Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) JSaN válasza 용 Bob (#36800) üzenetére


JSaN
addikt

Nalam meleg tejecske, es csoki. Meg ici pici hazi barack palesz torok tisztitasnak. :K (infulenzat elkaptam :O )

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#36802) Ghoosty válasza JSaN (#36801) üzenetére


Ghoosty
őstag

Jó szöveg, toroktisztítás, mi?! ;]
A kocsmázás meg a nagymosás. :)

(#36803) 용 Bob válasza JSaN (#36801) üzenetére


용 Bob
senior tag

Itt is elférne egy kis tömény, csak szigorúan megelőzés céljából :D
Jobbulást amúgy!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#36804) föccer válasza Ghoosty (#36802) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez ment aranyköpések közé :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36805) icons


icons
addikt

Ha valaki nem tud mit kezdeni a fölös idejével (például 9 óráig), a mostani Funday Monday Day9 videót csak ajánlani tudom:D
Egyszerűen zseniális!! Ez a harmadik, egyben utolsó része, időzítve az egyik általam legjobbnak ítélt részhez :). Én már egy órája folyamatosan mosolygok :P

ajó, ezt nem bírom:D

[ Szerkesztve ]

(#36806) headhunter86


headhunter86
senior tag

http://hu.twitch.tv/starcraft

KEZDŐŐŐDIK!

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#36807) 용 Bob válasza headhunter86 (#36806) üzenetére


용 Bob
senior tag

A pontos kezdés nem jött össze :U 21:04 sehun semmi. Vagy delay.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#36808) icons válasza headhunter86 (#36806) üzenetére


icons
addikt

Kezdőd-ne, ha nem lennének technikai problémák:D

Addigis vicces olvasni a chat-et (habár egy picit fárasztó 300 Message Per Minute sebességgel olvasni:D (legalábbis megpróbálni))

[ Szerkesztve ]

(#36809) 용 Bob válasza icons (#36808) üzenetére


용 Bob
senior tag

Full chat spam :D (RIP Blizz stb..)

Legnagyobb: "Wait! What? The trailer is on the youtube "

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#36810) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A Blizzard biztos rossz időzónát állított be az óráján...

https://www.coreinfinity.tech

(#36811) Alg


Alg
veterán

Megjött Gunrun, mindjárt helyrepofozzák a dolgokat :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36812) icons válasza 용 Bob (#36809) üzenetére


icons
addikt

Nekem a kedvencem a "R.I.P. English" volt ;)

Countdown is on!! MEEEEGY:D

[ Szerkesztve ]

(#36813) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Másnak is feltűnt már hogy a WoL a legutóbbi patch óta finoman szólva nem reális értéket ad meg az APM-re? Most olyan 150-250 közötti szórással adja meg a meccs utáni APM-em, előtte meg 50-70 volt. :U Persze az is lehet, hogy a megtáltosodtam, de sajna nem valószínű... :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#36814) icons válasza Tuco Ramirez (#36813) üzenetére


icons
addikt

Maaan, ain't nobody got time for that!!
Nézd a streamet inkább: http://hu.twitch.tv/starcraft

BTW volt erről szó, 1.38-gyal többet mér, mint régebben, legalábbis erre jutottunk. Ez abból az eltérésből adódik, hogy Faster sebességen játszunk és nem Normal-on. Tehát egy perc rövidebb. Megpróbáltam egyszer pontosan elmagyarázni, ha rákeresel biztosan megtalálod.
Szerintem az új APM mérés az, ami valóságos. Tehát egy valós, evilági (nem játékbeli) perc alatt annyi az Action-od, amennyit most mér.

