Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#108351) Zolás válasza rasotamas (#108349) üzenetére


Zolás
addikt

A játék nem korhatáros? Ha gyerek fiókot csináltál, lehet azért nem látszik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#108352) Abrion


Abrion
senior tag

ez a capcom akció medig van? csak ma?
nem látok dátumot :(

[ Szerkesztve ]

(#108353) bepken válasza Abrion (#108352) üzenetére


bepken
veterán

[link] - ezek alapján március 23-ig (ha erre gondolsz)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#108354) Abrion válasza bepken (#108353) üzenetére


Abrion
senior tag

az lehet hogy akkor kezdödöt de a re7 és village és a 2 pack nem volt leárazva par napja, néztem a listát

(#108355) xrvman válasza PeL (#108342) üzenetére


xrvman
őstag

Nekem is pont ugyanez van jelenleg is. Persze Steam újraindítás megoldja, de ezt majdnem minden játék után megejteni nonszensz. Várom a frissítést.
Egyelőre úgy oldottam meg, hogy barátok - fogaskerék és a csevegésrésznél csak az időbélyeg mindig 24 órás van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#108356) Segal


Segal
veterán

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#108357) Abrion válasza Segal (#108356) üzenetére


Abrion
senior tag

hát ez a legjobbkor jött :D épp ma raktam be 32e a bankba, remélve az elden ring + a resident evil bundle megtudom venni +1 másik játékot is :D

(#108358) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Ha valaki csodálkozik mér esik be a sale kártyák értéke pillanatok alatt, hát most látszik hogy félmillió körüli fiókon farmolják őket botok.. :(

/s

(#108359) Abrion válasza wjbhbdux (#108358) üzenetére


Abrion
senior tag

ennyi "már bocsi akit sért ez" hülye van a steamen? hogy hagyják magutak becsapni? :D

(#108360) bepken válasza Abrion (#108359) üzenetére


bepken
veterán

mire gondolsz? (nekem is van több farmolós fiókom, csak emiatt kérdezem :DDD )

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#108361) Abrion válasza bepken (#108360) üzenetére


Abrion
senior tag

botokról van szó nem? akik becsapját a steam usert valami átveréssel.

(#108362) bobalazs válasza Abrion (#108361) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálad valami félreértés van. Itt most nem azokról a botokról van szó, hanem amik a felhasználónak a steam fiókjának A kártyáit ki pörgeti. Nem kell a játékkal játszania és úgy lesz elérhető a játékkártya.

(#108363) bepken válasza Abrion (#108361) üzenetére


bepken
veterán

jajj így értem. igen, bot az általában csaláshoz kötődik (pláne manapság), de itt most farmoló botokról volt szó, ahogy előttem is írták.

sale idején meg ugye még játék se kell a farmoláshoz, pusztán a várólistát kell végig pörgetni minden nap. na most ezt csinálhatod 1...3...10...50 fiókkal is, attól függően, mennyi szabadidőd van vagy milyen kis "infrastruktúrát" építész ki magadnak hozzá :) (bot farm)

én speciel leszoktam róla, mivel valóban legjobb esetben is 2-3 centet lehet kapni egy kártyáért mostanában...ez még az én 7 db fiókommal se túl sok :D (mondjuk sok kicsi sokra megy, tudom....de 5-6 centes árak mellett azért jobban megérte)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#108364) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Megjött a Steam update a fiók választó menüvel, egyszerűen lehet átlépni másikba jelszó beirogatás nélkül.
Aki rendesen ki akar lépni figyeljen, hogy ne csak erre lépjen vissza.

/s

(#108365) FollowTheORI válasza wjbhbdux (#108364) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kár hogy "csak" 5-öt kezel egyszerre... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#108366) bepken válasza wjbhbdux (#108364) üzenetére


bepken
veterán

nekem már egy ideje így működik. úgy emlékszem, amióta frissült a mobilapplikáció

vagy én értek valamit félre? egyszerre több fiókba a gépen valóban nem voltam eddig bejelentkezve. (fiókváltás + qr kód megy már egy ideje nálam, erre gondoltam)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#108367) wjbhbdux válasza bepken (#108366) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Már már van egy új képernyő az asztali Steam kliensben ahol az utolsó 5 bejelentkezett fiók közt lehet váltani egyszerűen minden jelszó/qr nélkül.

