Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) #78121280 válasza Rick4 (#4397) üzenetére


#78121280
törölt tag

Pedig nem rossz értékek. Szegeden már terítik az új szoftvert is.

(#4402) Rick4 válasza wmati (#4400) üzenetére


Rick4
félisten

Meggyógyult, most már jön a szokásos. Mi a szitu az új szofttal, jobb vagy rosszabb lesz?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4403) wmati válasza Rick4 (#4402) üzenetére


wmati
addikt

Ennél csak jobb lesz legalább is remélem :K Nekem nincs róla még tapasztalatom.

(#4404) #78121280 válasza Rick4 (#4402) üzenetére


#78121280
törölt tag

Látható változás nincs rajta augusztus 8.-án készült el. hackeeeee-nek napokban frissült le. Hozzám még nem futott be (Vásárhely) :)

[link]

[link]

(#4405) wmati válasza #78121280 (#4404) üzenetére


wmati
addikt

Igen csak lehetnek olyan hibák amik későiekben derülnek ki,csak egy példa azt hiszem Győrben történt hogy kiküldték a test fw és vissza kelet vonni mert használhatatlan volt.

(#4406) #78121280 válasza wmati (#4405) üzenetére


#78121280
törölt tag

Elég sok idő volt a tesztelésre,adat gyűjtésre Április óta. Szerintem nem is volt még ilyen hosszú publikus teszt. :)

(#4407) wmati válasza #78121280 (#4406) üzenetére


wmati
addikt

Szükség is volt rá nyilván sorba derültek ki a hibák és azért húzódót eddig az éles FW, nem tudom iptv szoftverét meddig akarják még tesztelgetni.

(#4408) anulu


anulu
félisten

elnézést, ha már ki lett tárgyalva, de várható, hogy a UPC után a T is emeli a kábelnet sebességét? főleg a feltöltési oldal érdekelne, lefele a 120MBit bőven jó.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4409) wmati válasza anulu (#4408) üzenetére


wmati
addikt

Nagyon kevés esély van emelésre koaxon, főleg ha a feltöltést nézzük. Optikán esélyes sávszél emelés de szerintem idén már ott se.

[ Szerkesztve ]

(#4410) anulu válasza wmati (#4409) üzenetére


anulu
félisten

FTTH sajnos nálunk nincs, csak koax. köszi a választ :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4411) veze


veze
őstag

Hüségidös csomagjaim vannak tv-re és kábelnetre, ami oktoberben jár le.
Ezek a csomagok már nincsenek a kinálatban azóta más csomagok vannak helyettük.
Kérdésem hogy ha lejar a hűségidöm jogom van e meghosszabítani a jelenlegi , kínálatban már nem szerteplő konstrukcót véáltozatlan árral és feltételekkel, vagy köteles vagyok az uj csomagokból választani ( ez nekem nem lenne kedvező, kedvezőbb a jelenlegi)
Uj előfizetést már nem lehet kötni ezekre a csomagokra, de én nem ujat akarok kötni csak a meglévőt hosszabítani.. lehetséges ez?

(#4412) wmati válasza veze (#4411) üzenetére


wmati
addikt

Úgy tudom lehetséges max 1 évet írhatsz alá. Miért nem kedvezőbbek neked az új csomagok ? pl internet nél

(#4413) veze válasza wmati (#4412) üzenetére


veze
őstag

azért mert a net mellé egy olcso tv csomag van a dupla kedvezmény miatt, viszont ez a tv csomag már nem szerepel a kinalatban helyette amit választhatnék az 1800-al több tehát ennyivel emelkedne a havi fizetendőm a mostanihoz képest. Ha meg nem választok, a net magában is ennyi dupla kedvezmény nélkül.
És nem szeretnék CSAK analog tv csomagot, amit minden tévén tudok nézni set top box nélkül is. Nincs szükségem HD-re vagy HD-s csomagra , mert van más tvzési lehetőségem HD-ben és azt se szeretném hogy az IPTV-s csomagok, vagymi miatt a mostani modememet lecseréljék wifis routeresre. NINCS rá szükségem, nekem jo a cisco modem ami most van azzal minden nagyon szuperül működik wifis routterem van sajat..

