Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) execute93 válasza nepszter1 (#37741) üzenetére


execute93
őstag

Teamliquid.net itt vannak alap taktikák. Meg streameket nézz.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#37752) kovsol válasza szilva01 (#37750) üzenetére


kovsol
titán

Akkor viszont neked nincs érzéked ehhez a játékhoz ^^ de igazából ha élvezed akkor mind1 is, csak túl kell tennie magát az embernek a vereségen. Nekem ezzel volt eleinte gondom, hogy nem tudtam veszíteni, túl komolyan vettem.

May the Force be with you!

(#37753) Ybron


Ybron
senior tag

Ezen a billentyűzet dolgon gondolkozok, nekem egy logitech k800 van és itt a gombok igen laposak és szinte összeolvadnak, amolyan laptop beütés.
Tehát az van hogy van hogy lenyomok gyorsan egyet játék közben és vele együtt egy másikat, de ez gépelésnél is így van.
Nem tudom mennyit számít, illetve számíthat-e a gamer billentyűzet.
Mit ért "macro keys" alatt a leírásban?

(#37754) föccer válasza Ybron (#37753) üzenetére


föccer
nagyúr

A billentyűzetet/egeret ne makrózd fel. Volt már akit ezért bannoltak a battle.net-ről.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37755) Ybron válasza föccer (#37754) üzenetére


Ybron
senior tag

Azt se tudom hogy kell :D

(#37756) csuszi válasza Ybron (#37755) üzenetére


csuszi
aktív tag

1 bill lenyomás több parancsot hajt végre. akár időre is lehet állítani. lenyomod tökmindegygombot és azt úgy értelmezi hogy fél seces eltéréssel leüt tökmindegygombvariációt.
lenyomod x
ennek veszi: x fél sec d fél sec f 1 sec r stb. amit akarsz. codban így garandoztak a faszkalapok...

(#37757) szilva01 válasza kovsol (#37752) üzenetére


szilva01
őstag

Ha van ha nincs cel a grandmaster :DDD Az hogy kikapok mar reg nem b@sz fel. Megnezem mit basztam el aztan kovetkezo jatekban probalok jobban odafigyelni :)

(#37758) execute93


execute93
őstag

HotS Streamelek!!! Nézzetek -->KATT<-- :R

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#37759) Ybron válasza csuszi (#37756) üzenetére


Ybron
senior tag

Hmmm, hmmm jóféle :U
Nem élek ilyenekkel, csak érdekelt hogy van-e valakinek tapasztalata gamer és nem gamer billentyűzetet illetően, azt hogy számít-e valamit.
Lehet ezért nem tudok igazán kibontakozni, az is lehet már prö lennék :DDD

Random masteres vagy? :Y Az igen, minden elismerésem.

[link]whitera "first ladder game in host"

[ Szerkesztve ]

(#37760) zuzu000 válasza Ybron (#37759) üzenetére


zuzu000
őstag

gamer: mechanikus billentyűi vannak. ne félj, ettől nem leszel pro, de sokkal kényelmesebb rajta gépelni/játszani.

(#37761) Ybron válasza zuzu000 (#37760) üzenetére


Ybron
senior tag

persze, az csak vicc volt, csak úgy érzem ez a k800 nem éppen játékra lett kitalálva, gépelést is erősen kételem.
Annyi hogy világít a setétben meg aksis, ez volt az első szempont amiért megvettem.

(#37762) 용 Bob válasza Ybron (#37753) üzenetére


용 Bob
senior tag

Macro key-es billt el kell felejteni, tényleg bannolnak, ha lebuksz. Régebbi a leírás, illetve csak kitért rá, hogy van ilyen is.
Én ezzel szemezgetek és pro játékosok is ilyeneket használnak előszeretettel. Csak nem occó :)

Itt egy kis ismertető, jól mutatja a GIF a működési elvét

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#37763) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Nézem Whitera stream-jét, és jót röhögök ezen a ruszki nyelven hablatyoló SC2-n :DDD

Ja, az jól beszopkázta a cumit :DDD A fagyi eléggé visszanyalt :C

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#37764) Ybron válasza 용 Bob (#37762) üzenetére


