Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Bogyó bá' válasza #31733248 (#16050) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az új 18-135-nek változik a hossza vagy sem?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16052) konyi79 válasza Bogyó bá' (#16051) üzenetére


konyi79
addikt

Ekkora méretben nem lehet azt megcsinálni, belső zoomos legyen.
[link]

(#16053) Bogyó bá' válasza konyi79 (#16052) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor marad a 18-105G /nekem egyébként továbbra is tetszik (ma is voltam egy órát a Dunaparton lődözni vele) :R

Más: szerintetek ezt a viszonylag emészthető árú HOYA szűrőszettet meg szabad venni a 18-105G-hez? (CPL és ND feltétlenül kellene, az UV meg jól jöhetne pl. MotoCross-versenyen alkalomszerű lencsevédelemre)

Létezik olcsóbb is (Polaroid) de azzal kapcsolatban már vannak kételyeim....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16054) konyi79 válasza Bogyó bá' (#16053) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD Elég felemás a viszonyod azzal az üveggel. Én a 35f18-cal vagyok így.

Belépőnek én kb ezt mondanám, ahonnan szabad nézelődni. De ND szűrő f4-es üvegre kell neked?

(#16055) Bogyó bá' válasza konyi79 (#16054) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tényleg felemás: a közgyűrűt nem szereti (makróra marad az 50F1,8OSS gyűrűzve), meg full nyitott blendén nem elég éles, szinte "követeli" az 5,6-os blendét. Akkor viszont ohne háttérmosás.... :O Másfelől meg marha kényelmes, hogy egy órát (vagy akár egy fél napot is) el tudok úgy lenni vele úgy, hogy nem kell cserélgetnem, megfelelő a legkülönfélébb témákhoz. Az AF-je kevés fénynél elviselhetetlenül lassú, bizonytalankodik... ....szóval tényleg vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatban

Szűrőket muszáj vegyek, de egyszerűen csóringer vagyok, nem telik jobbakra. :B A lencsevédő "UV" szűrőt nem szeretem, de hajdanán a Canon 70-200F4L frontlencséjére egy motocross versenyen szereztem életre szóló nyomot... :W

ND-szűrőből valójában sokkal erősebb kellene hosszú záridős felvételekhez (ND100-ND400?), de olyan nincs emészthető árú szettekben, csak darabonként, méregdrágán. Még a Tianya szűrőket láttam tűrhető áron, de semmit nem tudok a márkáról, nem tudom nem lenne-e kidobott pénz.... :F

szerk: megyek a Szűrős topikba olvasgatni.... :D

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16056) konyi79 válasza Bogyó bá' (#16055) üzenetére


konyi79
addikt

Nem azt mondtam rossz az a szűrő, akkorában meg megértem nem egy B+W-t nézel ki alkalmanként felrakni.
És az is igaz, míg mi szétagyaljuk itt a topikban magunkat a pixeleken, addig akinek van esze és tud fotózni, kimegy egy akármi ócska vND-vel meg állvánnyal, RAWból helyrehúzza ami WB-t azok elvisznek, és gyártják a jobbnál jobb képeket.

(#16057) Neck válasza Bogyó bá' (#16055) üzenetére


Neck
veterán

Ha viszont a 18-105-öt feltétlen rekeszelni kell (én is így hallottam), akkor ez a 18-135 is lehet ilyen jó (mivel az eleje még fényerősebb is), ráadásul úgy nézem, könnyebb lesz (325g vs 427g), mint a 18-105, hosszabb tele véggel. Nekem nem videos obi kell, lehet jobban járok akkor ezek az újjal...

"Sony claims that the lens, its 46th in the E mount, offers fast, precise and quiet autofocus thanks to the use of a linear motor, and produces outstanding corner-to-corner sharpness throughout the zoom range, thanks to its advanced design featuring one aspherical lens and two Extra-low Dispersion glass elements that minimise aberrations. It is designed for the company’s APS-C sensor cameras including α6500, α6300 and α6000, and is considered by Sony as ideal for portraiture, landscape, nature and travel photography."