(#36815) JSaN


JSaN
addikt

Starcraft 2 HoTS Vengeance Trailer

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#36816) Alg


Alg
veterán

Tetszik az új ultralisk ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36817) Winner_hun válasza Alg (#36816) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem semmi új nem tűnt fel azon kívül hogy gyönyörűen darabokra tud szakadni:B:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36818) Alg válasza Winner_hun (#36817) üzenetére


Alg
veterán

WoL-hoz vagyok szokva, nekem új hogy nem autoloss ha lehozol egyet is P ellen :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36819) icons válasza Winner_hun (#36817) üzenetére


icons
addikt

Én se vettem észre különbséget :) Husky nagyon dícsérte, hogy mennyire jól néz ki az új skin, de már akkor se értettem, hogy miről beszél. Nagy, barna, pikkelyes, és op ( ;] ), semmi különbséget nem látok :)

(#36818) Alg
Gyakorlatilag mass air kivételével minden ellen szokák hozni. Tech, bio ellen simán, P ellen pedig mint láttad. WM lövések pedig alig karcolják.

[ Szerkesztve ]

(#36820) Tuco Ramirez válasza JSaN (#36815) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ütős. :) A Blizzardnál most is rendesen odatették magukat.

#36818 Alg: Én láttam már VOD-ot ahol ZvP-ben hoztak ultrát. Ha nincs immo vagy void, akkor nem rossz. Persze a BL-al biztosabbra lehet menni.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#36821) holydragon


holydragon
csendes tag

az új trailerben 0:46 - 0:47 között az ott zeratul ? :D
már megint elkenik a száját :( ?

---SC2: holy#164--- ---D3: holy#2141--- ---"Sweet Mother of Mercy"--- ---ASUS/N53JQ-ASUS/904HA-Samsung/SGS4---

(#36822) JNashville válasza holydragon (#36821) üzenetére


JNashville
senior tag

Nekem is annak tűnt.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#36823) Eyesis


Eyesis
őstag

A tegnapi hatalmas gigamega showmatch senkit sem zavart?
1. voidon nem kapcsolta be egyetlen egyszer sem a Prismatic Alignment-t?
2. miért pool-al kezdett a drága zerg, ha semmire nem használta?
3. ha már másodszorra csapják le zelotok az expeidet, és folyamtosan 2000+ minerálod van, akkor talán már leraknál úgy 10-15 Spine crawler-t nem?
4. Protossnál láthattunk switchet valamennyire légierőre, zergnek lényegesen könnyebb lett volna mégsem volt képes hozni BL-t? Talán megmondtál neki, hogy op BL-t ne hozzon?
5. a dt erőltetett használata még lategame-ben is senkinem nem volt zavaró? kb 5-6 overseer folyton van egy normális zerg seregével
6. rettentő rosszul költöttek mind a ketten
7. eleve azt sem értem, hogy miért ilyen semmi érdekes játékosokat kellett nézni?
Az új előzetes 80%-a megegyezik az előzővel...
2 spam levelet is küldtek nekem erről a streamről..
Én csalódott vagyok... komolyan, pedig még meg sem említettem, hogy 120megabites netemmel sem tudtam még 720p-ben sem nézni akadás nélkül...

Eyesis

(#36824) sh4d0w válasza Eyesis (#36823) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

"...120megabites netemmel sem tudtam még 720p-ben sem nézni akadás nélkül..."

Nálad lehetett vmi gubanc, 720p a 20 megával simán, akadás nélkül ment.

https://www.coreinfinity.tech

(#36825) holydragon válasza Eyesis (#36823) üzenetére


holydragon
csendes tag

Szerencsére nem láttam :)
De, anno még WOL béta idején is volt ilyen, be akarták mutatni mind a 3 match upot, és az is gyalázat volt, főleg azoknak akik már tolták a bétát !!! Úgy hogy ezeken nem érdemes fenn akadni.

---SC2: holy#164--- ---D3: holy#2141--- ---"Sweet Mother of Mercy"--- ---ASUS/N53JQ-ASUS/904HA-Samsung/SGS4---

(#36826) headhunter86


headhunter86
senior tag

Ez a kép már inkább érdekes. Kerrigan vs Kerrigan. Valaki már elkezdett hozzá elméleteket gyártani. Szerintem akár még hihető is lehet.

"És mit szólsz ahhoz az elmélethez, hogy ez valóban két különböző Kerrigan? Több erre utaló nyom is van. Leírom egyben az egész elméletet, aztán nyugodtan szóljatok le, ha szerintetek baromság.