Ybron
senior tag

Na, nekem pont ilyenem van, vagy is a szerkezete [link]

mcwolf79 én is nézem, a cannonos gyereken jót röhögtem :D

[ Szerkesztve ]

(#37765) 용 Bob válasza Ybron (#37764) üzenetére


용 Bob
senior tag

Én notis billentyűzeten tuti nem tudnék játszani. Gépelés is sokkal lassabban megy rajta, mint az asztalin. Nem nagyon érzi az ember, ahogy lenyomja a billentyűt.

mcwolf79: szpeshül taktiksztól a kedvencem 3 base carrier all-in. Könny :DDD

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#37766) adamkaa777 válasza mcwolf79 (#37763) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Lol télleg elég komoly oroszul :D

El. Psy. Congroo.

(#37767) Ybron válasza 용 Bob (#37765) üzenetére


Ybron
senior tag

És tényleg megcsinálta :DDD

Ja, lehet váltok majd billt, vagy először kipróbálok egy micro kapcsolósat.
Az előbb mikor töltött neki csak éppen elkaptam és láttam hogy randomozik, de pont betöltött neki és p-volt, mondom akkor biztos rosszul láttam azt a randomot de tényleg, ugyan mi lelte.

[ Szerkesztve ]

(#37768) rt06 válasza mcwolf79 (#37763) üzenetére


rt06
veterán

na mondom ezt megnezem en is, erre nem kihuzta neki a random a zerg-et?
az meg ugyanugy horog minden nyelven...

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37769) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Ma alvás nem lesz ^^

Flash vs Bly de várós.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#37770) Montebá válasza 용 Bob (#37769) üzenetére


Montebá
tag

És tényleg. Itt ragadtam a gép előtt :DDD

(#37771) Formaster


Formaster
addikt

Montebá, Winner --- Atyaég mit műveltem tegnap, így józanon más a világ :C Azért csak összehoztunk pár wint Winnerrel, csak nem tudom ki fejlesztette ki nekem 3x- is a lord speedet, mert én nem :DD

(#37772) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Másodszorra vesztek olyan zerg ellen aki beszorít és jön avval a szar free egységekkell... hiába támadtam hátba és szedtem szét a bázisát ő nyert :(

El. Psy. Congroo.

(#37773) Klemice válasza adamkaa777 (#37772) üzenetére


Klemice
senior tag

há' dééék!

(#37774) szilva01 válasza adamkaa777 (#37772) üzenetére


szilva01
őstag

Zerg op ;]

(#37775) adamkaa777 válasza szilva01 (#37774) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Dehogy az csak nem szabad hagyni, baszogatni kell

El. Psy. Congroo.

(#37776) föccer válasza adamkaa777 (#37772) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha a swarm hostra gondolsz, akkor VR-vagy colót kell hozni. Felteszel egy observert fölé, hogy lásd, majd szépen leszedegeted őket. Nem annyira op az, csak meg kell tanulni játszai ellene.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37777) adamkaa777 válasza föccer (#37776) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Egy szóval se mondtam hogy op viszont teljesen beépített a basem elé Spore Crawlereket is, Persze meccs utánrájöttem hogy voidal könnyen counterelhettem volna , sajna most kezdtem el hotsban játszani újra így szokpnom kell még :)
Szerk. mondjuk 3 queen meg spine is volt :D , Igen swarm host sajna új egységek nevét még nem vágom.

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#37778) föccer válasza adamkaa777 (#37777) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaa, akkor nem csak SH volt ott. Így azért már némileg nehezebb a helyzet. Ha ennyire beszorít, akkor warpprism-el bemenni a bázisára, szétszedni a gazdaságát, kivinni egy probot és csinálni egy ninja expet, amit cannonokkal bevédesz. Ha nem hagyod új bázist építeni kb ki is léphet. Egyébként prox hacheryt-t épített, vagy hogyan pakolta be a sporeokat a bázisod elé?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37779) szilva01 válasza adamkaa777 (#37775) üzenetére


szilva01
őstag

Tudom :DDD. En zerggel tolom es ellenfel elejen bazgat teljesen osszezavarodok .

