Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) vegyszer


vegyszer
addikt

csak azt nem tudom, az az 517 ms ping mia frásztól van.
de valójában nem is érdekel.
mert jellemzően torrentezek, és az még akkor is megy, mikor a webes szolgáltatások megfekszenek a t-nek...
komolyan mondom: egy google főlep, volt, hogy 1-2 perc alatt nem jött be. ha elindítottam torrentjeimert, azok meg 1,8megabájt per szek felett szaggattak, igaz egy maroknyi seedtől.
de akkor is :W :W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3202) napocska2 válasza vegyszer (#3201) üzenetére


napocska2
senior tag

Próbál meg másik böngészővel mérni. Nálam a Chrome mutat ilyen magas pinget a speedtesten, míg FF-nál csak 20-30 közöttit, egymás utáni mérésnél.

(#3203) Brutális eb válasza Joachim21 (#3199) üzenetére


Brutális eb
addikt

Nordelekomnál igencsak játszott egy éve a p2p korlátozás.
Gondolom ez azóta sem változott.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3204) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

Olyat szeretnék csinálni hogy egyik albérletből át akarom köttetni másikba a netemet.
Milyen úton történik ez? Bemegyek megadom a címet és modemet átviszem majd bizonyos idő múlva ott lesz a net?

A régi lakásba be kell menniük? Mert ugye onnan most kiköltözök, és könnyebb lenne ha csak költözésnél vinném a modemet.

Átkötési díj mennyi lehet?

Köszi előre is.

(#3205) Rick4 válasza pethYeti (#3204) üzenetére


Rick4
félisten

Ha az új címen is lenne kábel bekötve (mert miért is ne lehetne) akkor elvileg annyi, hogy itt kihúzod a modemet, szűrőt, ott bedugod, rákötöd a koaxra és van net...
ŰUtána meg egy levelezési címet módosíttatsz és ennyi. Amúgy valami 10-20K lenne az átkötés, ha már nincsen élő hűség, akkor sokszor jobban jön ki, ha valaki lemondja, és a párja, felesége egy új akciós díjas szerdződést köt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3206) vegyszer válasza napocska2 (#3202) üzenetére


vegyszer
addikt

pozitív:
chrom alatt a jó ping az 500 ms.
IE 8 alatt a 12 már extrasok.
ez van.
és a letőltés teszt is egyenletesen mutatja a sebességet, a chrome meg ugrál mint a kegskebéka...

sebaj. a lényeg: hasít...
ma dobálták itt dunakeszin az IPTV-s szóróanyagot.
ez azt jelenti, hogy lassan lesz ilyen?
most még nincs...
vagy csak egyféle szóróanyagra tellett a legnagyobbnak, hogy keresd, és éljen atudatodban, hogy van, csak nem nálad...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3207) pethYeti válasza Rick4 (#3205) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi. A modem okés, de szűrő melyik lenne, ami a falból jön a kis elosztó doboz?

(#3208) napocska2 válasza vegyszer (#3206) üzenetére


napocska2
senior tag

Örülök, hogy bevált a tippem és a sebességed is rendben van! :) Ettől függetlenül a chrome-ot használom, csak sebességet nem mérek rajta... Nálunk ingadozó a sebesség, hol 5mbit, hol jön a 15 is, de nincs benne logika, hogy mikor melyik.

Ide júniusban jött ez a beharangozó papír és a múltkori T-pont béli látogatásomkor azt mondta az ügyintéző, hogy már kötöttek ezen a vidéken is belőle. Mi nem akartunk IPTV-t, emiatt konkrétan nem tudom, hogy mennyi idő telik el a szórólaptól a bekötésig.

(#3209) luciferk válasza vegyszer (#3200) üzenetére


luciferk
senior tag

"vagy van benne antenna esetleg, és egy WIFI hotspot is a modem? mert az negyon tetszene."