Ez alapján jónak tűnik, vagy ha mást nem, lenyomja a többi travel zoom árát ;]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#16058) Bogyó bá' válasza konyi79 (#16056) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megrendeltem máshonnan: utánvétes futárral együtt kijön 22k-ból, a kuponkóddal.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16059) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#16058) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ja, meg rendeltem egy ilyet, a fölösleges sz*rások elkerülése végett.... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16060) jmakk válasza Bogyó bá' (#16059) üzenetére


jmakk
őstag

Ha ezt korábban beírod, megspórolhattad volna azt az ezrest. Egy vastag befőttesgumi ugyanezt tudja és ezt saját tapasztalatból mondom. Olyan szűrőt is leszedtem vele, amiről már azt gondoltam, hogy satuba fogom.

[ Szerkesztve ]

(#16061) Bogyó bá' válasza jmakk (#16060) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindegy már... ...hajdanán az egyik Hama polárszűrőmmel rendszeresen és nagyokat szívtam.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16062) rumos14 válasza Neck (#16045) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha lesz is kitben ez a 18-135, nem lesz olcsóbb mint ha külön megvennéd: lásd a 16-70 és 18-105 kiteket.

én azért mindenkit arra bíztatok hogy lehetőleg natív obit vegyen, szerintem a Sigma 17-70 a SEL 18-105 mellett "nem játszik". lehet, hogy a Sigma élesebb, de a natívság az AF-ben bizony sokat számít, ezen semmilyen szuper adapter nem változtat. videóra pedig végképp nem ajánlom az adapteres megoldást, az MC-11-et sem, mert az AF lényegesen gyengébb és az alapvetően csendes HSM motor azért folyamatos AF keresésénél hallható hangot ad ki.

(#16063) #31733248 válasza rumos14 (#16062) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én is azt írtam az A6000 ajánlóban, hogy

"A legtöbb felhasználónak érdemesebb adapterezés helyett a lent ismertetett natív Sony 18-105mm f4-et vásárolnia. Én magam azért döntöttem mégis a Sigma mellett, mert a rövid végén rendelkezésre álló f2.8 fényerő nagyon jól jön az éjszakai városnézős csavargáshoz és a rossz fényviszonyok mellett történő beltéri fényképezéshez és a képminősége nagyon jó, már nyitott rekesszel is (erről a fenti linken könnyű meggyőződni), ráadásul elég jó, 1:2,8 makro leképzést nyújt. Az MC-11 adapterrel tökéletesen működnek az objektív funkciói: van stabilizátor, villámgyors fókuszálást biztosító PDAF (fázisérzékelő autofókusz), követő fókusz, arc felismerés, szem fókusz egyaránt."

Nagyon jó ez a Sigma és tényleg penge az AF, de adapterestül nehezebb és egy videósnak a 18-105 tudása ebben az árkategóriában mással gyakorlatilag nem pótolható.

(#16064) #48967168


#48967168
törölt tag

Megvolt az első ismerkedős hétvége az A7R3+24-105G OSS kombinációval:

Egyelőre még csak magázódunk, az első órák egy Canon-Sony szinonimaszótár keresésével teltek... :) A beállításokban szó szerint el lehet veszni, számomra fölöslegesen részletes. Végül is mindent megtaláltam benne amire a Canon-os hátterem miatt szükségem volt, utána könnyebben ment.

A gép fogása az apró mérete ellenére megszokható, de nyilván nincs olyan testes mint a Mark4. Működés közben szinte mindenben egy hajszálnyival lassabb, de ez hosszú távon nyilván megszokható. Különösen fájdalmas az AF keresés sebessége, ami érezhetően gyengébb még jó fényviszonyok között is..

Portréfotózáson próbálgattam, direkt a Canon-al párhuzamosan, de mivel nincs hozzá egyelőre vakum, nem igazán lehetett minden körülmények között összehasonlítani őket. A szemkövetés valóban egy XXI. századi fícsör, azt nagyon hamar megszerettem, a komponálásban sokat segít. Másrészről meg mire megtalálja a szemet két expó között annyi idő alatt a DSLR-en is megvan a kompozíció, igaz a Sony nem is veszíti el ami káprázatos! Izgő-mozgó gyereknél aranyat ér. A szabadtéri portréknál simán egy napon említhető a konkurenciával.