Szóval:
Két Kerrigan létezik. Amelyik embernek *néz ki*, az valójában egy Zerg lény, amelyet Kerrigan hozott létre azért, hogy ellenségei azt higyjék, győztek, hogy ő átváltozott emberré, és hogy ezért távozzanak Char-ról a Wings of Liberty végén. Ez a terv akkor is jó ötlet, ha bárki úgy dönt, hogy lelövi Kerrigan-t (pl. teszem azt Tychus), mert akkor nem Kerrigan hal meg, csak ez a lény. Mindeközben az igazi Kerrigan-t súlyosan megsebezte a Xel’Naga artifact ( lilás sebeket hagyva az arcán, amik a trailerekben és a dobozképen is jól látszanak ), de sohasem változott emberré. Az elterelés a hamis Kerrigan-el is a sérülés miatt kellett."

Vagy csak álmodja az egészet. Majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#36827) sh4d0w válasza headhunter86 (#36826) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez a felvetés a changelingek alapján nem is annyira tűnik elrugaszkodottnak.

https://www.coreinfinity.tech

(#36828) 용 Bob válasza Eyesis (#36823) üzenetére


용 Bob
senior tag

"7. eleve azt sem értem, hogy miért ilyen semmi érdekes játékosokat kellett nézni?"

Grubby stream-ek mostanában a legigényesebbek és legizgalmasabb meccseket is ő játssza. Nem véletlenül nézik 4-5 ezren szinte minden alkalommal. Ezenkívül plusz piros pont, hogy folyamatosan kommunikál a nézőkkel.

Szvsz Grubby minden, csak nem érdektelen.

Az más tészta, hogy próbáltak sokáig játszani, mintha tökéletesen balanced lenne a HoTS.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#36829) Winner_hun válasza Eyesis (#36823) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az elején a beszélgetésnél nálam is gáz volt a 720 meg 720+ de a showmatch-nél nem volt semmi gond. Bár a minősége nem volt valami jó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36830) oxox


oxox
addikt

en is neztem (ill. Petivel mi is) neztuk a "trailert" bar szerintem ezt eros tulzas volt annak nevezni...a mar kesz jatekbol kivettek a beszelgeteseket es beraktak a korabbi trailerbe (ami igy is a 70%-ban a regi volt).
szerintem egy hozzaerto bliz programozonak ez 10percnyi munkaja volt fel kezzel kikapcsolt monitorral....es kb olyan csinadratta volt mintha ahhh...mindegy hagyjuk....amerikaiak...a nasa is mindig bejelenti, hogy bejelent majd valami hudeaztan forradalmit...mindenki varakozik, majd benyogik, hogy hat lehet, hogy mashol is van elheto bolygo....nem nem tetszett :N
persze volt 10mp kihagyasom benne, mert a flash osszeomlott ....de az sem hiszem, hogy mentette volna a tobbit....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36831) oxox


oxox
addikt

DPeti hamarabb erek haza :D 1611-tol legyel fent :)) , es elkenem a szad zergel.
Tegnap mondtat, hogy a zerg milyen kreativ faj....gondolkoztam a lehetosegeken, es igen, tobb lehetoseg rejlik benne, mint a masik kettoben (csak b.zi sok apm kell hozza :) )

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36832) Eyesis válasza 용 Bob (#36828) üzenetére


Eyesis
őstag

Igen, most nagy hasznát vettük ezt a kommunikációs készségét :)
Tegyük rendbe a dolgokat :) Nekem alapból azzal van bajom, hogy nem mertek két tényleg ismert és elismert koreai játékost kirakni, ugye a koreaiak nem arról híresek, hogy nem használnak valamit, ami szerintük op :)
Mondjuk egy MC vs DRG azért csak exkluzívabb lett volna, ebben értsünk már egyet :)
Ez a HOTS France Launch is egy vicc, már az mókás, hogy 7 kommentátor és 4 játékos van :) De az a négy játékos messze nem az élvonalat képviseli.. Bár Európában érthető, hogy olyat kell hívni, aki közel van, bár ha Tastless és Artosis ide tud repülni, mint kommentátor, akkor jöhetett volna pár gsl bajnok is..
Na de mindegy...
Én egyszerűen nem értem a Blizzardot... Ez kb olyan, mintha kijönne a legújabb supersport motor, és erősen középszerű vezetőkkel mutatnák be, hogy mennyire jól megy...