Emellett még a profilunk alatt található játékok listája is új kinézetet kapott, és onnan lehet egy játékot telepíteni akár böngészőből vagy a mobil appból is.

[ Szerkesztve ]

/s

(#108368) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Biztos hülyeséget kérdezek, de miért célszerű több Steam fiókot is létrehozni? Mi értelme?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108369) maross válasza tibaimp (#108368) üzenetére


maross
veterán

Régi szép idők, mikor még szénért játékot lehetett kapni..#regenmindenjobbvot , ezt leszamitva, nem tudom, a kartyafarmolas menedzselest erdemes masba feccolni :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#108370) bepken válasza wjbhbdux (#108367) üzenetére


bepken
veterán

na ez mondjuk tényleg vagány! :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#108371) FollowTheORI válasza bepken (#108366) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mobilon igen, már régebb óta van... sőt ott egyszerre enged minden fiókot kezelni már. :)

Ez a desktop kliens még nem tart itt. Inkább csak egy apró kényelmi lépés a "családi" gépek kezelésére, hogy az utolsó 5 alkalommal használt fiókba be lehet lépni pár kattintással.

Ideális az lenne, ha majd úgy menne itt is, mint a mobilon már jóideje. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#108372) Segal válasza tibaimp (#108368) üzenetére


Segal
veterán

Manapság már tényleg csak a summer és winter sale kártyákat lehet vele farmolni és azt ajándékba adni a fő profilnak, ami aztán szintnövekedésre vagy eladásra használhatja.
Az az igazság, hogy ha amúgy is vonz a szintnövekedés pl a vitrinek végett akkor sokkal célszerűbb 5 eurot egy új profil veindítására álldozni, mint a fő profilnaak venni belőle drágakövet, mert ha letellik a másodlagos (sokadlagos :DDD ) profilon mindenféle kezdetleges cserebünti, akkor utána a drágakövet is odaadhatja a fő profilnak, csak alapesetben 1 profil farmolna kártyákat, így meg 2 (többször eljátszva sok) fog.
Persze a betegebbek, ládák farmolására is használhatják a többi profilt (pl pubg-ben sokkal kevesebb pontért lehet megvenni az első ládát, mint a másodikaat, harmadikat stb.) így arra is lehetett használni, de mióta semmi értéke a ládáknak azóta ez már nem éri meg, de főleg régen több profillal, nem kevés eurot lehetett keresni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#108373) tibaimp válasza Segal (#108372) üzenetére


tibaimp
nagyúr

maross, Segal: hogy mik vannak, én csak pislogok. Van 68 játékom a Steam-en, ebből ~20 volt ingyenes, és kb. ennyi. A fiókom szintje 10, amit lehetett egyszerűbben, alap dolgokat megcsináltam és annyi. Mostanában adtam el az összes játék által dobott kártyát, így kerestem kemény 1,79EUR-t :B .
Köszi az infót srácok :R , de úgy érzem, marad az egy fiók!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108374) Segal válasza tibaimp (#108373) üzenetére


Segal
veterán

Én még kicsiben toltam ezt a játékot és többnyire szintlépésre meg profildíszítgetésre használtam (meg is tudod nézni), de akik igazán nagyban tolták, azoknak fent volt hardveraprón a hirdetésük is hogy többnyire 15% kedvezménnyel vesznek neked játékot, ha elutalod neki bankkártyára/paypalra a kialkudott összeget, így ergo valódi pénzt tudott csinálni az eladó a steam walletből, a vásárló meg akár az alapból leakciózott játékot tudta tovább akciózni 15%-al, ha belement az üzletbe. Amikor még pubg kulcsokat is elfogadtak játékkártyáért a botok azok voltak az igazán szép idők nekem. Szó szerint fillérekből lehetett fejlődni, de ugye ahogy előttem is írták már #regenmindenjobbvot :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#108375) ollie válasza Segal (#108372) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még annak idején, amikor a steam kártyázás elindult béta állapotban, az első dobott kártyát kb 8 euróért adtam el, és nem is volt foil. :DDD
Szóval akkor még lehetett vele keresni, ma már csak filléreket.

