Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Gubek-Einste válasza slice14 (#4350) üzenetére

Ez a kábelnetes téma, vagy menj át a fő T-Home témába vagy inkább a router gondosba, esetleg a router sajátjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4352) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy cisco epc 3010-es kábel modemem ahol a 2. led zöld helyett narancssárgán világít. Ez mit jelent illetve mit lehet vele csinálni? Net van illetve a sebesség is rendben van.
Tegnap 15:00-kor magától újra indult és azóta van ez a hiba.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4353) wmati válasza Predator2 (#4352) üzenetére


wmati
addikt

Nem talál a modem meg minden csatornát, amennyiben gond lesz a szolgáltatással többször újraindul stb hívd a 1412 őt

(#4354) Predator2 válasza wmati (#4353) üzenetére


Predator2
addikt

Őszintén szólva nem a T-Home-nál vagyok. Nógrád megyében lakom és Rétsági kábel szolgáltatótól (RKSZ) "jön" az internetem.
Azt tapasztaltam ha maximum sávszélességgel töltök akkor másodpercekre de elmegy a netem, a modemem pedig a "link" led folyamatosan világít, majd ha újból elkezd villogni akkor megint jó.
Ma voltak kint nálam a szerelők de nem találtak hibát sem az oszlopon sem bent nálam.
Lehet modem hiba?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4355) wmati válasza Predator2 (#4354) üzenetére


wmati
addikt

Lehet modem hiba is meg rengeteg más oka is lehet, http://192.168.0.1/ mit látsz amikor "narancssárgán világít" ?

(#4356) Predator2 válasza wmati (#4355) üzenetére


Predator2
addikt

Gondolom a modem IP-jét akartad megadni: 192.168.100.1

Kép:[link]

Sebesség annyi jön mint aminek kell:[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4357) wmati válasza Predator2 (#4356) üzenetére


wmati
addikt

Azért világít narancs sárgán a led mert csak 1 ds csatornát talál a modem
és a Signal to Noise Ratio kicsit alacsony 40 db körül jobb lenne

[ Szerkesztve ]

(#4358) Predator2 válasza wmati (#4357) üzenetére


Predator2
addikt

magyarul nem a modemmel van a baj hanem a szolgáltató a hibás?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4359) wmati válasza Predator2 (#4358) üzenetére


wmati
addikt

Igen ilyen esetekben a szolgáltató a hibás. Modem nem szokott ilyen hibát produkálni.

(#4360) Predator2 válasza wmati (#4359) üzenetére


Predator2
addikt

De ezt, hogyan tudom nekik bizonyítani?
most voltak kint pár órája megnézték a előttünk lévő két oszlopot ott minden rendben volt. majd bejöttek rámértek csak simán a kábelre géppel és pc-vel is ott is minden rendben volt
Azt mondták, hogy szerintük modem hiba, az van a halálán (nincs még fél éves sem a modem)

közben találtam egy képet amikor minden rendben volt:[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4361) wmati válasza Predator2 (#4360) üzenetére


wmati
addikt

Nem tudom ennél a cégnél hogy dolgoznak a szerelők de máshol Telekom, Upc stb szerelő megnézi a felügyeleti rendszerben hogy mit csinált a modem az nap és ott szépen látszik ekkor újra indult milyen jelszintek voltak előtte stb. Amúgy ilyen hiba általában nem csak egy embert érint. Szóval ha van internettel rendelkező szomszédod kérdezd meg mi a helyzet nála :D

Tegyél egy próbát másik modemmel mit csinál mondjuk nem tudom itt menyire lehet cserélgetni a modemet meg hogy kinek a tulajdonában van.

(#4362) Predator2 válasza wmati (#4361) üzenetére


Predator2
addikt

Tegnap kezdte akkor csak simán csináltam egy restartot de nem oldotta meg a gondom.
Ma fogtam és benyomtam rajta a reset gombot. Hát azt sajna nem kellett volna mert utána teljesen meghasalt a modem. Felhívtam őket ránéztek náluk a grafikonra látták, hogy gond van, szórakoztak vele pár perc után vissza is jött a net. Mostanában sok ismerősöm panaszkodik rájuk és az elmúlt időben nekem is rengeteg panaszom volt. Napokig nem volt netem, vagy ha volt is nagyon lassú vagy csak rövid időre.
Van másik modemem de nem ismeri fel. Előtte be kellene vinnem hozzájuk beregisztrálni (hiába a sajátom)

Most jobb ötletem nincs várok. Aug 26.-án lesz náluk egy órás karbantartás hátha megjavul. Ha nem akkor lépek.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4363) wmati válasza Predator2 (#4362) üzenetére


wmati
addikt

Több helyen is tapasztalják ezt a hibát akkor nyilván nem a modemeddel van baj. Én arra tippelek hogy CMTS el van gond erre az eszközre csatlakoznak fel a modemek.

Milyen lehetőségeid vannak ?

