Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) Alg válasza Ybron (#37095) üzenetére


Alg
veterán

Ha egyszer leszeded a locust-okat bármilyen területre sebző egységgel (colo, templar, terrannal hellbat), utána a swarm host-ok könnyű célpontok.

Nekem talán a SH a legkevésbé tetsző új egység, szerintem kb annyian fogják használni mint a carrier-t... viper viszont fincsi ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37102) Ybron válasza föccer (#37098) üzenetére


Ybron
senior tag

Szerintem ez a tempest semmire nem jó, annyira lassan lő hogy addigra letakarítanak a pályáról is, távolra el tud lőni...nagy kaland, ennél még a "elavult" carrier is jobb.
Össze lehet, zerg gazdaságilag az esetek többségében nagyobb, gyorsabban is gyártja újra az egységeket, te mire kihozol dupla annyi pénzből tempesteket, addigra nem tudsz majd mit warpolni, mert nem lesz miből.

Alg : nekem az tetszik most a legjobban. szerintem többet fogják használni mint pl a tempest, állítom még a zerg vipert is gyakrabban fogják, de ezek majd kb 3-4 hónap múlva kiderülnek.

szerk: ahogy írtam is, gyorsan el kel intézni zerget, ami nem egyszerű, hogy ne legyen sh :D

[ Szerkesztve ]

(#37103) adrian360 válasza föccer (#37098) üzenetére


adrian360
őstag

megint az lesz mint az infestorral, support egységnek találták ki, de hozol 10-15 db már kezelhetetlen lesz és még a counterjét is leveri. P-vel egyértelmüen most levegőt kell tolni, földön megeszi a zerg semmi perc alatt

(#37104) execute93 válasza föccer (#37096) üzenetére


execute93
őstag

Ja, lehet, de mire kész van az a 3 oracle van vagy 9-10. perc. Addigra meg ledob 2 spore-t mindegyik bázisára, innentől meg hozza a hydrát..

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#37105) atidzsiforc válasza rt06 (#37100) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Koszi a felvilagostitast. :R

Az igazat megvallva nem vartam hogy magasra dobjon, mert az elso negy meccs eleg ratyi volt, meg az utolso sem volt valami nagy szam, de azert neztem egy nagyot, mikor meglattam, hogy a beka segge ala kerultem kb. :D

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37106) föccer válasza execute93 (#37104) üzenetére


föccer
nagyúr

7:30-nál ott van az ellenfélnél, úgy, hogy MScore is ott van, valamint 3 sentry-re is költött a gázból. Nem tudom mennyire van kiszámítva a build, most hirtelen ezt találtam.

Illetve a 10 percre 6 db oracle van az ellennél, ami másodpercek alatt leszedi a bázisról az összes szedőt. Még ha el is veszt 1-2 egységet a P, bőven megérte.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37107) Ybron válasza execute93 (#37104) üzenetére


Ybron
senior tag

Ja, lehet azt majd használni, nagyon nagyon a játék elején, aztán annyi, ezt láttam sokszor kihozták, eleján megöltek pár munkást és annyi, max még ,de az igen ritkán volt observernek használták.
MCore is csak a játék elején jó,m ert kb semmi élete nincs, time warpolni mondjuk bármikor jól jöhet, csak ügyesen kell microzni. Tehát kapott 3 új egységet p, abból igazából egyik se valami darvas, de tény hogy jobb mint a semmi. Majd kiderül hogy milyen ha ki is tudom majd próbálni ezeket, lehet más véleményen leszek.

föccer
Ezek a videok... béta alatt miért nem láttam hogy time warpoltak, meg minerál blokkoltak oracle-val?
Biztos botok ellen játszottak :D

[ Szerkesztve ]

