Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) Tithian


Tithian
őstag

Azt sem tudni, lesz-e.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#3) Garfield


Garfield
tag

Hat en is szeretnem tudni lesz e ! DE haverral mar nagyon varjuk ! Az ziher

(#4) TrollBalint válasza Tithian (#2) üzenetére


TrollBalint
addikt

Egy haverom (nagy rajongó) azt mondta, hogy lesz SC 2 meg szebb grafika, meg jobb, meg minden. Sőt! lesz valami patch is SC 1-hez amivel lehet hálóba játszani, a SC 2-es szervereken. (Remélem sikerült érthetően fogalmazni :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#5) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Még hivatalos igéret sincs blizzard részéről.
Hameg lenne akkor ismerve blizzardot 2-3év.

Egyébként blizzardnak szvsz legnagyobb baja starcraftal, hogy 1998 ota nő a népszerüsége. Nem csengett le 2-3év alatt mint minden játéknál.

Nade nagyon várjuk......

(#6) d-boy


d-boy
senior tag

Szerintem nem lesz SC2.
A Starcraft Ghot-al megálltak, és az is csak konzolra :(

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#7) d-boy válasza Fade_Away (#5) üzenetére


d-boy
senior tag

Ja, én is előveszem rendszeresen fél évente :D

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#8) faster válasza Fade_Away (#5) üzenetére


faster
nagyúr

Van már tervben SC2? Még a Startcraft Ghostot sem fejezték be.

(#9) TrollBalint válasza faster (#8) üzenetére


TrollBalint
addikt

Volt olyan játék, hogy alig jött ki, már irták hozzá a második harmadik részt :)
Amúgy ha mégis mondana valamit a Blizzard, akkor arra még 2 évet rá kell számolni. Kb. :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#10) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Nemhogy félévente előveszik hanem, hogy többen jáccák most mint 1998-1999ben.

Ráadásul hihetetlen kultusza lett. A gamerek országába Koreába népszerübb mint UT, CS, WAR3!!

(#11) Slayer Valor


Slayer Valor
őstag

Hi!

Én is nagyon várom a SC2-t. De sztem nem egy hamar fogják megcsinálni. Diablo 3-at is várom. De azt sem tom hogy már megjelent-e vagy még készülőben van vagy egyik se..... Nem tud vki erről?:)

(#12) TrollBalint válasza Fade_Away (#10) üzenetére


TrollBalint
addikt

nyáron csaptunk egy 2-3 hetes lan-partyt és bizony ezzel is játszottunk :) nem is keveset. :) Én nem szerettem, de most már tetszik :) Nem tudom mi fogott meg benne, talán az, hogy nincsen mindent elsöprő combo.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13) d-boy


d-boy
senior tag

Jajaja. Amúgy megértem a Blizzard-ot.
Addig nem adnak ki újat, míg a jó öreg tejel mint az állat.
Megpróbálnak minden pénzt kiszedni belőle, és szerintem még bőven van tartaléka az SC-nek.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#14) Frigo válasza faster (#8) üzenetére


Frigo
őstag

Starcraft Ghostot elméletileg befejezték csak a Blizzard vissza dobta mert nem volt elégedett vele és másik céget bízott meg a fejlesztésével így arra is várhatunk pár évet.(Nagyon CS: CZ szaga van a dolognak);]

[Szerkesztve]

(#15) d-boy


d-boy
senior tag

Igen, meg szerintem félnek, nehogy kiadjanak egy gyenge második részt.
Azzal elrontanának mindent.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#16) Egon


Egon
nagyúr

Tudtommal a Blizzard-tól kilépett egy csomó alapító tag, kb. 1 éve...:(
Szvsz, ha lesz a Starcraft 2, akkor egyrészt arra még éveket kell várni, másrészt néhány hasonló cipőben járt alkalmazáshoz hasonlóan (pl. Commandos), finoman fogalmazva is, nem fogja megközelíteni az előző rész szintjét...:O

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Ezt találtam, de nem tudom mikori hír azt nem néztem: Bővebben: link

szerk. áprilisi hír... :)

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#18) Frigo válasza Egon (#16) üzenetére


Frigo
őstag

Ha jól tudom akik kiléptek azok inkább a Blizzard Northoz tartoztak s ők főleg a Diablo sorozatért voltak felelősek.