Hétköznapi tájképek és tárgyfotók esetében nem láttam nagyobb különbséget, simán lehet alternatívája a DSLR rendszereknek. Sajnos még nem jutottam hozzá MC-11-hez, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit kezd a Canon-os obikkal...

Röviden nekem pár óra használat után nagyon tetszik, valószínűleg egy kis gyakorlással az eddig tapasztalt hiányosságokkal is együtt tudok majd élni... :)

(#16065) Overcome85


Overcome85
tag

Kíváncsi lennék az AF sebességére egy GM obival vagy egy komolyabb Zeiss-el.
Biztos nagyon fogod szeretni. Rengetegen váltottak rá Canon Mk IV-ről és D810-ről. Nekem sajnos távoli még ő de el jön reméljük az az idő is.:)

(#16066) #31733248 válasza #48967168 (#16064) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Belvárosban van az irodám, ha gondolod és holnap bejössz érte, viszek vakut (Godox TT685S), kioldót és MC-11-et is. Aztán összevethetnénk az A6300-zal is akár.

[ Szerkesztve ]

(#16067) mikrofon válasza #48967168 (#16064) üzenetére


mikrofon
veterán

Nem nagyon értem ezt az AF sebességes lassúságot. Illetve, azt sem, hogy "mire megtalálja a szemet két expó között annyi idő alatt a DSLR-en is megvan a kompozíció"

Nekem ilyen nincs. Ha egyszer megvan az arc és/vagy szem, akkor azt nem kell két expo között újra megtalálni... Ha rajta van a fej a képen, akkor nem kell semmire várni.
Nekem úgy van beállítva, hogy AF-On gomb a normál fókusz és az AEL gomb a szem fókusz. Jah és mind ez AFC módban... Nekem semmire nem kell várni... Bármelyik gombot nyomom, azonnal tudok éles képet lőni. Mindez úgy is működik ha az ember mozog, tehát a követés is folyamatos.
Nálad még egyszerűbbnek kellene lennie, mert az objektíven levő gombra be lehet állítani a szem fókuszt. Az pedig elvileg pont ott van a másik kezed ujjvégénél.

Esetleg arra gondolsz, hogy vadászik a lencse és nem tud fókuszálni???

Még egy dolgot próbálj ki az objektíveddel. Kíváncsi lennék, hogy a te Sony FE 24-105/4 G OSS lencséddel ez hogy működik:
1. Állványra (stabil helyre) rakod a gépet,
2. AFS-re állítod a fókuszt, középső fókuszponttal
3. Beállítod a 2 sec-es késleltetett fókuszt (önkioldót)
4. Blendét F4.0-ra állítod
5. Középre 3-5m-re raksz egy tárgyat, a kép közepére és arra fókuszálsz.
6. Készítesz egy képet
7. F5.6-ra állítod a blendét
8. lösz egy képet, úgy, hogy nem fókuszálsz újra (semmiképpen ne fókuszálj)
9. F8-ra állítod a blendét
10. lösz egy képet, úgy, hogy nem fókuszálsz újra (semmiképpen ne fókuszálj)
11. Össze hasonlítod a 3 kép középpontján az élességet.
12. Megírod az eredményt

szerk:
Azt elfelejtettem írni, hogy a tesztet 105mm-en javasolt végezni, mert ott látszik a legjobban

[ Szerkesztve ]

(#16068) #31733248 válasza mikrofon (#16067) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én is erre gondoltam, ha meglátogat holnap GalaHUN, megnézném én azokat a beállításokat. Ha meg már ott a gép, azt is. :)

(#16069) mikrofon válasza #48967168 (#16064) üzenetére


mikrofon
veterán

Jah és gratulálok a vázhoz. Szerintem nagyon jó.

Kezdésnek ezt a két oldalt érdemes átolvasni, mert elég jó támpont a beállításhoz és a funkciók megismeréséhez:
[link]
[link]

Ezenkívül segítség még a gyártó oldal, mert ott minden menü, funkció le van írva:
[link]

(#16070) mikrofon válasza #31733248 (#16068) üzenetére


mikrofon
veterán

Két dolgot tudok elképzelni.

1.: A G lencse kezdő F4-értéke túl kevés volt az adott fényviszonyokhoz.

