Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#108451) phenomHUN válasza Apollyon (#108448) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Lassan 20 éve használok Steamet, sosem volt ilyen lehetőség.

(#108452) Puma K válasza phenomHUN (#108451) üzenetére


Puma K
veterán

Itt egy idén 18 éves fiókos Steam felhasználó.

Ahogy írod. Amit egyszer beírtál fióknév és nem volt még foglalt, onnantól kezdve azt kellett használnod.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#108453) fatal` válasza phenomHUN (#108451) üzenetére


fatal`
titán

Enyém is 20 éves lesz talán augusztusban, nincs ilyen és nem is volt soha. Ráadásul az elején e-mail cím volt a login, azóta se lehetett lecserélni, már rég megszűnt (szerencsére magát az e-mail címet, amin kommunikál azt le lehetett).

(#108454) Apollyon válasza fatal` (#108453) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hmm, akkor vagy keverem valamivel, vagy hiba van a mátrixban.
Talán a blizzard / battle.net accounton lehetett még ilyen? Már oda se léptem be, ezer éve, mert nem starcraftozunk már. :D De jelenleg emailt vagy telefonszámot kér mint felhasználónév.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#108455) Anonymusxx válasza Apollyon (#108454) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Nem a youtub-al kevered? kb 2-3 hónapja jött email mindenkinek hogy tudod cserélni a csatorna nevedet...

(#108456) Apollyon válasza Anonymusxx (#108455) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem, dehogy... Olyan 2018 körül rémlik a dolog, az már erősen 5 éve volt. Még talán a discord lehetett? De mindegy, elnézést az offért.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#108457) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!
Áthelyeznék m.2-es meghajtóra 123 gigás játékot de nincs a választható között :( Pedig m.2-es drive történetesen C: drive ahol a windows van :( [link]

(#108458) Met válasza chungee (#108457) üzenetére


Met
nagyúr

Azt hiszem meg szabva hogy hány telepítési könyvtár lehet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#108459) chungee


chungee
addikt

Megvan a megoldás :R Leírom hátha a későbbiekben valakinek jól jöhet.
Tehát le kell tölteni egy új játékot az adott drive-ra. Mindegy mit, én 68mb-os indie-t töltöttem. Utána már választhatóvá válik az a drive az áthelyezés során :C

(#108460) Healbacsi válasza chungee (#108457) üzenetére


Healbacsi
őstag

Letre kell hozni egy steam konyvtarmappat azon a meghajton ahova rakni akarod.

Edit: ne adj olyan tanacsot, hogy toltsenek le minden szemetet, amikor alant lathatoan megvan a modja mikent kell kezelni

[ Szerkesztve ]

(#108461) spleenszuru


spleenszuru
őstag

No, hát GG magamnak, miután megvettem a Tomb Raider sorozatot, el sem indul a 2013-as...
Rákattolok a playre, és fekete képernyő..
Valaki járt így, és ha igen, hogy oldotta meg?
Win10. Köszi!

Malaka!

(#108462) tibaimp válasza spleenszuru (#108461) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza! 90%, hogy VGA driver lesz.

szerk:
vagy, nincs rákötve a VGA-ra másik kijelző, pl.: TV, mert az lehet, hogy a játék a másik kijelzőt vette elsődlegesnek és ott van. Én már jártam így!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108463) spleenszuru válasza tibaimp (#108462) üzenetére


spleenszuru
őstag

Tele a net ezzel, a vicces, hogy semmilyen megoldás nincs, ami fixen működik, ill. 2013 óta jelen van.
Vicc, hogy nem oldották még meg.
Meg az is, hogy beleugrottam, mielőtt szétnéztem volna a neten ilyenek után. :(

Nyilván nem fogok emiatt egy ősrégi vga drivert feltenni.

szerk.: nincs-nincs, 1 kijelzőm van.

[ Szerkesztve ]

Malaka!

(#108464) tibaimp válasza spleenszuru (#108463) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor nekem mákom volt, mert 2x is kitoltam már azóta, amióta megvan.

Most direkt ráindítottam, simán indul.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108465) spleenszuru válasza tibaimp (#108464) üzenetére


spleenszuru
őstag

100. reddit postban találtam, hogy Rivatuner kikapcsolása megoldja, és igen, úgy elindult.
Viszont kb. 2 perc után összeomlik. Eddig 2 crash, egyik AMD driver időtúllépés, másik meg csak random kilépett..
Gépem jobban pörög tőle, mint egy mai játéktól, btw.
Melyik beállítás ennyire kemény benne?