[Szerkesztve]

(#19) MasOyama


MasOyama
őstag

Szerintem nem lesz második része. Nincs valami mód, vagy valami okosság, hogy kicsit szebb legyen az első rész? :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#20) Paljoz


Paljoz
csendes tag

Ezek szerint ez még nagyon vitás, pedig már rég igérik a fejlesztők, hogy lesz valami, de várom(juk)! :DD

(#21) Tégla


Tégla
tag

Most olvastam a GameStarban lehet hogy a februári számban már közölnek valamit a StarCrafr2-ről!
Nagyon jó lenne mert nagyon birom a játékot!
Milyen lesz a 2. része ha az 1. részét 98-ban adták ki és még most is nagy a rajongótábora sőt világjáték ott van a WCG-n is!
csak gyözzem kivárni!!!

Nem holmi beépített tégla!! Ez eredeti BLOCK Tégla!!!

(#22) Winner_hun válasza Tégla (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor megveszem, bár nem szoktam újságot venni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Fade_Away válasza Tégla (#21) üzenetére


Fade_Away
őstag

huha mitolvastalllll
kell.
akarom.

(#24) Winner_hun válasza Tégla (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha és ez az újságban volt/van? mert honlapon nincs (még?)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25) BenJoe


BenJoe
senior tag

Fúúúm, gyerekek... WarCraft3-as grafikával...:DD Mondjuk az inkább mesés mint reális... De gyönyörű... Frozen Throne-ba olyan elképesztőek a nagák a vizeken... És most SC2.. bexarás, komolyan mondom, gyerekek, ez bexarás!!;]:DDD

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#26) Winner_hun válasza BenJoe (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te is újságból nyomulsz? vagy neten láttad? esetleg kamu?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27) BenJoe válasza Winner_hun (#26) üzenetére


BenJoe
senior tag

Nem.... Itt olvasom.;)

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#28) Winner_hun válasza BenJoe (#27) üzenetére


Winner_hun
félisten

és a vakkraft hogy jön ide?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29) Apophis


Apophis
őstag

Az a fő gáz, hogy sztem el fogják sz@rni. Vagy herókat raknak bele (elég valószínű), vagy valami hülyeséget, pedig nem kéne. Vagy a gépigény lesz borzalmas, bár ez a Blizzardnál nem fordult még elő. Mindenesetre én is nagyon várom már.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#30) VladimirR válasza Apophis (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem biztos, hogy lesznek benne hosok, hisz azt mar lelottek a war3-ban, en inkabb abban bizok, hogy megorzik nagyjabol ezt az eletero/sebzes aranyt (bar nekem tetszik a war3 ''kevesebb egyseggel skillesebb kezeles'' jatekmenete is -akarmennyire skilltelen is vagyok)
a borzalmas gepigeny meg tenyleg valoszinutlen, hisz a blizzard jatekok gepigenye valoban merhetetlen lim(gepigeny) -> inf.

(#31) Apophis válasza VladimirR (#30) üzenetére


Apophis
őstag

Pedig valszeg lesznek herok, sajnos. Nem kéne.
Úgy viszont nem lehet kiadni egy játékot (szerintük), hogy semmi újítás, csak modernebb grafika, meg max pár új unit és skill.
A sebzés/HP arányt tarthatnák, de valszeg azt sem fogják, sajnos.
(WAR3-ban megnézem hogyan skillezed ki a 10 chimaerámat, lvl3/3. Most is toltam, gyerek jött, egy attack-1 hero, mikor a 3. is behalt, gg...)

