisten

Figyelésre be kell tenni a modemet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3674) etooo válasza Winner_hun (#3673) üzenetére


etooo
senior tag

A mai nappal lezajlott a procedúra, szerdán írtak, hogy a hiba vizsgálatát elkezdték, pénteken, hogy a hiba javítása folyamatban van, ma pedig kint volt a szerelő (kapásból a routert kereste, csak addigra már kivontam a forgalomból, itteni kommenteknek hála).
Miután látta, hogy nincs router, megállapította, hogy nem tudja mi lehet a hiba, mert náluk minden jó, így visszament egy másik modemért, és legalább azt kicserélte.
Aztán, hogy ezzel megoldódott e a probléma, majd pár napon belül kiderül.

(#3675) Gabor90


Gabor90
csendes tag

Hello!

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell beüzemelni a kábelnetet? Kell valami oldalon regisztrálni? Előre is köszi.

(#3676) radi8tor válasza Gabor90 (#3675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem értem. Ha megrendeled akkor kihozzák és beüzemelik. Ha jól emlékszem kellett egy kis idő míg megjelent rajta a Net.

⭐ Stella

(#3677) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok. 3nappal ezelőtt az 5megás netem 10megás lett majd másnap megszünt a dsl kapcsolat. telefonálás után felvették a hibabejelentést rá két napra hívott a szerelő, hogy megoldották a hibát elméletileg. így is lett. mostmár van netem de csak 2,5 megás. Ha panaszkodok a központban lesz valami eredménye? (ugyanis ugye a szerződésbe 1mega van megjelölve mint minimum)

/\____/\

(#3678) TiMoN válasza szabacsik (#3677) üzenetére


TiMoN
senior tag

Jelezheted mindenképp, hogy eléggé alacsony a sávszélességed.
Ha tartósan az mind1 mi a garantált valami nem stimmel kérheted a javítást.

-TiMoN-

(#3679) turorudi


turorudi
aktív tag

Valaki rendelt már "Notebook internet mellé" akciót? Vagyis EZT.
Én 15/1-ről váltottam 50/5-re az akció miatt, vagyis a net mellé kellene a notebook (régi gépet eladtam). Azt hittem, az ügyfélszolgálaton egyúttal kezembe nyomják a notit, de kiderült, hogy max. 5 nap alatt a DHL majd kihozza és a kezdő részletet a futárnak kell kifizetni. Az ügyfélszolga még mondta is, hogy 2 nap alatt ki szokták vinni. Ezzel még ki is egyeztem.
Most már hat hete ülök a szolgáltatásommal gép nélkül, és hiába érdeklődtem először hetente, aztán naponta, rendszeresen ellentmondtak a korábbi infónak, ráadásul a rendszerükben nem is látták a megrendelésemet. Aztán egyszercsak elirányítottak a Szuperszervízhez, ahol azt mondták, hogy nem is a DHL, hanem majd ők hozzák ki, és legyek szíves a jövő hét elején érdeklődni. Nevezett napon felhívtam őket és mintegy lebaszásképpen elhajtottak, hogy ez a vonal a sürgős eseteknek, hibajavításra van fenntartva, ne érdeklődgessek má'. Megint 1412 és rögtön csoportvezetőt kértem, aki meghallgatta a problémámat, de hozzászólni nem tudott. Mondta, másnap visszahív, amit meg is tett, de kért még egy napot, mert még mindig semmit nem sikerült kiderítenie. Rákövetkező napon is hívott, és aszonta, elfogyott a masina, de ne nyugtalankodjak, mert biztos lesz. Viszont időpontot nem tudott mondani, így abban maradtunk, ha két hét múlva nincs még itt álmaim vágya, újra kereshetem és akkor kitalálunk számomra valami kompenzációt (hívjam a központi számot, kérjem őt és majd ő visszahív). Ez a két hét most telt le, kezemben a szerződés, amin újra hűséget esküszök, rajta a rendelésem, hogy az akció kiírásának és szándékainak megfelelően az internetes szolgáltatást tudjam is valamivel használni. Időközben postán megérkezett egy brossúra az általános szerződési feltételekkel, mellette egy adatlap az internetszolgáltatásra vonatkozó megrendelésemmel, de a notebook már nincs felvezetve a kiküldött szerződésre. Nem tudom miért küldték, hiszen van egy szerződésem, amit személyesen kötöttem, de mégis kiküldték.
Szóval milyen kompenzációt kérjek az ügyfélszolgálati csoportvezetőkisasszonytól szerintetek?
(Ja, hogy az újonnan beszerelt cisco epc3925 modem miatt majd' mindennap itt vannak a szerelők, már csak a díszkivilágítás)

(#3680) veze válasza szabacsik (#3677) üzenetére


veze
őstag

azért az alapállás nem az, hogy hirdetünk és eladunk egy netelérést 5megásnak, aztán folyamatosan 1 megával szolgáltatom mert az a minimum...
folyamatosan panaszkodj amíg meg nem csinálják.

(#3681) 1501N válasza 1501N (#3646) üzenetére


1501N
tag

TKábel szakad továbbra is mint a fene.
A vicc, hogy már a ki-be dugás sem segít a cuccon. A router nem kap ip címet, amikor kap általában dns nincsen. Néha mindkettő megjön, de akkor sem működik a net. :D
Tegnap felhívtam őket - állítólag az ügyintéző néni bentről újraindította a modemet - kb 30 percig működött utána. Mivel hibabejelentést tettem, jött az sms, hogy javítják a problémát - ebben a percben szűnt meg a net és azóta sincsen. Lassan 24 órája.....

Engem is érdekelne, hogy Budafokon mikortól válik elérhetővé az optikai hálózat!