2.: Vagy az általam leírt teszt eredménye az lesz, hogy ahogy növeli a mélységélességet, növeli az F-számot, úgy romlik az élessége a képeknek. Ebben az esetben viszont cseréltetni kell az objektívet, sajnos ez egy gyári hiba, ami a 181xxxx kezdetű sorozatszámú 24-105/4 G lencsék esetében bőven meghaladja az 50%-ot. Ezzel szembe a 180xxxx kezdetű sorozatszámú 24-105/4 G lencsék esetében egyelőre 0% az ilyen jellegű hiba. Ezt a tesztet egyébként javaslom mindenkinek akinek van, vagy aki vesz ilyen lencsét. Ezt kb az üzletben az első tesztnél kilehet próbálni.
A hiba csak AFS módban jelentkezik, AFC-módban értelem szerűen sajnos nem. Továbbá csak a képfelbontás szenzorokon és 100%-os képkivágás esetén látható. Valamint, ha az ember az üzletben csinál pár tesztképet, akkor a 100%-os belenagyítással a váz kijelzőjén is látható....

Részletek ITT: 24-105mm FOCUS SHIFT survey - submit serial numbers

szerk:
Azt elfelejtettem írni, hogy a tesztet 105mm-en javasolt végezni, mert ott látszik a legjobban

[ Szerkesztve ]

(#16071) #48967168 válasza mikrofon (#16069) üzenetére


#48967168
törölt tag

Én is pontosan így állítottam be gombokat mint te...

Az tartott "sok" ideig amíg egy új kompozíciónál megtalálja a szemet, utána már nem engedi. Most kikapcsoltam az automatikus lejátszást az egyes felvételek után, és javult a dolog, remélem csak ez volt a baj.

Az obitesztet este otthon elvégzem (a gépet ugyan hurcolom magammal, de állványt nem, meg furán is néznének a kollégák :D ) és beszámolok.

A mellékelt tutorial-ok nagyon hasznosak, köszi!

Econ,

Ha a felajánlás más napokra is érvényes akkor élnék vele, holnap sajnos nem alkalmas. A többit priviben...

(#16072) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én is becsatlakoztam a Sony oldalra. (Canonról)

Holnap kezdem el aktívabban használni a felszerelést, kíváncsi leszek, otthoni menünézegetés és tesztelgetés alapján kifejezetten tetszik amit látok. :)

(#16073) cOxeR válasza #48967168 (#16071) üzenetére


cOxeR
Ármester

Milyen kártyát használsz a gépben? Nem lehet, hogy a visszajátszás és az írás ad egy pofont... és leterheli a gépet? Azért itt csak 8x mb-os képekről beszélgetünk...

(#16074) mikrofon válasza cOxeR (#16072) üzenetére


mikrofon
veterán

Üdv a csapatban!

Neked is ajánlom az itt írt olvasmányokat. Sokat segíthet az elején még akkor is ha profiként kezded használni.

A vázban biztos nem fogsz csalódni nagyon jól sikerült, rengeteg lehetőséggel.

Ha nem titok, milyen felszereléssel kezdesz?

[ Szerkesztve ]

(#16075) mikrofon válasza cOxeR (#16073) üzenetére


mikrofon
veterán

Memóriakártyából az 1. helyre mindenképpen javasolt az uhs-II 250-300 Mb/s írási sebessége. Viszont a másodikba elég egy uhs-I 80-95 Mb/s írási sebességű kártya mert a foglalt sajnos nem tud többet....

(#16076) #48967168 válasza cOxeR (#16073) üzenetére


#48967168
törölt tag

Uhs-II 300-as kártya van benne, a kettes slotban egyelôre semmi...

(#16077) #31733248 válasza cOxeR (#16072) üzenetére


#31733248
törölt tag

Gratulálok, remélem, örömöd leled benne!

(#16078) cOxeR válasza #48967168 (#16076) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem kártya akkor. :) (nekem is az van, a másikba meg uhs-i 95mb/s)

(#16079) vihartigris válasza cOxeR (#16072) üzenetére


vihartigris
őstag

Üdv a Sonysok között.

bármi reciproka a semmi

(#16080) cOxeR válasza mikrofon (#16074) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szeretek magam végigbogarászni mindent, könnyebb a későbbiekben, de köszi, korábban már megtaláltam ezeket, felületesen át is néztem, de időm engedi, vagy valamit keresek belenézek.