Roli27: nem speciális, csak a korábbi időkben elérhetőből választottam anno A tv-vel van a bajom az nekem nem kell csak egy olcso. Van olcso de ha azt választanám, az nem számit bele a dupla kedvezménybe..

[ Szerkesztve ]

(#4414) #78121280 válasza veze (#4411) üzenetére


#78121280
törölt tag

Tudomásom szerint a lezárt csomagokra hűséget hosszabbítani már nem lehet,az új csomagokra lehet váltani.
Speciális csomagjaid vannak?

(#4415) wmati válasza veze (#4413) üzenetére


wmati
addikt

Mi a neve annak az olcsó tv csomagnak ? Csak azért kérdezem mert hátha van most is csak más néven vagy valami ilyesmi.

(#4416) veze válasza wmati (#4415) üzenetére


veze
őstag

analog alap csomag 880 ft
van valami közszolgalati alap de az nem számit bele a dupla kedvezménybe (csak ha drágábbat választok)

[ Szerkesztve ]

(#4417) Calibos


Calibos
addikt

Üdv
T-home kábelnet szabályos lemondása hogyan működik? Van valami jó tipp? 3 évvel ezelőtt lemondtam, de akkor csomagot váltottam.
Hűségidő lejárt. Tudom hogy írásban kell, de ügyfélszolgálatukkal nincs ilyen téren jó tapasztalatom ezért kérdezem inkább itt és nem ott:-))

(#4418) veze


veze
őstag

nyugtasson már meg valaki hogy ha csomagot váltok és lecserélik a mostani modemem valami routeres wifis akármilyenre, azt használhatom simán csak átjáróként a Linksys routeremhez. semmi szükségem téhomos routerre se a wifijére, se semmi más szolgáltatására, legszivesebben nem is kellene. elég csak a modem!

(#4419) wmati válasza veze (#4418) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem megoldható amit szeretnél, de ha nincs iptv és vagy digitális telefon előfizetésed tehát csak internet van kérhetsz sima d-link modemet

(#4420) veze válasza wmati (#4419) üzenetére


veze
őstag

most sima cisco modemem van, mert analóg tv jel van és modem
de ..lejár a hüségem és nem lehet ezt meghosszabbítani muszaj iptv-s akarmilyen csomagot váltanom bár semmi szükségem rá, nekem jo lenne az analóg is
ha nem kérek ilyen tv csomagot akkor meg kell egy telefonra előfizetni ( az nálunk 200ft havidijért van a kinálátban) mert ha nincs t-home dupla kedvezmény akkor a net csomag magaban túl sokba kerül. szóval emiatt kell hozzá valamit "választani" ugy jóval olcsóbb
De akkor lecserélik a mostani csak modemem ilyen öszvér megoldásra És nem szeretném ha a mostani évek óta jól működő stabil rendszerem felborítaná azzal hogy magának vindikálja a router funkciót a tomatos linksys képességeihez mérten korlatolt konfigurációs képességekkel...:(
egyáltalan megadjak a routerhez az admin jelszót?
bár ha fapados képességei vannak az se sokat ér..

[ Szerkesztve ]

(#4421) wmati válasza veze (#4420) üzenetére


wmati
addikt

Ezt ki mondta hogy nem lehet hosszabbítani analógra ? Csak azért kérdezem mert üszf néha ferdít a valóságon egy kicsit, én úgy tudom egy évre lehet még hószabitani. Minden szükséges dokumentációt megkapsz a cisco hwg-hez alap esetben nincs admin jelszó üresen kell hagyni mind kér rablikát és beenged, nem olyan fapados vannak buktatói de megoldhatóak. Amúgy halottam olyanról is hogy előfizető kért internetet és telefont szerelővel megbeszélte hogy elég neki a sima modem, annyi a hátrány hogy telefont nem tudod használni de fizeted.