Malaka!

(#108466) tibaimp válasza spleenszuru (#108465) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Valami olyasmit olvastam, vagy rémlik, hogy a menü, ami egyfajta videó folyam, miatt akad ki a játék. A videók a játékban .bik kiterjesztésűek, az én MPC simán lejátssza, direkt megnéztem, simán rákattintva. Nem lehet ez a gond, kell valami "videó lejátszó"?
Komolyan rémlik valami ilyen hiba!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108467) wjbhbdux válasza spleenszuru (#108461) üzenetére


wjbhbdux
veterán

arra figyelj hogy 2 óra steam által mért játékidő alatt van pénzvisszatérítés, szóval legfeljebb annyit maszatolj vele, ha nem megy akkor meg refund.

/s

(#108468) Healbacsi válasza spleenszuru (#108465) üzenetére


Healbacsi
őstag

Amugy miert szeriafelszereltseg a rivatuner mindenkinel? Mar a sokadik jatek ami emiatt nem indul el.
Egy-egy teszthez meg megertem a hasznalatat (max 1-2 ora), de 0-24-ben, allandoan?

(#108469) csaba951 válasza spleenszuru (#108465) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem 2 titka van. Driver-ből kényszeríteni kell a játékban a maximum 60 fps-t, és szintén driver-ből kényszeríteni a vsync-et. Sajna Nvidia-ás vagyok, így nem tudom AMD-n hol kell bekapcsolni ezeket.
Főleg az első beállítás a fontos. A mai gépeken túl sok fps-t csinál a játék, és erre nincs felkészítve a játék motorja. Ezért omlik össze. Magában a játékban nincs ilyen beállítási lehetőség, ezért kell driver-ből kényszeríteni.

[ Szerkesztve ]

(#108470) spleenszuru válasza wjbhbdux (#108467) üzenetére


spleenszuru
őstag

Általában soha nem kezdek el egy játékot, mikor megveszem, van, hogy hónapokig.
Akció keretében veszek párat, hogy ne késsem le.

#108468
Még újnak számít a gépem, véletlenül sem akarom, hogy valamim "leégjen", szóval szeretném megfigyelni. Ill. folyamatosan állítgatom még a vga órajeleim, azt is figyelem.

#108469csaba951
Ebben lehet valami. Mivel én rivában korlátozom alapvetően, és azt ugye ki kellett lőni, így tripla bufferelést állítottam be a játék menüjében, így nyilván nem pörgött fel a gépem sem annyira a játékban. Igencsak ezért volt driver időtúllépésem is.
Ment kb. fél órát, de amúgy csak kipróbálni akartam most.
Hátha jó lesz már.

#108466tibaimp
Érdekes felvetés... utánanézek, ha továbbra is problémám lesz.

Nagyon köszönöm Mindenki segítségét!

Malaka!

(#108471) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

nem tudjátok, hogy mi kínja van ilyenkor a kliensnek?

már legalább 3x ugrott fel ez az ablak azóta, hogy 16-án felpakolta a frissítést (és tuti, hogy fent van, mert a fiókváltás működik, amit pár napja beszéltünk)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#108472) wjbhbdux válasza bepken (#108471) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ott van a Note:, hogy újra kiadták a frissítést az apróbb hibajavításokkal, az a lista bővül amikor letölti újra. Mert ezek olyan fontosak, hogy nem várnak amíg végigmegy a következő nagyobb update beta tesztelése.

/s

(#108473) chatran


chatran
őstag

Én a Wolfenstein: The Old Blood és New Colossus játékokkal jártam így. Az első szaggatott max beállításon és tele volt mikrolagokkal. Vissza kellett vennem a monitort 60hz-re és nvidia driver-ből fixálni az fps-t 60-ra, hogy játszható legyen.