(#37108) Ybron


Ybron
senior tag

Nem értem, most akkor mi lesz Oracle valódi képességei.[link]
Ezen a videon teljesen más van, egyedül a timewarp amit föccer videoján is lehet látni.
Én láttam olyat béta alatt hogy a cloaked egységeket felfedte.
Meg revelation amit az egységekre dobott rá, de timewarpot meg mineral blokkolást nem láttam, azért kérdezem hogy akkor most mi van?:D

(#37109) execute93 válasza föccer (#37106) üzenetére


execute93
őstag

Igen, de nem expelt, hanem csak később. Zerg ellen meg 17 Nexusal kezd mindenki.
2. meccset meg a toss nézte be.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#37110) adrian360 válasza Ybron (#37108) üzenetére


adrian360
őstag

Oracle
mint látható a béta alatt összesen 13 alkalommal nyúltak hozzá, szóval szépen átalakították.

(#37112) föccer


föccer
nagyúr

Dragon Tollgamet játszik :D

Éppen 200/200 közelében van és csak scv-je van :D

üdv, föccer

WhiteRa néven, ezüst ligában kempel :D Hozzá teszem, nyert :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37113) Ybron válasza adrian360 (#37110) üzenetére


Ybron
senior tag

Köszi.
Szép ,csak 13, kár azért a jóféle minerál játékért :)
Azért mothership core se panaszkodhat a maga 11 balance update-jével.

(#37114) JSaN válasza föccer (#37112) üzenetére


JSaN
addikt

Nagy toger ez a gyerek. :DDD

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#37115) Formaster válasza JSaN (#37114) üzenetére


Formaster
addikt

Múltkor gáz scoutolás közbe felállt és belefingott a kamerába. És ezzel harácsol össze több száz dollárt naponta. :DDD

(#37116) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Mivel nem vagyok haladó szintű játékos, így nézzétek el ha idétlenséget kérdezek. Szóval belenéztem az éppen Live INTEL VB-be, és láttam a képernyő bal felső sarkában egy Bar-t ahol mutatja hogy épp mi épül, fejlesztődik, és mi van gyártás alatt. Ezt én is betudom kapcsolni játék közben? Mondjuk egy Custom game esetén.

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#37117) Alg válasza Formaster (#37115) üzenetére


Alg
veterán

Nekem az tetszett mikor egy (azt hiszem pont zerg elleni) meccs közben megtámadta egy csótány (roach) :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37118) zuzu000 válasza Carasc0 (#37116) üzenetére


zuzu000
őstag

Nem tudod, csak spectatorként, vagy ha replayt nézel.
Akkor ha megnyomod a 'd'-t akkor előjön.

(#37119) Winner_hun válasza Alg (#37117) üzenetére


Winner_hun
félisten

TvP volt és a Zerg nyert. WhiteRa ellen játszott;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37120) Formaster válasza Winner_hun (#37119) üzenetére


Formaster
addikt

TvP volt és Zerg nyert ;] érzed ...

(#37121) föccer válasza Alg (#37117) üzenetére


föccer
nagyúr

Az egy roach volt :) És vagy 2 órát kitartott a műsorban...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37122) JSaN


JSaN
addikt

LOL szegeny reapert az a kis szikla szivatta meg a feljaronal. XD

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#37123) Alg


Alg
veterán

Facebook link

A hozzászólásokon szakadtam

Steve
Mother in law
Obelisk
Fluffy
...

:DD

Szerk: egyébként elég rendesen belehúztak a marketingesek, naponta legalább 2-3 hasonló postot tesznek ki

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37124) xavix13


xavix13
senior tag

Helló,

Olyan kérdésem volna hogy megéri megvenni a játékot 6k-ért? Mármint, nyilván megéri, csak mindjárt jön a kiegészítő és lehet hogy egyben olcsóbb lenne majd. Egyelőre csak a wol-t tervezem beszerezni, de nem tudom megérné-e beruházni rá, lévén mindjárt itt a hots. Nem tudom mennyire fog háttérbe szorulni a wol. Miben jobb a hots? Starcraft 1-nél is amint kijött a kieg., utána a kutya nem játszott az alapjátékkal.