Tudja a wifit is beépített antennája van, amúgy ha benézel [ide] a hivatalos T-s fórumba a kábeles IPTV-ről sok mindent megtudhatsz, sőt ha regisztrálsz oda akár kérdezhetsz is a T-s belsősöktől, de a "tréhome" jelzőt ne nagyon használd ott mert a csúcsmoderátor nagyon háklis rá. ;)

(#3210) Rick4 válasza vegyszer (#3206) üzenetére


Rick4
félisten

Jön a falból egy vezeték, egy pici elosztó pedig háromfelé bontja, egy tévé, egy rádió, meg egy internet lesz belőle, persze mindhárom koax marad..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3211) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Most lesz bekötve ha minden igaz 2 héten belül T-Home Kábelnet+IPTV ED3-on, jelenleg mik a tapasztalatok, milyen az új ED3 szolgáltatás?

Mi az 5 megás (alap) csomagot rendeltük meg + az alap 27 csatornás IPTV-t.

Egyébként mivel tud többet ez a fajta rendszer?

Üdv,
S

[ Szerkesztve ]

undefined

(#3212) luciferk válasza ludsimon (#3211) üzenetére


luciferk
senior tag

Néz be [ide] itt olvashatsz jó és rossz tapasztalatokat az ED3-as kábel IPTV-ről. ;)

(#3213) luciferk válasza luciferk (#3212) üzenetére


luciferk
senior tag

Amúgy nálam Rákospalotán kifogástalanul működik a kábeles IPTV, de a linkelt T-s fórumban olvasható, hogy néhány emberkének gondjai vannak vele, egyedül az STB stand-by 15W-os fogyasztása nem tetszik, aminek ugye a mai világban 1-2 watnak illene lennie.

(#3214) ludsimon válasza luciferk (#3213) üzenetére


ludsimon
veterán

Mennyi? :Y
Te jó ég, nem létezik kissebb fogyasztású?

undefined

(#3215) luciferk válasza ludsimon (#3214) üzenetére


luciferk
senior tag

Annyi az, stand-by-be 15W/ó, bekapcsolt állapotban 20W/ó-ot kajál az STB, plusz még hozzá kell tenni a Gateway modem(tv-net szétválasztó) fogyasztását ami 10W/ó, vagyis összesen 25-30W/ó. Pár napja mértem [ezzel] a fogyasztásmérővel vagyis pontos az adat. Az asszony pajtásnak el sem merem mondani mert kicsapna az ablakon STB-vel Gateway-al együtt. :DDD Biztos van olyan STB aminek 1-2W/ó a stand-by fogyasztása, de sajnos csak azt az STB-t lehet használni a kábel IPTV-hez amit a T telepít, a T pedig nem arról híres, hogy a legtutibb cumókat szerzi be.

(#3216) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Jelenleg 8/0,5 DSL-em van, viszont a hónap végén lejár a hűségem az Externetnél és a Triplanet miatt átmegyek a T-hez, csak azt nem tudom, hogy kábel vagy DSL net-et kérjek.
Ha a 25/5-ös DSL-t kérem új modemmel akkor abból vajon mennyit kapok meg ha a 8/0,5-ből most átlag 6/0,4 van meg, vagy jobban járnék a kábellel?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#3217) club1 válasza Tigi (#3216) üzenetére


club1
veterán

Az adsl annak függvénye, hogy milyen messze vagy a telefonközponttól, és milyen minőségű vezetékek vannak. Kábelnet esetén pedig az adott sávon logó előfizetők aktivitása határozza meg a sebességet. Én az utóbbit használom két Budapest melletti településen (mert ugye a kábelnetnek 5x nagyobb a feltöltési sebessége). Napközben stabilan jön a 25 Mbps, fel 4 Mbps fölött valamivel. Estefelé is elérem távolról rendesen ezt a két végpontot, tehát akkor sincs különösebb probléma velük.