Felszerelés tekintetében bele a sűrűjébe...
A7R3-ak és Sony GM sor (16-35, 24-70,85, 70-200)

(#16081) grigo válasza cOxeR (#16080) üzenetére


grigo
őstag

Üdv. Kíváncsi vagyok a váltás utáni véleményedre.
Első körben az érdekelne hogy mi motiválta a váltást?

ps.: azért kicsit utállak 😜

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16082) jmakk válasza cOxeR (#16080) üzenetére


jmakk
őstag

:Y
Nem sz**ral gurítassz! Gratula! :C

(#16083) cOxeR válasza grigo (#16081) üzenetére


cOxeR
Ármester

Majd beszámolok. :)

Canon 5D4-ekről váltottam, garanciális ügyintézés és folyamatos fagyások miatt.
Közel 1 éves levelezés telefonálás, szervizbe járás után kellően lekezelő és jellemtelen magyarországi márka képviselet és márkaszerviz miatt. Idővel lehet írok róla de mivel a békéltető testület sem a segítőkészségeről híres nekem meg munkaeszköz így maradt a gyökeres felszámolás és váltás, míg nincs nagy veszteség.

(#16084) cOxeR válasza jmakk (#16082) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én annak a híve vagyok, hogy minőségi munkát csak prémium felszereléssel lehet csinalni. Legalább is azzal van a legnagyobb esélyed.

(#16085) grigo válasza cOxeR (#16083) üzenetére


grigo
őstag

Ez szomorú. Pedig úgy gondolom hogy az egyre jobban hasító mirrorless és FF mirrorless mellett nem engedhetne meg magának egy cég sem ilyet. Ez a békéltető testület is elég reménytelenül hangzik. Ha komolyabb jelzést szeretnél küldeni akkor én megfontolnám a Canon anyacégének jelezni a problémát. Bele is írnám hogy a helyi support tevékenysége miatt immár a Sony táborát gyarapítod.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16086) mikrofon válasza cOxeR (#16084) üzenetére


mikrofon
veterán

Ezt én is így gondolom... Főleg ha munka és profi az ember. Meg ki tudja termelni.

Bár azért az számomra még kérdés, hogy a GM zoom-ok a legjobbak vagy csak kényelmesebb mint a fix-ek ;]

Igazából engem nagyon érdekelne a 16-35GM objektív 25-35 közötti tartománya. Mennyire használható környezeti portrére, félalakos és egész alakos portréra.
Háttérinfó, de lehet nem új neked: a használati beszámolók és tesztek szerint 16-35GM lencse a 16-24 tartományban tökéletes, fölötte romlik a minősége és 35mm-nél a "legrosszabb". Ráadásul, hogy nem csak a képminősége romlik, hanem nagyobb a torzítása is mint kellene. Ebben a tartományban állítólag a 24-70/2.8 GM jobb. Azonban én azt nehezen hiszem el, hogy ez a használat közben a gyakorlatban észrevehető. Kétlem, hogy ezen a szinten lennének valódi hibái. Neked mi a tapasztalatod. Tényleg nem elég éles és jobb a 24-70GM a 25-35-ös tartományban?

[ Szerkesztve ]

(#16087) belovary


belovary
senior tag

@cOxeR és @GalaHUN:

Gratulálok a vasakhoz! Nekem is Canonról lesz a váltás (már lassan sosem jön el, annyira elhúzódik)
de egy múltkori fotós expón próbálgatva a Sonykat nekem sajnos csalódás volt. Korábban leírtam miért, nem akarok vitát generálni. Viszont az nagyon érdekelne, hogy nektek mi volt az első benyomás, főleg fogásra, kezelésre, főleg egy méretesebb obival. Nekem iszonyat fura volt amikor próbálgattam, és nagyon idegen.
Túl picinek éreztem, a méretesebb obi mintha ki akarna szakadni...
Szóval biztos nálatok is előjöttek ilyesmik, erre volnék kíváncsi. :DDD
Köszi!

