Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) föccer válasza adrian360 (#37950) üzenetére


föccer
nagyúr

Annyira pontosan körbeírta, hogy mi a baja a Z elleni játékkal, hogy muszáj voltam :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37952) Tuco Ramirez válasza föccer (#37951) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

...meg jobban elijeszteni? ;]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37953) föccer válasza Tuco Ramirez (#37952) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tehetek róla, hogy nem tud kérdezni.... :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37954) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

:C Ha donto tobbi meccse is ilyen lesz, akkor azt se banom, ha reggelig tart.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37955) adrian360


adrian360
őstag

Remélem Eyesis látja az mlg meccseket, és megbizonyosodik hogy tényleg milyen szar egység a widowmine, egyik terran se használja :) :) :)

(#37956) Tuco Ramirez válasza adrian360 (#37955) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Az biztos, hogy Flash nagyon kitanulta hogyan kell a WM-oket zerg ellen hasznalni. Viszi a sereggel oket, utkozben beas nehanyat, a tobbit meg akkor amikor a zerg megrohanjaa sereget. Igy pontosan ugy mukodnek mint valami terran banelingek (azzal a nem elhanyagolhato kulonbseggel, hogy nagyobbat utnek, nem lehet latni oket es nem egyszer hasznalatosak). Ha visszavonul, uldozni se lehet, mert az utkozben beasott aknai fele vezeti az uldozo zerg csapatot. Nagy otlet volt, Blizzard...

Mi a szosz, Flash bunker rushol...? Ilyet se lattam meg tole. Meg is lepte vele Life-ot.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37957) JSaN válasza Tuco Ramirez (#37956) üzenetére


JSaN
addikt

Flash is erzi hogy kemeny zerg ellen tolja, kellett egy csizz hogy tartsa a pontokat.
De life megint hozta az 5ik kort, az a banelinges SCV irtas kemeny volt.
Jol toljak mind 2en, jo nezni ezeket mar.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#37958) D4v3


D4v3
őstag

Ezek a srácok mennyire robotok már, nagyon durva. Rezzenéstelen arccal ülnek órákon át, lejászik napi 40 meccset gondolom ugyanilyen fapofával. Élvezik ezek az életet amúgy, ha már összenyernek ennyi lóvét vagy nekik olyan nincs? :)

(#37959) rt06 válasza adrian360 (#37955) üzenetére


rt06
veterán

jah, remekul mutatjak a meccsek, mennyire op a widow mine...
amugy tiszta szanalom, amit a zergek muvelnek a sirasukkal: rossz vegere kerulnek a f*sznak (a masik vege ugye a baneling mine, ami semmivel sem vegez kisebb pusztitast, es jobban kontrollalhato), es egybol megy a hiszti

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37960) rt06 válasza D4v3 (#37958) üzenetére


rt06
veterán

igen, robotok, nem nem elvezik, nekik ettol lesz kemeny (vannak meg hulye kerdeseid?)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37961) Tuco Ramirez válasza JSaN (#37957) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Hat ja, az 5. meccs az nalam is best of ZvT volt. :K

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37962) D4v3 válasza rt06 (#37960) üzenetére


D4v3
őstag

Húú, na megvolt a napi beszólásod. Remélem most jobb :)
Atyaég..

(#37963) adrian360 válasza rt06 (#37959) üzenetére


adrian360
őstag

nem túl nagy minta alapján ezen az mlg-n így nézett ki a balance

T v P -> 58% - 42%
T v Z -> 64% - 36%
( Z v P nevetséges :) 76 % - 24% )

amúgy nem érdekel a zergek sírása, nem azért írtam, ha nem hogy a terranok fikázták a wm-et, hogy hú semmit sem ér, hú két supply, hú lassan tölt. ennek ellenére a pro-k a meccsek 90%-án kihozták vagy támadásra, vagy védekezésre. ez csak jelent valamit...