(#3682) Rick4 válasza turorudi (#3679) üzenetére


Rick4
félisten

Én azt mondom, írj egy levelet, hogy az internet számítógéppel használható, amíg azt neked ki nem viszik, egy petákot nem fizetsz, nem is tudod használni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3683) turorudi válasza Rick4 (#3682) üzenetére


turorudi
aktív tag

Hat hét után meghozták a laptopot. De ehhez az kellet, hogy utolsó ügyfélszolgálati telefonomkor jelezzem, miután természetesen semmit nem tudtak mondani, hogy megírtam levelemet a Gazdasági Versenyhivatalhoz. Egy óra múlva visszahívtak és mondták, hogy azonnal hozzák. De ezt úgy, hogy még nem sokkal előtte arról volt szó, hogy óóó, már milyen rég nincsen készleten ez a gép, talán már nem is gyártják. Mondom, de a hirdetmény még mindig ott a weblapjukon és a szórólapokat osztogatják, hogy rendeljem meg a laptopot. Valami esetet előkotortam, ahol valami hasonló vásárlói átverésért megbüntettek egy céget 5 millióra és megkérdeztem, hogy ez nekik megéri-e.
Egyébként a GVH-nál nagyon készségesek, érdemes hívni őket, a weboldalon a jogászhoz közvetlen szám van. Nem biztos, hogy azonnal el tudnak járni, és a panaszt sem feltétlenül tudják orvosolni, viszont a büntetés szele azért szokta motiválni pl.a szolgáltatókat.

(#3684) radi8tor válasza turorudi (#3683) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örülök, hogy végre kaptál egy gépet.

És szomorú vagyok, hogy ilyennel kell fenyegetőzni Magyarországon azért, hogy megkapd ami jár neked.

⭐ Stella

(#3685) Rick4 válasza turorudi (#3683) üzenetére


Rick4
félisten

Szerencséd van, örülj akkor hogy ennyire komolyan vették, de 2011-ben is ciki egy ilyen dolgot megképniük... Én is jól képben vagyok a T-t ellenőrző hivatalok helyével, nyitvatartásával, egy időben több ott dolgozó már már jó ismerősként tartott számon. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3686) Narxis válasza turorudi (#3683) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez azért elég durva, én örülnék ha ennek ellenére megbüntetnék őket, 10 milla kapásból.

Thanos was right.

(#3687) goofy1984


goofy1984
csendes tag

Hello!
Egyik ismerősömnél jelentkezett a következő probléma: T-Home kábelnetjük van és egy wifi routerrel meg van osztva. Egy pár óráig van net, aztán nincs egyik gépen se. A WAN résznél a routeren látszik, hogy az viszont csatlakoztatva van (látszik az IP, átjáró, DNS, stb). A modem hálókábele direktbe a gépbe dugva nincs ilyen probléma. Ha ki van húzva és visszadugva a router tápja, akkor visszajön a net a gépekre is.
Egy tp-link routerről van szó. Próbáltam az MTU-t változtatni, a Get IP with Unicast DHCP-t be és kipipálni, de mindig ugyanaz a helyzet.
Már ki lett cserélve a modem és a router is.
Mit lehetne ilyenkor tenni?

(#3688) Narxis


Narxis
nagyúr

:C

Thanos was right.

(#3689) Rick4 válasza Narxis (#3688) üzenetére


Rick4
félisten

Ennél az út másik oldalán picit jobb a sebesség. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3690) Narxis válasza Rick4 (#3689) üzenetére


Narxis
nagyúr

Picit. :P

Thanos was right.

(#3691) turorudi válasza Narxis (#3688) üzenetére


turorudi
aktív tag

Most, miután ugattam a laptopért, és kismilliószor kinn jártak szervizelni, végül a szolgáltatás is beindult és megy rendesen. Az a tanulság, hogy fennhangon kell óbégatni.

(#3692) Rick4 válasza Narxis (#3690) üzenetére


Rick4
félisten

De télleg csak egy icipicit:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3693) Narxis válasza Rick4 (#3692) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csinálj egy pingtesztet is. :p

Thanos was right.

(#3694) Rick4 válasza Narxis (#3693) üzenetére


Rick4
félisten

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3695) Rick4 válasza Narxis (#3693) üzenetére


Rick4
félisten

Marha jó, itt van felül a szerkesztődobozban a speedtest kép, de nem teszi be...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3696) Narxis válasza Rick4 (#3694) üzenetére


Narxis
nagyúr

Betette, ez jó eredmény.

Thanos was right.

(#3697) Scarabe


Scarabe
csendes tag

Sziasztok! Ma váltottam 25/5-ről 80/5-re és érdeklődnék, hogy ilyenkor az EPC3000-et kell-e cseréltetni, vagy bírni fogja a kicsike? Mivel most megszakadt a netem egy órája és azóta a fix 26/5-ből nem hogy 80/5 nem lett de 10/2-ővel szenved :) kezdjek érdeklődni az ügyfélszolgálaton, vagy várjak türelemmel?

Üdv:Scara

[ Szerkesztve ]

"We never really grow up, we only learn how to act in public."

(#3698) radi8tor válasza Scarabe (#3697) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a routeres topicban biztos meg tudják válaszolni.

⭐ Stella

(#3699) Scarabe válasza radi8tor (#3698) üzenetére


Scarabe
csendes tag

Bocsánat, gondoltam a Thome topicba illik a tőlük kapott Cisco EPC3000 DOCSIS 3.0 Cable Modem témája, bocsánat :F

"We never really grow up, we only learn how to act in public."

(#3700) radi8tor válasza Scarabe (#3699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látod én még azt sem tudtam, hogy ez a tőlük kapott router. :B
Ez esetben reklamálj T-nél szerintem. :R

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.