(#16088) Mirman válasza belovary (#16087) üzenetére


Mirman
őstag

Én ebben látom az egyetlen lehetőséget hogy a "két öreg" közül bármelyik is felvegye a versenyt a Sonyval MILC fronton. Belsőben képtelenség lesz egyelőre megfogni a Sonyt szerintem úgyhogy az egyetlen lehetőség a hibátlan ergonómia (D500 , 6D vonalon gondolkozva) egyszerű átlátható könnyen kezelhető menüvel , jó testreszabhatósággal és hibátlan visszafelé kompatibilitással adapterrel.

Ha ezt meglépik akkor van esély versenyre (ami mindekinek jó lenne). Ha nem akkor előbb utóbb mind Sonysok leszünk. :C

[ Szerkesztve ]

(#16089) cOxeR válasza mikrofon (#16086) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)

Kényelmesebb a zoom, az biztos, de sose lesz olyan jó, mint egy fix. :)

Engem ez a tartomány annyira nem izgat, mint Téged. :) Nekem a 16-35 alapvetően a 16 fele miatt kell, de persze jó lenne ha kiváltana egy fix 35-öt... amit sokan okkal nagyon szeretnek. Kiderül majd menet közben, erre még nem tudok mit mondani... azért arra tippelek, hogy a 24-70 jobb lesz a 25-35 közötti tartományban. :)
Bár ugye a háttérmosás itt csalóka... mert a Canon 24-70 2.8II is kifejezetten jó volt 50-70mm közötti tartományban, de ugye ott más fizikai dolgok jönnek elő. :) Nagylátó tartományban, nehéz nagyot villantani, főleg 2.8-on. Bár ugye ha megnézed a 16-35 generációkat Canon oldalról 2-es volt nekem, ahhoz mérten a 3-as óriási ugrás és azon szinten van a GM-es Sony.

(#16090) 80hun válasza Mirman (#16088) üzenetére


80hun
addikt

A hibátlan visszafelékompatibilitást már felejtsd is el :)
A DSLR obik AF motorja nem alkalmas a MILC gépekhez nem elég finom a mozgása. Pont ezért nem müködik tökéletesen a Sonyn sem a canon obi , canon milc-en sem a canonon dslr és nikon1-en sem a nikon dslr obi.

Tehát ha jönnek valamikor új Canikon FF milc gépek azokhoz is új natív obipark kell hogy tökéletes legyen.

(#16091) mikrofon válasza cOxeR (#16089) üzenetére


mikrofon
veterán

Végül is, lehet a 24-70GM jobban is jönne mint a 16-35GM. A Batis 18; 25; 85; közé pont beférne az 55/1.8 helyére, csak akkor pont azt nem érem el, hogy csökkentsem darabszámra is a készletem. Mintha a 18; 25; 35; (55) helyett a 16-35GM...

Nah mindegy, inkább használnom kellene ami van, mint olvasgatni és folyamatosan agyalni... Főleg, hogy nem akarom a kényelem érdekében a Batis-ok adta élményt elengedni....

[ Szerkesztve ]

(#16092) grigo válasza belovary (#16087) üzenetére


grigo
őstag

Ezzel mindenki küzd szerintem amikor felvált (😜) milcre. De ez nem jó vagy rossz, hanem más. Olyan ez mint amikor új autód van, vagy más autót használsz pár hétig. Más a váltó, kisebb /több gáz kell. Felbőg, lefullad... De utána az lesz az alap és végül a saját kocsid lesz a fura. Nekem dslr után az A7 nagyon fura volt. De tudtam mi van benne és meg kellett szokni. Most már viszolygok ha kezembe veszem a dög nehéz bumszli dögöket.
Aztán két hete jött egy A7II és rosszak a tárcsák. Szerintem visszalépés az A7-hez de kénytelen leszek megszokni.
Mindenkinek azt tudom mondani hogy az ergonómia nem ad hozzá a képhez.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16093) catroot válasza grigo (#16092) üzenetére


catroot
veterán

Miben rosszak a tárcsák?

Nagyon elszoktál tőlük?

Én anno Nikon D7100 után egyből beleszerettem a "pöttömnyi" A7-be.

Bár a fogással eddig sem volt bajom, de feltettem rá egy portrémarkolatot (a két aksi miatt).

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#16094) mikrofon válasza grigo (#16092) üzenetére


mikrofon
veterán

Rosszak a tárcsák?

