Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) alien_


alien_
őstag

Ne legyen ekkora csend, ellátlak Titeket az aktuális mejelenés körüli pletykákkal:

A törölt StarcraftVanilla.com -on tavaly szeptemberen az egyik admin egy érdekes hírt közölt, miszerint egy Blizzard -os forrás megerősítette, hogy a játék legkésőbb 2009 Őszére aranyozódik be, de az ütemterv szerint valamikor nyáron, Május* körül jön.

*Ez az információ kb fél éves, így, hogy 2009 februárban még nem jött ki a béta, esélytelen a májusi megjelenés, viszont kezdenek a dolgok arra mutatni, hogy nem kell télig várnunk, 2009 harmadik negyedében már jó eséllyel a polcon tudhatjuk a StarCraft II - Wings of Liberty-t.

Ezzel nagyjából egybevág több bolt megjelenési dátuma:

amazon.co.uk - 2009-09-26
game.co.uk - 2009-09-25
play.com - 2009-09-25
softuk.com - 2009-09-25
shopto.net - 2009-09-25

A Május-Június körül megrendezendő Blizzard WWI 2009-en már jó eséllyel kapunkhatunk hivatalos dátumot is...

Swarm is coming.

(#1002) Muton válasza alien_ (#1001) üzenetére


Muton
addikt

én is megtöröm a csendet: most jöttem rá, h 10 ujjas gépelésnél a 'starcraft'-ot full bal kézzel kell csak írni :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1003) alien_ válasza Muton (#1002) üzenetére


alien_
őstag

Csak ha jól csinálod =)

Más: Kurvaélet! Most vittek el előlem 10 fontért egy SC2 bétakulcsot, mert a netem annyira tetű, hogy fél perc alatt reagálta le, hogy licitáltam! Grrrrrr.. :(((

Swarm is coming.

(#1004) alien_


alien_
őstag

Egy óra ketyeg a StarcraftWired oldalon:
2009.02.17-én helyi idő szerint 23:00-kor "Lecsap a Villámisten".

Egyelőre mondjuk azt, hogy az SCW próbálja a látogatottsági mutatóját megpörgetni egy picit, de azért bízzunk benne, hogy valami jó kis Blizzardos értesülés áll a dolog mögött =)
Egyetlen kapcsolat a Starcrafttal az egyik egység, a terran Thor, ami ugye a villámisten nevét örökölte.

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#1005) alien_ válasza alien_ (#1004) üzenetére


alien_
őstag

Most már biztos, hogy a visszaszámláló mögött jó kis Blizzard-os értesülés lapul =)
A dolog annak a Medieveldragon-nak a nevéhez fűződik, aki pl. tavaly a www.diablo3.com domain átvételt megelőző visszaszámlálást is elkövette.

Annyit biztosan tudhatunk, hogy kicsoda "Thundergod": Becses neve Chris Metzen, és a StarCraft fődesignere, Diablo designer, történetíró, de Starcraft-hoz is írt pár önálló történetet, amit később Amasing Stories néven jelent meg. Ő alkotta meg a StarCraft univerzumát.

Viszont a 2001-es Reign of Chaos óta semmi komoly megbízést nem kapott a cégen belül. Legalábbis nyilvánosan nem.. Szóval, min dolgozott eddig? Nekem az a tippem, hogy kedden, amikor Metzen "lecsap", egy új projectről fog mesélni...
(Most bele lehetne magyarázni, hogy ez mennyire beleillik az SCMMO elméletbe, az SC univerzum bővítése a rengeteg megjelenő új könyvvel.. De inkább csak zárójelben jegyzem meg.)

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#1006) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Basszus elkaptam az SC lázat én is...de nagyon :D
Azthiszem ez lesz életem 2. eredeti játéka,amit megveszek.

Amúgy tudja vki hogy itt is ilyen előfizetéses lesz a játék mint a WC3-ban,vagy automatice tudom majd korlátlanul nyomni a multit az első Terran DVD-vel?