(#3218) Tigi válasza club1 (#3217) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R
Akkor szerinted is jobban járok a kábelnettel?
Viszont ami a DSL mellett szól számomra az az, hogy az már ugye ki van építve nálam a kábel meg nem.
Mekkora macera kiépíteni otthon a kábelnetet?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#3219) Kraptor válasza Tigi (#3218) üzenetére


Kraptor
őstag

Szerintem DSL-nél maradj, ott mindig azt fogod kapni amid van míg kábelnél marha idegesítő, hogy 15Mbit.ed van és nagyon ritkán kapod azt a sebességet. Az első 2 hónapban igen, utána már nem. Pl nekem 15Mbit-es Tré-Kábel van de az 1.8 MB/s csak az első két hónapban láttam mostanába már 200KB - 1.2MB a jellemzőbb, mondjuk uploadban stabilan meg van az 1 Mbit.

(#3220) ludsimon válasza Kraptor (#3219) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez hihetetlenül tré.
Lehet még sem ezt kellett volna választanunk.
Mondjuk a T-s szerint a 16. kerben, az utcánkban még egyetlen egy valakinek van és az stabilan tartja a sebességet.

undefined

(#3221) vegyszer válasza ludsimon (#3220) üzenetére


vegyszer
addikt

hol tudod azt megnézni, hogy az utcádban kinek milye van???

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3222) club1 válasza vegyszer (#3221) üzenetére


club1
veterán

Elég végignéznie azt a kábelt, ahonnan ő is kapja a netet...

(#3223) vegyszer válasza club1 (#3222) üzenetére


vegyszer
addikt

ja, ahol fán megy az infó...
nálunk el van földelve...
és csak onnan tudom, hogy melyik a T-homeos akna, hogy annak idején kvarckábelekkel volt beemelve a teteje :F

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3224) ludsimon válasza vegyszer (#3221) üzenetére


ludsimon
veterán

Onnan, hogy a műszakis szaki jött a szerződést megkötni és ő mondta, hogy megnézte a rendszerükben. :DDD

undefined

(#3225) WindyJoe válasza ludsimon (#3224) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

Hát bárki menne hozzátok bármiféle szerződést megkötni, ami neki előnyös ő is azt mondaná, amit szeretnél hallani... :U
(Azt azért még se mondhatta, hogy senkinek, csak neked, mert ha netán időközben összehaverkodtál a szomszéddal és neki is az van... ;] )

Rick: mi van már azzal a trés ügyeddel, jutottál valamire? :D

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#3226) vegyszer válasza WindyJoe (#3225) üzenetére


vegyszer
addikt

háát szerintem én is mind a 100 embernek azt mondanám, hogy ő lesz rajta az egyetlen,
hisz az az üveg sörnyi jutalék is számít...
:R :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3227) ludsimon válasza vegyszer (#3226) üzenetére


ludsimon
veterán

Most őszintén, lehet laikus vagyok, de ki az az ember, akinek mondjuk van stabil internete és az ED3 miatt lecseréli? :F

Jó nagy hülye, szvsz.

Aki sebességet szeretne az úgy is a DSL-t válassza, én is hülye voltam, hogy a kábelt választottam. :W
Mondjuk emlékszem rá, hogy a 360R D-Link modemmel ha kihúztam a falból, akkor minden egyes alkalommal telefonálni kellett, hogy nincs internet. :DDD
Mindig bedugva kellett hagyni.
Ez még nagyon anno volt, úgy 4-5 évvel ezelőtt mikor 512/64-es netünk volt 5k-ért. Ma már ez nevetséges.