(#4422) veze válasza wmati (#4421) üzenetére


veze
őstag

felhivtak telefonon hogy lejár, mondtam akkor hosszabítsuk, de azt mondta hogy ö nem lát ilyen lehetőséget a számomra .. ajánlgatta a hogy erre meg arra módosítsam Egyébként ugy rémlik hogy tavaly októberben is voltak már uj csomagok és akkor még nekem maradt a régi (lehet hogy az számított az egyéves meghosszabbításnak.) Akartam is akkor változtatni a 25 megás net csomagróm a 30 megásra mert az olcsobb volt pár százzal. Először felvették telefonon hogy ok.. át is állitották a sebességét ( speedtestel lemértem) Aztán késöbb hivtak hogy igy nem lehet.. az analóg csomag mellé nem választhatom a 30 megásat..Továbbra is számlázták a 25 megásat ami 300 Ft-al többe kerül havoonta, de a sebességéről elfeledkeztek, azt meghagytak 30 -on.. Nem éreztem különösebb lelkifurdalast emiatt mert a 25-ös csomag némiképp magasabb árát fizettem az olcsobb csomagért..
Egyébként ha belépek a t-home oldalra az azonositómmal ott azt látom az általam igénybe vett szolgáltatások listájánál hogy mind a két csomag aktiv nekem, tehát zöld pipa..(a 25 megás és a 30 megás net csomag is) de csak egyiket számlázzák a drágábbat. nyilván ott felejtették még akkor amikor azt aktiválták először..
Nos ilyen előzmények utan szeretném én tovabbra is az eddigi csomagjaim igénybe venni igy ahogy van..de ugy tünik nem lehet...(
Be kell majd mennem személyesen az ügyfél szolgalatra és talalni valakit aki meghosszabítana. De az eddigi tapasztalataim a személyes ügyfélszolgálattal is negatívak sajnos...(
A mostani szolgáltatás egyébként müködik... nincs felszámolva.. nem értem miért nem vehetem akkor igénybe igy ahogy van, ezután is

[ Szerkesztve ]

(#4423) wmati válasza veze (#4422) üzenetére


wmati
addikt

Ott szerintem nem fejeződőt be a csomagváltás előfordul. Mi az hogy analóg tv mellé nem kapsz nagyobb nettet :Y

[ Szerkesztve ]

(#4424) veze válasza wmati (#4423) üzenetére


veze
őstag

Ezt mondták...én nem tudok mit tenni ha ezt mondják
tavaly amikor telefonon szintén feléhivtaka lejárat előtt, akkor az akivel akkor beszéltem az készségesen felvette (és be is állították a 30 megás netet) Aztán egy hónap mulva kerestek hogy az nem lehet ezzel az analóg 800ft -os csomaggal
Akkor bementem a személyes ügyfélszolgálatra (mivel a telefonossal nem boldogultam) és ott is azt mondtak. De én kötöttem az ebet a karóhoz hogy de... erre hivott az ügyintézö valami vezetőt ( csoportvezetőjét mittudomén) és az is azt mondta.. Ezek után én hogy tudnám bizonyitani hogy nekem azt lehet?? .((
Biztos felmerül esetleg a kérdés hogy mire jo egy 800Ft analog csomag minek az nekem hát ember.. azért nem lehet semmit nézni.. Azért hogy t-home dupla kedvezményt igénybe tudjam venni.. azért...mert különben a net 2500-al több lenne.. meg a konyhában a kis tévén meg lehet a zertéelen a hiradót este nézni ha már ugyis ott vagyok

[ Szerkesztve ]

(#4425) xy2003 válasza veze (#4411) üzenetére


xy2003
tag

Lehet,legalábbis nekem sem a net sem a tv-nél nem mondták,hogy nézzek ujat.

(#4426) xy2003


xy2003
tag

Hi.