(#37780) BeLucZ


BeLucZ
addikt

volt szerencsém kipróbálni a tempestet, rettenetesen nagy csalódás, hogy ennyire nagyon lassan lő, a sebzéssel még nem is lenne gond, bár klasszabb lenne ha területi sebzést osztana ki minden egyes lövedéke, de igy annyira nem buli, nagyon drága, lassú és lassan lő, olcsó vikingekkel meg corruptorokkal fogható nem kicsit, thor ellen jó meg hasonlóan lassú nehéz egységek meg épületek ellen, de pl mass marinnal is simán fogható

(#37781) adamkaa777 válasza föccer (#37778) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Azt csináltam írtam is ki mentem wp vel szétkaptam a bázisait de neki volt 1 ninja hatch -je amit bevédett kb 10 spineval . A bázisom elé "odaszart" overlordal aztán queenal terjesztette .

El. Psy. Congroo.

(#37782) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkodom, hogy megveszem a Wings of Liberty-t és talán később a kiegészítőt is, de mivel egy régebbi laptopon játszom legtöbbször így nem tudom hogyan futna ?
Főleg multi érdekelne, a gép:

2.4 GHz kétmagos Intel Core 2 Duo P8400, Mobility Radeon HD 4650 1GB DDR3, 4 GB RAM, Windows 8 64 bit
Még régebben a megjelenéskor próbáltam, de hallottam azóta emelkedett a rendszerigény.

(#37783) föccer válasza BeLucZ (#37780) üzenetére


föccer
nagyúr

Alapvetően arra lett kitalálva a tempest, hogy feltörje a masszív, bebunkerezett védelmeket. Swarmhost hegyek, tankfal, mass planetary fortress. Csak kiegészítő szerepe van, massolni a legritkább esetben érdemes.

adamkaa777: Akkor ez már nem a játék elején volt, akkor viszont jobb map controllal kell védekezni ellene. Ha látod, hogy elkezdi bezárnia bázisod, akkor gyorsan kell cselekedni. Vagy ellen cannont raksz, vagy nagyon gyorsan techelsz a emgfelelő counterre. Mondjuk az előzőleg említett tempestből lehozol 2 darabot és meg van oldva a szituáció. Onnantól kedve meg 1 bázirsől a zerg soha nem fog nyerni toss ellen. :N

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37784) föccer válasza TheSCRiN (#37782) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen felbontáson játszanál? Eléggé karcsú a vga, ami benne van, de minimális grafikán, töltőről, kisebb felbontással talán el lehetne vele játszani 1v1-et.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37785) TheSCRiN válasza föccer (#37784) üzenetére


TheSCRiN
csendes tag

1366x768
Régebben ahogy emlékszem sikerült belőni naggyából medium-high-ra és 30-45 FPS között volt, de az 1.5 illetve 2.0 óta ahogy olvastam sokan panaszkodnak, hogy a régebbi gépeken gyakorlatilag játszhatatlanná vált.

(#37786) föccer válasza TheSCRiN (#37785) üzenetére


föccer
nagyúr

A 2.0 utó is volt már jó néhány újítás ami a tapasztalok alapján jelentősen növelte e gépigányát. Mielőtt megveszed a játékot töltsd le a starter verzióját a játéknak. Elérhető a battle.net accounton. Azzal lehet néhány pályán multizni is. Azzal ki lehet próbálni, hogy bírja-e a gép.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37787) nepszter1


nepszter1
addikt

Nah elég szépen haladok most már a hardnal tartok :)

(#37788) Alg válasza TheSCRiN (#37782) üzenetére


Alg
veterán

Pont ugyanilyennel játszottam (ThinkPad T500, annyi hogy P8600 és 4GB RAM) 1280*800-on (natívban) nem volt gond low-mediumon.

Mondjuk 2.0 óta nem próbáltam vele... :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37789) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Kipróbáltam a starterrel, alapból high-ra rak mindent, az átvezetőket low-ra.
Mondjuk én minden játéknál igyekszem lekorlátozni 30 FPS-re a max számot itt is megcsináltam ini módosítással.
2vs2(AI) nagyobb csatáknál ahol sok egység van beesik 20 FPS alá, de a "legjobb" az egészben, hogy a GPU 60%-on van terhelve, míg a procinál mindkét mag 90% fölött erőlködik.
A legrosszabb, hogy nem engedi kikapcsolni az árnyékokat, azzal szerintem simán menne.