Mindenesetre ez a stratégia game a maga kategóriájában a legtovább fejlesztett darab.
C&C,Redalert3 ezekre azért nem kellett majd 3 évet várni...

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1007) alien_ válasza 용 Bob (#1006) üzenetére


alien_
őstag

BattleNet -en ingyenes lesz játszani, ahogy ingyenes volt a WC3-is, ez a bnet 2.0-val sem fog változni.
Ha még csak három évet kéne várni... 2003-ban kezdték el a fejlesztést, ez még barátok között is hat év. De legalább van is egy kis minőségbeli különbség a C&C-khez képest =)

Swarm is coming.

(#1008) 용 Bob válasza alien_ (#1007) üzenetére


용 Bob
senior tag

Wow eztakkor benéztem :)
Itt nézegetem a fórumokat és kaffognak valami 400-as APM-ről.Azt már megfejtettem hogy valamilyen átlag de pontosan mi ez?Gondolom a pro gamereknél fontos ez a szám

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#1009) alien_ válasza 용 Bob (#1008) üzenetére


alien_
őstag

Google a barátod... Egyébként: APM = Action Per Minute.
400 APM az annyit tesz, hogy a játékban másodpercenként 6.66 parancsot ad ki ÁTLAGBAN a játék folyamán. Az már húba..meg kategória.

Swarm is coming.

(#1010) alien_


alien_
őstag

Hehe. Addig csesztettük Medieveldragon-t, amíg ki nem bökte: Kedden új Starcraft képregénysorozat bejelentés lesz. Meg postereket is fognak osztogatni..

Swarm is coming.

(#1011) Wolverine válasza alien_ (#1005) üzenetére


Wolverine
félisten

A Reign of Chaos óta "csak" a WoW történetét hegesztette Metzen bácsi :P A Starcraftos képregényről meg mintha már hallottam volna a Comic Con kapcsán, ha minden igaz, a DC-Wildstorm fogja majd kiadni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1012) Muton


Muton
addikt

Valentin napi sc hátterek :DDD

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1013) alien_


alien_
őstag

Kérdések- Válaszok 49

Úgy látom, megvolt a beígért grafikai frissítés!
Képek:
1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#1014) alien_


alien_
őstag

A csapat folyamatosan csiszolgatja a játék grafikáját (is), hogy a béta megjelenésére már teljes fényében tündököljön. Következzen pár előtte-utána kép:

Drone
Overlord
Hydralisk
Overseer
Baneling

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#1015) Dare2Live válasza 용 Bob (#1008) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fisheye anno vmi 110el volt benn első 4ben, szval APM sokat számít és semmit.

110es APMem egyébként nekem is van probléma nélkül... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1016) alien_


alien_
őstag

Megfigyeltétek, hogy 15 tojás van a hatchery körül? Jézusom, mi lesz itt...Zerg4eva ;]

Swarm is coming.

(#1017) alien_ válasza alien_ (#1016) üzenetére


alien_
őstag

Befutott egy újabb kövér interjú.

A 15 tojással kapcsolatban is volt kérdés. A válasz annyi, hogy az alap 3 lárva mellé +4-et tud a queen összehozni egy körben, többet nem.

BlizzCon 2009 bejelentve!
Idén Augusztus 21-22 között, a kaliforniai Anaheim Convention Centre-ben kerül megrendezésre az idén már 4 teremre hízott rendezvény.

StarCraft Képregény!
Chris Metzen és Mickey Nielson összeült, hogy a StarCraft világán komoly univerzummá hízlalja, ezt a célt szolgálja többek között a Május 27-től kapható képregény is, ami már az új játék történetéhez kötődik.

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#1018) Gabcsika


Gabcsika
tag

Szinte magam előtt látom a StarCraft poháralátéteket, StarCraft babákat, StarCraft fogkeféket és táskákat, StarCraft könyveket és persze szerepjátékokat, Monstrous Manual-okkal megfűszerezve (juj, de csíptem őket '94 táján, na persze az AD&D volt...), a chipses zacsiból előbukkanó zerg műanyagbabákat és kulcstartókat, posztereket és végül a zenélő "médincsájná" StarCraft télapót...