[ Szerkesztve ]

(#4364) Predator2 válasza wmati (#4363) üzenetére


Predator2
addikt

Más jellegű hibákról hallottam csak. Az enyém sajnos egyedi.
Meg mint ahogy írtam is ők nem láttak hibát.
Mivel 1 éves hűségidőm van nincs más lehetőségem csak feszt piszkálni őket, hogy megint nem jó.
Mivel ahol lakom Borsosberényben csak az RKSZ van vagy a T-Home de az csak max 6mb-ot tud szolgáltatni.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4365) wmati válasza Predator2 (#4364) üzenetére


wmati
addikt

Nézd át ászf hátha van valami kiskapu kötbér jóvá írás stb + Jelentsd a hibát egyszer csak lesz valami. Legrosszabb esetben fel is jelentheted őket a megfelelő szerveknél.

(#4366) Predator2 válasza wmati (#4365) üzenetére


Predator2
addikt

Értem és köszönöm a segítségedet.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4367) wmati válasza Predator2 (#4366) üzenetére


wmati
addikt

Nincs mit sajnos nem lehet többet tenni, modem cserét próbáld meg hátha mondjuk nagyon nem bízok benne.

(#4368) Predator2 válasza wmati (#4367) üzenetére


Predator2
addikt

mondta a srác amikor kint volt, hogy próba modemet tudnak adni,
megvárom a hétfői karbantartást ha azután sem lesz jobb akkor intézkedek

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4369) wmati válasza Predator2 (#4368) üzenetére


wmati
addikt

Sok sikert.

(#4370) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Reggel óta szakadozik a net, 20 percenként elmegy és csak a restart segít rajta + letiltani a kapcsolatot, majd engedélyezni. Gondolkozom rajta, hogy megeresztek egy telefont, de eddig még sokat nem tudtak kezdeni műszaki problémákkal.

Amúgy ennek a Cisco EPC3925-nek nagyon szar a hűtése, lehet, hogy ez haldoklik. Amikor 35-40 fokok voltak, akkor azt hittem, hogy megolvad a műanyag burkolat, annyira forró volt. ;]

(#4371) wmati válasza Jhonny06 (#4370) üzenetére


wmati
addikt

Ismert hibája a 3925 nek hogy melegszik és szakadozik a net egy idő után meg elfárad és egyre több random hiba lesz. Jól szellőző helyen állítva van ?

(#4372) Jhonny06 válasza wmati (#4371) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fektetve, de jól szellőző helyen. Most felállítottam, bár gondolom ez a hiba továbbra sem fog megszűnni.

(#4373) wmati válasza Jhonny06 (#4372) üzenetére


wmati
addikt

http://192.168.0.1/ címen mi a helyzet ?

(#4374) Jhonny06 válasza wmati (#4373) üzenetére


Jhonny06
veterán

Most, amikor megy a net minden rendben, eddig amúgy sose fordult még elő ilyen, ma keződött, pedig már megvan vagy 1 éve. Majd csekkolom, ha megint ledob.

(#4375) wmati válasza Jhonny06 (#4374) üzenetére


wmati
addikt

Oké

(#4376) Jhonny06 válasza wmati (#4375) üzenetére


Jhonny06
veterán

Közben eszembe jutott, hogy tegnap feltettem egy NVIDIA beta drivert, az simán bekavarhat, így most visszatettem egy stabil verziót, kíváncsi vagyok. Amúgy a modem kezelőfelülete nem nagyon mutatott változást akkor sem, amikor nem volt kapcsolat, bár annyira nem értek hozzá.

(#4377) wmati válasza Jhonny06 (#4376) üzenetére


wmati
addikt

Igazából ha megnyitod a modem kezelő felületét a jelszintek -ből lehet látni hogy mi a helyzet. Ha modem nem kapcsolódik a hálózatra és úgy nyitod meg a modem oldalát eltérést fogsz látni több menü pont stb

(#4378) NoZoli válasza Jhonny06 (#4370) üzenetére


NoZoli
tag

Nálam dettó. Úgyhogy nem a modem lesz a hiba. Vagy érdekes módon, mindkettőnknek ugyanakkor, ugyanúgy romlott el.

(#4379) ProUser


ProUser
csendes tag

A III. kerületben sok helyen már 4. napja nincs stabil kábelnet szolgáltatás!
(bejelentkezés után 4-5 perccel megszakad a Net)
Az ügyfélszolgálat állítása szerint központi hiba okozza a problémát.
A szomszédomnak semmi gondja nekem meg nem működik.
A modemet látják a központban de a Net nem megy.
Gyanítom a dinamikus IP cím szolgáltatással lehet a gond.

ProUser

(#4380) wmati válasza ProUser (#4379) üzenetére


wmati
addikt

Milyen modem ?milyenek a jelszintek ? modem fel van jelentkezve ? Üszf nem mérv adó mit mond, miért pont ip címre gondolsz ?

(#4381) ProUser válasza wmati (#4380) üzenetére


ProUser
csendes tag

Cisco modem. Jelszintről nem tudok nyilatkozni mert még ki sem jöttek a T-HOME-tól, miközben letelt már a 72. óra is. Azért gondolok az ip címre mert a szomszédom is abba a dobozba van bekötve a póznán mint én.