Sajna elcsesztük ezt, hogy az ED3-at választottuk nem a DSL-t.

undefined

(#3228) vegyszer


vegyszer
addikt

egyébként a júliusi árcsökkentést merre hirdette a Té?
mert én nem találkoztam vele...
csak a weblapjukon, merő véetlenül...

semmilyen cikket sem láttam róla

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3229) ludsimon


ludsimon
veterán

Valóban csatlakozok a topichoz egy IPTV alap és egy Kábelnet alap csomaggal. :C

ED3 0 ms és 11 ms közötti ping, 663 KB/s valós letöltési sebesség (5Mbit/s). :C :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#3230) KubanitoS válasza napocska2 (#3148) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nos, két hónappal azután, hogy leírtam neked mennyire meg vagyok elégedve a kábelnettel, kiderült, hogy mégis szar az egész. :DDD 15/1-es net és jelenleg 200-zal tudok tölteni. Ráadásul ez most már nem az első eset. Ja és persze Gyulán. :B

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3231) napocska2 válasza KubanitoS (#3230) üzenetére


napocska2
senior tag

Sajna nálunk is nagyon ingadozik a net, általában 700-800 közötti a letöltés. Néha meg, amikor nem is számítok rá, akkor 1,8 MB. Bár mostanában kissé javulni látszik a helyzet, ha nem is jelentősen.
Azzal vigasztalom magam, hogy nagy karbantartási munkálatok folynak felénk. Ettől nem csak a stabilabb sávszélességet várom, hanem az Extra kábelnet csomagot is! Remélem nem fogok nagyot csalódni... ;)

(#3232) afro9


afro9
tag

Sziasztok,
most készülök csomagot / szolgáltatót váltani, és kíváncsi lennék a tapasztalatotokra.
Invitelnél vagyunk 4M DSL nettel.
Lehetőségek:
- Invitelnél maradunk 5M -mel, vagy esetleg növeljük, de a T-COM szerint 10M DSL a maximum, és tavaly nyáron a 8M netből is csak 5 jött át kb.
T-COM -hoz átmegyünk, de ott van több lehetőség:
5M DSL, 15M DSL, 15M kábelnet, 25M kábelnet

Igazából 15M bőven elég lenne. Kérdés, hogy a fennmaradó 3 lehetőség közül melyik éri meg szerintetek?
Budapesten lakom, XV. kerület, és elvileg (T-COM szerint, most hívtam őket) 10M a maximális DSL amit tudnának ide küldeni.

Nekem a 15M kábel a legszimpatikusabb, de sok rosszat is hallottam a kábelnetről. Plusz ha mos DSL-em van, akkor a kábelnet kiépítése mennyi pluszmunka? (új modem, kábelezés?) KábelTV van, csak az meg DIDI TV (és azt szeretnénk is megtartani).

Köszi előre is a segítségeteket!

üdv

(#3233) ludsimon


ludsimon
veterán

Hátha előbb kapok választ. [link] :)

undefined

(#3234) veze válasza vegyszer (#3228) üzenetére


veze
őstag

szerintetek,
ha most oktoberben lejaro 15 megás csomagom van, 6200 é akkor kérhetem ugyanezt 4850-es mostani csökkentet dijjal egyévet aláírva azonnal, vagy ki kell várnom amig lejár az elözö egy éve?

(#3235) veze válasza veze (#3234) üzenetére


veze
őstag

no..
már el is intézték telefonos ügyfélszolgalaton. meglepöen gyorsan rugalmasan és értelmesen:D

(#3236) napocska2


napocska2
senior tag

Úgy látszik, ezen a hűvös szombat délutánon mindenki netezik a környéken. :O
Kábelnet 15/1

(#3237) luciferk válasza napocska2 (#3236) üzenetére


luciferk
senior tag

Gyenge savanyú, biztos túl van terhelve az a ág amin vagy :( a 25/5 net még most sincs kilátásban? bár ahogy nézem a linkedet most abból is talán csak 5/5 mega lenne meg talán.