Business as usual.

(UI.: Szerintem Steve Jobsnak Blizzard, Morhaime-nek, Pearcenek, Pardonak és Metzennek pedig Apple részvényei vannak, oly' kísérteties a marketing-hasonlóság köztük) :)

Freedom, Nature, Love & Music

(#1019) ZéZé@PH válasza Gabcsika (#1018) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Kihagytad a ruhákat és a társasjátékot :)
Egyébként arra kíváncsi lennék, hogy a Ghost-os karakterekkel fogunk-e találkozni? (Pl. Nova :) )

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1020) alien_ válasza Gabcsika (#1018) üzenetére


alien_
őstag

Egen. És?

Egyébként koreában már dübörög egy ideje:

:P

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#1021) ZéZé@PH válasza alien_ (#1020) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Műzli nincs? :D

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1022) Isee


Isee
senior tag

elképzelem hogyha lenne valami kis zerges csípős paprikás chips, és akkor a lingek berusholnák a számat, és így futkorásznának közben az asztalon, nah akkor kibontanám a terranos édes chipset és elmúlasztaná a csípős ízt, ahogyan zúzzák a marine-ok a lingeket :D

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#1023) Pacák válasza alien_ (#1016) üzenetére


Pacák
senior tag

Pont az lesz itt, amit korábban már linkeltél. -> 15 csúnya, nagy mutalisk. :DDD

Nuclear launch detected

(#1024) busman


busman
addikt

Akkor most mikor jön ki?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1025) Wolverine válasza busman (#1024) üzenetére


Wolverine
félisten

Idén.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1026) alien_


alien_
őstag

Hetek óta csend van... Hamarosan kapunk egy új battle report-ot, ezúttal zerg vs. terran meccs lesz! Utána rövid időn belül béta :)

Swarm is coming.

(#1027) kovsol válasza alien_ (#1026) üzenetére


kovsol
titán

arra leszek kiváncsi, hogy kijut-e a netre a beta
remélem nem olyan lesz mint a redalert3 beta volt :( azt nagyon elrontották szerintem ez az internetes tesztelés multiban igen szar volt és nagyon bugos is volt a rendszer

May the Force be with you!

(#1028) alien_ válasza kovsol (#1027) üzenetére


alien_
őstag

Electronic Arts és Blizzard nem egy lapon vannak =) StarCraft 2 Alpha verzió is már több hivatalos versenyen, rendezvényen tiszteletét tette. Inkább várnának még pár hónapot, ha nem ütné meg a játék az elvárt szintet. Viszont a kiszivárgásra kb nulla esélyt látok =(

Swarm is coming.

(#1029) Wolverine válasza kovsol (#1027) üzenetére


Wolverine
félisten

Most a CeBIT-en az Intel pavilonjában játszható a SC2.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1030) alien_ válasza Wolverine (#1029) üzenetére


alien_
őstag

Eredetileg úgy volt, de mégsem mentek el. Tartogatják a puskaport (újításokat, moldelleket) a köv. battle report-ra.

Swarm is coming.

(#1031) Wolverine válasza alien_ (#1030) üzenetére


Wolverine
félisten

Hmm, erről viszont sehol sem olvastam egy sort sem...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1032) alien_ válasza Wolverine (#1031) üzenetére


alien_
őstag

A magyar sajtóban én sem, de itt például írják.

Swarm is coming.

(#1033) h.adam.92


h.adam.92
őstag

StarCraft Ghost cuccal mi van? Az előzetes youtube-on nagyon karaly lett. Egy filmet simán el tudnék képzelni a starcraft-ból...