Szóval mit mondtok, megvehetem most vagy inkább várjak vele egy kicsit? :)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#37125) Foxmulder89 válasza xavix13 (#37124) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Biztos lesz egybe pakk jó árasítva de a blizz alapból drágábban adja mintha máshol vennéd.
9k-ért lehet kapni hots kulcsot, dobozosat talán 10-ért. Árgép :)
A 6k tényleg jó ár érte, ha kombinálod egy 9k-s (blizznél több, 40euro) hots-al, szerintem megéri.

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#37126) Formaster válasza xavix13 (#37124) üzenetére


Formaster
addikt

Egy darabig nem váltok hotsra, főleg amíg nem áll be a balance. Valahogy amugy sem izgatnak fel az új egységek, sőt ...

(#37127) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Most akkor új klienst kell letölteni majd kedden vagy a régit updateli auton ? (digitálisan megvettem már )

El. Psy. Congroo.

(#37128) atidzsiforc válasza adamkaa777 (#37127) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Szerintem magatol updatel majd, legalabbis erre kovetkeztetek abbol, hogy a wolom toltokepernyojen Sarah cica van Raynor bacsi helyett.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#37129) JSaN válasza adamkaa777 (#37127) üzenetére


JSaN
addikt

A wol lesz updatelve, nem lesz kulon wol es hots indito. Csak egy lesz es azt kell inditani, utana mar menuben kel valtani melyiket akarod jatszani, valahogy ugy mint a world of warcraft. Ha folytatjak a szokasaikat akkor par nappal elote biztos elkezdodik az elotoltes. A jatek egy resze mar most is fent van portre, skin rendszer, es a teljes XP rendszer is mar fent van csak az nincs aktivalva.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#37130) Formaster válasza atidzsiforc (#37128) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem csak annak települ a hots, aki meg is vette. Viszont 1 kliensen belül lesz a két game ez fix. Azonban én örülnék neki ha nem rakna fel még 8 gigát, arra amit egyenlőre nem áll szándékomban megvenni.

(#37131) JSaN válasza Formaster (#37130) üzenetére


JSaN
addikt

Ez jok erdes hogy a wolosoknak menyit szed le, szerintem mindet. A wow is leszedi mind a 22gb-t, fuggetlen attol hogy hany kiegeszito hianyzik.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#37132) föccer


föccer
nagyúr

Ismeri valaki ezt a kuvasz gyereket? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37133) adrian360 válasza föccer (#37132) üzenetére


adrian360
őstag

én 1 percig tudtam annak idején nézni, az ál-angol kiejtésével kikergetett a világból :)

(#37134) föccer válasza adrian360 (#37133) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, baromira idegesítő az tuti.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37135) AxBattler válasza Ybron (#37035) üzenetére


AxBattler
félisten

Pájlon! Kannyon! És a Gate Vaj! :))

Egyébként tök prosztó a srác, de ezeken behaltam...
Köszi a linket!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37136) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

MegaLOL dolgot tapasztaltam. Egyik ismerősöm most vette meg akciósan a SC2-t Én tettem fel neki, beüzemeltük minden oké. Láttam is a kezdő képernyő bal oldalán a REGIONS nevű gombot amit a legújabb patch tett fel.

Most hogy hazajöttem, gondoltam megnézem én is, mert délelött nem találtam. Most hogy belépek nem látom. Nekem nincs ilyen gomb. Hogy van ez? :Y

Másik kérdés: Ismerős azt kérdezi hogy, hogyan tud úgy gép ellen játszani, hogy ha mondjuk félbe kell hagynia a meccset el tudja menteni? Custom Games-be nekem nem engedte!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#37137) adrian360 válasza Carasc0 (#37136) üzenetére


adrian360
őstag

a mai 2.0.5-el jött a global play, ami azt jelenti hogy szabadon választhatsz hogy melyik szerveren akarsz játszani. mikor belépsz a játékba automatikusan nem dobja fel ha már játszottál, és be van nyomva az email cím megjegyzés, de ha ott mellette rákattintasz a felfelé nyílra, (back to account entry) akkor megjelenik a regions gomb.