Ezek milyen értékek?nagyon nem értek hozzá csak azt látom,hogy a power level mindenhol böven minuszos és amiket itt láttam eddig azok pluszos értékek voltak.
kösz

[ Szerkesztve ]

(#4427) kali válasza xy2003 (#4426) üzenetére


kali
legenda

szia,

0 dBmV a legjobb érték, de a -7.x még elfogadható.
±10 - 12 dBmV értékig elvileg rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#4428) Gubek-Einste válasza xy2003 (#4426) üzenetére

A feltöltési elég sok, minden rendeben van? Nincsenek szakadozások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4429) xy2003 válasza kali (#4427) üzenetére


xy2003
tag

Hi.

és ez mitöl lehet ilyen gyenge?

(#4430) xy2003 válasza Gubek-Einste (#4428) üzenetére


xy2003
tag

mi az a feltöltési?
nem igazán tapasztaltam,igaz nem is ment egész nap a gép igy nem is tudtam figyelni,de amikkor ment pr orát nem tapasztaltam.
és a sebesség is jonak tünik.

(#4431) wmati válasza xy2003 (#4430) üzenetére


wmati
addikt

Upstream Channels rész, rossz jelszinteknek kis millió oka lehet rossz kötéstől egészen egy vonal erősítőig bármi.

(#4432) xy2003 válasza wmati (#4431) üzenetére


xy2003
tag

Ma lett egy kicsit variálva a dolog,átkerült máshova a modem igy kapott + 10m kábelt(3x árnyékolt).
aminek ez lett a következménye. Lehet ez 10m kábeltöl?

aztán be lett iktatva egy ilyen.

amitöl ennyi lett,érdekes,hogy van egy régi hármas osztom az pár tizeddel jobban produkál.

aztán kiprobáltam két kettes osztoval(ezek is elég régiek) amivel a chanel 1 9.1-9.4dBmV-t hozott.

(#4433) xy2003 válasza xy2003 (#4432) üzenetére


xy2003
tag

És persze,hogy a lényeget elfelejtettem.
Egy ilyennel indit a dolog a padláson miután bejön a kábel.
Ez kell oda?

(#4434) wmati válasza xy2003 (#4432) üzenetére


wmati
addikt

Hát utolsó képen még rosszabb lett Signal to Noise Ratio max 44 db de általában minden hol 40 körül van minimum olyan 37 db meg kell lennie hogy ne szakadjon Downstream Channels Power Level: -15 és +15 közt van 0 közeli állapot a legjobb

Az egy multi médiás leválasztó szét szedi az internet és tv forgalmat szerelőknek ki van adva hogy minden hova rakjanak, gondod nem lehet belőle.

Ezek után meg kérdezem hogy néz ki a kábelezés hány tv lenne ?

[ Szerkesztve ]

(#4435) xy2003 válasza wmati (#4434) üzenetére


xy2003
tag

A multis cuccbol a tv-s outbol megy egy tv-hez,ez gondolom nem lényeges.
A datás ágbol megy kb 17-18m kábel,itt jön a hármas oszto,egyik kimenetén van a modem(kb 50cm kábel) a másik kettön egy-egy tv(kb 1,5m kábelen)
Ha a 18m kábel után betettem a kettes osztot,egyik ág a modem a másikra egy rövid kábel után ujabb kettes oszto a két tv-nek,igy jobb volt a helyzet.
Gondolkodtam,hogy a multis leválaszto tv kimeneténél beteszek egy kettes osztot azt külön kábel lesz a tv-knek itt is.
Bár eddig nem volt semmi gondom,a sebesség is jo és szakadásom se volt,ping általában 5ms,10nél rosszabbat nem láttam.

De ha a datás ágon is van tv akkor mit szed szét a multis cucc?
azért az is ronthat kicsit nem?

[ Szerkesztve ]

(#4436) Gubek-Einste válasza xy2003 (#4435) üzenetére

A tévés ágon van visszirány szűrő, hogy a tévé által okozott esetleges zavarok ne tegyék tönkre a netes visszirányt.
A netes ágba ne tegyél tévét ha lehet, ha még is teszel akkor cseréld ki egy kettes osztóra a multit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4437) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sziasztok!