Egyébként a Sony a7riii/A9 -hez létezik, egy viszonylag egyszerűbb kiegészítő, amit sokat javít az ergonómián, szokásos portrémarkolat helyett.

Illetve elvileg kompatibilis minden MK2 vázzal is

Nekem nincs így nem tudok saját tapasztalatot. Engem nem zavar a kisujj megtámasztásának hiánya....

[ Szerkesztve ]

(#16095) belovary válasza grigo (#16092) üzenetére


belovary
senior tag

A fotóexpón a bőség zavara volt nagyon zavaró. Főleg hogy a Nikon D850 után fogtam a kezembe a Sony cuccait. :DDD Nekem nem is az hogy most pici, hanem úgy használat közben, nem éreztem azt mint a dslr-nél, hogy stabil, munkára teremtett, hanem inkább olyan kis túrázós, hobbi... Persze nem, de értitek...
Na meg ahogy pakolgatta nekem a srác az obikat rá, mondom mindjárt kitörik a bajonettből... olyan érzésem volt.

(#16096) Bogyó bá' válasza belovary (#16095) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Itt fordítva kell csinálni mindent: a picurka vázat kell felcsavarni az obira. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16097) belovary válasza Bogyó bá' (#16096) üzenetére


belovary
senior tag

+1 :DDD

(#16098) Rapid136 válasza belovary (#16095) üzenetére


Rapid136
őstag

Attól függ mit hivsz munkának...
Riportozni, meg olyan helyeken dolgozni ahol feltűnő egy nagy váz, na ott pont előnyös a A7. A szett cipeléséről nem is beszélve. Miért kell edzőterembe járni azért hogy fotós lehess? Egy MILC szett obikkal (fixekkel és nem a fényerős zoomokkal), akkukkal együtt elférhet egy kabát zsebeiben :)
Nekem azért nem volt megrázkódtatás a gép kézbentartása mert az analóg korszakban az ember nem a markolatnál fogva lóbálta a gépet. Valahogy utána fújták fel a vázakat, még egy APS-C tükrös is kétszer nagyobb egy akkor filmes váznál, holott se a filmtekercs, se a továbbításához nem kell már hely a vázban...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#16099) grigo válasza belovary (#16095) üzenetére


grigo
őstag

Lehet hülyeség de úgy gondolom hogy a bajonett és az objektív nagyjából ugyanakkora részén csatlakozhat. Attól hogy mögötte ükörakna vagy köbméternyi odu vagy bármi van az már nem számít. De lehet hülyeséget beszélek. Csak valahogy úgy képzelem hogy ha fél centis szögre akasztok 150 kilós polcot akkor teljesen mindegy hány négyzetméter a fal.

Tárcsákat ha hazaértem kifejtem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#16100) cOxeR válasza mikrofon (#16094) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezen a kiegészítőn agyaltam én is, de ma egész nap fotózok, igazából a 70-200 esetén van csak létjogosultsága, esetleg a 24-70-nél. A 16-35 meg a 85 esetén nekem teljesen kényelmes markolat és minden nélkül. Igaz nekem kicsi a kezem.
Biztos a teaivási szokásaid miatt amúgy se használod a kisújjhadat. ;]

(#16095) belovary
Picit tényleg lassabb, mint a Canon rendszer, de talán inkább a menüje, meg a menüben való mozgás, a képek visszanézése, de alapvetően nem érzem drasztikusnak. Olyan van, hogy tolok egy gyorsabb expósorozatot, egyből megnyitom a visszanézést, és nem az utolsó expót látom, hanem az előtte lévőt, mert a háttérben még ment, majd természetesen tovább tudok lapozni a frissebb képre. Ez egyértelműen a nagy fájlméret...

(#16096) Bogyó bá'
Azért ez dlsr-nél is így van, egy 2.8-as 70-200 azért combos... így is úgy is. :)

Amiben sokkal sokkal jobb mint a canon, olyan téma fókuszálása esetén, ahol sok a belógó és zavaró előtéri elem, sokkal jobban megtalálja a megfelelő pontot amire fókuszálnál. Canon ilyen esetekben szépen huntolgat, és küzdeni kell, hogy rávedd, mit is szeretnél élesnek látni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.