(#37138) JSaN


JSaN
addikt

Akinek nincs meg egyik game se, de szeretne megvenni. Annak EZ egesz jo akcio.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#37139) execute93 válasza JSaN (#37138) üzenetére


execute93
őstag

Hát igen.. ez eléggé jó. 2990,-ft-ért adják a WoLt:)

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#37140) headhunter86


headhunter86
senior tag

Starcraft II: Heart of the Swarm Collector's Edition Unboxing

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#37141) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Elő lehet majd tölteni a Hots-t,vagy mindenki egyszerre fog rászabadulni,és lehet majd anyázni,mikor összeomlanak a Blizz szerverei?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#37142) rt06 válasza mcwolf79 (#37141) üzenetére


rt06
veterán

mar 1-2 hete elo lehet tolteni, ha futva hagyod a launcher-t, es nem inditod a jatekot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37143) kovsol válasza rt06 (#37142) üzenetére


kovsol
titán

Ha elindítom az SC2 -t nekem azt írja, hogy Game is up to date és nem úgy néz ki mintha bármit is le akarna szedni. 13,9GB az SC2 könyvtáram, ami arra utal, hogy még nem szedte le. Kell bármit is állítani ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37144) sh4d0w válasza mcwolf79 (#37141) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem fognak, mert a Blizzard saját torrentkliense tölti le a cuccot.

https://www.coreinfinity.tech

(#37145) Alg válasza sh4d0w (#37144) üzenetére


Alg
veterán

...azaz minél többen ugranak rá egyszerre annál gyorsabban fog lejönni (nagyon leegyszerűsítve)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37146) Formaster válasza sh4d0w (#37144) üzenetére


Formaster
addikt

Örülök, hogy bevezették ezt a rendszert. Kicsit idegesítő volt régen több órát várni egy újratelepítésnél, amíg leszedett minden patch-t.

(#37147) sh4d0w válasza Formaster (#37146) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Igazából csak netsebesség kérdése, mennyi idő alatt ér le a cucc, nekem 20 mbittel elég tűrhetően megvolt tegnap a frissítés.

https://www.coreinfinity.tech

(#37148) Ghoosty válasza Carasc0 (#37136) üzenetére


Ghoosty
őstag

"Másik kérdés: Ismerős azt kérdezi hogy, hogyan tud úgy gép ellen játszani, hogy ha mondjuk félbe kell hagynia a meccset el tudja menteni? "

Sehogy, csak a kampányban lehet menteni. Az egyetlen lehetősége, ami úgy tudom, csak a HOTS-ban lesz, a replay folytatása. Kilép, de a replayt elmenti. Betölti megnézésre és lesz olyan rajta, hogy adott ponttól folytatás. Tudtommal, ez egymás elleni félbehagyott meccseknél is engedélyezi a folytatást.

más:

A HOTS patch szerintem már naggyából megegyezik a mostanival, van egy csomó olyan opció, ami még inaktív, de ott van és egy kisebb patch is tudja aktiválni. Szerintem talán csak az intrót, meg néhány apróságot kell majd leszedni megjelenéskor.

[ Szerkesztve ]

(#37149) Formaster válasza sh4d0w (#37147) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, de régebben hiába volt 35-ös netem, nem szedte csak 700-800 kbyte-al. Ezt végre megoldották egy ideje.

Carasc0 (#37136): már működik wol-ban is a folytatás replay-ből.

(#37150) Montebá


Montebá
tag

Csak nekem ilyen laggos ma a wol? :(
2 (azaz kettő) meccset vesztettem el, mert kidobott...
Nettel nincs semmi gond,más jó, csak ez nem :(

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.