***

(#108376) Segal válasza ollie (#108375) üzenetére


Segal
veterán

Ma már valóban hülyeség ebbe beleugrani, de ha már megvannak a profilok és ki is termelték már az árukat akkor már el szoktam hülyülni a farmolással.
Amúgy nálam a pubg az a játék amit még ezzel a 15%-os kedvezménnyel 21-22 euro körüli áron vettem és a többszörösét termelte vissza. Igaz anno piszok mód élveztem is és 1500+ órám van benne, de azzal nagyon jól lehetett keresni :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#108377) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Elindult az első Spring Sale, napi 1 matrica szerezhető a főoldalról egy kategória megnézéséért.

Steam Deck 10% leárazást kapott.

[ Szerkesztve ]

/s

(#108378) tibaimp válasza wjbhbdux (#108377) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hogy lehet matricát szerezni?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108379) Golden9 válasza tibaimp (#108378) üzenetére


Golden9
addikt

Az árúház főoldalán a

"BÖNGÉSZÉS KATEGÓRIA SZERINTPLUSZ, NÉZZ MEG ALÁBB EGY KATEGÓRIÁT, ÉS VEGYÉL FEL NAPONTA EGY INGYENES MATRICÁT."

szöveg alatt belépsz az egyik kategóriába, és ott kicsit legörgetve ráböksz a

"Vedd fel ingyenes napi matricádat a vásár minden napján! Matrica felvétele. szövegre."

[ Szeretkezve ]

(#108380) tibaimp válasza Golden9 (#108379) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érdekes:

Vagy a böngészőbe nézem? Valószínű....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108381) wjbhbdux válasza tibaimp (#108380) üzenetére


wjbhbdux
veterán

tekerd lejjebb.

/s

(#108382) Serpiko válasza Golden9 (#108379) üzenetére


Serpiko
addikt

És a kártyák hol vannak ? Spórolnak ezen is?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#108383) Golden9 válasza tibaimp (#108380) üzenetére


Golden9
addikt

Böngészőben az árúház főoldalán Ctrl+F -el keress rá a

BÖNGÉSZÉS KATEGÓRIA SZERINT

-re.

Megvan? :F :)

[ Szeretkezve ]

(#108384) tibaimp válasza Golden9 (#108383) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, közben meglett. :B
Kösz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108385) Imilenni


Imilenni
addikt

A Steam deck ára nettó vagy brutto? tudja valaki?

Press "F" to pay respects.

(#108386) wjbhbdux válasza Imilenni (#108385) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Benne van a szállítás is.

/s

(#108387) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulok felétek!

Volt alkalmam kipróbálni a prototype nevű játékot és nagy rajongója vagyok a játék bizonyított nálam.

Most körülbelül 2000 Ft ért meg tudnám venni Steamen 8000 Ft helyett.

Most az a helyzet, hogy alacsony a fizetésem. Nem nagyon tudok félretenni és a tartalékaimat élen most fel.

És hát szeretnék ezen is spórolni! Habár szar érzés! A készítők megérdemlik a pénzt! Még akkor is, hogyha egy nagy Activision áll mögöttük.

Viszont akár egy másik vásár alkalmával is megvehetem a játékot!

Jól gondolom, hogy nem fair potyautas ként használni a játékot és élvezni, amit ad? :R

Ne rójatok meg! Vannak eredeti játékaim, de nem sok pénzből gazdálkodhatok!

(#108388) I02S3F válasza I02S3F (#108387) üzenetére


I02S3F
őstag

Francba a zsugorisággal! Megveszem! Törölhető! :U:B

(#108389) Apollyon válasza I02S3F (#108387) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha kis büdzséből gazdálkodsz, akkor az emóciós részt félre kell tenni, és azt az opciót választani, amivel a legjobban jársz.
Az esetek túlnyomó részében, ha veszek valamit steamen, akkor mindig a lehető legolcsóbb forrásból szerzem be (legálisan) és/vagy mindig várok egy sale-re. (Többször is szokott lenni egy évben, a "nagy" évszakos sale-ek mellett pl. midweek madness meg ilyenek.