A második full grafikán folyton sír, hogy kifogyott a video memóriából, vegyem visszább a beállításokat, 3060 12GB mellett. A net szerint ezt ugyanúgy csinálja 3090 24GB-vel is. :DDD Emiatt a játék egy pontján crashel is, nem lehet továbbjutni. Csak a grafika mediumra vétele oldotta meg, így már nem fagyott ki és tovább lehetett jutni.
Egy patch-et igazán kiadhatnának ezekre a hibákra, de sz@rik bele a Bethesda. :((

(#108474) bepken válasza wjbhbdux (#108472) üzenetére


bepken
veterán

jajjj értem! okés, így már világos :) én úgy értelmeztem, hogy a 03.16-ai patch maga ez a "re-release"...bár így leírva már én is belátom, hogy baromságot beszélek :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#108475) tibaimp válasza bepken (#108474) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tegnap nekem is vagy 3x indult újra a Steam ilyen frissítési cuccal, de most jó, semmi gondja.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108476) Healbacsi válasza spleenszuru (#108470) üzenetére


Healbacsi
őstag

Pontosan erre a celra van a gepedben a VRM, nincs mit figyelgetni rajta.

(#108477) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

2024 január 1-től nem lehet többé a Steamet Windows 7/8/8.1 rendszereken használni. [link]

/s

(#108478) Puma K válasza wjbhbdux (#108477) üzenetére


Puma K
veterán

Várom az illetőket akik majd felszólalnak a Windows 98, XP, ME és Vista érdekében :))

Mondjuk még van idő, de így Windows 10-zen kezdem kicsit rosszul érezni magamat :DDD
Annyira tetszik ez az OS kinézet... szögletes élek, jó színek... :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#108479) Ryder62 válasza wjbhbdux (#108477) üzenetére


Ryder62
őstag

A 8.1-et még támogathatná de gondolom még kevesebben használják mint a Win 7-et.

(#108480) chungee


chungee
addikt

Win 8/8.1 majdnem 10 éves rendszer. Steam adatbázis alapján a felhasználók kb. 2%-át érinti max :P
[link]

(#108481) tibaimp válasza chungee (#108480) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk az is jó pár millió felhasználó lesz, ők biztos nem örülnek neki, de legalább idejük lesz felkészülni és gépet/Win-t cserélni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#108482) Ferke[HUN] válasza chungee (#108480) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

32%-os a Win 11 userek száma? :Y Vajon gaming szempontból érdemes lecserélni a 10-et? :U

(#108483) FollowTheORI válasza Ferke[HUN] (#108482) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Már réges rég... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#108484) bobalazs válasza Ferke[HUN] (#108482) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van szoftver és driverek is ami nem megy 11 alatt.

(#108485) Apollyon válasza Ferke[HUN] (#108482) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak gamingre nem éppen. Tecsőn vannak összehasonlító videók.
Hála a steames protonnak, én linuxon tolok mindent, kivéve a VR-t, az win10-en megy.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#108486) Ryder62 válasza tibaimp (#108481) üzenetére


Ryder62
őstag

Olvastam egy játék Steames topikjában, hogy az adott gém nem fut Win 7-en, nem akar elindulni. Mondanom sem kell rögrön jött a válasz, hogy talán el kéne olvasni a gépigényt amiben le van írva, hogy Win 10 kell a játékhoz minimum.

Hihetetlen, hogy vannak emberek akik 60 euroért megvesznek egy játékot, aztán csodálkoznak hogy nem akar elindulni egy olyan rendszeren amire már böngésző támogatás sincs.

(#108487) MutantZombie


MutantZombie
tag

Hellósztok!
A Steam asztali kliensbe belépve (PC) miért kér mindig Steam Guard kódot?

"hozzáférés új számítógépről"

De kizárólag egy gépről jelentkezem be állandóan.

(Senkinek, semmilyen adatot nem adtam meg, hogy esetleg hozzáférjen és másik gépről bejelentkezzen, és a víruskeresők szerint sincs szennyezve a gépem).
~2 hete Windows 10 újratelepítés volt és azóta folyton ezzel fogad.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#108488) ollie válasza MutantZombie (#108487) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Állandó az IP-d? Használsz VPN-t?

***

(#108489) Segal válasza Ryder62 (#108486) üzenetére


Segal
veterán

kb 5mp visszaigényelni a játék árát, szóval semmit sem vesztett az illető.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#108490) MutantZombie válasza ollie (#108488) üzenetére


MutantZombie
tag

Helló!