Eyesis

(#36833) oxox válasza Eyesis (#36832) üzenetére


oxox
addikt

amig nem kell kanyarodni :U

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36834) adrian360 válasza Eyesis (#36832) üzenetére


adrian360
őstag

azért mondjuk Stephano-t nem élvonalba tenni, az kicsit túlzás :) Ráadásul francia, az lett volna a meglepő ha nem hívják meg. White-ra mindig is közönség kedvenc volt, hots betát megjelenés óta streameli, skytoss-sal igen igen eredményesen ladderezett. Grubby szintén nagy fanklubbal rendelkezik, európai szinten a legjobb protoss. Lucifronnak meg 2012-ben volt pár szép menetelése bőven elfér ott is. Európai eventen egyébként is szerintem európaiak legyenek.
A showmatchhez nem tudok hozzászolni mert nem láttam, de nagy valószínűséggel le volt forgatókönyvezzve hogy mi legyen, egy MC vs DRG meccs eleve kb 8-9 percig tartana, MC tolna egy két base allint ami vagy bejön vagy nem.

(#36835) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#36823) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Én is láttam, tényleg elég langyos meccsre sikerült. Tipikus showmeccs volt, látszott is a játékosokon, hogy nem súlyos pénzekre megy a win. :) De ne aggódj, ha beindulnak a HotS tournamentek, akkor nem lesz hiány izgalomból. Én inkább attól tartok picit, hogy a WoL mostantól teljesen háttérbe szorul... :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#36836) Eyesis válasza adrian360 (#36834) üzenetére


Eyesis
őstag

Igen Stephano ott lehet egy Franci openen, még talán WhiteRa is, hiszen sokan szeretik őket, a többivel sincs gáz, de 4 játékos vs 7 kommentátor, és köztudottan koreaiak a legjobbak és közülük egy sincs ott.. 4 koreai gsl sztárt elhívhattak volna ha mar ilyen ereszd el a hajam pénzköltős hatalmas event...
Az ha valahol nulla pénzből csinálnak eventet, azt mondom tök 8 milyen játékosok vannak ott, de egy Blizzardos...

TR: Hát én csak kínból játszom WoL-t, amikor nem lehet HotS-ot... nagyon szar a WoL, és a HotS már most sokkal jobb játék... Ráadásul ez utóbbinál legalább nem hazudja senki, hogy balanced :)

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#36837) DarthPeeter válasza oxox (#36831) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Én lehet csak később tudok csatlakozni, de 6 előtt mindenképp leszek!

(#36838) icons válasza Eyesis (#36836) üzenetére


icons
addikt

:O Mitől szar a WoL?
(ja, hotsban nyugodtan lehet kiabálni, hogy IMBA, mert tényleg az:) )

BTW nem is tudtam, hogy Warp Prism ha lámpaernyő állásban van, akkor nyújt energiát, mint egy pylon (nyilván azt tudtam, hogy azért lehet aláwarpolni, de hogy lehet alá építeni is, és el is fogja őket energiával látni, az valami elképesztő:D)

(#36839) BeLucZ válasza icons (#36838) üzenetére


BeLucZ
addikt

ezt nem is tudtam :D nem probáltam még sosem, nem is csinálok pylont csak warp prismet :D azt ha kell energy akkor kinyitom ;]

(#36840) icons válasza icons (#36838) üzenetére


icons
addikt

Bocs, az egy csodálkozó smile akart lenni az elején:D mindig is furcsáltam a PH szmájlijait, szerintem sose azt fejezték ki, mint amit én szerettem volna: P

(#36839) BeLucZ
Most láttam Husky közvetítésében ezt a meccset. Szerintem elképesztően vicces:D
Én is elképzeltem hogy van egy egész bázisom, amit lámpaernyő-prism-ökkel látok el energiával:) A sarokban levő pár pylon pedig csak a supply miatt van.