Érdemes gg.deals oldalt is nézegetni, egyébként nálam van a steamdb mellett az augmented steam kiegészítő böngészőbe, ami a steames ár felett kiírja, hogy adott program éppen hol a legolcsóbb: [kép]

Az ilyen nagy cégek esetén mint az Activision (ami már májkroszoft tulajdon) nem érdemes jótékonykodni, mert úgysem az kapja ott a legnagyobb lóvét aki megérdemelné. Arról nem beszélve, hogy ha steamen veszel valamit, ha jól tévedek, a kifizetett árból 40% a steamet illeti meg, de kijavít majd valaki.

Indie deveknél lehet érdemes közvetlenül a devtől venni steam kulcsot, ha kicsi vagy akár egy emberből áll a dev team. De jelen esetben nem áll ez fenn, szóval bátran szerezd be a cucc(okat) a nyomott akciós áron. :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#108390) I02S3F válasza Apollyon (#108389) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen!

(#108391) mefistofeles

Sziasztok.
Kaptam egy kamu steam emailt csak nem tudom mi értelme.
Azt írják, hogy valaki be akart jelentkezni a fiókomba a felhasználó nevemmel és jelszavammal (akkor miért nem tudott belépni?) és ez miatt a a biztonságom érdekében küldtek egy 5 jegyű kódot, azzal a szöveggel, hogy kizárólag azzal tudok most belépni.
Természetesen mindenféle ellenőrző kód nélkül simán belépek a seam fiókomba......
Ezzel mit akarhattak?.. :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#108392) maross válasza mefistofeles (#108391) üzenetére


maross
veterán

Vagy teljesen kamu, es ne kattints semmifele linkre ami a levelben van, vagy tenyleg valaki tudja a neved/jelszavad, es steam kert tole egy extra kodot is, mert latja, hogy altalaban nem Nigeriabol jelentkezel be. En torolnem az emailt es jelszot valtoztatnek. Viszont ha a level feladoja nem steames emailcim, es rakattintottal mar a benne levo linkre, akkor még lehet baj.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#108393) tibaimp válasza I02S3F (#108388) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én is mindig nyomott áron vásárolom meg a játékokat, illetve, hogy Apollyon kolléga javasolta, használom a "legális kulcsokat forgalmazó összegyűjtő oldalakat" is, mint a [isthereanydeal] és a [gg deals] .

Legutóbb például a régi SW KOTOR 1-2-t vettem meg a Fanatical-ról (amire a GG deald hívta fel a figyelmemet) kemény 3,6EUR volt a két játék.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108394) I02S3F válasza tibaimp (#108393) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm!

(#108395) Franklin válasza Apollyon (#108389) üzenetére


Franklin
addikt

Tudtommal 30%-ot vesz le a Steam.

(#108396) mefistofeles válasza maross (#108392) üzenetére

A levélben nem volt semmiféle link, és nem kellett kód a belépéshez.
Mondjuk a jelszócserét megejtem....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#108397) wjbhbdux válasza mefistofeles (#108396) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A legnagyobb biztonságban akkor lenne a fiókod ha be lenne kapcsolva a kódos vagy appos megerősítés (Steam Guard), és a Steammel használt email fiókodon is két lépcsős azonosítás lenne a belépéshez.

/s

(#108398) chris0000 válasza mefistofeles (#108396) üzenetére


chris0000
őstag

ahogy írja #108397wjbhbdux
fiókbiztonságnál mit látsz? neved - fiók részletei - fiókbiztonság
üdv.

(#108399) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,

Steam letöltés folyamatosan leesett nullára, hosszú percekre.
Akinek hasonló gondja van és mondjuk egy WD Blue SN570-et használ (ahogy én is), a gyártói szoftverben kapcsolja ki a Windows write caching-et.
[kép]
Nekem ez megoldotta, max sebességgel tölt/telepít.

(#108400) Abrion


Abrion
senior tag

valahogy éreztem hogy marad 100% on, most vagy várok hogy kijöjjön a DLC és reménykedhetek hogy a bandai "pénznyelő" rak a játékra 40% discountot steamen, vagy megyek oda amit ajánltatok pár honapja, és megveszem ott 40 euroért a legális kódot.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.