(#3238) napocska2 válasza luciferk (#3237) üzenetére


napocska2
senior tag

Most is olyan sanyarú a helyzet mifelénk, mint ami az előbbi képen van. :O Ráadásul még ezen is ketten osztozunk a gyerekemmel...
Pont ma olvastam a BEOL-on a reklámcikket az IPTV-ről és 25/5-ös kábelnetről, ami időpontként a mostantólt jelöli meg, bár a T-Home még hozzánk nem jelzi. Hátha a szeptermber eleji nagy karbantartások után már át lehet kötni. Ott legalább 4/1 a garantált, az ára meg ugyanennyi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3239) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy akinek t-kábeles Ciscos wifis routere van annak akadály nélkül sikerült csatlakoznia vezeték nélkül a hálózathoz amikor bekötötték, mert én kábel nélkül az istennek nem tudok csatlakozni hozzá, de kábellel meg minden okés?
Szerintetek ez mitől lehet?

(#3240) dr.bubo válasza Lehiñito (#3239) üzenetére


dr.bubo
őstag

A ciscoban engedélyezni kell a wifit ill. be kell állítani a titkosítást. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3241) Lehiñito válasza dr.bubo (#3240) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Heló doki!

Engedélyeztem a wifit, a laptop észleli is (jelerősség kiváló), csak nem tudok rá csatlakozni, és a routeren sem világít a wireless setup led, aminek úgy olvastam kellene világítania. Annyira nem vágom ezt a témát, azt hittem egyszerűbb lesz csatlakozni hozzá. a telóm meg azt írja ki mikor csatlakozni akarok a wlanra, Idézem nem lehet csatlakozni, érvénytelen előre megosztott wap kulcs.
Szerinted?

(#3242) dr.bubo válasza Lehiñito (#3241) üzenetére


dr.bubo
őstag

Milyen típusú a cisco-d? Itt egy cisco manualja, gondolom a tied is hasonló: [link]
Engedélyezted a wifit, ugyan ott ki tudod választani, hogy manuálisan állítod be a wifit, és akkor megtudod adni, az ssid-t, channelt, és a titkosítási paramétereket. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3243) Lehiñito válasza dr.bubo (#3242) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Cisco EPC3925 EuroDOCSIS 3.0 2-PORT Voice Gateway a típusa pontosan.

Úgy sem csatlakozik, a manuálisan állítom be, de lehet h én vagyok a hülye hozzá.

Az szerinted miért lehet, hogy mikor csatlakoztatom akkor csatlakozik de a hálózati cím lekérésénél megakad és megszűnik a kapcsolat?

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de hol lehet beállítani a hálózati kulcsot, vagy hol tudom megnézni?

(#3244) dr.bubo válasza Lehiñito (#3243) üzenetére


dr.bubo
őstag

Wireless-->Wireless Security, itt tudod a titkosítást megadni. :) De,amit előbb írtam linket, azáltal is megtalálható, hogy melyik beállítás hol található. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3245) Lehiñito válasza dr.bubo (#3244) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia!
Azt hiszem sikerült. Szerinted elég ha WPA personalt állítom be a biztonsági szintnek, vagy válasszam a WPA2 personalt?

(#3246) dr.bubo válasza Lehiñito (#3245) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem elég.,de a WPA2-nek erősebb a titkosítása. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3247) Lehiñito válasza dr.bubo (#3246) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali Doki!

Na akkor lehet beállítom a wpa 2-t.
Köszönöm a segítséged, még egyszer, ha nagy leszek meghálálom. :DD

(#3248) afro9 válasza afro9 (#3232) üzenetére


afro9
tag

Na, valaki vélemény? Mennyire éri meg a kábelnet?

(#3249) veze


veze
őstag

sziasztok

ha a netem 15/1 röl 25/5-re cserélem akkor modemet is fognak cserélni?
most Thomson van...
és ugye nem routerrel egybe modem ..mert olyannagyon nem kellene...
jo nekem a linksys:)

(#3250) afro9 válasza veze (#3249) üzenetére


afro9
tag

Nem hiszem, mivel ezek a modemek általában már >100Mbit -esek. Nézd meg a típust neten, vagy a specifikációban, és ha bírja a 25Mbitet (ami nem sok), akkor nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.