[ Szerkesztve ]

(#1034) Wolverine válasza h.adam.92 (#1033) üzenetére


Wolverine
félisten

A Ghost fejlesztése határozatlan időre félre van téve. Ne nagyon számíts a megjelenésére.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1035) Isee válasza h.adam.92 (#1033) üzenetére


Isee
senior tag

már csak úgy alapból is lehetne csinálni egy jó starcraft-trilógiát a mozivászonra, csak kellene egy f.sza forgatókönyv, egy producer, meg egy jó rendező, és akkor már gurulna is magától. azér írtam trilógiát, mert hamarosan megtudjuk milyen lesz a története a starcraft2-nek, hogy lesz-e folytatása, és ezt 1 filmbe csak nagyon gagyin lehetne betömöríteni :D
de szerintem mindenki aki olvassa ezt a fórumot, szeretettel fogadna egy statcraft muvi bejelentést kb másfél év múlva :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#1036) alien_ válasza Isee (#1035) üzenetére


alien_
őstag

Szigorúan csak CG filmben..

Swarm is coming.

(#1037) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Uwe Boll-t távolról kerülje el a film!!!! :DD

(#1038) alien_


alien_
őstag

Ultralisk art Mr Jack-től.

Swarm is coming.

(#1039) h.adam.92


h.adam.92
őstag

tudtok, valami jó ingame trailert? a terran és a protoss megvan. zergből meg az van meg amiben csak a támadásokat mutatják. vagy többet nem adott ki a blizzard?az sc2 oldalán már 5 éve ugyan azok vannak...

(#1040) Muton válasza alien_ (#1038) üzenetére


Muton
addikt

mintha a pánik jeleit látnám a Zealoton :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1041) Djuree válasza h.adam.92 (#1039) üzenetére


Djuree
félisten

nem nagyon van újdonság. most már majd a játéknak kéne jönnie lassan...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1042) h.adam.92 válasza Djuree (#1041) üzenetére


h.adam.92
őstag

jah :DDD már "csak" egy év.... :U

(#1043) Wolverine válasza h.adam.92 (#1042) üzenetére


Wolverine
félisten

Idén meg fog jelenni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1044) h.adam.92 válasza Wolverine (#1043) üzenetére


h.adam.92
őstag

legyen igazad :) de amennyit már vártunk rá, engem nem zavarna 1-2 hónap csúszás. Legyen tökéletes és kész.

(#1045) alien_ válasza h.adam.92 (#1044) üzenetére


alien_
őstag

Ha valami nagyon durva világrengető dolog nem történik, akkor idén kint lesz, ez már be van ígérve. Szerintem nem is kell az év végéig várni, a harmadik negyedév nagyon valószínű.

Swarm is coming.

(#1046) h.adam.92 válasza alien_ (#1045) üzenetére


h.adam.92
őstag

remélem olyan igazán metál gép nem kell hozzá, hogy csut maxon futtathassam :)

(#1047) alien_


alien_
őstag

Régebben mondtam, hogy megvettem az Echoes of War (Legendary Edition)-t, amihez adtak pár "exclusive art card"-ot. Ezek kb akkorák mint egy átlag billentyűzet, és vannak köztük olyan grafikák, amik máshol nem jelentek meg. Íme:

Swarm is coming.

(#1048) alien_


alien_
őstag

Hölgyek, Urak!
A várva-várt kettes számu Battle Report, amiben a frissített grafikával csodálhatunk meg egy fantasztikus zerg-terran gameplay-t...

....még mindig nincs kint. Más hír sincs. Hatalmas csönd, hetek óta...Egy story contest, más semmi.

Swarm is coming.

(#1049) alien_


alien_
őstag

Van egy GameStop pletyka Június 2-ei megjelenésről:

>klikk<

Amit biztosan tudunk, hogy a béta röviddel a második Battle Report után jön. Onnantól kezdve egy 3-4 hónapos, többlépcsős tesztidőszak következik, így a két és fél hónap a megjelenésig irreálisan kevésnek tűnik. Szerény véleményem szerint kamu..

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#1050) kovsol válasza alien_ (#1049) üzenetére


kovsol
titán

nekem is nagyon kamu szaga van
én úgy gondolom ha összel kijön akkor is nagyon ürölni fog a nép :)
így a javított grafika után milyen gépigény várható amugy ? remélem azért valami olyan grafikán elmegy mint a RA3 ment

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.