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#32) Trak


Trak
addikt

Már a Starcraft ban is voltak hősök... Biztos vagyok benne, hogy ebben is lesznek, a történetszempontjából is fontosak voltak, és eléggé népszerűvé is váltak. Pl. Kerrigan.
Szerintem ezzel nincs is baj, a Starcraft ban szerintem jobb volt a hősrendszer, mint a War3-ban.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#33) Apophis válasza Trak (#32) üzenetére


Apophis
őstag

Jó, annyi volt a hős, hogy több élete és sebzése volt, mint az alap egységnek, és esetleg volt pár skillje...De multiban nem. Singleben nagyon jó lenne pár WAR3 szerű hős, de a multit tönkretenné szvsz. WAR3-ban meg eltúlozták a herok szerepét, gyakorlatilag az APM fele a hősre megy el, mondjuk sztem e miatt élvezetes és megunhatatlan.
A SC-ban még a sok egység is hátráltatná a hőst, nem jutna elég idő az irányítására.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#34) efge


efge
aktív tag

aki nagyon varja a starcraft 2-t az nezze meg a warhammer 40k-t. ha meg nem nezte :)
hasonlo feeling es jatekmenet, maibb grafika.
engem most pl nagyon jol lekot.
elo szoktam venni neha a starcraftot, csak olyan csunyacska mar :)

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#35) VladimirR válasza Apophis (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: hogy engedhetted, hogy csinaljon 10 chimerat? ;]
2: egyik kedvencem a metamorphosis - olyan szepek azok a repulo baranykak (kar, hogy nem csipem a humant es ezert ennek a trukknek legtobbszor szenvedo alanya vagyok), de mondjuk driad+archer kombo ellen sincs tul sok eselyuk (foleg, ha van mellettuk egy cica is)
3: sajnos most tobb nem ugrik be, eleg reg war3-aztam, megkopott a tudasom :DDD

Trak: szerintem Apophis is multira ertette, de en egesz biztos - singleben lehet annyi hos, amennyit elbirnak, az egeszen mas dolog, mitobb, ott kell is, mert ugy igazan jo a story, mint Te is irod

(#36) Trak


Trak
addikt

Igaz igaz, nem a multira gondoltam... War 3 al nem multiztam, az nem jött be annyira, mint a Starcraft.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#37) Apophis válasza VladimirR (#35) üzenetére


Apophis
őstag

A 10 chimaerám nekem volt, és ő mondta hogy gg. Chimet senki nem használ, ügyes mikro kell, hogy addig kihúzd minimális unittal, és pech, ha magic-immunis cuccokkal jön. Dryad-archer az 1.16 óta nem ér semmit, most a mass huntress a divat (sajnos), meg a mass DoC, néha dryad, ritkán hippogriff és DoT. Most hogy belegondolok, 1v1-ben soha nem jött ellenem chim.
Igen, multira értettem, a singlebe persze kell hős, a nélkül sztori sem nagyon lehet.
Warhammer 40k: jó game, de nagyon hamar megunható, nekem hosszú távon nem jött be, kb. 2 hónapig toltam, ennyi. Nem tetszik a szakaszos dolog.
War3-al további gond, hogy még mindíg nincs kiegyensúlyozva. A SC 1.1-el már tökéletesen imba-mentes volt, a War3-nál minden peccs új imbát szül.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#38) BenJoe válasza Winner_hun (#28) üzenetére


BenJoe
senior tag

A grafikája... egyszerűen mesés....:))
Hááát, jobban belegondolva tényleg inkább mesés mint reális!:DDD

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#39) VladimirR válasza BenJoe (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha realitasra vagy, menj ki setalni a parkba, szamitogepen nem tudsz olyat mondani, aminek koze lenne a realitashoz (esetleg sakkprogram...)

mellesleg a warcraft sorozat mindig is kicsit ''meses'' grafikaju volt (ne gyertek azzal, hogy jujjderegi, mert nem csak errol van szo)

[Szerkesztve]

(#40) Apophis válasza BenJoe (#38) üzenetére


Apophis
őstag

Mesésnek mesés, meg csilli-villi, de már megjelenésekor is elavult volt, közelről egy poligondömping, kockafejű alakokkal...
De attól még jó!

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#41) BenJoe válasza Apophis (#40) üzenetére


BenJoe
senior tag

Na, ebben egyetértünk!