(#37964) rt06 válasza D4v3 (#37962) üzenetére


rt06
veterán

most oszinten, mi volt a celod a fenti post-tal? azon kivul persze, hogy elaruld mindenkinek, nem ered fel esszel, mit jelent az esport, s hogy milyen egyeni teljesitmenyt jelent ilyen szintre eljutni barmiben (nem csak az esport-ban)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37965) rt06 válasza adrian360 (#37963) üzenetére


rt06
veterán

ekkora mintan (foleg egyenes kieseses rendszerben, ahol legalabb annyit szamit az ellenfel szemelye, mint valasztott faja) nincs ertelme az ilyen statisztikaknak

az pedig, hogy kihozzak, nem biztos, hogy megfelelo erveles amellett, hogy mennyit er az adott egyseg (mint celoztam ra, erre a legjobb indikator pl a jelen flash vs life szeria allasa)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37966) D4v3 válasza rt06 (#37964) üzenetére


D4v3
őstag

Hú barátom, te nagyon hülye vagy. Inkább nem mennék bele mennyi közöm van meg nincs az esporthoz. Ennyit sikerült levonnod. Hagyjuk inkább.

(#37967) 용 Bob


용 Bob
senior tag

A rossebért erőlteti Flash ezt az MM-WM-et :W
Mutathatna egy kis mech play-t inkább.

GGLord in da house :(

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#37968) killerjohn válasza 용 Bob (#37967) üzenetére


killerjohn
addikt

SPOILER:

meg is szívta vele

[ Szerkesztve ]

(#37969) rt06 válasza D4v3 (#37966) üzenetére


rt06
veterán

ha annyira hulye vagyok (meghogy nekem volt meg a napi beszolasom...), vilagosits fel kerlek
de komolyan
mi volt a celod a fenti post-tal?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37970) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon jo MLG donto volt, soha rosszabbat. :C GG!

#37967 mohoyoyo: Talan mert ez megy neki a legjobban...

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37971) adrian360 válasza rt06 (#37965) üzenetére


adrian360
őstag

te biztos jobban értesz hozzá mint Flash... az egy dolog hogy nem nyert, de ha nincs wm, fele idő alatt vége lett volna, amennyi sebzés bevitt a mutákba. de oké a wm szar és a prók is hülyék hogy eröltetik.

(#37972) JSaN


JSaN
addikt

Jo kis meccsek voltak, es bejott a megerzesem. kar hogy nem penzben fogadtam. ;]
Ezektol minden este 1-2 meccs, es ki is kotnem a TV-t. :))

Na ne vitatkozzatok mar itt hajnal 2kor is. :U
Amugy volt ahol ment flash-nek a WM volt ahol nem, valtozo. Meg most nem csak a dontore gondolok, hanem az elodontokben is sokat koszonhetett a WM-nek.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#37973) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

GG Life! zerg op, nerf inject!!! ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37974) rt06 válasza adrian360 (#37971) üzenetére


rt06
veterán

nem mondtam, hogy jobban ertek hozza, mint flash, nem mondtam, hogy a wm szar, es nem mondtam, hogy a pro-k hulyek, mert eroltetik
mindossze arra kivantam ravilagitani, hogy amit fentebb irtal, az nem allja meg a helyet (es ezen az sem valtoztat, ha kulonbozo formakban burkoltan lehulyezel)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37975) szilva01


szilva01
őstag

Csak az eslo gamet lattam mert elalmosodtam. Gondolom az osszes vodot erdemes megnezni ha mar igy dicseritek a meccset.

(#37976) Tuco Ramirez válasza szilva01 (#37944) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Igazad volt a skill kulonbseget illetoen. :K

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#37977) Formaster


Formaster
addikt

Nekem mint zerg az a gondom hogy eddig is rengeteg early taktikkal kellett megküzdeni, most mégtöbb jött, mi zergek meg továbbra sem kaptunk semmit az earlyre. Economy kiesés nélkül végülis semmi korai harasst nem tudunk csinálni. Elférne egy kis buff nekünk.