(#36841) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#36836) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Mitől nagyon szar a WoL...? :F

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#36842) kovsol válasza BeLucZ (#36839) üzenetére


kovsol
titán

pylon kell a food limit kitolásához :)

May the Force be with you!

(#36843) sh4d0w válasza Tuco Ramirez (#36841) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hátmánemazamenő, menemazalegujjabb...

https://www.coreinfinity.tech

(#36844) Alg válasza Tuco Ramirez (#36841) üzenetére


Alg
veterán

Mert abba nincs widOPmine meg ImbaAsHellbat ;] :P :DDD

Szerk: nehogy valaki komolyan vegye :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36845) Formaster válasza Alg (#36844) üzenetére


Formaster
addikt

:C Pedig ez a fájó igazság

(#36846) Tuco Ramirez válasza Alg (#36844) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Akkor már az azonnal kitalpalható tankokat és a turbós medivac-okat se hagyd ki. ;] :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#36847) netpeti98


netpeti98
addikt

Ismét a Protossokhoz lenne egy kérdésem: milyen faj ellen, milyen BO-val szoktatok kezdeni?

Üdv netpeti98

(#36848) Winner_hun válasza netpeti98 (#36847) üzenetére


Winner_hun
félisten

P ellen mikor mit, T ellen Nexus elsőnek (1. pylon után:P), Z ellen FFE

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36849) icons válasza netpeti98 (#36847) üzenetére


icons
addikt

Zerg ellen: FFE (forge, fast expand)
Kivitelezés: pylon lerak az exp bejáratához, utána scoutolok a mainjét. Ha látom, hogy lement a pool, akkor rakom a forgeot. Ha nem ment le, akkor kimegyek az expére, és a probe-ommal blokkolom a hatchery-jét. Ebben az esetben akár nexus-szal is lehet kezdeni, de utána a forgenak kell jönnie. Ha rövid időn belül lejön és megtámadja a probe-omat, akkor körözök, majd lerakok egy pylont, és felnézek a mainjére. Ha sejtem, hogy jönnek a lingek, akkor cancel-ezem a pylont. A probe-ot pedig úgy hagyom ott a közelben, hogy lássam, ha jönnek a lingek. Pályától függően akkor kell lerakni a Cannon-t. Mellé még egy gate, és már meg is oldóttak a problémák (nem jönnek be a lingek). Ilyenkor viszont sokszor a zerg dupla exppel nyit.

Terran ellen: 3 gate, robo, és folyamatos scout. Minél több sentry és vagy zea mellé vagy stalker (zea jobban kijön). Ha early push-t csinál, akkor FF a rámpára, és leszeded a sereget, ami átjött. Gyakorlatilag az egyetlen lehetőséged nem veszteni az FFek. Ha expelt, te is expelhetsz. Ha bio-ra ment, akkor Colossus minél gyorsabban. Ha nem, akkor immo, és pár colossus (és sok robo:D)

Protoss: ha korai expelt: 4gate:DD, egyébként 3gate robo, immokat minél hamarabb le kell hozni, és hozzá sentryket (van sentry-immo taktika is, én nem szoktam alkalmazni (mert nem tanultam még meg:D), de elég hatásos). Itt is a sentryk nyerik meg neked a csatákat (nekem mindig ők teszik), az immok pedig adják a DMGt azoknak az egységeknek, akiket az FFel "bebörtönöztél".

Kb ennyi :)

(#36848) Winner_hun
T ellen nexus first? Na én ahhoz nyúl vagyok:D

[ Szerkesztve ]

(#36850) adrian360 válasza icons (#36849) üzenetére


adrian360
őstag

ha a P vagy T ellenfél korai expel, 1 gate 1 robo és expelj te is. nem kell feltétlen 3 gate.
protoss ellen a lényeg az elején hogy több stalkered legyen, de ha látod hogy immortalozik, akkor át kell állni a immo zealot sentry seregre.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.