#39 Evvel Én is így vagyok, de felesleges így külön mondani, MINDENKI tudja! Hacsak nem Feribá'!:DDD

[Szerkesztve]

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#42) szekreny


szekreny
tag

Szerintem tuti lesz SC2. Ilyen fejőstehenet hülyék lennének kihagyni. Én egyébként ezt találtam:Bővebben: link

''Will you be making StarCraft II?
We have not announced any current plans for StarCraft II. We are all very close to the worlds and characters we created in the original game and the expansion set and while we do intend to revisit that universe, we have no plans to do so at this time. ''

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#43) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A januári PC-Guruban találgattak a Blizzard jövőjét illetően - természetesen ott is megkerülhetetlen volt a kérdés a SC2-vel kapcsolatban, mire azt mondták, hogy az első részt két WC után csinálták, és most is túl vannak két WC-n... (meg a budin). Én egyébként remélem, hogy nem lesz WC3-as, mert ahogy az kinéz, az egy kalap .... Szvsz RTS-ben nincs értelme a 3D-nek (csak azért, hogy jól körbeforgassam, csata közben úgysincs rá iső), viszont a SC izometrikus nézete nagyon el van találva és az is jó, hogy nincs túl sok Heroe benne.

https://www.coreinfinity.tech

(#44) Apophis válasza sh4d0w (#43) üzenetére


Apophis
őstag

Az izometrikus grafika ma már borzalmasan elavult, max felülnézetes RPG-kben használják a fényképminőségű táj miatt, de ezen kívüli alkalmazása értelmetlen. Nézd meg a Warhammaer 40k-t, milyen jól néz ki, de nem bonyolítja a játékot. A War3 meg tényleg szögletes stb., de nagyon jól néz ki, és viszonylag átlátható. Valami Warhammer motor kéne a SC2-nek is, kicsit több unitra optimalizálva, és nem lenne semmi baj, herokat meg mint már mondtam bűn lenne a multiba belepakolni.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#45) szekreny válasza Apophis (#44) üzenetére


szekreny
tag

Én azért nem vágódtam hanyatt a W40Któl, bár tényleg elég jó. Szerintem meg ha megcsinálják természetesen 3d lesz, és biztos vagyok benne, hogy valami szépet dobnak majd össze.

sh4d0w: a 3D nem arra kell, mint ahogy azt te is írtad, körbeforgassuk csata közben a látómezőt(az ember csak összekeveredik, legalábbis én), hanem ha minden 3D-s akkor a shaderekkel elég durva effekteket tudnának csinálni, amiket izometrikus nézetben elég nehéz lenne megcsinálni+az árnyékokkal is bajban lennének.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#46) Apophis válasza szekreny (#45) üzenetére


Apophis
őstag

Miért, a SC-ban is van ám valós árnyékolás! Meg animált portrék! Az már semmi? :DD

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#47) VladimirR válasza szekreny (#45) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mar elnezest a fogalmazasmodomert, de a jo a jatekmenet, kiegyenlitetteka fajok/egysegek, a jateknak van egy hangulata es multiban is rettento elvezetes, akkor ki nem s....a le a shadereket, meg a effekteket
attol jobb torkolattuz nem kell, mint ami a marine-nak van :DDD

(#48) sh4d0w válasza VladimirR (#47) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Teljesen egyetértek.

https://www.coreinfinity.tech

(#49) Zenty


Zenty
őstag

Én is örülnék ha kiadnák! Az első pc-és gamen volt starcraft :D
Egyébként szerintem nem mostanság fogják kiadni ,most a blizzard el van a WOW-al! Az a nagy biznisz most!

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#50) szekreny válasza VladimirR (#47) üzenetére


szekreny
tag

Asszem kicsit félreértettük egymást. Én pusztán arról beszéltem, hogy grafikailag milyen előnyöket nyújthat egy full 3ds rendszerre való átállás(amellett persze, hogy gyakorlatilag továbbra is izometrikusan nézed a csatateret).
A hangulat teljesen más dolog, az szerintem is fergeteges, főleg a zenék jönnek be nekem nagyon. Bár azt még hozzá kell hogy fűzzem, hogy egy részletesen kidolgozott grafika nagyot tud dobni az egész hangulaton. És itt nem baromira látványos shaderelésekre gondolok meg mittomén(fúúú, láttad mekkorát shédelt ott:)), hanem apróságokra, amiket szinte észre sem vesz az ember, viszont az összhatáson nagyot dob.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.