Múlthéten bekötötték (helyesebben át) a digitális HD családi csomagot, plusz 30 megás net.
Amit adtak Dlink wifis routert, azon lassú a net........
Wifiről megy a noti, meg az Ipad-om, tegnap kíváncsiságból toltam egy speedtest-et, 25 megát mutatott, este meg átálltam a "régi" netgear wifimre. (tehát a Dlink -ből feltolom a netgear-be UTP-n, és a Netgear-ről netezek.)
Érzetre gyorsabb, speedtestre már lusta voltam, de létezik, hogy ennyivel jobb egy 4-5 éves Netgear wifije, mint a Dlink?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4438) Gubek-Einste válasza Dr.Zoo (#4437) üzenetére

Nem elképzelhetetlen, lehet hogy a különbség csak beállítások miatt van.
Külső vagy belső antennás a D-Link/Netgear?
inSSIDer alapján van beállítva a csatotna?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4439) Dr.Zoo válasza Gubek-Einste (#4438) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mindkettő belső antennás, a Netgear ha jól emlékszem 8 csatornás? (nem értek hozzá)

"inSSIDer alapján van beállítva a csatotna?" Ez mi?

Alapbeállításon megy minden, láma vagyok hozzá :D

Köszi

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4440) Gubek-Einste válasza Dr.Zoo (#4439) üzenetére

Az inSSIDer egy program amivel meg lehet nézni, hogy milyen a környéken a wifi helyzet, ez arra jó, hogy ez alapján be lehet úgy állítani a wifi csatornát, hogy ne zavarja másik. Érdemes lenne neked is megtenni és akkor lehet, hogy jobb lenne a helyzet a D-Link-kel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4441) Dr.Zoo válasza Gubek-Einste (#4440) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha kikapcsolom a Netgeart, akkor gyakorlatilag ugyanezt érem el, (szakbarbár módon?) ugye??
Falun van, a környéken nekem, meg talán még egy wifi látszik.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4442) xy2003 válasza Gubek-Einste (#4436) üzenetére


xy2003
tag

Ok,kösz.
Ha kiveszem a multit akkor a szürő hiánya nemokoz gondot?

(#4443) xy2003 válasza Dr.Zoo (#4437) üzenetére


xy2003
tag

Nekem is ez miatt lett áttelepitve,csak nekem a cisconak volt gyengébb a jele mint a 6éves dlinké.

(#4444) xy2003 válasza xy2003 (#4432) üzenetére


xy2003
tag

Hi.

na valamit csinálhattak központilag mert tegnap éjfélkor leszakadtam,ki is kapcsoltam a gépet most meg reggel ota ilyen értékeket mérek:)
remélem igy marad mert a hármas osztoval nem tudtam használni.

(#4445) xy2003 válasza xy2003 (#4444) üzenetére


xy2003
tag

az lemaradt,hogy ez az oszto nélkül van,de elötte 5.2-5,8között volt a legjobb értékem.

(#4446) Gubek-Einste válasza xy2003 (#4444) üzenetére

Túl magas az adási, be kell jelenteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4447) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv.szerintetek a regi e-mail cimeimet megtudom tartani,ha igen mennyibe kerul,mivel szolgaltato szeretnek valtani?!

Koszi

(#4448) xy2003 válasza Gubek-Einste (#4446) üzenetére


xy2003
tag

Az mi is?
Eddig az volt,hogy 0 körül jo az érték,kezdem elvesziteni a meg sem talált fonalat:)

VAlaki világositson már föl,hogy akkor most mi a helyzet.
kösz

(#4449) wmati válasza xy2003 (#4448) üzenetére


wmati
addikt

Alul ott a 57 dmv az a adási szint, 0 körüli szint a chanel 1-8 power levelre vonatkozik.

(#4446) Gubek-Einste Ilyenre nem nagyon vesznek fel hiba jegyet vagy ha igen akkor se törődnek vele, majd akkor foglalkoznak csak vele ha gondot is jelent.

[ Szerkesztve ]

(#4450) xy2003 válasza wmati (#4449) üzenetére


xy2003
tag

Ok,és ennek mennyinek kéne lennie, mitöl lehet ennyi és mit okozhat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.