Akkor mint teljesen laikus:
Az újratelepítés előtt is ugyanaz a rendszer volt ip-t illetően és nem volt ez a kód kérés, mint most, de azt nem tudom hirtelen, hogy fix-e vagy azt külön kérni kell. Annyit tudok, hogy nincs "NAT"-ban.
VPN olyankor nem aktív, amikor a Steam-re akarok belépni.
A Steam-s leírás szerint ha folyton Guard kódot kér, akkor rosszul van a süti meghatározás a böngészőmben.
De nekem a kliensnél jelentkezik - és annak nem tudom mi köze lenne a FFox-s beállításokhoz.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#108491) ollie válasza MutantZombie (#108490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Steam kliens is gyakorlatilag egy böngésző, a Chromium engine-t használja, mint a Chrome meg az Edge böngészők. Szóval van köze a sütikhez. Egyébként az Origin, Epic, Uplay és még már kliensek is ezt használják.

Amúgy valszeg ezekről van szó: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#108492) Apollyon válasza MutantZombie (#108490) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Triviális kérdés, de bejelentkezéskor a felhasználó / jelszó megadása alatt az automatikus bejelentkezés be van pipálva?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#108493) Puma K válasza ollie (#108491) üzenetére


Puma K
veterán

Akkora vicc hogy mindezek ellenére sem lehet nagyítani-kicsiníteni mint egy böngészőben... 8 éve írtam a Steam-nek hogy esetleg behozhatnák mint újítás mert elég hasznos lenne...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#108494) Olomlovag válasza Apollyon (#108492) üzenetére


Olomlovag
tag

Üdvözlet! Inkább csak észrevétel. Nálam is hasonló a helyzet, mint MutantZombie esetében. Én akkor futottam bele először emlékeim szerint, amikor a fiókváltás funkciót " babrálták " bejelentkezéskor. Nálam nincs bekapcsolva az automatikus bejelentkezés. Kijelentkezéskor pedig szól, hogy legközelebb ugyanígy tudok majd csak belépni. Üdv

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#108495) MutantZombie


MutantZombie
tag

ollie #108491!

A link-ben megadott sütik közül mind be van kapcsolva. Vagy ez a baj?

Apollyon #108492!

Nincs bekapcsolva, mert nem szeretném, hogy automatikusan belépjen.
Lehet rosszul tudom - és ma már lehet nincs jelentősége -, de úgy tudom, hogy biztonsági szempontból jobb minden alkalommal beírni a jelszót, mint elmentve.
A jelszóbeírással nem is lenne bajom, de a Guard kód már kicsit szokatlan és, hogy mindig úgy értelmezi, hogy új számítógépről lépek be.
Korábban (az újratelepítés előtt), sem volt automatikus belépés, de a felhasználónevemre emlékezett és csak a jelszót kellett megadjam.
Én ezt szeretném most is, de nem találtam rá megoldást és ehelyett még van a Guard kód is.

A Win10-s helyi fióknév az más lett, mint az újratelepítés előtt, de létezhet, hogy ez megzavarja? És ha ez zavarja, akkor azt nem lehet valahol korrigálni utólag?

Mert a Steam kliens hajszálra ugyanúgy lett feltelepítve, mint korábban volt. Semmit nem állítottam benne át, minden az alapértelmezett.

Olomlovag #108494!

Akkor ezek szerint te is csak így tudsz belépni azóta is?
Support-t kérdezted vagy meddő próbálkozás?

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#108496) ollie válasza MutantZombie (#108495) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem. Próbáld meg a steam kliensben: Settings -> Web Browser -> Delete Web Browser data

***

(#108497) Ryder62 válasza Segal (#108489) üzenetére


Ryder62
őstag

Itt azon van a lényeg hogy szar a játék, hogy nem akar elindulni, és már megy is a fórumra fröcsögni, hogy rohadjon meg a kiadó.

És erre jött az oltás, hogy először megtanulhatna olvasni és értelmezni dolgokat, aztán feltehetne valami újabb OS-t.

(#108498) Healbacsi válasza Ryder62 (#108497) üzenetére


Healbacsi
őstag

Ilyen van (sztorinak sem utolso), de eleg ritka ahhoz, hogy ebbol barmilyen kovetkeztetest levonjunk

(#108499) Segal válasza Ryder62 (#108497) üzenetére


Segal
veterán

Nem is kell messzire menni. Szamtalanszor elofordul itt a forumon is hogy valaki olyan kerdest tesz fel amit 2 hozzaszolassal elotte epp megvalaszoltak...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#108500) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Március 18-án vásároltam egy játékot Steamen, azonban nem nyerte el a tetszésem ezért kértem visszatérítést aznap(egyszer már csináltam ilyet korábban). A visszatérítés folyamat megtörtént, azonban azóta sem látom, hogy a vásárlás összege visszakerült volna a kártyámra.
Ötletek?

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.