ProUser

(#4382) wmati válasza ProUser (#4381) üzenetére


wmati
addikt

Az lényegtelen ki hova van bekötve, ip címeket központól kapja a modem, általában ugyan az kapja mindig vissza a modem.

(#4383) ProUser válasza wmati (#4382) üzenetére


ProUser
csendes tag

A modem lekapcsolása után nem mindig kapja vissza ugyanazt az ip címet a modem. Ezt már többször is észrevettem, amikor leellenőriztem az ip címet. A fix ip címeknél is dinamikusan osztják ki az ip címet de ott mindig ugyanazt osztják ki a felhasználónak.

ProUser

(#4384) wmati válasza ProUser (#4383) üzenetére


wmati
addikt

Sokat nem kehet tenni

(#4385) Jhonny06 válasza ProUser (#4379) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ma délelőtt felhívtam őket, én 72 órája jelentettem be, de azt mondják, hogy elég sok embert érint, III. kerület is, de még itt, Budakalászon is hibás. Ugyanez a probléma amúgy - legyek türelemmel. :))

Utána meg mondja a csaj, hogy a 'régi', 15 mbit-es csomagom van, át akarom-e váltani 30-asra, 300 ft a különbség. Mondom nekem mindegy, váltsuk. Nem telt el 5 perc, jött az sms, speedtest 32 mbit-et mért. Eddig egy csomagváltás 2-3 nap volt náluk. Szóval azért ők is tudnak dolgozni, csak fizetni kell. ;]

(#4386) Predator2


Predator2
addikt

wmati

Nemrég beszéltem veled egy net problémámmal kapcsolatban.
Írtam a szolgáltatómnak egy levelet.
Említettem neked, hogy karbantartás lesz náluk. Meg is volt mára már mind a négy led a modemen zöld.
(Cisco epc 3010)

Csináltam egy képet a modem jelenlegi adatairól a kérdésem az lenne most szerinted minden rendben van?
[link]

Én egyenlőre jónak érzem most a netet.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4387) wmati válasza Predator2 (#4386) üzenetére


wmati
addikt

Signal to Noise Ratio gyengének érzem 40db körüli az ideális 36 - 35 necces esélyes hogy meg fog szakadni a kapcsolat. Ajánlom először lakásban néz körbe nincs e egy hibás osztó sérült kábel vagy csatlakozó.

(#4388) veze válasza wmati (#4387) üzenetére


veze
őstag

Erről mi a véleményed?
[link]
igy kell kinézni ha minden Ok (remélhetöen)

(#4389) wmati válasza veze (#4388) üzenetére


wmati
addikt

Minden érték jó :K

(#4390) Rick4 válasza wmati (#4387) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam ezek az értékek:

Ezt produkálják:

[link] (ha nem jönne be a kép, mint nekem)

Igaz, ma délelőtt csak egy le, és nulla felfelé csati ment, kb 10 percre el is ment a net, de amúgy mindig jön a 120/10....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4391) wmati válasza Rick4 (#4390) üzenetére


wmati
addikt

Mi van a második képen ?

(#4392) Rick4 válasza wmati (#4391) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, pedig a speedtest linket rendesen beraktam... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4393) wmati válasza Rick4 (#4392) üzenetére


wmati
addikt

Szépen megvan a sebesség értékek is jók , amit leírtál az attól is ehet hogy szereltek valamit

[ Szerkesztve ]

(#4394) Rick4 válasza wmati (#4393) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, nincs okom panaszra, stabil, és mindig ennyi vagy több picivel..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4395) Predator2 válasza wmati (#4387) üzenetére


Predator2
addikt

A koax kábellel lehet sőt szerintem gond van mert ha megmozgatom a modemet mert mondjuk takarítok és arrébb szeretném rakni akkor általában rögtön eldobja jelet és elkezd újra bootolni a modem.
De sérülést nem tátok rajta a csatlakozó is ép.
Van rá esély ezt valahogy kimérni? Ezt a kábelt a szolgáltatóm "hozta" be. A hibás kötelesek cserélni? Vagy ezt nekem kell fizetni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4396) wmati válasza Predator2 (#4395) üzenetére


wmati
addikt

Rendes műszerrel ki lehet mérni de azt csak a szolgáltató tart, nem tudom fizetni e kell érte de minden cégnél más általában nem kell, csak ne legyen internet amikor oda ér a szerelő :K

(#4397) Rick4


Rick4
félisten

Na tessék, pár napja dícsértem a szolgáltatót.. Ezt tudja modem újraindítás után is a 120/10-es net:

Ilyen értékekkel:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4398) wmati válasza Rick4 (#4397) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem valami megint kimaradt :U

(#4399) Rick4 válasza wmati (#4398) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, képként nem hajlandó betenni a speedtest eredményt..

Pedig ott van:

De akkor majd így: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4400) wmati válasza Rick4 (#4399) üzenetére


wmati
addikt

Hát igen ilyenkor van az hogy vagy hálózat hiba vagy leterhelt a hálózat , jelszintek itt nem játszanak közre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.