Ahogy láttam berakta a hots-os egységeket.
Ha csak a WoL-t veszem meg multiban akkor is elérhetők lesznek ezek ?

[ Szerkesztve ]

(#37790) sh4d0w válasza TheSCRiN (#37789) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor ott a CPU szűk, nem a GPU.

https://www.coreinfinity.tech

(#37791) BeLucZ válasza TheSCRiN (#37789) üzenetére


BeLucZ
addikt

én tuti nem korlátoznám be 30 fpsre, élvezhetetlen, 80-100 az igazi, delay minimumon legyen, ha beesik 50 fps alá, az nálam már kritikusnak számít, nagyobb csatákban meg robbanásokban szokott, de az megbocsátható, 2 v 2re értem ezt, 4 v 4 az más tészta, ha rendesen használná a game mind a 4 magot akkor nem lenne ott se gond, de igy kb egy egekig húzott i5/i7 kell az ideális játékélményhez

(#37792) kovsol válasza BeLucZ (#37791) üzenetére


kovsol
titán

Én régen 3vs3 4vs4 ben 5-10fps el játszottam mégis feljutottam masterbe is egyszer :) Ezzel az 50fps dologgal nem értek egyet, mert szerintem már 30-40 is játszható teljesen. Mondjuk szerencsére nincs ilyen gondom már a mostani gépemmel.

May the Force be with you!

(#37793) zuzu000


zuzu000
őstag

Rég vártam erre a pillanatra ^^

(#37794) TheSCRiN


TheSCRiN
csendes tag

Elég érdekes, régen 1.4.x idején versus ai-val kb. 60-70% volt magonként a terhelés, soha nem is volt gondom vele.
Pedig ez már a recommended és még minimumon is látványosan csökken az fps a cpu használat miatt.
Azért kíváncsi lennék, hogy azok akik anno egymagos géppel, vagy csak kicsivel jobbal mint a minimum megvették a játékot mit szólnak ehhez a patcheléshez mert náluk játszhatatlan lehet radásul mindenféle látványbeli javulás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#37795) szilva01 válasza zuzu000 (#37793) üzenetére


szilva01
őstag

PS ;] am gratuka. Ugye protossal tolod?

(#37796) zuzu000 válasza szilva01 (#37795) üzenetére


zuzu000
őstag

Köszi. Igen azzal.

(#37797) nepszter1


nepszter1
addikt

Am érdemes egy fajjal megtanulni játszani és aztán a többi ? Vagy ezt hogy érdemes ?

(#37798) kovsol válasza TheSCRiN (#37794) üzenetére


kovsol
titán

Nekem anno laptopom volt csak és egy C2D 2Ghz + HD3470 256MB + 4DB DDR2 vel toltam a bétát és 1280x800 mediumon tökéletes volt még 3vs3 is. Kijött a végleges játék és mehetett le teljesen lowra, mert akadt teljesen mediumon még 1vs1 ben is ! Szóval már akkor is csináltak valamit. Mostani gépemmel szerencsére minden kimaxolva is tökéletesen megy 4vs4 ben is, bár ennek meg is volt az ára.

(#37797) nepszter1 szerintem érdemes minddel valamilyen szinten megismerkedni, mert úgy tudod kitapasztalni igazán, hogy melyik fajnak mi az előnye és hátránya. Aztán amelyik stílusa legjobban illik hozzád azzal jobban megtanulni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37799) Winner_hun válasza zuzu000 (#37793) üzenetére


Winner_hun
félisten

GG. Én még csak platinánál tartok, nem sok időm van játszani. Meg hülyeségeket próbálgatok, nem is sok esélyt adok magamnak a feljebb jutásra:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37800) zuzu000 válasza Winner_hun (#37799) üzenetére


zuzu000
őstag

Mar megvolt neked is egyszer, nem lesz nehez visszajutni ^^

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.