(#37978) szilva01 válasza Formaster (#37977) üzenetére


szilva01
őstag

A sixpool nem early? ;]

(#37979) Ghoosty válasza Formaster (#37977) üzenetére


Ghoosty
őstag

A fastling, meg a baneling akkor mire jó? Egy kisebb hiba (hold position elmaradása, leengedve maradt supply) és már nincs is gazdaságod.
A másik meg, a harass muszáj a többieknek, mert ha nem teszik meg, akkor a zerg gyorsabban kifejlődik, mint a másik 2 faj. Nézd meg, hogy az 5. percben, kinek mennyi szedője van. Terrannál ezt ellensúlyozza a MULE, protossnál meg a crono-boost.

(#37980) rt06 válasza Formaster (#37977) üzenetére


rt06
veterán

zeg reszerol is volt rengeteg early tactics (6pool, 10pool, 7rr, 5rr+massling, baneling bust, etc), kozuluk par meg ma is el (a 6pool pl bw-bol jon, es nem ugy nez ki, mint ami el akar tunni, annal gyorsabb rush)
a harras pedig minden fajnal azzal jar, hogy bealdozza a gazdasagi fejlodest ideiglenesen (egyreszt mert egysegekre kolt az economy helyett, masreszt meg - egy bizonyos szintig, ahol a donto tobbseg jatszik - mert arra megy el a kattintgatas, nem az epitkezesre)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37981) icons


icons
addikt

Srácok, aki starcraft2.hu-nál rendelt elő (Meex), majd vette át személyesen, meg tudná mondani, hogy mit kértek a teljes játék átvételénél?
Van egy előrendelői kártya, meg az van valahol leírva, hogy kell a számla is. Na, nekem az a számla nincsen meg, mert az egyik barátom vette át, és ő persze nem találja. A kérdés, hogy egy picit is aggódjak emiatt, vagy nem kell a számla?

Köszi!

(#37982) oxox válasza icons (#37981) üzenetére


oxox
addikt

semmit nem kertek...engem felhivtak egy hettel korabban, hogy kedden (megjelenes napjan) hoznak.
dpd-s futar hivott kedden (csakmet munkahelyre kertem, es eleg nehez megtalalni minket)....megjott (mondtam, hogy nekem jott) kifizettem, alairtam, atvettem. Nem kertek semmit (miutan korabban ehhez a rendeleshez tartozott egy elorendeloi csomag, nem volt kerdes, hogy nekem jott)

AmOkk grat a masterhez!!!!

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37983) Formaster


Formaster
addikt

Ezek mind oriási economy kieséssel járnak, mig egy reaper-bunker rush vagy oracle harass már közel sem. Ha a 6 pool nem jön be akkor meg gg.

(#37984) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Tudnátok adni egy linket, ahol már az új egységekről is van leírás?
Sem a SC2.hu, sem a teamliquid-en nincs még erről leírás :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#37985) adrian360 válasza Formaster (#37983) üzenetére


adrian360
őstag

10 pool nem nagy kiesés. zergre azt mondani hogy gyenge early game-ben, és nem lehet vele rush-solni hát..

(#37986) rt06 válasza mcwolf79 (#37984) üzenetére


rt06
veterán

tl-en van

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37987) adrian360 válasza mcwolf79 (#37984) üzenetére


adrian360
őstag

?? teamliquid-en fent van minden

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Heart_of_the_Swarm ott van felsorolva, minden, tovább kattintva teljes leírások

(#37988) rt06 válasza Formaster (#37983) üzenetére


rt06
veterán

a 6pool allin, nem harass, ne hasonlitsd egy reaper-bunker rush-hoz - es igaz, hogz igaz, hogy oriasi economy kiesessel jar, viszont meg is nyeri neked a jatekot, ha jol csinalod

a fenti felsorolasba belekerult tobb allin is, hogy lasd, igenis van boven early taktika zerg reszerol is (es egy 10pool pl kozel sem viseli meg annyira az economy-t, hogy komoly gondod legyen belole (max ha eltevednek a lingek es nem okoznak semmi kart)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37989) Formaster válasza rt06 (#37988) üzenetére


Formaster
addikt

Pont ez a gond, inkább allinről van szó mintsem early rushrol. 10 pool zerg ellen ok, T vagy P könnyen fogja ha látja, még csak kárt sem okozok vele. Ezek után marad a roach rush ami toss ellen még jo is lehet, de az auto siege terrant megint nem hatja meg.

(#37990) mikromanus válasza adrian360 (#37985) üzenetére


mikromanus
veterán

Azt hiszem én régebben 9, vagy 11 supply után küldtem ki 6 "derítő" linget. Protos ellen nagyon jó volt láma szinten. A terv mindig az volt, hogy védelemre késztetem miközben masszívan drone-ozok, de az esetek többségében vagy nem falaztak, vagy teljesen elfalazták a bejáratot és semmi cannon, vagy stalker nem volt. Folyamatos ling adagolás után halt mind. Előkeresem a pontos módszert. Ha sok a bukás, akkor jó lesz önbizalomépítőnek. ;]

Változott amúgy a helyzet a középmezőnyben, vagy még mindig rengeteg kezdeti nullvédelmes építőbajnok nyomul (a másik "kaszt" a rusholó sumák volt mikor még sokat multiztam)?

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#37991) szilva01 válasza Formaster (#37989) üzenetére


szilva01
őstag

A zerg lategame faj, makrozni kell vele.

(#37992) oxox válasza szilva01 (#37991) üzenetére


oxox
addikt

1base roach wol-ban brutal eros volt...ha az embert varatlanul erte, akkor sakk-matt...nekik is megvannak az early, mid taktikak

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37993) Formaster válasza szilva01 (#37991) üzenetére


Formaster
addikt

Lategameben erős, de most már sokkal nehezebb makrózni úgy, hogy közben folyamatosan harassolnak.

(#37994) Alg válasza oxox (#37992) üzenetére


Alg
veterán

1base zerg szerintem teljesen vállahatatlan, ha a scout 3-4 percnél még nem lát expet akkor bevédekezik és annyi. Inkáb roach-ling, ling-bane, hydra-ling timingok 2 bázisról, mögötte exp.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37995) Winner_hun válasza mcwolf79 (#37984) üzenetére


Winner_hun
félisten

StarCraft II > Game Guide > Units

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37996) szilva01 válasza oxox (#37992) üzenetére


szilva01
őstag

Nekem van egy 2 bases taktikom, 60 supplynal 8 roach es 30 ling + mikor elkezded a pusht p akkor teszed a 3rdre a hatchet. Silverbol platinaig jutottam vele , p es t ellen nagyon jo z ellen kevesbe.

(#37997) Formaster válasza szilva01 (#37996) üzenetére


Formaster
addikt

Ha jól sejtem ez kb a 8-9. percre ér oda, akkor már bőven van tank (oda a roachok), bőven van widow mine (oda a lingek), toss ellen még akár jó is lehet valamire, de immo-sentryvel szerintem könnyen fogja, ha látja, hogy nincs 3rd base 4-5 perc körül.

(#37998) mikromanus válasza Formaster (#37997) üzenetére


mikromanus
veterán

8-9 percnél már banshee is ostromolja a mainedet ha épp olyanja van terrannak. :DD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#37999) Formaster válasza mikromanus (#37998) üzenetére


Formaster
addikt

Már előbb is, hellion openin follow banshee szerintem már 6-7 körül csenget. De már előtte is jöhet a reaper rush a life charge-el, vagy szintén 6-7 percnél WM-drop, ami kb 2 pillanat alatt darálja le minden droneomat. Ez így ultra tré, a minimum az lenne, hogy a lingek is auto speedet kapjanak, ha már a siege is auto, a halu is auto lett. Jah, hogy mi meg kaptunk auto burrowot, meg auto spore-t, szuper ... :O

(#38000) szilva01 válasza Formaster (#37999) üzenetére


szilva01
őstag

Ez wol, max egy tank siege nelkul vagy egy banshee-vel talalkoztam.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.